Z historie našich chůviček

11.10.2016 in Dr. Máma, Tipy - 5 Comments
Tak je tady, slibovaný výpotek ze světa stalkingu na dětech :-D. Holky mám dvě, chůvy za jejich bytí hned troje a tak se ptáte, které byly nejlepší a jak bych je porovnala já? Pokusila jsem se to shrnout a nabízím jedny super (nejspíš již nesehnatelné), jedny průměr, ale pro nás dostačující a pak videošpičku, kterou jsem vybrala záměrně pro tohle srovnání, abych mohla říct „zkusila jsem to, ale jsou zbytečné“ …nooo, a to až tak pravda není. Schválně mrkněte na co vše se u nás chůva používá a co jsme za poslední 4 roky doma prostřídali.

Emgeton MiMi2

tak tyhle chůvičky byly snad nejdokonalejší na světě. Používali jsme je jako první a fungovaly by snad doteď, kdyby jim neupadl ten plastový zapínací čudel, když s ní nevyspalá Nela tehdy třískla doslova „vo zem“. Do páru k téhle je ještě stejná, i když trochu menší, kostka, která má pásek na ruku a můžete jej nosit jako hodinky.
Tyhle chůvičky měly velké množství kanálů, takže nehrozilo, že na návštěvě v paneláku nebo ve vícepodlažním rodinném domě, chytnete někoho jiného nebo třeba dělňase na protějším lešení. Byly neuvěřitelně citlivé, Když se daly do postýlky, tak byly schopny zaznamenat i pohyby a vše se dalo na zázračné kostce nastavit hlasitostí.
Bohužel pro nás, při reklamaci/opravě nám bylo řečeno, že se již nevyrábí a máme tedy smolíka. škoda, protože velikost, cena a funkce super. Výdrž baterie byla trochu slabší, ale my žili převážně na kabelku ve zdi.

Gigaset

Chůvičky, které máme v současnosti doma a používáme je, když nepotřebujeme obraz – doposud téměř pořád. Dál v článku se dovíte proč „doposud“ :-).
Jsou fajn, ale jak říkám, jsme rozmazleni Emgetonem, takže tady už pokulhává citlivost. Je to ale vážně rozmazlenost, kdy jsem věděla o každém pohybu a teď slyším až zvuky, což je často pláš nebo povídání ze spaní. S předchozím chůvákem jsem díky pohybům dokázala přijít do poje ve chvíli, kdy ještě žádný pláč nebyl (podala jsem dudlíka, vymotala nohu z peřiny, podala do ruky usínáčka…) a Nela nerušeně chrněla dál. Jsou ale vyhovující, též mají více kanálů, jsou k nim dva nabíjecí kanály a je na vás zda půjdete do baterek nebo budete závislí na zásuvce a píchnete to do šťávy. Rozhodně je ale životnost po nabití delší než u Emgetonu.

Videochůvičky BAYBY – BBM 7030

Naše první stalking mašiny, které jsou opatřeny i monitorem pro uspokojení zrakových vjemů. Vždy jsem je považovala za zbytečné, nikdy mi nepřišlo podstatné, že na miminko vidím…nebo alespoň ne při pohledu na tu cenu. Velké ALE přišlo ve chvíli, kdy jsem dostala nabídku od Feedo.cz webu, že můžu tyhle chůvičky otestovat a objektivně posoudit. Ano, můžu je tu beztrestně pomluvit :-). Nabídka došla koncem léta a já ji chtěla odmítnout, protože holky už jsou velké a stalking tolik nefrčí. Pak mi ale došlo … Afrika. Představa, že na holky v pokoji vidím, to bych si mohla užít večery, s manželem si dojít na večeři, posedět u moře a fakt si ty večery dokonale užít, jako bych tam děti ani neměla.

Holky se nebudí už asi půl roku. Nela teda mnohem déle, ale už ani Juli se doma neprobírá, takže to rozhodlo, beru je.

 

V balení najdete špehovací kameru, špehovací monitor – obrazovku tak akorát do ruky velkou, kabel na nabíjení baterií – což je super, konečně něco, co má baterie integrované a není třeba ani tužkovek nebo nonstop drátu ve zdi. Krom toho tam najdete ještě kabel na nabíjení do auta a taky dvě přísavky. Určitě je znáte, pokud máte v autě držák na navigaci nebo mobil.
 Je to přísavka, která se umí přicucnout (to je zase výrazivo 😀 ) ke sklu, ne jako držáky na kartáčky z Aliexpressu :-D. Jednu máte do auta, druhou domů – na cokoli. Na sklo, na hladký povrch třeba skříně, já ji mám doma na obraze žirafy, který je v ložnici.
Chůvička je vyrobena se záměrem nejen chůviček do pokíjčku, ale i na cesty do auta. Když máte malé miminko, jezdíte sama a prcek je vzadu ve vajíčku, máte ho proti směru jízdy a nevidíte na něj. Existují taková ta zrcátka, toto je alternativa jak můžete chůvičky ještě použít. Stačí „nacucnout“ kameru na sklo :-).
Tady už vidíte instalaci šmírung mechanizmu na dovolené. U vchodových dveří pokoje byly skříně s hladkým povrchem, na ty šlo malou kameru hezky přicucnout a chůvičky nejprve vyzkoušet. Dosah signálu by měl být cca 250m a my to do jídelny měli krásných 100m, takžeeee …uvidíme 🙂
Je tam a může se šmírovat. Kamera má hodně velký záběr. My si nejprve mysleli, že se přidělá na hranu postýlky, ale vůbec ne. Dali jsme ji cca 6 metrů od dětí, aby nám hezky zabírala obě dvě postele a mohly jsme vidět na každou z nich.
Pro ty, kteří mají rádi údaje a parametry, tak tady najdete přímo číslo modelu. Vidíte tu ve spodní části označení pro vypínání/zapínání a regulaci hlasitosti – obojí najdete na hraně monitoru.
Jdeme na to. Už nás zdraví, už se s námi vítá. Obě „krabičky“ na sobě mají zapínání, obrazovka ještě kolečko pro regulaci hlasitosti (viděli jste na předchozí fotce). Na displeji pak ukazatel pro sílu signálu a stav nabití baterie. Displej je focený ve tmě a barvy opravdu dostačující a rozlišení výsledného obrazu taky.
Tady je pohled na pokojíček za denního světla. Nelinka je rozmazaná proto, že tam zrovna sviští s kufrem Trunki, který s sebou měli na dovolené a nedaly mu pokoj ani na minutu. Mně můžete vidět vzadu, kde právě fotím tuhle fotografii. Za denního světla jsou tedy hezky viditelné i barvy, osoby a záběr chůvičky je veliký, jsou vidět všechny 4 postele z cca 6 metrů vzdálené kamery.
Tady se nám ta kvalita trochu zhoršila. Vzadu jsou vidět dvě malé mrtvolečky. Vlevo na posteli Nelinka, která má vedle sebe kufr, aby se nám neskulila z pelechu 😀 a pak Juli v pravém horním rohu. A takovýhle obraz vidíme i v restauraci vzdálené cca 100m a můžeme se najíst jako lidi, bez křiku a ujídání našich dětí. Fotka pořízena za plné tmy v pokojíčku.
Suma sumárum.
Cena milá není, je mi to jasné, ale to co nabízí je jednoznačné. Klídek, reálné dění v pokoji, možnost vzdálit se a pak, pro nás momentálně luxusní – být Big brotherem. Přesně tak totiž využíváme chůvičky my s tátou v tomhle období.
Julince je 18 měsíců a poputuje za Nelinkou do jejich pokojíčku. Chceme ji nejprve naučit usínat úplně samotnou, bez přítomnosti kohokoli. Nutno říct, že ona je na usínání a spánek boží, je to po mně typický povaleč, ale taky má svoji hlavu a když rozhodne, že tam maminka bude, tak tam má být.
My teď ale máme „boží oko“ a Julči vyčůrané období, kdy se vyplížila z ložnice a přeběhla si k Nele do pokoje, kde ji v devět večer vzbudila, to už skončilo. My totiž vidíme každé zvednutí hlavy, každé posazení v postýlce a každý pokus o útek z jejího malého Alcatrazu :-D. Takže výstražné „JULIE“, kdykoli se pokusí zvednout, je pro ni nepřekonatelným otazníkem „jak to sakra dělaj!“.
Co je nevýhodou oproti klasickým chůvám. To bude zvuk. Baterie vydrží dlouho, obraz je super, ale zvuk je horší právě proto, že kamera neleží vedle dítěte, takže kdo potřebuje dělat fůru jiné práce a potřebuje hlavně boží ucho, pro něj bych úplně nedoporučila. Nám se ale šikly a ještě chvíli šiknout budou…začínám si totiž pohrávat s myšlenkou dobrého vínka někde ve sklípku, kde by se obraz pro kontrolu zase moc hodil 🙂
Krásný den a dětskému stalkingu zdar. :-D.
MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • wěrgl 12.10.2016 at 20:54

  super článek. My dostali chůvičku k narození synka a bohužel se nám ji nepodařilo jakkoliv zprovoznit takže věčně sedíme jeden nebo druhý doma a v létě jsme nešli ani na dvorek sednout.

 • Anonymní 13.10.2016 at 6:10

  Musím přiznat, že dětskou chůvičku sice doma máme, ale používáme ji k jinému účelu než k odposlouchávání dítěte. 😀 A to k monitorování psů doma. Máme kameru značky Edimax, která je výborná v tom, že je možné sledovat video a zvuk po internetu, kdekoliv a zároveň je možné přes internet k nim promlouvat. Cena byla jak říkáme pro nás zanedbatelná (asi 2 tisíce). Manžel akorát obraz poupravil do nastavení jednotlivých snímků (bez zvyků) za určitou časovou jednotku. Nakonec jsme zjistili, že ani ten zvuk nepotřebujeme, jelikož kamera má opravdu kvalitní denní i noční vidění. Dcera je od příchodu z porodnice (5 měsíců) v dětském pokojíčku jen na monitoru dechu a zatím nám to tak všem vyhovuje.

  Marie K.

 • Lenka B. 14.10.2016 at 18:22

  Já můžu zase doporučit chůvičky z IKEA. Nemají žádné multifunkce, které by se mohly porouchat a jsou citlivé.

 • Parada, my mame angel care i s monitorem dechu a u sourozence jdu stopro do te same znacky s videem. Nalomila jsi me :-D.

 • Ziii 20.10.2016 at 18:23

  Jeee,konečně vidím u někoho stejné chuvicky, jako jsme měli my-emgeton. Úplně nejvíc nejlepší na světě,najít další takové se nám nepodařilo. V současné době jedeme v případě potřeby na obyčejné vysílačky z Lidlu,ale většinou na chuvicku nejzarucenejsi – mateřské ucho 😉 😀

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×