Botník | Roční zkušenost

27.4.2017 in Botník - 5 Comments
 Po roce Vánoce, Vánoce …tak s tím začnu vyhrožovat až v srpnu :-D. Dnes to bude roce, ale fotky i pár řádků bude patřit botkám od značky Little blue lamb, protože v nich máme odchozený přesně rok. Loni na jaře jsem je koupila Nele a osvědčily se mi natolik, že i letošní rok do nich jdeme. Kombinujeme je tedy ještě s Tikki botkama, ale tohle jsou takové ty tenisky, které veme na chalupu, do lesa nebo když je hodně mokro. Z fotek se na ně čas od času ptáte, tak dokud jsou krásné a čisté a září novotou, tak je tady ukážu.
 
Obě holky mají nohy hodně veliké, opravdu dost široké, a k tomu všemu obdržely od přírody ještě vysoký nárt. Mám tak snadný výběr v tom, že co najdu pro jednu, druhé sedí v jiné velikosti. Letos to bylo snadné jako facka. Nele jsem loni koupila právě tyhle Little blue lamb Originals. nejsou 100% barefoot, je to takový kompromis, ale ani já nejsem úplně 100% BF, takže jsou pro naše potřeby dostačující. Jakmile je teplo, běhají holky bosé nebo v kožených capáčcích, takže na nebosé dny je tohle naše aktuální volba.

Botičky jsou hezky ohebné. Vyndala jsem z nich holkám vložku, takže i podrážka je ve výsledku přiměřeně tenká. Guma podrážky má vysoký přesah na botu, takto tlustá podrážka není, bez vložky má cca 6 mm a je měkká a ohebná – podélně i příčně, stejně tak v oblasti pod patou (pata je cca o 2 mm výše než špička).

Co je trochu nepraktické a je to dost škoda, je aplikace suchého zipu. Ten je bohužel jen na koncové části pásku, takže nedovolí dítěti, aby botu dostatečně utáhlo. Z toho plyne, že pokud dítě nemá dostatečně vysoký nárt, botu si neutáhne a bude se vyzouvat. Holky tohle netrápí, ony mají nárty buclaté, ale když jsem je prvně koupila Nele, vzala jsem větší nadměrek a první měsíc i jí byla bota volnější. Zip lepí opakovaně, není to jako u zimních, kde často maminky psaly, že nelepí.

Velikostně boty odpovídají údajům v e-shopu. Opět jsem je objednala u paní Kláry v e-shopu LittleShoes a míry boty sedí přesně podle popisků.Julinky velikost 25 tak odpovídá maximální délce 16.2 cm.

Šířka boty je pak také odpovídající.
 Nelinky velikost 29 měří udávaných 7,2 cm. 

V botě je však ještě volný prostor cca 2 mm na každou stranu, takže tahle bota sedne vážně snad každé široké noze. Z té šířky mám vždy nejlepší pocit. Táta se vždy směje, že má Nelinka takové selské nohy, rozťáplé do všech stran, ale mně to přijde strašně roztomilé. Je jak malé lvíče, které má mohutné tlapy, ale je ještě malé a sametově plyšové :-).
Takže zatímco loňské jaro a podzim v nich ťapkala Nela, letos už po těch hřbitovech trajdaj v „malých modrých ovečkách“ obě dvě. Stejně už se ale při každé návštěvě hřiště ptají, jestli je můžou sundat, takže já se moc těším, až řeknu „No jasně, holky“.

Little blue lamb v celém sortimentu nabízí právě www.littleshoes.cz Mějte se moc hezky a už žhavte pomalu botníkové smysly, protože loni tak strašně rychle zmizely všechny letní bare boty, že musím na číhanou letos brzy. Ta Nely velikost 28 a výš, ta nemá velikosti pak už nikde.

Mějte se krásně.
MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Dětský Blog 28.4.2017 at 8:36

  U nás se už začíná chodit, takže pokukuji právě po nějakých fajn bare botičkách.

 • Lucie 29.4.2017 at 19:11

  Možná jsem ten původní článek s recenzí zde na blogu četla. Každopádně jsem určitě na to zapomněla a když jsem sháněla první botky pro naši Adelku i pro našeho 2,5 letého zkušeného chodce Tomika, objednala jsem právě tyto (pro Tomika v klučičí šedé). Jsme spokojeni.

 • Jana Frantíková 5.5.2017 at 17:14

  Chci se zeptat, jestli botky po Nele zdedi i Julca? Opicakovi kupuju bkty nove, ale pokud Mimi zdedi taky takove ploutve, tak mu LBL budou taky krasne.

  • Míša 5.5.2017 at 17:22

   Dobrý večer Jani. Ano barefootove boty a ty s hodně měkkou a tenkou podrážkou se neseslapou a bylo v planu, že Julie podedi. Paradoxně ale už má téměř stejně velkou nohu jako 4r Nela a treba boty na zimu co měla Nelinka, ty vyšly velikostne Julce na léto. Takže v praxi ještě ani jedny nepodědila. Ale zase je schovam a snad se trefi noha na jaro či podzim 😂

 • Markéta Waas 7.5.2017 at 11:50

  A máte zkušenosti s touto značkou i pro sandálky?

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×