Dětské království #8 | Tak tady spinkáme

Spinkání holek už je na světě, i přes všechny čekačky a komplikace, které s tím byly spojené, ale vyplatilo se a holky spinkají ve svém pokojíčku, který se líbí nejen nám, ale hlavně jim. Už mi o fotky psalo hodně z vás, ale budu upřímná, nafotit tohle celé, ještě objektivem, kde musíte stát 6 metrů od objektů, aby to nějako vypadalo… no nechtělo se mi do toho ani za mák :-D. Včera ale holky usnuly obě dvě v ložnici, pokojíček se tak naskytl prázdný a uklizený, navíc za denního světla, takže jsem musela a několik fotek na kochačku je tady. Věřím, že v něčem možná inspiruje :-).

Už v loňském roce jsem měla jasno ve výběru pelechů. Kamarádka Veru, která tohle určitě čte, takže znovu děkuju, mi ukázala tyhle krásné postýlky. Hravá kolekce českého nábytku Dotties mi padla do oka úplně okamžitě. Mohlo by se zdát, že mě zaujal proto, že jde o další domečkovou postel, ale vůbec ne. Strašně se mi líbí jednoduchý základ téhle domečkové postýlky, který má dokonalou barvu a ještě veliký úložný prostor, který je navíc barevný a snese ho holčička ve dvou, ale i v patnácti letech. Jemný puntík neurazí nikoho a vypadá v reálu parádně.

Na postýlky jsem si nějaký ten pátek musely počkat, protože se dělají na zakázku, ale to čekání se určitě vyplatilo. Postele jsou z masivu, poctivá práce, která je znát a je uživatelsky neskutečně příjemná na sestavení, což pro nás, skládačů leda tak Ikey bylo hodně očividné :-).Při výběru postele pro mě bylo důležité, aby se ta investice vyplatila, tedy aby postele opravdu vydržely dlouho.

Nekupovali jsme tedy žádnou střední postel, ale rovnou 2 metry dlouhou. Druhá podmínka byl kvalitní rošt a v neposlední řadě pak vzhled. Jak jsem vybírala matrace se pak můžete podívat TADY. Rovnou říkám, že postele jsem vyhlídla už loni v říjnu a až do konce roku na ně šetřila, protože to není otázka jednoho rodičáku.

Během jednoho odpoledne bylo složeno a začaly se rýsovat spací koutky holek. Pro Nelu to vcelku hořelo, protože se jí měnilo spaní za pochodu a musela hned v nové postýlce spát. První týdny to byl takový holokoutek :-), ale pro ni to bylo dobrodrůžo, takže to vlastně vůbec nevadilo 🙂 .

A tady je. Tohle místečko patří v pokojíčku Nelince. Co jsem chtěla, to se podařilo. Za sebe jsem si přála, aby byl pokojíček světlý, aby měl příjemné barvy, které budou především uklidňovat, na druhou stranu jsem ho nechtěla udělat bez barev a tak hračky a doplňky se postaraly o tu barevnější část. Holky mi to ještě tolik nepoví, ale za mě cíl splněn.

Krom postýlek najdete v kolekci Dotties ještě další nádherné kousky. Jde o ucelenou řadu, která nabídne nejen prostor pro spaní, ale i hraní a dostatek úložného prostoru. Celá kolekce pochází od mladé autorky Zuzany Šislerové, která původně navrhla komodu „prasátko“ do jedné designérské soutěže. Prasátko, inspirované klasickou jednoduchou dětskou kresbou mělo úspěch a na světě je celá kolekce.

Líbí se mi, o tom žádná. Zbytek kolekce už ale tolik nesplňuje mou představu, že by holkám vydržel až do až :-). Noční stoleček s led lampou je parádní nápad, skřínky jsou hravé, je možné si barevně měnit i úchytky a nožky, takže se dá vyladit pokoj pro kluka i holku. Šatní skříň, knihovna, ale i šuplíky pod postelí pak pojmou dostatek všeho, co potřebujete uklidit. U každého kousku si navíc můžete vybrat zda levnější lamino verzi nebo tu dražší z dýhy.

My si nechali vyrobit dvě postýlky bez domečkové konstrukce a k nim jsme ještě pro obě holky přikoupili bočnice, aby se nám z postelí neskulily, protože ty dva metry na délku jsou prostě dost a obě malé dámy jsou spací cestovatelky. Bočnice se jen nasune na bok postýlky a dá se zase snadno odendat, aniž by na posteli zbyly nějaké šrámy.

S čím jsem se trochu prala a nevěděla jsem moc co s tím je prostor pro noční stolek. Bylo to buď a nebo. Na jedné straně byla možnost nočního stolečku, na té druhé pak prostorný stůl, ke které se holky vejdou obě dvě. Kdo už na blogu tenhle pokojíčkový seriál sleduje, ten už ví, že jsme zvolili variantu se stolem a holky už sedí u klasického vysokého stolu s chytrou židlí – podrobněji tady Sedím správně? KLIK.

Absenci nočního stolku jsme tak vyřešili IKEA poličkou na obrázky v bílé barvě, která stojí pár korun a vejde se na ní dostatek věcí. Má hloubku cca 12cm, takže se o ní holky nebouchají do hlavy a mají kam dát lampičku, svojí oblíbenou knížku, kterou si listují před spaním a v budoucnu tam bude i telefon a vše co po ruce budou chtít mít. Na to je ale fůra času, jen jsme s tím počítali dopředu a k posteli udělali z obou stran zůsuvky.

Celý koutek Nelinky je vidět tady. Psací stůl končí až u její postele, takže polička je nad hlavou a plní funkci skvěle. Nejprve mi bylo trochu líto, že Nela nemá koutek tak barevný, protože na rozdíl od Julinky nemá zeď polepenou tapetou, ale poličky a obrázky to hezky zútulnily a je tam moc spokojená.Hlavní barvy tam vždy bude mít Nela, protože pyžamka už si vybírá sama a to stojí za to :-D. To samé pak povlečení.

V článku o spinkání jste mohli vidět stylové povlečení v nordic stylu Tellkiddo, které je nádherné. Pokud hledáte takové, které je vzhledné, je za dobrou cenu a ukojí vaši představu o vkusnosti a dětí o barevnosti, moc doporučuju tahle Mr.Fox. Je kvalitní, v klasickém rozměru, takže sedí hezky na peřiny standardní velikosti a designů je mnoho.

Obojí jsem objednala na Bonami a jestli se chystáte vybavovat domácnost, tam se určitě zastavte. Na Bonami jsou jednak Skladovky, jako je třeba tohle povlečení, ale taky tam najdete kampaně, které jsou časově omezené a produkty z nich můžete zakoupit jen v rámci nich. Je to hezky dynamické a vždy jsou kolekce moc hezky vybrané.

Já prvně narazila na tenhle eshop díky „papírnictví“, protože tam bývají moc hezké doplňky k diářům, sešity a vůbec všechny ty papírové drobnůstky, které víte, že miluju. :-). Moc hezké kousky se dají najít i v dětské sekci Pro nejmenší. Tohle povlečení s ptáčky tam bylo tehdy a koukám, že je i dnes v krásné akci a já holkám koupím určitě další. Pokojíček to moc hezky rozsvítí a je to koukatelné. Ale nebojte, krtečkovské máme doma taky :-D.

Jestli patří police nad postele nebo ne, to u nás byla diskuze na čtvrt roku :-D. Nebudu říkat, kdo si myslel co…visí :-D. Původně jsem nechtěla nad postel dát žádné, líbila by se mi tam police bílá, ale všechny, které mi prošly rukou byly těžké a při představě, že to padne dolů mě polil pot.Vyhrály to nakonec domečkové police z Atelieru Girafa, které dokud nemáte v ruce, neuvěříte jak lehké jsou. Udrží je v pohodě i Julinka a troufám si říct, že pokud by spadly, tak maximálně bude nějaká odřenina. Pokud tedy nebude víc nebezpečný obsah, který v ní bude.

Holky mají z domků takové garáže na hračky, které se tam točí skoro každý den, zatím se tam nikdo nezabydlel na víc jak tři dny. Stěny byly bez polic hodně holé, pověsili jsme je tak, aby nevisely přímo nad hlavou a vypadá to, že drží, tak já budu doufat :-).

Tak to byla Nelinka a její koutek. Nad hlavou už má pak jen teepee poličku v mentolové barvě, která je má indiánská srdcovka, což si možná pamatujete, pokud jste tu už delší dobu a viděli jste článek z loňské oslavy narozenin. 

Nad hlavou mají holky každá ještě svítící písmenko od stejnojmené firmy. Je to sice lampička, ale využíváme ji hlavně jako dekoraci. Písmenko je kovové, takže je třeba ho pořádně přidělat, ale dá se vždy sundat a je to moc hezká dekorace i na fotky a oslavy. Tahle písmena se dají i zapůjčit, klidně ve větším, takže komu se líbí, můžete si vyzdobit svatební den a jiné významné dny, kde se bude fotit.

V týpku zatím sedí tučňák, kterého Nela ještě nezná. Bude tam bydlet až ode Dne dětí a je to pokladnička, kterou mám pro holky nachystanou. Začínáme s finanční gramotností :-D. Je hodně veliká, plastová a lehká, nemusí se zničit, aby se vyndaly penízky a moc se mi líbí :-).

Máme za sebou Nelinku. Pokusím se pod fotky nasekat co nejvíce odkazů, které dohledám a kde ještě budou věci k sehnání, kdyby vás zajímalo něco dalšího o čem není zmínka, tak se klidně v komentářích ptejte.

postýlka / Dotties, povlečení Mr.Fox / Bonami, domečkové police / Atelier Girafa, písmeno N / Svítící písmena, police za hlavou / IKEA, lampička ZAZU / Feedo, police teepee / Babyliving, pokladnička / Babyliving, obrázky Bloomingville / Babyliving, psací stůl / IKEA

Julinčino doupátko je útulné, světlé, ale přesto barevné. Hodně jí to zabydluje tapeta LAVMI, kde jste můj výběr v showroomu mohli číst TADY a nechyběl ani článek o našem tapetování, kde bych pár věcí udělala jinak, ale o tom detailně TADY.

Až na několik výjimek mají holky kouteček stejný. Snažila jsem se o to záměrně, jen si holky jednotlivé obrázky vybíraly samy, takže identické spaní nemají.

U Julinky v domku je to taky samá garáž, stejně tak zatím hračky pendlují, i když už ne tolik. Je to i tím, že do nich mnohem hůř dosáhne, takže jsou tak trochu chráněné :-). Ovečku už znáte, klasika bábušky jí dělají společnost a foťák je povinnou výbavou, kterou rozhodně musí mít, když já sama ho skoro nedám z ruky :-D.

Tahle pokladnička je zase překvapením, které čeká na Den dětí, tentokrát na Julinku. Když jsem měla rozdělit roztomilého tučňáka s malým netopýrem (nechtěla jsem kupovat dvě stejné pokladničky a v nabídce byl už jen růžový slon), bez váhání šel netopýr malé dračici Julii a tučňáka si rozbalí Nelča :-). Taky to tak máte, že už pocitově přesně víte, co se ke komu hodí? Já ano a kolikrát se až smějeme, jak moc to sedí :-).

Nad hlavou je to stejné. Julinka si na Ikea noční stolek – polici na obrázky, dala aktuální favoritku z leporel – Jaro. Lampička na noc se sovičkou a svítící písmeno J (má 23 cm) tam visí taky. U Julči je mnohem míň prostoru za hlavou, ta zeď je mnohem užší, takže žádná teepee police ani nic jiného už nebylo potřeba. Světýlek v pokoji máme hodně, na článek o nich se můžete podívat TADY.

Povlečení si Julinka vybírala sama. To byla diskuze na celé odpoledne :-D. Nakonec vybrala Karkulku, protože se jí libilo, že je stejná jako z knížky, kterou si před spaním čteme. No, skoro měla pravdu :-). Časem vám tuhle svojtkovinu  nafotím, je moc hezká a pohádky v ní mají moc milé verše :-).

Já bych vybrala jinak, ale o tom to je, nechtěla jsem vybírat všechno podle svého, takže další barevný koutek je hotový a momentálně si Juli hnípe s Karkulkou, chaloupkou a vlkem. Spokojená je, o tom žádná :-).

Povlečení je zase Mr.Fox z Bonami a najdete ho TADY.

A to byl on. Koutek Julinky. Stejně jako Nelča tam má svou panenku, polštářky soviček, které jsem nechala ušít, když jsem čekala Nelinku a pořád jsou moc krásné a pak malé obrázky nad postelí. K těm ještě chci říct, že jsou super vymyšlené, což mi došlo až když visely.

postýlka / Dotties, povlečení Mr.Fox / Bonami, domečkové police / Atelier Girafa, písmeno J / Svítící písmena, police za hlavou / IKEA, lampička ZAZU / Feedo, obrázky Bloomingville / Babyliving, lampa Miffi / Bebis

Jsou, stejně jako domkové poličky, hodně lehké, visí na zdi za provázek, který na nich je, takže se drknutím neshodí a není  nich sklo, ale jen slabá plastová deska, takže působí jako za sklem, ale jsou lehounké. Navíc ty kresby pro mě nemají konkurenci. Obrázky, které neurazí malou ani velkou slečnu.

Dal práci, zabral čas, stál chvíli spoření, ale věřím, že vydrží a bude hezkým prostředím, kde se bude holkám hezky nejen hrát, ale i usínat nebo třeba učit, až je jednou dostihne školní docházka.

A až nám to tam poleze na nervy, vybereme jen jinou tapetu a změníme jedním kusem papíru celý pokoj. Nábytek je všechen v neutrálních barvách. V bílé a barvě dřeva. Právě proto, aby se dala udělat i razantní barevná změna, až nám ten mentol poleze na hlavu :-).

Je to za námi. Děkuju, že tenhle pokojíčkový seriál máte tak rádi a ještě nás čeká jeden díl na téma hracího koutku, kam nám ale ještě chybí malý stůl s lavicí a nějaký ten kousek dětského nábytku, ale všechno bude a možná už brzy. 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

28 Comments

 • Deer-Meadow 11.5.2017 at 9:00

  Míšo, je to naprosto boží ♥

 • Markéta Kuzebauchová 11.5.2017 at 9:38

  Nádherný pokojíček Míšo, hned jsem se do něj zamilovala a holčičkám to spinkání v takové nádheře až závidím :-).

 • Míša Drozdová 11.5.2017 at 9:50

  Úžasný, krásný pokojíček. Je z něj cítit teplo domova a hravost. To co k dětem prostě patří 🙂

 • Martina BARABASCA 11.5.2017 at 11:15

  Moc povedené. Ty postele jsou skvělé. Díky za sdílení

  Martina

 • Adéla V. 11.5.2017 at 11:16

  Nádherné království holky mají! ❤

 • Anonymní 11.5.2017 at 11:51

  Míšo, máte to opravdu nádherné! Interiéry jsou moje slabost, takže oceňuji tu dokonalost v detailech…já sama to nikdy nedotáhnu úplně do konce. Takže je tu pro mne krásná inspirace. Jen se bojím, že přestanete trávit čas venku, protože holky z tohohle pokojíčku už prostě nedostanete :)Kristee

 • Jitka 11.5.2017 at 11:54

  To je taaak krásné spinkání 😍 moc se mi líbí, že je to sladce holčičí a není to žádný růžový kýč 😊 máš super vkus a vždy mě něčím novým inspiruješ 😘 a už teď se těším na hrací koutek 🙂

 • Míša P. 11.5.2017 at 12:24

  Nádhera!!!

 • Michaela 11.5.2017 at 12:35

  Uzasny pokojíček! Klobouk dolu! 👍

 • Proprepiaf 11.5.2017 at 14:32

  Boží, boží, BOŽÍ!

 • Tamara 11.5.2017 at 19:12

  Krásné! Dívá se se mnou můj 5ti letý syn a komentuje to slovy juuu juuu to bych chtěl 🙂 Máte to moc pěkné

 • SpaceSusi 11.5.2017 at 19:59

  Dětský pokojíček snů 🙂 Nádherné, vše dokonale sladěné…super 🙂 Jen mě fascinuje, jak jsou zábrany krátké…naše Sandra (2,5 roka) je teda větší cestoval, my musíme mít zábrany kolem dokola celé postele 😀

 • Anonymní 11.5.2017 at 21:06

  Krásný! Moc se vám to povedlo 🙂 Náš pokojík se bude předělávat v létě. Měla jsem už jasnou představu s patrovou postelí, ale možná to přehodnotím 🙂 Ještě bych se chtěla zeptat, jak jde otevřít šuplík pod postelí vedle psacího stolu? Je zkrácený? Děkuji. Petra

 • Anonymní 11.5.2017 at 21:16

  Nadherne.Pastelove barvy miluju.Uz se tesim na hraci koutek.Z+B+N

 • Anonymní 11.5.2017 at 21:33

  Muzu se zeptat,ty panenky,co lezi na polstarkach se daji nekde sehnat?

 • VERONIKA (MIAUK) 12.5.2017 at 6:46

  To je nádhera! Takové vymazlené pelíšky!!!:)

 • Lucie Kučerová 12.5.2017 at 6:50

  Moc krásné a jemné, líbí se mi moc. U nás se zatím kreslí, protože nevím,jak dostat skříně na oblečení , prostor na hračky, do budoucna psací stůl a místo na hraní se spaním. Krásná inspirace od vás moc potěší a motivuje k dalšímu vymýšlení.

 • Denisa Vašourková 12.5.2017 at 8:21

  Opravdu krasa ❤

 • Blog Zrzky 12.5.2017 at 21:00

  Ahoj Míšo, krásně jste to vymysleli! Chtěla jsem se zeptat na rozměry místnosti a příp. na půdorys. Jak jste se vypořádali s okny, dveřmi, radiátory apod. Pochopila jsem, že psací stůl máte pod oknem, je tam i radiátor? Hrozně by mě zajímal pohled shora, jak to tam máte všechno naskládané 🙂 Díky, Jana

 • Anonymní 17.5.2017 at 16:02

  Je to moc hezké. Jako z časopisu.
  Ještě by mě zajímaly praktické detaily. Zda a jak je ochráněná zeď, aby nebyla brzy ošoupaná od peřin, od dětí, jak je vysoko polička, aby se mohly opřít o stěnu a prohlížet knížky a nebouchaly se do hlavy…
  Poličky nad postel nás teď zrovna čekají, a nemůžeme sehnat , asi necháme vyrobit od truhláře, pokud se bude chtí zabývat takovou malicherností.
  Olga

 • Petra Hečová 23.5.2017 at 8:36

  super pokojíček, hned jdu objednat povlečení s karkulkou a mrknout na knížku 🙂 Protože Karkulka je u nás TOP…

 • Anonymní 23.5.2017 at 10:13

  Dobrý den, pokojíček je nádherný, prosím kde jste kupovali panenky zaječice? Děkuji Kamila (eliasice@centrum.cz)

 • Anonymní 2.6.2017 at 11:25

  Dobrý den, váš pokojíček je inspirací také pro moji dceru, je nádherný, prozradíte mi, jaký odstín hnědé jste použili na vymalování pokojíčku? případně přesně název a značku? moc moc děkuji a nadále sleduji:-)

 • Bára 20.11.2017 at 6:11

  Opravdu moc šikovně vyřešený pokojíček, holčičky to mají kouzelné 💙

 • Dagmar Ošmerová 23.11.2017 at 18:35

  Dobrý den, můžete mi prosím prozradit, jak řešíte vytahování šuplíků z pod postele, když máte vedle psací stůl?
  Právě řeším pokojíček pro děti v našem novém domě a máme jej neskutečně stejně proporčně jako vy a právě jsem ve vašich fotkách viděla realizaci mých už dávných představ (také vyhrál větší stul u okna mezi postelemi na úkor nočních stolků).
  Představa, že bych měla pokaždé, když budu chtít vytáhout šuplík, hýbat stolem, mě děsí. Šuplíky leží přímo na podlaze a možná vytáhnete ten první a další dva posunete? Děkuji moc předem za odpověď.
  Pokojíček máte jinak neskutečně krásný, a to ne jen v estetickém slova smyslu. Čiší z něj klid, harmonie, rodinná pohoda a láska 🙂
  Dagmar

 • JANA 6.12.2017 at 14:01

  To povlečení s ptáčky je hrozně roztomile! My jsme tý naší princezně koupili se zvonilkou, kterou miluje https://www.srovname.cz/herding-disney-fairies-vila-zvonilka-povleceni/srovnani-cen/k.3247176

 • Zuzka 26.8.2021 at 12:43

  Dobrý den,
  můžu se zeptat jakou máte barvu na stěnách? Celý pokoj je moc krásný 🙂

  • Míša 29.8.2021 at 21:24

   Hezký den, Zuzi,

   moc děkuju 🙂 . Je to Dulux indická step 🙂 .

   Krásný den
   Míša

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×