Food revolution day i na Vinohradech

Věděli jste, že dnes není až tak obyčejný pátek? Alespoň pro nás, hrdé majitelky ratolestí. Dnes se koná po celé republice Food revolutin day, který je ve znamení zdravého stravování, pohybu a dětského vaření :-). Zapojit se může úplně každý a odkudkoli. My začaly hned ráno a doufám, že do toho skočíte s námi.

Jamie Oliver odstartoval tuhle parádu v Británii a šíří se dál a dál. U nás pořádá akci šéfredaktorka časopisu F.O.O.D., školavaření Chefparade a Jana z Popečeníčko.cz. Zdravé stravování dětem považuju za nejlepší programy a festivaly, které se mohou konat. Komu jinému vštípit myšlenku o zdravém a barevném jídle než právě našim dětem?
Podklady spolu s recepty si můžete stáhnout ZDE.
Facebook FRD najdete ZDE
…a zapojit se můžete hned a hezky z domova…
My odstartovaly den společně, zdravou a barevnou snídaní. Pokud si stáhnete materiály z odkazu, najdete v nich recepty, které jsou jednoduché a jsou v nich konkrétní postupy přímo pro děti. Dnes mohou děti uvařit cokoli! V arte klidně podle svého, ale hezky zdravě.
Nelinka se pustila do díla. Omeletu jsme si maličko poupravily, aby bylo vaření barevnější. Kdykoli spolu vaříme, snažíme se do jídla dát každou základní barvu. Nutí nás to většinou použít hodně zeleniny, protože v ní se najde celá škála.
Podle návodu jsem Nelince namističkovala ingredience...
Nelča si podle obrázků zahrála na naši šefkuchařku a rozhodla se, že snídaně bude v její režii…
No, máme tam toho drobet víc, ale samé dobroty, které si z lednice vybrala sama Nela. Chvilku zkoušela protlačovat myšlenku na jogurt a jahody, ale podařilo se mi to s úspěchem rozmluvit :-D.

 

 

Šnečímu tempu jsem občas vypomohla já, abychom nesnídaly v poledne…

 

A tady je důvod, proč Nelinka miluje vaření :-D. Vždy jsem razila teorii „vaření beze zbytků“, ale Neli to má naprosto jinak. Vaří proto, aby mohla sníst co zbyde :-D. Takže mističky teď hezky do dna!

 

Konečně se mohla k „vaření“ dostat i Julinka a místo myčky jsem mohla použít mé malé kuchařinky.

 

 

A tady ji máme, naší snídani. Vám přejeme krásný den, chutný a zdravý a pokud se Vám do téhle akce chce zapojit, těšíme se na Vás a doufáme, že se budete vy i děti dobře bavit, protože vaření hrou je jednou ze základních myšlenek programu.

 

Pokud se zapojíte a pořídíte z vaření nějaký ten obrázek, určitě ho sdílejte přes instagram pod #FRDcesko Samotnou akci najdete na instagramu @FRD_cz
A pokud máte ještě minutku navíc a dnešní článek se Vám líbil, až do 1.6.2016 mi můžete dát hlas v soutěži zajímavých MAMAblogů. Hlasovat můžete až jednou denně a každičký jeden hlas je naším osobním úspěchem!
Děkuji Vám!
 

HLASUJ ZDE!

kategorie Lifestyle: MK Life

 
 

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×