DEN 13: Když toužíš být dopravákem

1.12.2016 in Knihovna, Vánoce - 243 Comments
Tak prý málo myslím na chlapečky :-D. Nu dobrá. Včera tu byl článek pro dospěláky, holčičí věci se to objevují pořád, tak dnes něco i chlapečkům. Když si to tak promítám v hlavě, tak obě holky vlastně auta vcelku hltají. Jestli není chyba, že nemají dostatečný přísun okolených vozítek a stavebních mašin :-D. Však taky se Nela vytasila s tím, že chce od Ježíška krom myšky „taky bagr a velký“ :-D. Skvěle. To zas budou bitky, kdo si ho bude moct vzít jako první…
Svoje první velké a opravdové auto si Nela osedlala před druhýma narozkama. Šly jsme spolu na nákup, tedy já se spíš valila, protože Julie už zabrala většinu mého těžiště, a před barákem už měsíc rány, sbíječky, dělníci a bagry. Tehdy to trvalo asi měsíc, protože když někde praskne trubka, vždycky je to před naším barákem a praská s frekvencí 10 měsíců. Tehdy to ale bylo jiné. Jeden z dělníků si pískl na mou malou a zavolal na ni, jestli si nechce sednout do bagru :-). Jeeeej to bylo radosti. Tehdy jsme do krámu ani nedošly :-D.
Pro dnešek tu pro vás mám dárky rovnou dva a určitě by po každém sáhl každý kluk a nejedna holčička. Abych vám tu ale jen nevyfotila balíček výhry, nafotila jsem knihu Dopravní prostředky, kterou mi pro vás do soutěže věnovalo Nakladatelství Svojtka. Podle sledovanosti článků hodnotím, že máte tyhle náhledy do knížek rádi a tak je tu budete potkávat i dál. Ne každý má možnost si zajít do Luxoru nebo přímo k nakladatelům a knihy si osahat a prolistovat, tak pojďme spolu otevřít tuhle.

Malý průzkumník: Dopravní prostředky

Jak už jsem psala, edice Malý průzkumník je sada čtyř krásných okýnkovek, o kterých postupně napíšu. O všech…jak bude chvilka času. Moc se vám líbila ta o lidském těle (prolistovat si ji tu s námi můžete tady) a dnes hurá na další díl.
Opět je kniha z pevných stran á la leporelo a má fůru okýnek, které dokáže otvírat i menší dítě. Julince je půjčujeme asi od 14 měsíců a pokud kniha není úplně nová, tak je otevře s přehledem. V knize o dopravě vám garantuju, že je strašně věíi, které prostě ženská snad ani vědět nemůže…pokud vůbec chce :-D. Pojmenují tady vše co jezdí, vše co má i nemá kola, vše co může do silničního provozu, pod zem nebo do vzduchu a jsem si jistá, že holky to zvládnou pojmenovat správně dřív než toho budu schopná já :-D.
Že vás taky nikdo nikdy nesvezl limuzínou, nevadí však podle všeho je tam stejně hrozný řev a nebylo by o co stát :-). V knížce není žádné okýnko stejné, zase jsou tu malá i velká a zase je na nich hezky čitelně a srozumitelně napsaný text.
Největší okno v sobě ukrývá busík. Hezky po anglicku červený, vícepatrový a mířící rovnou do ZOO. Krom toho, že děti poznají další dopravní prostředek, přečtou si s vámi i o jednotlivých částech busu, co která dělá a na co vlastně je. Už tady je to na mě vyšší dívčí :-D.
A samozřejmě! K jízdě autobusem nezapomeň na jízdenku, nebudeme si tu přeci vychovávat uličníky a zdrhače před štiplístkem :-D.
Nechybí vlaky, tramvaje a vše co po kolejích jezdí. Věděli jste, že perón je skvělým místem setkání? Podle všeho tam totiž chodí pěkní snědí hoši, kteří rozdávají pugéty, takže holky, zítra na peróně :-D. Tuhle dvoustranu si s holkama prohlídneme už brzy, protože pojedeme na výlet vlakem, i když je bude spíš zajímat, proč tam není na obrázku cyklohráček :-D.
Až pošlete manžely k vodě, s dětmi samozřejmě, pak určitě knihu s sebou. Tankery asi nepotkáte, ale něco menšího už určitě ano. Díky okýnkům se děti mrknou do podpalubí, do rybářské lodě nebo právě tankeru.
A když jsme byli na souši, pak se dali na vodu, musíme logicky ještě do vzduchu. My letos v září vyrazili vůbec prvně s holkama k moři a prvně to bylo letadlem. Ty z toho byly tak hotové a vyjevené, že jakmile uvidí tuhle dvoustranu v knížce, hned se spustí africký kolotoč plný vzpomínek na dovolenou. A naštěstí na rozdíl od nás, holky vzpomínají na to dobré a to špatné nevidí :-).
Není to tu jen o letadle. Nechybí informace k letištím, myslí se i na vrtulníky, vzducholodě nebo horkovzdušné balóny, které holky moc rády pozorují, když jednou za čas létaj nad Prahou v rámci vyhlídek.
A kdo by nechtěl nahlédnout i do letadla? Sympoš vousatý tam nakládá kufříky, cestující stojí hezky ve frontě ke vstupu a už mi tu chybí jen milá letuška, které Nelinka říkala v letadle „paní světluško“ :-D.
Ale konec rekreace, jde se makat. Zatímco my se valíme letadlem směr Afrika, tady se dodává co jen může. Náklaďáky, dodávky, kamiony, ale i pojízdný kiosek, cisterna nebo dokonce dům. No že tohle autora knihy všechno napadne by nenapadlo mě.Fůru toho otevřete, mrknete na vnitřnosti a zvídavé děti se nudit nebudou. Tuhle knížku jsme v létě dali dárkem chlapečkovi, který zrovna knihomol není a od kamarádky přišla zpráva, že je to jeho nejoblíbenější knížka a bere si ji s sebou všude. Nedivím se. Pokud se právě teď kluci o auta zajímaj, nemůže jich být jinde víc.
Pořádní pracanti ale čekají tady. Stavební techniky, Nelinky oblíbený bagr, ale už i složky záchranného systému jako hasiči či sanitka. A vznášedlo? No comment 😀
Popeláři u nás kdysi jezdili jen oranžoví, teď naopak jezdí velké bílé auto. Asi jako u všech dětí je to událost jako hrom, takže se musí zastavit, chytit se za ruce a popustit brady. Až když mají hotovo, smí se jít dál. Kolikrát jsem ráda, že cestou do krám u nepotkáme ještě ty, kteří vyváží tříděné odpady, protože vývoz popelnice se sklem je pro holky vůbec na dlouho.
Pokochat odpadkama, přečíst si jak je možné, že se tam toho do auta tolik vejde a můžeme jet dál.
A pokud jste jeli s námi celou cestu, jste v cíli a jednomu z vás tuhle knihu pošleme. Komu to bude?

Druhou a parádně sem pasující výhrou je skvostný mazlík na pásech, který do adventního kalendáře věnoval Bruderland. Je to internetový obchůdek, ve kterém tohle všechno na kolech i pásech najdete a nejen že je to na oko moc krásné, jedná se o realistické modely dopravní prostředků i pracovních strojů.

Minibagr CAT má rovných 40cm na dýlku, takže to není žádný „angličák“. Jeho pásy jsou pohyblivé, kabina otočná o celých 360°, radlice je výškově nastavitelná (cože to?), kabinka je samozřejmě otevírací a hračka je určena dětem od tří let, ale i Juli se s ní úspěšně popere :-D.
Pro všechny čtenáře blogu mám slevu, kterou najdete na blogu v pravém sloupci. 10% sleva pro každého, kdo v objednávce zadá kód „mklife“ Nicméně než budete utrácet, zkuste si tu dnes ve 13. okýnku vyhrát Brudera zadarmo.

Chceš si naježit okýnkovou Svojtkovinu nebo Bagřiště od Bruderlanda?

V tuto chvíli je ještě aktivní

Soutěž o 3 diáře Momenteeczech ze 3.okénka (do 3.12.)

Soutěž o dětské stylové odrážedlo a poukazy na Houpací prkno ze 4.okénka (do 3.12.)

Soutěž o kuličkodráhu TRIX z 5.okýnka (do 3.12.)

Soutěž termohrnky SmartCup a Mixitky z 6.okýnka (do 3.12.)

Soutěž o monitor dechu a kurz ze 7.okýnka (do 3.12.)

Soutěž o Svojtkovu knihu Vesmír a Vesmírnou sadu JUCHUUU z 8.okýnka (do 3.12.)

Soutěž o MIXIT Maxisměs Fík, RIC PIC pyžamko, PlanToys člun a Kidedu pomůcku z 9.okýnka (do 3.12.)

Soutěž o Vánoční mix od Mixit z 10.okýnka (do 3.12.)

Soutěž o rostoucí židličku WOOD Partner od Proděti.cz z 11.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o Láskografiku z 12.okýnka (do 10.12.)

Váš Ježíšek

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

243 Comments

 • Monika Vágnerová 1.12.2016 at 23:06

  Jeee prvni 🙂
  Dnes si dcera otevre dalsi pytlicek, kde bude adventni vystrihovanka (mesto, andilci, snehulaci…).
  Vagnerovamonikaz@seznam.cz

 • Veronika Fischerová 1.12.2016 at 23:15

  Tak my ještě neotevíráme, zatím nemáme co:) náplň do kalendáře přinese až Mikuláš.
  Verca.fischer@gmail.com
  Sdilim na fb a na instagramu sleduju taky (verca.fischerka) 🙂
  Krasny den

 • Michaela Kratochvílová 1.12.2016 at 23:19

  My máme adventní kalendář v podobě pečených domácích sušenek,mam spoustu vykrajovatek zviratek,takze každý den nějaké 🙂
  Jinak knížka opět super,od Svojtka jsou naše oblíbené 🙂 a bagr ten by udělal také velkou radost,kdyz jdem kolem nějaké stavby tak musíme vždy mávat na bagr a bagristi většinou troubi na pozdrav zpatky,vzdycky se tomu musim smát 🙂
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Míša 1.12.2016 at 23:51

  Sleduji instagram i sdílím na FCB..

  U nás dne sv adventním kalendáři byla dřevátka od Potěšílka z Fleru.
  Michaela@tosovska.eu

 • Pavla Beníšková 2.12.2016 at 0:06

  V adventnim kalendari budou orisky, malej je takova nase veverka. Knizka je opravdu krasna. A na bagrik venku vydrzime koukat fakt dlouho, letadlo bude aspon z obrazku. beniskova.pavla@gmail.com

 • Pavla Beníšková 2.12.2016 at 0:06

  V adventnim kalendari budou orisky, malej je takova nase veverka. Knizka je opravdu krasna. A na bagrik venku vydrzime koukat fakt dlouho, letadlo bude aspon z obrazku. beniskova.pavla@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 5:37

  Děti otevírají papírový pytlík, ve kterém je perníček a adventní úkol od Jany z Lesa (zlesa.blogspot.cz) ….. Vilma – Willhell@seznam.cz

 • Irena Durdilová 2.12.2016 at 5:50

  Míšo my neotvíráme, malá je na to ještě malá. Až za rok to bude aktuální. Ale líbil se mi tvůj tip na adventní kalendář na ČT déčku. Tak se podíváme pod další okýnko. Jinak výhra moc hezká, vůbe nevadí, jestli auta milují kluci nebo holky, u nás budou autíčka a klučičí věci velmi populární dle toho jak si je malá oblíbila v herničce na plavání. irena.durdilova@seznam.cz

 • No to je neco pro nas, bagzik a to je mecedes nebo audi u nas frci od 12 mesicu nepretrzute uz pres rok, samotnou by me ani nenapadlo, jak moc se to bude señorovi libit. A ja jsem rada, ptz plysaci u nas nemeli sanci a s masinkama i bagrem si vyhrajeme i my dospeli. Pro holky bych auticka poridila taky, jednou z nich budou urcite tez ridicky a co vis, treba mas doma malou bagristku. My ti ji za 17 let treba zamestname :-D. A ze te sleduju a sdilim psat nemusim, vid? 😀

 • Michaela 2.12.2016 at 6:09

  Ahojky, tak my letos adventní kalendář nemame, letos to uděláme tradičně cesky a v pondělí k nam prijde Mikuláš s balíčkem 🙂 krome ovoce a nejaky dobrutky tam budou mj neon svítící dinosauři na strop pro staršího a okenkova knížka pro mladšího.

  FB Michaela Moravcová
  Michaela_moravcova@centrum.cz

 • marunka 2.12.2016 at 6:12

  V nasem okynku dnes byly samolepky s postavami ze Smetanovych vecernicku. Na instagramu sleduji:) bbudulinek@centrum.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 6:57

  Dobrý den, u nás adventní kalendář donese Mikuláš, bude to asi velice neoriginální, ale donese normální kupovaný adventní kalendář s čokoládou. Myslím, že čtvereček čokolády o velikosti 1x1cm moje děti nezabije…:-), jinak včera jsme se dívali na adventní kalendář na ČT – dečko a budeme otevírat každý den. Díky za možnost soutěžit Marie dolez.m@centrum.cz

 • Jitka Křížková 2.12.2016 at 7:31

  Ahoj Míšo, malá chtěla klasický čokoládový adventní kalendář, mluvila o něm už v létě. takže když ho tatínek koupil v říjnu, každý den jsme poslouchali, kdy už bude 1. a bude se otevírat okýnko. Na příští rok budu muset vymyslet něco originálnějšího aby byla radost ještě větší. Dnes jsme otevřeli čokoládový stromeček, včera to bla kytička 🙂 Ceny opět parádní, děkujeme za možnost soutěžit. Jitka (smallion@seznam.cz)

 • Anonymní 2.12.2016 at 7:39

  Děti měly v kalendáři zvířátko (jasně že plastové:-) – dcerka koně a syn pejska. Dárky jsou krásné, díky za hezkou soutěž a inspiraci!
  FB Eva Auerbachová
  Eva.Auerbachova@seznam.cz

 • Dadida 2.12.2016 at 7:47

  Elisa dnes otevrela pytlicek ve kterem byla hrst sklenenek. Zrovna to hezky vyslo, protoze jsme na vikend u rodicu a na detskem hristi je tu velka kulickodraha. Dadida Fialova (dagmar.fialova1@seznam.cz)

 • Martina Šlapáková 2.12.2016 at 7:48

  U nás si Tadeášek otevřel okénko (kapsičku) s ozdůbkou na adventní malý stromek + tam dnes má výborný dětský čaj od Dammann freres. Na insta tě také sleduji i na MK no úplně všude kde se dá. 😀

 • Anonymní 2.12.2016 at 7:48

  Adventni kalendar letos nemame,ale Mikulas prijde a donese minibagriky na autovlackodrahu:-)
  Katerina.Alexova@seznam.cz
  sdilim fb,ig, Kateřina Spurná

 • Nikola Vasickova 2.12.2016 at 7:49

  My letos jeste adventni kalendar nemame,ale zato chytam inspiraci na pristi rok,az bude syn vetsi a bude tomu rozumet.
  N.i.k.y.s@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 7:49

  my mame kalendar s aktivitami, dnes nas ceka cteni vanocni knizky. Petrazach@email.cz

 • Petuleee 2.12.2016 at 7:50

  V našem kalendáři jsou pernicky, sušené ovoce a občas nějaké to miniauticko 😉 jeeee, bagrik vypadá překrásné!!! A opět super článek Miso ! petra.hlavackova@email.cz

 • Vendula Janků 2.12.2016 at 7:53

  My jsme letos otevřeli čokoládový adventní kalendář 🙂
  kutrovavendula@seznam.cz

 • Lenka Adoltová 2.12.2016 at 7:53

  My letos klasický adventní kalendář nemáme. Pojali jsme ho více knižně, před spinkáním čteme příběh Pasáček Asaf, koupili jsme knížku Vánoce – Putování do betléma, kde si čteme o přípravách na Vánoce a tradicích a současně stavíme betlém 😊 a jako bonus má malý vždy ráno připravenou papírovou vločku, kterou lepíme do okna 😊
  (adoltovalenka@gmail.com)

 • Renáta Vyk 2.12.2016 at 7:53

  My taky ještě nemáme adventní kalendář, u nás ho nosí Mikuláš 🙂 renwas@seznam.cz

 • Adéla V. 2.12.2016 at 7:53

  Adventni kalendar jsem letos moc nestihala. Tedy mela jsem v planu domecky jako minuly rok, ale Ella si v obchode sama vybrala klasicky coko s Annou a Elsou…aspon jsou ty cokosky male…k tomu ji jeste chystam vanocni omalovanky, ktere se u kalendare objevuji…
  adela.prsalova@gmail.com

 • Verča 2.12.2016 at 7:54

  Ahoj, my letos adventní kalendář ještě nemáme. Třeba nějaký donese Mikuláš, kdoví? 🙂 Nikie@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 7:56

  Letos jsem adventní kalendář vyráběla pro děti osobně. Dnes to vypadá na Mini chupa chups lízátka. Máme kalendář z ruliček od toal.papíru, nadívaný mini balíčky se želatinovými bonbóny, lízátky, žvýkačkami…
  sedlackova.kveta@gmail.com
  (na fb Květa Sedláčková)

 • Anonymní 2.12.2016 at 7:57

  Příbuzní se postarali uz o 3 kupovane kalendare,ale hlavni mame male darecky v kapsickach. Napriklad prstynek,blocek,tuzka,hopik,drevene ozdubky na stromek…

  Sedlackova.eva11@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 7:58

  Dneska si syn otevře další pytlicek s adventním úkolem a dobrotkou:-)hankafb@centrum.cz, sdílím na FB:Hanka Šafářová Chmelinová

 • Maťka Andelová 2.12.2016 at 7:58

  Dcéra má jeden rok, takže si na ten svoj kalendár ešte počká. Ja si sprijemnim pokojné večery (niekedy sú s dcérou menej pokojné) adventným čajom 🙂 matka.andelova@gmail.com

 • Zupkova Karla 2.12.2016 at 7:59

  My máme adventní kalendář z minulého roku, je to 24 malých leporel, na každý den jedno 🙂 ale čokoládka bude taky. Karla Zupková na fb, kaja.zupkova@seznam.cz

 • Karolina Kaufnerova 2.12.2016 at 8:00

  Tak my máme klasiku, čokoládový kalendář a k tomu na každý den adventu říkanku. Dlouho jsem přemýšlela, co bych do kalendáře dala, aby to pak syn nechtěl každý den celý rok 😀 až jsem nic nevymyslela a rychle scháněla čokoládu 🙂 Kája
  kkaufne@gmail.com

 • Táňa Slahučková 2.12.2016 at 8:00

  Máme železničný adventný kalendár od Brio, s koľajkami, vláčikmi a postavičkami, dnes sme mali opicu 🙂 tanidlo@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:01

  Dnes si chlapci otvárali v ad.kalendári ďalší balíček, v ktorom sa nachádza listocek s úlohou- ísť do lesa nachystať potravu pre zvieratká -(každý deň máme nejakú úlohu, alebo výzvu) a drobná odmena, dnes to boli zdravá dobrota a pečiatka…
  Slávka Púčková
  salvija@szm.sk

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:03

  Ja jsem letos krkavci matka a protoze je dceri teprve 15m tak kalendar nema..:-) ale uz mam presne vymyslene jak ji ho pristi rok vyrobim a co ji do nej dam:-D zatim dostala jen tak knizku, na tech ujizdim:-)
  Klara Drdova klarkaa.k@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:05

  My take zatim kalendar nemame, ale o Vanocich u si povidame a chystame se na Mikulase.
  Adela, adecer@centrum.cz (email neodpovida tomu na facebooku, kde jsem fanouskem, tak nevim, jak se to pak paruje)

 • Markéta Fialová 2.12.2016 at 8:07

  Já bohužel nic :(. Chtěla jsem ponožkový kalendář z lidlu, ale už bohužel nebyl :(.
  Markéta
  Fialova.Marketka@seznam.cz

 • Kuk Cvak 2.12.2016 at 8:08

  V našem adventním kalendáři bydlí zvířátka 🙂 každý den rozbalíme jednoho asi 25 cm velkého gumového dinosaura nebo třeba lva! Na sladkosti má času dost…knížka i bagr jsou skvělý! Markéta (majkik.c@seznam.cz, FB JO Dee)

 • Lucie Nováková 2.12.2016 at 8:08

  Krásné ráno, my jsme vyrobili pro naší Laurinku adventní kalendář v podobě ozdobených pytlíčků, ve kterých jsou věcičky pro tvoření, kytičky, korálky, samolepky, výřezy atd. moc se jí to líbí, a každý den je překvapení 🙂 luciecb@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:09

  Dcera má letos svůj první adventní kalendář (jsou jí 3). dárečky jsem schovala do ruliček od toaleťáku a ty zabalila do krepového papíru tak, že vypadají jako bonbony 😀 dneska tam dcerka našla Kinderčokoládu 😀 jinak výhry super, okénkové knížky dcera miluje, z téhle edice ještě žádnou nemáme. Iva hering.iva@post.cz

 • Petra Francova 2.12.2016 at 8:12

  Hezký den. Máme pouze čokoládový adventní kalendář.

  pp.artep_seznam.cz

 • Zuzana Meteňko 2.12.2016 at 8:12

  Otvarame 2jku a verim v 3 sance :DDDD

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:12

  My mame kalendar letos poprve,a to s Jojo gumovymi bonbonky 🙂 .
  Knizka i bagr vypadaji skvele.
  FB Jana Dušková
  Janca.Duskova@email.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:13

  U nás nosí adventní kalendář až Mikuláš, takže ještě neotevíráme, ale nemůžeme se dočkat, až budeme otevírat=) Tyto ceny jsou naprosto úžasné! Náš malý zbožňuje všechny dopravní prostředky a úplně nejvíc pracovní stroje.
  Marie marieskopikova@seznam.cz

 • Bienvenue chez nous 2.12.2016 at 8:15

  V našem adventním kalendáři je na každý jedna říkanka se zimní/vánoční tematikou a malý balíček sušeného ovoce 🙂 Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com, sleduji i na instagramu bara_bienvenue)

 • Renata Pavlíková 2.12.2016 at 8:16

  my máme letos knížku s 24 příběhy a papírovým kalendářem na odškrtávání dnů, takže večer bude nový příběh 😉 PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Jarmila N. 2.12.2016 at 8:17

  Syn ma dva roky a kousek a adventni kalendar jeste letos nevedeme. Pristi rok musim napravit… Napadaji me hracky z kindervajicek, pripadne se mi hodne libi kalendar od Mixitu. Doufam ze co nejdele se mi bude darit vyhybat se typickemu coko kalendari.
  Jarmila Novackova, tacek01@seznam.cz

 • Andrea Hrubá 2.12.2016 at 8:17

  Ani u nás letos adventní kalendář ještě není, ale pořídili jsme nová CD s pohádkami a písničkami z pohádek a v plánu je každý den si poslechnout jednu. Encyklopedii dopravních prostředků jsme jako malí měli, bohužel nevím, kde je jí konec. Okénkovka by nám udělala velkou radost.
  cimia@seznam.cz

 • MrBublinka9 2.12.2016 at 8:18

  Dobrý den,
  my máme zelený stromeček jako dekoraci na stěně a na něm je pověšených 72 pytlíčků.. nejmladší dvouletá v něm má lego duplo zvířátka, prostřední 4,5 letá má v adventním kalendáři rozpytlíčkovanou stavebnici lego sněhuláka, a jelikož neví co staví, najde v pytlíčku kousek skládačky (vždy jen část návodu s kostičkama) a k tomu tam má sponečky do vlasů a pak monster příšerku 🙂 a nejstarší 7,5 letá má to samé akorát větší lego stavebnici perníkovou chaloupku..

  jinak sladkosti dostanou od mikuláše v neděli – jedeme vláčkem do pekla pak do nebe 😀 a až se vrátíme domů dostanou ještě od babičky Mikuláše a doma najdou ten stromeček s pytlíčkama a dopisem od Ježíška 🙂 (psali jsme na Boží dar)

  já vím asi si říkáte přehnané ale já Vánoce nesnášela a mám je teď ráda jen díky manželovi a dětem.. ani jako dítě jsem neměla moc hezké Vánoce..

  kdyby se usmálo štěstí chtěli bychom knížku okýnkovou Svojtkovinu.. e-mail MrBublinka9@seznam.cz Děkujeme 🙂

  • MrBublinka9 2.12.2016 at 8:19

   bude pověšebých 72 pytlíčků… teprve bude 😀 jsem to popletla..

 • Radka H. 2.12.2016 at 8:19

  U nás otevíráme ten klasický čokoládový, ale už mám zálusk na příští rok na tvorbu nějakého domácího.
  Sleduji na FB a nově i na instagramu 🙂
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:22

  Letos adventní kalendář nemáme pač by musel být plný čokolády, kterou mladej miluje a to zase já nedovolím, místo toho čteme každý den o vanocni pohádku navíc 🙂 srb.lucie@seznam.cz Lucie Srbová fcb

 • Katka Roslerova 2.12.2016 at 8:27

  Ty jo,tuhle knížku vůbec neznám, ta vypadá úžasně! V pytlíčku kalendáře je jedna z postaviček do betlému k vystřažení a k ní obrázek k vybavení.
  Katerina.roslerova@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:27

  máme šitý pytlíčkový kalendář po mně.
  dnes byly sponečky a obrázek s princeznou.
  ale klučičí hračky máme taky rády! 😀
  lucie
  eiben@post.cz

 • Markéta Beránková 2.12.2016 at 8:28

  Zatím otviram okýnka jen ja v tvém adventním kalendáři. Od včerejška otvíráme okynka v adventním kalendáři co je na internetu od české televize. Čokoládový kalendář nosí Mikuláš tak ještě musíme počkat:-) market.berankova@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:29

  Dneska syn sušené ovoce, dcera čokoládku a mateřídouškové mýdýlko. Výhry jsou skvostné obě 🙂 FB Jana Šaurová helsis@seznam.cz

 • Barbora Lunterova 2.12.2016 at 8:31

  Tak toto strasne potrebujeme! V adventnim kalendari mame razitka dopravnich prostredku a znacek a syn (2 roky) je nadseny. barboraracova@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:33

  Zatím kalendář neotvíráme,protože je prcek ještě moc malý. Na příští rok nachystáme na každý den nějaké dobroty (sušenky, oříšky, perníčky,apod.). Bagr by si synek užil za pár měsíců, ale byla by to krásná výhra. Příjemný den. Jana Kubatova, Jana.vlcice@centrum.cz. Na FB sdílím.

 • Markéta Waas 2.12.2016 at 8:48

  Dnes si holky otevřou druhou obálku s úkolem z Montessori knížky od Svojtky – přiřaď stopy k jednotlivým zvířatům. A pak je čeká odměna – včerejší nadílku sponek dnes doplní gumičky 🙂
  Jinak knížka úžasně dělaná, hlavně tu menší tenhle styl moc baví. Momentálně je nejvíc v kurzu "denní program dne"
  (marketa.waas@gmail.com)

 • Anonymní 2.12.2016 at 8:48

  Dnes si v adventnim kalendáři vytahneme listy do kina na anděl pane 😉 doufám ze se nám bude líbit! Jinak by byl syn nadšený z bagru, od firmy bruder už máme něco nakoupeno na vánoce, ale tento stroj primo nemame! dominika.soborova@seznam.cz

 • Daniela Šmelková 2.12.2016 at 8:49

  My ostavame verný cokoládovým alebo cukríkovím adventným kalendárom, tieto sladkosti bežne nekupujeme takže je to pre deti čosi výnimočné, ale tento rok nasnajskor sklátila brušná chrípka a kým sme sa s nej všetci dostali tak Mišik začal blinkať nanovo, ale tento krát kvoli zahlieneniu a zapáleným prieduškam 🙁 takže sme v podstate stálena diete a nebolo ani čas kaledáre kúpiť. Možno dostanú na Mikuláša ak už bude lepšie. Knižka aj pracovný stroj by malemu učite urobili veľku radosť 🙂 d.smelkova@gmail.com

 • Petra Šebestová 2.12.2016 at 8:57

  Sdílím. Na FB jako Vojtěch Petra Šebestovi, Instagram Sebestovi 😉 U nás se dnes ještě okýnko na adventním stromečku, který jsem vlastnoručně vyrobila z toaletních ruliček, zatím neotvíralo.. řekla jsem až po snídani, a dcerka prostě né a né ji dojíst 😉 takže až po jídle..ale určitě tam bude nějaká dobrota 🙂

 • DaCha 2.12.2016 at 8:58

  Dopravní prostředky máme v seznamu plánovaných nákupů, takže by se hodilo. Adventní kalendář máme jednoduše koupený, skládá se z malých leporel, ale pro mě je to trochu zklamání, koupila jsem na základě recenzí a neviděla ho dopředu. Je tam třeba okýnko, kde je dárek a u toho komentář, že ho ještě neotevřeme a necháme se překvapit. To budu muset vymýšlet, proč tam něco takového je… No, na komentář u soutěže jsem se docela rozepsala… FB Dana Charvátová kristova@post.cz

 • Lucie Kučerová 2.12.2016 at 9:11

  U nás máme adventní vesničku a v domečku číslo 2 děti najdou pastelku stabilo woody, včera bliki z Lidlu. Potom si odškrtávají v kalendáři na lednici dny a čteme pohádku z lesa od Petry Janouškové (koupeno přes hithit.cz, ale nyní na http://www.duverujsveintuici.cz) a to je taky baví luciekucerov@gmail.com

 • Zuzana Brňová 2.12.2016 at 9:16

  Otvíráme jen čokoládové adventní kalendáře. Tato knížka je super. Ta by se Lukáškovi líbila . zhalickova@seznam.cz

 • Viktorie Svobodová 2.12.2016 at 9:19

  Otevíráme klasický čokoládový, a navíc na každý den v pytlíčku omalovánka, úkol nebo hádanka.
  Svobodová Zuzana svobodovazuza@centrum.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 9:21

  My adventní kalendář nemáme, ale čteme si každý den Pohádky z lesa. Miroslava Cichá (i FB)
  (mirka.cicha@post.cz)

 • Sam 2.12.2016 at 9:39

  Syn si dnes ve svých 5 adventních kalendářích vyndal čokoládky /ať žijí babičky :-)/, mne čeká překvapení jestli vzorek mýdla, šampónu nebo krému 🙂 a prosím, prosím model … to by se Tomík zbláznil radostí 🙂

 • Karin Turtenwaldová 2.12.2016 at 9:49

  U nás Letis ještě adventní kalendář nemáme, ale knížku bychom ocenili moc.
  Karinturtenwaldova@gmail.com

 • Olga Miletínská 2.12.2016 at 9:51

  Jestli knížku nevyhrajeme, tak ji určitě koupíme, je úžasná a syn z ní bude unešený.
  V adventním pytlíčku byla další šitá ozdobička na stromeček, dnes ptáček.
  Olga.miletinska@gmail.com

 • Lucie Procházková 2.12.2016 at 10:00

  Hezký den,my také ještě adventní kalendář nemáme,synovi ho přinese Mikuláš 🙂 tohle by byla výhra pro syna jako vyšitá,syn miluje všechny dopravní prostředky,hlavně bagry :)) tak budeme doufat,že se na nás usměje štěstí…
  lucie_prochazkova@centrum.cz

 • Jana Zdvihalová 2.12.2016 at 10:04

  Starší dcera má v kalendáři stavebnici Lego friends na celých 24 dní, každý den pár kostek a návod. K tomu od úžasné Jany z lesa zimní omalovánku. Syn zvířátka a občas malé autíčko, balónek nebo frkačku. jana.zdvihalova()email.cz

 • Aneta Švábová 2.12.2016 at 10:05

  Je super, ještě než začnu psát, třeba si přečtěte i tento z tisíce komentářů, koukala jsem že při odletu měla vaše děvčátka kolové vesty, že? Prosím z jakého. Materiálů máte letní verzi a jste spokojená?
  Svojtka I Bruder u nás doma bydlí, ale ani jednu z dnešních výher doma zatím nemame. Ale obě bychom klidně brali. 😁 ten bagr je exklusivní! Vzhledem k tomu že jsme na vsi, tak máme krásně kryté pískoviště, to by byla paráda. Já mám kdyztak vyhledlou malému k narozeninám jinou, levnější, variantu, tak uvidime. Já už ani nevím, kterou výhru bych za těch 13 dnů brala nejvíc. Si tak říkám že se nemůžu vůbec rozhodnout 😉 krásný adventní čas. Madlovaanet@gmail.com

  • Míša 2.12.2016 at 11:30

   Anetko čtu je všechny 🙂 jen bohuzel eni v silach na kazdy odpovedet :-). Holky meli usite obleceni od Karoliny z RIC PIC. I ty vesticky jsou od ni. Jsou bavlnene, z upletu plus k tomu od ni i leginky. Ma je zde na FB i na e-shopu a moc ji doporucujem. Je mila a na prani usila vse podle mych predstav.

   https://www.facebook.com/ricpic.eu/?fref=ts

 • Petra B 2.12.2016 at 10:08

  My dnes neotvíráme nic. Kluci dostanou své adventní kalendáře až na mikuláše.
  p.bohackova@centrum.cz

 • Bohumila Filgasová 2.12.2016 at 10:10

  Pritel adventniho panaka 😀 a synek ma mnou vyrobeny pytlickovy kalendar s oblibenyma mlskama 🙂 sdileno na fb..fbonytka@gmail.com

 • Bohumila Filgasová 2.12.2016 at 10:10

  Pritel adventniho panaka 😀 a synek ma mnou vyrobeny pytlickovy kalendar s oblibenyma mlskama 🙂 sdileno na fb..fbonytka@gmail.com

 • Hana Jacková 2.12.2016 at 10:15

  My mame kalendar Schleich se zviratkama z farmy, koupila jsem ho uz na jare, takze mame lonskej, pristi rok zkusim nejakej vyrobit, nebo koupime Brio s vlackama, uvidim.
  Knizku mame a je jedna z nejoblibenejsich, kdyby se na nas usmalo stesti s bagrem, no to by byla pecka 🙂
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 10:17

  Tenhle adventní kalendář mě opravdu moc baví. Knížka vypadá skvěle. 🙂 Děkuji. My si dnes otvíráme druhou pohádku, kterou večer před spaním tatínek čte synovi. Sdílím veřejně na facebooku jako Luci Es. Lucie Skřejpková (email: lucius.shine@seznam.cz)

 • Jitka Elicerová 2.12.2016 at 10:23

  Syn měl dnes v kalendáři anděla od nalepovacího Betléma, kterého sem vyráběla a perníček 🙂 fb Jitka Elicerová, elicerovajitka@gmail.com

 • Lucie Šťastná 2.12.2016 at 10:36

  Tak já už bohužel adventní kalendář nemám, ale věřím, že synovec (ke kterému by výhra putovala) tam něco dobrého mít bude 🙂
  strnadova93@gmail.com

 • Lucie Patková 2.12.2016 at 10:45

  Stejnou knizku jen o zviratkach mame schovanou pro jeziska 🙂 A protoze u nasehk prcka vedou ty zviratka, ma v kalendari na kazdy den zviratko z dupla nebo dreveny magnetek Farma od Vilac. Oboji ma zatim uspech 🙂 Luciepatkova@seznam.cz, na instagramu luckaaaaaa

 • Anonymní 2.12.2016 at 10:47

  Letos otvíráme čokoládovou verzi kalendáře,příští rok už ale nějaký parádní vytvořím.Krásných tipů je spousta,jen se do toho budu muset pustit dřív 🙂
  kovarikovi.eva@seznam.cz
  Eva Kovaříková fb

 • Nikol Horáková 2.12.2016 at 10:53

  Já se přiznám, dostala jsem adventní kalendář od tchýně a snědla jsem ho hned den potom, protože jsem měla prostě chuť na čokoládu 😀 😀 slunicko1321@seznam.cz budu i sdílet na fb.

 • Anonymní 2.12.2016 at 10:54

  Dneska otevíráme červenou voskovku. Pavla Konečná na FB, pavla.valkova@post.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 10:55

  Ježíšek se inspiroval. Tak když knížku nevyhrajeme, kupujeme… A co si otvíráme? Máme kalendář s vlastní náplní, takže dneska asi nějaké oříšky, nebo sušené švestky, brusinky, nebo pár lentilek? Kdo ví! To bude překvápko! A taky tam máme pohádku a omlavánka – http://www.duverujsveintuici.cz/ebook-pohadky/ 😉 lu-ma@post.cz

 • Lenka 2.12.2016 at 10:58

  Dnes si Terka nasla fialovu celenku s bodkovanou maslou, viac ju ma v rukach ako na hlave 😁 Ona take veci ako sponky, gumicky, celenky vzdy obzera ale to je cele, po minute to zklada z hlavy. … Volakedy som robila aj muzovi advent (pivny, alebo cukrovinkovy ci s aktivitami) ale uz nerobim.
  Vyhry su opat suprove, to by bol super darcek pre Adka, nasho autofila, dopravofila… Lenka
  Lpravdova@gmail.com

 • Klára Zindulková 2.12.2016 at 11:02

  My dnes otevřeli v sáčku pohádku a autíčko z Lega – naše první dílky z Lego Duplo. Mělo to velký úspěch 🙂
  klarkakrejcova@seznam.cz

 • Michal V. 2.12.2016 at 11:09

  U nás se taky ještě neotvírá, malého to nebere, tak to řešíme alternativně u adventního věnce 🙂 A výhra by u nás sklidila velký úspěch jakákoli… 🙂
  FB Naďa Výmolová
  nadavymolova@seznam.cz

 • Aneta Sajdok 2.12.2016 at 11:14

  Syn tam ma dnes pernicek a nejake vanocni razitko. A.saj@centrum.cz

 • Veronika Ševčíková 2.12.2016 at 11:14

  Od manžela jsem dostala kalendář od Mixitu, tak s dcerou otevíráme každý den ten. Jsou v něm samé dobré věci, které může i ona 🙂
  1veronika.sevcikova@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 11:27

  Tohle okenko je presne pro meho lumpa, tahle vyhra by byla skvela!!
  Dnes jsme otevreli okenko se zlutou formuli 🙂
  FB: Claire de Lune, Instagram: yeemanjaa
  yeemanjaa@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 11:30

  My dnes máme v jednom kalendáři knížečku a kravičku ze dřeva (postupně z kalendáře vyndáme betlém).
  Dále máme ještě jeden kalendář, kde nás čeká překvapení v podobě vánočního vyrábění. Na internetu se sešlo 24 maminek, každá vyrobila jednu aktivity ve 24 vydáních. Pytlíky jsme si namíchali a máme 24 pytlíčků s překvapením.
  endyna@seznam.cz na instagramu jako audina.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 11:34

  Ani u nás moc adventní kalendáře nefrčí, dcerka ještě není zralá chápat, že Ježíšek dorazí za 24 dní (natož ten 1,5roční), ale brzy se určitě dočkáme. 🙂
  Děkuji moc za možnost zúčastnit se slosování. To by byla bomba něco vyhrát :-).
  A ještě jedno velké díky posíláme – Míše, za to, že je!!! Rádi si zde čteme. Lenka (lenkahorankova@email.cz)

 • Anonymní 2.12.2016 at 11:37

  U nás nosí adventní kalendář až Mikuláš, takže ještě neotevíráme. Ale potom budou perníčky a sem tam nějaká drobnost navíc 🙂
  zuzka.krejcova@centrum.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 11:38

  my dnes neotevirame nic, skoncily jsme s dcerou kvuli dusnosti na par dni v nemocnici :/ ale hezky se mi tady o tom vsem vanocnim cte a rady bychom vyhraly 🙂

  zu.srumova@gmail.com
  fb: zuzana srumova

 • Adela Vejvodova 2.12.2016 at 11:46

  Já jsem se rozhodla letos ještě kalendář nezavadet, dcera má cerstve 2roky a vím, že by nepochopila, že to vse nemůže otevřít naráz, takže by z toho bylo víc škody jak užitku. Ale příští rok už urcite 🙂

  vejvodova.adela@seznam.cz

 • Veronika Kružíková 2.12.2016 at 11:48

  My tento rok ještě adventní kalendář nemáme, ale příští rok už se do toho pustíme. v.sedlakova@centrum.cz

 • Ludmila Šebejová 2.12.2016 at 11:49

  My letos otevíráme každý den kolejnici od velkého Duplo vlaku a pod stromečkem bude zbytek. lidarocnova-zavinac-gmail.com

 • misheel 2.12.2016 at 11:55

  My letos ještě neotevíráme nic, protože syn je ještě malinký, ale příští rok už nějaký adventní kalendář pořídíme 🙂
  misheel@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 12:06

  My zatim kalendar nemame (synovi je 7 mesicu), ale uz se tesime na pristi rok az si to poradne uzije. Opet paradni vyhry. Gabriela Hebka (ghebka@gmail.com)

 • Anna 2.12.2016 at 12:10

  My dnes otevíráme jeden z doplňků k mašinkám. ;-)A bagr by pro našeho technika byl jako dělaný.
  anna.michlova@seznam.cz

 • Jája V 2.12.2016 at 12:36

  V pytlíčcích máme části Dupla 🙂
  Sleduji Vás na FB (Jája Vlckova) i instagramu (jajinsvet), díky, jajinsvet@seznam.cz

 • Unknown 2.12.2016 at 12:49

  My máme domácí látkový kalendář a bývají tam magnetická písmenka na lednici, tiskátka, nebo "domácí" pohádky..Knížka je to úžasná, přesně pro nás! 🙂
  Moc ráda Vás čtu, děláte krásné věci! danielakulhanova@gmail.com

 • Miška Fettersová 2.12.2016 at 12:57

  U nás je to také aktuální téma, před domem nám dělají chodník a bagr a nákladní auta jsou u nás denně. Bohužel byl termín ukončení do konce října, nastali problémy a ještě pořád není hotový. Děti jsou rádi, ale my dospěláci ne.
  m.fettersova@seznam.cz, sdílím

 • Lucka 2.12.2016 at 12:59

  Tak ten bagřík je super, to by měl radost i děda, který je bagrista 🙂 Doma syn našel legovou postavičku želva Ninja Rafaela a ve školce jsme s dětmi měli úkol : "Když na místo, kde se vaří, zajdeš, překvapení, tam najdeš!" (další dny budou třeba vyjmenovávat dny v týdnu, říkat básničku, zpívat písničku, vytleskávat své jména…) a děti v kuchyňce našly pytlík medvídků. budluc@seznam.cz

 • Mária Kaňovska 2.12.2016 at 13:24

  Môj dvojročný syn má tento rok svoj úplne prvý adventný kalendár. Kedže nie som zastáncom sladkostí objednala som mu Adventný kalendár Play-Doh, takže každý deň tam má nejaké vykrajovátko, formičku, alebo iné náradie na plastelínu, ktorú momentálne zbožnuje.
  luberdova.maria@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 13:33

  Letos adventní kalendář nemáme. Čokoládové kalendáře zatím nechci zavádět a vloni jsme v kalendáři měli úkoly od zlesa.blogspot.com, ale to jsem měla pocit, že to mám hlavně kvůli sobě. Odpočítání nám zajistí adventní věnec. 🙂 Pěkný den, ja.net.ka@seznam.cz, fb Jana Štěpánková

 • Martina Hradzka 2.12.2016 at 13:38

  My máme letos pytlíčkovou verzi. Pytlíky jsme si ušili a zavěsili na ručně dělaný žebříček a malý je nadšen. Akorát je pro něj hrozně těžké otevřít jen jeden pytlík za den, neustále se ujišťuje, že mu pytlíky nikdo neotevře:) A máme tam malou čoko plus razítko nebo plastelínu play-Doh včetně malých vykrajovátek a pomůcek. Hradzka@seznam.cz

 • Simona Pěničková 2.12.2016 at 13:40

  Knížky od Svojtky se synem milujeme. Adventní kalendář má letos syn poprvé. Domečkový. Trochu peklo vymyslet vždy něco tak malého do domečku. Jsou vážně úzké a většina maličkých 🙂

 • saui.dj 2.12.2016 at 13:50

  Hezký den, dnes si dcera otevřela pytlík na našla v něm knížku:-) Šárka (saui.dj@seznam.cz)

 • Pepe Peťula 2.12.2016 at 14:01

  U nás za pár let by určitě zabodovalo Bagřiště od Bruderlanda,čekalo by pěkně schované na svůj čas 🙂 Adventní kalendář donese Mikuláš až v pondělí,bohužel jsem nesehanala vše tak jak jsem chtěla,takže se pak rozbalí víc pytlíčků na jednou 🙂 a co bude ve kterém ještě nevím 🙂 Na Insta sleduji 🙂
  kopasova.petra@seznam.cz

 • Lenka Pejšová 2.12.2016 at 14:03

  My máme adventní od Albatrosu, na každý den jedno leporelo s básničkou. Jen zatím malá moc nechápe, že se bere každý den jen jedno 😀 len.srb@post.cz

 • Kačka 2.12.2016 at 14:06

  My si otevíráme dřevěné krokodýly, na každý den máme nějaké nové zvířátko 🙂 A já chci dopraváckou knížku pro holku, může se to ? 😀 katerinadurnak@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 14:24

  Dnes sme mali čokoládové sánky 🙂 Peter Gavlas, pegass@centrum.sk

 • Anonymní 2.12.2016 at 16:21

  U nás děti v kalendáři najdou malinké koko a různé magnetky od firmy Djeco:-) a v některých jsou mala mydlicka do vany z DMka:-)

  Sdílím na FB – Tera bezinka
  Tkonvalinova@email.cz

 • wěrgl 2.12.2016 at 16:30

  Snad nebudu jediná trapná která nemá letos adventní kalendář. Vítek má dva roky a čeká nás oslava narozenin pak mikulá,ježíšek. Za rok se polepím.:) v.knodlova@seznam.cz

 • Lenka Mužíková 2.12.2016 at 16:32

  My dnes našli v obálce čokoládové cookies pro všechny a druhou rodinnou aktivitku – perníkovou.. takže jsme si vyrobili perníkovou chaloupku z kartonu podle našich představ, přečetli pohádku, zahráli divadlo s tou naší perníkovou chaloupkou a loutkami a právě jsme dopekli perníčky… 🙂

 • Anonymní 2.12.2016 at 16:56

  Klasický čokokalendář dovezený ze Švýcarska a doma vyrobený kalendář, kde se střídají sladkosti, ovoce a drobnosti (nesmí chybět tričko s Minnie a mini autíčka) 😉 helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchová)

 • libie 2.12.2016 at 17:13

  My zatím adventní kalendáře nemáme. Nevím, zda vůbec budeme mít, ale jak znám babičku, určitě nějaký čokoládový přinese "od Mikuláše", z čehož tedy nejsem nijak nadšená..
  smyckova.lib@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 17:29

  U nás dnes byly v kalendáři vánoční legínky.. Ta knížka je super 🙂 (FB Radka Fejksová, radka.fe@centrum.cz)

 • Lucie Chmielová 2.12.2016 at 18:14

  Číslo dvě a ozdobu na náš překližkový adventní kalendář a kartičku- úkol: usměj se a popovídejme si o dnešním dnu.Sdílím i na FB. email: witlucie@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 18:22

  Dobrý den, kluci dnes otevřeli okýnko s razítkem s mcqueenem 🙂 Knížka i bagr se mi moc líbí, sdílím na fb, Monika Hověžáková, monika.manisova@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 18:56

  Nám přinese až Mikuláš, takže zatím nic 🙂 FB Eva Kamitzová, eva.kamitzova@email.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 18:56

  Čokoládový snehuliak, Zdenka Zdenulka Es, zdenka.slahuckova@centrum.sk

 • Kateřina Šikýřová 2.12.2016 at 19:08

  Adventní kalendář přinese Mikuláš a bude to čokoládová klasika.
  katka.sikyrova@gmail.com
  na FB sdílím jako Katka KaTka
  na instagramu sleduji jako Kettr

 • Lenka Kyrianová 2.12.2016 at 19:30

  My bohužel tento rok adventní kalendář ještě nemáme. Synovi jsou čerstvě dva a kdybych mu dala kalendář s 24 okýnky, tak by je otevřel všechny najednou, nechápal by ještě smysl kalendáře, takže jsem ho ještě nedělala. A pro nás dospělé taky nic nemám 🙁 lenka.Kyrian@gmail.com

 • Anonymní 2.12.2016 at 19:50

  Tak naše dítko je ještě malé,takže adventní kalendář ještě nemá. Dostane, ale mikuláše s oblíbenými křupinkami z DM a ovoce.:).My dospělí kalendář žádný nemáme, no musím se příští rok polepšit.:).
  Romča Malinová(malinovaRomca@seznam.cz)

 • Anonymní 2.12.2016 at 19:52

  Syn letos otevírá poprvé, dnes kokosové sušenky a magnet, na bagr vydrží koukat hodně dlouho, ten by nás potěšil :), chrustova.katerina@seznam.cz, sleduji instagram

 • Anonymní 2.12.2016 at 20:01

  Dobrý večer, dcerka má 1,5 a na kalendář jsem nemyslela 🙁 ale letos budu sbírat inspiraci a na příští rok vyrobím vlastní s úkoly a drobnými odměnami. Velmi mě zaujala knížka, takže hned jdu kouknou, kde se dá případně objednat tato a nebo nějaká podobná 🙂 verca.dolezalova@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 20:05

  Mixiťácké sušené jahůdky. Dádík je miluje. Mimochodem děkuji za doporučení těchto dobrůtek, protože mě k jejich obchodu zavedl samozřejmě tvůj blog (stejně jako např. na ecomeu,unuo nebo na chytrou opičku atd… :O)
  FB Zuzana Bláhová
  instagram zubla111
  zuzanablahova@seznam.cz

 • Míša L. 2.12.2016 at 20:06

  U nas doma dnes pernicek a dreveny vagonek, aby mela oblibena masinka co tahnout 🙂
  michaela.larruchon@centrum.cz

 • Jitka 2.12.2016 at 20:10

  Kuba si dnes v adventním "dárkovníčku" otevřel pytlíček číslo dvě a v něm byl kouzelný obrázek a plnicí štětec 🙂 nadšení obrovské na obou stranách 😀
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz

 • Petra Hladká 2.12.2016 at 20:15

  U nás donese adventní kalendář až Mikuláš v pondělí. Dcera 2,5roku tam bude mít … razítka, nůžky, sponky,celenky, hrníček … celkem dvacet drobností. Už se těším jak bude každý den rozvazovat jeden pytlíček😃 hladkpe@gmail.com

 • Jana Radová 2.12.2016 at 20:32

  Adventní kalendář ještě nemáme, k nám příjde Mikuláš až zítra, tak snad tu dnešní teplotu 38, co má Nelinka od rána nějak vyležíme a zítra bude líp 🙁 pospisilovaja@seznam.cz

 • Eva M. 2.12.2016 at 20:45

  Tuto knížku máme 🙂 Je perfektní! Trvalo nám skoro rok, než malého aspoň trochu přestalo bavit každodenní ohlížení 🙂 Takže taky všem doporučuji. A bagry malý miluje! U nás dnes v kalendáři každodenní úkoly stažené z blogu u Janičky (Z lesa) a k tomu malé reflexní odrazky.
  ev.ru@seznam.cz

 • Bara Zilova 2.12.2016 at 20:48

  Dnes si deti vyndaly duplo figurku hrocha..
  baraz@seznam.cz

 • Martina Novackova 2.12.2016 at 20:55

  Já žádný adventní kalendář nemám,ale muž dostal lego star wars 😀 moc se v těch dílkách nevyznám, ale on je nadšený a malý to za pár let taky ocení 😀 sdílím na FB jooo a taky jsem teda po dllouhé době otevřela instagram takže follow aka beelzebub103. Díky, Martina
  beelzebub@centrum.cz

  • Martina Novackova 2.12.2016 at 20:57

   a málem bych zapomněla my bychom tedy bagr, jen nevím zda pro malého či pro velkého 😀 ale hodil by se do sbírky k jeřábu 😀

 • Anonymní 2.12.2016 at 20:56

  U nas rucne vyrobeny kalendar asi nevydrzi dlouho..mala je na to jeste mala,demoluje ho statecne,ale na dnesek byl schovany igracek policista :-).Jinak knizka uzasnaa,to by bylo radosti :-)helca.helik@seznam.cz

 • Iva 2.12.2016 at 21:08

  Dnes neotvirame nic, kalendáře nosí až Mikuláš. Pro starší dceru mám nachystané kromě klasického čokoládového, co tatínek přinesl z práce, různé adventní společné tvoření nebo povídání apod., už se na to moc těším, ale musím se vyzbrojit trpělivostí. A bude s námi tvořit i tatínek, snad ho to bude bavit, je to kalendář vlastně pro celou rodinu. A mladší syn zatím kalendář nedostane 🙂 Iva.kanarkova@seznam.cz

 • Martina Arnoldová 2.12.2016 at 21:30

  Tento rok neotevíráme nic, syn je ještě malinký. Martina (arnoldovamartina@gmail.com)

 • Dida 2.12.2016 at 21:34

  Já dělám svůj adventní kalendář z roliček, obalený barevným krepovým papírem. Vnitřek je o drobných sladkůstkách. Sušené ovoce mi jíst nechce a oříšky má každý den v mističce. dita.brezinova@seznam.cz

 • Ivet 2.12.2016 at 21:38

  U nás dnes v kapsičce byla dvě malá selátka od Schleichu, pro každou holku jedno:-).
  iveta-kubatova@seznam.cz

 • Adéla B. 2.12.2016 at 21:41

  Tak i u nás se začalo otevírat. Dnes to byla modelína, už máme všechny původní smíchané dohromady. Tak mají v adventním kalendáři nachystáno pár nových barviček :). Adéla Bachová adelap@atlas.cz

 • Lucie 2.12.2016 at 21:56

  Tuhle knížku bychom hrozně potřebovali! Můj čerstvě dvouletý syn je do dopravních prostředků maniak a nechápu, jaktože ji vidím prvně! Jinak my jsme možná jediní, co adventní kalendář nemají… jednak mi na to u mých dětí přijde brzo (2 roky a 9 měsíců) a jednak začínám mít pocit, že u někoho chodí ježíšek celý advent! já chci, aby se moje děti těšily na Vánoce, že něco dostanou a ne aby byly přesycené už z adventu. Příští rok budu asi dělat kalendář pro oba, ale jen s opravdovými maličkostmi, nejlépe s nějakými "poukázkami" na pohádku, tvoření, výlet a tak…

 • Anonymní 2.12.2016 at 22:30

  V adventním kalendáři máme nachystané dřevěné dopravní značky a mini knížečky. Petra Jelínková, jelus@seznam.cz

 • Anonymní 2.12.2016 at 22:34

  U nás se zatím adventní kalendář taky neotvírá. Náš syn je ještě malinký, ale Mikuláš mu adventní kalendář přinese, kde bude mít prstové maňásky, které už vyrábím 🙂
  Karolína Mužíková (kajikik@seznam.cz)

 • Anonymní 2.12.2016 at 23:14

  Pedro Maňák, simm@centrum.sk – darček z čokolády

 • Anonymní 3.12.2016 at 4:43

  Tak zrovna dneska nasly deti v kalendari cizrnu v cukru, objevila jsem v orientalnim obchudku 🙂 hanni@centrum.cz

 • Anonymní 3.12.2016 at 4:46

  U nás letos kalendář poprvé pro tříletého syna, a to v podobě malých knížek s krátkou pohádkou na každý den. Knížečky se pak dají zavěsit i na stromeček jako ozdoby. FB: Katka Erbanova Jopkova (katerina.jopkova@gmail.com)

 • Luciiiii 3.12.2016 at 7:18

  Zatím adventní kalendář nevedeme, chci zkusit až za rok a do okýnek planuju nějakou aktivitu, nebo drobnost (kostku, panacka z dupla, schleich zvířátka…). Lucie.dolezalova84@gmail.com

 • Ivana Šarmírova 3.12.2016 at 7:18

  Adventný kalendár žiaľ doma nemáme ale keď vidím tie super inšpirácie premýšľam že nabuduci rok nejaky pre malého synovca asi vytvorim.Urcite by sa tešil.Takto mu to aspoň na mikulasa vynahradim 😉 ivra.sarmirova@gmail.com

 • Denisa Bnešová 3.12.2016 at 7:42

  S přítelem máme čokoládový adventní kalendář. A až bude prcek tak mám plno nápadů na adventní kalendář. (denybeny@seznam.cz)

 • Anonymní 3.12.2016 at 7:47

  Adventní kalendář s čokoládkou je klasika,to musí být…navíc si každý den v pytlíčku najdeme jedno žvířátko do sbírky na farmu,to je doma radosti 🙂
  luciewojkowska@seznam.cz

 • Veronika Vecerkova 3.12.2016 at 7:56

  Nic, prcek ma 19m takze kalandar nemame 🙂 verousekvecerkova@gmail.com

 • Kristýna Vojkovská 3.12.2016 at 8:26

  My zatim advetni kalendar nemame, ale kluci kamaradky v nem maji dilky puzzle a na kazdy den rikanku ci vytvarne ukoly. kristynka.r@email.cz

 • Anonymní 3.12.2016 at 8:55

  U nás nosí adventní kalendáře Mikuláš, takže dnes ještě nic ��
  tereza.sebestova89@gmail.com, na fb Tereza Šebestová

 • Eliška Hrubá 3.12.2016 at 9:21

  my máme adventní úkoly a ty když splní může na vyrobenej stromek nalepit jednu z 24 hvězdíček 🙂 ted měl za úkol vyrobit nebo nakreslit sněhuláka a pokud je sníh tak postavit sněhuláka z něj 🙂 a jelikož jsme ze severu čech tak nám tady nějaký ten sníh leží tak jsme šli postavit sněhuláka ze sněhu a byla to prča 🙂 a nejelpší úkol má na 23.12. 😀 má tam : Uklid si pořádně svůj pokojíček at zítra dorazí ten ježíšek 😀 😀 už mě totiž žádný úkoly nenapadaly a tenhle je aspon praktickej 😀
  sdílím na fb jako Kelishka Potramtaná
  hruba.eliskaa@seznam.cz

 • Romana Kašpárková 3.12.2016 at 12:23

  Dnes jsme otevřeli pytlíček a v nem byl miniaturní bagřík 😉 ale tento velkej, ten by byl super. A knihy od Svojtky máme moc rádi 😊
  kasparkova.romana@gmail.com

 • Anonymní 3.12.2016 at 13:12

  my zatim adventni kalendar nemame, bude az pristi rok 😉 ale uz se na nej tesim az budu vyrabet!!
  lucie lesprix(fb)
  competluc@gmail.com

 • Anonymní 3.12.2016 at 13:22

  U nàs nosí kalendář až Mikuláš:-) Petr Vykrent ( petr.vyk@seznam.cz )

 • Lenka Tesařová 3.12.2016 at 14:30

  Kalendář máme od JO-JO, takže bonbon. (tesarova.lenka@gmail.com)

 • Karolína S. 3.12.2016 at 14:44

  V kalendáři byla pouze instrukce, kde dárek (pracovni sešit Malý zajíček od Svojtky) hledat. Komba Ušatá (usatakomba@gmail.com)

 • Anonymní 3.12.2016 at 15:35

  Dnes to bude domácí nutela. Jsem zvědavá, jestli bude mít úspěch. 🙂 k.petruzelova@seznam.cz

 • Kacka 3.12.2016 at 16:41

  My jeste kalendare nemame,ale uz sbiram inspiraci na pristi rok. 🙂
  k.kata@centrum.cz

 • Anonymní 3.12.2016 at 17:58

  Dcera dnes má kukuřičnou křupku (má 8 měsíců) a starší gumového medvídka. polaskova-marketa@seznam.cz

 • Anonymní 3.12.2016 at 17:59

  Adventní kalendář nevedeme. mpetruzelova@seznam.cz

 • faia 3.12.2016 at 19:29

  Syn otevírá pytlíčky, v každém najde figurku zviřátka a na Štědrý den Adama a Evu:-) Petra Fai (petrafai@gmail.com)

 • Veronika Patočková 3.12.2016 at 20:38

  My máme v kalendáři kukuřičné křupky. Syn je ještě malinkej a tyto křupky zbožňuje.
  veronika.sleglova@seznam.cz

 • Katuan 3.12.2016 at 20:46

  Tak ten bagr je pecka. Uplne vidim maleho jak je z neho nadseny a jde s nim i spat. Asi jako kazdy maly kluk, ze ano 🙂 A adventni kalendar nemame, jeste to nechape, tak to nechavam do budoucna, ale urcite nebude mit cokoladovou klasiku, ale neco jineho, ale to domyslim treba za rok ci dva 🙂

 • Hana Švestková 3.12.2016 at 20:55

  U nás je každý den malá knížka (Knížkový adventní kalendář), první synek je velký čtenář, na menšího (7 měsíců) to ještě čeká… miau@centrum.cz

 • Tereza 3.12.2016 at 21:16

  Knížek není nikdy dost a tyhle okénkové se mi moc líbí. Co se adventního kalendáře týká, tak předloni jsem udělala kalendář plný sladkostí a drobných dárků já pro partnera. Vloni ase obdarovával on mě. No a letos, protože už jsme tři, jsem udělala rodinný kalendář. Na každý den tam má jeden z nás poukaz – já třeba na bublinkovou lázeň, partner na masáž celého těla a mrňous se může těšit na svého prvního sněhuláka. Děkuji za soutěž. Tereza (tereza.divisova@centrum.cz)

 • Martina Hepnerová 3.12.2016 at 21:57

  Dobrý den, letos má dcera v kalendáři malá razítka (každý den jiné) a perníčky. Děkuji za soutěž fejlkova@seznam.cz

 • Anonymní 3.12.2016 at 22:05