Jiráskův Hronov | Prázdniny ve srubu

Čas na výlet 🙂 . Dnes to bude tip nejen na konkrétní bydlení, i když o něj jste mi psali nejvíc 🙂 . Strašně ráda bych vás totiž nasměrovala ku Broumovskému výběžku, protože je tam tolik k vidění, že i týden tady si umím představit.

V srpnu jsme si vybrali k bydlení Penzion ve srubu, protože mi typově krásně seděl k výletům, které jsme měli v plánu. A jak se nám tu líbilo?

Otevřu dveře auta a jsem bezdětná

V prvním momentě, když jsme otevřeli dveře auta, děti zmizely 😀 . Holky už od schodiště zahlídly trampolínu s pískovištěm a bylo „po nich“. Majitelé se v současnosti snaží tuhle „hernu“ zastřešit, takže v budoucnu to bude moc příjemné i za špatného počasí.

My měli tu možnost deštivé počasí vyzkoušet, protože „dnes“ začalo po třech týdnech poprvé pršet 😀 .

Kdykoli jsme tak měli čas u srubu, holky jsme našli tam. Krásné, dřevěné a teploučké ubytování stojí uprostřed ničeho (a vlastně všeho zároveň). Bez auta si tu moc neporadíte, restauraci ve srubu nehledejte a rozhodně si tu ani moc neuvaříte sami, takže kdo se sem bude chystat, musí být vybavený 🙂 .

Vypni mobil, off-line je líp

Hned po příjezdu nám pan majitel ukázal celý srub. Za vstupními dveřmi se vyzujete (bačkorky s sebou!) a pokojíčky najdete dva v přízemí a dva nahoře v patře. Ten náš byl nahoře, takže jsme měli i příjemný balkónek a výhled přímo na „kryté hřiště“ pro děti 🙂 .

Kuchyňku s lednicí, možností si uschovat potraviny a dvěma stoly, najdete přímo proti vchodovým dveřím. Malá, útulná, vybavená mikrovlnkou a základním nádobím jako jsou talíře, hrnky, příbory 🙂 . A protože jsme se nechystali vařit, nic nám tu nechybělo.

A milé zpříjemnění na vlahé večery 😀 ? Maličká knihovnička nad schodištěm, kde si vybere fakt asi každý. Retro-kousky i z mého dětství, na které jsem chodívala do knihovny jako školačka a s Tomem na ně rádi vzpomínáme 🙂 . Holky se tam přehrabovaly jak divé a vyhrála to poezie a taky encyklopedie zahradnictví 😀 . Vytříbený vkus mají, že?

Maličký ale útulný, náš pokojíček

Pokojíček (alespoň ten náš) byl hodně maličký, díky tomu ale hodně útulný. Všichni čtyři jsme spali v malinké místnosti, kde jsme Julince vysouvali přistýlku zpod Nelinčiné postele. Prvně jsme tak Nele neřešili bočnici, aby v noci nespadla – nebylo jak. A proto, kdyby padala, spadne do měkkého – na Julii 😀 .

Proti posteli holek pak stála naše 🙂 . Miluju podkroví, ještě raději mám dřevěné interiéry a bylo mi tady moc příjemně. Úplně si to totiž říká o zachumlání s knížkou a kakaem, když venku leje.

V srpnu jsme ale na počasí měli rozhodně větší štěstí, takže jsme ve srubu prakticky jen spali, snídali a k večeru se vraceli „domů“ – holky na trampošku 😀 . K pokojíčku v patře byl i příjemný balkónek s božím výhledem přímo na trampolínu a griloviště.

My ho bohužel moc nevyužili, protože byl společný s vedlejším pokojíčkem a rodina, která s námi byla na víkendu, tam po celý čas chodila posedět a kouřit 🙁 .

Zvířecí miláčci k poňuchňání

Jste zvířecí nadšenci jako my? Hned po příjezdu vás totiž bude vítat čtyřnohé osazenstvo srubu a těch nohou, co tu bude, to asi ani nepočítáte 🙂 . Několik koček a dva úžasní pejsci. Za trampolínou pak pobíhal ve výběhu kůň 🙂 .

Holky jsou pro každou zvířecí legraci, takže se nechali mazlit, Julinka dokonce líbat od pejsků a bylo nám prostě blaze. Moc hezky mají ve srubu sepsaný i „manuál s pokyny“. Tam se mimo jiné dočtete, že si do srubu můžete přivézt pejska svého. Nebo naopak, pokud nejste zvířecí milovníci, stačí to na začátku pobytu ohlásit a vše jde zařídit 🙂 .

Páteční procházka za Aloisem

Vybalili jsme se a protože nám chybělo dosti jídla (netušili jsme, že v okolí srubu nic k sehnání nebude), naplánovali jsme si výlet do Hronova 🙂 . Krom toho nákupu jsme zašli omrknout Aloise, holkám jsme ukázali dům, ve kterém žil, popovídali si trochu o tom, kdo to vlastně byl, a pak došlo na holek nejlepší – hřiště 😀 . Jo, my vám na kulturu víte co 😀 .

Rodný domek A. Jiráska se nachází přímo u silnice Hronov – Police n.M., cca 100m od historického náměstí v Hronově.

Otvíračku, ale i něco málo o expozici, najdete na webové stránce zde – tady klik. Vstupné děti do 6 let neplatí, nad 6 let zaplatí 20 Kč a pro dospěláky je vstupné 40 Kč.

Hřiště v parku vedle rodného domu Aloise Jiráska byla naše poslední přednákupová zastávka. Zkusili jsme z pítek místní minerálku a jako wow – to aroma mi nedovolilo se podruhé napít 😀 .

Páteční grilovačka u srubu

Hned v pátek večer jsme se rozhodli využít griloviště a doporučuju to všem. Pokud totiž jedete na víkend a jste tu 4 rodiny s dětmi, v sobotu večer bude chtít k ohni každý a gril je malý, budete pak muset čekat. My si hned na pátek nachystali něco málo na opečení a po příjezdu o něj nikdo jiný zájem nejevil.

A tak, v době kdy holky skákaly na trampolíně a běhaly kolem nás se zvířaty, my měli srpnovou romantiku u srubového grilu 🙂 .

Jen doporučuju být chytřejší a mít s sebou i tácek na gril – my už ho v Náchodě na konci srpna nesehnali a maso na samotném roštu bylo pěkně čmoudlý 😀 .

Dobrou noc s místní knihovničkou

Po grilču a procházce už holky běžely na zuby, pak na koupačku a hurá na schody, kde po hlubokém zkoumání a bouřlivém domlouvání, vybraly knihu do postýlky a my si hezky zakončili první den tady 🙂 . Dobrou noc…

Díky za každé nové ráno

Bré ráno, vstávat a cvičit, lenoši 🙂 . Holky měly budíček už před sedmou, takže nás ráno čekalo hodinové čekání do snídaně. A abyste věděli, jak úžasného tátu doma máme, aniž bych o nich věděla, sebrali se, vyrazili na prochajdu všichni tři a mě nechali spát až do snídaně, která začínala v osm 🙂 .

Každý pokoj našel v kuchyňce tácek se sýry, šunkou a zeleninou. Plus ošatku pečiva s máslem a marmoškou. Na snídani nám to bylo akorát.

A koho u snídaně rozhodně neminete? Zvířecí osazenstvo 🙂 . Ano, přišli všichni. Kočky i psi, snad jen kůň zůstal u sebe 🙂 .

Tip majitelům: Pokud ale můžu doporučit majitelům, míst k sezení je tu celkově dost málo. V době našeho pobytu byl srub plně obsazený, takže jsme byly 4 rodiny. U snídaně, která byla od 8 hodin, se ale vešli jen dvě rodiny do kuchyňky a jedna ven. Ta třetí vždy musela čekat, než se místo uvolní, a to při raním posezení u snídaně trvalo i 45 minut :-/ . A vysvětlete malým hladovým holkám, že #sorryjako vydrž ještě 😀 .

Suma sumárum? Bylo nám skvěle a i když to mouchy mělo, nebyly to masařky 🙂 . Prostory jsou nádherné, lokalita taky, na výlety kousek. Celkově bych ale řekla, že patří ubytování k poměrně drahým. Projeli jsme toho za rok s holkama hodně a dostává na úroveň stejně krásných penzionů, kde za stejnou cenu máte ale navíc i polopenzi. Pokud ale pojedete, líbit se vám tady bude, a to i za nehezkého počasí 🙂 .

Pension ve srubu – praktické info

webová stránka penzionu – https://www.penzionvesrubu.cz/
Facebook fun page penzionu – tady klik
adresa penzionu – Horní Radechová 218   549 46
ceník ubytovánítady klik – koupila jsem lépe přes Slevomat
cestování se zvířátkem – Pobyt se psem: menší a střední plemeno 200 Kč/noc. Pobyt se psem je nutné hlásit předem – bez předchozího nahlášení nebudete se psem ubytováni. Před rezervací Vám budou zaslány podmínky pro ubytování se psem.

 

Hledáte tipy na ubytování s dětmi?

Hledáte tip na ubytování s dětmi? Mrkněte na mapu a můžete skrz červenou vlaječku prokliknout do článku 🙂 . Třeba najdete fajn tip přímo pro vás 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Petra 24.9.2018 at 14:42

  Mám vždycky radost, když jsem někde taky byla 🙂 V tomto případě jsem navštívila rodný dům Jiráska v Hronově.

 • Dita 24.9.2018 at 22:13

  Jůůů, moje město ač jsem teď v Praze….miléééé.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×