marodi v doupěti | Rok v lese

11.11.2017 in Hraní, Knihovna, Vánoce - 861 Comments

 Báli jste se, že se dnes na blogu neotevře adventní okénko? Zbytečně. Článek i soutěž pro vás mám, jen jsem si říkala, že oceníte možnost být raději s rodinou než přes den surfovat po těch internetech 😀 . Našla jsem pár fotek z relativně nedávného unudlaného období, kdy Nelinka propásla Puntíkatý den ve školce. Smutku bylo tolik, že jsme si puntíkování museli udělat i doma. K tomu všemu jsem nafotila ještě i nejnovější leporero z Nakladatelství Host a soutěž bude taky 🙂 .

Že jsou i naše děti ze školky nemocné jen dokazuje, že ani doktor není proti imunitě žádný pán. Holky ale mají tvoření moc rády a na blogu je ho míň proto, že Juli je v období, kdy využije vše, co na blogu najdete z dřívějška. Co se ale zalíbí vždy, je sezónní stromkové tvoření.

Podzimní strom z listí

Když byly Nelince dva roky a kousek (vlastně věk Julinky teď), patlala si na vchodové dveře uvítací stromek. Moc se jí povedl, nebyl nijak náročný a zábava to byla na celé dopoledne. Vystřihli jsme z pevnějšího papíru strom. Strom si Nela polepila podzimním listím a pravá zábava pro ní byly otisky ručiček. V několika barvách si je otiskla, já vystřihla a nalepili jsme na výtvor. Překvapení pro tátu, který se vracel ze služební cesty bylo… na dveřích 🙂 .

“Proležený” puntíkatý den

 Na školku my máme štěstí. Je státní, ale Nela je tam moc spokojená. V rámci měsíce jsou i “jiné” dny, které děti vážně baví a jedním takovým byl Den puntíkatý. Tématické dny tam čas od času máme. Ten den přijdou děti všichni v daném dress codu a nyní to byly právě puntíky.

 S Nelinkou jsme měli vymyšlené a samozřejmě už domluvené a připravené, že si vyrobí své triko. Původně tedy měla na bílé triko lepit malé puntíky. Ty si vybrala v papírnictví růžové a černé moc dobrá volba 😀 ). Kvůli nemoci to ale celé padlo a na řadu přišla alternativa.

Jarní jablíčkový strom

Holkám jsem nakreslila obrys stromu, zbytek tvoření už byl na nich. První úkolem bylo strom vybarvit. Jé jak já byla vděčná, že se zrovna dneska nehádají o zelenou pastelku, když jich máme doma asi 6 odstínů 😀 . Pochopitelně vždy potřebují ten stejný.

Jakmile bylo vybarveno, na řadu přišly právě ty naše koupené puntíky. Abych vám vysvětlila co to děláme, lepily jsme na stromek jablíčka. Ty mají Nela i Julie strašně rády a dnes po večeři tady deset minut přežvykovaly křížaly od babičky 🙂 . Holky si nalily na papír starý dobrý Herkules a jednotlivé punti si v něm namáčely.

Jak jsem se bála, aby Julie (2,5 roku) Nele (4,5 roku) stačila, byla to brnkačka. Lepení ji šlo dokonce rychleji. Na druhou stranu byla zapatlaná lepidlem dvakrát tolik 😀 . Celý stromek si holky polepily jablíčkama a některé frkly i dolů pod strom.

A ta krásná dětská představivost. Já už bych byla spokojená a špendlila obrázky na výstavku 🙂 , ale přišla námitka. Vždyť nemají šťopky 😀 . Jak budou na tom stromě držet? Vyfasovaly tak holky každá černý fix, protože pastelka na pastelce už jim nešla. Fixem si pak ke každému jablíčku dodělaly ty své “šťopky”.

Já jsem spokojená. S pauzírováním na smrkání a wecko jsme to měli hotové za 45 minut a já si je stihla v klidu ještě vyfotit. Jsou to parťačky, umí už i spolupracovat a ač se hádají taky docela často, dneska vůbec. Stromky jsme si vystavili v pokojíčku a brzy je nahradí stromky zimní.

Kouzlo téhle patlačky je v tom, že se dá udělat každé roční období. Na jaře budete lepit květy, v létě třešínky, na podzim kaštany nebo jablíčka a v zimě uděláme na černou čtvrtku stromek krásně vatou nebo bílou kuličkou zasněžený 🙂 .

Nové leporelo Rok v lese

 Ale kdo by se dnes raději dověděl něco o novém leporelu, které jsem vybrala pro úvodní fotku článku, je tady. Nafotila jsem vám ho úplně celé, abyste měli představu jak to celé vypadá a já musím říct – krásná práce autorů.

 

Dokud jsem ho viděla jen na fotkách z internetu, nepoznala jsem, že jde o tvrdé leporelo á la Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc. Kniha je teda z velmi pevných stránek a ilustrace v ní jsou krásné a hlavně úsměvné. Zaulaja i našeho tátu, který si ji prohlížel sám u včerejších zpráv, kdy už děti byly dávno v pelechu 😀 .

Hned na samém začátku se vám představí všichni aktéři, které v knize najdete a poznáte. Není jich vůbec málo a dost jich děti vůbec nebudou znát. Tuhle stránku jsme nečetli naráz. Vždy jsme si vybrali jen jednoho “herce”, o něm si přečetli a pak ho hledali po celý rok v knize.

Po celý rok? Tím nemyslím, že už knihu máme doma tak dlouho. Ona sama kniha je právě tím rokem v lese. Projdete všech dvanáct měsíců. Každý měsíc vám představí pohled na stejnou část lesa. Ta se mění vlivem ročních období, takže se vystřídá počasí, činnosti všech zvířátek ale taky pana hajného. Milovníka lesa, který se stará o to, aby v něm byl pořádek což mu vtipně kazí mistr mýval 😀 .

Krom klasického pohledu do lesa nás autoři vemou i do podzemí. Uvidíte, co který měsíc dělají jednotliví tvorečkové v chodbičkách a domcích. Mravenci jsou vtipní, úsměvné je pak jejich starání “o miminka”, a taky samotné lóže pro jejich královnu.

V lednu a únoru to zvířátka nemají zrovna snadné. Je to zasněžená dřina, kde ale vždy najdete právě toho svého “herce”, kterého jste si vybrali na začátku knihy 🙂 . Pan hajný chudák už skoro zamrzl, takže se drkotá s rukama v kapsách a nejvtipnější je po čas knihy netopýr, který tam prostě visí 😀 . Ten se celý rok (ne)nudí.

Říkala jsem vám o vtipném mývalovi? Tak toho máme doma fakt rádi 😀 . Je to košomil, milovník všeho odpadkového a možná proto ta trochu rozčiluje pana hajného. No jasně, však kdo to má furt uklízet, no ne? 😀

V podzemí najdete krom mravenečků a jejich královny i další. Nějaký ten pavouk nebo krtek se tu najde a jak už to tak chodí, tihle všichni žijí přes zimu ze svých zásob. Autoři jsou realističtí a bez růžových brýlí, takže v podzemí nechybí ani ta plechovka.

Duben je měsíc nejkrásnější. Všechno se to totiž rodí (jojo, naše jarní holky taky 😀 ). U spousty zvířátek si tak prohlédnete jejich mladé. Pamatujete jak jsem psala ve večerníčkovém článku o Pruhovaných kamarádech? Tak tady jsou hezky u své mamči taky.

Malí mravenečkové už mají taky nějakou tu larvu, liška liščátka, najdeme malé zajošky a chudák pan hajný si to taky pěkně dává. Když už jsme tady u těch včel. Víte, že na blogu je ke včelám celý seriál? Kdo máte rád včely, moc doporučím hodně oblíbené články:

První pomoc: Když dojde na žihadlo
Knihovnička: Lumír včelaří
Knihovnička: Velkoformátová kniha Včely
Výletnice: Včelí svět v Hulicích
Kuchtíme: Domácí chia chleba s lučinovým mlsem

V květnu už je počasí moudré, žádný apríl se nekoná a všude je dost energie a zábavy. Můžou za to měsíční mláďátka z dubna, takže je v lese pěkně nacpáno. Pan hajný se dal na pozorovačku, takže si hledá nové nájemníky, aby to měl asi pěkně v merku 😀 .

Konečně něco pro chudáka netopýra 😀 . Červen nás veme do nočního lesa. Co se děje v lese, ale i v jeho podzemí, když je venku tma? Kdo by si myslela, že to určitě všechno spí, bude na omylu. Dokonce ani pan hajný není v pelechu a zas ho vytočil ten náš mýval 😀 .

Selátka a ptáčci si sice noc prosní, ale zbytek lesa má oči na stopkách 🙂 . Tak co říkáte, líbí se vám? No já jsem z ní nadšená a přiznám se, že trochu zastíní i leporela Jaro, Léto,… Je to jiné, příběhy úsměvné, ale celý rok se dětem moc krásně představí 🙂 .

Červenec, to je měsíc můj 🙂 . Na mě u dortu sice v knize zapomněli, ale zvířátka to vynahradí.  Máme tady totiž první turisty 😀 . Turistka, která přišla nakrmit kačeny je ale v lese pouhou návštěvou, takže v seznamu “herců” ji na začátku knihy nehledejte. Jméno jí můžete vymyslet s dětmi sami.

A jestli byl v červenci měsíc turistů, tak srpen je daleko drsnější. To očividně lozíme do lesa všichni. Letní prázdniny a spousta dobrého, co se dá utrhnout. Tady se pobavíte vy i děti. Některé scénky jsou parádní.

No kdo z vás si umí představit setkání s medvědem? 😀 My teda chodíme do lesa častěji než jen v létě, ale díky Kouzelnému čtení a knize Svět zvířat už víme, že medvěda taky zrovna snadno nepotkáme. Na tuhle zvířecí knihu k elektronické tužce se můžete podívat tady: Svět zvířat z knih a večerníčků.

Začala škola i školka a v lese už si jede hajný se svojí divočinou to své. A kdo fotí rád, stejně jako já, ten ví jak je podzim fotogenický. Pan fotograf toho ale asi v knize zrovna dvakrát vyfotit nestihl 😀 . Kdyby to bylo s foťákem žena, holky by se rozhodně smály, že to jsem já 🙂 .

Říjen 🙂 . Netopýr si zcela výjimečně nejede to své a tentokrát se dokonce posadí a ježek? Ten je chytrý. Moc dobře ví jak se lišce ubránit. Nicméně to ví i děti, které sledují krtečka 😀 . A viděli jste tu obří houbu?

U té holky skučí, že chtěj na houby a nejlíp hned. My máme velké štěstí, že jsme měli na houby hodně bohaté léto, takže si můžeme bramboračky nebo hříbkové omajdy užívat i přes rok :-). Taky se zásobíte mrazák a ještě sušíte na zimu?

Mýval nabral síly a rozhodl se pořádně rozjet kardio cvičení s panem hajným 😀 . Mistr odpadkáč děti baví a malá dětská dušička ve mně ví moc dobře proč 🙂 .

Optimistické počasí letních a babě letních měsíců je pryč a přichází naše aktuální pošmourno.  Pan hajný se dal do úklidu (jojo, táta už byl taky hrabat a zazimovat chalupu). Všichni si začínají dělat zásobu na zimu a paní mravenečkové už jeden z dělňásků povídá pohádku na dobré sny.

Netopýr už si zase jede ve visícím rytmu 🙂

Celým rokem společně pozorujeme přírodu až dojde na poslední měsíc v roce – prosinec. Ten na který se my (všichni majitelé dětí) tak moc těšíme. Ten, kvůli kterému máme adventní kalendáře, aby nám zpříjemnily čekání na Vánoce. V lese dělá Vánoce zvířátkům pan hajný 🙂 .

Zvířátka zalezou do noc, vyhledávaj krmelce a žijí si ze zásob, které si nasyslily během předchozích měsíců. Právě proto je moc fajn se vydat do lesa i mimo letní prázdniny a donést zvířátkům taky nějakou dobrotu.

tip: Holky si na jednu adventní neděli vytáhnou z kalendáře úkol “ozdob stromeček zvířátkům”, takže budeme dělat řetězy z mrkviček nebo třeba brambor.

Celičký rok je za námi. To ale byl zase článek že? Tím ale kniha nekončí. Jako bonus přidali autoři tenhle podzemní labyrint. Zkoušíte projít cestičky tak, aby se spojily smysluplné dvojice. No žádná úplně hračka 😀 .

Suma sumáru, kniha je to vážně krásná 🙂 . Původně měla být Julince k svátku, ale nevydržela jsem. Přiznávám. Není to velkoformátovka jako jiná leporela o ročních obdobích, takže ji s sebou můžeme snadno vzít i k doktorce nebo na výlet do auta. Věřím, že se bude líbit i vám.

A vzhledem k tomu dnešní tématu jsem pro vás vybrala do soutěže tyhle nádherné puzzle Čtyři roční období od Avenue Mandarine. Tu značku mám ráda, protože se kvalitou vyrovná Djeco hračkám a jejich sortiment děti rozvíjí nejen motoricky.

Puzzlíky: Soutěž ukončena

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Do komentáře mi napište jaké roční období máte s dětmi nejraději 🙂 

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu  30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

Míša

All posts

861 Comments

 • Katarína Pavličová 11.11.2017 at 21:00

  Letooooo a voduuuuu 😀

 • Radka 11.11.2017 at 21:01

  Nejradeji mame podzim. Konecne prijemne teploty a to blazneni v listi milujeme 🙂

 • Aneta 11.11.2017 at 21:01

  Tuhle knížku už doporučuju, kudy chodím 🙂 přinese nám ji Ježíšek. A já se těším neskutečně, uchvátila mě. Díky za detail náhled, o to raději budu sdílet. P.S. rádi máme jaro, přece! už nejsme nemocní a můžeme chodit ven. Navíc bývá v květnu už kolikrát vedro i na koupačku, takže… je to skoro letní jaro 🙂

 • Andrea 11.11.2017 at 21:01

  Nejradeji mame leto, mame hodne outdoorove dite a v lete to je i pro rodice nejprijemnejsi 🙂

 • Barbora 11.11.2017 at 21:02

  Jednoznačne podzim..
  Ale ten slnečný:)

 • ivča 11.11.2017 at 21:02

  U nás zatím vede léto 🙂

 • Michaela 11.11.2017 at 21:02

  My máme rádi léto, teplo, chodit každý den k vodě, vyhřívat se na sluníčku. Ale v podstatě máme rádi všechny dny, kdy se dá být venku 🙂
  IG: myskyyy.l

 • lucie 11.11.2017 at 21:02

  Dobrý den knížečka je překrásná.Já miluju léto a děti snad v každém ročním období nejdou něco co milují takže pro ně je celý rok něčím vyjímečný.

 • Ivana 11.11.2017 at 21:04

  S malým nemáme asi nejoblíbenější roční období. Užíváme si každé. V zimě jsme na horách, na jaře pozorujeme kvetoucí kytičky, v létě plaveme a na podzim vyrábíme z přírodnin. Myslím, že je super, že během roku se střídají 4 roční období 🙂

 • Michaela Teuchnerová 11.11.2017 at 21:04

  Krásná knížka, děkuji za tip. Snažíme si užívat každé roční období, ale léto, kdy je možné být venku od rána do večera, oblékání je rychlovka a toho ovoce… Léto je zkrátka pro mě s dítětem fakt to nej.

 • Pavla Konečná 11.11.2017 at 21:05

  Teda, skvělá knížka,, tu musíme v knihovně mít. Děkuju za tip. Dcera má ráda asi každé roční období, v létě může běhat bosky, na jaře a podzimu líto v děšti do kaluží a v zimě se prodírat sněhem :-). Sleduju FB (Pavla Konečná), i IG (papaja 7828)

 • Martina 11.11.2017 at 21:05

  za mne rozhodne jaro, kdy zacina byt konecne teplo, ale ne moc. Vsechno se probouzi a cloveku se zveda nalada. V zavesu za jarem je u mne podzim a to diky svoji barevnosti :))

 • Aneta Švábová 11.11.2017 at 21:05

  My. Máme. Rádi všechna období, ať už jsou jakékoliv dle počasí. Jediné co mi kazí občas podzim a zimu je i verze, na vesnici je to totiž paradoxně mnohem horší než ve městě! Když sousedé topí vším a nepřemýšlí! Krásný tip na knížku, hned v pondělí se zeptáme v knihovně u nás zda ji mají 😉 díky a krásný den

 • Petra Kocourková 11.11.2017 at 21:06

  Jaké máme rádi roční období? To je těžký, máme prodloužené léto, protože na dovolenou k moři letíme až teď koncem listopadu. Holky se sice moc těší, ale už mají v chodbě nachystaný boby a lyže, proťe dneska byl u nás Martinský průvod tak zítra očekávají sníh všude. Zároveň když budou lyžovat, budou se na horách už těšít na jaro až budeme jezdit na kole, na jaře se těší na léto a ve vedrech přemýšlí až budou pouštět draka. Tak jsou naťešené na každé roční období. A ta knížka v kese je úžasná. Něco podobného dostanou pod stromek ale o zahradě. Sledujeme i na fb.

 • Jana Herrmannova 11.11.2017 at 21:06

  U nas zatim vede leto: prochazky, hriste, pikniky na dece, dovolena na chalupe.. a hlavne zadne ponozky 🙂

 • Zuzana Vackova 11.11.2017 at 21:06

  Jednoznačně léto. Jsme s manželem oba učitelé a společně strávený čas… čas koupání, výletů, dlouhých dnů… Už aby zase bylo. 🙂

 • hanca 11.11.2017 at 21:07

  Opět jsem článek přečetla jedním dechem 🙂 Knížky jsou u nás oblíbené, však už mám na cestě další 4 🙂 Jen doufám, že vydržím do Vánoc! My máme nejraději jaro! Všechno kvete, chystame zahrádku, sejeme semínka a pak pozorujeme jak vše roste.

 • Anicka 11.11.2017 at 21:07

  Syn má nejraději samozřejmě léto a koupání.
  Já miluju podzim, padání listí, chladek a mlhy.
  Každý máme zo své a díky tomu se skvěle doplňujeme 🙂

 • Verča S 11.11.2017 at 21:08

  Těžko říct, které roční období máme nejraději. Na každém si najdeme to svoje. Když ale vybrat tak nejspis pozdní jaro a léto. Kdy už je celkem hezky a my si můžeme užívat dlouho venku. Představena knížka je moc krásná, mam rada chvíle kdy si povidame nad knížkou a tahle k tomu vybízí.

 • Radka H 11.11.2017 at 21:08

  Já osobně mám nejraději jaro a léto. Teď i díky inspiraci na blogu mamami.cz zvládám i pochmurnější podzim 🙂 No a co mám ráda sama, tak to mám ráda i s dětmi, takže mi více vyhovuje jaro a léto, kdy jsou delší dny a jsme více venku….Každopádně i ta pravá zima se sněhem má něco do sebe ale jen omezenou dobu 🙂
  Sleduji i na FB a IG (radulih)

 • Klára Zindulková 11.11.2017 at 21:08

  Nejraději máme asi léto, protože se nemusíme otravovat s dlouhým oblékáním a dá se běhat bosky 🙂 Ale jinak jsme nenároční a máme rádi i zbytek roku 😉 jen Jen podzim nás letos trápí, protože pořád marodíme a doma je často ponorka… Sdílím a sleduji 🙂

 • Katka 11.11.2017 at 21:09

  Pěkný večer! My máme nejradši léto – bazének a pískoviště. Ale malá je už teď konečně dost velká i na nějaké to společné tvoření (2,5 roku) a na to je teda super podzim 🙂
  Sledujem i fb.

 • MAR MAR 11.11.2017 at 21:09

  Zdravím! Syn je ještě malý na to, aby vnímal všechna roční období, ale jednoznačně asi vládne podzimní listopadání a jakýkoliv větvičkový “zametáček” ❤

 • jitka kubíčková 11.11.2017 at 21:09

  Me se líbí, že v každém období se dá dělat něco jiného a každé má něco do sebe, asi nejméně máme rádi podzim, jelikož jsou kluci často nemocní a je brzy tma, v zimě pokud je sníh tak je o zábavu postaráno ale asi úplně nejlepsi je leto a trávení celého dne venku.

 • Andrea 11.11.2017 at 21:09

  S dcerou máme nejraději léto. Můžeme strávit celý den na koupališti, můžeme být do noci venku a užívat si přírody 😊 ke všemu všichni rádi jezdíme na kole a v létě je na to nejvíce času 😊
  sleduji i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Katka sramkova 11.11.2017 at 21:09

  Ahoj, nejraději mam jaro- po zime začíná byt zase teplo, svítí slunce, vse se zelená… A je proste udělají pocasi na nejake vylety- ani vedro ani zima 🙂
  Dekuji, Katka (sleduji Fb i instagram)

 • Jana 11.11.2017 at 21:09

  Nejradeji mame leto, kdy muzeme travit cele dny venku.

 • Dana 11.11.2017 at 21:09

  Za nas vede zima 😉 Poradne se obleceme a hura do snehu, do deste a do pliskanic 😉

 • Denisa Jenčovská 11.11.2017 at 21:10

  Tak my určitě máme nejraději léto 🙂 FC sleduji jako Dendy Malá.

 • Martina 11.11.2017 at 21:10

  Miso,za nas urcite leto. Uz ted trpime brzkou tmou,nevlidnym pocasim a vrstvami obleceni…knizka krasna,vyhra lakava☺

 • Lucia 11.11.2017 at 21:10

  Hned ako prve ma napadlo leto, lebo vylety a voda a zmrzlina a malo obliekania a ziadne sople a …., ale ked sa viac zamyslim, tak aj ostatne si vieme uzit 🙂

 • phn 11.11.2017 at 21:11

  Bezkonkurencne leto – dlouho svetlo,prazdniny,blbnuti venku a pro me jedno velky plus-nemusim je navlikat:-)

 • Martina Barnikova 11.11.2017 at 21:11

  Najradsej mame leto ale nemusi byt az tak horuce, kludne mi staci skvelych 26• hlavne slniecko ☀️Vela slniecka ☀️☀️☀️😉

 • Bara Molkova 11.11.2017 at 21:11

  Vsechny! Jeste porad jsou mou 19m dceru vsechny ty zmeny prirody nove tak si uzivame opravdu vsechny. Od prvnich kyticek po zime pres dovadeni na koupaku, behani v kaluzich az po stopu v prvnim snehu

 • Andrea 11.11.2017 at 21:11

  Ahojky, ja mam jednoznacne rada jaro i leto, pokud neni moc horko. Dcera si uziva kazde rocni obdobi. Rada pomaha na zahrade, letos se naucila slapat na kole, v zime rada sankuje a dela ve snehu andelicky. Ja nemam zimu rada a mrzí me, ze se nam narodila nase druha dcera ted na podzim, kdy uz je skarede a zima a moc na prochazky chodit asi nebudeme. Uvidime 😊

 • Janka 11.11.2017 at 21:12

  Opravdu nádherná knížka! Já nemám slov. To by se naší malé strašně líbilo 😀 U nás máme nejraději léto, kdy jsme od rána do večera venku, nemusíme s sebou tahat tolik oblečení a můžeme jezdit na kole a hlavně se koupat (máme malého vodomila) 🙂 Děkuji za krásný tip a já se jdu ještě pokochat 😀 Janka

 • Eva 11.11.2017 at 21:12

  Rok v lese se mi moc líbí, díky za tip:-) S dětmi má každé roční období něco do sebe, ale zatím na celé čáře vyhrává léto – je dlouho světlo,krásně teplo, dá se celý den být venku na hřišti, nemusí se příliš oblékat, chodí většinou bosí a otrhají (a sní, samozřejmě:-D ) babičce úrodu jahod

 • Anicka 11.11.2017 at 21:13

  Velmi mr zaujalo lego č.1 a balíček Zahradní směs sušeného ovoce, 500 g

 • Mirka Vošická 11.11.2017 at 21:13

  Krásný večer 😊 u nás je nejoblíbenější jaro a hned po jare slune léto 😃ale jaro je top,po zimě se jen tak nenabažíme tím krasnym voňavym vzdouškem: ) sdílím,soutezim o sto šest 🙄

 • Nikola Nekvapilová 11.11.2017 at 21:13

  Nejraději máme léto, můžeme být celý den venku a užívat krásného počasí. Ale ideálně když je max 27°, pak už je to úmorné.

 • Zuzana 11.11.2017 at 21:13

  Já mám s dětmi ráda hlavně jaro – foukání pampelišek je top…a taky z praktického hlediska – vypravit se ven není oblíkací bojovka na půl hodiny 😀
  Odebírám a sleduji IG (zuzanacerna)

 • Terezka Tess 11.11.2017 at 21:14

  Máme rádi každé roční období, snažíme se pozorovat přírodu a tvořit z toho, co se nám venku nabízí…syn 4 roky miluje kaluže, sáňkování, koupání v přehradě a tvoření mandalek ze zbarveného listí…a já s ním:-)

 • Martina 11.11.2017 at 21:14

  Nejraději máme léto 😊

 • Johana 11.11.2017 at 21:14

  Ta knížka je naprosto dokonalá!!!! Děkuji za tip, jdu se po ní hned kouknout.

  Já mám úplně nejradši léto, ale od doby, co mám El, je každé roční období bezva. V každém si hrajem s něčím jiným. I když El je taky nejraději venku a v zimě to nejde od rána do večera jako v létě.

 • Katy 11.11.2017 at 21:14

  Nejraději máme léto, protože není tolik oblékání a můžeme se cachtat ve vodě a víc jezdit na výlety 😉

 • Katka Weberová 11.11.2017 at 21:14

  Neda se uplne rict, ktere obdobi je nejlepsi, kazde ma svoje klady a minusy. Ale asi nejvic mame radi leto, da se byt stale venku, milujeme vodu, takze i pro to. Zima je take skvela, kdyz je snih a muzeme radit venku. ☺

 • Ingrid Fikerlová 11.11.2017 at 21:14

  Když to je hrozně těžké. Děti samozřejmě milují léto, protože mohou být nonstop venku. Stejně tak mají rádi zimu, když je sníh a mohou jezdit na bobech, lopatě či saních, dcera se těší na lyžování na dětském vleku. Podzim je taky bezva, mohou pomáhat s prací na zahradě, to jsou nejraději při ruce babičce. A s jarem je to podobné, zase je plno zajímavé činnosti venku. Takže každé období má co do sebe, dá se v přírodě pozorovat plno věcí, zpívat o tom písničky. Hlavně, že se dá být venku.

 • Veronika 11.11.2017 at 21:14

  Zrovna v pátek jsem Rok v lese objednala pro synovce a jak tak koukám musim objednat i naší malé 🙂
  S dětmi mám ráda každé roční období,milujeme ale nejvíc léto a vodu,ale i sníh v zimě a barevnost podzimu a vůni jara.

 • Romana Kašpárková 11.11.2017 at 21:15

  Ja mám asi štěstí, že sama mám ráda všechny čtyři roční období, co u nas jsou a jsem ráda, že žiju právě v ČR 😊 takže se synem trávíme čas venku za každého počasí, za každého ročního období 😊 máme rádi rozkvetlé a barevné jaro, teplé a slunečné léto, mlhavý i babí podzim a ledovou a zasněženou zimu – na tu se letos těšíme obzvlášť, jelikož syn zažije premiéru na lyžích 😊
  Sdílení na fb, instagram @romiqeu 😉

 • Veronika Cejnarová 11.11.2017 at 21:15

  Naše nejoblíbenější období je jednoznačně léto. Celé dny trávíme venku, chodíme k vodě, jezdíme na výlety, grilujeme, scházíme se s přáteli, moje holčičky milují nošení šatiček 🙂 Léto si prostě užíváme!

 • Cacorka83 11.11.2017 at 21:15

  Dobry vecer Miso, ja se tentokrat neucastnim, jelikoz mala je mala 🙂 ale musela sem napsat – ty stromy od holek – super nápad. Brzo tuto výtvarnou aktivitu zařadím i pro moji dcerku 🙂 jen od lepidla bude trikrat vic nez holky 😁

 • Martina 11.11.2017 at 21:15

  Nejradeji mame babi leto:-) Sleduji i Fcb a IG @marmenpepa.

 • Michaela 11.11.2017 at 21:16

  Ja miluju léto, protože se nemusí řešit tolik oblečeni a většinu léta “bydlíme” na terese 😊🌤⛱ ale me ditko je jiného názoru – miluje sníh 🌨☃️❄️ I v létě přišla otázka, kdy uz konečně napadne… takze u nas vede zima 😉

 • Petra 11.11.2017 at 21:16

  Jednoznacne leto. Je brzo a dlouho svetlo, krasne teploucko a da se koupat venku. A Laurinka navic strasne miluje bourky. A ten vzdousek potom🙂.

 • Soňa 11.11.2017 at 21:16

  Nejraději mám léto, protože nemusím děti oblíkat když jdeme ven 🙂
  Knížka je moc krásná, děkuji za tip! Určitě musím pořídit..

 • Kateřina Pelikánová 11.11.2017 at 21:17

  V každém ročním období si najdeme něco krásného, ale i z hlediska oblékání, venkovního vyžití a krásného počasí máme nejraději léto 🙂

 • Soňa R. 11.11.2017 at 21:17

  Milujeme jaro. To kdyz vsechno zacina kvest, vzduch krasne voni, slunicko sviti, ale jeste neni horuco.

 • Míša 11.11.2017 at 21:17

  Nejlepší je léto- žádné dlouhé oblékání, skoro pořád venku na hřišti, na procházkách a samozřejmě plavání venku, aby prcek nezapomněl co se v bazénu za celý rok naučil. No a samozřejmě i zmrzlina na sluníčku chutná líp než jindy 🙂

 • Klára 11.11.2017 at 21:18

  Nejraději máme jaro, děti jsou nejméně nemocné, počasí ucházející a nejvíc výletujeme, protože v létě o prázdninách ty davy lidí nedávám .).

 • Petra Šichová 11.11.2017 at 21:20

  My si užíváme všechna roční období! V zimě sníh, v létě voda… Sledujeme fb.

 • Rosňa 11.11.2017 at 21:21

  Dobry večer, je to teda vážně krásná knížka! Roční období asi jaro/léto, kdy už můžeme být celé dny venku.

 • Vladka 11.11.2017 at 21:21

  Ja mám najradšej asi zimu.. počas tej minulej nám bolo bohato nadelene i v teplej Mladej Boleslavi a tak bolo sankovacky, bobovacky habadej.. otestovali sme i zjazdovky a ja s už teším na zimu túto 😍

 • Martina Krizova 11.11.2017 at 21:21

  Pekny vecer, ja sama miluju jaro a podzim, u syna asi zatim vede leto, protoze to je vodni zivel, dcerce to je zatim jedno. Jo a mensi poznamka, v te knizce odpadkove kose nevybira jezevec, ale myval:) jezevec ten skoro vubec nevyleze z pelechu. Noru ma vlevo mezi stromy. Kniha to je nadherna, jen syn chce porad hledat jezka:))

 • Jana Radová 11.11.2017 at 21:22

  U nás je to jednoznačně léto a jaro. Milujeme teplíčko a proto si tyto dvě roční období opravdu užíváme. Zima je taky fajn, dokonce už teď se Nelina těší na první sníh a stále dokola opakuje, že nevadí, že už není teplo, protože to znamená, že za chvilku už bude zima a budeme jezdit na bobech a saních 😀 Takže u nás asi takto 😀

 • Klára 11.11.2017 at 21:22

  Léto, protože má táta méně práce a je víc doma. 🙂 Děkuji za opravdu skvělý tip na knížku, je nádherná, ještě dnes objednám, bez té nemůžeme být. FB sleduji i článek sdílím. 😉

 • Lada 11.11.2017 at 21:22

  Na každém období se snažím najít něco hezkeho a s detmi si ho uzít. Ale nejlepší je asi léto, to jsme pořád venku 🙂

 • Jindra 11.11.2017 at 21:22

  Pro mě těžká otázka. Ani já sama nevím, které mám nejraději. Na podzim sustime v listi, zima nám dovolí vydechovaného páru a chytat vločky, na jaře se skáče v kalužích a v létě trhané jahody přímo do pusy.

 • Magdaléna Zemanová 11.11.2017 at 21:22

  Každé období má něco do sebe. Moc nemusím jaro a pak pozdní podzim… úplně jiný rozměr dostaly Vánoce a těšení se na ně. Letos si to užívám s tříleťákem, jednoleťák to ještě neřeší, za rok a dva, to bude pecka…

 • Daniela 11.11.2017 at 21:22

  U nás vedie podzim, je krásny farebný a napadané lístie krásne šuští pod nohami 🙂 len je strašne krátky 🙁 a tento rok sme si ho skoro vobec neužili lebo máme čerstvého školkara a v říjnu zvládol byť 3x chorý a v školke bol presne 5x a to chodí len na doobedie 😀 O rok to určite bude lepšie a najkrajšie podzimné počasie si poriadne užijeme 🙂

 • LadyBird 11.11.2017 at 21:23

  Pěkný den, kniha Rok v lese je nádherná, mám ji schovanou pro Čmeláčka pod stromeček… po večerech si ji tajně okukuji. 😀 Mám ráda všechna roční období, každé má své kouzlo

  • LadyBird 11.11.2017 at 21:26

   …rádi jezdíme na výlety, takže u nás vyhrávají teploty mezi 20-25 stupňů, slunečno. 😉 Díky za možnost účasti v soutěži, sleduji fcb i instagram. Pěkné dny, Peťka

 • zuzka 11.11.2017 at 21:23

  Vsechny rocni obd.jsou supr a snazime si je uzit. Ja miluju podzim 🙂

 • Petulla 11.11.2017 at 21:24

  Krásný večer, milujeme podzim pro jeho sychravo a hlavně pro jeho barvy-končí léto a Vánoce jsou za rohem 😎 A také hlavně jsou kaštany, padá listí a může se tvořit 👍

 • Zuzana 11.11.2017 at 21:24

  Nejlepsi je leto.. syn se poradne vyblbne a od rana do vecera jsme venku a tam se zabavi nejlepe 😉

 • janka teplanova 11.11.2017 at 21:24

  Uz som sa bala ze dnes nic nepride, od obeda chodim na mail 😂😂😂… Kazde rocne obdobie ma svoje caro. Take naj je u nas leto, teplo,dlhk vonku,grilovacky,oslavy,more,hory ,vylety….milujeme leto 😇

 • Markéta K. 11.11.2017 at 21:25

  Já mám nejraději léto. Malá je vodomil, takže to je jasná volba. Také procházky jsou mnohem příjemnější v létě, než tlačit kočár v blátě nebo v závějích 🙂

 • Markéta Šmídová 11.11.2017 at 21:25

  Já mám nejvíce rada jaro a podzim. Podzim ted asi vice protože to přišla na svět dcera a tak podzim patří oslavě a focení s ni.

 • Sarka 11.11.2017 at 21:25

  opet dekuju za inspiraci:) vazne super:) podzimni strom zkusime upatlat hned zitra:)) Rok v lese uz taky ocekavame:) jsem zvedava, jak se bude doma libit:) my mame nejradeji leto, clovek ty male spunty nemusi moc oblikat, kdyz se namoci, tak to nemusim resit a je porad svetlo:))

 • Karolína 11.11.2017 at 21:26

  Děkuju za článek, leporelo vypadá opravdu luxusně!
  My jsme nejvíc užili léto. Malej mohl běhat nahatej (oblíkání nesnáší) a protože jsme s manželem oba učitelé, pořádně jsme se všichni tři užili na nejrůznějších vyletech.
  Ale je fakt, že loňskou zimu si malej ještě moc užít nemohl, vzhledem k tomu, že mu bylo teprve půl roku. Třeba se letos vybarvi jako milovník sněhu:)
  Sledujeme na FB i instagramu a sdílíme na FB.

 • Martina Jurkova 11.11.2017 at 21:26

  My máme rady jaro a léto. ..sme obě s dcerkou teplomilne (uvidíme co ta druha 🙂 ) dekuji Bohu ze jsem se narodila uplne na jihu Moravy a zimu tady moc velkou nemame (no min.zima byla pro me horší 😓⛄❄)léto si uzivame v plném proudu… na zahrádce,u babinky v bazénu ,ale hlavně milujeme zmrzliny 🍦🍨 🙂 po puzzlikach 4 roční obdobi pokukuji už dlouho a doufám že nám je Ježíšek přinese. .. 🙂

 • Helča 11.11.2017 at 21:26

  Nejradši mám s dětmi předvánoční čas. Tvoříme vánoční výzdobu, plánujeme se synem (dcerka ještě mimino) ty Vánoce, na které se tak těší 🙂
  A pak samozřejmě léto. Plno výletů, možnost být stále venku 🙂

 • Martina 11.11.2017 at 21:26

  Milá Míšo, díky za další krásný článek. Zrovna dnes jsme přerovnávali skříň a zjistili, že u nás Ježíšek letos přinese hlavně knížky oběma holčičkám, a jak to tak vypadá, ještě nějaké přibudou 🙂 Jinak my máme rády asi nejvíc jaro, léto a podzim, protože to se venku nejvíc vyřádíme. Navíc mladší dcerka teprve začíná chodit a po zmrzlé zemi se neleze nijak skvostně :o)

 • Petra Kadlecová 11.11.2017 at 21:26

  Baví nás všechny roční období. letos syn onemocněl až tento týden, tak jsme měli podzim jak z knížky- houby, draci, listí, opékání jablek, dýně….sleduji i FB

 • Petra K. 11.11.2017 at 21:26

  Každé období má něco do sebe a máme rádi všechny, nejraději ale asi léto.

 • Petra Vraníková 11.11.2017 at 21:27

  Naše nejoblíbenější roční období je léto, teplo a dovolená, to je naše 🙂 jinak knížka Rok v lese vypadá moc krásně 😉

 • Eliška Gřešková 11.11.2017 at 21:27

  Krásný večer Míšo, Nelinko, Jůlinko. Vy jste naprosto úžasné. Děkuji za tip na puntíky, určitě pořídíme a budeme taky vyrábět. 😀 Otázka, které období máme nejraději, je dost těžké, pač každé je s dětmi kouzelné. Tak třeba začnu létem. Syn miluje vodu, takže když může řádit u vody, s vodou…, tak je to pro něj ráj. Podzim je pro něj plný zábavných úkolů. Sbírá kaštánky, listí, šípky… Momentálně má třeba vyrobených asi 10 draků. V zímě zase miluje sníh, když se v něm může válet… Dárečky jsou úchvatné. Sleduji fb i Instagram.

 • Klára Hrábková 11.11.2017 at 21:27

  Ta knížka je krásná a pro našeho milovník přírody a zvířátek by byla dokonalá…dneska jsem ale byla v knihkupectví a koukala na knížku Včely, kterou si myslím, že máte doma taky… a mě uplně zarazil velikost formátu té knihy…pro mě totálně nepraktický, nevejde se do žádné knihovny, poličky a to mě odradilo od koupi…toto je asi podobné :(…jinak z ročních období jsem nikdy moc nevybírala a vždy jsem si našla to krásný,ale od tý doby co mám dítě mám nejraději asi léto 🙂
  Třeba letošní podzim je pro mě děs….u nás už snad měsíc nesvítilo sluníčko, poříd je zataženo, prší a nebo fouká….tak snad bude zítra líp 🙂

 • Veronika 11.11.2017 at 21:28

  Jednoznačně jaro, a i leto je super. Hned bych se vratila v case😌

 • Zuzka T. 11.11.2017 at 21:28

  I když si někdy říkám, jak je zima otravná v tom, že musím malou pořád navlíkat a vyvlíkat a podzim vlastně taky,… a taky léto, protože musím chodit s kočárkem se stínítkem a všude lítají malí hmyzáci a je děsné vedro a na jaře se zas počasí pořád střídá a člověk s sebou nosí šedesát vrstev, … tak ve výsledku vlastně všechny období jsou moc fajn a všechno mě s naší holčičkou hrozně moc baví. Letos se třeba těším na první bobování a na její reakci na sníh, v létě bylo super chodit na bazény a teď jsou zase venku ty krásné barevné lístečky, co tak moc miluje.
  Fb- Zuzka Tesarčíková, ig – zuzztesa

 • Monika Sahebová 11.11.2017 at 21:28

  Urcite jaro-vsechno kvete, lihne se a rodi se, a moc si to objevovani uzivame. Ale vlastne vsechna obdobi jsou krasna, kdyz se spravne proziji..

 • Míša Drozdová 11.11.2017 at 21:28

  Míšo, krásná knížka, wau. Přidávám si na seznam 🙂 úžasná pro ty naše dvě ratolesti. Jak člověk hledá kolikrát společnou knihu je umění. Díky! Když tak přemýšlím, tak mám s dětmi ráda defakto každé období, když můžeme být venku. Na hřišti, na procházce, výletě. Navíc, když se přidají kamarádi, je to prostě jedno, zda je chladno či teplo. Já mám ráda více takový ten přechod jara a léta. Začátek prázdnin, dovolené. Více společných dní jako rodina, obohacené o zážitky 😉

 • Radka Šebelová 11.11.2017 at 21:28

  Jejda, my máme vlastně rádi všechna období. Každé je něčím nové, objevující.

 • Martina 11.11.2017 at 21:28

  Nejraději máme jaro, kdy všechno kvete a zelená se. 🙂

 • Natalie Karasova 11.11.2017 at 21:29

  juu… jsem prvni.. to proto ze v sobotu vecer pracuji :0
  Nejradeji mame leto – protoze je venko svetlo az do vecera, protoze nemusime se tolik oblekat, protoze je slunce a teplo a da se neustale koupat ve vode…
  Drive jsem mela radeji zimu, snad se to vrati az deti povzrostou a budou lyzovat s nami :0
  Krasny vecer,

  N.

 • Lucie Kurdiovská 11.11.2017 at 21:30

  My máme rádi všechny roční období, jelikož na každém se najde něco krásného!…ale vítězem je asi léto!

 • Bára Jastrzembská 11.11.2017 at 21:30

  Miluju všechny období, ale pro mě nejkrásnější měsíce

 • Lucie 11.11.2017 at 21:30

  Děti mají rády všechna roční období. Stačí jim, že mohou běhat venku a poznávat svět. V každém si něco najdeme – podzim na houbach, valeni se v listí, v zimě bobovacky, stavení snehlaku, na jaře vytahujeme babovky na pisek, vyhrivame se na slunicku a v létě u nas frčí vylety, koupani a zmrzliny 🙂

  • Lucie 11.11.2017 at 21:31

   P.S. Rok v lese si zapisuju hned do seznamu dárků – krásná knížka.

 • Marie Zikmundova 11.11.2017 at 21:30

  Každé roční období má své kouzlo, ale nejradši máme asi jaro a léto. Na jaře jak se všechno probouzí a sluníčko už začíná mít silu, všechno je takové pozitivni a člověk už nemusí chodit tak nabalený.. a léto je prostě svoboda 😊 už se těším 😊

 • Hani 11.11.2017 at 21:30

  Asi leto a zimu… ale kazde obdobi ma svoje…

 • Tereza 11.11.2017 at 21:31

  Nejradši máme léto,to totiž děti nemají věčně nudli u nosu 😉

 • Veronika Patockova 11.11.2017 at 21:31

  Nejradsi mame leto, protoze syn je vodnik. :o)

 • Martina 11.11.2017 at 21:31

  S detmi mame radi vsechny rocni obdobi, nebot v kazdem se vzdy najde neco kouzelne zajimaveho. 🙂
  K vasemu clanku :-)…knizka je nadherna, uz jsem na ni koukala v knihkupectvi. Moji synove tam radi chodi :-), takze mame obkoukane novinky. Asi ji zvazim jako vanocni darek :-). Dekuji za inspiraci 🙂

 • Danca (na fb) Morningstar 11.11.2017 at 21:32

  Dobrý den,
  Já mám nejraději podzim, ale ještě ten teplý, prosluněný, kdy ale listy už mění barvy, protože to jsem se narodila a je to prostě nej, není moc horko, ještě nejsou plíkanice… Synátor je šťastný asi kdykoliv, teď si moc užívá běhání v popadaném listí. 🙂
  D.

 • Bára Jastrzembská 11.11.2017 at 21:33

  Milujeme všechny roční období, nejde říct, které nejvíc, zimu díky nadcházejícím Vánocům a všemu co k nim patří, pak květen kdy vše kvete a u nás ve městě sakurové aleje, léto to je prostě klasika, ake i podzim, který je krásně barevný a kdy miluju chodit ve spadaném listí 🍂🍁barajastrzembska@gmail.com

 • Zdenka Zavadilíková 11.11.2017 at 21:33

  Jednoznačně léto, mám doma totiž malého hastrmánka a milovníka všech kulatých bobulí, malvic i peckovic. 🙂 Sleduji i přes FB

 • Ludmila 11.11.2017 at 21:33

  S dcerou máme rádi podzim. Milujeme mimo jiné brouzdání spadaným listím. A jako bonus máme obě narozeniny. A vloni naše řady posílil ještě syn.

 • Jana 11.11.2017 at 21:34

  My máme nejradši léto, jsme pořád venku, užíváme si sluníčka, občas bazén. a také je to jednoduché s oblékáním, jen tričko a kraťasy nebo sukně a je to.

 • Adéla Vejvodová 11.11.2017 at 21:34

  Já si uživám vždycky moc podzim-všechny ty příjemné barvy, sbírání kaštanů, Dušičky. ..
  Sleduji na FB jako Adéla Vejvodová, na IG jako vejvodova.adela

 • Renáta Hovoříková 11.11.2017 at 21:35

  Máme rádi podzim, sbíráme houby, listí, ze kterého rádi tvoříme mandaly nebo chaloupky Křemílka a Vochomůrky zapadané listím, užíváme si to 🙂 Nejlepší je stejně ale asi léto, protože jsou prázdniny a to se počítá :))

 • Michaela Moravcová 11.11.2017 at 21:35

  Ahoj Miso, knížka vypada vazne krasne 👍 My mame nejraději asi jaro, ja osobně mam raději podzim, ale s detma je to jiné. Po dlouhé zimě můžeme konecne trávit vic casu venku a to vlévá vsem novou energii do žil 😉
  Fb i Ins sleduju, Míša

 • Kristina C 11.11.2017 at 21:35

  Sama podzim moc nemusim, ale maly je z barevnych listecku nadseny! Zacinam mit tedy rada podzimni dny i ja. Myslim, ze oblibene bude kazde aktualni rocni obdobi! Kniha vypada nadherne.

 • Anna Nováková 11.11.2017 at 21:36

  Krásná knížka – díky za tip! 🙂 určitě brzo přibude v naší knihovničce 🙂 Jinak miluju podzim, ale takový ten začátek podzimu, kdy je ještě poměrně teplo, ale listí už je barevné, opadává, můžem sbírat kaštany, kochat se barvama přírody a celkově je ještě všechno veselé 🙂 ale od chvíle, co se změní čas, je brzo tma a je to všechno hnedka fuč 🙁 no už aby byl aspoň sníh 😀 🙂 jinak sdílím a mám lajknuto všude 🙁

 • Katka 11.11.2017 at 21:37

  Pěkný večer,
  dceři jsou dva roky a proto si užíváme každé roční období jako něco nového. Protože letos vnímá a dělá uplně jiné a nové věci než vloni. A já se těším na další rok a jeho změny ročních období.
  Sleduji na FB i IG.
  Katka

 • Sylvie 11.11.2017 at 21:38

  Dobrý večer Míšo, my máme asi nejraději jaro. Sleduji Vás i na facebooku. Moc děkuji za dnešní knihu, je skvělá. Hned objednávám :-).

 • Lucie Humlová 11.11.2017 at 21:38

  Každé období má něco do sebe, ale nejlepší s dětmi je asi brzký podzim, když je krásné babí léto – ideální na výlety, na houby, lítačky na kole, začíná podzimní tvoření, no prostě idylka ❤️

 • Kačka 11.11.2017 at 21:38

  My máme nejraději podzim, protože mám děti malinké tak procházky kolem řeky s alejí barevných stromů ocením především já. Viktorek miluje to sbírání barevných dárečků pro maminku a házení listí do vody.

 • Šárka 11.11.2017 at 21:39

  Hezký večer, nejradeji máme jaro, ani moc velká zima, ani velké horko. Ideál na procházky a akce s dětmi:-) Šárka

 • Le 11.11.2017 at 21:39

  Jaro:)

 • Luci 11.11.2017 at 21:40

  Nejraději máme léto, je dlouho světlo, ven se nemusíme dlouho oblékat, takže jsme skoro pořád venku a rádi běháme bosí. Taky se strašně rádi koupeme a baštíme dobroty na zahradě. (FB sleduji a sdílím)

 • Veronika 11.11.2017 at 21:40

  S dcerou milujeme leto a stejne tak i koupani.

 • Veronika 11.11.2017 at 21:40

  Nejradši máme léto – koupání, výlety, zmrzliny, výlety, večery, rána… Prostě prázdniny!

 • Veronika 11.11.2017 at 21:40

  Teda musím říct, že knížka je úžasná. Máme doma roční období a jsou naše top, takže tato nám krásně doplní knihovničku. Už s předstihem ji objednávám dceři k narozeninám, děkuji moc.
  Nejraději máme asi jaro, když se všechno probouzí po zimě 🙂

 • Iva 11.11.2017 at 21:41

  Zatim zimu – sledujeme svetylka 🙂

 • TEREZA HOZÁKOVÁ 11.11.2017 at 21:41

  Odjakživa miluji jaro ❤ Od té doby, co jsem máma, tak ho miluji ještě víc 😇 Svět se probouzí po zimě k životu 🌷🌷🐦❤…vše začíná kvést, ptáci švitoří ve větvích stromů….a nás čeká jaro❤, potom léto plné sluníčka 🌞 a teplých dešťů ☔🌂💧 a po létu barevný podzim🍃🍂🍁🍂🍁

 • Lucie Chmielova 11.11.2017 at 21:41

  Asi léto. Sleduji na FB i instagramu. Sdílím na FB Lucie Chmielová

 • Beata 11.11.2017 at 21:41

  Vzdy som mala najradsej leto ale zistila som ze s detmi ma kazde rocne obdobi svoje caro a uzivame si kazde z nich 🙂

 • Markéta Jahodová 11.11.2017 at 21:42

  Za mě je nejkrásnější babí léto, kdy chodíme sbírat kaštany, ulity, listí, ale pořád je venku příjemně, netravime čas v šatně oblékáním do rukavic, snehuli a jiných šílených zimních věci, a den je ještě dlouhý, ale tak akorát, že jsou děti spát za tmy. A já sama miluju jaro 🙂

 • Petra 11.11.2017 at 21:42

  Nejraději máme léto, protože se nemusíme moc oblékat a můžeme řádit od rána do večera venku.

 • Kateřina 11.11.2017 at 21:44

  Zajímavé, že jsem nedávno na tuhle knihu koukala, ale obrázky mě nezaujaly. Takhle detailně nafocená ale vypadá daleko líp, takžr díky a dávám na seznam ke koupi. 🙂
  My si užíváme průběžně celý rok, ale přeci jen ty teplejší dny jsou víc fajn, když vezmeme deku a plácnem sebou kde chceme.. 🙂

 • Hana Beránková 11.11.2017 at 21:44

  Já mám nejraději podzim. A myslím, že kluci taky, to je totiž nejvíce louží 🙂

 • LenkaK 11.11.2017 at 21:44

  S Elenkou 17 měsíců se nám zatím nejvíc líbil podzim, házely jsme po sobě listí, válely jsme se v něm a sbírání a tvoření z kaštánků se nám taky moc líbilo. Uvidíme, třeba si časem oblíbíme jiné období, až bude starší.

 • Stepanka 11.11.2017 at 21:44

  Leto ja i holky milujeme nejvice! Inspirujici clanek,dekuju!

 • Alena Přerostová 11.11.2017 at 21:44

  Dobrý den, my máme rádi léto. Koupání, zmrzliná, jahody, dovolená, prázdniny :-).

 • Katka Röslerová 11.11.2017 at 21:44

  Díky za tip na parádní knížku! Jaro, léto. .jsou u nás moc oblíbené a tohle by mohlo být taky, přidávám na Ježíškův seznam. Naše oblíbené roční období je léto, i když syn se strašně těší na sníh.
  Na fb sleduji a sdílím 🙂

 • Bara 11.11.2017 at 21:46

  Mame nejradeji leto 🙂

 • Barbína 11.11.2017 at 21:46

  Každé roční období má něco do sebe, ale máme doma jarní mládě, takže určitě jaro. 🙂

 • lucie 11.11.2017 at 21:46

  mám ráda všechna roční období!
  i když zimní jsou náročnější na oblékání, všechna jsou krásná.
  lucie
  sleduji fb i inst.

 • Karolina 11.11.2017 at 21:47

  Spolecne si uzivame vsechna rocni obdobi, na kazdem je neco krasneho. Ja mam asi nejradeji jaro, kdy se vse probouzi a takovy ten slunecny teply podzim a Beáta miluje vodu, takže u ní je jasný favorit léto ☺️

 • Aneta 11.11.2017 at 21:47

  Ja mam nejradeji jaro. A synovi to je asi jedno,hlavne kdyz muze byt venku. Sledujem fb i ig.

 • Lenka 11.11.2017 at 21:47

  My jsme všichni teplomilní, takže za nás léto a jaro. Prcek tedy pořád dodává, že v zimě je Ježíšek a koulování, ale nejlíp je nám, když můžeme běhat v kraťasech 🙂 (na ig jako farbakl)

 • Marzb 11.11.2017 at 21:47

  Já mám nejraději podzim – vlastně tímto ročním obdobím pro mě rok začíná (podzim – zima – jaro – léto), a to pro jeho pestrost. Pevně doufám, že dcera bude stejného ražení a dle toho, že cca 2 týdny chodí po svých a brouzdání v listí byla TOPka, si myslím, že tak bude :o)

 • Jana 11.11.2017 at 21:48

  Já mám nejradši jaro,léto,protože se nemusíme tolik oblékat a jsem ráda na kole a u vody a prostě venku. Ale miluji i zimu,když je sníh,to zase je super na sněhuláka, nebo jen válení se. I když venku nevydržíme tak dlouho. Dcerka necele 3 roky ani nevím co nejradši, ale řekla bych, že díky mym aktivitám to má stejne 😊 kolo ji baví i koupání a pískoviště 😊

 • Lenka 11.11.2017 at 21:48

  Pozdní jaro, léto….Tak nějak nemusíme sychravo, ale kdyz je krásná Ladovská zima, je i ZIMA top 🙂

 • Dita 11.11.2017 at 21:49

  Hezky to vecer ! S tipem na knihu mohu jen souhlasit, jezisek uz ji ma schovanou! A po precteni dnesniho clanku mam chut jit znovu listovat ! 🙂
  A k otázce dne, pro nas ma kazde rocni obdobi sve kouzlo!
  xxx
  Dita

 • Lucie 11.11.2017 at 21:50

  Nejvíc léto,kdy se dá být venku celé dny. Ale každé počasí má to svoje něco. Podzimní kalužiny ocení myslím každé dítě.🙂

 • Michaela Pušová 11.11.2017 at 21:50

  My mame asi nejradeji jaro a podzim,to vydrzime venku nejdele,protoze nas nezene domu ani velke vedro ani velky mraz 🙂

 • Verca 11.11.2017 at 21:52

  Nejraději máme jaro, kdy se postupně příroda probouzí, sluníčko nás při ranních prochazkach začíná hrat a všude kolem nás jsou krasne rozkvetle stromy a kytičky😊ale každé roční období má vždy něco do sebe a vždy si na něm něco hezkého najdeme 😊

 • Hana 11.11.2017 at 21:52

  Tak asi léto, je dlouho vidět, můžeme se vyblbnout v bazénu a hřiště jsou plné dědí a tudíž i potencionálních kamarádů:)

 • Verča 11.11.2017 at 21:53

  Krásný večer Míšo, děkuji za další inspiraci na knížku 🙂 Rádi máme každé roční období, ale přece jen ty teplé měsíce jsou lepší .. Hned si to s dětmi venku užíváme a můžeme podnikat více aktivit. 😉

 • Bára 11.11.2017 at 21:53

  Každé roční období má své kouzlo, ale mé nejoblíbenější je asi zima, ale ta pořádná s kupou sněhu, kdy si za oknem postavíme sněhuláka ☺ navíc letos to bude první zima, kdy náš malý chodí, takže si ji užije víc než loni, kdy jsem ho pořád vozila na saních ☺navic samozřejmě jsou Vánoce a v lednu máme se synem oba narozeniny. Ale manžel by semnou nesouhlasil, ten miluje jedině sluníčko, takže zimu musí přetrpět ( ale když je venku sluníčko, tak může být u mínus 20 a je zase štěstím bez sebe 😊)

  • Bára 11.11.2017 at 21:54

   Sleduji na fb ☺

 • Jana Petříková 11.11.2017 at 21:53

  My mame nejradeji podzim. Vytahnou se holinky a kazde odpoledne (o vikendu i dopoledne) travime v mistni aleji sberem kastanu 🙂
  Sleduji Vas na Fb a budu sdilet 😉
  Knizka vypada nadherne, asi pripiseme na seznam Jeziskovi 🙂
  Krasny vecer 😉

 • Mária Kružliaková 11.11.2017 at 21:53

  Určite jeseň, takú tu príjemne teplú, voňavú, farebné lístie, gaštany, teplý sveter, posledné slnečné lúče, dlhé prechádzky… Jeseň je láska v celej našej rodine…

 • Martina 11.11.2017 at 21:53

  Každé roční období s dětmi má své kouzlo. Ale za sebe volím létóóó, kdy si užíváme vodní radovánky a jsme skoro pořád venku 🙂

 • Pavla 11.11.2017 at 21:53

  My máme v podstatě rádi všechna roční období, každé je něčím jedinečné a dají se v nich podnikat různé věci 🙂

 • Zuzka 11.11.2017 at 21:53

  Máme nejraději asi léto, protože je dlouho světlo, teplo, ideální na všemožné aktivity a výlety, na písek i do vody. Ale v ostatních obdobích se taky radujeme a držíme se hesla: Není špatné počasí, jen špatné oblečení.

 • Markéta 11.11.2017 at 21:54

  Máme radi srpen vždycky tou dobou jezdime na dovolenou je teplo ležíme u bazénu .

 • Magdaléna Vlachová 11.11.2017 at 21:54

  S dětmi máme nejraději září. Je ještě relativně teplo, ale už se dají začít sbírat podzimní plody a barevné listí, takže máme náplň na vycházku a i na hraní si a tvoření doma.

  • Magdaléna Vlachová 11.11.2017 at 22:11

   Jo, takže podzim.. 🙂

 • Veronika Švédová 11.11.2017 at 21:54

  U nás vede léto, období, kdy strávíme nejvíce času venku. Koupání, výlety, dovolenkování, meloun…..

 • Eva Lejsková 11.11.2017 at 21:57

  Díky za tip na krásnou knížku, mám ji v plánu. Tak teď už ji asi budu muset koupit, vypadá perfektně:) Jen taková malá “věcná” … nevím jestli schválně lesního rebela nazýváte panem jezevcem, ale on je to vlastně pan mýval … ten vytáčí pana hajného a “lašuje v koši” 🙂
  Nejradši máme s dětmi určitě léto … koupání, výlety, dlouhé letní večery. Trochu nám to kazí náš táta, který je většinou celé léto pryč, ale sbíráme tipy na výlety a v září to pak s ním ještě doháníme. Ale každé období má něco do sebe a hlavně s dětmi pak získavají jiný rozměr:)

 • Hana 11.11.2017 at 21:58

  Tak tuhle knizku musime mit! Dekujeme za tip 😊 A které rocni obdobi mame s detmi nejradeji? Vzdy to aktualni – zacne podzim a ja si myslim, ze to je to nej obdobi, ale pak zacne zima a ja si myslim tot

 • Markéta 11.11.2017 at 21:59

  My máme jednoznačně nejraději leto, jsme všichni vodomilové 😂

 • Lubica 11.11.2017 at 21:59

  My mame najradsej jednoznacne leto:) krasne svieti slniecko , plavanie, dovolenka, plno ovocia, a hlavne malo obliekania:)))

 • Hana 11.11.2017 at 21:59

  totez a tak cely rok 🙂

 • Zuzka Kovářová 11.11.2017 at 22:03

  Kazde obdobi ma neco krasneho. Jen se musi zvolit vhodne obleceni a program 😃 Ale za me vitezi jaro a leto.

 • Veronika 11.11.2017 at 22:03

  Mam rada kazde rocni obdobi,kazde ma sve kouzlo.Tak treba reknu JARO.Dekuji za inspiraci na knihu.Je prekrasna.Jsem blazen do knizek.Musim ji mit ☺

 • Eva 11.11.2017 at 22:04

  Ja osobne jsem mivala nejradeji podzim,vsechny jeho barvy,prochazky venku,kdy je jeste teplo,ale uz ne vedro,vune listi,pozdimni slunicko,oooch. Nyni s detmi je nejoblibenejsi obdobi leto,ldy muzeme byt cely den venku,na piskovisti,v bazenu,na kole,proste venku,aniz bych se bala,ze mala onemocni.

 • Katka 11.11.2017 at 22:04

  Nejlepsi je leto😊

 • Veronika 11.11.2017 at 22:06

  Nejraději máme asi jaro, když už je den zase delší a dá se být venku dlouho…Každé období má své pro:)

 • kata 11.11.2017 at 22:07

  ahojky Míšo, taky knížku čerstvě máme, je nádherná. Malého ovšem nejvíce zajímají rybičky v rybníce. ostatní zvířátka jakože teda nic 😀 Ale určitě bych brala ještě jednu- svému bráchovi pro malého synka 🙂 krásný den kata

  • kata 11.11.2017 at 22:07

   jo a období rozhodně léto.. 🙂 a plavání

 • Veronika Burešová 11.11.2017 at 22:07

  Já osobně mám ráda všechny roční období, každé z nich má své kouzlo. A co se týče syna 2 roky, tak má asi nejraději léto. Může vyběhnout klidně nahatý 😀 to oblékání teď je docela boj. A dcera 8 let určitě taky léto, jsou prazdniny a chodí se koupat :):) slediji vad na fb i na instagramu 🙂

 • EL 11.11.2017 at 22:08

  Ahoj, opět krásné tipy, díky… Nejraději mám léto – koupání, výlety, sluníčko….

 • Monika 11.11.2017 at 22:08

  Nejraději máme s dcerou léto, jelikož jsou dlouhé dny, svítí sluníčko a můžeme být celý den venku :-).

 • Sabina 11.11.2017 at 22:09

  Ahoj Miso a holky. Musim Vas oslovit takhle osobne. Jsem s Vami kazdy den a tak mam pocit,ze uz Vas znam a ze jste soucasti meho zivota tak trochu. Ta knizka je uchvatna. Mam pro knizky slabost. Pred par dny jsem take nevydrzela a rozbalila Vis,co ma v plince mys. A stala se hitem,ktery cteme 4x denne. Beru ted synovi knihy do metra,on se zabavi a ja mam pocit,ze se mu aspon trochu venuju. Sice uz jsem objednavku na knihy pro syna udelala,ale tuhle knihu by mohl treba prinest Mikulas ( zaminka se vudy najde:)l. Dnes jsem nakoupila veci do adventniho kalendare a vcera vytvorila seznam ukolu na kazdy den. Strasne se na predvanocni cas tesim. Hlavne zadny stres,to je moje nejvetsi prani. Darky uz mam skoro vsechny,cukrovi prinese raw pekarna,upeceme jen par druhu,ktere milujme,na uklid zkusim nekoho objednat a tak snad bude cas na predvanocni vyrabeni a pohodu. Docela Vam zavidim holky,jak vydrzi u kreslenia jak jsou tvorive. Julincin strom je uplne nadherne umelecky vybarveny. To urcite musite schovat!
  Musim rict,ze kazde obdobi ma neco do seb. Obzvlast s detmi,kdy clovek travi cas i v prirode. Nekdy si preji zit nekde blizko more v teple,ale ony i ty listopadove plyskanice maji sve kouzlo. Na podzimu miluju podzimni listí,vyrabeni zkastanu,pousteni draka,tesim se na lampionvy pruvod. Pote jsou Vanoce a advent,v lednu a unoru nekdy snih a krmeni zvirat,brezen uz nam utece,protoze temer cela rodina slavime narozeniny a pak uz je jaro,kdy mame radost z kyticek a chozeni na lehko,velikocni tvoreni,pozorovani mladat. No a leto pro me znamena dlouhe vecery a vetsinu casu venku,vylety do prirody,cestovani,sbirani plodin,koupani,posazeni u kavy venku. No opravdu nemuzu vybrat jedno nejoblibenejsi obdobi.
  Dekuju za clanky. Jste velkou inspiraci.

 • Bohdana Pejchalová 11.11.2017 at 22:09

  Já osobně mám nejraději jaro;)ale dcerka je neposeda a ráda lozi,takže ji tipuji na vše jen ne zimu,kdy je přece jen venku tma už brzy á ona jako správná sova usíná až kolem 22vecer..;)

 • veronika horáčková 11.11.2017 at 22:11

  každé roční období je krásné, jen zima, tím, že není sníh, je náročnější – ale jaký si to člověk udělá …

 • Jana & Dominik 11.11.2017 at 22:11

  Nejraději máme léto. A proč? Koupeme se, jezdíme na dovolenou a výlety, grilujeme, nemusíme se navlékat do tlustých svetrů, nemáme zmrzlá kolena, je dlouhý den, všechno kvete, slunce nás nabíjí energií a dobrou náladou … 🙂

 • Klára Toša 11.11.2017 at 22:11

  Máme rádi asi na každém obsobí něco.. Jaro je plné života, všechno kvete a rodí se, užíváme si sílícího sluníčka. Léto u vody a v lesích. Podzim barevný a plný kaštanů, draků a jablíček. Zimu pro ty radovánky na kopci a těšení na Ježíška. Máme tři kluky a venku jsou prostě nejhodnější 🙂

 • Jana 11.11.2017 at 22:12

  S dětma se určitě neshodnu – pro ně je nej léto. Pro mě moc teplé. U mě vede teplý, suchý podzim. Takže jsem si doteď užívala 🙂

 • Silvie 11.11.2017 at 22:13

  U nas je nejlepsi leto, deti behaji bosky a koupaliste se skakacim hradem maji hned za domem. I kdyz ja osobne miluji podzim, a to vcetne vlezlych a destivych dnu a doufam, ze se mi v budoucnu podari mladsim rodinnym clenum ukazat krasu i techto dnu.

 • Zuzka 11.11.2017 at 22:13

  Nejraději máme to roční období, které právě je a zároveň se nemůžeme dočkat toho následujícího. Každé má své kouzlo a je fajn, že se to mění.

 • Helena Kotrchová 11.11.2017 at 22:15

  Cela rodina milujeme nejvic leto. Jen to nesmi byt takove to vedropadnouci pocasi,ale prijemnych 25, mirny chladny vanek od blizke vody,nikde nikdo porad (ale jako vazne porad) ve vode 😉 Kazde obdobi ma neco do sebe,jenze podzim nesmi proprset,zima ma.byt poradna na horach v zavejich a ne usmudlana ve meste a jaro by melo mit konstantni teplotu 😂 Ale kazde rano si na dni najdeme vzdy neco,co za to stoji, takze zadny den neni promrhany 😉

 • Klára Nečasová 11.11.2017 at 22:15

  Létóooooo, vodu, koupání, změny se hodí, ale zimu bych brala tak měsíc a podzim bez deště 🙂

 • Veronika Mlejnkova 11.11.2017 at 22:17

  My mame nejraději léto, protože můžeme být celý den venku 🙂

 • Kristyna 11.11.2017 at 22:17

  Nejradši máme léto 🔆

 • Ingrid 11.11.2017 at 22:17

  Dobrý večer. No snad jste si s holkami (a taky tatínkem :D) užily sobotní den nejen na těch internetech :D. Děkuji za další inspirující článek. Ze skříní asi vyházím všechno oblečení, jen aby bylo místo na knížky, protože už je tolik těch, které prostě musíme mít :D… Z období máme nejraději podzim…možná budu ještě konkrétnější – babí léto :). A sleduji vás na fb i instagramu.

 • Petra Koláčková 11.11.2017 at 22:18

  Dobrý večer, knížku Rok v lese mám v merku už dlouho, díky za fotky, je prostě úžasná. Pořád čekám, kdy se babičky nebo tety zeptají, co má Ježíšek přinést, ale nic.. takže si ji pořídíme sami. Nejraději máme léto, pro super válení se v trávě, chození bosky, koupání, pro zmrzlinu a dlouhé teplé večery a západy slunce. Podzim mě vždy zaskočí a ve dnech, jako byl dnešek, najednou nevím, jak s dětmi venku strávit den (a nenastydnout). Moc mě bavíte! Petra (na fb i instagramu jako petrafai)

 • Petra 11.11.2017 at 22:19

  Já jsem milovnice všech typických ročních období, ale čím dál tím víc mám ráda podzim pro své počasí, barvy, proměnlivost 🙂
  Kniha vypadá moc krásně, děkuji za další nápad co do knihovničky (knihovna přetéká, ale knih není nikdy dost)

 • Markéta 11.11.2017 at 22:21

  Nejradši máme samozřejmě léto,u vody,holky si libují v kratasech a tričku 🙂 ale ani krásným teplým barevným podzimem nepohrdneme 🙂 to je období na tvoření jak stvořené

 • Drahuše Poborská 11.11.2017 at 22:22

  My mame radi vsechna rocni obdob8, protote v kazdem z nich je neco. Na jaro se tesime na prochazky a zahradniceni, v lete koupani a od rana do vecera jsme venku, na podzimu je nadherne babi leto,sbirani hub a v zime zase snih a Vanoce 🙂

 • Lenka 11.11.2017 at 22:22

  Ta knížka je nádherná, když si na vašem bogu říkám, jaké všechny poklady musím do knihovničky pořídit, to abych začala novou knihovnou 😀 u nás máme nejradši léto – žádné chumlání do vrstev teplého oblečení, žádné rýmy a kašle, zato spousta domácích dobrot ze zahrady, výlety se sluncem v zádech, koupání, lenošení na čerstvě posekané trávě…

 • Eva 11.11.2017 at 22:22

  Já mám nejradši přelom jara a léta (i bez dětí :D), jak už všechno hezky kvete a roste, je příjemně teplo.
  Sleduju i na instagramu evita.hrozinka a na fb Eva Hrózová

 • Monika Plonková 11.11.2017 at 22:22

  Každé roční období má něco do sebe, ale asi preferuji léto, jelikož je dlouho svetlo a můžeme být celé dny venku a hlavně nemusím dcerku navlikat jak cibuli 🙂 sledují vás i na IG.

 • Petra Pavlickova 11.11.2017 at 22:25

  Obdobi jsou fajn vsechny,na jare koukame,jak vse kvete,rasi,stehujeme se na zahradu V lete koupacky,vylery,na podzim sbirani hub,listi a behani v kaluzich a v zime lyze,sanky,snehulaci.
  Knizka vypada nadherne.

 • Sarka Koudelkova 11.11.2017 at 22:25

  Ted se ze vseho nejvic tesime na jaro! Je dele svetlo, takze muzeme byt venku az do vecera. Uz se moc tesim na ty nase dlouhe prochazky! 🙂

 • Darina 11.11.2017 at 22:27

  S dětmi si každé roční obdobi užíváme a vždy se těšíme na to následující.

 • Anna Hrabinová 11.11.2017 at 22:27

  Léto, z ryze praktického důvodu, je potřeba nejmíň oblékat a navíc nemusíme řešit ani boty 🙂

 • Veronika Veškrňová 11.11.2017 at 22:27

  Já mám nejradši léto, ale myslím, že dcera je spokojená po celý rok. Sleduji FB a IG.

 • Romana Navrátilová 11.11.2017 at 22:29

  Moc děkuji za krásný tip na knížku. S dcerkou mám asi nejraději léto. Dcera je vodní živel, tak když svítí slunce a někde poblíž je možnost koupání, je to ideální. 🙂

 • Andrea 11.11.2017 at 22:29

  I ked kazde rocne obdobie je pre deti krasne v niecom inom, asi najviac mame radi leto, kedy sa deti mozu okrem ineho vyblaznit v bazene 😀

 • Vendula 11.11.2017 at 22:30

  Hezký večer, my vlastně máme rádi všechny roční období, protože v každém a na každém je neco zajímavého, co stojí za to vyzkoušet nebo zažít 🙂

 • SImona 11.11.2017 at 22:30

  Ač já sama mám nejradši jaro, kdy se příroda probouzí, tak s dcerkou jsem si oblíbila léto. Žádné extra oblékání a spoustu času stráveného na trávě venku.

 • Tereza Frieserova 11.11.2017 at 22:30

  Kazde rocni obdobi ma neco do sebe, v kazdem je prostor pro jine aktivity a tak se vlastne cely rok clovek / deti nenudi 🙂 kdybych ale mela preci jen zvolit, tak jaro.

 • Mishi fufu 11.11.2017 at 22:32

  Já vím, že je to blbý, ale mám fakt ráda všechny období. Kdybych se ale měla fakt rozhodnout, tak asi podzim. Už není vedro, vše zraje, člověk to nestíhá sbírat. A rostou houby, ty taky milujem. Mě to teda nevadí ani když žádný nenajdem, aspoň jsme v lese.
  No ale na konci podzimu už se těšim na zimu, že zamrzne rybník a budem bruslit, a po každý zimě je jaro fakt úlet, že? To přeci pookřejou všichni,v léťe se zas dá koupat a takhle furt dokola.
  Jinak slefuju i na fb a insta.

 • Ivet 11.11.2017 at 22:32

  Nejraději máme léto, celé dny a večery venku jsou bezkonkurenční :). Knihu Rok v lese máme také je opravdu kouzelná!

 • Veronika 11.11.2017 at 22:32

  Proste milujeme leto!!! Podzim a zima pro nas znamenaji prave ty bacily a nemoci 🙁 Navic bohuzel syn neni tvorici…snad se to zlepsi a mladsi, 15 m dcerka, bude tvorilka po mamce 😉

 • Proprepiaf 11.11.2017 at 22:33

  Jaké roční období mám s dětmi nejraději? Nejspíš léto. Můžeme se čachtat, baštit zmrzlinu, být venku opravdu dlouho. A navíc to sluníčko!

 • Magda 11.11.2017 at 22:36

  Určitě máme nejraději léto. Sluníčko, koupání ….. tohle roční období si v přírodě užíváme nejvíce

 • Lenka Dostálová 11.11.2017 at 22:36

  Mám ráda začátek podzimu. V září s nástupem do MŠ najíždíme na důslednější režim, který je důležitý. Dále nejsou vedra, listí je krásně barevné, v září bývá spousta kulturních s sportovních akcí a v říjnu je náš oblíbený Halloween.

 • Kaca 11.11.2017 at 22:37

  Kazde obdobi ma neco, v lete se nemusi deti balit do 5 slupek obleceni. Ale jinak u nas vevodi asi babi leto.. jeste teplo, svetlo dlouho.. uz zacina popadavat listi, v kt. se bajecne soupe nohama 🙂 .

 • Tereza Cechova 11.11.2017 at 22:38

  Teda ta knizka je nadherna!Moc dekuji za tip😉Premyslim,jake rocni obdobi mame nejradeji,ale nejak se nemuzu rozhodnout,co jsem mama,miluji vsechna rocni obdobi,protoze s klukama si uzivame opravdu vse.Me se libi podzim,pro svoji barevnost,Jaro,kdyz vsechno kvete,leto,kdy si uzivame teplo a prazdniny a zimu,kdy je vsechno pod snehem a ledem jako v pohadce.. ne,neumim vybrat jen jedno rocni obdobi😊

 • Majka 11.11.2017 at 22:39

  Kdyz to vezmu podle sebe, na kazdem rocnim obdobi je neco krasneho, jsem rada v kazdem z nich a vzdy jsem taky rada, kdyz prijde to nasledujici. Kdyby syn umel mluvit, odpovedel by asi podobne. Na jare prvni slunicko, kyticky, ptacci, odhodime svetry a bundy. V lete koupani, vylety, jahody a vubec plody zahrady. Na podzim litani v listi nebo kaluzinach. No a v zime samozrejme snih 😀

 • Veru 11.11.2017 at 22:39

  Nejraději máme podzim 🙂 přichází úleva od letních pařáků, příroda se začne barvit, skákání do kaluží a suchého listí je skvělá zábava, to vše s vědomím, ze za chvilku budou Vánoce 😁 Sleduji Fb a Instagram

 • Katka 11.11.2017 at 22:39

  Máme nejraději léto, protože mám dva milovníky vody a vodních hrátek. A v létě si tuto svou zálibu mohou uzivat naplno.

 • Jeannette Tesařová 11.11.2017 at 22:40

  Ta knížka vypadá skvěle. Já mám ráda všechna roční období, pokud moc dlouho neprší. Ale je fakt, že dlohá letní sucha a vedra taky nejsou zrovna to pravé. A malé je to zatím skoro jedno, pokud s ní chce jít někdo ven. Té nevadí ani déšť, moc ráda si vezme deštník :).

 • michala 11.11.2017 at 22:40

  Nejraději máme jaro a léto, hlavně z toho důvodu, že nemusíme vrstvit oblečení.

 • Katka 11.11.2017 at 22:42

  Rozhodně léto, můžeme být od rána do večera venku. Sleduju FB i IG. Hezký den.

 • Blanka Pavelková 11.11.2017 at 22:43

  Každé období má své kouzlo. Se starším synem máme raději chladnější obdobi. Ale učím je lásce ke všemu.

 • Jaroslava 11.11.2017 at 22:46

  My máme určitě nejraději léto,venku je obvykle krásně,není potřeba žádné velké oblékání no a možnost koupání je super kapitola sama o sobě😊

  • Jaroslava 11.11.2017 at 22:47

   Sleduji FB

 • Jana Patočková 11.11.2017 at 22:47

  Míšo, krásný článek, díky za něj 🙂 Knížka je nádherná, hned ji jdu objednat 😉 Sice jsem právě koupila 10 knížek, ale co už 😀
  My máme nejraději jaro a léto.

 • Hana Dlouhá 11.11.2017 at 22:48

  Nejraději máme léto. Dcera běhá nahatá cachtá se v bazénku. Já si dělám venkovní práce a obě jsme spokojené.

 • Misa 11.11.2017 at 22:48

  Pekny den, knizka je moc pekna – obdivovala jsem ji v knihkupectvi a ted mam jeste vetsi nutkani ji synovi koupit:-)….jinak ja mam odjakziva nejradeji jaro, kdy se probouzi priroda i ja:-). Ale na kazdem rocnim obdobi se da s detmi neco najit a “uzit” si jej.

 • Efcza 11.11.2017 at 22:49

  U nás vede léto! Voda, teplo, stanování, běhání bosky, sjíždění řeky, prázdniny,… letošní prázdniny jsem si snad užila víc než děti, a to jsme byli pořád spolu 😀

 • Kateřina Mejtská 11.11.2017 at 22:51

  Nejraději máme jaro, už je krásně teploučko, ale né vedro. Odhodíme bundu, milujeme procházky a dětská hřiště, všechno krásně kvete a travička se zelená, ptáci zpívají,… prostě paráda.
  Sleduji a sdílím Vás i na facebooku.
  kaca.val@seznam.cz
  Hezký večer Katka

 • Mája 11.11.2017 at 22:53

  Nejradši máme léto! Naše nudistka běhá nejradši nahatá, tak jí teplo vyhovuje… Knížka vypadá super!!!

 • Aneta 11.11.2017 at 22:53

  U nas podzim/jaro ty barvy,vsechno je krasne barevne ,ze vsim kolem se da ,pracovat, sbirat, lepit, tvorit…

 • Veronika Mildnerová 11.11.2017 at 22:54

  Děkuji opět za krásný tip na knížku do naší knihovničky. Vždy mě dokážete okouzlit nápady, jak skvěle a efektivně trávit s dětmi čas. Nápad s jablíčky je naprosto úžasný a určitě jej doma vyzkouším 🙂
  S ročními obdobími je to u nás hodně podobné jako u řady dalších maminek – mám ráda všechny (jaro pro zelenající se stromky, rozkvétající květiny; léto pro krásné počasí, čas strávený venku, ovoce; podzim pro nádherně se zbarvující stromy, houby, atd.; a samozřejmě zimu pro sníh, sáňkování, Vánoce, světýlka, atd. Kdybych si měla vybrat jen jedno bylo by to asi léto pro pozitivní energii ze sluníčka, dozrávající ovoce a koupání (možnost být venku prakticky pořád). 🙂
  Moc děkuji za krásnou soutěž a přeji nádherný víkend

 • Martina Machková 11.11.2017 at 22:58

  Teda, to je fantastická knížka! Musíme se po ní podívat! A myslím, že hodně se nad ní pobaví i náš děda – myslivec 🙂 Já miluju všechna roční období a jsem ráda, že žiju v mírném pásmu, kde se střídají hned čtyři. Ale nejraději máme s prcky asi jaro. Je takové plné nadějí a očekávání a svěžího čerstvého vzduchu… 🙂

 • Veronika 11.11.2017 at 22:59

  Teda ta je nadherna 🙂 milujeme jaro. Konečne je po zimě a můžeme nasávat slunicko. Vyhrabeme bábovičky, kolo. Těšíme se na jahody. Proste krása.

 • Eva S. 11.11.2017 at 23:01

  My mame nejradeji leto. Je dlouho videt, je teplo a nas bavi i koupacky venku.

 • Zdeňka 11.11.2017 at 23:07

  Máme rádi jaro. Není horko, všechno krásně kvete a voní.

 • Jana 11.11.2017 at 23:07

  My mame nejradeji leto – slunicko, dlouhe dny, teplo, prazdniny, ale snazime se najit neco pozitivniho v kazdem obdobi :-)!

 • Dyba 11.11.2017 at 23:07

  V tuhle chvíli už bych si nejvíc přála krásnou zasněženou zimu, se svým klidem a dlouhými večery, kdy se nikam nespěchá, doma je teploučko a nastavá čas čtení knížek a hraní dlouhých her na které v létě nebývá čas.

 • Eva 11.11.2017 at 23:09

  Milujeme úplně všechny, každé je něčím krásné a užíváme si ho. Děkujeme za tip na knihu.
  Sleduji na IG i FB.

 • vera 11.11.2017 at 23:13

  S dětmi je úplně jedno co je za období. Hlavně ze se da jít ven. At uz se jde sankovat,valet v listi, skákat do kaluzi nebo cakat na koupaliště. Všechno je krasne. Akorát nejhorší když se nedá jít ven. Moje deti jsou z toho mrzuté a protivné. Sice doma je taky porad co dělat, ale zvláště ten starší je ještě večer neúnavný.

 • Zuzka 11.11.2017 at 23:14

  S dětmi asi vede léto, voda, bosé nohy, všechno je tak nějak jednodušší. Ale za mě jaro, podzim. Zimu bychom mohli klidně prospat.

 • Eva Kmochová 11.11.2017 at 23:18

  Nejraději máme léto, kdy můžeme být celý den venku, a domů chodíme jenom spát 🙂

 • Karla Zupková 11.11.2017 at 23:18

  Nejraději máme asi jaro, obě děti mají narozeniny a je před námi ještě celé léto. Po knížce pokukuji už dlouho. Děkuji za podrobný popis. Asi ji pořídíme 🙂 Sleduji vás také na fb jako Karla Pyszková.

 • Barbara 11.11.2017 at 23:18

  S naší 19měsiční Nelou máme rády sluníčko, kterého je nejvíce v létě. Letos jsme byli u moře, a malá byla nadšená. Kdyby mohla, sedí v moři celou dovolenou. Nevadí nám žádné roční období, ale nesmí moc pršet 🙂

 • Veronika N. 11.11.2017 at 23:20

  Za nás určitě léto, teploučko, voda, grilování, dlouhé dny , krásné večery a hlavně chození bosky 🙂

 • Andrea 11.11.2017 at 23:22

  Podzim. Nejdřív kaštany, pak listí, a nakonec kaluže. Takže největší sranda je na podzim.

 • Karolína Dvořáčková 11.11.2017 at 23:23

  Tak my máme rozhodně nejeaději léto. Čím teplejší, tím lepší 🙂
  Sleduji Vás na Instagramu i Facebooku a sdílím.

 • Marketa 11.11.2017 at 23:25

  Krásná knížka. Asi napíšeme Jeziskovi. U nás vede léto.

 • Paula 11.11.2017 at 23:25

  U nás, vo výške 1000 m.n.m milujeme májové prebúdzanie a konečne už bez snehu 😉

 • Mirka 11.11.2017 at 23:26

  Kdyz kniha dlouho nevychazela v češtině, nedalo mi to a poridila ji v originale. V polstine. Naštěstí je kniha skoro bez textu, takze s tim malem si hrave poradim.
  IG: miroslavamirec

 • jana siva 11.11.2017 at 23:27

  ahoj miso, deti stejne jako ja milujeme vsechny 4 rocni obdobi, protoze kazde nabizi tolik ruznych moznosti k akcim 🙂

 • Iveta 11.11.2017 at 23:27

  Jsme oba narození v zimě, takže volby je jasná 🙂

 • Tamara 11.11.2017 at 23:28

  Každé období má svá pro a proti, ale jaro a léto máme nejraději 🙂

 • Pavlína 11.11.2017 at 23:38

  Knížka vypadá úžasně!;-)
  Já měla vždy nejraději zimu – moc ráda lyžuji, advent, Vánoce, prostě krásný čas. Ale od té doby, co se narodili kluci, nej je asi léto – oba jsou vodomilové a když je vidím taaak moc spokojené ve vodě, jsem sama spokojená a užívám si to “hnusné vedro”.:-D

 • Monika 11.11.2017 at 23:38

  Začátek léta a babi léto. Prostě hezky, ale žádné extrémy 🙂

 • Katka 11.11.2017 at 23:41

  Asi nedokážu říct, které období máme nejraději. Každé má svoje kouzlo. Na jaře se všechno probouzí, rozkvétá a sluníčko nám vlévá do žil optimismus a naději. V létě se rádi koupeme v bazénu, podzim je krásně barevný a válení v listí je paráda. No a v zimě si rádi užíváme sníh.

 • Lenka Hermanová 11.11.2017 at 23:45

  Máme rádi všechna období, protože všechna v sobě mají něco hezkého, milujeme to, jak se příroda mění a užíváme si to 😉

 • Andrea 11.11.2017 at 23:46

  V každém období si najdeme něco príma 😀. Milujemr lyže, koupačky, pouštění draka…Díky Andrea

 • Karol 11.11.2017 at 23:47

  Máme nejradši léto, protože jezdíme stanovat, jezdíme na různé výlety a před sluncem se schováváme hlavně do lesa 🙂

 • Marie 11.11.2017 at 23:50

  U nás vede jaro. Vše se začíná zelenat. Na zahradě sejdeme, upravujeme, opravujeme, pozorujeme. Malej prďolka má své nářadí a traktor, takže pomocník “veliký” 🙂 A na jaře se rodí hlavně spousta mláďátek a malá zvířecí “mimi” jsou přímo k pomuchlání.

 • Hany 12.11.2017 at 0:04

  Za me asi jaro, slikani rukavi, sal, cepic a tisice vrstev konci. Uz ted se tesim na delsi dny. Vysvetlovat proc vstavame do skolky kdyz je jeste noc 🙈
  Knizku pisu na seznam prani
  Sleduju F i I 😉

 • Martina F 12.11.2017 at 0:04

  Myslím si, že každé roční období má své kouzlo. Je těžké se rozhodnout. S dětmi máme nejradši asi jaro.

 • Lenka Benesova 12.11.2017 at 0:05

  U nás vede léto. Kolo, koupání, les, hřiště, čerstvé ovoce že zahrádky.. ale děti už se těší I na zimu a sníh. Nad knížkou už jsem několikrát uvažovala, teď jsem se asi definitivně přesvědčila o její koupi :). Puzzle byla jedna z variant od Ježíška pro ty mladší, bylo by super ho vyhrát. 🙂

 • Míša 12.11.2017 at 0:16

  užíváme si všechna roční období, ale vede určitě léto 🙂

 • Tereza 12.11.2017 at 0:20

  U nás léto, kdy není třeba se vrstvit a je krásně počasí!

 • Pavlina 12.11.2017 at 0:35

  Zatím se u nás nejvíc zážitků posbíralo v létě 🙂

 • Renata Ševčíková 12.11.2017 at 0:45

  Díky bohu za to, že děti ještě milují vše…ne jako my co už si pak vybíráme a často se nám nakonec na každém období něco nelíbí 😉 Takže jaro, léto, podzim i zimu! Sleduji a sdílím jako Renata Ševčíková

 • Alexandra Pavlíková 12.11.2017 at 0:46

  Za nás léto, protože se dá řádit ve vodě a děti i já jsou vodní živly 😉 Na fb sdílím pod svým jménem Alexandra Pavlíková

 • Hanulka 12.11.2017 at 0:47

  Krásná knížka, že bych ji pořídila Julince k svátku? 😊 Nejraději mám osobně podzim, s dětmi každé roční období. S nimi je totiž nádherné každé. Je úžasný, jak si užívají (tedy zatím jen Julinka) všechna období, radují se ze všeho nového. No ani nové být nemusí, stačí jen si to nepamatovat z předešlého roku ☺

 • Kačka 12.11.2017 at 0:48

  léto 🙂

 • Olga Salvanou 12.11.2017 at 1:09

  Nase deti si jednoznacne nejvic uzivaji leto, uz jenom to, ze se nemuseji tolik oblekat je velikanskou vyhodou jak pro nas rodice, tak pro ne, prece jenom letni saticky jsou letni saticky. Ale i ta zbyla rocni obdobi jsou oblibena, ale leto proste vede.

 • Marcela 12.11.2017 at 1:20

  Za me asi leto, kdy nemusim resit kolik ma kdo na sobe obleceni a muzeme vyrazit ven, tak jak jsme zrovna doma oblecene. Idealne zacatek leta bez tropickych veder 🙂

 • Silvia 12.11.2017 at 1:39

  Jaro, kdy se začíná příroda probouzet. Knížka je to opravdu povedená, doufám že mají dostatek výtisku 🙂

 • Radka 12.11.2017 at 2:02

  Dcerka miluje léto, syn zimu a já babi léto 😀

 • Alžběta 12.11.2017 at 2:14

  Letos to bude pro malého první zima, tak se teprve časem ukáže. Ale tuším že to budou všechna období, pro děti je vše nové 🙂 A knížka je krásná, ukládám a časem pořídíme.

 • Martina Teislerová 12.11.2017 at 2:15

  Léto, protože nejsou takové boje s oblíkáním😁

 • Zuzana 12.11.2017 at 3:04

  S detmi je uzasny cely rok, ale na jre a v lete je to prece jen vic prijemnejsi, kdyz muzem byt dyl venku.

 • Jana 12.11.2017 at 5:29

  U nas je to doznivajici leto a jednoznacne proto, ze na zahradce se daji zobat maliny, ostruziny a zacinaji dozravat jablka. A take proto, ze deda musi hodne jezdit traktorem, kvuli ruznym skliznim a pracem na poli. To totiz nasi Lilly a jejiho bratranka momentalne naprosto fascinuje!

 • Irena Durdilová 12.11.2017 at 5:34

  Popravdě máme rádi všechna 4 roční období. V každém se najde něco hezkého a to, že se střídají za sebou je vlastně na tom to krásné. Pokaždé se těšíme na to, co zase přijde.☺

 • Katka 12.11.2017 at 6:01

  Miso mockrat dekuji za tento článek. Tuto knizku mam uz vyhlidnutou pod jedlicku a jsem rada,že jsem do ní mohla nakouknout. Dcera ma nejradsi léto,jelikož je to naše velryba a miluje vodu. Všechny krasne dny jsme proto strávili na zahrade v bazenu. Druhe nejoblibenejsi obdobi je zima. Sníh je pro ni magnet. Kdykoliv muze,vali se v nem nebo stavi snehulaka.

 • Klára 12.11.2017 at 6:18

  Léto! Lehké saticky, cely den venku, koupacka 👍 a zmrzlina 😆

 • Tereza 12.11.2017 at 6:24

  My máme nejraději léto – teplo, voda, sluníčko 🙂

 • Claire 12.11.2017 at 6:47

  Leto, koupani, vyletovani 🙂
  A diky za dalsi dokonaly tip na darek 🙂
  Fb Claire de Lune, Ig Yeemanjaa

 • Pavla Havlíčková 12.11.2017 at 6:53

  Mám ráda jaro, kdy se začínají prodlužovat dny, začíná hřát slunce a příroda se začíná opět zelenat a mám ráda slunečný barevný podzim. Sledují vás na FB.

 • Lenka Palmová 12.11.2017 at 6:56

  Nejraději máme léto, trávíme hodně času venku. Knížka vypadá krásně, tu musíme mít. Díky za další super tip. Sleduji i na Fb. Lenka

 • Nikola 12.11.2017 at 6:56

  S našimi holčičkami máme nejradši jaro a léto. To, že můžeme být celý den na zahradě, hrabat se v hlíně, sázet, zalévat, pozorovat jak co roste a potom i ochutnávat plody svojí práce. To jsou zkušenosti k nezaplacení. A po práci přichází na naší milé zahradě i dostatek zábavy 🙂

 • Monika Mikulova 12.11.2017 at 6:58

  Nejradeji mame podzim – babi leto. Vsude kolem krasne barvy, slunce, co jiz nepali, susti listi a da se s nim tak vyblbnout a ven lze vyjit jeste jen na lehko v mikine…
  sdilim na FB

 • Tana S. 12.11.2017 at 7:03

  U nas je nej leto, hned za nim jde podzim a houbareni a hry s napadanym listim. Knizka vypada nadherne.

 • Michaela Hofericova 12.11.2017 at 7:10

  Každé období máme rádi, ale nejvíc asi léto, protože můžeme být od rána do večera venku a jsou prázdniny… Sleduji na fb i instagramu.

 • Ivana R. 12.11.2017 at 7:11

  Moje děti mají rádi všechny období,protože se v každém děje něco úžasného. Na jaře sledujeme rozpuk na zahradě a čekáme az vyrostou tulipány. V létě jsme pořád venku a to je báječné. Na podzim se pouští drak a tvoříme z listí. Zimu taky mame rádi, holky brusli, sáňkuji a začínají lyžovat, těší se na vánoce s adventním kalendářem..

 • Kateřina Kolářová 12.11.2017 at 7:11

  Nejradši máme léto, sice je vedro, ale to světlo až do deseti a to, že se nebalíme do pěti vrstev je paráda 😀

 • Petra 12.11.2017 at 7:12

  Ta knížka je opravdu nádherná! Odložila jsem její objednání na později s tím, že knih na Vánoce už máme dost a vy jste mě zase nahlodala, že takových pokladů není nikdy dost 😀 jinak s dítětem je pro nás krásné každé roční období, každé má něco – od jarního probouzení se přírody přes letní koupání, dovolenou a spoustu ovoce v obchodech, přes podzimní hrátky v listí až po zimu s dováděním ve sněhu a Vánoci 😊

 • Bara K. 12.11.2017 at 7:13

  Děti jsou obě letní, slaví narozeniny v červnu, milují zahradní oslavy, hraní si od rána do večera venku, výlety a hlavně koupání. Takže určitě léto, i když letošní podzimní procházky jsme si taky užili 🙂

 • Barbora Dočkalová 12.11.2017 at 7:13

  Tezka otazka 🙂 Kazde obdobi ma neco do sebe. Jaro – zacina se vsechno probouzet, svitit slunicko. Leto – teplo a dost koupani, a oblibene cinnosti s vodou 🙂 Podzim – padajici listi, lampionovy pruvod 🙂 no a zima – vanoce a snih.. vsechno mame radi a vzdycky se tesime na to nasledujici 🙂

 • Eliška Dadáková 12.11.2017 at 7:22

  Těžce se vybírá jedno nejoblíbenější,ale kdybych přece mela vybrat,tak u nás zima. Obě děti jsou zimní. A to čekání na Ježíška s adventnimi kalendáři, blbnuti ve sněhu… 🙂

 • Mirka Matuskova 12.11.2017 at 7:26

  My milujeme jaro! Jeste zadne vedro a leto pred nami. Diky za hezky tip na knizku.

 • Lenka 12.11.2017 at 7:27

  Ta knizka vypada velice sympaticky, zviratka u nas vedou a neprekonala je zatim zadna pohadkova postavicka.
  S nasi malou si uzivam kazde rocni obdobi, porad je co podnikat pri jejim objevovani sveta 🙂

 • Mili 12.11.2017 at 7:31

  Milujeme jaro. Venku to vždy tak krásně ,,voní” ! Knížka je nádherná, úplně mě nadchla.

 • Lenka Kovařčíková 12.11.2017 at 7:35

  S dětmi mám nejraději léto a to proto, že je nemusím složité navlékat do oblečení. To je vždycky řevu a odmítání 😁 sdílím na Facebooku

 • Irena 12.11.2017 at 7:40

  My máme nejradši jaro, kdy začne hřát sluníčko, štěbetají ptáci, je plno kaluží a kvetou květiny, vyrážíme do přírody pozorovat pupeny, žížaly, květinky, čmeláky, zbírat šnečí budky. Na zahradu sázet a chystat dětem tramopolínu a hračky na písek.

 • Hana Hospodková 12.11.2017 at 7:49

  Ahojky…:)
  Parádní kniha. Jsem naprosto nadšená. Zatím ještě nelze říct, jaké období nám bude vyhovovat nejlépe. Zatím nám stačí, když nefouká. Sázela bych na to, že v obliběbudememít konec jara a léto.
  Děkuji za soutěž.

  Hanka H´

 • Lucka 12.11.2017 at 7:50

  Jee to je tezke, kazde obdobi ma neco do sebe. Moc nemusim tady ty uprsene podzimni dny, kdy chodime ven jen na chvilku. Ale zase ta radost pri skakani v kaluzich 🙂

 • Jitka Elicerová 12.11.2017 at 7:50

  za nás zatím léto 🙂 koupačka, zmrzlinky, …

 • Verca 12.11.2017 at 7:51

  Leeeto! Nesnasim zimu, neustale nabalovani 10 vrstev obleceni, brecku v Praze, nemoznost jit kazdy den na hriste, brzkou tmu.. Uz aby bylo zase teploucko!

 • Pavlína Rytířová 12.11.2017 at 7:53

  Nejraději máme léto, protože se můžeme koupat ve vodě a tu milujeme. A pak ještě prosluněné babí léto.

 • Leny 12.11.2017 at 7:54

  Usmevavy podzimni den preji! Zrovna vcera jsme si o rocnich obdobi s nasimi holkami na prochazce povidali..starsi rika, mami, ja to mam jako ty, mam rada vsechna rocni obdobi, na jare to vsude tak voni a kvete (miluje kyticky) a uz muzeme se segrou do kaluzi, v lete jezdime na vylety a cestujeme mnohem vic, jenebo teploucko a, muzeme radit ve vode a bastime zmrzku, na podzim si uzivame tolika barev v lese, jak to ten pan Podzim, mami, vsechno stiha tak krasne vymalovat? Radime v kaluzich a v listi, behame s vetrem o zavod a kdyz prijde pani Zima, mami, tu mam taky rada, protoze bruslime, sankujeme, stavime iglu a snehulaky, delame andelicky a pitominy.. 🙂 kazde rocni obdobi ma sve kouzlo a ja jsem rada, ze si ho vychutnavame spolecne cela rodinka..

 • Martina N. 12.11.2017 at 7:55

  Miso,krasne priblizeni knizky.Vypada moc dobre.Jinak my mame nejradsi jaro:)

 • Zuzana Zárecká Kašparová 12.11.2017 at 7:56

  Ahoj, já mám nejraději podzim 😊 miluji jak všechno venku zezlátne, jak venku není ani teplo ani zima, na podzim chodíme na procházky nejčastěji ze všech ročních období 🙂 zato syn ten má určitě nejraději léto, protože miluje vodu, a v létě by v bazénu nejraději i spal 😁

 • Tereza 12.11.2017 at 8:03

  Naše holky mají nejraději asi léto, protože lze nosit šaty i ven vlastně pořád 😀 Já mám ráda všechna roční období, nejvíc to, co zrovna je nebo přichází. Knížka je krásná, Už jsem o ní slyšela a četla, teď po detailním náhledu jdu rovnou objednat. Díky! Sleduji na FB.

 • Eva Horáková 12.11.2017 at 8:07

  Samozřejmě léto. Sluníčko, voda a výletování jsou nej.

 • Veronika Mikuskova 12.11.2017 at 8:08

  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
  Miso opet dekuji za krasnou soutez!!
  1) Sleduji blog pres email ✔️
  2) S dcerkou mame nejradeji leto a to protoze dcera miluje saticky a v lete si jich uzije dosytosti. No a druhy duvod je voda 💦. Ona je vodni zivel uz od narozeni! Miluje koupani, cvachtani, plavani, vse spojene s vodou a kdyby mohla, tak je cele leto nalozena v bazene 💦🙌🏼
  3) Sleduji facebook i instagram ✔️
  4) Sdilim na fb ✔️
  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

 • Rita 12.11.2017 at 8:10

  Knížka je krásná. Já osobně mám ráda jaro pro svoji svěžest a těšení na léto a podzim pro jeho barevnost. Děti mají nejraději léto, prázdniny, koupání…..

 • Pavlína Suchánková 12.11.2017 at 8:11

  Děkuji za tip na krásnou knížku. Vždy jsem měla nejraději podzim, ale s příchodem dcerky jsme si začali užívat všechna období…bydlíme na vesnici u lesa, takže jsme pořád venku 🙂 hezký den, Pavlína

 • Jitka Křížková 12.11.2017 at 8:12

  tak my jsme vylozene letni, jednak v lete maji deti narozeniny a taky si nejvic uzivame tatu, ktery ma dovolenou. milujeme slunicko, vodu, ovoce a zeleninu ze zahrady, vylety, teplo….uz aby tu zase bylo leto 🙂

 • Tereza Hanulikova 12.11.2017 at 8:13

  Ja mam nejradši jaro jak vse pučí. ..děti si na každém ročním období najdou něco co je baví. ..

 • Zuzka 12.11.2017 at 8:15

  Tak to je těžké, protože každé období má néco do sebe:)a dá se něco zajímavého dělat a objevovat!

 • Markéta Sližová 12.11.2017 at 8:22

  Rozhodně jaro! Je to vždycky nesmírná úleva když můžeme konečně trávit víc času venku a obě si to užíváme:)

 • Hanka 12.11.2017 at 8:26

  určitě léto ! sleduji i na FCB a IG a sdilim!

 • Libka Smyčková 12.11.2017 at 8:26

  Na tuto otázku jsem se se starším synem bavila nedávno a nebyl schopen mi jednoznačně odpovědět. A tak to má být.
  FB – Libka Ve Smyčce

 • Ivana P. 12.11.2017 at 8:30

  jé, to je krásná kniha! my máme nejraději jaro – vše se rozvíjí, je krásně zelené, vše voní…po zimě je jaro nádherné osvěžení.

 • Bára 12.11.2017 at 8:32

  Děkuji za detailní nafocení knížky. Váhala jsem, jestli ji přidat na seznam, teď už vím, že ano:) Roční období jsou fajn všechna, jediné, co bychom klidně vynechali jsou úmorná letní vedra, ta protrpíme všichni.

 • Zuzana 12.11.2017 at 8:37

  U nas vede jaro a potom zimni radovanky.

 • Calette 12.11.2017 at 8:38

  Nejraději máme jaro, jak se všechno probouzí ze zimního spánku. Sledujeme na fb 🙂 ( jana vitkova)

 • Calette 12.11.2017 at 8:39

  A jdeme soitěž sdílet :-))

 • Jitka 12.11.2017 at 8:44

  No, myslím, že děti mají rády všechny období, ale léto asi vede, protože se dá nejvíc času trávit venku. FB-Jitka Ševčíková

 • Daniela Mašková 12.11.2017 at 8:47

  Zatím jsme si nejvíce užívali léto, koupání a válení u babiček na zahradě 🙂 uvidíme jestli se to bude měnit podle toho jak dcerka poroste..
  (sleduju i na fb)

 • Kristína Šteflová 12.11.2017 at 8:49

  Rok v lese taky máme a je zo bomba 🙂
  Otázka je docela těžká… nikdy jsem nad zím nepřemýšlela a prostě nemáme nejoblíbenější. ..každé má něco – na jaře radost z objevujících se květin, vynášení Moreny… v létě prázdniny a výlety, koupání… na podzim hrátky s listy, výroba lampiónků… zima Ježíšek, sníh, sáňkování…
  Sleduji FB i IG

 • Lucie 12.11.2017 at 8:56

  My máme nejraději léto, ale asi proto že ho mám nejraději já. I když Vánoce=zima, jsem na vážkách..
  (Fb Amálka Veverka)

 • Andrea 12.11.2017 at 9:01

  Milujeme léto – voda, sluníčko, teplíčko 🙂

 • Marie 12.11.2017 at 9:05

  My jsme zvířátkový, takže jaro. Jezdíme se dívat na mláďátka na farmu a v zoo jsme každý víkend.😂. Knížka krásna. Dekujeme za inspiraci.

  • Marie 12.11.2017 at 9:07

   Mohu se zeptat, kližka je z nějake edice, nebo je to solitér. Dekuji. Sledujeme na fb, sdílíme.

 • Pavla 12.11.2017 at 9:05

  ahoj, já za sebe mám nejraději babí léto, klukům je to myslím poměrně jedno, na každém období si najdou to svoje (třeba teď na podzim jsou nadšení z lampionových průvodů, kaštanů, listí a kaluží) 🙂
  jinak ta knížka je boží, děkuji za nafocení, určitě ji pořídíme
  fb i ig sleduju

 • Radka 12.11.2017 at 9:10

  Nekrade máme léto a vodní radovánky. Každé období má své kouzlo, jen některé jsou složitější o tuny oblečení.

 • Petra Jedličková 12.11.2017 at 9:10

  U nás vede léto. Kluk je vodomilka, takže miluje ty dny, které může strávit u bazénu.

 • Kateřina Vacková 12.11.2017 at 9:11

  U nás vítězí podzim listy jsou 👍

 • Alena K. 12.11.2017 at 9:14

  Nejraději máme jaro a začátek léta. Po zimě je to příjemná změna 😊.

 • Kateřina Valdmanová 12.11.2017 at 9:15

  Opět děkuji za úžasný tip na knížku! To je něco těsně dle mého gusta 🙂 a věřím, že i tatínkovi, milovníkovi lesa, učaruje! Pokud jde o roční období, máme rády všechny….děti jsou na tohle naprosto úžasné, ať je zima nebo déšť…já tedy preferuji teplo, kdy si můžu kecnout ke kávě na zahradě a dcera se zabaví.

 • Radka 12.11.2017 at 9:18

  Zeptala jsem se mého syna (skoro 6), který odpověděl: “Já léto, protože můžeme chodit na koupáky a můžeme se tam koupat a můžeme jet třeba na dovolenou k moři”. 🙂 Je můj, léto taky miluju! 🙂 Ale každé období má své a vždy na něm najdeme něco, proč si ho užíváme.

 • Venduli 12.11.2017 at 9:18

  My si umíme uzit kazde roční obdobi. Jsem moc ráda, že zijeme zrovna v podnebnim , kde se všechny stridaji 😉

 • Gabriela L. 12.11.2017 at 9:19

  Dobré ránko, my máme nejraději léto.

 • Jana Bystroňová 12.11.2017 at 9:22

  Hezké ráno,
  mám ráda všechny měsíce, když zrovna celé neproprší. Letošní rok bylo nádherné září!!

 • Eva 12.11.2017 at 9:24

  U nás léto a prázdniny .

 • Nikol Horáková 12.11.2017 at 9:24

  Rozhodně jaro! Naštěstí ani jeden z nás není alergik 😀 sleduji, odebírám, budu sdílet

 • Eva Suchomelová 12.11.2017 at 9:26

  Nejraději mám přechod z léta do podzimu a pak celý podzim 🙂 IG:Evulineek a na FB:Eva Nějaká sdílím 🙂

 • PetraM 12.11.2017 at 9:35

  Urcite leto. Behame bosi a deti nahaty po zahrade a chodime se koupat 😊

 • Jana 12.11.2017 at 9:37

  Knížka vypadá opravdu úžasně.
  Kluci mají nejraději léto kvůli koupání. Já miluju podzim. 🙂
  na fb sdílím Jana Kovandová

 • Petra Bartošová 12.11.2017 at 9:37

  Milujeme každé roční období, na jaře konečně můžeme vyrazit na kolo či koloběžku, v létě se můžeme koupat v našem bazéně a jedeme k moři, na podzim můžeme sbírat houby a listy a vytvářet podzimní dekorace a v zimě se těšíme na sníh a na Vánoce přece!

 • Markéta Ž. 12.11.2017 at 9:41

  Děkuji za tip na dárek pod stromeček. U nás vede léto a všechny výlety a koupání. I když po celý rok je krásně, když můžete podnikat to co Vas baví. Sleduji vás i na fcb.

 • Veronika Haláková 12.11.2017 at 9:41

  Nejradši mám jaro, protože je už hezke počasí, je dele vidět, muzem jezdit.na.výlety,dlouho řadit venku a teploty jsou příjemné. Ale deti maji rádi každé roční období,na každém si.najdou tu ideální zábavu 😉

 • Monika 12.11.2017 at 9:44

  Tak my snad asi všechny období, i když v letě máme tatínka více s námi, tak možná to léto vede.

 • Nikola 12.11.2017 at 9:46

  Knížku mám objednanou a moc se na ni těším 🙂 já mám nejraději jaro-léto, prostě když je hezky a ja můžu hned ráno vystrčit děti na zahradu 🙂

 • Věra 12.11.2017 at 9:52

  máme rádi léto, protože můžeme být pořád venku a poznávat všechno okolo 🙂

 • Dagmar 12.11.2017 at 10:02

  Zimu, zvlast kdyz mrzne a je snih i v nizine, jako napr. loni.

 • Nikol 12.11.2017 at 10:04

  Prckovi byl teprve rok,takze tezko odhadnout,ktere rocno obdobi budr pro nas to nej.Ale muj nazor je,ze v kazdem z nich se daji najit pozitiva i negativa,proto ja mam rada vsechny,bez rozdilu.Sleduji na fcb i na IG jako nikolik22

 • Naďa 12.11.2017 at 10:05

  Na každém období si najdeme nějakou sezónní radost 🙂 Jen nám teď nevyhovuje ta brzká tma… Sleduju na FB a sdílím

 • Vendy 12.11.2017 at 10:13

  Mame radi vsechna obdobi, je uzasne, ze se nam tak pekne stridaji 🙂 ale detem se nejvice libi od jara do podzimu, kdy vybehnou ven v pantoflich, mikine a muzou se na zahrade najist ovoce ci zeleniny do sytosti 🙂
  Sleduju FB i IG

 • Martina Wágnerová 12.11.2017 at 10:13

  Ja mam nejradeji s dcerkou mesice kveten, cerven a zari. Venku je teploucko, ale nejsou to uplne paraky a muzeme byt na slunicku cele dny 😉

 • Naděžda 12.11.2017 at 10:24

  Jako bezdětná knihomolka jsem milovala podzim.. jednoznačně! Ale od té doby, co jsem maminka, miluju dlouhé dny, teplo, vodu, věčně špinavé a mokré dítě jen v kraťáskách a tričku.. takový ten čas, kdy není kam spěchat a můžete s děťátkem jen “být”.. takže jsem jako maminka začala fandit LÉTU. :o)

 • JANA Chichi 12.11.2017 at 10:26

  Děkuji za opět kouzelný článek, my máme rádi s klukama jaro. Nádherné období, příroda se probouzí, stromy pučí, zvířátka vylézají ze svých úkrytů a všechno voní a zbarvuje se.

 • Lucie 12.11.2017 at 10:35

  My máme s dětmi nejraději jaro, když se příroda začíná probouzet a připravujeme s dětmi na zahrádce záhonky. 🙂
  Knížka vypadá suprově, budu ji muset také přidat ma seznam 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 10:35

  Máme rádi všechna roční období! Na každým je vždy něco krásného, jen kdyby v zimě nebyly ty nemoci!!!

 • Blanka 12.11.2017 at 10:55

  U mě vede jaro, na plné čáře.
  Tolik oblíbené léto ráda nemám, na mě je moc horko a špatně to snášíme.
  No a poslední dobou ještě začínám oceňovat krásy podzimu… 🙂
  B.

 • Gabriela Juriga 12.11.2017 at 11:05

  Co máme děti, miluju léto a výlety. Díky za soutěž. Zdravím Gábina

 • Eva Riesnerova 12.11.2017 at 11:12

  To je tak prenádherná knizka!!! Máme samozrejme najradšej letné mesiace 🙂 Eva

 • Lucie Skřejpková 12.11.2017 at 11:23

  Děkujeme za soutěž! Mám ráda všechny roční období, ale se synem se těším hlavně na jaro a podzim, na jaře začíná ten “život” a podzim je zase krásně barevný. 🙂

 • Monika 12.11.2017 at 11:29

  Je těžké mít oblíbené období, když každé má své kouzlo. Na jaře se nám probouzí příroda, slavíme Velikonoce. V létě si zase užíváme hrátek u vody nebo v lese na houbách. Na podzim zase chodíme do přírody, sbírat kaštany, houby, děláme lumpárny v listí, pouštíme draka. A zima přesto, že je studená a hodně lidí jí nemá rádo, tak má taky své kouzlo, možná i to největší ze všech období – Vánoce. Chystání na advent, pečení perníčků a jiného cukroví. Zdobení stromečku a pak samotný den D. Úplně jsem se zasnila a těším se, až vše budeme chystat 🙂. Samozřejmě nesmím zapomenout i na zimní hrátky – stavění sněhuláků, boby, sáňky, lyže, stavění iglú.. Celý rok je krásný a je jen na nás, jak moc krásný si ho uděláme 🙂.

  Sledují Fb.

 • Lenka T. 12.11.2017 at 11:33

  každé roční období má své kouzlo, protože se dá dělat vždycky něco jiného – na jaře rozkvétají stromy, květiny, v létě se koupeme, chodíme na výlety a do přírody, na podzim sbíráme listí, kaštany, šípky, pouštíme draka, chodíme na houby, v zimě sáňkujeme, stavíme sněhuláky, válíme se ve sněhu, píšeme Ježíškovi- nejraději máme zimu kvůli vánocům:-D
  l.tailorka@gmail.com

 • Katerina Pipalova 12.11.2017 at 11:34

  Rozhodne leto 🌞🌞🌞

 • Monika Rajňáková 12.11.2017 at 11:41

  Děti nejvíc milují léto.. koupání, výlety, běhání celý den venku a k tomu bosky… Já osobně mám nejradší podzim a jaro.

 • Petra V. 12.11.2017 at 11:58

  Dobrý den, Míšo, děkuji za tip na moc pěknou knížku. V naší rodině vede jednoznačně léto. Minimum oblečení, koupačka v bazéně a zahrada plná ovoce :0). Hezký zbytek víkendu. Sleduji a sdílím na FB. Petra.

 • Katka 12.11.2017 at 12:11

  Nejlepší je přelom jara a léta – je teplo, ale ne vedro, od rána do večera můžeme být venku, jsou jahody 🙂 A potom ještě zima – ale jen ta se sněhem!

 • Michaela Kratochvílová 12.11.2017 at 12:20

  Knížku máme podobnou, Rok v zahradě a je super 🙂 Období máme rádi asi všechny, každé má něco do sebe. Na podzim slavíme se synem narozky, v zimě jezdíme na hory, na jaře to začíná všechno kvést a v létě je nejlíp u vody 🙂

 • Veronika 12.11.2017 at 12:22

  Po letosnim lete stravenem s obema prcky venku pod nasi novou pergolou a u bazenu, vede jednoznacne leto. Cele dny muzou byt venku, nemusime vymyslet x vrstev obleceni jako ted, proste parada. Ale je fakt, ze kazde rocni obdobi ma sve kouzlo, babi leto a padajici listi, bylo super, moc se tesime na Vanoce a na snih na horach a samozrejme i na jaro, kdy vse rozkvete a zacne byt zase teplo. Knizku mam objednanou k Vanocum a uz ted se tesim, az dorazi. A ty puzzle vypadaji take skvele.

 • Lucie Bílková 12.11.2017 at 12:33

  Nejraději máme jaro a podzim 🙂

 • TerezaP 12.11.2017 at 12:41

  My milujeme nejvíce jaro a léto!

 • Tereza 12.11.2017 at 12:42

  Nádherné puzzle!! Krásně barevné…. přemýšlím jaké období máme nejraději… podzim je krásný – hlavně to sluníčko, barevné listí, krásné, příjemné procházky, ale brzký mráz, déšť, bláto už nic moc…. léto – léto je krásné, často u vody, to naše děti milují, ale zase synkovi vadí velké vedro 😀 Tak možná to JARO?:-)) Tereza

 • Dasa Kovalova 12.11.2017 at 12:44

  Až se synem jsem opet začala nahlížet a vychutnávat si každé roční obdobi. Male deti otevírají oči a tak si vychutnáváme aktuální podzim a těšíme se na zimu☺

 • Kateřina Spurná 12.11.2017 at 12:53

  Nevadí nám žádné období, hlavně když neprší a není velká zima:-) Ale pokud mám vybrat jedno období, tak léto u nás vede:-)
  Fb sleduji jako Kateřina Spurná, zde i sdílím a IG sleduji jako katerinaspurna

 • Mužiková Karolína 12.11.2017 at 12:56

  Knizka je krasna, opravdu me nadchla a uz ji chci 🙂 Ja mam nejradsi asi leto, ale kazde obdobi ma sve kouzlo, a deti asi to obdobi, kdy se nemusi tolik oblekat.

 • Tereza 12.11.2017 at 12:57

  Vsechny rocni o obdobi jsou nadherne a budu se snazit si je uzit s prckem co nejvic. Zatim mame za sebou jaro, leto a podzim. Nejvic jsme si uzili podzim, protoze maly uz kouka, zkouma, chyta a je hrozne zvidavy. Staci kocarek dat pod strom a je zabaveny…kouka na to barevne listi, jak se hybe vetrem a jak pada 😊za nas teda podzim at prsi nebo ne, za kazdeho pocasi jdeme ven 😊

 • Eva Kalinová 12.11.2017 at 13:01

  U nás vede léto. Mame radi slunicko, koupani v rece, chodeni do lesa na maliny a ostruziny. Sleduji na FB, Eva

 • Simona L. 12.11.2017 at 13:09

  Tak za nás určitě brzký podzim, babí léto. Venku není ani zima, ani vedro, příroda se pomalu zabarvuje, krásně se dýchá 🙂

 • Pepe Peťula 12.11.2017 at 13:12

  Uzasna nadherna knizka,po ni musim kouknout 🙂 u nas vede podzim…at jen barevne prochazky nebo tvoreni z veci,ktere nam priroda nabizi 🙂

 • Kami 12.11.2017 at 13:14

  Rádi máme vždy to aktuální. Jak prcek roste, tak je to vždy jiné a pokaždé něčím novým úžasné 🙂 I když zima asi nikdy můj osobní favorit prostě nebude 😀
  Sleduju na FB a sdílím.

 • Zuzana 12.11.2017 at 13:22

  U nás vedie leto 🙂

 • Barbora 12.11.2017 at 13:23

  Máme nejradši jaro,když po te dlouhe zime začne hřát sluníčko,pomalu začnou kvést stromy a kytičky. Ptacci cvrlikají. Ro je naše období.

 • Bloud. Well Bloud. 12.11.2017 at 13:32

  Ten Rok v lese vypadá naprosto parádně! O ten se asi soutěžit nebude, což?:)

 • Jana Holubcová 12.11.2017 at 13:37

  Nejraději máme léto, oba synové milují koupání :o)

 • Barča 12.11.2017 at 13:41

  Asi nemáme nějaké nejoblíbenější období, každé je krásné. Jen já osobně z čistě praktických důvodů preferuji, když je teplo – člověk se nemusí zdržovat oblékáním, prostě jde ven, tak jak je 🙂

  sleduji i na FB

 • Lenka 12.11.2017 at 13:45

  Je těžké vybrat jedno roční období, v létě je dlouho světlo, můžeme být venku, užíváme si sluníčka, vody a toho, že se nemusíme moc oblékat. Na podzim je krásné listí, sbíráme kaštánky, žaludy a ořechy, trháme jablíčka a pokud je pěkný/teplý podzim užíváme si venkovní pohody. V zimě, když je sníh, tak je to taky paráda 😀 Ale léto asi vede. Sleduji i na fb a instagramu.

 • Adéla 12.11.2017 at 13:55

  Jaro, léto… tady je to jedno, hlavně že je teplo a nemusíme se ven navlékat 🙂

 • Marcela Němcová 12.11.2017 at 13:58

  Rozhodně léto. Já i syn máme narozky, ale hlavně svítí sluníčko, nemusíme se skoro oblékat, chodíme naboso a všude kolem roste něco dobrého a zdravého k snědku, jen utrhnout.

 • Katka 12.11.2017 at 14:11

  Nejoblíbenější máme přelom jara-léta, kdy už je teplo a může se venku řádit do večera. Ne jako teď když je po 4 tma 🙁
  A sledujeme i FB 🙂

 • jana 12.11.2017 at 14:12

  nejradeji mame jaro:)

 • Petra Hečová 12.11.2017 at 14:17

  Nejraději máme léto, are každé roční období má své kouzlo.

 • Lenka Ludinova 12.11.2017 at 14:17

  Rozhodne leto, muzeme byt cely den venku a netreba nic extra vymyslet.

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 12.11.2017 at 14:18

  Rádi máme všechny, ale nejraději asi jaro, na to se těšíme hodně, děti můžou zase jezdit na kole, chodit na celodenní výlety v přírodě a pozorovat, jak se všechno nádhernš probouzí a kvete 🙂 ps: léto je taky fajn- koupání,atd…. ale někdy až moc horko pro děti.

 • Jana Doláková 12.11.2017 at 14:26

  Ta knížka je fakt naaadherna! A přesně tyhle puzzle jsem si vybrala po tipu na Avenue Mandarine v některém z předešlých článků. Jen náš malý si místo nich zvolil Auta od Janod… kdybychom vyhráli,snad bych s nimi zabodovala u mladší, až do nich doroste. Z ročních období mame nejraději jaro, já miluju ten příchod nové energie, deti se těší na květnové narozeniny a společně si užíváme, ze zas můžeme trávit většinu dne venku🙂.

 • Kačka Kunčická 12.11.2017 at 14:28

  My máme nejraději Jaro a Podzim, zvláště kvůli Atopickému ekzému, na který dcera trpí. V létě nemůžeme být téměř venku.
  Jinak moc děkuji za inspiraci na krááásnou knihu.

 • Dana K. 12.11.2017 at 14:31

  Dcerka hlasi, ze vsechny 🙂 Kazde ma neco do sebe, za me leto.

 • Helena K. 12.11.2017 at 14:43

  V každém roční období je to s dětmi prima, ale asi to léto je nejpříjemnější je teplo, je do dlouho vidět, můžeme dělat cokoli, všude roste spousta dobrot, celý den můžeme byt venku nebo u vody …

 • Kamča 12.11.2017 at 14:47

  Já mám nejradši léto, protože stačí vyběhnout ven jen tak a nemusíme se zdlouhavě oblíkat. Ale našemu skoro dvouletému klukovi to je asi jedno, pokud teda nefouká silný vítr 🙂 Kamča

 • Adriana 12.11.2017 at 14:54

  My mame nejrdeji leto, hlavne kdyz je nekde blizko rybnik nebo bazen a spousty cerstveho ovoce….no a zmrzina, prece, mami 🙂
  Knizka je krasna! 🙂

 • Martina Skočovská 12.11.2017 at 15:01

  Knihu Rok v lese už mám nachystanou ve skříni. Zatím si netroufám říct, které ročn období mají nejradši moje děti, ale já mám ráda všechny a už se těším na zimu. Na fb sleduji a sdílím jako Martina Skočovská.

 • Peťa 12.11.2017 at 15:10

  S Aničkou milujeme léto v létě se narodila, v létě nám není pořád zima a hlavně nemusíme se pořád převlékat, prostě jen vyběhneme ven na zahradu. 😉

 • Barbora Veselá 12.11.2017 at 15:28

  Děkuji za knižní reportáž. Stále jsem ji zvažovala a teď je jasné, že prostě musí být v naší knihovně.
  No a roční období? Léto a podzim 🙂

 • Květa Hanáková 12.11.2017 at 15:28

  My máme nejraději léto, protože můžem trávit celé dny venku :).

 • Jana 12.11.2017 at 15:41

  My milujeme léto. Teplo, sluníčko, voda a pohoda. 🙂

 • Lucie 12.11.2017 at 15:45

  Nedokážu se rozhodnout, které roční období mám s dětmi nejraději. Každé má něco do sebe. V zimě řádíme ve sněhu, stavíme sněhuláky a těšíme se na Vánoce. Na jaře začínáme jezdit na výlety a těšíme se na léto a cákání v bazénu. V létě si užíváme sluníčka, výletů do hor a koupání v přírodě nebo na zahradě a na podzim je čas na dlouhé procházky do lesa, sbírání kaštanů, žaludů a krásně barevného listí.

 • Lucie 12.11.2017 at 15:48

  S dcerkou /28 měsíců/ máme nejraděi léto. Můžeme trávit celé dny venku a hrát si až do večera 🙂

 • Katka 12.11.2017 at 15:57

  Já mám moc ráda zimu, takovou tu bílou, čistou, tak se snad letos dočkáme. Syn se rád máchá ve vodě, což je ideální v létě, ale pokud e nám letos podaří postavit prvního sněhuláka, myslím, že ho to taky nadchne.
  Na fb jako Kateřina Štosková

 • Kateřina 12.11.2017 at 16:22

  Roční období, každé má své, ale čím jsou holky starší, tím víc máme rády léto – díky prázdninám si můžeme oddychnout od povinností a užívat si více společného času.

 • Kateřina Klimentová 12.11.2017 at 16:23

  U nás vedou teplé a slunečné dny. Takže jaro, léto je top. Soutěžíme rádi a vzdycky jsou super ceny.

 • Věra 12.11.2017 at 16:35

  Dcera má moc ráda vodu, takže u ní asi vede léto. Já mám ráda všechna roční období, na každém je něco krásného. Na jaře všechno kvete, v létě se můžeme koupat, na podzim miluji barevné listy na stromech a v zimě sníh. Už se těším, až budem letos s dcerou sankovat.

 • Kateřina Kolářová 12.11.2017 at 16:38

  Nejraději máme léto, trávíme ho v letní vilce na Vysočině, užíváme sluníčka a přírody a návštěv kamarádů s rodinami. Naše malá je nadšená . Sleduji na FB.

 • Veronika Kohoutová 12.11.2017 at 16:39

  Léto je samozřejmě nejlepší. Malý si rád hraje s vodou, takže teplé slunečné dny jsou nejlepší a hlavně rostou jahody a maliny, které zbožňuje. Sleduji i na FB.

 • Lída 12.11.2017 at 16:44

  Jaro a léto, můžeme být venku celý den:).

 • Bara M. 12.11.2017 at 16:51

  Krasny vecer, knizka vypada moc pekne, uz jsem na ni koukala a mam ji v “kosiku”, az budu objednavat knizky, urcite bude mezi nimi 🙂 nejradsi mame asi leto, ale kazde rocni obdobi ma neco do sebe, takze ty tri dalsi jsou hned v zavesu 🙂 sleduji i fb a instagram. Bara

 • Hanka Šafářová Chmelinová 12.11.2017 at 17:17

  Nejraději máme léto a zimu.Ale také milujeme podzimní a jarní deště kdy se děti plácají v kaluzich a bahně.Takže každé období má něco do sebe.sleduji fb,.

 • Petra Pětíková 12.11.2017 at 17:17

  Moc děkuji za inspiraci, knížka je super a už je objednaná pod stromeček 🙂 Já miluji jaro, když se konečně oteplí a začne hřát sluníčko a můžeme konečně být celý dny venku. A pak léto, jen čím jsem starší, tím ty velké pařáky snáším čím dál tím hůře 😀

 • Barbara 12.11.2017 at 17:26

  Nejradsi mame urcite leto, kdy nejsme skoro doma, litame venku, u vody a deti jsou stastny, pak mame radi zimu a hory, nemame radi kdyz venku prsi:( sledujeme a sdilime vsude, kde jde. Dekujeme:)

 • Klára D. 12.11.2017 at 17:32

  Tuhle knížku mám v seznamu na jednom z čelních míst a už se na ní těším;-) já mám prostě nejraději léto, ale to mírné, když můžeme courat jen v tričku a kraťasech na zmrzlinu;-) nejméně mám ráda lezavé podzimní-zimní počasí, kdy je tma a prší.. Sleduji vás na fb i ig;-)

 • Eva Šírová 12.11.2017 at 17:37

  Ne uplne horke leto a hezky slunecny podzim.

 • Buroška 12.11.2017 at 17:56

  Míšo, u Vás mi až přechází zrak, jedna krásnější inspirace než druhá. Se synkem zatím jedeme každé roční období poprvé, ale věřím, že si v každém najdeme to své. Já osobně mám nejraději podzim 🙂 krásný večer přeji

 • JAna Fraisova 12.11.2017 at 17:58

  S dětmi mám nejraději babí léto, není už horko a ideálně můžeme být ještě dlouho venku. Teď už je to horší, ale stále ještě se starším pouštíme draka, chodíme si házet míčem, nebo vytáhneme odrážedlo. Mladší je v kočárku ,tomu je fuk, jak je venku, hlavně když neprší. Nejm0ně ráda mám tropického horko, náledí a silný vítr.

 • Lenka 12.11.2017 at 17:59

  všechny období mají neco , sníh sánkování, listy kaluže ale nejradeji konec jara až do léta,, jsme rádi venku

 • Lenka F. 12.11.2017 at 18:12

  Knížku máme doma v polském originále, je boží:) Jinak úplně nejraději máme léto, potom teplé jaro a teplý podzim. Zimu moc nemusím, ale kvůli dceři se holt budu muset obětovat :D…no, uvidíme, zda ji sníh bude bavit nebo bude po mamince 😀
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá), na IG jako cichulak – Lenka F.

 • Jana K. 12.11.2017 at 18:18

  Leeeto, leeeeto.. ☀ 🏄 🏊

 • Marťa 12.11.2017 at 18:32

  Nejradši máme léto, protože můžeme být klidně celý den venku na zahradě a hlavně koupání v bazénu je “pajáda”. Letos jsme si užili i podzim v lese na hříbkách, takže na bramboračku u nás bude taky 🙂 a knížka je naprostá bomba, moc se mi líbí.
  Sleduji a sdílím na FB

 • Lenka H. 12.11.2017 at 18:39

  Řekla bych, že děti měly nejradši léto, koupání, výlety, později tábor – zrovna nedávno jsme na to narazili a vzpomínky mají moc hezké, prý na celé dětství, nehledě na roční období, to nás jako rodiče těší nejvíc.

 • Vendula 12.11.2017 at 18:59

  U nás vede zima řece jenom sníh sánnkování stavení sněhuláka a hlavně Vánoce 🙂

 • Vasia 12.11.2017 at 19:02

  Samotna jsem prekvapena, ale kdyz se nad tim zamyslim… mam s ditetem rada kazde rocni obdobi 🙂 Driv bych klidne odpovedela leto, ale ted objevuju kouzlo kazdeho obdobi…

 • Marcela 12.11.2017 at 19:10

  Míšo, Míšo, Míšo! Řekla jsem si, že na Vánoce sama pořídím jen jednu věc, protože mi je jasné, že toho od ostatních Ježíšků bude pro Lenny pod stromkem spousta…ale to bych nesměla číst váš blog se všema úžasnýma tipama!!! A to jsme teprve na začátku kalendáře!!! Naše oblíbene období je zatím asi léto, protože Lenny by byla v bazénu nejraději od rána do večera! 🙂 Marcela

 • Petra 12.11.2017 at 19:17

  Dcera by si urcite vybrala kvuli koupani leto, je to vodni zivocich 🙂 ja mam na kazdem obdobi rada neco, nejradsi mam ale asi prelom jara a leta.

 • Michaela Novotna 12.11.2017 at 19:37

  Ja jsem jarni mlade, takze urcite barevne jaro..ale tim, ze prcek se narodil na podzim, tak objevujeme krasy barevneho podzimu spolecne 🙂 a je to take krasne obdobi, kdyz ho clovek vidi tema malyma ocickama a hlavne je ve vzduchu citit zima a s ni prichazi nadherne obdobi Vanoc ;)) takze vladne nevim 🙂 sdilime a sledujeme i na FB a INs

 • Kateřina Vítů 12.11.2017 at 19:38

  Každé roční období má něco do sebe, ale za mne vede léto. Dlouhé dny, teplé dny a málo oblečení, spousta čerstvého ovoce a zeleniny, prázdniny a prostě pohoda 🙂

 • Adéla Moravcová 12.11.2017 at 20:04

  ASi máme nejradějí podzim – babí léto 🙂 Dneska jsem vymrzli na ŠUmavě v chumelenici a asi mi to pro letošek se zimou stačilo 😀

 • Lenka Quintero 12.11.2017 at 20:19

  Nejradši mám asi jaro. Je skvělé pozorovat s dětmi, jak se příroda mění, mláďata… Navíc po zimě si člověk váží každého teplejšího dne a ještě neni tak horko.

 • Martina H. 12.11.2017 at 20:20

  S půlročním miminkem jsem zatím všechna roční období nezažila, ale myslím, že nejoblíbenější bude přece jen léto- válení se na dece, kojení kdekoliv a kdykoliv, člověk nemusel řešit, kde se u toho v teple schovat, jak přebalit…
  PS: Na instagramu sleduji jako “mufinkovo”.

 • Eliška 12.11.2017 at 20:21

  já mám ráda všechny období na každém je něco super 🙂 akorát teda poslední dobou ty zimní období bez sněhu jsou na prd.. 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 20:30

  U nás asi nejvíc vede léto a vodní radovánky 🙂

 • Denisa 12.11.2017 at 20:31

  Nejlepší je asi léto, protože můžeme být dlouho venku, blbnout, toulat se a vracet se domů až na večeři 🙂

 • Martina 12.11.2017 at 20:33

  Já zbožňuju léto, vodu, slunce!!! Můj muž remcá v jakémkoli ročním období, ale můj syn ten je prostě po mně – vodička a teplíčko a celý dny venku:)

 • Michaela 12.11.2017 at 20:43

  Krásná kniha,opět neodolám 😂 Krásná jsou všechna období,ale upřednostňujeme tepleji. Dítě je zmrzlina 😂

 • Lucie Bočková 12.11.2017 at 20:47

  Za nás jednoznačně léto 🤗

 • ALENA 12.11.2017 at 20:49

  Mimo zim mam rada vsechny obdobi,venku je porad co delat a objevovat.

 • Barbora 12.11.2017 at 20:52

  S Krystufkem mame radi Ladovskou zimu.Venku je krasne a stavime spolu snehulaky,koulujeme se a sankujeme

 • Petra 12.11.2017 at 20:55

  Léto.. Dovolená, všichni někde spolu, klid, koupání. A taky odchod z domu bez nabalování, žádná rýma, kašel, vstávání a spěchání do školky… 🙂

 • Katka 12.11.2017 at 21:00

  Nejraději máme teplé jaro 🙂

 • Petra_JD 12.11.2017 at 21:01

  Léto.. Dovolená, všichni někde spolu, klid, koupání. A taky odchod z domu bez nabalování, žádná rýma, kašel, vstávání a spěchání do školky… 🙂

  • Petra_JD 12.11.2017 at 21:03

   Pardon, odeslalo se dvakrát :). Prosím o smazání duplicity.

 • Iveta Ptáčková 12.11.2017 at 21:02

  Každé roční období je svým způsobem krásné. Ale léto asi vítězí…dovolená, koupání v bazénu, chodění na zmrzku….a hlavně děti se nemusí strojit do x vrstev oblečení :)))) Sleduji na FB (a sdílím) i na IG.

 • Martina Novackova 12.11.2017 at 21:03

  U nás vede začátek podzimu, takové to krásně barevné babí léto 🙂 už není horko a sem tam už se využijou i gumáčky a pláštěnka, ale ještě není cítit zima 😀

 • Lenka Pejšová 12.11.2017 at 21:05

  Nejraději jaro, kdy ještě není takové horko, ale dá se být už od rána do večera venku. Venku je dcera nejspokojenější a já taky.

 • Nikola Šimková 12.11.2017 at 21:07

  My máme rádi všechny roční období, každé pro něco jiného 🙂 Fakt nejsem schopná vybrat.
  Moc se mi líbí nápad ozdobit stromeček pro zvířátka, určitě do našeho kalendáře zařadím.

  Sleduji i Váš FB a IG.

  Pěkný zbytek neděle přeje Nikola.

 • Leni 12.11.2017 at 21:16

  kdyz jsem byla mladsi a vyzivala se v “depresivnich stavech” a poezii, ktere jsem nerozumela, tak jsem mela vzdycky nejradeji podzim. ale ted, co m deti a co jsem ze vsech poz vyrostla, tak mam proste nejradsi leto jako kazdy druhy, protoze leto s detmi je opravdu jedna velka bezstarostna zabavna jizda. kdybych nehledela na obdobi podle toho, co se v kterem obdobi da a detmi delat, tak mam sama za sebe uplne nejradsi jaro. ta koncici zima, jaro ve vzduchu, rozkvetle vsechno a teseni se na ten “lepsi pulrok” je uzasna.
  instagram: lenka.scholleova

 • Markéta 12.11.2017 at 21:26

  Ač všechna roční období mají své kouzlo, první mi na jazyk padlo jaro. Ale to je tím,že se ptáte na podzim, kdy se den rychle zkracuje, často prší a kluci jsou téměř pořád nemocní. Jakmile přijde jaro,budeme vzpomínat,že jsme si i podzim náramně užili 🙂

 • Radka 12.11.2017 at 21:33

  Každé roční období má něco do sebe, já mám ráda babí léto, ale dcera by asi řekla léto kvůli čochtání 🙂

 • Lucie 12.11.2017 at 21:36

  Ja sama za sebe tezce snasim vedro, takze leto mym oblibenym obdobim neni, ale s detmi prevazila pozitiva typu muzou jit ven v tom, v cem jsou doma, nemusim se bat, ze nastydnou, kdyz se projdou kaluzi, muzeme jit ven s tatou i vecer po praci, vlastne muzeme byt cely den venku, muzeme obedvat na balkone … je to jednodussi, takze leto jednoznacne vede.

 • Petra Miková 12.11.2017 at 21:37

  S dětmi jsou krásná všechna období. Jak nejprve svět objevují, další rok už poznávají a nakonec si vybírají, co chtějí či nechtějí dělat. První procházky rozkvetlou přírodou na jaře, koupání a zmrzlina v parku v létě, sbírání kaštanů a nošení tuny listí domů, sáňkování, bruslení, studené nosy. Všechno je super.

 • Elizabeth Venkrbcová 12.11.2017 at 21:38

  U nás vede jaro…za tu probouzející se přírodu, odstíny zelené, květy všech barev a nové zvířecí životy a hřejivé sluneční paprsky…ani teplo ani zima…mňam. 😉

 • Petra 12.11.2017 at 21:40

  Naše dítě zatím žádné, takže dědí po mamince jaro, když začíná všechno kvést a probouzet se. A nebo babí léto, které nás letos minulo. Nicméně, vzhledem k tomu, že se jí líbí voda, tak by možná sama preferovala úplně něco jiného a vyhrálo by léto.

 • Markéta Chovancová 12.11.2017 at 21:41

  Milujeme i s dcerkou léto, letos jsme byli i poprvé v Chorvatsku, Pavlínka by nejradši pořád plavala v moři, byla nadšená a stále o tom mluví. 🙂
  a ta knížka je úžasná.

  Sledujeme i na FB, děkujeme za super články!

 • Lucie Šitrová 12.11.2017 at 21:42

  Kazde období ma neco do sebe, ale ndjradsi mam asi jaro. Vse zacina znova, dny jsou delsi a teplejsi, da se byt casteji venku.

 • Iveta 12.11.2017 at 21:43

  Nejraději máme léto. Dlouhé dny, plno sluníčka, dovolené, výlety..

 • Gabriela L. 12.11.2017 at 21:47

  U nás vede léto.

 • Rienka 12.11.2017 at 21:48

  Ahoj,
  leto, vtedy mame na balkone vlastne paradajky 😀 a voda k tomu :D, von ides ako si oblecena, ziadne vrstvenie oblecenia. pohodaaaa
  R

 • IIveetaa 12.11.2017 at 21:55

  Nikdy jsem si nedokázala vybrat, jaké roční období mám nejraději. Podle mě je kouzelný celý rok. Je úžasné, jak se příroda mění. Je nádherné pozorovat, jak během týdne vyrostou na jaře lístky, vykvetou květy, jak se stromy zabarví do podzimních barev nebo se uloží ke spánku. Já si opravdu nedokáži vybrat. Na zimě je nejtěžší to oblékání našich drobečků. Přeci jen v létě vezme šatičky a může běžet si hrát ven 🙂

 • Taťána 12.11.2017 at 21:56

  nejraději mám jaro a léto.. 🙂 ale na každém ročním období se najde něco hezkého.. 🙂

 • Alice Nováková 12.11.2017 at 21:56

  Děkuji za tip na knížku, u nás vede z ročních období léto a teplé jaro, kdy už se nemusí tolik oblékat a dá se trávit většina dne venku. Alice

 • Lenka Pravdova 12.11.2017 at 21:58

  Za Terezku odpovedat nemozem, stale ma v tych rocnych obdobiach akysi hokej… ale predpokladam ze asi leto, kedze miluje vodu a chodenie na holo…. 😀 za mna je to jar( pod dlhej a bezfarebnej zime), ktora je carovna prebudzajucim sa zivotom, farebnostou, stebotom vtakov a prvymi slnecnymi hrejivymi lucmi. Lpravdova@gmail.com

 • Jana 12.11.2017 at 21:58

  Děti mě učí užívat si zimu, i když to není moje oblíbené období, ale když vidím ty jejich nadšené tvářičky, když sněží……:-)))) Jája Juaritos

 • Alice Gažarová 12.11.2017 at 22:05

  Každé období má něco do sebe, ale nejlepší je asi jaro. Příroda se probouzí, všude rostou květinky, které dcera, škubač veliky, tak hrozně ráda sbírá a můžou se už podnikat větší výlety ….
  Sleduji na IG a FB

 • Hanka 12.11.2017 at 22:06

  Já jsem spokojená s jarem, létem i podzimem. Zimu mám ráda tak na horách a když je sníh. Ale s dcerou jsem letos opravdu ocenila léto – nemusela jsem ji skoro vůbec oblékat 😀 Sleduji i na insta a fb

 • Hanka 12.11.2017 at 22:12

  Každé období má něco do sebe.Miluju bílou zimu se sluníčkem.To mi nevadí ani mráz.Pak vůni jara a zpěv ptáčků.Ale horké léto je pro aktivity s dětmi top.Podzim màm ráda kvůli barvám listí a chodíme sbírat kaštany.Ale občas se stává,že už po dvou měsících jednoho období se chci přehoupnout do dalšího😂

 • Lenka 12.11.2017 at 22:20

  My si na každém ročním období najdeme něco pěkného. Nejradši mám ale asi jaro 🙂

 • Blanka Nedvědová 12.11.2017 at 22:21

  Mám ráda slunečné, teplé léto, kdy můžeme být neustále venku a podnikat všechno možné… Děkuji

 • Katka 12.11.2017 at 22:22

  Nejradši máme asi léto, teplo, sluníčko, koupání a hlavně – natáhneme šaty a jdem ven. Podzimní a zimní oblékací scény jsou únavné 🙂 Jinak si najdeme na každém období něco – celý podzim sbíráme barevné listy a vyrábíme z kaštanů, skáčeme do hromad napadaného listí, v zimě milujeme hrátky ve sněhu a lyžování…

 • Ivona 12.11.2017 at 22:25

  Syn má rád léto – ne kvůli sluníčku nebo koupání, ale protože není brzy tma a hlavně se nemusí složitě oblékat :). Dcerka je ještě malá (20 m) a naplno si užívá jakékoli roční období i počasí. Já mám nejraději teplý podzim – babí léto, kdy jsou teploty tak akorát na tričko a já se můžu při procházkách přírodou kochat barvami.

 • Gabriela M. 12.11.2017 at 22:26

  U nás vyhrává léto! Dcerka by nejradši byla celý den ve vodě nebo na trampolíně a navíc těch zmrzlin! 🙂 Hned v závěsu je podzim – miluje dýně (fakt nevím proč) a sbírání kaštanů 😀 sleduju fb i ig a moc zdravím!

 • Ivana 12.11.2017 at 22:30

  Léto máme asi nejraději, děti milují vodu, brouzdání v řece a zmrzlinu :).

 • Renata P-ova 12.11.2017 at 22:31

  Tak po 5. Minutach scrollovani na spodek stranky muzu odpovedet 😊 (au muj prst). Nejradsi mame leto, nebot sviti slunicko, a nas vetsinou ceka tyden u more,ktere holky miluji.

 • Markéta Š. 12.11.2017 at 23:01

  My jednoznačně jaro, kdy se všechno zelená a postupně rozkvétá. Pamatuju, jak dcerka nadšeně hlásila všechny kytičky, co viděla.

 • Lucie Johaníková 12.11.2017 at 23:04

  Míšo, opět skvělé tipy. Také bych chtěla mít hlavu plnou nápadů, takovýchto nápadů 🙂
  My máme rádi každé roční období, v létě je vše jednodušší, když je teplo a světlo, ale zima má také své kouzlo, jaro je takové pozitivní a nabyté energií a podzim je zase krásně barevný. Ani bez jednoho období bych nemohla žít 🙂
  Sleduji na fb i na instagramu.

 • Martina krehelova 12.11.2017 at 23:21

  Zase krasny clanok 😊. Najviac si uzivame jar, ked sa vsetko prebudza, vonia, rodi a my sa mozme prijemne vyhrievat na slniecku. Tiez mame rady jesen – najma babie leto, krasnu farebnu prirodu, prechadzky a potom tvorive popoludnia ked je uz skoro tma

 • Zuzana 12.11.2017 at 23:24

  Kazde obdobi ma neco hezkeho.U nas je nejkrasnejsi jaro a leto,kdy jsou dny teple,dlouhe a hlavne bez nemoci 🙂

 • Markéta 12.11.2017 at 23:30

  Asi to vyhraje jaro. Nemusí se tolik oblékat a zároveň nemusím mazat krémem. Beru to hold prakticky. Ale teď už si to užívám a je jedno jaké je období. Když dvojčatům byly 2-4 měsíce v zimě, tak jsem se vždy zapotila než jsem je obě oblékla 😀

 • Markéta Němcová 12.11.2017 at 23:32

  Dobrý večer, u nášich synů vede léto s koupáním a zima s pořádnou nadílkou sněhu. Já miluju všechna období, na každém si najdu to své a učím to i děti. Děkuji za krásné tipy, knihu už mám na seznamu pro Ježíška 🙂

 • marta 12.11.2017 at 23:45

  Starší syn jednoznačne zimu a s tim spojené sankovani a mladší je vodní živel, takže nejraději léto 🙂

 • Veronika Camfrla 12.11.2017 at 23:48

  U nás je nejoblíbenější LÉTO – Mikulášek chodí totiž nejraději nahatý s bosý a to dost dobře v zimě nejde 😀

 • Jana 12.11.2017 at 23:52

  Dokonalá knížka! Opravdu krásné tipy. U nás vede léto – jednoduché oblékání, dlouhé dny, zmrzlina, moře, prostě pohodička… Sleduji i na fb.

 • Alice 13.11.2017 at 0:18

  U nás máme nejraději jaro a léto, kdy je dlouho vidět a můžeme být do večera venku. Slunečný a teplý podzim také není špatný. A dcerka se už ale těší na sníh, až bude moci sáňkovat. Já se už teď těším na jaro 😉. Sleduji na FB

 • Sarka 13.11.2017 at 2:35

  Jaro… po zimě je všechno nové, jiné a tak krásné…

 • Ivana 13.11.2017 at 7:07

  V lese taky chystám koupit pod stromeček děkujiza nakousnutí do knihy 🙂
  A nejraději máme jaro 🙂 všechno kvete roste už není zima ani vedro jak v létě, prostě ideální počasí na výlety 🙂

 • Martina 13.11.2017 at 7:08

  Máme rádi léto, výlety, dovolené, teplé večery… i když zima má taky něco do sebe 🙂

 • Tereza Spirhanzlova 13.11.2017 at 7:11

  S dětmi mám nejradši léto, protože se nemusíme složitě oblékat a prostě jen jdeme ven (triko, kraťasy). Ale já sama mám nejradši podzim 🙂 Ten barevný a slunečný, ale i ten propršený, když můžu zůstat doma.

 • Lenka Jarošová 13.11.2017 at 7:32

  Děkujeme za krásnou soutěž, Já mám se synem nejraději jaro a podzim 🙂 Sleduji na FB jako Lenka Jarošová a @moje_tvoreni_muj_relax, Přeji krásný den

 • Helča 13.11.2017 at 7:59

  Na každém ročním období je něco krásného, ale vzhledem k tomu, že jsou naše holky vodomilky a letos jsme se přestěhovali na vesnici do domu se zahradou, tak nejlepší je asi léto – koupání, sluníčko, výlety do přírody, sbírání ovoce a hříbků v lese, jízda na kole (v létě 3,5letá dcera zvládla během týdne jízdu na šlapacím kole bez koleček, takže pak dlouho nedělala nic jiného 😀 ).. Knížku mám doma v krabici, je skvěle namalovaná a my hledání zvířátek a obrázků prostě milujeme 😉

 • Lucie 13.11.2017 at 8:18

  My máme rádi všechna období. Jaro, když všechno rozkvétá, léto s teplotami na koupání, podzim a běhání v loužích a listí. A samozřejmě zimu a stavení Olafa

 • Martina Eignerová 13.11.2017 at 8:30

  Já osobně mám nejraději teplejší podzim, miluju ty barvy a není mi vedro ani zima.Naše Markétka má samozřejmě nejraději léto a to hlavně pro to, že může běhat nahá a to miluje ze všeho nejvíc a pak koupání.Na podzim a na jaře jsou pro ni neocenitelné kaluže 😀

 • Honza Kropáč 13.11.2017 at 8:38

  Nejraději máme asi léto, ale zima také není špatná a na jaře je taky spousta legrace. Snad jen ten podzim je o kvůli počasí trochu horší…

 • Anna Michlová 13.11.2017 at 8:40

  Každé období má něco do sebe, ale u syna, zatím, asi vede léto, které je plné výletů, koupaček v přírodě, prázdnin u babiček a dědečků. 🙂

 • Oznam 13.11.2017 at 8:42

  Díky za představení knížky. Už jsem na ni viděla ukázku a moc zaujala a teď vím, že ji nutně potřebujeme. Jinak u nás vede léto na plné čáře. Díky za tipy, sleduju i na fb a ig

 • Pavla 13.11.2017 at 8:50

  Asi všechny, ale jaro a léto zatím vedou, když lze být skoro pořád venku a člověk se nemusí moc oblékat.

 • Lenka Valová 13.11.2017 at 8:59

  Vždycky jsem měla nejradši podzim, Babí léto. S dětma se to nezměnilo. Poslední dobou bývá v létě na mě moc horko 😁 Knížku už mám nachystanou pod stromeček, uprostřed hromady dalších knížek 😂

 • Petra 13.11.2017 at 9:04

  My mame nejradši léto 😁 celé léto jsme venku – paráda 🙂 Knížka je krásná, urcitě do ní půjdem Sleduji na FB i IG

 • Jana 13.11.2017 at 9:06

  Myslím, že na každém ročním období se dá najít něco pěkného. Dvouletá Terezka si ještě nevybírá a je zvyklá jít ven za každého počasí. Ale nejraději pobíhá bosá po trávě a zalévá kytičky nebo se namáčí v bazénku. Maminka zase preferuje sníh a běžeckou stopu 🙂 Sledujeme FB

 • Tereza Vykydalová 13.11.2017 at 9:14

  S dětmi je každé roční období krásné. Na jaře pozorovat probouzející a kvetoucí přírodu, užívat si sluníčka. V létě zase vody a letních radovánek. Na podzim je super sbírání barevného listí, kaštanů a hub. A v zimě sáňkování a zimních radovánek.

  Ale asi úplně nejradši máme jaro, díky pěknému počasí, dlouhému času venku. A naštěstí je to ještě bez veder 🙂

 • Radka 13.11.2017 at 9:38

  Troufám si tvrdit, že syn ještě nerozlišuje nejoblíbenější roční období. Naše rodinné aktivity se přizpůsobují jednotlivým ročním období a vždy je co zajímavého podnikat. Sleduji na FB

 • Iva 13.11.2017 at 9:39

  Za nás určitě nejoblíbenější období je léto – dcera je vodní živel, takže miluje koupání. Navíc jako velké plus tohoto období je minimální nutnost oblékání a obouvání taktéž 😀 Je paráda, že je dlouho světlo a člověk může trávit celé odpoledne i večer někde venku…. sleduji i na FB (Iva Heringová)

 • Pavlína Mézlová 13.11.2017 at 9:44

  My máme nejraději léto – to se děti nemusí oblékat, koupeme se a tak.

 • Martina 13.11.2017 at 10:16

  Nejraději máme léto, protože můžeme být celý den venku.

 • Kamila 13.11.2017 at 10:53

  Určitě babí léto a potom jaro, když už začne růst tráva a něco málo kvést.

 • Soňa Zemanová 13.11.2017 at 11:33

  S dětmi máme nejradši roční období podzim a zimu. Ale všechna roční období pro nás jsou kouzelná.

  Sleduji a sdílím na Fb.

 • GS 13.11.2017 at 11:54

  Lééééétóóóóóóó´!!!!!

 • MP 13.11.2017 at 12:47

  Nemám vyhraněné oblíbené roční období. Miluji zimu, protože žijeme na horách takže stačí vylézt před barák a jít sáňkovat a stavět sněhuláka. Jaro, kdy začíná růst tráva a kvést kytky. A taky podzim to listííííííí. Léto se snažíme nějak přežít 😀 Nejsem fanda horkého léta. Sleduji FB

 • Dana 13.11.2017 at 12:59

  Na každém období je něco krásného 🙂

  Na jaře je všude plno kytek, barev, sluníčka, v létě koupání, výlety, pobyt venku, na podzim houby, kaštany a listí. Zima je sice hodně temná, ale když je venku sníh, tak je to paráda.

  Sleduji i na FB.

 • Monika 13.11.2017 at 13:13

  Máme rádi všechna období:) Na každém je něco fajn a hlavně je to změna. Ale nejraději máme asi léto..kvůli aktivitám, dobrodrůžu večer a taky kvůli oblékání dětí…:) Ale pro mě je nej