knihovnička | Domov

1.5.2017 in Knihovna - 2 Comments
Jak se přivítat doma po týdenním putování než právě tímhle příspěvkem :). Do knihovničky nám přibylo zase několik milých knížek, a protože jsem už psala o tom, jak má Julinka ráda knížky, kde převažuje ilustrace nad textem, z téhle jsou doma za se Vánoce. Podobně jako edice Montessori příběhů z Nakladatelství Svojtka, i tahle kniha je ve stejném duchu. Kde všude a co všechno může znamenat domov? Holky i na dovolené každému hotelu říkají „domů“, po téhle knize už tak trochu ví, že „domů“ je jen tady u nás, i když pro jiné to tak není.

 Tahle milá knížka vyšla v nakladatelství 65.pole, o kterém (se přiznám) jsem do té doby zrovna často neslýchala. Chyba! Knížek pro děti tam je krásných moc, takže na ně půjdeme postupně.  Na první pohled zaujme děti ilustrace a spousta prostoru pro vlastní příběhy a povídání. 
Kniha srozumitelně ukazuje, že míst, kde můžeme být doma je mnoho, že ne všichni žijeme stejně a na stejném místě. Tak trochu ukazuje dětem, že je správně a přirozené, že nejsme všichni stejní a nezapomíná ani na odlišné poměry, kdy vedle sebe postaví dům vévodkyně a domov koňského kováře… 
Na 40 stranách je hned několik rozdílů. V místech kde žijeme, ale i v tom, jak naše domy vypadají. Zaneřáděné domy hodně baví moje holky 😀 …nevím, možná jim to připomíná jejich vlastní pokojíček, který je po většinu dne jak po výbuchu atomovky, do doby než naklušu s informací, že se blíží koupel :-D.

Je to kniha dětská, takže je v ní samozřejmě i pohádkový duch a domovem tu může být i hromada s pokladem, domek na Měsíci nebo třeba boty. Knihu jsem nefotila celou. Myslím si, že těch pár stránek hezky ukáže, v jakém duchu se dětem domovy představí :-).

Jediné co v knize nenajdete, jsou lidé bez domova. Každý tu má své místo, i kdyby to mělo být třeba v autobuse s kapelou nebo divadelním souborem.

Své místečko si najdou i zvířátka, takže včelí úl nebo třeba dutiny ve stromech tu jsou taky. Sami vidíte, že je na každém, kolik dalších informací si doma s dětmi přidá. Prostoru je k tomu opravdu hodně, a proto se mi knížka tolik líbila, že stála za další puštění koruny :-D.

 Tady už zmiňované rozdíly. Na dvoustraně si sousedy dělá paní vévodkyně v krásných šatech a s nastrojenými dětmi. Vedle ní pak bydlí usměvavý a spokojený koňský kovář, který navíc podle pleti bude cizinec. Dokonalá je! 🙂

Líbí se vám? Nám moc a své místo má v knihovničce zatím dost nahoře, protože není leporelová a tak trochu ji chráním před Julinkou. Knihovnu u nás doma vám brzy ukážu v rámci dětského hracího koutku v pokojíčku. Mám jen jedu polici, kam ukládám knihy, o které se ještě trochu bojím, ale čteme je vždy spolu, a tak často, jak holky chtějí.

Mějte se krásně a brzy bude vyhlášení všech soutěží, které včera končily a pokročíme v dětských emocích, které se vám tak líbily, že už jsou na blogu v TOP 5 článcích. Ty mimochodem najdete v pravém sloupci na každé stránce tady na blogu. 
Krásný a zaláskovaný 1.Máj.
 
MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Lucie Kučerová 1.5.2017 at 11:34

  Děkuji za tip na nakladatelství.

 • Míša 2.5.2017 at 19:22

  Luci rádo se stalo 🙂 Ani já si ho nikdy moc neprocházela a těch knih je tam krásných fůra 🙂 Hezký večer

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×