babí Lipno | Stezka korunami stromů

Zářijové kurzy první pomoci pro maminky nás zavedly až do jižního kouta naší republiky. S holkama jsme si po kurzech v Českých Budějovicích odskočili na víkend k Lipnu. Věřili byste, že já tam byla prvně v životě? Teda pokud jsem tam nebyla v dobách, kdy jsem o sobě jako mála ještě nevěděla (Co, mami? 😀 ). A protože na Lipně je pár „masthef“, který se navštívit mají a já byla zvědavá, z čeho jsou všichni tak vydření, vydali jsme se tam taky. Dnes vás bereme s sebou, zavzpomínáme na Stezku v korunách stromů a pšššt, ale je tu schovaná i soutěž 🙂 .

Lipno nad vltavou

K přenocování jsme si s rodinou vybrali hotýlek, který je asi 10 km od stezky, ve Frymburku. Pokud se budete chtít vydat na stezku jak jen ptáci dolétnou, budete se muset dopravit až do Lipna nad Vltavou. Hned v úvodu, dole na parkovišti vás odrbou oč můžou, protože vstup na stezku, případně do herní části lesa, není vůbec za hubičku.

Dole u pokladen, rozuměj pod kopcem, si můžete vybrat:
1. Vstup jen na lanovku a stezku korunami stromů
2. Jízda lanovkou, Stezka korunami stromů a dětský park Království lesa

tip: ať tak nebo tak, doporučuji si s malým předškolákem koupit i jízdu lanovkou na cestu zpět, ať nemusíte po celém dni skotačení válet sudy ze sjezdovky k autu 😀  Nás vyšel vstup na 960 Kč. Je to rodinná vstupenka, která obsahuje dvě cesty lanovkou a vstupy jak na stezku, tak do Království lesa. Navíc jsme si dali 2x tobogán po 50 Kč. Pokud si pořídíte Lipnocard, může vás to celé vyjít levnějí. Kompletní ceník najdete tady.

Lanovkou nahoru

Jakmile nás lanovka vyvezla nahoru na vrchol kopce, holky uviděly první hřiště. Dole pod stezkou je menší park s prolézačkama, kde se vrtnou ti nejvíc nedočkaví 😀 .

Je pravda, že to holky ještě netušily, co nás daný den čeká. Jak už asi uhádnete, my jsme si koupili variantu číslo 2 a čekalo na nás ještě i velké lesní království, kde je těch prolézaček mnohem víc 🙂 .

Stezka korunami stromů

Vzhledem k tomu, že jsme si vstupenky koupili už dole na parkovišti pod lanovkou, tady jsme už jen procházeli turniketem. Pozor ale velký pozor, kdo by chtěl jet dolů ze stezky tím příšerně dlouhým a točitým tobogánem, musíte si na něj za 50 Kč koupit lístek už tady dole.

tip: Nela když uviděla ten (příšerně) krásný kovový (52 metrů dlouhý) tobogán, začala přemlouvačka, že na něj chce. Bohužel jsou ale všude cedule, že je až od 6 let. Ze zvědavosti jsme se zeptali, jaký je důvod pro tuhle hranici a paní nám mile oznámila, že dítko nesmí rukama v tobogánu brzdit, protože by si je spálilo. A vzhledem k tomu, že Nela už je profík a navíc hodně poslouchá co se jí řekne, koupila si lístek na tobogič s tátou 😀 .

Cesta nahoru není vůbec dlouhá (675 m). Ujdou ji i malé děti (Julie 2,5r) a snad za každou zatáčkou čeká na návštěvníky nějaká ta zábava. Spousta informačních cedulí, ale taky interaktivních prvků, které prostě baví a když budete chtít, něco se tam dovíte 🙂 .

Nejpopulárnější byly u holek procházkové úseky. V podlaze stezky je vyřízlá díra, do které je umístěný nějaký ten „chodníčkový prvek“. Vy tak procházíte po různých překážkách a pod vámi je propast. Není se ale čeho bát, pochopitelně je tam pevná síť, takže si to holky dost na pohodu dávaly s kedlubnama v ruce 😀 .

Na to, že jsme byli týden po návratu z Afriky, zvládly holky tuhle aklimatizaci dost slušně. Z 38° C nás čekalo 15° C na Lipně, ale bylo tam moc krásně. Všeobecně beru jako super počasí každé, kdy neleje. Do zimy se navlíknout dá, v mokru je to všechno dost náročnější.

Jak stoupáte stále výš, moc se líbí, že na vás vyčuhují cedule o výšce, místních lesích a všeobecné zajímavosti k poloze, kde zrovna jste. Zatímco nás to zajímalo moc, Nela obrážela cedule, které vábí rodiny do Království lesa 😀 . Má to být něco jako malé Mirákulum, tak uvidíme 🙂 .

na úrovni ptactva a veverek

Julinka je zvyklá chodit bez kočárku přesně rok, tedy od 18 měsíců, kdy jsme se ho zbavili a musím uznat, že za ten rok se z ní stal neuvěřitelný parťák. Občas ji musíme poponést na koni, když už nožky nezvládnou třeba větší kopec, ale jinak šlape moc statečně. Na stezce nebyl ani prostor si povzdechnout. Je tam tolik míst, kde se zastavuje, hraje nebo se prostě jen kochá.

Z místních her a naučných cedulí si toho holky asi moc neodnesly, ale Nelinka už třeba ví, že jedle má šišku „jako svíčku“, že javor je právě ten, který je na podzim nejbáječnějším na hraní a hýří všema barvama.

A abyste neřekli, že blog je plný jen holek, mám radost, že vzal do ruky foťák i táta. Holky aspoň v albu uvidí, že s nima máma jezdila taky 😀 . Máte to taky tak? Když už nějaké fotky máte, nikdy na nich nejste vy? 😀

Chachááá a jsme ve výšce, kde začíná tobogán. Joo, mě by se do toho tunelu nechtělo a přiznám se, že se mi tam nechtělo posílat ani Nelinku. Až když mladík u tobogánu (chápej takový plavčík na suchu 😀 ) prohlásil, že tam jezdí jeho tříletý synovec, spadl ze mě trochu strach a Nelince jsem na jízdu kývla :-). Ta radost v očičkách 🙂 .

Pokochali jsme se nádherným výhledem, pozapli každou vestu a bundu, protože nahoře už to slušně fičelo a já vysadila Julinku na bujného oře (rozuměj mě 😀 ). Nahodila na záda tátův bágl se vším tím proviantem, který s sebou musíme tahat (lednice) a pelášila jsem s Julinkou dolů. Co nejrychleji, aby nahoře nemusela Nela moc dlouho mrznout. O tobogán rvačka nebyla, takže fronta žádná a táta s Nelí jen čekali na naše mávnutí od spodního výcucu 🙂 .

Jé-é pro-č-to-tak-dr-n-cáá-áá

Byla boží. Super je, že jakmile si dítě nahoře sedne do tobogánu a promluví, slyšíte to dole, jak kdyby byla vedle vás na tři metry. A jak většina dětí začala nadšeně křičet, z Nelinky při jízdě vycházelo jen rozesmáté „Jé-é pro-č-to-tak-dr-n-cáááá 😀 „ Nezapomenu 😀 .

Vysmátá dojela dolů, počkala na tátu a já s Julinkou jsem po prvním cvaknutí toboganistů odešla znovu na malé hřiště před stezkou, kde jsem si dala první dnešní kafe. To na podzimu miluju. Horký kafe venku 🙂 .

Praktické info k výletu

web stezky: www.stezkakorunamistromu.cz
přehled vstupného najdete TADY
otevírací doba (Jen za vhodného počasí!):
měsíce 01, 02, 03 od 10 do 16 hodin
měsíce 04, 05 od 10 do 18 hodin
měsíce 06, 07, 08, 09 od 9,30 do 19 hodin
měsíc říjen od 10 do 18 hodin, měsíce 11, 12 od 10 do 16 hodin
stezka je kompletně bezbarierová
na stezku pejsci nesmí

Odměna za společný výlet

No a protože jste se nechali odvézt na Lipno a já doufám, že se vám s námi na stezce líbilo, přikládám tak trochu schovanou soutěž 🙂 . Ráda bych, aby všechny soutěže byly právě pro vás, kdo na blog chodíte a čtete si články, takže dnes vám tu dávám do soutěže Chytré bějíře od Albi. Mám na rozdání hned dva, takže se těšte 🙂 A ať víte oč soutěžíte, představím vám je.

Albi Chytrý vějíř

Pokud jste nezmeškali článek o našem výletu s VelDo, kdy jsme jeli do Prokopského údolí s mapou a speciální křížovkou, už o nich víte. Bereme vějíř s sebou na výlety a krátí si s ním chvilky hlavně Nela, když Julinka po obědě spí v nějaké té škarpě 😀 .

Vějíře mají 50 „stran“, na kterých se ukazují různé úkoly a rébusy. Na jedné kartě jsou vždy dva úkoly, na kartě následující pak jejich odpovědi. Celkem si takhle s dětmi projdete 100 úkolů a hádanek. A že je u nich vážně sranda.

My vozíme vějíř pro děti ve věku 3+, druhý pak máme ještě 5+. Budete na kartách hledat rozdíly, třídit podle barev nebo třeba řadit příběhy „jak jdou obrázky za sebou“ nebo si říkat něco o slušném chování. Když to budete hrát prvně, dobře si pamatujte co z dětí padá, protože třeba s Nelou je to vážně legrace 😀 .

Vyhraj Chytrý vějíř Kvído z dílny Albi

Vějíře mám na rozdání hned dva. K jednomu z vás přicestuje vějíř s věkovým doporučením 3+, ke druhému pak 5+. Pokud je vám jedno, o jaký vějíř soutěžíte, nemusíte psát nic. Pokud byste rádi speciálně jeden konkrétní, napište si o jaký hrajete.

POZOR: Vzhledem k tomu, že několika z vás již dorazil spam, kdy jakýsi pan D. píše, že našel váš email na mém blogu a chce se přátelit, prosím nevypisujte veřejně svou mailovou adresu. Se staršími komentáři již moc nezmůžu, tam maily jsou, ale teď už to obejdeme a uděláme bezpečněji, ať vám žádní D.chlapci nemusí mailovat. Svůj email prosím vyplňte u komentáře do políčka pro email, tím ho já uvidím, ale nikdo jiný 🙂 . Děkuji

Podmínky soutěže

1. Napiš mi, kde nás sleduješ. Stačí nás odebírat jen na jednom místě a můžeš soutěžit 🙂
Buď fanda našeho Facebooku: MK life / mom of 2 & our life
nebo sleduj náš Instagram: mk_life.cz (napiš pod jakým jménem)
nebo odebírej novinky emailem: přihlašují se na homepage webu, kde vyplníš svůj email a blog ti pošle na email zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Soutěžní otázku najdeš na následující fotce. (O výhře nerozhoduje správná odpověď, tak nemusíte goglit, prostě střelte 😀 )

3. Soutěž končí v neděli 15.10.2017,  výherce vyhlásím na našem FB.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování hned dvakrát.

5. Pokud nás sleduješ na FB i IG, zařadíme Tě do soutěže ještě jednou.

Tak držíme palce a těším se na všechny tipy 😀 .

Míša, Nela a Julinka (plus dnes i předoucí Kesí)

MUDr. Michala Knězková

All posts

70 Comments

 • Anetab Švábová 10.10.2017 at 9:34

  Tak 675 metrů má stezka průměrné se jde nehoří dolů? To je pak rozdíl když se jde nebo jede. Pokud se dolů I jde tak bych myslela třeba 3250kroku.😇

 • Daniela 10.10.2017 at 9:34

  Sledujem ťa najviac ma blogu, ale mám mklife aj na Facebooku. Keďže stezka ma 675m a priemerný krok dospelého človeka je 0,75m tak typujem 900 krokov 🙂

 • Míša 10.10.2017 at 9:47

  Ahoj,

  Sleduju vás na facebooku a na instagramu. Máte super články a krásné fotky. 😉
  A tipuju, že to bude cca 968 kroků.

  Hezký den.

 • Verča S 10.10.2017 at 9:48

  Moc rada čtu vaše články a chytám inspiraci, zejména k výletům, protože stejně jako vy moc rádi výletime. A protože mam podobně starého chlapečka u vás vždy něco zajímavého najdu. Dárek mě zaujal a tak jsem vás začala sledovat na FB, predtim jsem prostě jen chodila na vaše stránky. 🙂 No a k soutěži prostě tipnu kolem 500kroku? 🙂

 • Helena 10.10.2017 at 9:51

  Sleduji FB i webovky a cas od casu i IG 😉 zkusim tipnout treba 1524 kroku 😉 (FB Helena Kotrchova)

 • Kateřina 10.10.2017 at 9:54

  Ahoj, tipuji 1111 kroků. Sleduji FB i blog. Větší radost by mi udělal vějíř 3+. Hezký den!

 • Alzbeta Zizkova 10.10.2017 at 9:57

  Ráda sleduji přes fb všechny vaše inspirace, díky. Tipuji 2000 kroků.

 • Andrea S 10.10.2017 at 10:02

  Míšo, sleduji favebook ale hlavně proto, že tam hned vidím uporoznění na nový článek na blogu. Koukám i na instagram, ale do teď bez registrace.
  Na Lipně jsem byla s manželem jeste bez syna a zimě. A i tak jsme si stezku moc užili. Je tam pujcovna bot, aby se dali zout lyžařské přeskáče a i v zimě funguje tobogán.

  Ale musím říci, že Lipno je prostě top destinace a i ceny tomu všude odpovídají. Jinak je tam ale krásně a určitě chceme jet zase i se synem. (Fb Andrea Ajca Salvetova)

 • Irena Durdilová 10.10.2017 at 10:07

  Já vás Míšo sleduji na Facebooku a na Instagramu. Tento blog prostě miluju, co článek, to velká paráda a inspirace. Prostě jste nejlepší a měla jsem možnost vás poznat i naživo na kurzu, takže vím, jak moc jste fajn. Pokud si můžu vybrat, tak bych soutěžila o vějíř 3+. Mám nyní také dvě holčičky, té mladší je právě dnes 10 dní. A tipují 1256 kroků.

 • Verča 10.10.2017 at 10:08

  Já na Stezce byla jako těhotná a moc se mi tam líbilo, příště už by to ale chtělo i s holkama. Kroků je potřeba hooodně, obvzlášť aby se člověk dostal až ke Stezce, takže počítám i s nosítkem, abychom mohli jet lanovkou a nemuseli ten krpál jít s kočárem 🙂
  Sleduji vás na facebooku jako Veronika Šulcová a výhra by se mi líbila ve variantě 3+ 😛

 • Dana 10.10.2017 at 10:14

  Sleduji pres fb a střílím 2000 kroku 🙂

 • Radka 10.10.2017 at 10:15

  Na Vas blog jsem natrefila docela nedavno a je vazne skvely, plny inspirace. Obcas zabrousim sem, kdyz hledam neco pro meho rocniho chlapecka, jinak Vas sleduju na fb. S tipuju, ze by se mohlo ujit 1385 kroku 🙂

 • Veronika 10.10.2017 at 10:17

  Myslím, že dospělí 1800 kroků :))) mrňata tak 10x tolik :D. Sleduji přes FB 🙂 a využili bysme vějířek 3+ 🙂

 • Hanka 10.10.2017 at 10:27

  MK Life sleduju hlavně na FB, tipuju 3232 kroků 😁

 • Monika 10.10.2017 at 10:41

  🙂 tipuji 950kroků, sleduji hlavně facebook a sdílím. Ráda bych vějíř 3+, pokud se štěstí usměje. Váš blog je jediný, který čtu, To je co říci 😀

 • Veronika 10.10.2017 at 10:57

  Myslim, ze se da udelat 2306 kroku :D.
  Sledovani: FB: Veronica Orphan
  Ins: sivegama
  mail: manson-ka@centrum.cz

 • lucie 10.10.2017 at 11:02

  Sleduji vas primo na blogu nebo na fb (lucie lesprix).
  Tipuji 1800 kroku.
  A vejir bysme zkusily ten od 3 let
  Lucie

 • Jana Svobodova 10.10.2017 at 11:07

  A jake bylo to Kralovstvi lesa?
  Zkusim 3653. 🙂 Vejir by se nam ted hodil vic 3+, ale deti dorostou i do druheho. Sleduji na IG (malicek.vypravuje) a na fb (sdilim). Jana

 • Lucie Humlová 10.10.2017 at 11:32

  Dobrý den Míšo, sleduji Váš blog na fb (Lucie Humlová i na IG (lucie.humlova). Chodím si sem pro inspiraci a tipy na výlety, máme doma také dvě cácory, tak jsou mi články hodně blízké 😉
  Můj tip 1320 kroků…
  Pokud by to klaplo, využili bychom vějíř 3+, ale i ten 5+ by se neztratil, počkal by ve skříni 😂
  Děkuji za vaše články a sdílím na fb 😉

 • Jana 10.10.2017 at 11:44

  Sleduji FB. Tipuji, ze by to mohlo byt 1000 kroku, i kdyz kazdy krok je jinak dlouhy.

 • Ingrid 10.10.2017 at 12:02

  Dalsi krasny clanek, dekuji. Sleduji vas na facebooku, instagramu, ale i na blogu pravidelne prochazim i starsi clanky. Pocet kroku tipuju treba na 1000, protoze je to hezke cislo :D…a chtela bych soutezit o variantu 3+. Jeste jednou dik za krasny tip na vylet 🙂

 • Lucie 10.10.2017 at 12:03

  Díky za soutěž! Sledujeme na Fb i IG a myslím, ze by to mohlo být 1234 kroku! Tak třeba budeme mít štěstí! Jinak na stezce jsme zatím nebyli, je to pro nás trochu z ruky a koukám taky, že to není žádná láce. Ale co by člověk pro ta rozzarena očička neudělal (koneckonců i pro nás dospělé by to byl velký zážitek!). Lucie

 • Hana 10.10.2017 at 12:27

  Na stezce jsme ještě nebyli, ale je to výborný typ na výlet. Vůbec netuším kolik kroku udělá člověk na stezce, zkusim hádát-1500 kroků. Sleduji Vas na FB, protoze instagram nemám. Hezký den Hana.

 • Jana S. 10.10.2017 at 12:36

  Taky jsme tam byli a za nás super … jen ty ceny jsou na naše poměry vyšší. Pocet kroků si už bohužel nepamatuji, takže tip … 1658. Sleduji blog i fb.

 • Aneta 10.10.2017 at 13:03

  Sleduji vas na fb. Tipla bych si tak 2000kroku.

 • Barbora Bartova 10.10.2017 at 13:05

  Ja myslim,že tak 1300 kroků. V zimě se tam chystáme (taky poprve), tak už se těším. A vejire vypadají super, nám by se hodil 3+. Sleduji facebook í instagram (bartova.barbora).

 • Kateřina Vítů 10.10.2017 at 13:19

  tipuji 1615 kroků 🙂

 • Jana Petříková 10.10.2017 at 13:20

  Dobry den,sleduji Vas hlavne na facebooku.
  Tipuji 1217 kroku 🙂
  A rada bych vyhrala vejir 5+,protoze bude mit dcera pristi tyden pate narozeniny 😉

  Dekuji za tip na vylet a preji pekny den.

 • Anna Kapcová 10.10.2017 at 13:28

  Určitě jednou zajedeme na výlet, zatím hádám 1499 kroků, než je samy spočítáme:-)Udělal by nám radost vejíř 3+. Sleduju na FB.

 • Andrea 10.10.2017 at 13:31

  Sleduji na fb (Rhea Silvia Askania), tipuji, ze člověk ujde průměrně 1035 kroků 😊
  Vějíř bychom užili jakýkoliv 😊

 • Markéta Šmídová 10.10.2017 at 13:47

  Dobrý den. Já Vas sledují hlavně na blogu. Ale mám odebírání i pres FB ale tam já moc nechodim. Jinak bych tipovala tak 1178 kroku. U děti asi mnohem vice:) a jinak super blog. Už jsem ho přečetla snad cely a je v něm spousta inspirace. Děláte ho moc dobře

 • Lucie 10.10.2017 at 13:56

  Sleduju jen web, zatím jsem nesoutěžila. Ale už mám dva dny fb, tak teď ještě instagram, abych mohla soutěžit víc.
  Tipuju 2017 kroků.
  Btw. V Prokopaku jsem Vás viděla:-)

 • Simona 10.10.2017 at 14:24

  Míšo, sleduji hlavně blog. Ale mám tě i na fcb a instagramu 😉
  Tipuju, že kroků člověk na stezce ujde 1527.
  Hezký den.

 • Jana Patočková 10.10.2017 at 15:02

  Ahoj Míšo, krásný článek, jako vždy 😉 Já tipuju 999 kroků. Jana

 • Vendula 10.10.2017 at 15:09

  Já jsem doteď jen na webu vyhlížela nový článek a dnes se teda zaregistrovala k odběru novinek:-) Facebook ani IG nemám, jsem tak trochu odpůrce… A těch kroků by mohlo být tak 2105.

 • Kristyna Sponerova 10.10.2017 at 15:38

  Už se těším až vyrazime na výlet. Dekujem za další tip 🙂 tipuju tak 2 687 kroku a sleduji Vás na FB a Instagramu jako KrisSponer

 • Lenka 10.10.2017 at 16:11

  Sleduji vas na facebooku a kazdy vecer u uspavani se divam na blog, jestli se objevil novy clanek.
  Vejir od Albi vypada skvele, nejspis ho pripisu na seznam k vanocnim darkum. Nas ctyrletak ma rad ruzne kvizy a ukoly, takze verim, ze se mu bude taky libit.
  Tipuju 1950 kroku.

 • Sablunicek Sablunickova 10.10.2017 at 17:27

  Sleduju vás na fb i Instagramu. Ráda bych vyhrála vejir pro 3+. Kroku ipuju 3890.

 • Petra 10.10.2017 at 17:57

  Pokud nevyhraju, tak určitě vějíř koupím (5+). Vypadá skvěle, díky za další tip. Sleduji hlavně blog, pak FB. Tipuji 1313 kroků. Petra

 • Lenka 10.10.2017 at 18:26

  Tak ja tipuji 1275 kroku 😉 sleduji vas na blogu a fb 😉

 • Michaela Antonová 10.10.2017 at 19:35

  Sleduji vás na FB. Cca 1980 kroků (tam i zpět)?

 • Michaela Novotna 10.10.2017 at 20:23

  Sledujeme vas hlavne na FB, ale i Instagramu. Kroku typuji 1240 🙂 prosim vejir 3+. Dekuji 🙂

 • D-žejn 10.10.2017 at 20:41

  Tipuji 1234 kroků 🙂 Lipno je opravdu krásné, ráj pro děti.
  Sleduji na instagramu i na fb
  Krásný den, Jana

 • Veronika Veškrňová 10.10.2017 at 20:42

  Dobrý den Míšo, sleduji Vás na FB a IG, hádám 890-900. Vějír by se nám více hodil 3+. Děkuji Veronika

 • Zuzana 10.10.2017 at 20:55

  Sleduji na FB. Blog znám už dlouho, když ještě nebyl tak profláknutý 🙂 Na Lipně jsme byli letos v létě a byla to krása, i když to není nejlevnější výlet, stojí za to. A kroků. na stezce hmm cca 1060. Pěkný večer. Zuzka

  • Renata 10.10.2017 at 21:40

   Sledují Vás na fcb a také na bloggru. Tipuji 1300 kroků 🙂

 • Veronika 10.10.2017 at 21:47

  Sleduji vás na Instagramu a pravidelně zde na blogu. Kroků tipuji 1348

 • Andrea 10.10.2017 at 21:57

  Výšky pro mě nejsou, takže na tenhle výlet se asi zlákat nenechám 😉
  Tipuju 1235 kroků.
  Sleduji na FB i na instagramu (uzivat_si)
  Víc by se mi líbil vějíř 3+

 • Lucka 10.10.2017 at 22:33

  Sleduji moc ráda tvé články na facebooku tak i na webu. Čerpám hlavně inspirace na dárky pro holky, výlety a pročítám Pl krok za krokem. Na Lipně jsme byli minulé léto, i na Stezce korunami stromů, malé se tam moc líbilo, hlavně ty lávky a hřiště:-) Moje by naopak do tobogánu nevlezla:-)) Děkuji za pěkný článek

  • Lucka 10.10.2017 at 22:34

   Jo a má odpověď je tipuji 1200 kroků;-)

 • Michala Havlíčková 10.10.2017 at 22:44

  Dobrý večer Míšo, díky za další inspirativní článek. Na Lipno se chystáme v lednu, tak uvidíme, zda dáme i tobogán. Náš tip je 1427 kroků po stezce a pokud by sezadařilo, preferovali bychom vějíř 5+. Míša, Julinka a Madlenka

 • Michala Havlíčková 10.10.2017 at 22:46

  Jo a málem bych zapomněla, že čtem váš blog, na který mě upozorňuje FB 🙂

 • Bohdana Pejchalová 10.10.2017 at 23:03

  V létě jsem tam byla,ale byla taková mosa,že jsem měla co dělat,abych držela kapuci na uších dceri a příležitostné í sobe.o tom že jsme byly v kratasich a dole na stezce bylo 11stupnu nemluvim:)tipuji 2345 kroku.sleduji na fb a ig.

 • Alice 10.10.2017 at 23:44

  Tak já tipnu 2015 kroků. Sleduji Vás zde a na FB, kde také sdílím. Vaše články jsou plné inspirace.

 • Soňa 10.10.2017 at 23:56

  sleduji vás na fb, děkuji moc za krásné tipy!
  A já tipuji kolem 1000 kroků?
  Líbil by se mi vějíř 3+

 • Sylvie 11.10.2017 at 0:20

  Dobrý den Míšo, sleduji Blog, ale mám i FB. Větší radost bychom měli z vějíře 3+. A počet kroků odhaduji na 1058. Děkuji a přeji pěkné podzimní dny.

 • Bára Mintělová 11.10.2017 at 9:20

  Dobré ráno, Míšo, po vějíři jsem už pokukovala a ten 3+ by se nám určitě hodil 🙂 takže tipuji 1236 kroků 🙂 Bára (sleduji na fb a na instagramu 🙂 )

 • Radka Csémi 11.10.2017 at 11:08

  sleduji vás na facebooku a insta (radkacsemi), do korun stromů bych se také chtěla někdy podívat, tak třeba příští rok, třeba uděláme 1359 kroků, upřednostňuji variantu 3+, tu bychom využili hned, na 5+ bychom museli chvilku počkat

 • kristee 11.10.2017 at 13:15

  Tak já na Lipně strávila naopak spoustu času, babička bydlí přímo u jezera, takže s ním mám spojenou nejednu hezkou chvíli. V korunách stromů jsme byli a pamatuju si, že jsme tenkrát udělali 2253 kroků, ovšem my máme kapku delší krok, takže průměr bude 2100 kroků 🙂 Kristee

 • Lucie Johaníková 11.10.2017 at 14:18

  Stezku už mám nějakou dobu na seznamu výletů 🙂 Tipuji 1896 kroků. Sleduji na fb i na instagramu.

 • Iva 11.10.2017 at 14:56

  Tak já vás sleduji na FB, někdy čtu články na webu, ale převážně FB. Instagram nemám a ani neplánuju. Vějíř bych ocenila spíš věk 5+. Díky. Iva Heringová.

 • Eva Kalinová 11.10.2017 at 15:14

  Sleduji na Fb. Na Lipně jsme zatím nebyli, ale píšu si na seznam výletů. Tipuji 1000 kroků. Hezký den

 • Romi Zvonarova 12.10.2017 at 10:44

  Sleduji na FB jako Romi Zvon i na IG jako momentumvideo. Na FB sdileno. Vejir vypada skvele, pro moje kluky nejlip 3+ a kroky na Lipne tipuji 7777 😉

 • Renata P-ova 12.10.2017 at 14:43

  sleduji na FB. Na lipne uz jsme byli a krokomer jsem nemela, ale pocitam takovych 7623kroku treba 😀

 • Kateřina Valdmanová 12.10.2017 at 22:21

  Máme chatu v Českém Krumlově a na stezce jsme byli loni, když dceři byl rok. Ceny tedy pekelné, ale jinak se nám též líbilo 🙂 Tipuji 1234 kroku 😀

 • Michaela Kratochvílová 12.10.2017 at 22:43

  Míšo my byli na stezce v srpnu a úplně super 🙂 lanovkou jsme tedy nejeli, dojeli jsme autem na parkoviště u Kramolina(tam se neplatí) a šli jsme asi 1,5 km lesem a vyšli sme u Království lesa. Jelikož den předtím byla velká bouřka, tak moc lidí se na výlet nevydalo a ze začátku jsem tam byla se synem sama, což byla paráda, lítal z jedné atrakce na druhou. Pak jsme šli na stezku a při cestě zpátky dolů ze stezky už spinkal jak byl unavený (22 m), takže za nás super dovolená 🙂
  Jinak bych si tipla že v průměru nahoru i dolů by to mohlo být 1800 kroků :))
  Sleduji na Fb a už i na Instagramu (mk_michaela30)
  Výhra by se mi líbila spíše 3+

 • Misa 13.10.2017 at 12:38

  2000kroku?

  Sleduju na IG /Misha Tosha/ i sdilim na FB. Díky.

  M

 • Helena Janasova 13.10.2017 at 18:58

  Tipuji 1200 kroku. Sleduji na Facebooku a ještě raději na Instagramu(heleen.j) Díky za skvěle články. A hlavně odpočinkové čtení vždy když poklad usne 😊

 • Helena 13.10.2017 at 21:55

  Sledujem vas na facebooku, ale casto v poslednej dobe zabludim rovno na web:)
  A kolko krokov?1123:))/

 • Lada 5.11.2017 at 9:21

  Dobrý den, Mišo, mam dotaz. Holčičky jsou opet krasne „vystajlovane“ a moc se mi libi i botky. Co to je prosim za značku? Díky LŽ

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×