marodi v doupěti | Rok v lese

11.11.2017 in Hraní, Knihovna, Vánoce - 861 Comments

 Báli jste se, že se dnes na blogu neotevře adventní okénko? Zbytečně. Článek i soutěž pro vás mám, jen jsem si říkala, že oceníte možnost být raději s rodinou než přes den surfovat po těch internetech 😀 . Našla jsem pár fotek z relativně nedávného unudlaného období, kdy Nelinka propásla Puntíkatý den ve školce. Smutku bylo tolik, že jsme si puntíkování museli udělat i doma. K tomu všemu jsem nafotila ještě i nejnovější leporero z Nakladatelství Host a soutěž bude taky 🙂 .

Že jsou i naše děti ze školky nemocné jen dokazuje, že ani doktor není proti imunitě žádný pán. Holky ale mají tvoření moc rády a na blogu je ho míň proto, že Juli je v období, kdy využije vše, co na blogu najdete z dřívějška. Co se ale zalíbí vždy, je sezónní stromkové tvoření.

Podzimní strom z listí

Když byly Nelince dva roky a kousek (vlastně věk Julinky teď), patlala si na vchodové dveře uvítací stromek. Moc se jí povedl, nebyl nijak náročný a zábava to byla na celé dopoledne. Vystřihli jsme z pevnějšího papíru strom. Strom si Nela polepila podzimním listím a pravá zábava pro ní byly otisky ručiček. V několika barvách si je otiskla, já vystřihla a nalepili jsme na výtvor. Překvapení pro tátu, který se vracel ze služební cesty bylo… na dveřích 🙂 .

„Proležený“ puntíkatý den

 Na školku my máme štěstí. Je státní, ale Nela je tam moc spokojená. V rámci měsíce jsou i „jiné“ dny, které děti vážně baví a jedním takovým byl Den puntíkatý. Tématické dny tam čas od času máme. Ten den přijdou děti všichni v daném dress codu a nyní to byly právě puntíky.

 S Nelinkou jsme měli vymyšlené a samozřejmě už domluvené a připravené, že si vyrobí své triko. Původně tedy měla na bílé triko lepit malé puntíky. Ty si vybrala v papírnictví růžové a černé moc dobrá volba 😀 ). Kvůli nemoci to ale celé padlo a na řadu přišla alternativa.

Jarní jablíčkový strom

Holkám jsem nakreslila obrys stromu, zbytek tvoření už byl na nich. První úkolem bylo strom vybarvit. Jé jak já byla vděčná, že se zrovna dneska nehádají o zelenou pastelku, když jich máme doma asi 6 odstínů 😀 . Pochopitelně vždy potřebují ten stejný.

Jakmile bylo vybarveno, na řadu přišly právě ty naše koupené puntíky. Abych vám vysvětlila co to děláme, lepily jsme na stromek jablíčka. Ty mají Nela i Julie strašně rády a dnes po večeři tady deset minut přežvykovaly křížaly od babičky 🙂 . Holky si nalily na papír starý dobrý Herkules a jednotlivé punti si v něm namáčely.

Jak jsem se bála, aby Julie (2,5 roku) Nele (4,5 roku) stačila, byla to brnkačka. Lepení ji šlo dokonce rychleji. Na druhou stranu byla zapatlaná lepidlem dvakrát tolik 😀 . Celý stromek si holky polepily jablíčkama a některé frkly i dolů pod strom.

A ta krásná dětská představivost. Já už bych byla spokojená a špendlila obrázky na výstavku 🙂 , ale přišla námitka. Vždyť nemají šťopky 😀 . Jak budou na tom stromě držet? Vyfasovaly tak holky každá černý fix, protože pastelka na pastelce už jim nešla. Fixem si pak ke každému jablíčku dodělaly ty své „šťopky“.

Já jsem spokojená. S pauzírováním na smrkání a wecko jsme to měli hotové za 45 minut a já si je stihla v klidu ještě vyfotit. Jsou to parťačky, umí už i spolupracovat a ač se hádají taky docela často, dneska vůbec. Stromky jsme si vystavili v pokojíčku a brzy je nahradí stromky zimní.

Kouzlo téhle patlačky je v tom, že se dá udělat každé roční období. Na jaře budete lepit květy, v létě třešínky, na podzim kaštany nebo jablíčka a v zimě uděláme na černou čtvrtku stromek krásně vatou nebo bílou kuličkou zasněžený 🙂 .

Nové leporelo Rok v lese

 Ale kdo by se dnes raději dověděl něco o novém leporelu, které jsem vybrala pro úvodní fotku článku, je tady. Nafotila jsem vám ho úplně celé, abyste měli představu jak to celé vypadá a já musím říct – krásná práce autorů.

 

Dokud jsem ho viděla jen na fotkách z internetu, nepoznala jsem, že jde o tvrdé leporelo á la Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc. Kniha je teda z velmi pevných stránek a ilustrace v ní jsou krásné a hlavně úsměvné. Zaulaja i našeho tátu, který si ji prohlížel sám u včerejších zpráv, kdy už děti byly dávno v pelechu 😀 .

Hned na samém začátku se vám představí všichni aktéři, které v knize najdete a poznáte. Není jich vůbec málo a dost jich děti vůbec nebudou znát. Tuhle stránku jsme nečetli naráz. Vždy jsme si vybrali jen jednoho „herce“, o něm si přečetli a pak ho hledali po celý rok v knize.

Po celý rok? Tím nemyslím, že už knihu máme doma tak dlouho. Ona sama kniha je právě tím rokem v lese. Projdete všech dvanáct měsíců. Každý měsíc vám představí pohled na stejnou část lesa. Ta se mění vlivem ročních období, takže se vystřídá počasí, činnosti všech zvířátek ale taky pana hajného. Milovníka lesa, který se stará o to, aby v něm byl pořádek což mu vtipně kazí mistr mýval 😀 .

Krom klasického pohledu do lesa nás autoři vemou i do podzemí. Uvidíte, co který měsíc dělají jednotliví tvorečkové v chodbičkách a domcích. Mravenci jsou vtipní, úsměvné je pak jejich starání „o miminka“, a taky samotné lóže pro jejich královnu.

V lednu a únoru to zvířátka nemají zrovna snadné. Je to zasněžená dřina, kde ale vždy najdete právě toho svého „herce“, kterého jste si vybrali na začátku knihy 🙂 . Pan hajný chudák už skoro zamrzl, takže se drkotá s rukama v kapsách a nejvtipnější je po čas knihy netopýr, který tam prostě visí 😀 . Ten se celý rok (ne)nudí.

Říkala jsem vám o vtipném mývalovi? Tak toho máme doma fakt rádi 😀 . Je to košomil, milovník všeho odpadkového a možná proto ta trochu rozčiluje pana hajného. No jasně, však kdo to má furt uklízet, no ne? 😀

V podzemí najdete krom mravenečků a jejich královny i další. Nějaký ten pavouk nebo krtek se tu najde a jak už to tak chodí, tihle všichni žijí přes zimu ze svých zásob. Autoři jsou realističtí a bez růžových brýlí, takže v podzemí nechybí ani ta plechovka.

Duben je měsíc nejkrásnější. Všechno se to totiž rodí (jojo, naše jarní holky taky 😀 ). U spousty zvířátek si tak prohlédnete jejich mladé. Pamatujete jak jsem psala ve večerníčkovém článku o Pruhovaných kamarádech? Tak tady jsou hezky u své mamči taky.

Malí mravenečkové už mají taky nějakou tu larvu, liška liščátka, najdeme malé zajošky a chudák pan hajný si to taky pěkně dává. Když už jsme tady u těch včel. Víte, že na blogu je ke včelám celý seriál? Kdo máte rád včely, moc doporučím hodně oblíbené články:

První pomoc: Když dojde na žihadlo
Knihovnička: Lumír včelaří
Knihovnička: Velkoformátová kniha Včely
Výletnice: Včelí svět v Hulicích
Kuchtíme: Domácí chia chleba s lučinovým mlsem

V květnu už je počasí moudré, žádný apríl se nekoná a všude je dost energie a zábavy. Můžou za to měsíční mláďátka z dubna, takže je v lese pěkně nacpáno. Pan hajný se dal na pozorovačku, takže si hledá nové nájemníky, aby to měl asi pěkně v merku 😀 .

Konečně něco pro chudáka netopýra 😀 . Červen nás veme do nočního lesa. Co se děje v lese, ale i v jeho podzemí, když je venku tma? Kdo by si myslela, že to určitě všechno spí, bude na omylu. Dokonce ani pan hajný není v pelechu a zas ho vytočil ten náš mýval 😀 .

Selátka a ptáčci si sice noc prosní, ale zbytek lesa má oči na stopkách 🙂 . Tak co říkáte, líbí se vám? No já jsem z ní nadšená a přiznám se, že trochu zastíní i leporela Jaro, Léto,… Je to jiné, příběhy úsměvné, ale celý rok se dětem moc krásně představí 🙂 .

Červenec, to je měsíc můj 🙂 . Na mě u dortu sice v knize zapomněli, ale zvířátka to vynahradí.  Máme tady totiž první turisty 😀 . Turistka, která přišla nakrmit kačeny je ale v lese pouhou návštěvou, takže v seznamu „herců“ ji na začátku knihy nehledejte. Jméno jí můžete vymyslet s dětmi sami.

A jestli byl v červenci měsíc turistů, tak srpen je daleko drsnější. To očividně lozíme do lesa všichni. Letní prázdniny a spousta dobrého, co se dá utrhnout. Tady se pobavíte vy i děti. Některé scénky jsou parádní.

No kdo z vás si umí představit setkání s medvědem? 😀 My teda chodíme do lesa častěji než jen v létě, ale díky Kouzelnému čtení a knize Svět zvířat už víme, že medvěda taky zrovna snadno nepotkáme. Na tuhle zvířecí knihu k elektronické tužce se můžete podívat tady: Svět zvířat z knih a večerníčků.

Začala škola i školka a v lese už si jede hajný se svojí divočinou to své. A kdo fotí rád, stejně jako já, ten ví jak je podzim fotogenický. Pan fotograf toho ale asi v knize zrovna dvakrát vyfotit nestihl 😀 . Kdyby to bylo s foťákem žena, holky by se rozhodně smály, že to jsem já 🙂 .

Říjen 🙂 . Netopýr si zcela výjimečně nejede to své a tentokrát se dokonce posadí a ježek? Ten je chytrý. Moc dobře ví jak se lišce ubránit. Nicméně to ví i děti, které sledují krtečka 😀 . A viděli jste tu obří houbu?

U té holky skučí, že chtěj na houby a nejlíp hned. My máme velké štěstí, že jsme měli na houby hodně bohaté léto, takže si můžeme bramboračky nebo hříbkové omajdy užívat i přes rok :-). Taky se zásobíte mrazák a ještě sušíte na zimu?

Mýval nabral síly a rozhodl se pořádně rozjet kardio cvičení s panem hajným 😀 . Mistr odpadkáč děti baví a malá dětská dušička ve mně ví moc dobře proč 🙂 .

Optimistické počasí letních a babě letních měsíců je pryč a přichází naše aktuální pošmourno.  Pan hajný se dal do úklidu (jojo, táta už byl taky hrabat a zazimovat chalupu). Všichni si začínají dělat zásobu na zimu a paní mravenečkové už jeden z dělňásků povídá pohádku na dobré sny.

Netopýr už si zase jede ve visícím rytmu 🙂

Celým rokem společně pozorujeme přírodu až dojde na poslední měsíc v roce – prosinec. Ten na který se my (všichni majitelé dětí) tak moc těšíme. Ten, kvůli kterému máme adventní kalendáře, aby nám zpříjemnily čekání na Vánoce. V lese dělá Vánoce zvířátkům pan hajný 🙂 .

Zvířátka zalezou do noc, vyhledávaj krmelce a žijí si ze zásob, které si nasyslily během předchozích měsíců. Právě proto je moc fajn se vydat do lesa i mimo letní prázdniny a donést zvířátkům taky nějakou dobrotu.

tip: Holky si na jednu adventní neděli vytáhnou z kalendáře úkol „ozdob stromeček zvířátkům“, takže budeme dělat řetězy z mrkviček nebo třeba brambor.

Celičký rok je za námi. To ale byl zase článek že? Tím ale kniha nekončí. Jako bonus přidali autoři tenhle podzemní labyrint. Zkoušíte projít cestičky tak, aby se spojily smysluplné dvojice. No žádná úplně hračka 😀 .

Suma sumáru, kniha je to vážně krásná 🙂 . Původně měla být Julince k svátku, ale nevydržela jsem. Přiznávám. Není to velkoformátovka jako jiná leporela o ročních obdobích, takže ji s sebou můžeme snadno vzít i k doktorce nebo na výlet do auta. Věřím, že se bude líbit i vám.

A vzhledem k tomu dnešní tématu jsem pro vás vybrala do soutěže tyhle nádherné puzzle Čtyři roční období od Avenue Mandarine. Tu značku mám ráda, protože se kvalitou vyrovná Djeco hračkám a jejich sortiment děti rozvíjí nejen motoricky.

Puzzlíky: Soutěž ukončena

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Do komentáře mi napište jaké roční období máte s dětmi nejraději 🙂 

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

861 Comments

 • Katarína Pavličová 11.11.2017 at 21:00

  Letooooo a voduuuuu 😀

 • Radka 11.11.2017 at 21:01

  Nejradeji mame podzim. Konecne prijemne teploty a to blazneni v listi milujeme 🙂

 • Aneta 11.11.2017 at 21:01

  Tuhle knížku už doporučuju, kudy chodím 🙂 přinese nám ji Ježíšek. A já se těším neskutečně, uchvátila mě. Díky za detail náhled, o to raději budu sdílet. P.S. rádi máme jaro, přece! už nejsme nemocní a můžeme chodit ven. Navíc bývá v květnu už kolikrát vedro i na koupačku, takže… je to skoro letní jaro 🙂

 • Andrea 11.11.2017 at 21:01

  Nejradeji mame leto, mame hodne outdoorove dite a v lete to je i pro rodice nejprijemnejsi 🙂

 • Barbora 11.11.2017 at 21:02

  Jednoznačne podzim..
  Ale ten slnečný:)

 • ivča 11.11.2017 at 21:02

  U nás zatím vede léto 🙂

 • Michaela 11.11.2017 at 21:02

  My máme rádi léto, teplo, chodit každý den k vodě, vyhřívat se na sluníčku. Ale v podstatě máme rádi všechny dny, kdy se dá být venku 🙂
  IG: myskyyy.l

 • lucie 11.11.2017 at 21:02

  Dobrý den knížečka je překrásná.Já miluju léto a děti snad v každém ročním období nejdou něco co milují takže pro ně je celý rok něčím vyjímečný.

 • Ivana 11.11.2017 at 21:04

  S malým nemáme asi nejoblíbenější roční období. Užíváme si každé. V zimě jsme na horách, na jaře pozorujeme kvetoucí kytičky, v létě plaveme a na podzim vyrábíme z přírodnin. Myslím, že je super, že během roku se střídají 4 roční období 🙂

 • Michaela Teuchnerová 11.11.2017 at 21:04

  Krásná knížka, děkuji za tip. Snažíme si užívat každé roční období, ale léto, kdy je možné být venku od rána do večera, oblékání je rychlovka a toho ovoce… Léto je zkrátka pro mě s dítětem fakt to nej.

 • Pavla Konečná 11.11.2017 at 21:05

  Teda, skvělá knížka,, tu musíme v knihovně mít. Děkuju za tip. Dcera má ráda asi každé roční období, v létě může běhat bosky, na jaře a podzimu líto v děšti do kaluží a v zimě se prodírat sněhem :-). Sleduju FB (Pavla Konečná), i IG (papaja 7828)

 • Martina 11.11.2017 at 21:05

  za mne rozhodne jaro, kdy zacina byt konecne teplo, ale ne moc. Vsechno se probouzi a cloveku se zveda nalada. V zavesu za jarem je u mne podzim a to diky svoji barevnosti :))

 • Aneta Švábová 11.11.2017 at 21:05

  My. Máme. Rádi všechna období, ať už jsou jakékoliv dle počasí. Jediné co mi kazí občas podzim a zimu je i verze, na vesnici je to totiž paradoxně mnohem horší než ve městě! Když sousedé topí vším a nepřemýšlí! Krásný tip na knížku, hned v pondělí se zeptáme v knihovně u nás zda ji mají 😉 díky a krásný den

 • Petra Kocourková 11.11.2017 at 21:06

  Jaké máme rádi roční období? To je těžký, máme prodloužené léto, protože na dovolenou k moři letíme až teď koncem listopadu. Holky se sice moc těší, ale už mají v chodbě nachystaný boby a lyže, proťe dneska byl u nás Martinský průvod tak zítra očekávají sníh všude. Zároveň když budou lyžovat, budou se na horách už těšít na jaro až budeme jezdit na kole, na jaře se těší na léto a ve vedrech přemýšlí až budou pouštět draka. Tak jsou naťešené na každé roční období. A ta knížka v kese je úžasná. Něco podobného dostanou pod stromek ale o zahradě. Sledujeme i na fb.

 • Jana Herrmannova 11.11.2017 at 21:06

  U nas zatim vede leto: prochazky, hriste, pikniky na dece, dovolena na chalupe.. a hlavne zadne ponozky 🙂

 • Zuzana Vackova 11.11.2017 at 21:06

  Jednoznačně léto. Jsme s manželem oba učitelé a společně strávený čas… čas koupání, výletů, dlouhých dnů… Už aby zase bylo. 🙂

 • hanca 11.11.2017 at 21:07

  Opět jsem článek přečetla jedním dechem 🙂 Knížky jsou u nás oblíbené, však už mám na cestě další 4 🙂 Jen doufám, že vydržím do Vánoc! My máme nejraději jaro! Všechno kvete, chystame zahrádku, sejeme semínka a pak pozorujeme jak vše roste.

 • Anicka 11.11.2017 at 21:07

  Syn má nejraději samozřejmě léto a koupání.
  Já miluju podzim, padání listí, chladek a mlhy.
  Každý máme zo své a díky tomu se skvěle doplňujeme 🙂

 • Verča S 11.11.2017 at 21:08

  Těžko říct, které roční období máme nejraději. Na každém si najdeme to svoje. Když ale vybrat tak nejspis pozdní jaro a léto. Kdy už je celkem hezky a my si můžeme užívat dlouho venku. Představena knížka je moc krásná, mam rada chvíle kdy si povidame nad knížkou a tahle k tomu vybízí.

 • Radka H 11.11.2017 at 21:08

  Já osobně mám nejraději jaro a léto. Teď i díky inspiraci na blogu mamami.cz zvládám i pochmurnější podzim 🙂 No a co mám ráda sama, tak to mám ráda i s dětmi, takže mi více vyhovuje jaro a léto, kdy jsou delší dny a jsme více venku….Každopádně i ta pravá zima se sněhem má něco do sebe ale jen omezenou dobu 🙂
  Sleduji i na FB a IG (radulih)

 • Klára Zindulková 11.11.2017 at 21:08

  Nejraději máme asi léto, protože se nemusíme otravovat s dlouhým oblékáním a dá se běhat bosky 🙂 Ale jinak jsme nenároční a máme rádi i zbytek roku 😉 jen Jen podzim nás letos trápí, protože pořád marodíme a doma je často ponorka… Sdílím a sleduji 🙂

 • Katka 11.11.2017 at 21:09

  Pěkný večer! My máme nejradši léto – bazének a pískoviště. Ale malá je už teď konečně dost velká i na nějaké to společné tvoření (2,5 roku) a na to je teda super podzim 🙂
  Sledujem i fb.

 • MAR MAR 11.11.2017 at 21:09

  Zdravím! Syn je ještě malý na to, aby vnímal všechna roční období, ale jednoznačně asi vládne podzimní listopadání a jakýkoliv větvičkový „zametáček“ ❤

 • jitka kubíčková 11.11.2017 at 21:09

  Me se líbí, že v každém období se dá dělat něco jiného a každé má něco do sebe, asi nejméně máme rádi podzim, jelikož jsou kluci často nemocní a je brzy tma, v zimě pokud je sníh tak je o zábavu postaráno ale asi úplně nejlepsi je leto a trávení celého dne venku.

 • Andrea 11.11.2017 at 21:09

  S dcerou máme nejraději léto. Můžeme strávit celý den na koupališti, můžeme být do noci venku a užívat si přírody 😊 ke všemu všichni rádi jezdíme na kole a v létě je na to nejvíce času 😊
  sleduji i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Katka sramkova 11.11.2017 at 21:09

  Ahoj, nejraději mam jaro- po zime začíná byt zase teplo, svítí slunce, vse se zelená… A je proste udělají pocasi na nejake vylety- ani vedro ani zima 🙂
  Dekuji, Katka (sleduji Fb i instagram)

 • Jana 11.11.2017 at 21:09

  Nejradeji mame leto, kdy muzeme travit cele dny venku.

 • Dana 11.11.2017 at 21:09

  Za nas vede zima 😉 Poradne se obleceme a hura do snehu, do deste a do pliskanic 😉

 • Denisa Jenčovská 11.11.2017 at 21:10

  Tak my určitě máme nejraději léto 🙂 FC sleduji jako Dendy Malá.

 • Martina 11.11.2017 at 21:10

  Miso,za nas urcite leto. Uz ted trpime brzkou tmou,nevlidnym pocasim a vrstvami obleceni…knizka krasna,vyhra lakava☺

 • Lucia 11.11.2017 at 21:10

  Hned ako prve ma napadlo leto, lebo vylety a voda a zmrzlina a malo obliekania a ziadne sople a …., ale ked sa viac zamyslim, tak aj ostatne si vieme uzit 🙂

 • phn 11.11.2017 at 21:11

  Bezkonkurencne leto – dlouho svetlo,prazdniny,blbnuti venku a pro me jedno velky plus-nemusim je navlikat:-)

 • Martina Barnikova 11.11.2017 at 21:11

  Najradsej mame leto ale nemusi byt az tak horuce, kludne mi staci skvelych 26• hlavne slniecko ☀️Vela slniecka ☀️☀️☀️😉

 • Bara Molkova 11.11.2017 at 21:11

  Vsechny! Jeste porad jsou mou 19m dceru vsechny ty zmeny prirody nove tak si uzivame opravdu vsechny. Od prvnich kyticek po zime pres dovadeni na koupaku, behani v kaluzich az po stopu v prvnim snehu

 • Andrea 11.11.2017 at 21:11

  Ahojky, ja mam jednoznacne rada jaro i leto, pokud neni moc horko. Dcera si uziva kazde rocni obdobi. Rada pomaha na zahrade, letos se naucila slapat na kole, v zime rada sankuje a dela ve snehu andelicky. Ja nemam zimu rada a mrzí me, ze se nam narodila nase druha dcera ted na podzim, kdy uz je skarede a zima a moc na prochazky chodit asi nebudeme. Uvidime 😊

 • Janka 11.11.2017 at 21:12

  Opravdu nádherná knížka! Já nemám slov. To by se naší malé strašně líbilo 😀 U nás máme nejraději léto, kdy jsme od rána do večera venku, nemusíme s sebou tahat tolik oblečení a můžeme jezdit na kole a hlavně se koupat (máme malého vodomila) 🙂 Děkuji za krásný tip a já se jdu ještě pokochat 😀 Janka

 • Eva 11.11.2017 at 21:12

  Rok v lese se mi moc líbí, díky za tip:-) S dětmi má každé roční období něco do sebe, ale zatím na celé čáře vyhrává léto – je dlouho světlo,krásně teplo, dá se celý den být venku na hřišti, nemusí se příliš oblékat, chodí většinou bosí a otrhají (a sní, samozřejmě:-D ) babičce úrodu jahod

 • Anicka 11.11.2017 at 21:13

  Velmi mr zaujalo lego č.1 a balíček Zahradní směs sušeného ovoce, 500 g

 • Mirka Vošická 11.11.2017 at 21:13

  Krásný večer 😊 u nás je nejoblíbenější jaro a hned po jare slune léto 😃ale jaro je top,po zimě se jen tak nenabažíme tím krasnym voňavym vzdouškem: ) sdílím,soutezim o sto šest 🙄

 • Nikola Nekvapilová 11.11.2017 at 21:13

  Nejraději máme léto, můžeme být celý den venku a užívat krásného počasí. Ale ideálně když je max 27°, pak už je to úmorné.

 • Zuzana 11.11.2017 at 21:13

  Já mám s dětmi ráda hlavně jaro – foukání pampelišek je top…a taky z praktického hlediska – vypravit se ven není oblíkací bojovka na půl hodiny 😀
  Odebírám a sleduji IG (zuzanacerna)

 • Terezka Tess 11.11.2017 at 21:14

  Máme rádi každé roční období, snažíme se pozorovat přírodu a tvořit z toho, co se nám venku nabízí…syn 4 roky miluje kaluže, sáňkování, koupání v přehradě a tvoření mandalek ze zbarveného listí…a já s ním:-)

 • Martina 11.11.2017 at 21:14

  Nejraději máme léto 😊

 • Johana 11.11.2017 at 21:14

  Ta knížka je naprosto dokonalá!!!! Děkuji za tip, jdu se po ní hned kouknout.

  Já mám úplně nejradši léto, ale od doby, co mám El, je každé roční období bezva. V každém si hrajem s něčím jiným. I když El je taky nejraději venku a v zimě to nejde od rána do večera jako v létě.

 • Katy 11.11.2017 at 21:14

  Nejraději máme léto, protože není tolik oblékání a můžeme se cachtat ve vodě a víc jezdit na výlety 😉

 • Katka Weberová 11.11.2017 at 21:14

  Neda se uplne rict, ktere obdobi je nejlepsi, kazde ma svoje klady a minusy. Ale asi nejvic mame radi leto, da se byt stale venku, milujeme vodu, takze i pro to. Zima je take skvela, kdyz je snih a muzeme radit venku. ☺

 • Ingrid Fikerlová 11.11.2017 at 21:14

  Když to je hrozně těžké. Děti samozřejmě milují léto, protože mohou být nonstop venku. Stejně tak mají rádi zimu, když je sníh a mohou jezdit na bobech, lopatě či saních, dcera se těší na lyžování na dětském vleku. Podzim je taky bezva, mohou pomáhat s prací na zahradě, to jsou nejraději při ruce babičce. A s jarem je to podobné, zase je plno zajímavé činnosti venku. Takže každé období má co do sebe, dá se v přírodě pozorovat plno věcí, zpívat o tom písničky. Hlavně, že se dá být venku.

 • Veronika 11.11.2017 at 21:14

  Zrovna v pátek jsem Rok v lese objednala pro synovce a jak tak koukám musim objednat i naší malé 🙂
  S dětmi mám ráda každé roční období,milujeme ale nejvíc léto a vodu,ale i sníh v zimě a barevnost podzimu a vůni jara.

 • Romana Kašpárková 11.11.2017 at 21:15

  Ja mám asi štěstí, že sama mám ráda všechny čtyři roční období, co u nas jsou a jsem ráda, že žiju právě v ČR 😊 takže se synem trávíme čas venku za každého počasí, za každého ročního období 😊 máme rádi rozkvetlé a barevné jaro, teplé a slunečné léto, mlhavý i babí podzim a ledovou a zasněženou zimu – na tu se letos těšíme obzvlášť, jelikož syn zažije premiéru na lyžích 😊
  Sdílení na fb, instagram @romiqeu 😉

 • Veronika Cejnarová 11.11.2017 at 21:15

  Naše nejoblíbenější období je jednoznačně léto. Celé dny trávíme venku, chodíme k vodě, jezdíme na výlety, grilujeme, scházíme se s přáteli, moje holčičky milují nošení šatiček 🙂 Léto si prostě užíváme!

 • Cacorka83 11.11.2017 at 21:15

  Dobry vecer Miso, ja se tentokrat neucastnim, jelikoz mala je mala 🙂 ale musela sem napsat – ty stromy od holek – super nápad. Brzo tuto výtvarnou aktivitu zařadím i pro moji dcerku 🙂 jen od lepidla bude trikrat vic nez holky 😁

 • Martina 11.11.2017 at 21:15

  Nejradeji mame babi leto:-) Sleduji i Fcb a IG @marmenpepa.

 • Michaela 11.11.2017 at 21:16

  Ja miluju léto, protože se nemusí řešit tolik oblečeni a většinu léta „bydlíme“ na terese 😊🌤⛱ ale me ditko je jiného názoru – miluje sníh 🌨☃️❄️ I v létě přišla otázka, kdy uz konečně napadne… takze u nas vede zima 😉

 • Petra 11.11.2017 at 21:16

  Jednoznacne leto. Je brzo a dlouho svetlo, krasne teploucko a da se koupat venku. A Laurinka navic strasne miluje bourky. A ten vzdousek potom🙂.

 • Soňa 11.11.2017 at 21:16

  Nejraději mám léto, protože nemusím děti oblíkat když jdeme ven 🙂
  Knížka je moc krásná, děkuji za tip! Určitě musím pořídit..

 • Kateřina Pelikánová 11.11.2017 at 21:17

  V každém ročním období si najdeme něco krásného, ale i z hlediska oblékání, venkovního vyžití a krásného počasí máme nejraději léto 🙂

 • Soňa R. 11.11.2017 at 21:17

  Milujeme jaro. To kdyz vsechno zacina kvest, vzduch krasne voni, slunicko sviti, ale jeste neni horuco.

 • Míša 11.11.2017 at 21:17

  Nejlepší je léto- žádné dlouhé oblékání, skoro pořád venku na hřišti, na procházkách a samozřejmě plavání venku, aby prcek nezapomněl co se v bazénu za celý rok naučil. No a samozřejmě i zmrzlina na sluníčku chutná líp než jindy 🙂

 • Klára 11.11.2017 at 21:18

  Nejraději máme jaro, děti jsou nejméně nemocné, počasí ucházející a nejvíc výletujeme, protože v létě o prázdninách ty davy lidí nedávám .).

 • Petra Šichová 11.11.2017 at 21:20

  My si užíváme všechna roční období! V zimě sníh, v létě voda… Sledujeme fb.

 • Rosňa 11.11.2017 at 21:21

  Dobry večer, je to teda vážně krásná knížka! Roční období asi jaro/léto, kdy už můžeme být celé dny venku.

 • Vladka 11.11.2017 at 21:21

  Ja mám najradšej asi zimu.. počas tej minulej nám bolo bohato nadelene i v teplej Mladej Boleslavi a tak bolo sankovacky, bobovacky habadej.. otestovali sme i zjazdovky a ja s už teším na zimu túto 😍

 • Martina Krizova 11.11.2017 at 21:21

  Pekny vecer, ja sama miluju jaro a podzim, u syna asi zatim vede leto, protoze to je vodni zivel, dcerce to je zatim jedno. Jo a mensi poznamka, v te knizce odpadkove kose nevybira jezevec, ale myval:) jezevec ten skoro vubec nevyleze z pelechu. Noru ma vlevo mezi stromy. Kniha to je nadherna, jen syn chce porad hledat jezka:))

 • Jana Radová 11.11.2017 at 21:22

  U nás je to jednoznačně léto a jaro. Milujeme teplíčko a proto si tyto dvě roční období opravdu užíváme. Zima je taky fajn, dokonce už teď se Nelina těší na první sníh a stále dokola opakuje, že nevadí, že už není teplo, protože to znamená, že za chvilku už bude zima a budeme jezdit na bobech a saních 😀 Takže u nás asi takto 😀

 • Klára 11.11.2017 at 21:22

  Léto, protože má táta méně práce a je víc doma. 🙂 Děkuji za opravdu skvělý tip na knížku, je nádherná, ještě dnes objednám, bez té nemůžeme být. FB sleduji i článek sdílím. 😉

 • Lada 11.11.2017 at 21:22

  Na každém období se snažím najít něco hezkeho a s detmi si ho uzít. Ale nejlepší je asi léto, to jsme pořád venku 🙂

 • Jindra 11.11.2017 at 21:22

  Pro mě těžká otázka. Ani já sama nevím, které mám nejraději. Na podzim sustime v listi, zima nám dovolí vydechovaného páru a chytat vločky, na jaře se skáče v kalužích a v létě trhané jahody přímo do pusy.

 • Magdaléna Zemanová 11.11.2017 at 21:22

  Každé období má něco do sebe. Moc nemusím jaro a pak pozdní podzim… úplně jiný rozměr dostaly Vánoce a těšení se na ně. Letos si to užívám s tříleťákem, jednoleťák to ještě neřeší, za rok a dva, to bude pecka…

 • Daniela 11.11.2017 at 21:22

  U nás vedie podzim, je krásny farebný a napadané lístie krásne šuští pod nohami 🙂 len je strašne krátky 🙁 a tento rok sme si ho skoro vobec neužili lebo máme čerstvého školkara a v říjnu zvládol byť 3x chorý a v školke bol presne 5x a to chodí len na doobedie 😀 O rok to určite bude lepšie a najkrajšie podzimné počasie si poriadne užijeme 🙂

 • LadyBird 11.11.2017 at 21:23

  Pěkný den, kniha Rok v lese je nádherná, mám ji schovanou pro Čmeláčka pod stromeček… po večerech si ji tajně okukuji. 😀 Mám ráda všechna roční období, každé má své kouzlo

  • LadyBird 11.11.2017 at 21:26

   …rádi jezdíme na výlety, takže u nás vyhrávají teploty mezi 20-25 stupňů, slunečno. 😉 Díky za možnost účasti v soutěži, sleduji fcb i instagram. Pěkné dny, Peťka

 • zuzka 11.11.2017 at 21:23

  Vsechny rocni obd.jsou supr a snazime si je uzit. Ja miluju podzim 🙂

 • Petulla 11.11.2017 at 21:24

  Krásný večer, milujeme podzim pro jeho sychravo a hlavně pro jeho barvy-končí léto a Vánoce jsou za rohem 😎 A také hlavně jsou kaštany, padá listí a může se tvořit 👍

 • Zuzana 11.11.2017 at 21:24

  Nejlepsi je leto.. syn se poradne vyblbne a od rana do vecera jsme venku a tam se zabavi nejlepe 😉

 • janka teplanova 11.11.2017 at 21:24

  Uz som sa bala ze dnes nic nepride, od obeda chodim na mail 😂😂😂… Kazde rocne obdobie ma svoje caro. Take naj je u nas leto, teplo,dlhk vonku,grilovacky,oslavy,more,hory ,vylety….milujeme leto 😇

 • Markéta K. 11.11.2017 at 21:25

  Já mám nejraději léto. Malá je vodomil, takže to je jasná volba. Také procházky jsou mnohem příjemnější v létě, než tlačit kočár v blátě nebo v závějích 🙂

 • Markéta Šmídová 11.11.2017 at 21:25

  Já mám nejvíce rada jaro a podzim. Podzim ted asi vice protože to přišla na svět dcera a tak podzim patří oslavě a focení s ni.

 • Sarka 11.11.2017 at 21:25

  opet dekuju za inspiraci:) vazne super:) podzimni strom zkusime upatlat hned zitra:)) Rok v lese uz taky ocekavame:) jsem zvedava, jak se bude doma libit:) my mame nejradeji leto, clovek ty male spunty nemusi moc oblikat, kdyz se namoci, tak to nemusim resit a je porad svetlo:))

 • Karolína 11.11.2017 at 21:26

  Děkuju za článek, leporelo vypadá opravdu luxusně!
  My jsme nejvíc užili léto. Malej mohl běhat nahatej (oblíkání nesnáší) a protože jsme s manželem oba učitelé, pořádně jsme se všichni tři užili na nejrůznějších vyletech.
  Ale je fakt, že loňskou zimu si malej ještě moc užít nemohl, vzhledem k tomu, že mu bylo teprve půl roku. Třeba se letos vybarvi jako milovník sněhu:)
  Sledujeme na FB i instagramu a sdílíme na FB.

 • Martina Jurkova 11.11.2017 at 21:26

  My máme rady jaro a léto. ..sme obě s dcerkou teplomilne (uvidíme co ta druha 🙂 ) dekuji Bohu ze jsem se narodila uplne na jihu Moravy a zimu tady moc velkou nemame (no min.zima byla pro me horší 😓⛄❄)léto si uzivame v plném proudu… na zahrádce,u babinky v bazénu ,ale hlavně milujeme zmrzliny 🍦🍨 🙂 po puzzlikach 4 roční obdobi pokukuji už dlouho a doufám že nám je Ježíšek přinese. .. 🙂

 • Helča 11.11.2017 at 21:26

  Nejradši mám s dětmi předvánoční čas. Tvoříme vánoční výzdobu, plánujeme se synem (dcerka ještě mimino) ty Vánoce, na které se tak těší 🙂
  A pak samozřejmě léto. Plno výletů, možnost být stále venku 🙂

 • Martina 11.11.2017 at 21:26

  Milá Míšo, díky za další krásný článek. Zrovna dnes jsme přerovnávali skříň a zjistili, že u nás Ježíšek letos přinese hlavně knížky oběma holčičkám, a jak to tak vypadá, ještě nějaké přibudou 🙂 Jinak my máme rády asi nejvíc jaro, léto a podzim, protože to se venku nejvíc vyřádíme. Navíc mladší dcerka teprve začíná chodit a po zmrzlé zemi se neleze nijak skvostně :o)

 • Petra Kadlecová 11.11.2017 at 21:26

  Baví nás všechny roční období. letos syn onemocněl až tento týden, tak jsme měli podzim jak z knížky- houby, draci, listí, opékání jablek, dýně….sleduji i FB

 • Petra K. 11.11.2017 at 21:26

  Každé období má něco do sebe a máme rádi všechny, nejraději ale asi léto.

 • Petra Vraníková 11.11.2017 at 21:27

  Naše nejoblíbenější roční období je léto, teplo a dovolená, to je naše 🙂 jinak knížka Rok v lese vypadá moc krásně 😉

 • Eliška Gřešková 11.11.2017 at 21:27

  Krásný večer Míšo, Nelinko, Jůlinko. Vy jste naprosto úžasné. Děkuji za tip na puntíky, určitě pořídíme a budeme taky vyrábět. 😀 Otázka, které období máme nejraději, je dost těžké, pač každé je s dětmi kouzelné. Tak třeba začnu létem. Syn miluje vodu, takže když může řádit u vody, s vodou…, tak je to pro něj ráj. Podzim je pro něj plný zábavných úkolů. Sbírá kaštánky, listí, šípky… Momentálně má třeba vyrobených asi 10 draků. V zímě zase miluje sníh, když se v něm může válet… Dárečky jsou úchvatné. Sleduji fb i Instagram.

 • Klára Hrábková 11.11.2017 at 21:27

  Ta knížka je krásná a pro našeho milovník přírody a zvířátek by byla dokonalá…dneska jsem ale byla v knihkupectví a koukala na knížku Včely, kterou si myslím, že máte doma taky… a mě uplně zarazil velikost formátu té knihy…pro mě totálně nepraktický, nevejde se do žádné knihovny, poličky a to mě odradilo od koupi…toto je asi podobné :(…jinak z ročních období jsem nikdy moc nevybírala a vždy jsem si našla to krásný,ale od tý doby co mám dítě mám nejraději asi léto 🙂
  Třeba letošní podzim je pro mě děs….u nás už snad měsíc nesvítilo sluníčko, poříd je zataženo, prší a nebo fouká….tak snad bude zítra líp 🙂

 • Veronika 11.11.2017 at 21:28

  Jednoznačně jaro, a i leto je super. Hned bych se vratila v case😌

 • Zuzka T. 11.11.2017 at 21:28

  I když si někdy říkám, jak je zima otravná v tom, že musím malou pořád navlíkat a vyvlíkat a podzim vlastně taky,… a taky léto, protože musím chodit s kočárkem se stínítkem a všude lítají malí hmyzáci a je děsné vedro a na jaře se zas počasí pořád střídá a člověk s sebou nosí šedesát vrstev, … tak ve výsledku vlastně všechny období jsou moc fajn a všechno mě s naší holčičkou hrozně moc baví. Letos se třeba těším na první bobování a na její reakci na sníh, v létě bylo super chodit na bazény a teď jsou zase venku ty krásné barevné lístečky, co tak moc miluje.
  Fb- Zuzka Tesarčíková, ig – zuzztesa

 • Monika Sahebová 11.11.2017 at 21:28

  Urcite jaro-vsechno kvete, lihne se a rodi se, a moc si to objevovani uzivame. Ale vlastne vsechna obdobi jsou krasna, kdyz se spravne proziji..

 • Míša Drozdová 11.11.2017 at 21:28

  Míšo, krásná knížka, wau. Přidávám si na seznam 🙂 úžasná pro ty naše dvě ratolesti. Jak člověk hledá kolikrát společnou knihu je umění. Díky! Když tak přemýšlím, tak mám s dětmi ráda defakto každé období, když můžeme být venku. Na hřišti, na procházce, výletě. Navíc, když se přidají kamarádi, je to prostě jedno, zda je chladno či teplo. Já mám ráda více takový ten přechod jara a léta. Začátek prázdnin, dovolené. Více společných dní jako rodina, obohacené o zážitky 😉

 • Radka Šebelová 11.11.2017 at 21:28

  Jejda, my máme vlastně rádi všechna období. Každé je něčím nové, objevující.

 • Martina 11.11.2017 at 21:28

  Nejraději máme jaro, kdy všechno kvete a zelená se. 🙂

 • Natalie Karasova 11.11.2017 at 21:29

  juu… jsem prvni.. to proto ze v sobotu vecer pracuji :0
  Nejradeji mame leto – protoze je venko svetlo az do vecera, protoze nemusime se tolik oblekat, protoze je slunce a teplo a da se neustale koupat ve vode…
  Drive jsem mela radeji zimu, snad se to vrati az deti povzrostou a budou lyzovat s nami :0
  Krasny vecer,

  N.

 • Lucie Kurdiovská 11.11.2017 at 21:30

  My máme rádi všechny roční období, jelikož na každém se najde něco krásného!…ale vítězem je asi léto!

 • Bára Jastrzembská 11.11.2017 at 21:30

  Miluju všechny období, ale pro mě nejkrásnější měsíce

 • Lucie 11.11.2017 at 21:30

  Děti mají rády všechna roční období. Stačí jim, že mohou běhat venku a poznávat svět. V každém si něco najdeme – podzim na houbach, valeni se v listí, v zimě bobovacky, stavení snehlaku, na jaře vytahujeme babovky na pisek, vyhrivame se na slunicku a v létě u nas frčí vylety, koupani a zmrzliny 🙂

  • Lucie 11.11.2017 at 21:31

   P.S. Rok v lese si zapisuju hned do seznamu dárků – krásná knížka.

 • Marie Zikmundova 11.11.2017 at 21:30

  Každé roční období má své kouzlo, ale nejradši máme asi jaro a léto. Na jaře jak se všechno probouzí a sluníčko už začíná mít silu, všechno je takové pozitivni a člověk už nemusí chodit tak nabalený.. a léto je prostě svoboda 😊 už se těším 😊

 • Hani 11.11.2017 at 21:30

  Asi leto a zimu… ale kazde obdobi ma svoje…

 • Tereza 11.11.2017 at 21:31

  Nejradši máme léto,to totiž děti nemají věčně nudli u nosu 😉

 • Veronika Patockova 11.11.2017 at 21:31

  Nejradsi mame leto, protoze syn je vodnik. :o)

 • Martina 11.11.2017 at 21:31

  S detmi mame radi vsechny rocni obdobi, nebot v kazdem se vzdy najde neco kouzelne zajimaveho. 🙂
  K vasemu clanku :-)…knizka je nadherna, uz jsem na ni koukala v knihkupectvi. Moji synove tam radi chodi :-), takze mame obkoukane novinky. Asi ji zvazim jako vanocni darek :-). Dekuji za inspiraci 🙂

 • Danca (na fb) Morningstar 11.11.2017 at 21:32

  Dobrý den,
  Já mám nejraději podzim, ale ještě ten teplý, prosluněný, kdy ale listy už mění barvy, protože to jsem se narodila a je to prostě nej, není moc horko, ještě nejsou plíkanice… Synátor je šťastný asi kdykoliv, teď si moc užívá běhání v popadaném listí. 🙂
  D.

 • Bára Jastrzembská 11.11.2017 at 21:33

  Milujeme všechny roční období, nejde říct, které nejvíc, zimu díky nadcházejícím Vánocům a všemu co k nim patří, pak květen kdy vše kvete a u nás ve městě sakurové aleje, léto to je prostě klasika, ake i podzim, který je krásně barevný a kdy miluju chodit ve spadaném listí 🍂🍁barajastrzembska@gmail.com

 • Zdenka Zavadilíková 11.11.2017 at 21:33

  Jednoznačně léto, mám doma totiž malého hastrmánka a milovníka všech kulatých bobulí, malvic i peckovic. 🙂 Sleduji i přes FB

 • Ludmila 11.11.2017 at 21:33

  S dcerou máme rádi podzim. Milujeme mimo jiné brouzdání spadaným listím. A jako bonus máme obě narozeniny. A vloni naše řady posílil ještě syn.

 • Jana 11.11.2017 at 21:34

  My máme nejradši léto, jsme pořád venku, užíváme si sluníčka, občas bazén. a také je to jednoduché s oblékáním, jen tričko a kraťasy nebo sukně a je to.

 • Adéla Vejvodová 11.11.2017 at 21:34

  Já si uživám vždycky moc podzim-všechny ty příjemné barvy, sbírání kaštanů, Dušičky. ..
  Sleduji na FB jako Adéla Vejvodová, na IG jako vejvodova.adela

 • Renáta Hovoříková 11.11.2017 at 21:35

  Máme rádi podzim, sbíráme houby, listí, ze kterého rádi tvoříme mandaly nebo chaloupky Křemílka a Vochomůrky zapadané listím, užíváme si to 🙂 Nejlepší je stejně ale asi léto, protože jsou prázdniny a to se počítá :))

 • Michaela Moravcová 11.11.2017 at 21:35

  Ahoj Miso, knížka vypada vazne krasne 👍 My mame nejraději asi jaro, ja osobně mam raději podzim, ale s detma je to jiné. Po dlouhé zimě můžeme konecne trávit vic casu venku a to vlévá vsem novou energii do žil 😉
  Fb i Ins sleduju, Míša

 • Kristina C 11.11.2017 at 21:35

  Sama podzim moc nemusim, ale maly je z barevnych listecku nadseny! Zacinam mit tedy rada podzimni dny i ja. Myslim, ze oblibene bude kazde aktualni rocni obdobi! Kniha vypada nadherne.

 • Anna Nováková 11.11.2017 at 21:36

  Krásná knížka – díky za tip! 🙂 určitě brzo přibude v naší knihovničce 🙂 Jinak miluju podzim, ale takový ten začátek podzimu, kdy je ještě poměrně teplo, ale listí už je barevné, opadává, můžem sbírat kaštany, kochat se barvama přírody a celkově je ještě všechno veselé 🙂 ale od chvíle, co se změní čas, je brzo tma a je to všechno hnedka fuč 🙁 no už aby byl aspoň sníh 😀 🙂 jinak sdílím a mám lajknuto všude 🙁

 • Katka 11.11.2017 at 21:37

  Pěkný večer,
  dceři jsou dva roky a proto si užíváme každé roční období jako něco nového. Protože letos vnímá a dělá uplně jiné a nové věci než vloni. A já se těším na další rok a jeho změny ročních období.
  Sleduji na FB i IG.
  Katka

 • Sylvie 11.11.2017 at 21:38

  Dobrý večer Míšo, my máme asi nejraději jaro. Sleduji Vás i na facebooku. Moc děkuji za dnešní knihu, je skvělá. Hned objednávám :-).

 • Lucie Humlová 11.11.2017 at 21:38

  Každé období má něco do sebe, ale nejlepší s dětmi je asi brzký podzim, když je krásné babí léto – ideální na výlety, na houby, lítačky na kole, začíná podzimní tvoření, no prostě idylka ❤️

 • Kačka 11.11.2017 at 21:38

  My máme nejraději podzim, protože mám děti malinké tak procházky kolem řeky s alejí barevných stromů ocením především já. Viktorek miluje to sbírání barevných dárečků pro maminku a házení listí do vody.

 • Šárka 11.11.2017 at 21:39

  Hezký večer, nejradeji máme jaro, ani moc velká zima, ani velké horko. Ideál na procházky a akce s dětmi:-) Šárka

 • Le 11.11.2017 at 21:39

  Jaro:)

 • Luci 11.11.2017 at 21:40

  Nejraději máme léto, je dlouho světlo, ven se nemusíme dlouho oblékat, takže jsme skoro pořád venku a rádi běháme bosí. Taky se strašně rádi koupeme a baštíme dobroty na zahradě. (FB sleduji a sdílím)

 • Veronika 11.11.2017 at 21:40

  S dcerou milujeme leto a stejne tak i koupani.

 • Veronika 11.11.2017 at 21:40

  Nejradši máme léto – koupání, výlety, zmrzliny, výlety, večery, rána… Prostě prázdniny!

 • Veronika 11.11.2017 at 21:40

  Teda musím říct, že knížka je úžasná. Máme doma roční období a jsou naše top, takže tato nám krásně doplní knihovničku. Už s předstihem ji objednávám dceři k narozeninám, děkuji moc.
  Nejraději máme asi jaro, když se všechno probouzí po zimě 🙂

 • Iva 11.11.2017 at 21:41

  Zatim zimu – sledujeme svetylka 🙂

 • TEREZA HOZÁKOVÁ 11.11.2017 at 21:41

  Odjakživa miluji jaro ❤ Od té doby, co jsem máma, tak ho miluji ještě víc 😇 Svět se probouzí po zimě k životu 🌷🌷🐦❤…vše začíná kvést, ptáci švitoří ve větvích stromů….a nás čeká jaro❤, potom léto plné sluníčka 🌞 a teplých dešťů ☔🌂💧 a po létu barevný podzim🍃🍂🍁🍂🍁

 • Lucie Chmielova 11.11.2017 at 21:41

  Asi léto. Sleduji na FB i instagramu. Sdílím na FB Lucie Chmielová

 • Beata 11.11.2017 at 21:41

  Vzdy som mala najradsej leto ale zistila som ze s detmi ma kazde rocne obdobi svoje caro a uzivame si kazde z nich 🙂

 • Markéta Jahodová 11.11.2017 at 21:42

  Za mě je nejkrásnější babí léto, kdy chodíme sbírat kaštany, ulity, listí, ale pořád je venku příjemně, netravime čas v šatně oblékáním do rukavic, snehuli a jiných šílených zimních věci, a den je ještě dlouhý, ale tak akorát, že jsou děti spát za tmy. A já sama miluju jaro 🙂

 • Petra 11.11.2017 at 21:42

  Nejraději máme léto, protože se nemusíme moc oblékat a můžeme řádit od rána do večera venku.

 • Kateřina 11.11.2017 at 21:44

  Zajímavé, že jsem nedávno na tuhle knihu koukala, ale obrázky mě nezaujaly. Takhle detailně nafocená ale vypadá daleko líp, takžr díky a dávám na seznam ke koupi. 🙂
  My si užíváme průběžně celý rok, ale přeci jen ty teplejší dny jsou víc fajn, když vezmeme deku a plácnem sebou kde chceme.. 🙂

 • Hana Beránková 11.11.2017 at 21:44

  Já mám nejraději podzim. A myslím, že kluci taky, to je totiž nejvíce louží 🙂

 • LenkaK 11.11.2017 at 21:44

  S Elenkou 17 měsíců se nám zatím nejvíc líbil podzim, házely jsme po sobě listí, válely jsme se v něm a sbírání a tvoření z kaštánků se nám taky moc líbilo. Uvidíme, třeba si časem oblíbíme jiné období, až bude starší.

 • Stepanka 11.11.2017 at 21:44

  Leto ja i holky milujeme nejvice! Inspirujici clanek,dekuju!

 • Alena Přerostová 11.11.2017 at 21:44

  Dobrý den, my máme rádi léto. Koupání, zmrzliná, jahody, dovolená, prázdniny :-).

 • Katka Röslerová 11.11.2017 at 21:44

  Díky za tip na parádní knížku! Jaro, léto. .jsou u nás moc oblíbené a tohle by mohlo být taky, přidávám na Ježíškův seznam. Naše oblíbené roční období je léto, i když syn se strašně těší na sníh.
  Na fb sleduji a sdílím 🙂

 • Bara 11.11.2017 at 21:46

  Mame nejradeji leto 🙂

 • Barbína 11.11.2017 at 21:46

  Každé roční období má něco do sebe, ale máme doma jarní mládě, takže určitě jaro. 🙂

 • lucie 11.11.2017 at 21:46

  mám ráda všechna roční období!
  i když zimní jsou náročnější na oblékání, všechna jsou krásná.
  lucie
  sleduji fb i inst.

 • Karolina 11.11.2017 at 21:47

  Spolecne si uzivame vsechna rocni obdobi, na kazdem je neco krasneho. Ja mam asi nejradeji jaro, kdy se vse probouzi a takovy ten slunecny teply podzim a Beáta miluje vodu, takže u ní je jasný favorit léto ☺️

 • Aneta 11.11.2017 at 21:47

  Ja mam nejradeji jaro. A synovi to je asi jedno,hlavne kdyz muze byt venku. Sledujem fb i ig.