Hrajeme si | Sensory blocks

24.6.2017 in Hračky, Hraní - 17 Comments

Nečekala jsem, že tenhle článek bude napsaný z vteřiny na vteřinu, ale spustila jsem hromadnou objednávku na tuhle stavebnici Sensory blocks a těch mailů, zpráv a FB dotazů je mraky, takže je všechny sesumíruju do tohoto článku a věřím, že každý si tam nade to své.  Sensory blocks jsou kostky, je jich 16 a určitě je nepovažuju jen za hodně drahou stavebnici. Šikovnější maminky si určitě podobné kostky dovedou vyrobit, například z barevných folií a kartonu, ale u nás by taková má práce vydržela maximálně dva týdny a pak by podlehla kočce nebo holkám. Takže odpovědi na všechny vaše otázky jsou tady a teď.

Sensory blocks jsem si vyzvedla v obchodě KidTown, kde se zrodila prosba na hromadnou objednávku. Dotazů na tuhle didaktickou dřevěnou stavebnici bylo nemálo a bohužel se všude najde za poměrně nemalý peníz (PC v KidTownu je 1399 Kč, v rámci hromadné objednávky jsme se dostali na 1099 Kč díky velkému počtu zájemců).

Něco málo o Sensory blocks

Stavebnice obsahuje 16 velkých dřevěných kostek různých tvarů, barev a obsahů. Pokud se zadíváte na stavebnici z větší blízkosti, zjistíte, že má vychytávek hned několik a nejsou na první pohled zrovna patrné.Stavebnice rozvíjí jemnou motoriku, smysl pro kombinování, učí děti barvám a tvarům. Vnitřní výplně učí děti pozorovat jednotlivé konzistence.

 

Z balení vybalíte kostky 4 tvarů. 

Je tu trojúhelník, čtverec, obdélník a polokruh.

 

Každý tvar má svou barvu. 

Tedy všechny trojúhelníky jsou zelené, čtverce červené, polokruhy žluté a obdélníky modré.

 

Od každé barvy najdete 4 různé obsahy kostek

Vždy je v jedné písek, ve druhé kuličky, ve třetí voda, v poslední pak barevná folie.

 

Nejmenší děti, klidně už roční nejvíc zaujme obsah kostek. Občas kostka rachtá, občas to v ní šplouchá, dá se přes ně dívat a vidět svět v jiných barvách nebo se dají kostky různě skládat. Ty „drobky“, které ve vodě vidíte jsou třpytky, jen je dost sci-fi je dobře vyfotit :-D.

 

Stavebnice je dle výrobce určena dětem od 18 měsíců, dle mého se s ní ale zabaví dítě od chvíle, kdy ji dovede udržet v ruce (je dřevěná, žádný lehký plast), ideálně pak od doby, kdy umí děti sedět.

 

Tady krásně vidíte, jak tvary respektují vždy svou barvu a obsahově je u každé barvy a tvaru vždy všechen „vnitřek“. Stavebnice má poměrně těžké jednotlivé kostky, což je výhoda, když je začnete skládat na sebe, že se vám spodní patro jen tak nerozjede.

Opět ukázka zbylých tvarů. Červené čtverce, u každého pak každý druh náplně. Dají se krásně stavět geometrické tvary a obrazce, což už bude bavit i děti starší, kde si ani nedovedu tipnout věkovou hranici, do jakého věku bude stavebnice děti bavit. Pokud ji máte, budu ráda za takový komentář :-).

Stavíme si co se dá

 

No a nejčastější otázka, jak si s ní hrají mé děti? Mám tedy dcery dvě, Julie oslavila nedávno narozeniny druhé, Nela čtvrté a zatím se s ní zabaví obě dvě. Asi nejčastěji si společně stavíme domečky pro legáčky a panenky. Snažíme se, aby nám na stavebnici držely i kulatější díly a to dělá celou stavebnici o dost náročnější. Kdo má doma třeba balanční loď, ten asi už chápe :-).

Učíme se míchat barvy

 

Odpovídala jsem na dotazy hláškou o míchání barev a to bylo dost často nepochopeno. Tady je malá ukázka. Tím, že je stavebnice v několika barvách, můžete si kostky vzájemně překrývat a děti se učí, jaká barva vznikne spojením… tady třeba žluté a modré.

Pokud si kostky překryjete, bude tady spojením vidět zelená, což je i na fotce. Tady je ale ještě chytáček v tom, že tekutina obdélníkové kostky je modrá, ale jen ta tekutina. Pokud si kostky Nela přiloží k sobě, zelená je jen tam, kde se kryje voda se žlutou folií kostky druhé. Tedy v prostoru nad modrou tekutinou je klasická průhledná folie a nad hladinou nebude zelená, ale jen žlutá. Rozumíme? No za mě dokonalost.

Stavebnice tangramem

 

Holkám jsem na A4 papír udělala několik tangramových obrázku,. Ty prostorově náročnější pak máme na veliké papírové roli k IKEA tabuli. Na fotce vidíte tvary jen tři. Domeček, klauna (čepička, oči a úsměv) plus malou zmrzlinu, která je snadná, ale Julince dá zabrat, aby napasovala dobře ten zatracenej kornoutek :-D.

Tady už je Nelinka s klaunem, tyhle A4kové obrázky ona frká levou zadní. Můžete dětem vytvořit jednak takovéhle „smysluplné“ obrázky, ale taky můžete udělat tangram čistě abstraktní na veliký papír nebo právě tu roli. Na použití pak máte 16 kostek, takže hurá do toho :-).

Krom toho všeho si Nela kostky zkouší sama obkreslovat, což dělá od té doby, kdy jsem ji posledně měřila nohy na nové boty a nohu jsem jí na papír sama obkreslovala :-D. Skládáním několika tvarů si pak může sama nějaký ten tangram vytvořit, ale to je na ní ještě až až.

S baterkou na dobrou noc

 

No a aby se u nás večer neobjevila baterka, to by bylo něco hodně prazvláštního, takže když zrovna nesvítíme skrz knížky, hrajeme si divadlo. K domečkům ze Sensory blocks kostek přizveme několik legáčků a stínová hra na dobrou noc může začít.

Milé je, že Julinka si tady na fotce ukazuje, kam by dala komín. V tu chvíli začal táta hýbat baterkou a celý domek a střecha Julince utíkaly a ona se nemohla na tu střechu znovu dostat. Ta radost v očích, když zjistila, že vypečeme tátu, když nebudeme prstem honit domek po tabuli, ale dáme ten prst přímo na kostku, na kterou táta svítí :-D. Pak už ujížděl na tabuli dům i s jejím prstíkovým komínem.

 

Tak nevím, zda tohle pomohlo, ale pokud jste váhali, tak jsem to snad rozsekla a už víte, že pro vás je nebo prostě není. Momentálně až do 15.7. jede hromadná objednávka.

Vím, že jsem slíbila ještě jednu na podzim před Vánocema, ale bohužel už asi nebude. Abychom měli hezkou cenu, je třeba objednávat velké množství stavebnic a teď vás je už přes 500. To znovu před Vánocema již nedáme a objednávku ráda zase udělám, ale počítejte, že se bohužel už nedostaneme na takovou cenu.

Hromadná objednávka pro zájemce

 
Původní cena 1399 KČ
Naše cena 1099 Kč
KÓDY:
MKLIFE – cena 1099 Kč
MKDAREK cena 1199 Kč plus k objednávce dárek – tato 3D skládačka
POZOR: pokud se chcete spojit s kamarádkou a neplatit dvojí poštovné, sleva se v košíku odečte jen u jedné stavebnice a proto:
 
a/ pokud spěcháte – objednejte x kusů, nevolte platbu kartou, ale převodem a do poznámky napište, že žádáte o úpravu ceny pro všechny stavebnice
b/ pokud nespěcháte, pošlete email na obchod@kidtown.cz a napište počet stavebnic, objednávku vám vytvoří přímo oni
 
Jinak stavebnici lze vyzvednout i osobně v KidTownu na Hradčanské v Praze. Poštovné zdarma je od 1800 Kč objednávky. Na Slovensko se zasílá PPL za 230 Kč.
 
Pokud byste měli otázky, klidně piště, pokusím se na ně průběžně odpovídat.

Krásný zbytek víkendu

MUDr. Michala Knězková

All posts

17 Comments

 • Andrea Salvétová 24.6.2017 at 19:17

  Dobrý den, moc děkuji za krásný článek! Přesně to jsem potřebovala vidět a vedět!! Jsem nalomená je pořídit a doufám, že manžel bude souhlasit!!

 • Marcela Nemcova 25.6.2017 at 10:10

  Skvělé, moc děkuji za článek. Manželovi to připadá jen jako drahá hračka, tak konečně mu mohu i ukázat, že je opravdu bombastická.

 • Mirka Janečková 12.7.2017 at 21:29

  Zdravím keď kliknem na odkaz pri kóde MKDAREK, vypíše mi, že stránka neexistuje. Kód už neplatí? Ďakujem

 • Geokačerka Kač 28.7.2017 at 13:48

  Dobrý den, my tuhle stavebnici dostali k narození prvního syna a neskutečně ho zajímala snad od 9 měsíců. Teď ji má k dispozici, pořád ji mám ale v té velké původní originál krabici. Tak mě zajímá, jak ji skladujete pro holky? Aby ji měly pořád přistupnou?

 • Hana Janoušková 12.8.2017 at 17:12

  Dobrý den, jsou zde k dipozici ke stažení tangramové obrázky? Děkuji za odpověď.

 • Barbora Kurková 14.9.2017 at 12:47

  Dobrý den, na akci jsem narazila bohužel až teď. Čistě náhodou není prodloužena a tím pádem není možnost zakoupit stavebnici ještě za tuhle super cenu i teď? Děkuju moc za info a přeju krásný den!!! 🙂

 • Barbora Hlavatá 12.11.2017 at 14:45

  Dobrý den, neplánujete ještě jednu hromadnou objednávku nyní před Vánoci? Dekuji

 • Helena 16.11.2017 at 22:24

  Dobrý den,
  Také bych případně měla zájem o objednávku – hezký dárek k vánocům (když jsem zjistila, že houpací prkna jsou vykoupená až do ledna 🙁
  Hezký den,
  Helena

 • Kateřina Bednářová 8.2.2018 at 20:58

  Dobrý večer, Míšo,

  neplánujete nějakou další hromadnou objednávku Sensory Blocks? V létě pro nás bylo ještě brzy, ale už nám prťous pomalu dorůstá do věku, kdy bychom si s tím vyhráli.

  Moc děkuji – nejen za odpověď, ale i za všechny krásné články!

  Katka

 • Sessa 12.11.2018 at 18:09

  Dobrý den,
  děkuji za hezký článek k hračce, nadchlo děti i mě, budete dělat ještě nějakou akci před Vánoci? Děkuji Lucka

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×