Bulík, naše nová mašina!

8.9.2016 in V kuchyni - 19 Comments
S holkama jsme tento týden přivítaly doma nového pomocníka. Už je tomu snad několik měsíců, co hledám slušný smoothie maker. Od červa docházím k nutriční terapeutce, se kterou jsme se dohodly, že mé nutkavé sladké orgie, si budu dopřávat vždy dopoledne. Cukr mít prostě musím, nepřežila bych jinak ani půlden. Ono sladké už ale nejsou oblíbené Milky nebo Lipo :-). Snídám sladké, a svačím též ovoce, holky na něm frčí celý den. Smoothie je super fígl, jak do sebe i do dětí dostat nutriční bombu. Dokonce do nich dostanu i kapustu aniž bych je honila po bytě…přijdou totiž hned jak slyší „huuuu“. Nutribullet, pojďte si ho prohlédnout do naší kuchyně.

Velký dík patří hlavně vám. Po třech měsících srovnávání recenzí a výběru mě napadlo napsat dotaz ohledně spokojenosti se smoothie makery na svůj blogový facebook. Odpovědělo mi 26 z vás a rovných 19 vás napsalo, že máte doma Nutribullet, ani jedna špatná recenze. Ve skrytu duše jsem ho měla předvybraného, ale nějak jsem netušila zda ta cena za něj není přemrštěná…jak řekla manžel – vždyť ty jahody ti rozmixuje i lídláckej za čtyři kila :-D.
Dopadlo to, je doma a manžel už neřekne jediného křivého slova :-D. Ráno si totiž s holkama dopřáváme orgie a zbytky necháváme vždy pro tátu. Jak ten si chrochtá blahem :-D. V naší domácnosti přistál Bulík. Holky mu jinak neřeknou a mně se to zalíbilo, takže na kuchyni už na nás stojí a zírá jak bulík tenhle krásný NutriBullet. Žádný plasťák, ale poctivý kousek.

Extraktor NutriBullet Pro 900 

…abych byla přesná
 • V sadě k němu byly v krabici dvě nádoby – větší o objemu 0,7 litru a malá (naše snídaňovka) 0,5 litru
 • Plus dvě víka – jedna krytka jako klasika víčko, druhá s otvorem pro snadné pití nebo nalévání – holkám se z toho dobře pije, takže pro ně „pítkovka
 • Poslední součástí je extrakční čepel – prostě to, co vše uvnitř rozšmelcuje.
 Ve výběru všech spotřebičů, i těchhle prcků, jsem vždy váhavá a často vybírám až nevyberu nic. Teď jsem se rozhodla se shazováním poporodních kil, že to vemu navážno a že se celkově pokusíme s holkama jíst lépe. Při množství, které ony sní to zapotřebí rozhodně je, jinak budem hodně rychle Míša kulička a její dvě pidi koule :-D.
Když hodíte NutriBullet do vyhledavače, nevyjedou vám jen odkazy ke koupi a to mě zaujalo. Dost rychle jsem se dostala do tohohle šílenství, protože to není jen nákup a šmelcuj, ale extraktor k sobě má velkou komunitu. Sdílí se recepty, tipy, dostala jsem k němu ještě i kuchařku a inspirace je všude kolem což já takhle ze začátku oceňuju hodně. 

Borůvková prvotina

V týdnu jsme si tedy začaly zkoušet a mlsat. Všude kolem bylo ještě relativně nedávno hodně borůvek, my jich máme plný mrazák, takže si je házíme do kaší, do jogurtu a teď jimi krmíme i Bulíka. 

 

Vím, že když chci holky na něco „naučit“, je dobré začít chutně. Přes jídlo je získám vždycky. Začala jsem tedy s Bulíkem kouzlit něco pro jejich jazýčky. Samozřejmě jsem se hned nevytasila s řepou a kapustou, ale začaly jsme hezky ovocně. Barva a hlasité „huuu“ je přitáhlo do kuchyně a účastnily se celé přípravy. Naházely jsme společně vše do nádoby, zašroubovaly čepel a už se šmelcovalo.
Docela dobrá věc je, že mašina nemá žádné tlačítko – nemá se co rozbít. Další super poznatek, čepele jsou uvnitř a dítě se o ně nemá jak poranit. Čepele se roztočí, když přimáčknete nádobu do mašinky – z vrchu přitlačíte. Čepele jsou tedy uvnitř a není možné se o ně při přípravě poranit.

 

Borůvková bomba oslovila tak, že jsem málem nezvládla udržet zbytky pro tátu v lednici. Spravedlivé dělení muselo být a já trnula, kde všude ty borůvky budou mít. Smíchaly jsme borůvky, bánán, bílý selský jogurt Holandia, šťávu z pomeranče, vločky a chia semínka. Vše se rozšmelilo do hladka a „mamí chci pitíčko“ bylo na světě.

 

Až mi bylo těch pohledů líto, když se holky přiblížily ke dnu :-D. No fakt, pětikačku na další bych jim dala. Škoda, že se Julče ta sklenice neobtiskla po celém obvodu, byly zas obě k sežrání, což se o našem prvním výtvoru z bulíka už říct nedalo pač nezbyla ani kapka.
Hustone (rozuměj Mámo), máme problém 😀 !

 

Karobové palačinky

Končim s metličkou a klasickou přípravou z palačinek. Těsto udělala v podstatě Nelinka sama. Já pomohla jen s odměřováním a rozklepnutím vajíčka. Nejen smoothie se nám tedy vyvedlo. Naházely jsme máslo, mouku, prášek do pečiva, jedno vejce, karob a sůl do nádoby od Bulíka (té větší)…

 

…dolily jsme mlékem a hurá šmelcovat :-). Těsto bylo hned a pak už jen pánev, dvě minutky, namaltat a přidat ovoce. Pokud chcete osladit, doporučuji lžičku stévie nebo agávového sirupu. My sladily obložením. Uvnitř trocha merňkové džemu se selským jogurtem, navrch ovoce a poprášit trochou stévie.

 

Nelinka se ujala i mixáže :-). Tady jedno upozornění. Pokud hledáte do bytu tichého společníka, tenhle to nebude. Hlučný, to on je! Nicméně výtvory z něj jsou nejlepší čerstvé, takže je vždy děláme, když jsou holky vzhůru a nažhavené na zkrmování :-). Juli se bojí sedět přímo u něj, ta stojí dole a křičí „hůůů“ …ano, mluví řečí bulíkovou lépe než tou naší :-D.

 

První zeleninový šmelc

Protože opravdu moc chci, aby holky zvládaly i ty zeleninové „mlsoty“, začínám hodně opatrně. Dopolední sváču (holek už asi sedmou) jsem pojala zelenino-ovocně. V brožuře k NutriBulletu je psáné, že ideální je volit 50% listové zeleniny a 50% ovoce různých druhů. Můžete přidat jako vzpruhu vločky či oříšky, vše se umixuje dohladka. Nejideálnější je údajně začít s listovým baby špenátem a je to tak. Nebyl v nápoji znát a holkám opět šmáklo :-).

 

Krom zásob borůvek mám v mrazáku i fůru jahod. Zlaté letošní samosběry nás zásobily moc dobře. Odebrala jsem tedy zmrzlé jahody (netřeba čekat až povolí, mašina šmelcuje i led a vše zmrzlé), trochu špenátu a polovinu pomeranče. Dopolko používáme menší nádobu, takže s tímhle množstvím jsem nakrmila nás tři. Já si dala nápoj jako dodatek k jogurtu s vločkama, holky to měly jako jednu z mnoha svačinek :-).

 

Vše stačí naházet do nádoby, na 20 sekund mixovat a je hotovo. A abych nezapomněla. Pokud vydržíte alespoň hoďku počkat, krásně se vám v lednici oddělí vrstvy a dole najdete luxus jahodový lem :-). Asi se divíte, že my vydržely čekat :-D. Nevydržely, ale tohle je ten slíbený zbytek pro tátu, který mu každý den necháváme …ne, fakt už nezmiňuje Lídl ani jiné mixery Horsta Fuchse :-D.
Takže až se k vám požene kamarádka a vy nebudete mít nic připraveného, leda tak kus kukuřičné křupky a ovoce, zkuste tohle. Je to rychle hotové, studené osvěží a oku určitě lahodící :-).

 

 Mašina zvládá i mletí, pokud budete pořizovat NutriBullet 600, tak tam potřebujete speciální čepel z důvodu nižšího výkonu. Tento NutriBullet 900 už je tak silný, že si poradí sám i s ořechy a mletím všeho potřebného :-). Můžete si tak namlít oříšky, vločky, ale třeba i lněné a chia seminka. My si doma často děláme mandlovou mouku, ze které pak pečeme, takže i tu si s ní zvládneme vyrobit.

 

Rukolové pesto

Děti mají pupíky plné, je čas udělat něco i pro sebe. Krůtí panini (anooo, tohle je trochu nadnesené, ale zní to líp než opečený tousťák s máslem  🙂 s rukolovým pestem, které jsem během pěti minut vyrobila v Bulíkovi. Jsem si vědoma toho, že pesta jsou nejlepší z hmoždíře, ale od té doby co mám děti, hmoždíř je na dovolené na dně nejspodnějšího šuplíku v kuchyni. Rychlost a chuť ale ocením i z Bulíka :-).

 

Bazalka, rukola, česnek a mandle Bulík semele na poměrně homogenní hmotu. Pak stačí přidat olej, okořenit, zakapat citronovou šťávou…a znovu mixovat, do hladka. Hotové je rychle a tousty pozvedne o dva levely výš.
Chleby jsem z jedné strany potřela máslem a v paninovači (postačí i toustovač) opekla. Na první chleba jsem naložila rajčata a zaskládala mozzarelou. druhý jsem obložila krutím masem a nešetřila s rukolovým pestem. Celé panini jsem spojila a dala na 10 minut zapect, aby se mozzarela hezky roztekla. Řeknu vám, manžel chrochtal blahem 😀

Bulík ve sprše

Kdo se nemyje, do naší rodiny nesmí :-D. I ta kočka se alespoň oblíže, takže u Bulíka jsem vybírala i to, jak snadno se bude umývat. Rodiče mají odšťavňovač, který je sice strašně fajn, ale při představě toho mytí by mě šlehlo. 
Bulík i když zaschne, je to vcelku pohoda. Ideál je to samozřejmě umýt hned, to pak stačí propláchnout vodou a nádoby jsou hned čisté. Já ale měla těsto na karobové palačinky přes noc v lednici a před dalším použitím by bylo třeba to odmáčet. Do Bulíka ale stačí kápnout nějaký saponát a přidat teplou vodu a pak si z toho udělat „chutný šejk“. 

 

I po dni v lednici byl Bulík asi za 10 vteřin čistý. Už jsem jen vypláchla vodou a byl připraven na další použití. I tenhle požadavek splněn na 120% a věřím, že holky adoptují Bulíka hodně rychle. Zvládnou se totiž zapojit do procesu snad v každém kroku, nejlíp jim jde ale ten poslední. Ne očista, ale to jídlo :-D.

 

 

Ještě jednou děkuji za pomoc při výběru, za vaše osobní doporučení a Lucce taky za upozornění na akci na Bulíka, která tou dobou byla! Jste zlaté.

NutriBullet jsme pořídili TADY

Krásný den a my jdeme s holkama rozšmelit kus melouna s mátou :-).
MUDr. Michala Knězková

All posts

19 Comments

 • Unknown 8.9.2016 at 17:21

  Mňam, ty palačinky. Proč to naše dítě nemá rádo palačinky?? To fakt nechápu 🙂 Petra

  • Míša 8.9.2016 at 20:46

   Peti a jak staré dítko máte? Nela až do tří let palačinky vůbec nechtěla. Ani slané a ani sladké. Teď najednou se to otočilo a má je ráda moc 🙂 Jednou za čas dobré zkusit. Nevím co se změnilo 😀

 • Jitka 8.9.2016 at 19:05

  Ty joooo 🙂 už o něm dlouho uvažuji a teď jsi mě nahlodala ještě víc 😀 asi budu muset být hodná a napsat Ježíškovi 😀 😉

  • Míša 8.9.2016 at 20:47

   Jíti je božský! No comment prostě je :-D. Má slabost pro tyhle stroje konečně ukojena. Už mám v plánu teď omáčku, pomazánky a dipy k masu a do salátu :-). A z jedněch jahod si v něm uděláme marmošku a zmrzlinu :-). Mlsání celou zimu.

 • Blog Zrzky 8.9.2016 at 21:45

  Jako, Míšo, díky, nasadilas mi Bulíka do hlavy. A to tak, že dost. Už dlouho po něčem takovém pokukuju, ale znáš chlapy, ježíš, na co? A já mu to ukážu zítra tady u tebe na blogu a řeknu "na toto". Je to super. Mňam.

  • Míša 9.9.2016 at 10:54

   Něvěším vám tu žádné Bulíky na noc 😀 Taky už dlouho pokukuješ? No povídej mi o tom. Já od ledna a pak s tím shazováním kil to byla poslední záminka :-). Za sebe a i za holky rozhodně palec hore. Chlapa neposlouchat 😀 Napiš jaká byla reakce po ukázání příspěvku :-). Krásný pátek

  • Blog Zrzky 9.9.2016 at 13:35

   Míšo, prý máme doma mixér a robot a pry potřebuje novou tenisovou raketu.ja si ho asi nadelim pod stromeček 🙂 fakt jsem se zamilovala

 • Renáta Vyk 9.9.2016 at 6:41

  To vypadá úplně skvěle, dost o něm přemýšlím. Obzvlášť teď na podzim by bylo super připravit si každý den takovou vitamínovou bombu 🙂 Prosím Tě rozmixuje to i ty Chia semínka? Dneska jsem si je dávala do našeho mixéru a ten se teda vůbec nechytl 😀

  • Míša 9.9.2016 at 6:50

   Ahoj Reni, ano i chia vzal 🙂 tahle 900ka je hodně silna a holky by mi to nepily, kdyby v tom něco bylo takže i chia mužů fat jen uplne rozmixovane :-). Za nás moc doporučujeme, na zimu se letos moc těším. Zatím využíváme každý den asi dvakrát :-). Cena je vyšší, ale když hod rzis v ruce tak chápeš, není to žádná křehule

  • Renáta Vyk 12.9.2016 at 17:58

   Míšo, díky moc za odpověď 🙂 To je perfektní, že to zvládne i ty chia 🙂 My už jsme víceméně rozhodnutí, že do něj půjdeme. Jen přemýšlíme, jestli 600 nebo rovnou tu 900ku. Myslíš, že ta 600ka ty chia třeba nezvládne? Nechci být zklamaná, mám velká očekávání 😀 Nebo můžu se zeptat, jestli je mezi nimi nějaký zásadní rozdíl? Podle čeho sis vybrala tu 900ku Ty? Děkujiii moc 🙂

  • Míša 12.9.2016 at 20:18

   Ahoj Reni, ja vybirala hlavne tak, ze v setu ma ta 900ka vetsi nadobu. Ta velka nadoba ma totiz 0,8 l kdezto ta 600 jen 0,6 l. Jsme velci jedlici a mixuju pro nas vsechny naraz, takze cim vetsi tim lepsi.

   Pak se zasadne lisi tim, ze u 600ky jsou dve cepele. Vymenujes mezi tou sekaci (prave na orisky apod, ktera je nizka) a mezi tou na mixovani, podle toho co chces delat. Pak to rozseka i ta chia apod jen to proste trva dele. Kdezto ta 900 to vse udela jen s tou jednou cepeli, nic nemenis, proste naladuje a mixujes. 🙂 Asi i proto mame 900, protoze to vyuzivam vazne nekolikrat denne.

   Vcera jsem delala Nele pomazanku a Julince jsem mixovala polevku, protoze jeste vse nepokouše. Sobě pak ráno ovocný a holkám též. 🙂

   Mrkni tady do odkazu, máme ten třetí shora – 900ka. Dej vedet jak si vybrala 🙂
   Krasny vecer

  • Šárka Vošahlíková 13.9.2016 at 16:32

   Ahoj Míšo, jen doplním, možná pro někoho to bude užitečné. Mám 600 (kvůli hluku), mixuju prakticky každý den ovocné smoothie přímo s chia semínky a pohoda, rozmixuje je to i bez výměny čepelí..

  • Renáta Vyk 16.9.2016 at 20:32

   Tak mixér máme doma!!! Je parádní, jsem nadšená! Díky moc za rady. Myslím, že u nás teď pojede pořád. Chtěla jsem teda původně koupit tu 600ku, ale využili jsme slev na Dny Marianne a 900ka s tou slevou vyšla stejně jak 600ka, tak jsme ji vzali 🙂 Je vážně perfektní, už se těším na zítřejší snídani. 🙂

  • Míša 16.9.2016 at 20:35

   Reni super, to gratuluji ke skvělé koupi. Kde jsi sehnala se slevou?

  • Renáta Vyk 17.9.2016 at 10:26

   V Electroworldu 🙂 Dnešní snídaně byla parádní, dali jsme si všichni 🙂

 • Lucka 20.11.2016 at 16:45

  No, tak po tomhle článku už musím manžela přesvědčit 🙂

 • Petra Grof 31.12.2016 at 13:52

  Miso a jak to vyjde cenove, za kolik tak kupujete ovoce a zeleninu?

 • Klára Hrábková 26.12.2017 at 17:56

  Huráá, byla jsem hodná a Ježíšek mi donesl Bulíka. Po kolotoči návštěv, kdy jsem teprve teď dosedla doma na gauč už dneska nemám sílu,ale hned jak zítra přijdu z práce,tak vytáhnu borůvky z mrazáku a jdu na to. Díky za inspiraci 🙂

  • Míša 26.12.2017 at 22:55

   Jéééé Klárko, tak to jsem strašně zvědavá na reakce 🙂 Jen pozor, důkladně to zašroubujte. Už mi totiž lítaly borůvky po celé kuchyni 😀 Krásné bulíkování přejeme a máváme. My si do něj dnes hodily ananas, jahody, babyšpenát a lněná semínka. Mňam 😀

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×