knihovnička | EDISON Záhada ztraceného myšího pokladu

11.3.2019 in Hraní, Knihovna - 3 Comments

Krásný začátek týdne 🙂 . Víkend už byl naším prvním, kdy nebylo třeba utírat žádný nosík, nikdo neštěkal nad ránem u otevřeného okna a já si stihla zase udělat pořádek ve fotkách a poskládat jeden článek i sem pro vás 🙂 . Vždy mě mrzí, když se to tu líně plní, ale nemoce od začátku roku nic víc nedovolily. Ale já vím, že vy tohle chápete a děkujeme za to.

Všem Tomáškům vše nejlepší

Z posledních dní se u nás lehce slavilo. Lehce proto, že nešlo o děti 😀 . Všichni Tomášové slavili své svátky a my si to pro tátu zase nachystaly na obrázkové vlně. Od holek to tedy byly obrázky, vstupenka do bludiště, a taky pozvánka, zda-li s nimi nepůjde na jejich první únikovou jednorožčí hru, tak držte palce ať jim to vyjde a vrátí se mi živí a zdraví.

Vyrážíme za bludištěm (bez bludišťáka)

Pozvání do bludiště jsme neodkládali a v tom uplakaném počasí si vyjeli 🙂 . Já sice neslavila, ale nezapomněli na mě, takže jsem si mohla rozbít čelo spolu s nima. Proč? Vyrazili jsme o víkendu do bludiště, které bylo zrcadlové. No, základní pravidlo „neběhej“ chápu a budu si dlouho pamatovat 😀 .

Pozor, pozor, už tento týden budu mít kód pro slevu na Unuo, tak můžete zas doplnit zásobu na jaro 🙂 .

Holkám se to ale líbilo, a po tak dlouhé době doma, to bylo zase fajn vykolejení. Ještě jsem vám ale neprozradila, co dostal táta k svátku ode mě 🙂 . Krom děsnejch manželskejch tajností 😀 to byla jedna knížka, která by se mohla zdát, nebude ani tak pro něj jako pro holky. Jenže…

Když to nemají tátové zrovna lehký

Nevím jaký je ten váš, ale ten náš je úžasný. Tráví s námi maximum volného času, hýčká si nás a rozmazluje, jenže sám to neměl s holkama vždycky snadný. A to hlavně s Julinkou. Ta už od narození nějak cítila, že já jsem ta, od které vedla pupeční šňůra a téměř tři roky Julinka potřebovala při každém smutku, rozzlobení nebo nemoci mě. Ani nevíte, jak líto mi táty bylo, protože si neumím představit, jak bych to zvládala já sama.

Jenže pak to přišlo, samo. Julinka začala po třetích narozeninách zaujímat jakýsi neutrální náboj 🙂 . Už se nechala utišit i taťkou, na výletech s ním chodila za ruku a už to nebylo jen „s maminkou“. Ani nevíte, jak strašnou radost mi to dělalo. Možná si toho někdo všiml, možná ne, ale vlastně celé loňaké léto jsem si i na blogu hýčkala fotky, kde je táta s Juli společně. A co je jejich, a snažím se do toho z těchhle důvodů nevstupovat, to je večerní čtení. Já holkám čtu přes den a večery, když nemáme taťku doma, jinak je to „jejich čas“.

Pokud tohle doma někdo z rodičů prožívá, věřte, že i tohle je období. Stejně jako bolelo bříško nebo třeba rostly zoubky 🙂 .

Edison, dobrodružství z Dynastie

A tak jí táta dostal (bez násilí prosím 😀 ). Knížku EDISON, na jejich společné chvíle. Večery, kdy s holkama leží v posteli a sám si tolik užívá, že si na něj holky lehnou, spokojeně oddychují a on jim čte 🙂 . Je to knížka z festivalu mini. Tehdy jsem vám z ní dělala i stories na instagramu, protože mě zaujala dokonalou ilustrací, parádním příběhem i zpracováním a já věděla, že tahle se bude líbit nejen holkám, ale hlavně tátovi.

Kdo instagram máte, mrkněte i k nám, čas od času se tam snažím přidávat i běžné všední dny – tady klik

Knížka je o malém myšákovi, který se nevzdává naděje a vypraví se s vámi na dno oceánu při hledání za ztraceným pokladem. A že je vám knížka nějak povědomá? Možná jste ji zaznamenali na HitHitu, kde se snažila získat podporu a moc hezky se to povedlo. Díky tomu ji mohlo nakladatelství Dynastie vydat 🙂 .

 

EDISON je volným pokračováním celosvětově úspěšných knih LINDBERGH – Dobrodružství létajícího myšáka, představující dětem svět letectví, sestrojení letadla a život Charlese Lindbergha a ARMSTRONG – Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc, která vám přiblíží let do Vesmíru a sestrojení rakety.

Dobrodružství Péti a profesora začíná

Když malý myšák Péťa dorazí na přednášku pana profesora a potřebuje pomoct s nalezením pokladu, dovídáme se o praprapra…dědečkovi, který kdysi nastoupil i s velkým pokladem, na loď mířící do Ameriky, kam ale nikdy nedojel… A tak se oba myšáci vydávají na cestu plnou bádání, hledání a dobrodružství 🙂 .

 

„Podívej“ profesor zvolal Péťu k sobě. „Podívej se dobře, tam mezi kufry…“ Oba myšáci chtěli fotku prozkoumat blíže. Se značným úsilím vytáhli celou tu těžkou složku z šuplíku a přenesli ji na světlo. Pod lupou se dala rozeznat myš. Péťův předek!

Ale jak se může myš dostat na dno oceánu? Nemožné, asi jako že se naučí létat. A ona naučila a jednou v chatrném letadle přeletěla Atlantik, takže nic není nemožné 🙂 . O mnoho desetiletí pak dokonce přistála myš na Měsíci, takže dno oceánu je skvělá výzva 🙂 .

Jak dostat to myší tělo pod vodu a neutopit se?

První Péťovy pokusy o potopení se konaly ve vaně. A že donutit vzduch, aby šel pod vodu není vůbec snadný, to si pak rády otestují i vaše děti 😀 . Cestu myšáci lehkou mít nebudou, trochu je překvapí kočičí námořnice na palubě, ale o to víc jim s každou stránkou držíte palce 🙂 .

 

Ještě stále v němém úžasu podplouvaly oba myšáci obrovské tělo velryby. Za okénky se setmělo. Do těchto hlubin pronikalo stále méně světla. Zároveň šplhal Péťův ukazatel tlaku vody. Kov sténal a skřípal, ale ponorka byla pevná. Z modrých hlubin se vynořily obrysy přídě obrovské lodi. Kov byl zohýbaný a rozežraný rzí. Péťa a profesor skutečně našli vrak, přesně na tom místě Atlantiku, kde se podle jejich výpočtů měl nacházet.

V knihách autora je poznat, že ilustrace je jeho srdci nesmírně blízká. Z knih ve vás totiž zůstanou především ony. Různé nákresy, koláže, retro styl, nažloutlé stránky a detailní propracovanost každého obrázku. Určitě ji nenechte ležet a prolistujte, když tu možnost budete mít. A zda našli poklad a co za poklad to bylo, to už si určitě s dětmi a tátou přečtěte 🙂 . Napovím vám ale, že až poklad souvisí s názvem téhle knihy 🙂 .

Na konci knihy se mi moc líbí, že krom konce „pohádky“ máte i stránky s histroickými fakty, povídání s důležitými jmény, několik řádků o Thomasu Edisonovi, ale i o autorovi knihy, kterým je úžasný Torben Kuhlmann. Je znát to studum ilustrací, to prostě nezapře 🙂 .

Knihu vydalo nakladatelství Dynastie a najdete ji v eshopu – tady klik

Mějte se krásně a přejeme míň upršený týden.

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Anna 11.3.2019 at 12:31

  Ahoj Míšo,díky za tip. Objednávám. Bude se nám na dalších pár týdnů hodit. Mám neštovice, super si je vybrat ve 40ti 😒 očkovaný syn JEN viróza… Jinak! Můj syn ve až ve 4letech zvládl jít ven s někým jiným než se mnou,školku máme s brekem a jen dopo 😊 Spaní u babi neexistuje. Snažím se i když jsem někdy unavená si to užívat, protože to zajisté nebude trvat věčně 😁

  • Míša 11.3.2019 at 20:42

   Dobrý večer Aničko 🙂 ,

   doufám, že i Vám se bude knížka hezky číst. Já jí přečetla za jeden večer u kafe, abych byla v obraze, když mi holky vypráví a je moc milá. No a ten její design – můžete na ní ten hrnek s kafem klidně položit a nikdo to nepozná 😀 Ta její retro-omšelost je dokonalá 😀 .

   A synkovi fandím, vy si to užívejte, on ten čas prostě přijde. Důležité je, že to nemusíte nutně lámat přes koleno. Občas se nedá nic dělat, když třeba maminka musí do práce a to si nedovedu představit, musí to být náročné.

   Mějte krásný večer 🙂
   Míša a holky

 • Pavla 14.3.2019 at 21:42

  Sleva na Unuo. Jupiiii

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×