první výlet s MK Life | Hurá na Písek, hurá do Sladovny

Dnes je tak strašně krásně a co víc, dnes je to přesně měsíc. Měsíc do prvního společného výletu, který bych ráda podnikla, s Vámi 🙂 . Psát si doma za počítačem je sice příjemný relax, ale za ty roky mám pocit, že spoustu z vás znám, mám vás ráda a těší mě, když necháte u článku komentář nebo třeba jen lajk. Ano, i taková „hloupost“ mě těší, protože pořád tu je fakt, že sedím za počítačem sama.

První výlet pro každého, kdo má chuť

Jenže ono nám začíná Jaro a já už si strašně dlouho pohrávám s myšlenkou, že bychom se mohli vzájemně potkat. Často vidím, že jsme tu na hodně podobné vlně. Všechny rády výletničíme, milujeme své děti a sdílíme hodně podobné hodnoty. Jenže jak skloubit dohromady x koutů republiky, věkovou rozdílnost dětí a taky jejich zdatnost? Asi byste nebyli rádi, kdybychom vás vytáhli do Beskyd na 12 km v horách, ale zase sraz v kavárně, ten není zrovna podle mých a asi ani vašich představ. A tak jsem našla kompromis 🙂 .

Sladovna a náš článek z ní, se stal na dva měsíce naprosto bezkonkurenčně TOP článkem blogu. Každý se v ní může uhnat podle svého, zvládnou jí děti od miminčího věku až po ty fakt velké a většina z vás psala, že si Sladovnu píšete na seznam výletů, kam jet. Takže? Co děláte první víkend v dubnu 🙂 ?

Fantasticky hravá Sladovna – na celý výlet kuk sem

Budou z nás VIP

No a když už to tu nějaký pátek vedu a domlouvám pro vás každoročně slevy předvánoční, zkusila jsem to navázat i na náš písecký výlet 🙂 . A jaké milé překvapení, že Sladovna náš blog sleduje a sraz u nich s nadšením vítá? Takže místo obvyklých 120 korun za osobu tu dáte v „náš termín“ jen 35 Kč 🙂 .

A proč Písek sebral další body? Protože je tady kamenná prodejna Little Shoes, kde dbají na zdravé nožky dětí, takže i tady jsem domluvila nejen slevu, ale i víkendou otevírací dobu, abyste měli možnost nakouknout, vyzvednout internetové objednávky a všechny se slevou 5% na celý nákup 🙂 . No asi je cítit, že se těším 😀 .

Termín akce: 6.4. a 7.4.2019

Sjíždět se do Písku můžete na den jeden nebo klidně dva. My tu budeme přítomní celý víkend a budeme se těšit na setkání s vámi 🙂 . Beru holky a pochopitelně muže, protože kdo vyfasuje holky až se budu chtít vybavovat 😀 (díky táto) ?

Pokud vám jede do Písku spoj (nejspíš autobusový), tak ani auto nepotřebujete. Věděli jste, že já tam tehdy s holkama byla sama? Ano jely jsme dámskou jízdu ve třech, protože táta měl program svůj a tam i zpět jsme si to daly busem. Od nádraží je to do Sladovny příjemná procházka 🙂 .

Program srazu

Nebude 🙂 . Kdo se bude chtít potkat, ten se potká, kdo ne, může jen prozkoumat Sladovnu a využít lepší vstupné a slevu na botky. Nic není organizované, krom večerného sobotního posezení, kde sejdeme v 17 hodin. Podle počtu zájemkyň buď bude stačit jeden stůl nebo celá kavárna 😀 . Netuším, kolika z vás se termín bude hodit.

A proč jsem nenechala první sraz až na pořádné květnové jaro? Protože 21.4.2019 končí ve Sladovně výstava, na kterou se neskutečně těším. Dokonce mám na blogu tématicky založenou celouskupinu článků od výletů až po knížky. Už víte? Ano, jsou to včelky 🙂 .

Včela – tajuplný výlet za sluncem. Tak se jmenuje interaktivní expozice, která nahradila z článku výstavu mytologickou 🙂 .

Vstupné do Sladovny a Pilařiště

A tady trošku vyšší dívčí 😀 . Vstupné se bude hradit podle věku vaší skupinky (rodiny nejspíš). A protože děti do tří let jsou ve Sladovně zdarma, ale na Pilařišti platí, máme tu několik druhů balíčků, tak si najděte ten svůj 🙂 .

SLADOVNA: Každá osoba nad 3 roky zaplatí ve Sladovně 35 Kč
(mimo náš víkend tu dáte 120 Kč/dospělého, 90 Kč od 3 do 15 let)

BALÍČEK: Pokud chce Sladovnu i Pilařiště osoba nad 3 roky, zaplatí 50 Kč
(mimo náš víkend tu dáte cenu za Sladovnu plus 30 Kč Pilařiště pro všechny od narození)

MIMIBALÍČEK: Pokud chce Sladovnu (tu má zdarma) i Pilařiště osoba pod 3 roky, zaplatí 30 Kč
(mimo náš víkend tu dáte cenu za Sladovnu plus 30 Kč Pilařiště)

Tááákže, stačí když si najdete, co kdo z vás bude chtít a u pokladny nahlásíte zelený název vstupného.

Příklad 🙂 Pokud jsem rodina 2 dopěláci a 2 děti (1 a 4 roky) a chceme i Sladovnu i Pilařiště, táta jen Sladovnu, protože po třech hodinách v mraveništi potřebuje pivko:

Máma BALÍČEK = 50 Kč
Táta SLADOVNA = 35 Kč
Anička 1 rok MIMIBALÍČEK = 30 Kč
Franta 4 roky BALÍČEK = 50 Kč
Dohromady rodina za den 165 Kč 

(Klasicky mimo naší akci tu taková rodina zaplatí 450 Kč)

POZOR na Pilařiště je třeba si vytvořit rezervaci ZDE.

Nákup botiček se slevou

Každý, kdo objedná v e-shopu Little Shoes botičky ve dnech 4.-5.4. dostane na ně slevu 5%. A je dokonce jedno, že do Písku nemůžete. Slevu může využít každý. Kdo si ale dojede do Sladovny, ten si může o víkendy boty vyzvednout, přezkoušet, že sedí a kdyby ne, vyměnit 🙂 . Otevírací doba bude pro nás příjemně prodloužena, takže vyzvedávat můžeme v sobotu i neděli. 

sleva 5% na objednávku při zadání kódu: MKSLADOVNA
sleva platí při objednání ve dnech 4.-5.4.2019 na e-shopu www.littleshoes.cz

Večerní drink, káva, voda či vínko

Pokud se rozhodnete v Písku či okolí nocovat nebo zůstanete do večera, v sobotu od 17 hodin si s vámi ráda posedím, popovídám o mateřském i nemateřském a vy uvidíte, že jsem obyčejná máma z masa a kostí a vlastně není důvod mi psát, jak to můžu všechno stíhat. nestíhám 😀 .

Pokud budete mít chuť a čas, určitě mi to dejte ve formuláři vědět, abych věděla, kolik prostoru případne rezervovat.

Dejte mi vědět, zda se chystáte tento výlet využít

Ať máme představu, kolik se nás do Písku sjede, dejte mi prosím vědět. Nic není závazného, jde jen o orientační zájem. Kdo by navíc rád v sobotu večer poseděl, prosím dejte mi to ve formuláři vědět 🙂 . Děkuji a my se budeme moc těšit. Dotazy klidně do komentářů 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

7 Comments

 • Štěpánka 6.3.2019 at 18:27

  Míšo, skvělý nápad <3! Už jsem nás přihlásila 🙂

 • Katka 6.3.2019 at 22:38

  Uzasne, vyrazim s detmi, dekujeme..ps:mohu se zeptat copak to maji holky za kalhoty na te uvodni fotce (modre s velkou kapsou na zadecku)?

  • Míša 6.3.2019 at 22:41

   Dobrý den Kati,

   super, to se budeme těšit 🙂 . Kalhoty jsou Shark in the park 🙂 máme nejradši. Vypadají jako krásné kalhoty, ale přitom to jsou tepláky, takže neuvěřitelně pohodlné 🙂

   Krásný večer
   Míša

 • Katka 7.3.2019 at 9:36

  Milá Míšo, bezva nápad – i když teda vlastně nevím, jestli mám mít radost nebo ne. Přesně tenhle víkend totiž máme Sladovnu už nějaký pátek naplánovanou – myslela jsem si, takový obyčejný víkend v dubnu, to tam bude asi docela prázdno. A teď se tam sjedou zástupy vašich fanynek. 😉 Ale tak aspoň si tam holky najdou nové kamarád(k)y a já Vás taky ráda potkám. A snížené vstupné je taky příjemné! Posezení o páté ještě nevím, bylo by to fajn, ale bydlení jsme si našli kousek od Písku, tak nevím, jak to vyjde. Mimochodem můžete na to kouknout, vypadá úplně úžasně, myslím, že by se vám tam taky s holkama líbilo. 🙂 https://zelenydub.cz/

  • Míša 7.3.2019 at 12:26

   Dobrý den Kati,
   velkých zástupů se určitě nebojte 🙂 mám čtenáře rozeseté po celé ČR a velká část je limitovaná vzdáleností na takový jednodenní výlet a ti co to mají blízko, ti zase ne vždy mohou termínem 🙂 . Takže nemusíte mít vůbec strach. Jinak všeobecně víkendy jsou tam příjemné až v létě, kdy už jsou lidi více venku nebo všední dny po celý rok. Zkusili jsme to už víckrát a vždy se to potvrdilo, tak tomu víkendu úplně nepřidáme.

   Mějte se krásně a budeme se těšit.
   Ubytování moc děkujeme za tip, mrknu se na něj moc ráda 🙂

   Míša

 • Buroška 7.3.2019 at 16:16

  Ahojky Míšo, nápad skutečně krásný! Moc ráda bych se s Vámi potkala, ale máme to z ruky. Tak snad příště ty Beskydy 😉

 • Katka 7.3.2019 at 20:59

  Míšo, super nápad! Bohužel pro nás daleko. Tak budu doufat, že nějaké setkání bude i na Moravě. 🙂 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×