poprvé | Jé hele, další na špičkách!

Louskacek - balet

Krásný konec týdne 🙂 . Jaký jste měli víkend? Věřím, že všichni na jeho začátku volební 🙂 . My měli krom té prezidentské volby ještě i další kulturu, protože jsme vyrazili do Divadla Minor, ale o tom to dnes nebude 🙂 . Moc ráda bych vás totiž vzala na náš první balet. Na Nový rok jsem si s Nelinkou udělala první letošní kulturu a to rovnou na 1,5 hodiny do Divadla Hybernia. A jaké to bylo?

Čas být princeznou

Louskacek

V prvé řadě musím zmínit, že byla Nela nadšená, že se může vystrojit. Vyrazila si to sice ne v zrovna popelkovských střevíčkách 😀 , ale do divadel už se nám osvědčily kožené capáčky, ty mám v tašce já 🙂 . Po Silvestru to všude vyspávalo, takže nebylo divu, že jsme až skoro k divadlu jely v tramvaji jen my dvě 😀 . No kdo jste z Prahy, tak chápete tu „událost“.

První balet v Divadle Hybernia

Udělat si o Vánocích tradice, to je pro mladou rodinu takovou milou událostí. Naše holky letos prožily své třetí a páté Vánoce, takže nějaké své rodinné zvyklosti už máme 🙂 . Letos jsme si poprvé vyzkoušeli tradiční balet Louskáček. Divadlo Hybernia je na Náměstí republiky a určitě jste o něm už slyšeli.

Na kulturu jako je divadlo chodíme pravidelně od dvou let holek, takže samotné divadlo nevzbudilo až takový ohlas, ale balet samotný už zaujal moc. V recenzích na balety v tomhle divadle jsem četla i ne úplně pěkné komentáře, ale mým cílem bylo Nelince představit tenhle druh tance.

Fronta na lístky žádná, šatnu jsme vystály za 5 minut a za 100 Kč zálohu si Nelinka vypůjčila v šatně podsedák, aby měla na ty „jeee další na špičkách“ dobrý výhled 😀 .

Nejdřív kniha, potom představení

V divadle se nesmí fotit ani natáčet, což nám na začátku sdělili hned v několika jazycích 😀 , ale nebyla jsem rebel. Zeptala jsem se uvaděčky a požádala o svolení alespoň dvakrát cvaknout, abych pořídila fotku právě do téhle naší ukázky, takže mám radost, že alespoň kousek uvidíte s námi. Pokud se budete chtít na balet vydat s dětmi, doporučuji jim vždy vysvětlit děj.

U Louskáčka to bylo snadné, protože známe dětskou stejnojmennou knihu.

Louskáček je prvním představením, které bylo s přestávkou, což se Nela doslechla od sousedů, co seděli vedle nás. Po půl hodině se pořád strašně divila, že baleťáci ještě zvládnou baletit, když neměli tu „zastávku“ 😀 . Nicméně jak to zaujalo jí? Za celou hodinu a půl nepostřehla, že tam vlastně nikdo nemluví 😀 .

A když už došlo „na zastávku“ vyfutrovala Nelinka plnou misku oříšků a jelo se dál 🙂 .

Pro mě to byl zážitek, ale co mě trochu zklamalo, bylo samotné divadlo. Chodím okolo Hybernie už téměř deset let a na Nový rok jsem tam byla prvně. Zvenčí vypadá tak strašně honosně, je v nádherné části Prahy, ale samotné divadlo se uvnitř neliší od jiných. Což ale ne, že by nám vadilo. Jen jsem byla překvapená 🙂 .

Ať je čím vyprovokovat ségru

A po kultuře jsem si s Nelinkou udělala rituál nový 😀 . Jakmile se narodí mladší sourozenec, starší přijde o mámu, kterou doposud měl jen pro sebe. Vnímám proto, že je důležité, aby se občas taková chvíle vrátila a mohla být i Nela zase chvíli jedináčkem a mít mě jen pro sebe.

A jestli se teď těší na divadlo? Určitě, příště si dá prej jahodovej 😀 .

Takže máme za sebou první baletění. Julinka to chvilku nesla trochu nešťastně, ale nakonec si ten čas s tátou (většinu prospali 😀 ) užili a kdyby se jí Nela tak důkladně nechlubila návštěvou Paulových dobrot, zvládli bychom to doma poměrně elegantně 😀 . Co vy a tahle „jiná“ představení?

Rozdáváme rezervace do Divadla Minor na představení BRUM

V noci se otevíraly rezervace na únor do Divadla Minor. Víte jaká je výhoda ponocování? Nepromeškám rezervace do Minoru. My tam zrovna dnes byli na představení Mami, už tam budem? A protože vím, že některé z vás se snaží sehnat lístky na představení  BRUM pro nejmenší medvědy třeba i půl roku, zkusila jsem je pro vás chytit. Povedly se mi 🍀🍀 hned dvě rodinné takžeeee, vám je ráda dám .

🎉 2.února od 9:30 pro 2 dospělé a 2 děti (300 Kč)
🎉 2.února od 11:30 pro 2 dospělé a 2 děti (300 Kč)

Lístky bude třeba vyzvednout a uhradit na pokladně do 22.1.2018 a veškeré informace pak předám. Pokud bude zájemců více, vylosují holky každá jednu maminku, která si lístky bude moct koupit. Snad vám tím uděláme radost. Pokud by někdo chtěl jen lístek pro sebe a dítko, výherci mohou být pak klidně tři nebo čtyři  .

Podmínka jediná, soutěž je jen pro fanoušky MK life / mom of 2 & our life Končíme 16.1.2018 ať máte čas lístky vyzvednout případně jinak doručit domů.

My se ještě těšíme na nějakou dětskou operetku, a taky nás zas čeká nějaká další kultura „pod střechou“. Zimu se tak snažíme kulturně zneužít, protože jaro a létu už pod střechu moc nevlezeme. Mějte krásný den 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

26 Comments

 • Klara 14.1.2018 at 23:52

  Take se chystam s dcerou vyrazit na balet. Je ji sest a pusinku cely den nezavre, tak snad to zvladneme 🙂

 • Hanka 14.1.2018 at 23:52

  Ta moje malá, je ještě malá, ale těším se na to. Já mám zkušenost za sebe. Naši měli abonentku na všechny premiéry v libereckém divadle a protože táta je bohužel dost často nemocný, mamka brala od první třídy mě. Tenkrát ještě moc dětských představení nebylo, tak jsem prostě chodila na běžná – operety, opery, činohry… vím že jsem si připadala děsně velká a samozřejmě byla velkým zážitkem přestávka, kdy jsme si vždycky vystály tu dlouhatánskou řadu a koupily pytlík Milánské směsi oříšků 🙂 No každopádně to ve mě lásku ke kultuře vybudovalo 🙂

 • Ivana 15.1.2018 at 1:42

  Taky se chystáme s dcerkou za kulturou. Zatím jsme ještě nebyly, ale budou ji tři, takže uz by to slo😊

 • Iveta 15.1.2018 at 6:10

  My tam byli na baletu a Ferdovi se 7letym. A na zmrzku pak do Cacaa. On už dávno ví že bráchovi se nic neříká. ☺
  Iveta

 • Lenka Quintero 15.1.2018 at 7:29

  Zrovna jsem si říkala, že bychom měli víc chodit za divadlem. Kouknu, co v tom Minoru ještě zbylo a kdyby vyšly lístky od vás, byl by to super bonus.

 • Alena K.. 15.1.2018 at 7:30

  Dobrý den,
  Zatím se nám nepovedlo lístky ulovit. Moc radi využijeme vaši nabídku na rodinné vstupné (nejlépe od 11:30, ale prizpusobime se). Představení bude prvni kultura pro naše dvě holcicky. Moc dekujeme, jste skvělá!!!! ❤️

 • Jana Herrmannova 15.1.2018 at 7:50

  Tak rezervaci bych moc rada, sly bychom s kamaradkou 🙂 kazdy mesic ciham na strankach divadla Minor, ale zatim se mi nepovedlo nejakou rezervaci stihnout.. dekuju 🙂

 • Bára 15.1.2018 at 8:23

  Já chci 🙂 A moc!

 • Hanka R. 15.1.2018 at 9:08

  No, tak jsme na tom podobně :-). Už máme naplánovaných několik kulturních akcí, aby nám ta zima lépe uběhla. Velmi se těším na koncert pro děti v Rudolfinu „Hudba a cizina“. Lístky máme do Divadla Spejbla a Hurvínka, na Hlavní nádraží na představení „Nejlokomotivovatější lokomotiva“ (to se zase moc těší kluci :-)). Koukali jsme i na „Opera nás baví“, ale lístky jsou už hodně vyprodané, tak to asi necháme na příští sezónu. Včera jsme byli v Muzeu hudby a také Muzeu Antonína Dvořáka – obě si kluci moc užili a starší poctivě vyplňoval i pracovní listy. Rádi chodíme také na představení Divadla Karla Hackera, kde je vstupné opravdu symbolické. A koupeny už máme také vstupenky do Muzea Karla Zemana. Doporučit mohu také kino Ponrepo a nedělní program pro děti. No, tady se projevují ty výhody Prahy :-). Těším se na další inspiraci.

 • LenkaK 15.1.2018 at 9:29

  Urcite by nam listky udelaly velikou radost. A kdy je ta „rezervacni“ noc?

  • Míša 15.1.2018 at 12:21

   Leni rezervace jsou vždy 14.v měsíci v noci, takže vlastně 15.v měsíci 0:01 hodin 🙂 Plus teď 22.v měsíci vždy od 20h pustí lístky, které byly nevyzvedlé. Takže ještě šance zase.

 • Verča 15.1.2018 at 9:52

  Jé rezervace jako na zavolanou 🙂 Já si vždycky 15. vzpomenu, ale až ráno, a to už je pozdě 😀
  Jinak souhlasím s tím, že i starší sourozenec by měl mít mámu občas jen pro sebe. Je to pěkné gesto 🙂

 • Martina 15.1.2018 at 9:55

  Jé super, zatím se mi nepodařilo ulovit lístky, snad budeme mít štěstí a brzy si s malou uděláme výlet do Prahy za kultuuurou. 🙂

 • Tři Mušketýrky 15.1.2018 at 10:07

  My jsme s naší (skoro) čtyřleťačkou byly díky vánoční soutěži také (opět a znova velké DÍKY) na Louskáčkovi v divadle Hybernia. Souhlasím s tím, že je dobré nejdříve seznámit dítě s příběhem. Máme doma také knížku a stahovala jsem dceři i pohádku o Louskáčkovi. Představení nás opravdu nadchlo-i manžela 😀 . Bylo moc dobře zpracované i pro malé děti. Během přestávky to bylo trošku hektické – napít, najíst a rychle na záchod, ale vše se dalo zvládnout. V druhé půlce, kdy se začínaly děti už trošku vrtět, bylo věnováno sólům tanečníků a hodně se tleskalo, takže to děti nadchlo a opravdu všechny vydržely až do konce. Za nás tedy palec nahoru a doporučujeme. Odvezli jsme si sebou nádherný zážitek a budeme si to držet jako vánoční tradici….

 • Zuzana 15.1.2018 at 10:45

  Rezervaci na 11:30 bych brala, se skoro dvouletandou uz se zacinam rozhlizet, kam bychom vyrazily. A pribraly bychom nejakou kamaradku 🙂

 • Petra V. 15.1.2018 at 12:27

  Dobrý den, Míšo, Vy jste užasná!! Já včera usla, tak dlouho jsem čekala s otevřeným notebookem a najednou koukám, že je skoro ráno a následně objevím novým příspěvek od Vás s nabídkou rezervací :0). Hned mám hezčí den. Měli bychom obrovský zájem, pro nášeho právě včera 16-ti měsíčního synka by to byl první divadelní zážitek. Děkuji, mějte se krásně. Petra V.

 • Jitka 15.1.2018 at 13:33

  Dobry den, ja bych brala listky od 9.30, jeste se mi take bohuzel nepodarilo listky koupit.

 • Eva K. 15.1.2018 at 13:51

  Dobrý den Míšo, také zatím neúspěšně lovim lístky na Brum! To by bylo bezva překvápko, oba mají narozeniny v únoru. EK

 • renata 15.1.2018 at 13:58

  my byli uz v prosinci, nase 6leta se okamzite divila, jakto, ze tam nemluvi 😀 rekla bych, ze prvni pulka je az tak nezaujala.. v druhe pulce se ta mladsi 4leta porad na neco ptala :D, jinak byli jsme na vecerni predstaveni a ve 20h uz byly dost unavene a pak mi usnuly v metru. Kazdopadne od toho divadla chce moje 4letka baletit 😀

 • Lenka 15.1.2018 at 14:01

  Dobrý den, lístky by nám udělaly ohromnou radost. Pokud by bylo možné představení od 11:30 bylo by to super. Děkuji.

 • Katka S. 15.1.2018 at 15:22

  To obdivuju! Super zkušenost pro děti! My nejsme z Prahy, ale mam spoustu kamaradek, kterym bych udelala radost 🙂 stačily by listky 2 🙂

 • Bara 15.1.2018 at 15:41

  Dobry den. Ja byla s holkama na Louskackovi v Hybernii 3. ledna ☺ My to meli tak, ze jsem to cele planovala pro nejstarsi dceru (5 let), ale vzala jsem i prostredni (cerstve 3 roky), aby ji to nebylo lito, ze vsude muze jen ta starsi, ze ona je na vsechno jeste mala – druha stranka veci. Resime samozrejme i problem se ztratou maminky u nejstarsi, ale prostrednacci to taky nemaji nejlehci… Nakonec to byla trileta Julinka, ktera sedela bez dechu. Jakmile dohrala hudba a spadla opona, Julince zazarily oci, vyskocila a vykrikla a ted JA!!! Celou dobu se tesila, ze az dotanci baleriny, zatanci nam vsem ona. ☺ Poklad. ☺ PS: U nas dotazy typu Proc nemluvi?! padaly. A nejen ty. Sousedi museli byt stastni. ☺

 • Helena Kotrchová 16.1.2018 at 14:08

  Ja bych brala od 11:30,ale protoze jsem sama a mam jedno dite,mohla bych vzit dalsi maminku s jednim prckem,pokud by byl zajem 😉 V divadle jsme jeste nebyly,kdyz uz vyberu neco co by se mi libilo,tak je vyprodano. Byl by to nas prvni divadelni zazitek 😉

 • Lucka 16.1.2018 at 19:01

  Aha
  Tak uz chapu proc na nas nezbylo. Taky jsem cihala ale nemela jsem stesti. Ale nejsem na fcb tak jsem ze hry. Snad budu mit vetsi stesti pristi mesic

 • lucie 22.1.2018 at 15:01

  míšo,
  měla bych takovou prosbu.. 😉
  nemáte v plánu sepsat i článek pro mimopražské?
  jakože, co podniknout s dětmi, když přijedeme na tři, čtyři dny do prahy?
  nic náročného.
  já bych například ráda do prahy na jaro jela (holky 4 a 1 rok), v plánu mám jízdu metrem :D, vidět pražský hrad (klidně z dálky), karlův most, nějakou procházku, hřiště, kavárnu a taky nějaké baby friendly muzeum.
  nějaké tipy z netu samozřejmě mám, ale vždy to vyzobávám z různých článků.
  díky
  lucie

  • Míša 24.1.2018 at 12:25

   Dobrý den 🙂 To je dobrý nápad, pokusím se takový článek připravit 🙂
   Děkuji za inspiraci.
   Hezký den 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×