Fotoinspirace: Zdokumentuj první dny!

1.9.2016 in Tipy - No Comments
Tohle bude trochu jiné „Back to school“, které v posledních dnech vidíte na netu. Všude se valí vlna pomůcek, nezbytností a must have. Tady to dnes bude chvilku o tom, jak zaznamenat první dny ve
školách a školkách. Dnes už jste nejspíš všichni vyrazili, ale to vůbec
nevadí. Tohle můžete zdokumentovat i dny další. Proč si neudělat hezkou vzpomínku sobě i dětem? To nejdůležitější – foťte!

 

Den začíná v posteli – začni tam! Když u toho zachytíš detail budíku, v kolik do té školy/školky musíš vstávat, jedině dobře :-). Taky je to nekřesťanský čas? My budem asi jediní, kdo nebude mít fofry, protože holky vstávaj v 6 snad od narození. Tedy první rok to bylo v 5:30, ale teď si to luxusně posunuly :-D.
Co děti snídají v období povinné školní docházky, ať už mateřské nebo základní? Je úplně jedno, že nemáš pořádný foťák! Snad každý telefon už dneska vlastní nějaký ten fotoaparát a troufám si říct, že vůbec nedělá špatné fotky. Takže číslo dva – snídaně!
 
Pokud děti vyšli do školek, určitě jste popisovali oblečení – vyfoť si detail popsaného pyžamka nebo trička. A jestli máte doma školáky, určitě jste nezapomněli ořezat pastelky a nadupat penály těch našich skřítků :-). Foť to!

 

 

Co pro ně můžeme dělat víc, než že si na nás vzpomenou ve škole při rozbalení svačiny? I to se dá vyfotit. Tátové vyfotí mámy při přípravě a rázem jste v jejich prvních dnech taky.

 

Moc dobře vypadají na fotkách detaily. Jen ruce chystající tu barevnou krabičku 🙂 nebo samotná sváča, která bude určitě vypadat skvostně :-).
Detaily, miluju detaily a tenhle nám chybět nebude. Školní taška a batůžek či bunda. Z tašky může vykukovat písanka nebo třeba jiná kniha. Zkus nějakou fotku vyfotit třeba i „křivě“, ale udělej to pořádně, protože jakmile natočíš foťíák jen málo, nebude vidět záměr a spíš to bude považováno za omyl :-D.
Cestu do školy mít prostě musíš. Jezdíte autem? Autobusem? Nebo to máte za humny a chodíte ráno pěšky? Nezapomeňte ji blejsknout.

 

 

Nechte děti capat před vámi. I když to bude třeba jen malý tříleťák na cestě do školky. Vyfoťte je zezadu. Velký školák už se přidá ke kamarádům a určitě ocení, že na něj nevoláte „Lukášku seřaď se mi tam s kamarády před vchodem“ :-).

 

 

Ve školce určitě chytnete tu nej značku v šatně, takže tu mít musíte. Bude trávit vaše odrostlé miminko v šatně čas s ananasem, kyblíčkem nebo hruškou? Foťte 🙂

 

 

Můžete pak vyfotit třeba i celou třídu na zahájení, povídající paní učitelku, ale na co určitě nezapomeňte jsou Vaše společné pocity z prvních dnů. Plačící výraz se snadno fotit rozhodně nebude, ale proč nezaznamenat pocity vaše 😀

 

 

Ať tak či onak, hlavně si první dny užijte. Přeji vám ať jste na všech frontách spokojení, ať vykročíte tou pravou novou a ať děti jen září. Teď už budeme chodit brečet na školní besídky a budeme dětem vyrábět ty nej kostýmy na mašklarní a jiné akce. Nová etapa… je tu! Krásný školní rok všem :-).Vaše M.

 

Nezapomeňte, že soutěžíme a hned 6 z Vás, kteřží mi zašlou fotku outfitu, ve kterém vyrážíte do školy/školky, vyhraje krásné ceny. Hlavní cena je poukaz na 1500Kč do ZOOT. 

 Více ZDE.

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×