předškoláčkům | posbíráno ke Dni dětí

21.6.2017 in Hračky, Hraní - 110 Comments

Je to ostuda. Den dětí byl téměř před měsícem a já nebyla schopná to dát dohromady dřív. Kombinace krásného počasí a pak týdne se střevní chřipkou celé rodiny byla nějak zavalující :-). Tak se omlouvám, že jsem neodpovídala na všechny emaily a dotazy, obzvlášť tyhle, které jste po očku zahlédly už někde dřív. Pár z nich na našem instagramu mk_life.cz, něco v dalších článcích. Dnes vám všechny ty krásné dárečky ukážu. Sešly se nám vlastně ke Dni dětí a jsou to hry a knížečky, které jsou moc milé a u nás stále v kurzu. Aaaa bude se soutěžit :-).

Všechno to začalo „zakopaným pokladem“. Velkou hrou v lese, kterou jsme holkám připravili u Hřenska na krásné naučné Rysí stezce. Pokud jste ten článek přehlédli, myslím že se povedl 😀 …tak můžete mrknou v odkazu i dodatečně.Holky dostávaly za splněné úkoly razítka na ručku, a když byla razítka na ruce tři, našly si malý poklad, po šesti razítkách přišel ten velký, hlavní taška s „drobnostmi“ ke Dni dětí.

Julinka už dorostla do věku, kdy jako dvouleťanda zvládá mnohem víc, nepotřebuje na výlety kočárek a hry jsou tak víc a víc populární. Už teď chystám další lesní, kde si zase něco malého najdou. Pojďte se mrknout a napovím, že v závěru tu mezi vás zase něco rozdáme :-).

Noví nájemníčci

 

Kdo je nezná, přiznejte se :-). Nebojte se jestli jste o téhle krásné rodince neslyšeli. Spaleeky od PEPE a TETE jsem objevila prvně na loňském podzimním festivalu Mini. Jsou to krásné opracované „špalíky“, které autoři navíc moc krásně oblékli a vyhotovili. Nám se do poličky nad Julinky postýlku nastěhovala tahle milá rodinka.

Krom maminky a tatínka máme i dvě moc milé holčičky, takže je nutné dětem vysvětlit, že Nela a Julie se asi jmenovat nebudou :-D.  Kvalita, jednoduchost, ale taky funkčnost je taková hlavní myšlenka autorů figurek, Petra a Terezy. Sami jsou to rodiče malé princezny a moc dobře ví, že pro děti je jednoduchost a funkčnost nejdůležitější.

Autoři Spaleeky vždy krásně oblečou a i kdyby jim dali stejný šat, nikdy nebude jeden jako druhý. O většinu vzhledu se postará textura dřeva. Spaleeky se navíc děsně dobře drží v ruce a můžete je zabydlet i v krásném domě pro panenky nebo jako my, v domečkovým policích, které jsme holkám k postelím zavěsili :-).

Líbí se vám? Trochu mě mrzí, že jsem tuto mladou dvojici PEPE a TETE neviděla na posledním festivalu MINI, ale třeba se zase zadaří a někde se společně potkáme. Vždy, když k nějaké hračce dostanu osobnější vztah, je větší i touha zahlédnout ty, kteří za tím vším stojí. Není to jako koupit bublifuk v Bambuli :-).

web a se Spaleeky od PEPE a TETE najdete TADY
p.s.: já si ty naše nechala namalovat barevně dle přání, aby nám do pokoje hezky pásli 🙂

Djeco pro bystré oko a šikovné prsty 

Další hvězda dětského festivalu byl bezesporu obchůdek v prvním patře, kde se zastavilo každé dítě. Dorazila maminka Lucka se svým obchůdkem Chytrá opička a zase dovezla všechny ty hračky, před kterými schováváme peněženky. Já si zase slintla nad Vilac krásama, razítkama a pak přišlo Djeco, kde jsem to zase nevydržela a jednu krabici si domů odnesla.

Vybírala jsem a obhajovala si, že tahle hračka, ta nám prostě vydrží leta :-D. Je to asi pravda, protože je na hraní poměrně náročná. Ani Nela ve čtyřech letech ji neovládla na první, třetí ani páté hraní a až po čase si zvykla „jak na to“. I tak je pro ni snazší, když jsme spolu a já kontroluju a radím.

 

O co v téhle hře jde? Pravidla jsou vlastně poměrně jednoduchá, potíž je trochu v pochopení dřevěné mřížky, na které se hra odehraje.

K celé sadě Coloformix barvy a tvary patří 20 obrázkových karet. V různých obrázcích má dítě za úkol najít geometrické tvary podle přiložené dřevěné mřížky.

Pomocí zelených dřevěných hvězdiček pak do mřížky „zakreslujete s dětmi“ odpovědi. 

 

Moc hezky je udělané, že na zadní straně každé karty najdete správné řešení, takže když si děti hrají samy, vždy si to mohou i ověřit. Hra je doporučena od 4 do 6 let, ale zase to berte celé jen jako doporučení. V průběhu hry krásně procvičí děti barvy, tvary i logiku.Na obrázku ukazuje Nela na kruh, který našla a má barvu žlutou. Jejím úkolem je tedy vložit dřevěnou hvězdu do mřížky tak, aby splňovala obě podmínky. Nela zatím zvládá podmínku jednu, druhou pak většinou trefí na druhý pokus :-).Hru Djeco Coloformix barvy a tvary najdete TADY.

Zábava na letní výlety

Krom malých barevných sponek měly holky v balíčku ještě každá jednu knížečku a Julinka místo Djeco hry dostala takové „špachtlové“ puzzle. Určitě vám je tu ukážeme. Juli akorát neměla náladu být při skládání focena, takže plný respekt a zmáknu to jindy :-).

Malé knížečky jsou plné aktivit, jsou formátem „ápětka“, takže se vejdou dětem i do nejmenších batůžků a my si dali doma pravidlo, že to budou naše letní cestovatelské knížky. Do vlaku, do autobusu, na přestávky na výletech, případně i do letadla, pokud nám vydrží přes celé léto (pochybuju 😀 ).

Obě dvě jsou z Nakladatelství Svojtka, stojí pár korun a moc se holkám líbí. Samozřejmě jsou favoritem úlohy, kde se lepí, ale je jich tam dost i na dokreslování, takže vhodné jsou i pro děti starší než jsou ty mé dvě bobule.

Nelinka ve vlaku na cestě za rudým polem a přívozem přes řeku Sázavu, hledala poprvé rozdíly mezi dvěma obrázky a jak loni ještě moc nechápala princip, letos už ví a hledání moc bavilo. Juli samozřejmě nejraději ze všeho lepí a konečně už utekla fáze slupovací, takže co nalepí, to tam s naším velkým doprovodným potleskem i nechá :-D.

Pokud rádi výletujete, je to fakt moc hezký rituál. Jen řeknu holkám, že je zítra víkend, ptají se na výlet. A jakmile řeknu, že jedeme, okamžitě do batůžku hází každá tu svou, které mají místo v poličkách nad postelí vedle Spaleekové rodinky od PEPE a TETE :-).

Vy sami tyhle knížky u nás asi ještě potkáte, protože o většině výletů vám tu pak ráda referuju, takže fakt je taháme všude :-).

Obě samolepkové knihy najdete v e-shopu nakladatelství Svojtka.
Tři kozlíci rohatí
Mášenka a tři medvědi


p.s. pokud se budete chtít přidat, pořádám opět Hromadnou objednávku knih od Svojtky. Podmínky a jak na poštovné zdarma i v objednávkách pod 1000 Kč najdete TADY.

 

Kdo dá azyl vlastní rodince? 

 

Nedá se nic dělat, naše domečky mají kapacity omezené, takže sousedy naší čtyřčlenné rodinky s dvěma panenkama, bych moc ráda věnovala vám. Máme tady navíc rodinku s mixem sourozeneckým, a pak ještě dva malé kamarády jako bonus :-).

 

1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life
2/ Do středy 28.6. napiš komentář pod tento článek nebo na FB,
(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)
3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x

4/ nové: pokud sleduješ náš instagram mk_life.cz, napiš pod jakým jménem a my tě zařadíme navíc ještě jednou ;-).

MUDr. Michala Knězková

All posts

110 Comments

 • Sylvie 22.6.2017 at 5:04

  Dobré ráno Míšo,opět a znovu děkuji za zajímavý článek. Rodinka je krásná, sice mám taky dvě holčičky, ale na hraní by nás potěšila i rodinka smíšená :-). Knihy se samolepkami jsou skvělé, u nás teď vedou Tři prasátka, v jiné knížce máme na obrázku vlka, tak sme hned museli hledat "pláče vlk". Sylvie sdohnalikova@gmail.com

 • Veronika Kubištová 22.6.2017 at 7:11

  Dobrý den, díky za krásné tipy! FB sleduji a na IG jsem pod jménem v.kubistova. V.Belikova@seznam.cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 7:38

  Tak rodinka s mixem dětí by se nám moc hodila. Hezký den gis-ela@seznam.cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 7:41

  Dobrý den, super počteníčko s úžasnými tipy. Já budu objednávat knihu s úkoly, taky budem brát sebou na výlety :). Hra se mi taky moc líbí. Kvetahan@seznam.cz

 • Tereza Pecáková 22.6.2017 at 7:47

  Milá Míšo, byla jsem na jednom z vašich seminářů první pomoci a od té doby s nadšením sleduju váš blog. Mám skoro osmiměsíční holčičku, takže je na Spaleeky možná ještě troch malá, ale je to zvědavá princezna, takže si myslím, že by se jí moc líbily! 🙂 (sou.teresinha@gmail.com)

 • Kacka 22.6.2017 at 8:01

  Juuu,po tech uz nejakou dobu pokukuju, urcite by potesila vyhra 🙂 k.kata@centrum.cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 8:02
 • Martina Krhutová 22.6.2017 at 8:02

  Děkuji za tipy
  Nagrape@seznam.cz

 • Lenka 22.6.2017 at 8:03

  Miso, zase super tip diky… Ja tvoje clanky proste zeriem 😁 a vyhra opat raz lakava!! U nas tiez ficia nalepkove zosity, takze mrknem v knihkupectve, cakaju nas 5tyz prazdniny, aby sme sa nenudili. Lenka (lpravdova@gmail.com)

 • Petra Černá 22.6.2017 at 8:11

  Míšo, zase supr článek. Opět děkuji za inspiraci a tipy. Petra (petra.cerna@volny.cz)

 • Petra Hečová 22.6.2017 at 8:14

  Moc děkuji za další skvělé typy na knížky 🙂 na instagramu- petrahecova (hecpet@post.cz)

 • Lucie 22.6.2017 at 8:21

  Po sesitech koukám uz déle, blíží se svátek a dva a půl, tak snad nebude polepeny celý byt a sešit prázdný.) Pro rodinku bychom také měli domeček.) Instg sleduji luciecumrik, luciecumrikova@seznam.cz

 • Veru M 22.6.2017 at 8:39

  Pepe a Tepe mám pro holky ve wishlistu už dlouho. Jsou to tak krásné minimalistické hračky, že jsem z nich unešená

  veronikamachurova@gmail.com

 • Kateřina Horová 22.6.2017 at 8:41

  Míšo,

  vaše inspirace jsou neskutečné! Mám dvouletou holčičku, takže jsem z nich uplně nadšená a děkuju za ně! Stejně jako ze Spaleeků.. ty musíme mít ať je u vás vyhrajem, nebo ne. Spolu s kufříky Pikle z pytle jsou to horcí favoriti na letošní Vánoce 🙂

  Na IG Vás sleduji jako kacahorova.

  Pěkný slunečný den.

  Katka (Katerina.Horova86@gmail.com)

 • Anonymní 22.6.2017 at 8:52

  Super tip, každá hra na cesty se hodí 🙂
  (marketa.waas@gmail.com)

 • zblunicka 22.6.2017 at 8:54

  Jak ja miluju tyhle inspirativni clanky…sice mame jeste chvilku casu, ale tesim se, az budu mit tyhle "starosti", jak zabavit Ellinku na cestach. Zatim se stara o zabavu spis ona a my kolem ni litame 🙂 Spaleekova rodinka je uzasna. Tyhle jednoduche tvary semi moc libi vzhledovei prakticnosti (bezpecnosti) 🙂
  vzavodna@gmail.com. a na IG zblunicka, krasne slunecne dny cele rodince, Miso:)

 • Lucie Johaníková 22.6.2017 at 9:10

  Lepící knížky u nás taky frčí. Ale zatím ještě ve fázi, že co se nalepí, se pak taky hned odlepuje 🙂 Výhra vypadá velice lákavě.
  Sleduji na fb i na instagramu (Lucccik), johanikova.l@email.cz

 • Zuzana 22.6.2017 at 9:20

  Opět krásná soutěž o ještě krásnější Spaleeky, opravdu, hry Djeco máme taky rády, jedna už čeká na dcerku na konec léta a její narozeniny 🙂 zuzvil@centrum.cz a na IG zuzvil…

 • Barbora Jastrzembská 22.6.2017 at 9:24

  Krásný článek a tipy na cesty, domečky máme, ale prázdné tak by se rodinka špalíčků náramně hodila👨‍👩‍👧‍👧

  Barajastrzembska@gmail.com
  Sdílím i na fb

 • Žaneta Amélie Bašistová 22.6.2017 at 10:01

  Opet super clanek.Spalicky jsou uplne bozi.Ruzovo fialove jsou top.Mame i ruzovofialovy dvojkocar.Tak kdybychom nevyhrali modrozlute,asi se neudrzim :-)))) Kdyby se ale na nas stesti usmalo,dvojicku zvlast bychom radi venovali jine mamince pro deticky,at nejsme takovi hamouni 🙂

 • Bohdana Rihova 22.6.2017 at 10:12

  Další skvělé tipy,horší už pro manželovu peněženku:) ale těším se,že budi mít v předvánočním období pohodu.este by to chtělo tipy pro zbytek me rodiny😂😂😎 insta tttrable mail tttrable@gmail.com

 • animali 22.6.2017 at 10:16

  Diky za moznost vyhrat krasnou drevenou rodinku! Lenka (mallenka@centrum.cz)

 • Radka H. 22.6.2017 at 10:43

  Dobrý den, děkuji za hezký článek, který je opět plný inspirace 🙂
  r.harabisova(zavinac)gmail.com
  Sleduji i na IG – radulih

 • Anonymní 22.6.2017 at 10:44

  Dobrý den, nám zatím na cestování stačí pestra svačinka a knížky, ale už se začínám poohlížet po, ,dospělejší " zábavě. Děkuji za tip. vendulmarkova@seznam.cz

 • Helča 22.6.2017 at 11:07

  Cestovatelské sešitky super 🙂 nám by se drevěná rodinka taky líbila 😀 byl by to hezký dárek pro naší malou pronceznu a třeba by se ke hře připojil i její starší bráška… helena.javurkova@gmail.com

 • Anonymní 22.6.2017 at 11:10

  Podobné domečky jsem měla jako malá, jen nevím, kde je jim konec. Třeba by se synovi taky líbila rodinka. 🙂 Zkusím štěstí. Děkuji za hezký článek. Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz)

 • Lucie 22.6.2017 at 11:21

  Krásné tipy na dárky! Lucie.zverinova21@gmail.com

 • Anonymní 22.6.2017 at 11:25

  Krásná inspirace! Ta hra od Djeca vypadá skvěle, knížky "do vlaku" mám nachystané na cestu na dovolenou:-) Eva.Auerbachova@seznam.cz

 • Kaca 22.6.2017 at 11:26

  Opět úžasné tipy! Knížečky od Svojtky už máme také, ale zatím vyckavam, djeco hra super! A rodinka? Aaaach katvald@centrum.cz

 • Romana Dobiášová 22.6.2017 at 11:33

  Jupiiiii! ❤
  Na Ig sleduji jako vlofte_cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 11:36

  Zase tolik inspirace! A o teto spalikove rodince slysim prvne…treba se ji bude u nas libit:-) sdilim debbie debbiova, debbie@post.cz

 • Gábi 22.6.2017 at 11:45

  Diky za dalsu varku skvelych tipu! Gabriela.humpolova@seznam.cz

 • Gábi 22.6.2017 at 11:45

  Diky za dalsu varku skvelych tipu! Gabriela.humpolova@seznam.cz

 • Aneta Sajdok 22.6.2017 at 11:54

  Takovou rodinku jsem jeste nevidela. Uzasne. Na instagramu ancia_bajcia. A.saj@centrum.cz

 • Martina 22.6.2017 at 11:58

  Dobrý den, děkuji za další super tipy na dárky. Po knížce s aktivitami od Svojtky už nějakou dobu pokukuju. Jen by mě zajímalo jestli se dají samolepky znovu odlepit a zas nalepit nebo jestli je to jednorázové lepení? Na FB sdílím jako Martina Skočovská a na IG sleduji jako makaface. Martina, makaface@seznam.cz

 • Lenka Betušová 22.6.2017 at 12:39

  Pěkný den, opět super počtení 🙂 už vím, co dám do košíku ze Svojtky. Snad se na nás usměje při losování štěstí 🙂
  Betusova.lenka@gmail.com

 • Anonymní 22.6.2017 at 12:43

  Po těchto panenkách pokukuji už dlouho a stále doufám, že se objeví na některém e-shopu.Jsem zvědavá, jakou kulišárnu s nimi vymyslí moje dcerka:-) Tak si o ně zkusím zasoutěžit. Moc děkuji. Na FB jsem Vaše fanynka, ale ig nemám, tak uvidíme:-)
  Srdečně MV
  poppy.rose@atlas.cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 13:04

  Jeeeee, já bych chtěla vyhrát 🙂 Jinak děkuji za super tipy na dárečky. Tereze (kucerova-tereza@email.cz)

 • Barča a Míra 22.6.2017 at 13:22

  Dobrý den, děkuju za super tipy, k hromadné objednávce na Svojtku se ráda připojím 🙂 Stěhujeme se do nového a budeme zařizovat pokojíček, proto by se nám vkusná hračka/ozdoba hodila, i když máme zatím jenom jednoho prcka 🙂 barcastiborova@seznam.cz

 • Renata Ševčíková 22.6.2017 at 13:36

  Moc pěkné, panďuláci, hra i knížky 😉 Sdíleno na fb jako Renata Ševčíková, sleduji na instagramu jako sevcikova.renata a email PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 13:37
 • Petra Francova 22.6.2017 at 14:53

  Dekuji za clanek i za soutez 🌞 Pp.artep_seznam.cz

 • Marcela Urbanová 22.6.2017 at 15:19

  Dobry den, spaleeky mame doma, nechala jsem si nanzakazku vymalovat dve princezny v barvach Anny a Elsy a musim rict, ze pani Tereza odvedla uzasnou praci. Mimo to jsme koupily tri dalsi pary, jeden u nas zustal, dva odcestovali dal jako darek. Vsechny pary byly moc krasne provedene. Jelikoz cekame dalsi prirustek, tak by se nam hodila i dalsi rodinka 🙂 marcelaxurbanova@gmail.com

 • Anonymní 22.6.2017 at 16:00

  Zdravím, hezké knížky i úžasná dřevěná rodinka 🙂 Zkoušíme štěstí 🙂 denisa.pelikan@seznam.cz

 • Michaela Hofericová 22.6.2017 at 18:09

  Jéé, na ty jsem na mini taky koukala… Knížka je super, u nás teda baví víc mladší než staršího. Ten je najednou nějak vytvořenej ze školky a doma už nechce ani malovat… A já bych tak tvořila! michaela.kankova@centrum.cz a sleduji i na instagramu

 • Anonymní 22.6.2017 at 18:31

  Díky za super tipy na cestu. Právě se na jednu brzy vydáme a každá aktivita v zásobě je super 🙂 Krásná hra Djeco i sešitky, pepe a tete jsou naprosto luxusní! Krásné léto Jana jane123@centrum.cz

 • Adéla V. 22.6.2017 at 18:38

  Miso, opět plno tipů 🙂 Djeco a Vilac miluju, radši se na žádné eshopy už nekoukám. Ale zase si to omlouvám tím, že krom.Dupla to jsou hracky, ktere budu schovavatpro budouci generace..
  Mam te na fb a na ig jsem jako weddingsbyadlina 😉
  adela.prsalova@gmail.com

 • Petra Hladká 22.6.2017 at 18:39

  Dobrý den, opět skvěle tipy … U nás teď vedou samolepky. Ale i rodinka by u nás místo našla😃 hladkpe@gmail.com

 • Pavla Válková 22.6.2017 at 18:46

  Dobrý den, děkuji za příjemné čtení a tipy, třeba opět nějaké použiju 🙂 Mějte se pěkně. Pavla Konečná na FB pavla.valkova@post.cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 18:51

  Děkuji za krásné tipy, už se těším až naše vnučka trochu povyroste 🙂 Na FB vás sledují jako Pavla Havlíčková a do soutěže se ráda zapojím a vyzkouším trochu to své stesti. Pěkný den Pavla pa.havlickova@seznam.cz

 • Kateřina Pípalová 22.6.2017 at 18:51

  Oooo, krasna vyhra, panacky znam, ale zatim je nemame 👨‍👩‍👧‍👦
  Kacccenkaa@seznam.cz
  A na instagramu vas taky sleduji jako Katerina_Pipalova

 • Anonymní 22.6.2017 at 18:54

  Dobrý den, Míšo, od Djeco jsem snad ještě neviděla hru, která by nebyla povedená. Líbí se mi také varianta, kdy místo barev a tvarů se procvičují předložky. Spaleeky ještě neznám, děkuji za tip. Magda (magda.havla@centrum.cz)

 • Ivana Hakrová 22.6.2017 at 18:56

  Míšo díky za super tipy. Dřevěná rodinka je úžasná a asi jí nutně potřebujeme, máme podobné, ale tyto jsou ještě hezčí!!! Přeji hezký den 🙂 Ivush Hakrová na FB, ihakrova na instagramu, ihakrova@gmail.com 🙂

 • Anonymní 22.6.2017 at 19:10

  Hezký večer, spaleeková rodinka od PETE a TETE již nějakou dobu čeká na seznamu "musíme mít", o to víc mě láká zkusit štěstí a rodinku vyhrát; )
  marzav@email.cz

 • Mirka 22.6.2017 at 19:14

  Zdravim Míšo, rodinka je moc pěkná a tip na knížky super,nejspíš pořídíme 😀Krásný večer Mirka (tami.sara@seznam.cz)

 • Natalie Karasova 22.6.2017 at 19:23

  Nám by se ta mixnuta rodinka moc hodila 😊 zrovna zařizujeme pokoj pro děti 😊
  Děkuji za hezký článek a inspiraci
  (Natalie.karasova@hotmail.com)

 • Anonymní 22.6.2017 at 19:26

  Těm by se u nás určitě líbilo �� Jana (jana.stecova@email.cz)

 • Unknown 22.6.2017 at 19:29

  Děkuji za další zajímavé tipy. Přeju krásné léto :-). Barbora (barbora.folkova@seznam.cz)

 • Anonymní 22.6.2017 at 19:46

  Milá Míšo, ráda bych poděkovala za dnešní článek, ale hlavně za článek o safari kempu ve Dvoře Králové. Právě jsme se vrátili z pobytu v plátěném stanu s přímým výhledem ně žirafy a zebry. Bylo to skvělé! Počasí nám vyšlo, kemp byl zatím poloprázdný,zoo taky a my jsme si to maximálně užili. Nevýhoda dokonale dovolené je,ze dětí při odjezdu pláčou jako želvy.
  Přeji krásné prázdniny!
  Lucka 🙂 kalousovaluc@seznam.cz

 • Michaela Kratochvílová 22.6.2017 at 19:47

  Super článek a opět krásné tipy co pořídit 🙂
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Anonymní 22.6.2017 at 19:57

  Preji krasne prazdniny a tesim se na dalsi clanky a souteze 😉 helena.xxxxx@seznam.cz

 • Míša Drozdová 22.6.2017 at 20:29

  Opět úžasné tipy na moc krásné, barevné hračky. Je to tu tak inspirativní 🙂 Rodinka je krásná. Máme doma "mix", tak by se i mix rodinky hodil 🙂 Mějte krásné, usměvavé a hravé prázdniny 🙂
  drozdova.misa@gmail.com

 • Anonymní 22.6.2017 at 20:36

  Dřevěné hračky máme moc rádi!zuzankat@seznam.cz

 • faia 22.6.2017 at 20:36

  Dobry vecer, moc si prejeme mixovou rodinku, mame je v hledacku dlouho. Posledni Mini mi uniklo, byla jsem v porodnici:) Krasny vikend, Petra (petrafai@gmail.com; na Instagramu petrafai)

 • Martina Šlapáková 22.6.2017 at 20:42

  Tak tyhle špalíčky jsem vůbec neznala je to pěkná dekorace do pokojíku 😉

 • Anonymní 22.6.2017 at 20:58

  Dobrý večer krásný článek, po dřevěné rodince Pete Tete už dlouho pokukuji, moc se mi líbí. Jen škoda,že není ke koupi na internetu. Nám by se moc líbila rodinka s dvěma kluky. Krásný víkend už se těším na další příspěvek.
  kaca.val@seznam.cz

 • Michala Kartuskova 22.6.2017 at 21:11

  Dobry den, dekuji za pripomenuti Pepe a Tete- nechavala jsem vloni udelat panenky novomanzelum jako svatebni dar a mely velky uspech! Ale radi bychom meli i vlastni, na Djeco a Svojtku nam Zajda jeste nedorostl, ale uz se na to tesim. Instagram: michalkakkk, email: michalkakkk@yahoo.com

 • Unknown 22.6.2017 at 22:10

  Diky za tipy. Uz semi to vsechno nevejde na seznam 🙂 barborka.s@centrum.cz

 • Eva 22.6.2017 at 23:12

  Míšo děkujeme za tip na Mášenku. Momentalně táhneme už dvoutýdenní večerní stereotyp, kdy před spaním musím vyprávět právě tuto pohádku… a ještě se neomrzela 🙂 Sešit určitě pořídíme.
  ev.ru@seznam.cz

 • Anonymní 23.6.2017 at 2:25
 • mirabelkaa 23.6.2017 at 4:44

  Děkuji za tipy. Panáčci se mi moc líbí. Asi by nejvíc potěšili moje neteřinky.

 • Anonymní 23.6.2017 at 5:32

  krásné hračky, hesikova.monika@seznam.cz, instagram – xmoni111

 • Anna Michlová 23.6.2017 at 5:42

  Krásné hračky a moc děkuji za soutěž. 🙂 anna.michlova@seznam.cz

 • Anonymní 23.6.2017 at 6:04

  Moc pěkné Míšo, aspon jsem si konečně mohla prohlédnout ty knížečky 🙂 díky kai@email.cz

 • Míša 23.6.2017 at 6:31

  Inst sleduju (Mishatosha) a na FCB sdilim, zkusime stesti.misiko@seznam.cz

 • Marketa Botankova 23.6.2017 at 7:59

  díky za inspiraci
  sleduji i na ig marketa.botankova
  marketa.botankova@seznam.cz

 • iva 23.6.2017 at 9:09

  Panenky jsou super, nez nase dracice doroste, vyuzila bych jako krasnou dekoraci. Sleduji vas na instagramu jako iva.sus.

 • Anonymní 23.6.2017 at 10:17

  Děkuji za Vaše články. Smíšená rodinka by byla super, dcera si hraje na naši rodinu skoro se vším a má brášku, takže by byla nadšená.

  • Anonymní 23.6.2017 at 10:19

   Děkuji za Vaše články. Smíšená rodinka by byla super, dcera si hraje na naši rodinu skoro se vším a má brášku, takže by byla nadšená. lucily@seznam.cz

 • DD 23.6.2017 at 19:15

  Dekuji za dalsi supertipy ☺️ danasvob@gmail.com, IG: Svobodova Dvorakova Dana

 • Anonymní 23.6.2017 at 19:43

  Ty jsou tedy superkrásný! Vůbec jsem neznala a moooc se mi líbí! Kristee

 • Anonymní 24.6.2017 at 5:16

  My už každým dnem také budeme čtyři, tak by se nám moc líbili �� Petra
  enous@centrum.cz

 • Klara 24.6.2017 at 6:03

  Dekuji mockrat za inspirace co se tyce knizek i dalsiho vybaveni pokoje. Domeckove policky uz jsou na ceste ted jeste shanime obyvatele. Takze by se nam vyhra opravdu sikla :). kotaskova.klara@seznam.cz

 • Kateřina Maršíková 24.6.2017 at 9:08

  Ách, Pepe a Tete. Už tak dlouho je mám na seznamu přání a pořád se nikdo nesmiloval. Zkouším štěstí 🙂 Na FB sdíleno pod Kaku Le, na insta sleduji jako kafku_le. Hezký den!

 • Anonymní 24.6.2017 at 14:07

  dekuji za tipy, vyhra by se mi moc libila :))
  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

  lucie

 • Adela Vejvodova 24.6.2017 at 14:18

  Tahle stylová rodinka by se nám moc libila. Diky za tipy na zabavení, chystame se na dovcu a vymýšlím, Co do auta…
  vejvodova.adela_seznam.cz

 • Anonymní 24.6.2017 at 15:08

  Ja som zvedava na to nove puzzle. Nasu 2,5 rocnu Lauru puzzle teraz tak chytili, ze s nicim inym sa ani nechce hrat! Super typ, standardne od vas! Vyhra by samozrejme potesila. sales.merino@gmail.com

 • Anna Blažková 25.6.2017 at 4:39

  Ahoj Misi, dekuju za super clanek:-) aaach spalicky jsou bombove a urcite by potesily oba nase rarachy! Jinak lepime taky o stosest, Jen Zuzanka stale ma to obdobi nasledneho odlepovani:-) annie.blazkova@gmail.com

 • Kateřina Muchka 25.6.2017 at 4:53

  Zdravim a zaroven dekuji za clanek a zase novou inspiraci pro me holky
  horakol@volny.cz
  IG kachnunka87

 • Anonymní 25.6.2017 at 8:21

  Děkuji vám za tipy a rady pro děti. Ráda vás sleduji. At se vám daří.
  Julie, zelezna.julie@atlas.cz

 • Anonymní 25.6.2017 at 9:18

  Krasne tipy, spaleeky znam a uz jsem o nich premyslela. V srpnu k narozkam dostane dcera prvni domecek pro panenky, tak by se nam dost hodily;-) Klara Drdova (insta klarkaad). klarkaa.k@seznam.cz

 • Elizabeth Green 25.6.2017 at 10:28

  Ahoj krasna soutez na fb i ig jako elizabeth greenova tomanova.katerina@centrum.cz

 • Anonymní 25.6.2017 at 11:00

  Krásné. Chceme všechno. Hezký den. pet.mikova@gmail.com

 • Klarka 25.6.2017 at 13:34

  Krasne pocteni a super tipy!! Klara
  Yeemanjaa@gmail.com
  Ig:yeemanjaa

 • Monika 25.6.2017 at 19:00

  Djeco miluju, je to opravdu mor na penezenku, ale velke poteseni v pokojicku 🙂 K.Monikas@gmail.com IG: monim22

 • Martina 25.6.2017 at 20:28

  Diky za super tipy! Knizky od Svojtky jsou u nas moc oblibene. A drevena rodinka by se u nas urcite mela dobre:-) martina.mendlova@gmail.com IG:@marmenpepa

 • Bienvenue chez nous 26.6.2017 at 7:05

  opět děkuji za super tipy, zaujaly mě hlavně knížečky, na cestování bezva nápad 😉 Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com, sleduji i na instagramu 🙂 )

 • Markéta Kuzebauchová 26.6.2017 at 7:19

  To je ale krásná rodinka (a samozřejmě i článek) :-). Ty knížky do Svojtky, vypadají skvěle, hned se jdu na ně mrknou na stránky.

  Marketa.Musilova@seznam.cz, sdílím na FB jako Markét Kuzebauchová a sleduji na Instagramu 🙂

 • Kristyna Machova 26.6.2017 at 10:45

  Vzdy si rikam, ze uz jsem vse objevila a zase neeee, zase jste prekvapila. Drevene hracky jsou 👍🏻 Jinak fb i instagram (christeenecom) sleduju 😎
  (Kristyna(tecka)machova(zavinac)volny(tecka)cz)

 • Anonymní 26.6.2017 at 10:47

  Zase skvělé nápady �� Děkuji za inspiraci, přesně takové knížky jsem hledala.
  (marketa.j@seznam.cz)

 • Tereza Staňková 26.6.2017 at 10:53

  Díky za tip na zajímavé nudozrouty. Rodinka je senzační! tere.stankova@gmail.com

 • Elis Greskova 26.6.2017 at 12:06

  Krásný den Míšo.
  Tyto dekorativni figurky jsou boží. Miluji smrkove drevo.
  U nas knizky se samolepkami taky frci. Syn ma Prvni slova samolepky od svojtky…, take doporučuji. Tyto synovy take urcite poridim. Ta velikost me nadchla, pac na vylety… bez batuzku nemuzeme vyjet. 😉
  Na instagramu jsem elisakgresik.
  eliska.greskova@email.cz

 • Kessi a zbojníci 26.6.2017 at 16:46

  Krásne tipy 🙂 Drevená rodinka by k nám krásne zapadla (kessinka17@gmail.com, IG kessinqa)

 • Věra Srbová 26.6.2017 at 18:01

  Misi opět musím poděkovat za dokonale typy! Zrovna zítra se chystám koupit dárek pro naši 6ti letou kamarádku tak hra s tvary bude dobra volba:-) Děkuji moc Verka.srbova@seznam.cz na FB Věrka Srbová

 • Anonymní 26.6.2017 at 20:35

  Všechno to vypada tak krasne:) Urcite bychom si vyhrali, kdybysme vyhrali. Sdilim na fb, instagram harmonika_kravova. ruaizo@seznam.cz. Díky za soutěž;)

 • Aneta Němečková 27.6.2017 at 6:49

  Super tipy pro dětičky! Moc se nám líbí a oceníme je!!! děkujeme 🙂
  anynemeckova@gmail.com

 • Vex 27.6.2017 at 11:19

  Krasne, v detstve sme sa tiez hrali so "spalikmi", len tie nase take krasne neboli. Nasa dvojrocna by sa isto vedela vyhrat aj starsi brasko by sa este zapojil. Lucia Llucindaa@yahoo.com

 • Anonymní 27.6.2017 at 19:20

  Pěkný večer, opět výživný článek plný úžasné inspirace. Asi budeme všechno nutně potřebovat 🙂 Na rodinku zkusíme štěstí, děkujeme a přejeme příjemný zbytek dne R. rosy333@seznam.cz

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×