Děti a EMOCE | Co ty naše nálady?

24.4.2017 in Emoce, Hračky, Hraní - 208 Comments

Už minulý týden jsem to nakousla a dnes začnu kousat víc. Pár týdnů se tu budou objevovat tematicky zaměřené články. Děti a jejich nálady, pocity a to především ty ne úplně příjemné. Vystřídá se tady smutek, strach, nemoc a smrt v rodině, setkání s „jinými“ lidmi, ale taky žárlivost a vztek. Ke každé emoci si budete moct prohlédnout inspiraci na hezkou knížku, zahrát si hru nebo přečíst rozhovor s někým, kdo má k tématu co říci. Dnes zahájím hravým mišmašem, ze kterého si každý může vzít to své.

Krásným příkladem, jak si s dětmi začít povídat o tom, že nějaké emoce a nálady vůbec máme a aby si je děti dovedly představit, je právě náladové pexeso. Tohle naše berte jen jako inspirační, můžete si velice snadno vyrobit i své vlastní. Stačí na kousky papíru namalovat smajlíky, pokud chcete, aby karty vydržely, můžete je zalaminovat a máte náladové pexeso jako my tohle od Plan Toys.

Když jsem ho před holky vyndala, hodně naivně jsem si myslela, že si to pexeso vážně zahrajeme :-D. Z iluzí mě vyvedly až ony samy.

První kolo bylo osahávací. Holky braly jeden žeton za druhým a ptaly se a ptaly. Něco Nela dokázala popsat, Julie se leda řehtala jak kůň, když objevila „happy smile“ :-D. Prošly jsme všechny nálady a přiznám se, že i já musela vzít do ruky tahák, který je k pexesu přiložený.
Když jsem viděla, jak si holky úplně změnily herní pravidla, nechala jsem je a moc se mi líbilo, jak se dostaly do rolí. Z pexesa se vyklubalo domácí divadlo a to Nelu baví, moc.

Zkuste to doma taky. Rozhodně si tak děti zapamatují a uvědomí hned několik nálad.

Je důležité umět porozumět tomu, proč se cítím právě takhle a co to vlastně způsobilo.

Krom úsměvu, pláče a bolesti, toho holky moc neznaly, respektive nedokázaly k tomu nic moc povědět. Vstoupila jsem tak do hry já. Nela si vždy vybrala jeden žeton, na ten jsme se podívaly, Julinka nám ho našla na tahákové kartě a já jim přeložila název dané nálady. To většinou nemělo efekt, ale hodně pomohlo, že jsem ke každé náladě přidala příklad a pak se Nely zeptala, kdy ještě… teď trochu konkrétněji :-).

První si Nelinka vybrala hnědého panáka, který je na žetonu USTARANÝ.

Vysvětlily jsme si, že když se nám na hřišti Julinka schovala pod klouzačku a my ji dlouho neviděly, začala jsem si dělat starosti, kde ji asi máme.

Pak jsme si větu několikrát opakovaly a rozjel se u nás dramaťák, který holky ohromně bavil :-D. Já se snažila vždy vyfotit ten pravý výraz, ale holky se do toho vždy tak smály, že to bylo vyšší dívčí. Takže tady je, má ustaraná :-D.

Poslední krok ke každému žetonu pak byla otázka: A kdy ještě jsi, Nelinko, ustaraná? Kdy se děláš starosti? Hned to bylo pro čtyřleťandu snazší a dokonce se skvěle bavila.

Jedeme dál. Tenhle žetonek, zelený usměvavý xichtík, ten byl favoritek u Julinky. Chodila jak sluníčko a občas ještě přednesla „Cha, chaaa“ :-D.
A kdy jsi ještě veselá a máš radost? 
„Když jsme dlouho venku. Když dostanu dárek“
První vyšší dívčí pro mámu. Vysvětlete dítěti, co znamená ZNECHUCENÝ výraz. Nenapadlo mě toho moc. Prvním příkladem byla vzpomínka, jak Julinka přišla a v puse měla nacpanou svou ponožku. Joo, ještě ten den. Víc se ale chytla představa, že si táta pochutnává na broukovi. Mimochodem tohle zahlásila Nela na celou tramvaj ještě ten večer, když jsme razily v princeznovském do Národního divadla. No, pobavila :-D.
Rozlišit plačící panáky v pexesu moc nešlo, ale my už teď víme, že ten s jednou slzičkou značí BOLEST, ten se dvěma pak SMUTEK. Tady to bolelo a zas nám byla příkladem Julinka, která si ten den prokousla jazyk a u každého jídla pak plakala, že jí bolí jíst. Myslím, že to má Nela nacvičené skvěle :-D.
Kdy se STYDĚT? Tady ještě Nelinka moc nerozumí co se po ní chce, takže jsem se ani o nic převratného nesnažila, chytila se příkladů kdy Julinka před každou návštěvou prchne a moc nevěděla co dál :-D. Časem ale určitě na něco přijde, protože tohle divadlo chce hrát s každým, kdo k nám teď dojde na návštěvu. Tak co, kdo dorazíte? 😀
Zkuste si s roztlemeným osazenstvem hrát na VZTEK. Nelinka se snažila, ale ten smích se nedal zastavit. Naštvaná Nelinka tedy nebyla na dlouho. I když, večer už se vztekala, že nechce ještě spát, tak jsem krásně vytáhla „Nelí, pamatuješ na červeného panáčka, který se zlobí? Tak to je přesně tohle.“ Tipuju, že zítra až pexeso vytáhne, u červeného zahlásí, že ještě nechce jít spát :-).

A chcete se podívat do zrcadla? Nemusíte se dětí ptát, kdy ještě jsou naštvané. Co se zeptat:

Nelinko a kdy se zlobí maminka?

 

Ani nevíte jaký jsem měla strach, že se vytasí s nějakou malicherností, za kterou se budu stydět. To jak vidí ony nás. Naštěstí si Nelinka vzpomněla jen na trhání knih a ubližování Julince (což už nedělá, ale dřív nerozuměla tomu, proč do ní nemůže strkat…). Strach jsem ale měla, protože i takhle se dá celá hra obrátit a najednou se podíváte do zrcadla. Jak na nás koukají?
Máme za sebou narozeniny, i když oslava ještě čeká za dveřma. Nějaký ten dárek už se jim ale do rukou dostal, takže PŘEKVAPENÝ výraz nebyl problém. Jééé, to je pro mě? 😀
Nic není tabu. Byl čas vysvětli i to, co je vlastně ta nuda. Občas holky slyší, že jak je možné, že se nudí, když si rozložily puzzle, které milují úplně nejvíc a najedou nemají zájem? Podle mě je i nuda zdravá, takže s ní nebojuju a holky si ji samy většinou prolomí a najdou další smysl hry. Zahrát ji ale umí špičkově 😀

Škoda, že ty fotky dostatečně nevyjádří, jaká legrace byla a hlavně to, jak si to užívají samy děti. Už dlouho víme, že Nela je hodně do knih, zpívání a právě i divadýlka, takže už se těšíme, že začne od září chodit na kroužek, kde hrají děti divadýlko, učí se poznávat samy sebe a myslím si, že tam bude neskutečně spokojená.

 

Líbí se vám tohle pexeso? Nebo spíš tohle domácí divadlo? Já ho koupila holkám už před nějakým časem, protože už víte, že na PlanToys ujíždím a věřím, že ty hračky přežijí i vnoučata. Jakmile je na ně někde akce, beru je do foroty a už teď mám v dárkové skříni připravené další na Den dětí :-D.Vy ale můžete tuhle sadu vyhrát, protože do soutěže mi ji pro vás věnovalo Feedo, internetový obchod, se kterým spolupracuju, děláme spolu semináře první pomoci a celkově se snaží ulehčit život všem maminkám :-).

Chceš od nás Náladové pexeso Plan Toys?

 1. buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life 
 2. Do neděle 30.4. napiš,  pod tento článek nebo na FB Kterou hračku Plan Toys bys ráda do další soutěže (vybírej TADY)(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)
 3. pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x
 4. Pokud nás sleduješ na instagramu (mk_life.cz) zařadíme tě do slosování gratis ještě jednou!

Mějte se krásně a brzy si budete moct přečíst rozhovor s lékařkou, která s dětmi pracuje a  o důležitosti emocí tady poví víc. My už s holkama vyrážíme směr Plzeň, kde na nás čeká neskutečných 75 maminek na Kurz první pomoc dítěti a z Plzně pak hurá směr Německo. Ano, konečně došlo na výlet do Legolandu, který nám Nelinka vyhrála v kreativní LEGO Duplo výzvě :-).Krásný večer

MUDr. Michala Knězková

All posts

208 Comments

 • Věra Srbová 24.4.2017 at 18:39

  jéé Míšo, super článek, moc děkuji! Tohle pexeso vůbec neznám 🙂 Super věc co se dá využít mnoha způsoby – úplně vidím hru na pantomimu:-)
  verka.srbova@seznam.cz

 • Adela Vejvodova 24.4.2017 at 18:42

  Mám zálusk na balanční loď. Díky za soutěž a na IG sleduji rovněž – jako vejvodova.adela.

  vejvodova.adela_seznam.cz

 • Maťka Andelová 24.4.2017 at 18:43

  Skvelé tipy! My by sme si určite vybrali smyslové pexeso alebo zeleninu na krájanie.

  matka.andelova@gmail.com

 • Katka Bejblova 24.4.2017 at 18:44

  Teda pexeso i článek je super. Hlavně bylo bezva mrknout na ty fotky jak to děti dokáží napodobit, ale s tím vysvětlování Vás obdivuji. Pokud nevyhraje určitě do budoucna pořídím.

 • Radka H. 24.4.2017 at 18:44

  Opět děkuji za tip na zajímavou hračku, resp. hračku/nehračku 🙂
  Mě by se líbila jedna z těchto hraček:
  https://www.feedo.cz/plan-toys-pohadkove-kostky/
  https://www.feedo.cz/plan-toys-balancujici-kaktus/
  https://www.feedo.cz/plan-toys-puzzle-ozubena-kolecka/
  Sleduji i na Instagramu(raduliH)
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • saui.dj 24.4.2017 at 18:47

  Hezký večer, příště klidně smyslové kostky:-) Šárka (saui.dj@seznam.cz)

 • tria 24.4.2017 at 18:50

  Balancující opice vypadají super ��. Diky za soutěž. Andrea.p@centrum.cz

 • Anonymní 24.4.2017 at 18:51

  Mají krásné hračky, nejvíc se mi líbí kalendář. katerinaf@centrum.cz

 • Anonymní 24.4.2017 at 18:51

  Moc pěkné tipy. Sleduji na FCB i Instagramu, Magda Černá.
  Mic se mi líbí smyslové kostky nebo můj první kalendář.

 • Anonymní 24.4.2017 at 18:53

  Děkuji za soutěž, příště třeba PLAN TOYS Set na lisování modelíny, modelína je v kurzu stále a pořád :).
  Email: ducky123@seznam.cz

 • Lucie Chmielová 24.4.2017 at 18:53

  Dobrý večer, balancující opice se mi zdá jako zajímavá cena do soutěže. Po náladovém pexesu už pokukuji docela dlouho. Sdílím na FB i instagram (luciechmielova)
  S pozdravem a přáním pěkných dní
  Lucie (witlucie@gmail.com)

 • Anonymní 24.4.2017 at 18:55

  Naprosto parádní, toto vidím poprvé a neznam to. Našemu brouckovi by to snad trochu pomohlo v rozpoznání emocí(autismus), stále v tom chudinka tape. Zkusíme štěstí a přejeme krásný večer, Tereza – Tkonvalinova@email.cz , FB – Tera bezinka

 • Barbora Jastrzembská 24.4.2017 at 18:55

  Úžasně vypadá tato balanční hračka se zvířátky https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/
  Sdílím i na fb a snad se nám zadaří vyhrát krásné pexeso.
  Barajastrzembska@gmail.com

 • Anonymní 24.4.2017 at 18:55

  Krásný článek! Já bych si ráda zasoutěžila o navlékací ovci Plan Toys pro syna, tauž se mi líbí dlouho. Děkujeme za soutěž! Sdílím veřejně na facebooku jako Luci Es. Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz) 🙂

 • Radka Eliášová 24.4.2017 at 18:57

  Mi se libi smyslove kostky a protoze se blizi (snad) hezke pocasi tak hru kroket.
  Radu.eliasova@gmail.cz
  Sleduji i na ig (raduelis)

 • Anonymní 24.4.2017 at 18:58

  My bychom brali všechny hračky 🙂 všechny jsou krásné, ale když mám vybrat tak mě zaujaly smyslové kostky. Srb.lucie@seznam.cz

 • Kateřina Vacková 24.4.2017 at 19:00

  U nás by určitě uspěla kreativní kolíčková tabule.(katyvaci@gmail.com)

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:02

  Dobrý večer tak za nás PLAN TOYS Kostky s vodou.Pexeso je moc krásné.Lucie Boglisová (lucieboglisova@seznam.cz)

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:04

  Moc se mi líbí smyslové kostky nebo jakýkoliv hudební nástroj 😉 Lenka M. Lenocka7@seznam.cz

 • DD 24.4.2017 at 19:05

  Bozi je uplne vsechno 😉 Ale top je jezdici ponik 😂

 • Vladimíra Hrňová 24.4.2017 at 19:06

  Tezke vybrat jednu hracku, brala bych tak 80 % jejich hracek 🙂 ale asi nejvic me nadchly balancuji i opice. Vladka H.
  vladimirka.v@post.cz

 • Irena Durdilová 24.4.2017 at 19:06

  Naprosto skvělý článek a moc prima soutěž. Sdílím na fb i sleduji na instagramu. irena.durdilova@seznam.cz

  • Irena Durdilová 24.4.2017 at 20:16

   A nejvíce se mi líbí navlékací ovce.

 • Kateřina Horová 24.4.2017 at 19:07

  Krásný večer Míšo,

  Tohle puzzle je úžasný! Mám v plánu ho pořídit dceři k narozeninám, tak třeba budu mít štěstí 🙂 Plan toys mají úžasné hračky a určitě budeme muset pořídit puzzle roční období, tak byste ho mohla zařadit do další soutěže 🙂 Sleduji i na IG.

  Katka (katerina.horova86@gmail.com)

 • Marketa Botankova 24.4.2017 at 19:08

  třeba krájecí sada 🙂
  marketa.botankova@seznam.cz
  sleduji na ig jako marketa.botankova

 • Romana Ferdanová 24.4.2017 at 19:11

  Smyslové pexeso je moc krásné, našim klukům by se určitě líbilo, stejně jako Balancující kaktus od Plan Toys 😀 liskova.romana@centrum.cz

 • Lucka Procházková 24.4.2017 at 19:13

  Hezký večer,to je krásné pexeso 🙂 to by se nám líbilo a protože mám syna,pro příště by se nám líbila třeba vláčkodráha…
  lucie_prochazkova@centrum.cz

 • Petra Dvořáčková 24.4.2017 at 19:14

  Tak jsem prošla hračky Plan toys, a ráda bych si zahrála o Kostky s vodou, ty mám vyhlídnuté už tak tři roky :), nebo Petanque, protože hrát si venku je prostě nej :). pjuzova@seznam.cz

 • Lenka Trejbalová 24.4.2017 at 19:17

  Dobry vecer, pexeso vypada super a neco takoveho jsem do budoucna hledala. Jinak od Plan toys se mi dal libi puzzle ozubena kolecka. lenka.machova@gmail.com

 • Libka Smyčka 24.4.2017 at 19:17

  Puzzle ozubena kolecka nebo rytmicky bubinek. smyckova.lib@gmail.com (FB – Libka Ve Smycce)

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:19

  Opět děkuji za tip na překrásné hračky, u mě vede emoční pexeso a puzzle ozubená kolečka (https://www.feedo.cz/plan-toys-puzzle-ozubena-kolecka/), to by do příští soutěže vůbec nebylo od věci 🙂 Sdílím na Facebooku a sleduji na instagramu (bednar_ka). Kontakt: kacii.karesova@gmail.com. Hezký večer a děkuji za milé čtení! Kateřina Bednářová

 • Lucie Nováková 24.4.2017 at 19:21

  Krásný večer, skvělý článek a skvělé pexeso, nedavno jsme si s naší dcerou prošli doslova emoční smrští a změnou nálad, mluvit o tom moc nechce, pexeso by byla skvělá volba. A pro příští soutěž za nás balanční loď 🙂 luciecb@seznam.cz

 • Jana Krupová 24.4.2017 at 19:21

  Míšo, opět děkuji za skvělý tip na dárek! 🙂 Nám by se jednoznačně zamlouvalo právě náladové pexeso. A tak komentuji, sdílím a sleduji 😉
  nanniee@centrum.cz

 • Kateřina Maršíková 24.4.2017 at 19:21

  Úplně boží Nelčiny výrazy, krásně to doplňuje úžasnou "hračku"! Doma už máme od PT smyslové kostky a ovečku, určitě by se nám hodily kostky s vodou. Teď v létě s nimi bude velká zábava díky slunci! Hezký den, Kateřina (sdíleno na FB Kaku Le, sleduji na instagramu kafku_le)

 • Petra Sísová 24.4.2017 at 19:23

  Po tomto pexesu pokukuji už dlouho, tak zkusím štěstí. V každém věku dětí se dají vybrat krásně hračky od této značky.Aktuálně plánuji kuličkovou dráhu dětem k narozeninám 😃
  ppnovot@gmail.com

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:24

  Nojasně, že ho chci vyhrát, emoce (pojmenování, zvládání) musíme trénovat (i maminka :-))
  Další hračky od Plan toys, co mě zaujaly jsou opice https://www.feedo.cz/plan-toys-balancujici-opice/ a smyslové kostky https://www.feedo.cz/plan-toys-smyslove-kostky-9ks/
  Sleduji i na IG (terezie.tes), Terka terinaj@seznam.cz

 • Zupkova Karla 24.4.2017 at 19:25

  Ahoj, pexeso vypadá skvěle! Od plan toys by se mi líbil ještě jakýkoliv hudební nástroj 🙂 kaja.zupkova@seznam.cz

 • Lenka Haarbrandt 24.4.2017 at 19:25

  Všechny hračky vypadají dobře, líbí se mi hudební nástroje nebo třeba ty kuželky. Ale pokud bych měla vybrat jen jednu, tak vyhraje kulickova dráha! Pexeso s emocema je ovšem také zajímavý nápad!
  lenka.haarbrandt@gmail.com

 • Petra Miková 24.4.2017 at 19:27

  Tak za nás vede balanční loďka. Už párkrát jsem po ní pokoukávala. FB:Petra Miková, IG:muj.povedeny.blog

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:28

  Dobrý večer, líbila by se mi příště recenze na balanční loď nebo balancující kaktus. Sleduji na FB.
  p.simkova@gmail.com

 • Michaela Kratochvílová 24.4.2017 at 19:29

  Super článek a krásná soutěž, toto pexeso neznám a moc mě zaujalo. Plan toys ma spoustu krásných hraček, ale synovi by se líbila třeba kuličková dráha "Deluxe".
  Sdílím na FB
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Kateřina Šikýřová 24.4.2017 at 19:36

  Do další soutěže by byla fajn kreativní tiskařská sada.
  Sdílím na FB jako Katka KaTka
  Na instagramu sleduji jako Ketrr
  katka.sikyrova@gmail.com

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:37

  Zajimala by ma balancna lod.mrodakova@gmail.com

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:38

  Děkujeme za další inspiraci 🙂 za nás smyslové kostky
  tondlusek@seznam.cz

 • Soňa Mašková 24.4.2017 at 19:41

  Děkuji za článek a tip na hru, vysvětlování emocí je nyní (syn 3,5) u nás aktuální téma. Plat toys dělá krásné hračky, krásný je bubínek či balancující hra. Sonka.maskova@seznam.cz

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:42

  Pěkný večer, Míšo, děkuji za pěkný článek. Určitě bychom vybrali sadu zeleniny. Dádík už jednu dostal, ale museli jsme ji reklamovat. Zuzka (zuzanablahova@seznam.cz, FB sdílím).

 • Anonymní 24.4.2017 at 19:51

  Plan toys ozubena kolecka nebo kostky s vodou 😉 helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchova)

 • Petra B 24.4.2017 at 19:58

  To je super, Miso. O tomto pecesu jsem neměla ani potuchy a určitě by si u nás své místo našlo.
  A protože se snad blíží jaro a léto, uvítal a bych nejakiunhru na ven. Např. petanque či kroket.

 • Anna Kapcová 24.4.2017 at 19:59

  Foťák a ovečka se nám taky hodně líbí:-) anicka.kapcova@gmail.com

 • Lenca 24.4.2017 at 20:05

  Libi se mi balancni lod.
  Pexeso jesuper, dekuji za tip na darek.
  lencaklimova@seznam.cz

 • Romana Ryglová 24.4.2017 at 20:08

  Mě zaujala balanční loď či opičky nebo smyslové kostky. ryglova.romana@gmail.com

 • Anonymní 24.4.2017 at 20:08

  Je to trochu mimo téma, ale doufám, že ještě budeš připravovat další část série matka nebo doktorka. Zajímalo by mě téma uspávání dětí – jak jsi uspávala holky jako malé, učila je usínat samotné, apod. A pak ukončování kojení. Psala si někde, že jsi kojila do 15 měsíců a pak holky pily kravské mléko. Odmítaly umělé? Jak si jim vysvětlila že už nebude prso.. apod.?
  Moc by mě zajímaly tvoje zkušenosti.

  • Míša 24.4.2017 at 20:35

   Moc dekuju za podněty a ráda sepisu. Vše jsem řešila a rovnou dvakrat. U obou holek to bylo navíc jiné 😊

 • Veronika Severinová 24.4.2017 at 20:09

  Už jsem na něj koukala před časem možná by to vyřešilo některé drama nálady našich holčiček 😀 s radostí článek sdílím na fb.
  Od Plan toys se mi líbí těměr všechny hračky. Už jen pro to, že jsou dřevěne a krásně zpracované. Uzasné jsou potřeby do kuchyňky..ať nádobi či ovoce a zelenina a nebo zvukové kpstky,ty mne moc zaujaly…
  Severinova.veronik@gmail.com

 • Veronika Severinová 24.4.2017 at 20:10

  Už jsem na něj koukala před časem možná by to vyřešilo některé drama nálady našich holčiček 😀 s radostí článek sdílím na fb.
  Od Plan toys se mi líbí těměr všechny hračky. Už jen pro to, že jsou dřevěne a krásně zpracované. Uzasné jsou potřeby do kuchyňky..ať nádobi či ovoce a zelenina a nebo zvukové kpstky,ty mne moc zaujaly…
  Severinova.veronik@gmail.com

 • Anonymní 24.4.2017 at 20:13

  Děkuji za soutěž. Pexeso bysme 100% využili. Příště by se mi líbilo vyhrát smyslové kostky. Evika2.h@seznam.cz

 • Jana Tonnerova 24.4.2017 at 20:16

  Pekna inspirace. Pexeso nalad by se nam hodilo 🙂
  Jana.tonnerova@centrum.cz
  Fajn vecer

 • Anonymní 24.4.2017 at 20:18

  Děkuji za další skvělý tip na hračku 🙂 Z dalších se mi líbí kostky s vodou nebo smyslové kostky. ivuska.v@atlas.cz Iva C.

 • Anonymní 24.4.2017 at 20:18

  Líbí se mi balancující opice či kaktus. A za tip na pexeso moc děkuji!
  svarcovak@post.cz

 • Aneta Sajdok 24.4.2017 at 20:18

  Tak nas by bavily nejake hry (petanque, kroket, minigolf). Sledujem i instagram 😉 a prejeme plno zazitku z legolandu a tesime se na fotky. (a.saj@centrum.cz)

 • Gábi 24.4.2017 at 20:21

  Od Plan Toys bych taky brala hracek vice,ale treba smyslive kostky vypadaji super! Gabriela.humpolova@seznam.cz

 • Gábi 24.4.2017 at 20:21

  Od Plan Toys bych taky brala hracek vice,ale treba smyslive kostky vypadaji super! Gabriela.humpolova@seznam.cz

 • Karolina Bohmová 24.4.2017 at 20:33

  Od Plan Toys cokoliv…ale pro nasi malou ted aktuálně xylofon 🙂 kainkova.k@gmail.com

 • Anonymní 24.4.2017 at 20:35

  Za mě navlékací ovce… kristova@post.cz

 • Nikol Horáková 24.4.2017 at 20:36

  Hračky od Plan toys mám zkouklé snad skoro všechny, některé dokonce i koupené.. jako vkládačku cyklus kuřátka nebo zatloukačku mrkvička a zajíček =) Ráda si pro synka zasoutěžila o https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/ nebo https://www.feedo.cz/plan-toys-muj-prvni-kalendar/ slunicko1321@seznam.cz budu sdílet na fb

 • lili 24.4.2017 at 20:50

  Vsetky hracky od Plan toys su zaujimave spracovanim, designom aj ucelom. Naj by sa nam hodila kreativna tabula alebo kalendar ( skraky@gmail.com)

 • Hanka Růžičková 24.4.2017 at 20:58

  Plan Toys má krásné věci. Líbily by se mi kostky z vodou. Hanickkka@seznam.cz

 • Anonymní 24.4.2017 at 20:59

  Všechny hračky jsou krásné. Já bych vybrala balanční loď nebo balanční kaktus ☺
  kalousovaluc@seznam.cz

 • Dida 24.4.2017 at 21:13

  Emoce jsou super, je pravda, že jsem je s ní trénovala jen jednou. Škoda, že je dcerka na některé hračky již "velká". Mě se líbí https://www.feedo.cz/plan-toys-kreativni-kolickova-tabule/. dita.brezinova@seznam.cz

 • Anonymní 24.4.2017 at 21:18

  Tak po přečtení vašeho článku u mě vede pexeso, ale Terezce nejsou ani dva roky a moc toho nenamluví, takže teď bychom spíš využili třeba třídění kostek podle tvaru a velikostí. verca.dolezalova@seznam.cz sdílim i na fcb

 • Míša 24.4.2017 at 21:20

  Instagram sleduju, na FCB dilim….

  MISHA88@seznam.cz

  A priste do souteze treba ozubena kolečka..

 • Anonymní 24.4.2017 at 22:08

  Super clanek, dekuji. Libili by se mi napriklad puzzle ozubena kola:-) nicmene velmi dekuji za tip na darek:-) sdilim fb debbie debbiova, debbie@post.cz

 • Renata Ševčíková 24.4.2017 at 22:15

  Na instagramu sleduji (Renata Ševčíková), na fb sdíleno.

  Moc se mi líbí balanční loď nebo kostky s vodou 😉

  hezký večer!

 • Anonymní 24.4.2017 at 22:21

  Na fb sdíleno (Alexandra Pavlíková), email Michel.ova@seznam.cz

  Líbí se mi Můj první kalendář!

 • Hana Jacková 24.4.2017 at 22:54

  Padlo mi do oka petanque nebo smyslove kostky. Nas malej triletak ted dostal k narozeninam balancni lod a jsem z ni unesena.
  Jdu sdilet 😉
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Helča 25.4.2017 at 3:30

  U nás by asi frčel fotoaparát nebo balanční loď 🙂
  Helena.javurkova@gmail.com

 • Dadida 25.4.2017 at 4:05

  Krasa! Spousta emoci je u nas na dennim poradku, at uz se jedna o ty moje nebo mych dcer. To pexeso musime mit. Od Plan Toys tezko vybrat jedinou hracku, ale zajimave mi prijdou smyslove kostky nebo kostky s vodou. Dagmar (dagmar.fialova1@seznam.cz)

 • Aneta Švábová 25.4.2017 at 4:43

  Juva to je téma jak ušité i pro Natálku naší, 6let,emoce nám dělají problém a tak tohle asi narychlo namaluji a otestujem. Tím. Pádem. A OOOOOO PROSÍM. Rádi bychom pexeso vyhráli. Možná by šlo hezky využít i při našich logo chvilkach 😉

 • Lucie Patková 25.4.2017 at 5:13

  U nas by mel urcite velky uspech prvni fotoaparat nebo sada zeleniny na krajeni. Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

 • Sylvie 25.4.2017 at 5:26

  Děkuju za inspiraci, už dlouho přemýšlím, jak dcerám emoce vysvětlit a tohle je skvělý způsob. Jen s výběrem hraček sem měla trochu problém, zaujalo mě jich hned několik. Starší je téměř tříletá a zajímá se o všechno, co se děje v kuchyni, tak sem nakonec zvolila sadu ovoce a zeleniny na krájení. Ale skvělé jsou i kostky s vodou, navlékací ovce, smyslové kostky a čísla 1-10. Krásné hračky a vnoučat se určitě dožijí. sdohnalikova@gmail.com

 • Kateřina Pípalová 25.4.2017 at 5:40

  Krasne hracky, kdybych mela vybrat jen jednu tak vlackodrahu.
  Kacccenkaa@seznam.cz

 • vladka 25.4.2017 at 6:03

  Skvele pexeso. Este som ho nevidela. Na stranke sa mi pacila ovca. Facebook Vladka Vrablová. dudovavladimira@gmail.com

 • Pepe Peťula 25.4.2017 at 6:09

  Opet musim podekovat za skvely tip na hracku.Starsi ma problem vyjadrovat emoce a mluvit o nich,s mladsim by tak bylo snazsi to vse ukazat.Pokud nevyhraji,zarazuji na seznam "pocebujeme" 😂 priste treba o "smyslove kostky " ?? 🙂
  Kopasova.petra@seznam.cz
  Fb i Insta pepe petula

 • Marketa Behounkova 25.4.2017 at 6:20

  Tak u nás by měl úspěch i fotoaparát 🙂
  mad5lenka@seznam.cz
  Fb Markéta Běhounková

 • Anonymní 25.4.2017 at 6:32

  Plan toys mají opravdu krásné věci. Moc se mi od nich líbí Balancující opice. FB Jana Šaurová (helsis@seznam.cz)

 • Libuška Křížová 25.4.2017 at 6:44

  Mě se děsně líbí ta kuchyňka..myslím, že i dceři by se líbila 😀 Sleduji a SDÍLÍM na fb jako libuska.krizova, na IG jako marcrazy.marcrazy a mailík marcrazy@centrum.cz

 • Luciiiii 25.4.2017 at 6:44

  Perfektní tip na dárek, díky za něj! PlanToys mají krásné hračky, kdybych měla z aktuální nabídky vybrat jednu, budou to Kostky s vodou. Lucie.dolezalova84@gmail.com, sdílím na fb a sleduji IG.

 • Anonymní 25.4.2017 at 6:45

  Díky za tip na super hru 🙂 Z dalších hraček/her od Plan Toys by se mi líbil poník:
  https://www.feedo.cz/plan-toys-jezdici-ponik/
  Sdílím na FB (Katerina Krupova), na instagramu sleduji jako Splendidka1. splendidka(zavinac)yahoo.de

 • Anonymní 25.4.2017 at 6:53

  Krása, děkuji 😉

  Moc se mi dále líbí hry, balancující opice, oblékání podle počasí, kostky s vodou, … 😉

  sdílím i na FB Kateřina Melčová Poutníková (kateridouska@centrum.cz)

 • Hana Dlouhá 25.4.2017 at 7:23

  jéééé takových krásných soutěží 😀

  Ráda bych příště soutěžila o smyslové kostky https://www.feedo.cz/plan-toys-smyslove-kostky-9ks/
  Hana
  hana.dlouha125@seznam.cz

 • Mufinka 25.4.2017 at 7:26

  Jednoznačně balanční loď! Přijde mi to jako perfektní multifunkční hračka a zároveň i pomůcka na trénování šikovnosti. IG : mufinkovo. Email martach@centrum.cz FB :Martina Mufinka

 • Unknown 25.4.2017 at 7:29

  Všechno je moc nádherné 🙂 Poprosila bych o PLAN TOYS Pexeso – Nálady 🙂 Děkuji

 • Karolina Hejlova 25.4.2017 at 7:38

  Dobrý den, Vaše články jsou všechny super ale tenhle je jak šitý teď pro nás. Moje okolí mě občas říká, že situaci ve která jsme "nechápou jak zvládám " … Váš článek mě nakopl k tomu, že je fajn že to nějak zvládám já, ale že je potřeba si o tom víc promluvit s dětmi. Ne jen o tom co se děje atd, ale taky o pocitech, náladách … Lidé o pocitech moc nemluví. Řekla bych, že rodiče s dětmi o náladách a jejich důvodech nemluví a někdy nemusí ani děti chtít. A tady u té aktivity ty bariéry můžou spadnou a děti můžou říci co by jinak neřekli. Moc moc ráda bych ji vyhrála, ale jinak udělám aspoň papírovku. Moc pěkně jste to zpracovala. Mohu si to vytisknout jako jeden s návodů pro hru? 🙂 .

  • Karolina Hejlova 25.4.2017 at 7:56

   a tak jak mě tento článek pohltil tak jsem zapomněla napsat jakou hračku. Tak krom tohoto pocitového pexesa, které je super, tak jak jsem psala pod minulý článek, tak již další dobu se mě moc líbí abeceda. Na hračkách plan toys se mě moc moc líbí, že jsou HMATOVÉ.

 • Zuzana 25.4.2017 at 7:40

  Všechno jsou to nádherné hračky, opravdu. Ale pokud má vybrat řekněme tři nej (co by se u nás nejvíce ujaly), tak by to bylo xylofon (ať oválný nebo melodický), smyslové kostky a Můj první kalendář 🙂 Sice máme vlastnoručně vyrobený, ale tento je prostě krásný :-)Díky za soutěž. zuzvil@centrum.cz

 • Kateřina Vítů 25.4.2017 at 7:42

  Já jako nutriční terapeutka bych ocenila Sadu zeleniny – PLAN TOYS Sada zeleniny 🙂
  katerinavitu@centrum.cz
  FB Kateřina Vítů, insta katuskavitu

  • Petra 26.4.2017 at 18:19

   Sada zeleniny mě taky dost pobavila. 😀

   cllowie 😉

 • Anonymní 25.4.2017 at 7:56

  všechny hračky jsou krásné, soutěžila bych o cokoliv, třeba o tohle
  https://www.feedo.cz/plan-toys-trideni-tvaru-a-velikosti/
  l.tailorka@gmail.com

 • Anonymní 25.4.2017 at 8:11

  S balanční lodí bysme si určitě užili spoustu legrace celá rodina. Krásná soutěž. lenkaka@seznam.cz

 • Petra Pieschelova 25.4.2017 at 8:32

  Tyto hračky jsou opravdu krásné.Synovi by se určitě líbil kufřík hasičské hlídky 🙂

 • Eva Uldrichova 25.4.2017 at 8:43

  Pár hraček od PT máme a jsou nádherné. Moc by se mi líbila Kreativní kolíčková tabule. Podobnou hru jsem milovala jako malá.
  Díky za skvělou soutěž.
  uldrichova.eva@gmail.com
  (Sdílím a sleduju na IG!)

 • Stanka Dobrovolná 25.4.2017 at 9:06

  Nejaké hračky od Plan Toys doma máme 🙂 A zálusk mám na Balanční opice nebo Opici bowling. Stanka (sdobrovolna@gmail.com).

 • Anonymní 25.4.2017 at 9:26

  Super článek 🙂 u nás by byla nadšená naše stavařka z kostek s vodou…Je hold po tátovi 😀
  Saterkwik@seznam.cz

 • Karolína S. 25.4.2017 at 9:26

  Netušila jsem, že to je pexeso. Díky za tip. Z hraček PT by dcera určitě volila Bicí soupravu, já raději Můj první kalendář. (usatakomba@gmail.com)

 • Anonymní 25.4.2017 at 9:37

  Krásný článek a fotky Nelinky nemají chybu. Děkuji za připomenutí, hru jsem měla vyhlídlou před 2 roky a potom jsem na ni nějak zapomněla. gis-ela@seznam.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 9:58

  Děkuji za inspiraci! Už dlouho pokukuji po balanční lodi a hodila by se nám i krájecí zelenina či smyslove kostky. vendulmarkova@seznam.cz

 • Zuz Nvsd 25.4.2017 at 10:02

  Díky za super tip k narozkám. Moc se mi líbí také jejich kuličkodráha, po které už delší dobu pokukuji. ktomipise@gmail.com

 • Marianna Mandlikova 25.4.2017 at 10:03

  Smyslove kostky jsou super do dalsi souteze. Smyslove pexeso je naprosty top. A myslim, ze by ho meli povinne hrat i dospeli.

 • Marianna Mandlikova 25.4.2017 at 10:04
 • Kaca 25.4.2017 at 10:08

  Co dalšího z Plan Toys? Hmmm toho by bylo :)… Fotoaparát např. Nebo kostky s vodou…Jsou to krásné hračky! Téma emocí je úžasné! Sdílím na fb a jsem i na Instagramu 🙂 katvald@centrum.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 10:42

  Do naší rodiny by se hodil Opičí bowling nebo Kuchyňka. Ale když to vezmu globálně, asi by bylo vhodné zařadit do soutěže nějakou universální hračku pro chlapce i děvčata. Proto jsem pro Smyslové kostky či Smyslové koule. Tato firma má spoustu zajímavých hraček,tak je těžké vybrat jen jednu. Mail l: eva.vrkocova@centrum.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 10:46

  ach jo Míšo asi Vás budu muset přestat číst 😀 😀 vždycky vytasíte nějakou pecku kterou prostě nutně potřebujem 🙂 to pexeso vypadá fakt suprácky tak doufám že se nanás usměje štěstí 🙂 jinak se mi moc líbí ta lodka ale co budete mít v příští soutěži nechám na Vás protože Vy výdycky vyberete to nejlepší 🙂 díky za soutěž a přeju pěkný den 🙂
  hruba.eliskaa@seznam.cz
  sdílím i na fb jako kelishka potramtaná

 • Helena Wachtlová 25.4.2017 at 11:11

  Mně se líbí ten rytmický bubínek. 🙂 helena6skalicka@gmail.com

 • Anonymní 25.4.2017 at 11:26

  Skvělý nápad, hra vypadá supr 🙂

 • Anonymní 25.4.2017 at 11:32

  Aktivity s lodkou

 • Monika Vágnerová 25.4.2017 at 11:36

  Me zaujaly kostky s vodou ci smyslove.kostky.
  vagnerovamonikaz@seznam.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 11:39

  Žasnu, jaká je Neli herečka, sama si nedovedu představit, jestli bych dokázala předvést ke každému kolečku odpovídající výraz.
  Líbila by se mi soutěž o smyslové kostky.
  midnigt@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová
  sleduji i na instagramu

 • Kateřina Ottmarová 25.4.2017 at 12:04

  tak to je perfektní výhra, moc se mi líbí! priste by se mi líbil třeba xylofon https://www.feedo.cz/plan-toys-melodicky-xylofon/
  hhranolkakatka@seznam.cz

 • Pavlína Mníšová 25.4.2017 at 12:19

  No my teď ujíždíme na legu a doktorce Plyšákové – 3 týdny neštovic nám daly zabrat a tak i na pohádky došlo :). Takže za nás zcela jistě lego duplo – doktorka plyšáková ordinace na dvorku 🙂
  paja.kulicka@seznam.cz
  http://www.kulibaru.webnode.cz

 • sacharinka 25.4.2017 at 12:29

  Prostrkavadlo – tvary, jsou super!
  Clanek uzasny… 💟
  abletofight@gmail.com

  Dekujeme 💝

 • Míša P. 25.4.2017 at 12:33

  Ahoj Míši, děkuji za další super tip. S mojí dvouleťačkou už zkoušíme zvířecí pexeso a vydrží zatím chvíli, ale na Den dětí super nápad:) Jinak už mám ve wish listu tu skvělou ovečku, o které jsem se dozvěděla až chvíli před narozeninami dcerky, tak jsem nestihla koupit a taky ta balanční loď vypadá dobře. Navíc se teď učíme barvičky, takže cokoliv s barvičkami ideál…teď u nás frčí deska s geometrickými tvary. Vše už hravě dáme kde patří, ale teď zase zkoušíme barvy – teď dej červený čtverec, žluté kolo, atd. Takže hračka roste s námi:) a poslouží ještě na angličtinu:)Hezký den, Míša (mipal@email.cz, inst.: misapal)

 • Lenka Pejšová 25.4.2017 at 12:36

  Líbí se mi Puzzle-Oblékání podle počasí. Instagram sleduji a sdílím. len.srb@post.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 12:50

  Smyslové kostky vypadají moc hezky nebo zelenina 🙂
  Petra295@seznam.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 13:08

  Do další soutěže by mohlo být PLAN TOYS Kroket, rodinná hra.
  Toto pexeso PLAN TOYS – Nálady vypadá opravdu velice dobře. Doufám, že ho vyhraju 🙂 … už se vidím, jak ho s dcerou hrajeme 🙂 určitě jí to bude bavit. Bude sranda.
  Petka.z@seznam.cz

 • fortik 25.4.2017 at 13:15

  Všechno od plan toys je boží, těžko vybrat, ale asi balanční loďka se zvířátky, tu máme v merku už dlouho:)
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá)
  na IG sleduji jako cichulak – Lenka F.
  lenka.cicha@email.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 13:41

  Obdivujem Nelinku, ako krasne vie take male dievcatko vyjadrit emocie!!! Fakt sikulka! Triedenie tvarov a velkost – hra, ktora by sa nam pacila a tesime sa na dalsie clanky o emociach.

 • Lindy 25.4.2017 at 13:42

  Já bych ráda PLAN TOYS Jezdící poník, ten je dokonalý. na FB Linda.lindy 🙂

 • Anonymní 25.4.2017 at 13:43

  sales.merino@gmail.com kontakt ku komentu z 15:41

 • Anonymní 25.4.2017 at 14:21

  Libi se mi kostky s vodou. klapsiova@centrum.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 14:57

  Dobrý den,
  emoční pexeso – vypadá to jako úžasná hračka pro citlivé děti. Pochopení citů je určitě důležité a osvobozující. V další soutěži by se líbila balanční loď. Na FB rozhodně budu sdílet. Děkuji a zdravím holky 🙂 .
  https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/
  p.stenzl@seznam.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 15:56

  Super pexeso. Já bych teď určitě vybrala zeleninu na krájení. Dcera má novou kuchyňku a moc ráda napodobuje, jak já vařím. (Luciy@seznam.cz)

 • Anonymní 25.4.2017 at 16:32

  super hračky všechny, mě se líbí hned několik smyslové kostky,pexeso a nebo třeba kostky s voudou. sdílím baruna36@seznam.cz

 • Anonymní 25.4.2017 at 16:50

  Líbily by se mi Balanční opice. Děkuji martina.plechata@seznam.cz

 • Katka Sramkova 25.4.2017 at 17:51

  Je, super článek s super vec, o te jsem ani nevěděla a to plan toys mam rada… Veci ze dřeva a nejak dite rozvíjející zboznuju…..
  Do příští soutěže bych rada balancni loď 🙂
  Dekuji, Katka
  Katka.sramkova@gmail.com
  Instagram: ta_kacka

 • Michaela Hofericová 25.4.2017 at 17:54

  ty smyslové kostky vypadají dobře! A já mám ještě zálusk na děšťovou hůlku… sleduji na instagramu. michaela.kankova@centrum.cz

  mimochodem, jak jsi vyřešila to strkání?

 • Věra Šimůnek 25.4.2017 at 18:14

  velice se mi to líbí. Děkuji
  vera.simunkova@centrum.cz

 • Barbora Slotová 25.4.2017 at 18:23

  Objavila som tento blog iba nedavno. Moc ma bavi. Nam sa paci kulickova draha. Barbora.cimerakova@gmail.com

 • IvettN 25.4.2017 at 18:45

  Tak zkusím štěstí, výhra by moc potěšila. A kdybych měla vybrat o co dalšího hrát, tak se mi líbí např. smyslové kostky 9ks 🙂

 • Anonymní 25.4.2017 at 18:51

  zase parádní článek, u každého vašeho článku se vždycky zastavím, popřemýšlím jak to vlastně chodí u nás, načerpám inspiraci, je to takový můj relax.
  Z hraček se mi líbí PLAN TOYS Balancující opice :o)
  kontakt: vysova@seznam.cz

 • Lucie 25.4.2017 at 19:15

  Super inspirace! Mne se moc líbí kreativní kolíčková tabule! Lucie.zverinova21@gmail.com

 • Veru M 25.4.2017 at 19:25

  Od PlanToys máme balanční hry Kaktus a Zvířátka na lodi, pak foťák, autíčko a samozřejmě včelí úly. Od nich bych mohla všechno! Ve wishlistu mám xylofon a zálusk na tu navlíkací ovci, co jste tady dávala. A ty Sensory kostky by se taky hodily 🙂

  veronikamachurova@gmail.com

 • Verča 25.4.2017 at 19:53

  Krásně napsaný článek 🙂
  Snažím se s dcerou o kontaktní výchovu (zatím je to ve fázi velkého sebeovládání z mé strany :D), takže do budoucna bych Náladové pexeso moc ocenila.
  Sdílím jak na fb, tak repost i na istagramu 🙂
  hadackova@email.cz

 • Lucie Čumrik 25.4.2017 at 19:56

  Super, určitě pořídíme (pokud nevyhrajeme). 🙂 u nás by měly uspech kreativní sady na razitkovani nebo modelování. Sleduji i na instagramu (luciecumrik), protoze vaše fotky jsou boží! Nasavam atmosféru, nechávám se inspirovat a zkouším u nás doma. Děkuji za to. 🙂 luciecumrikova@seznam.cz

 • Unknown 25.4.2017 at 20:14

  tohle pexeso je dokonalé 🙂 syn má problém s emocemi, vyjadřuje je v daných situacích třeba opačně, je těžké najít materiál, který by se dal použít ale tohle je úžasné. další dárek do soutěže by byl https://www.feedo.cz/plan-toys-kostky-s-vodou/ na tohle koukám už dlouho bohužel ale cena mi nedovolí to koupit, podle mě to je hračka, se kterou si dítko dokáže vyhrát pěkně dlouho (petra.pavova1@gmail.com)

 • Šárka Adamovičová 25.4.2017 at 20:29

  Díky za upozornění na super pexeso, neznala jsem, přestože PlanToys u nás dost frčí. Příště bych ráda měla možnost vyhrát rytmicky xylofon 🙂

 • Libor a Petra 25.4.2017 at 20:45

  Tak tedy nevím, kterou další hračku od PlanToys vybrat, protože se mi jich líbí hrozně moc. Líbí se mi ta ovečka, kterou dostala Nela k narozeninám. Nebo krájecí ovoce a zelenina a nebo balanční loď 🙂
  Užijte si Legoland!
  Sdílím a sleduji (PetraSpl).

 • Kessi a zbojníci 25.4.2017 at 21:05

  Už dlho pokukujem po kockách s vodou https://www.feedo.cz/plan-toys-kostky-s-vodou/ 🙂 kessinka17@gmail.com, ig kessinqa 🙂

 • Tereza Staňková 25.4.2017 at 21:24

  Diky za inspiraci na zajimave hračky. Skvěle vypadá všechno,ale top je jednoznačně balanční loď. tere.stankova@gmail.com

 • Džejn 25.4.2017 at 22:09

  Plan Toys mají skvělé hračky, u nás by se určitě užil dětský petanque. Dospělácký se dětem moc líbí a mít vlastní dětskou variantu, to by bylo něco 🙂 sleduji na instagramu, jana.zdvihalova()email.cz

 • ryparka 25.4.2017 at 22:18

  Pěkný nápad. Pozant a pochopit emoce je důležité.
  Z dalších hraček mě zaujal PLAN TOYS Puzzle ozubená kolečka. ryparka@seznam.cz

 • Anna Hanzálková 25.4.2017 at 22:23

  i ode mne veliké díky za inspiraci! plan toys jsou úžasné, ale tohle smajlíkové pexeso jsem nějak přehlédla, když neuspěji u vás v soutěži, koupím ho určitě dcerce k blížícím se narozeninám 🙂
  annha@seznam.cz

 • Anonymní 26.4.2017 at 4:26

  Určitě pro syna. Je to.uzasne pexeso. Máme rádi hračky které se dají použít i jinak a emoce jsou v životě nejdůležitější
  Příště by mohlo být třeba tohle.. https://www.feedo.cz/plan-toys-muj-prvni-kalendar/ kontakt sochorovanela@gmail.com

 • Anonymní 26.4.2017 at 4:28

  Tak to vypadá opravdu parádně….Lendy123@email.cz

 • Anna Blažková 26.4.2017 at 6:15

  Ahoj Míši tak tato hra vypadá moc pěkně, úplně vidím,co všechno se dá s dětmi s ní podniknout… Jinam plan toys jsou úžasné, líbí se nám balanční loď, šněrovací bota, puzzle ozubené kolečko a i kostky hrad. annie.blazkova@gmail.com

 • petronelaf 26.4.2017 at 7:45

  Je to vazne super 🙂🌿
  pfujerikova@gmail.com

 • Anonymní 26.4.2017 at 8:50

  Pěkný článek a supet fotky. Nám by se kromě tohohle pexesa líbila sada nádobí, ovoce a zelenina nebo puzzle s ozubenými koly 😉 Jana
  jana259@seznam.cz

 • Anonymní 26.4.2017 at 10:56

  Ta Vaše malá je skvělá modelka 🙂 Moc by se mi líbila nějaká balanční hračka, ale zaujal mě i patanque.. Díky za další bezva článek, hned jdu něco podobného vyrobit, Hanka – hana.cejkova@centrum.cz

 • Anonymní 26.4.2017 at 11:26

  Děkuji za bezva tip, pexeso je opravdu krasne, priste by byl skvely treba balancni kaktus. hessova.adela@seznam.cz

 • Anonymní 26.4.2017 at 11:53

  Krásný článek :-)Blíží se léto takže třeba dřevěný kriket. hankafb@centrum.cz (FB:Hanka Šafářová Chmelinová)

 • Unknown 26.4.2017 at 12:50

  Pexeso je úžasné. Další z těch originálních věcí je třeba Petangue. Sleduji na FB (Gabriela Hájková) i na instagramu (habellie). email: gabriela-hajkova@email.cz

 • Lenka Betušová 26.4.2017 at 13:04

  Všechny hračky jsou krásné, ale to náladové pexeso je TOP 🙂 Snad budu mít štěstí 🙂 betusova.lenka@gmail.com

 • Trenérky II. a III. třídy 26.4.2017 at 14:29

  Pexeso je super! Dále jsou zajímavé Kostky-hrad. mona.pavlik@seznam.cz

 • Zuzana Besedová 26.4.2017 at 16:52

  Líbí se mi strom s opickami nebo smyslové pexeso.
  Sleduji instagram i FB 🙂
  Besedova.zuzana@gmail.com

 • Anonymní 26.4.2017 at 17:32

  Tuhle hracku mam na wish listu uz dlouho. Zatim jsem se neodhodlala ji koupit tak snad vyhraju 😀
  Priste bych vybrala trideni barev a tvaru. Fb nemam mpetruzelova@seznam.cz

 • Petra 26.4.2017 at 18:18

  Dobrý večer,

  já bych si k nám domů vybrala hned alespoň tři. 🙂 Navlékací ovci, opičí bowling a třídění tvarů a barev.

  Přeji hezký večer všem.

  Petra

  cllowie@gmail.com
  Ig: cllowie

 • Iveta Ptackova 26.4.2017 at 19:36

  Opět moc skvělá inspirace – děkuji! Určitě by bylo skvělé příště soutěžit o PLAN TOYS Kostky s vodou. Sdílím na FB a sleduji i na Instagramu. iveta-ptackova@seznam.cz

 • Lucie Tlustá 26.4.2017 at 20:06

  Skvely článek,musela to byt s holcickami opravdu velka zabava!:) Dekuji,sdilim a sleduji!A tip na soutěž tedy take mam 🙂 PLAN TOYS Puzzle ozubená kolečka vypadaji skvele;) Lucie.tlusta@gmail.com

 • Eva Švecová 26.4.2017 at 23:15

  Moc krásně napsaný článek a náladové pexeso je určitě super hrací pomůcka! Chtěla bych ho mít doma! Pokud nevyhrajeme, určitě o něm budu uvažovat jako krásném dárku
  Jinak by se mi líbila balancni loď nebo minigolf
  S radosti sdílím na FB
  Avka@seznam.cz

 • Eva Petružálková 27.4.2017 at 5:56

  Super. Pexeso vypadá skvěle, to doma nutně potřebujem :D. Moc se mi líbí také balanční hračky, třeba opice. Peteva@email.cz

 • Anonymní 27.4.2017 at 6:48

  Pexeso je super, stejne jako jine didakticke hracky od Plan Toys. Navic tema emoci by se nam ted velmi hodilo. Z hracek do dalsi souteze me zaujalo Trideni tvaru a velikosti a Navlekaci ovce, ktera se mi v clanku o darcich pro Julinku moc libila 🙂 hanka.pl@seznam.cz

 • Anonymní 27.4.2017 at 9:51

  Super článek a Nela 😀 je kouzelná. Ně by se asi nejvív líbila ta ozubená kola od plan toys nebo balanční loď.

  A jaký bude další dáreček od této značky ? Prozraďte aspoň název 🙂

  Andrea (andrea.salvetova@hotmail.com na FB Andrea Ajca Salvetova)

 • Boukyna Boukynova 27.4.2017 at 12:26

  Super pomůcka, krásný článek a naprosto suprové fotky, které me opravdu pobavily. Dekuji 😀
  Boukyna@seznam.cz

 • Kateřina Spurná 27.4.2017 at 14:52

  Krasna hra:-) Jinak by nas urcite potesil i nejaky hudebni nastroj
  https://www.feedo.cz/plan-toys-bici-nastroje/ …na fb sdilim,IG sleduji
  Katerina.Alexova@seznam.cz

 • Jitka 27.4.2017 at 16:20

  Pexeso vypadá parádně 🙂 A Nela je rozená herečka, ty její ksichtíky jsou rozlišené 😍 Mě moc do oka padly balancující opičky 😉

  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (fandíme na všech frontách)

 • Vik R 27.4.2017 at 18:44

  Veterinarni klinika a balancni kaktus. Skvely clanok a fotky su rozkosne. Viktoria133@hotmail.com

 • Anonymní 27.4.2017 at 20:57

  Vypadá to báječně, takže pokud nevyhraje, popřemýšlím o nějaké příležitosti, pro kterou pořídíme. Příště by se nám líbilo oblékání podle ročního období. Eva vosmikovaevazavináčgmail.com. Děkuju

 • Učitelka Hanča 28.4.2017 at 3:49

  Mne pobavil balancni kaktus 😉 o.k.hanicka@seznam.cz hezky vikend!

 • MrBublinka9 28.4.2017 at 4:25

  Dobrý den,

  jelikož mám děti co jsou "jiné" pomůcek není nikdy dost 🙂 a jako další do soutěže se mi líbí toto
  https://www.feedo.cz/plan-toys-abeceda-a-z-anglicky/
  Děkuji za možnost účastnit se a sdílím na FB 🙂

 • Lenka Bystrá 28.4.2017 at 6:24