DEN 15: Zkusme to i jinak. Alternativně.

Na blog čas od času zařadím nějaký článek i z pediatrického soudku. Máte je rádi a jsem za to ještě radši. Dneska bych ale chtěla odpovědět všem maminkám, které se mě poměrně často ptají na seminářích první pomoci, zda schvaluji i nějaké alternativní metody léčby u běžných viróz, kdy děti trpí kašlem případně mají teploty. Ano, určitě to jde i jinak, jen je třeba mít na paměti, že je musíme znát hranice, kdy už sáhnout po vymoženostech dnešní doby a zajít k lékaři či do lékárny. Zkusila jsem sepsat pár takových metod a někdy dokonce až babských rad, které mají pomoct v tímto neřádem (nemyslím tím vaše děti 😀 ).
Jak nám začnou děti stonat, je jim všechno odpuštěno. Taky to tak máte? Alespoň já ano. Holky, když jsou nemocné, samy prosí o to, aby už mohly jít spát, nechtějí jíst a ve spánku vypadají jako malí andělíčci, prostě k zulíbání.

S odchodem letních měsíců a příchodem podzimu začaly klasické dětské infekty. Někdy jde o bakteriózy, kde je třeba navštívit lékaře, často ale o virové nemoci, kdy nám stejně nezbude než vsadit na léčbu symptomatickou a bojovat s neřádem srážením teploty, tlumením kašle a odpočinkem.

Pokud jste maminkou, která nechce na každé zvýšení teploty reagovat čípkem a na každé zakašlání sirupem, můžete vyzkoušet níže zmíněné tipy a babské rady a jen myslete na to, že pokud má dítě teplotu, která trvá třetí den a nedaří se vám ji srazit, patří dítko na prohlídku k lékaři. Druhou důležitou poznámkou je také věk vašich dětí. Pokud se jedná o miminko v šestinedělí, určitě nečekejte ani zmíněné tři dny a k lékaři vyrazte rovnou.

Jak na teplotu 

Příčin, proč může mít vaše děťátko teplotu je hned několik

 • důvodem jsou nejčastěji virové nebo bakteriální infekty
 • zvýšená teplota však není výjimkou ani po očkování
 • může se objevit u endokrinních onemocnění jako jsou poruchy štítné žlázy
 • některé intoxikace bývají doprovázeny též vysokou teplotou
 • v neposlední řadě, i když není toto číslo veliké, i některá nádorová onemocnění se mohou prezentovat horečkami
 • zbystřit byste měli, pokud se teplotu nedaří po dlouhou dobu srážet, pokud se bez zjevné příčiny stále opakují nebo je dlouhodobě zvýšená teplota, i když se jeví děti zdravé a nic jiného na nich nepozorujete, takové symptomy byste měli oznámit svému pediatrovi
Dokud má vaše dítě zvýšenou teplotu do 38°C, snažíme se zbytečně nezasahovat a nechat se tělíčko poprat s nemocí. Teplota je přirozenou a zcela správnou reakcí organizmu na boj s infekcí a dokud teplota nepřesáhne 38°C, je zbytečné brát k ruce léky a dětem ulevujeme alternativní cestou. Můžeme tuto cestu použít i v případě horečky, nicméně je třeba kontrolovat, zda jsme úspěšní a pokud se teplota nehýbe směrem dolů, sáhneme do lékárničky.

Fyzikální ochlazování

 • Studené zábaly – hrudník a bříško dítěte obalíme do ručníku namočeného ve studené vodě na dobu cca 15 minut. Mokrý ručník ničím nepřekrýváme a ruce i nožičky jsou volné. Až za 20 minut po sejmutí zábalu budeme zkoušet měřit teplotu, dříve není naměřená hodnota objektivní. Pokud by teplota neklesala, zábal můžeme opakovat.
 • Obklady – ručník namočíme ve vlažné vodě a přikládáme do oblastí velkých tepen – na třísla, na krk, do podpaží. Opakujeme 3x během dvou hodin a po sundání měříme teplotu cca za 20 minut.
 • Vlažná koupel – horečku se můžeme snažit srazit i koupelí ve vlažné vodě. Voda by neměla byt studená (30°C) a nemělo by koupání trvat příliš dlouhou dobu. Otíráme či sprchujeme především hrudníček a bříško.
 • Otírání žínkou namočenou v octu – jedna z babských rad, o které ale maminky tvrdí, že funguje. Zkuste namočit houbičku v octu a tělíčko dětí otírat. Doporučuje se klidně přidat lžičku i do dětské koupele. Koupele a sprchování ale nezkoušejte, pokud se jim dítě brání a pláče, pak je vhodné zvolit jinou z metod ochlazování, případně sáhnout po léčbě medikamety.
 • Nikdy nechladíme končetiny.
Ani jednu z metod fyzikálního ochlazování nevolíme, pokud má miminko chladné končetiny případně mramorový vzhled pokožky!


 • Podáváme dostatečné množství studených tekutin. Pokud dětem není dobře, je možné, že nebudou chtít pít. Pak se snažte podávat chlazené tekutiny po lžičkách a čaj případně doslaďte glukopurem. Do jídla děti nenutíme.
 • Děti zbytečně nenavlíkáme a nebalíme do dek, naopak volte tílka, body s krátkým rukávem a nechte miminka či starší děti větrat.
 • Na noc můžeme zkusit dítěti obléct ponožky, které jsme namočili ve studené vodě. Vyždímeme, navlékneme dítěti na nožičky a přes mokré ponožky dáme ještě jedny suché. Další z babských rad tvrdí, že funguje dětem do ponožek nastrouhat syrovou bramboru a škrob pomůže teplotu srazit)
 • Myslete i na teplotu vzduchu v místnosti, ve které dítě spinká. Nemělo by být přetopeno (udržujeme cca 21°C) a je užitečné často a na krátké chvíle větrat. Samozřejmě dbejte na to, aby děti neležely v průvanu.
Pamatujte si, že teplotu nikdy nesrážíme s cílem, srazit ji na normální teplotu lidského těla. Stačí nám, pokud klesne o 1 až 1,5 stupně, nesrážíme až n anormální teplotu!.

Pokud teploty neustupují ani při veškerých snahách se srážením fyzikálním, je vhodné podat některé z antipyretik (paralen, panadol, ibuprofen). Pokud by ale ani takové srážení nebylo účinné, určitě se nevyhnete návštěvě lékaře, protože půjde pravděpodobně o bakteriální infekci vyžadující léčbu pomocí antibiotik.

Snad jsem alespoň trochu uspokojila dotazy maminek. I já sama se snažím dodržovat většinu z těchto pravidel, kdykoli jsou holky nemocné, ale jakmile teplota stoupne na 39°C, už se nesnažím jen touto alternativní cestou, ale sáhnu po lécích. Důvodem obav je riziko vzniku febrilních křečí.

Do dnešního okýnka adventního kalendáře na blogu jsem vybrala iThermonitor. Důvod? Když se podíváte na blogu do pravého sloupce, najdete tam TOP 5 nejčtenějších článků na blogu a už poměrně dlouho tam sedí právě recenze na iThermonitor. Sama nevím jestli se dostal do nějaké kouminity jako „hejt článek“ 🙂 nebo to maminky vážně zajímalo, ale sedí si na prvenství a proto jsem výrobce oslovila s prosbou, zda by nám jeden do soutěže nevěnoval. Já za pozitivní odpověď děkuji a jedné z vás bych ráda naježila tenhle fajnový teploměr, kdy můžete teplotu dětí monitorovat klidně celou noc a mobil vám zapípá, kdykoli se teplota dítěte zvýší nad vámi nastavenou hodnotu.

Chceš si u nás naježit iThermonitor?

Soutěž o rostoucí židličku WOOD Partner od Proděti.cz z 11.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o Láskografiku z 12.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o Průzkumníka od Svojtky a bagr z Bruderlandu ze 13.okýnka (do 10.12.)

Soutěž o osušku Lodger a smě Do plavek od Mixitu ze 14.okýnka (do 10.12.)

Váš Ježíšek

MUDr. Michala Knězková

All posts

181 Comments

 • Michaela Kratochvílová 3.12.2016 at 23:24

  Syn zatím měl teplotu jednou a hned přes 39,takze jsem použila čípky a ráno k lekari,jelikoz bylo zrovna před víkendem,tak sem si říkala ať se na něj raději podívá. Od té doby se nám teploty prozatím vyhýbají,ale výhra by byla super,at je člověk připraven 🙂
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Adéla V. 4.12.2016 at 1:12

  Snazim se bojovat stejnymi metodami, ale i tak je dobre si to obcas pripomenout. 😉 Takze diky za perfektni clanek!
  Hlavne mi pripada, ze dokud teplota nepresahne 38, dcera radi jako by se nic nedelo.
  adela.prsalova@seznam.cz

 • Irena Durdilová 4.12.2016 at 1:23

  My jsme si vysokou teplotou prošli naštěstí jen jednou a přesto jsme se 40 skončili na pohotovosti. Babské rady už nepomáhaly a museli jsme dávat léky v rozmezí 3 hodin. irena.durdilova@seznam.cz

 • Monika Vágnerová 4.12.2016 at 4:55

  Zatim mela dcera teplotu parkrat. K zubum, coz se dalo babskyma.radama srazet, a pote i k ryme. Co bohuzel neslo ovlivnit a nastoupila farmaka, byla bronchitida. Kdy museli dceru hospitalizovat na 8dni a my tak travili minule Vanoce v nemocnici. A mmch od te doby se pereme s hodbe rozjetym atop.ekzemem.
  vagnerovamonikaz@seznam cz

 • Michal V. 4.12.2016 at 5:21

  Také dáváme na babské rady, pokud to jenom trochu jde… 🙂 K lékům jsme se museli uchýlit zatím jen jednou…
  nadavymolova@seznam.cz

 • Anet 4.12.2016 at 6:17

  Také se zprvu snažíme bojovat alternativně + homeopaticky, až posléze nastupují léky. Anet (patikova.aneta@seznam.cz)

  • Anet 4.12.2016 at 6:43

   sledujeme na FB i Instagramu

  • Anonymní 4.12.2016 at 7:41

   Dobrý den, zábalu se bojím víc než děti, ale párkrát už jsme dělali.., dobrý článek, díky. dolez.m@centrum.cz

 • Radka H. 4.12.2016 at 8:20

  Starší dcera měla horečky po očkování MMR, tak jsme nasadili nurofen sirup a jinak měla jen zvýšenou po očkování hexou nebo když jí rostli zuby a tam jsme když tak použili paralen čípky, ale to spíš i kvůli bolesti.
  Jinak taky raději bojuji alternativně.
  r.harabisova(zavinac)gmail.com
  Sleduji na FB i instagramu.

 • Vendula Janků 4.12.2016 at 8:25

  První se snažíme srazit teplotu hodně pít a zápaly až když nepomůže dávám nurofen sirup a doktor
  kutrovavendula@seznam.cz

 • Zupkova Karla 4.12.2016 at 8:29

  Ahoj, já při teplotě nad 38,5 dávám vždy antipyretika. Zábal přidám k lékům, pokud je teplota ještě vyšší a nelze srazit. O teploměru slyším poprvé, takže díky moc za tip 🙂 Ještě by mě zajímalo, co si myslíš o podávání Diazepamu při horečce nad 39st.? Děkuji. Karla Zupková na fb, kaja.zupkova@seznam.cz.

 • Anonymní 4.12.2016 at 8:29

  Nastesti mam holky docela zdrave. Leky davam vyjimecne a spis podle instinktu,kdyz vidim,ze je jim opravdu zle a potrebuji si odpocnout,usnout. Deticky casto s teplotou bojuji statecne

  Sedlackova.eva11@gmail.com

 • Eva Dudíková 4.12.2016 at 8:41

  Postel, čajík a pořádně vypotit 🙂 Případně zábal. Léky jen pokud by to bylo nutné. chs.mandarins@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 8:44

  U nas byla nastesti teplota asi jen 2x tak jsme to resili lekama a doplnili homeopatikama. Petr Vykrent ( petr.vyk@seznam.cz )

 • Lucie Chmielová 4.12.2016 at 8:44

  Vesměs pokud je dítě jinak v pořádku, teplotu hned nesrážíme, dítě sledujeme. Pokud stoupá dáváme zábaly a pokud nepomohou příjdou na řadu léky. Sdílím i na FB, witlucie@gmail.com

 • Renata Pavlíková 4.12.2016 at 8:44

  Léky určitě jen u vysoké horečky, takže se snažím držet ty naše raubíře v klidu, ale je to někdy nadlidský úkol a hodně pít 😉 PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Lucie Nováková 4.12.2016 at 8:45

  Naše malá zatím byla nemocná 2x. Poprvé to bylo po neštovicích, které teda měla hodně ošklivé, kdy byl organismus oslabený. Takže poprvé a hned 40 horečky, na začátku jsme měli snad vše, zábaly v octové vodě zabíraly, vlažné sprchy také, 2 dny bez teplot a pak začala horečka stoupat k té 40 a to už jsme na nic nečekali a jeli k naší dětské doktorce a dostali antibiotika. Máme skvělou lékařku, se kterou jsme byli ve spojení hned od začátku, pokud něco se nám nezdá, můžeme volat i mimo pracovní dobu, je úžasná, na malou se přijela podívat a zkontrolovat i k nám domů. Někdy si říkám, jak to vše stíhá 🙂 Ale samozřejmě, pokud to jde, tak bez léků, já hodně věřím bylinkám, a všichni milujeme bylinkové čaje a myslím, že je to znát. Při anginách a chřipkách či bolesti v krku je top čaj z řepíku, my si sušíme svůj ze zahrádky, jinak jedině apatyka a čistý sušený koupit. luciecb@seznam.cz

 • Lucie Patková 4.12.2016 at 8:45

  Nastesti sme jeste s nejak vysokou teplotou bojovat nemuseli. Nad 38 jsem dala paralen sirup, teplota klesla a pak uz sme davat nemuseli. Pri zvysene teplote u rymy nebo kasle ani nic nedavame. luciepatkova@seznam.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 8:46

  S teplotami máme bohaté zkušenosti, dcerka mívá i při lehké viroze i přes 40. Nejvíce nám pomáhá vlažná sprcha a potom také houbičkování vlažnou vodou, zároveň mi oboje přijde pro dítě nejšetrnější. No a potom nám nezbývá nic jiného než antipyretika a preventivně při vysokých teplotách diazepam. gis-ela@seznam.cz

 • Veronika Ševčíková 4.12.2016 at 8:47

  Když je nejhůř, tam používáme kombinaci Nurofenu a Paralen čípků. Ale to jen, pokud má dcera teplotu nad 38 stupňů.
  1veronika.sevcikova@gmail.com

 • Nam se tenhle teplomer zrovna rozbil, takze by se siknul :-D…v tech zabalech a objladech mam vzdycky hokej, diky ti za to shrnuti a jsem rada, ze uz to mam nekde pekne pokupe. Staci najet na clanek a budu chytrejsi. Super. No a jak srazime? Klasika, do 38 nic a pri vysoke teplote davam medikamenty urcene pro deti. Nastesti uz skoro rok nebyl malej nejak vazne nemocnej a horecku mel od ledna cca 2-3x, kdyz se prorezavaly petky, coz jsem zjistila vzdycky az zpetne, zadna tragedie…predtim byl nemocnej celkem casto, zacali jsme posilovat imunitu a je to cajk. Jdu sdilet, to je jasna vec a na instaci jste moje stalice 😉

 • Anonymní 4.12.2016 at 8:49

  Malá dostala horečku hned po příjezdu z porodnice. Dávali jsme zábaly, měřili jsme, vypadalo to, že zabraly, ale do rána horečka zase vystoupala. Byla to bakteriální infekce a další týden jsme strávily na JIP. Teď už je to naštěstí dobrý, ale obavy mám při teplotě – a hlavně z toho, že v noci vylítnou – pořád. Tohle je super věc, o které jsem vůbec nevěděla, díky za článek. Lenka (lenocka7@seznam.cz)

 • Martina Šlapáková 4.12.2016 at 8:51

  Tehdy jsem četla tvůj článek o teplotách a podle něj se řídím. Předtím jsme bojovala skoro stejně jen jsem neměla tu sílu nechat to vylézt nad 38,5 už u tt 38 jsem pomalu začala chystat sirupy. Tento teploměr se mi moc líbí a ráda bych ho vyhrála. Čekáme druhé mimi a to budou zase nervy 🙁

 • Vladimíra Hrňová 4.12.2016 at 8:52

  Teplotku jsme jeste nastesti neresili, ale teoreticky uz se na to pripravujeme :-/
  vladimirka.v@post.cz

 • Iva Zahradníková 4.12.2016 at 8:53

  U nás naštěstí zatím nebyly vysoké horečky, takže maximálně dáme na noc lék na snížení teploty, jinak hodně tekutin.
  ivazahradnikova13@gmail.com

 • Sam 4.12.2016 at 8:54

  Starší děti /dnes už dospělé/ ještě při 39,5 běhali po pokoji a nikdo na nich nic nepoznal 🙁 – takže tam hned lékař, protože riziko křečí bylo vysoké – taky si Kačka tuhle jednu horečku /která se dala poznat až pozdě/ odnesla revmatickou verzí 🙁 skončili jsme v nemocnici … Tomísek na horečky skoro netrpí – od malička jsme kvůli jeho snížené imunitě nasadili hlívu ústřičnou /Imunoglukan – bere ho říjen až květen/- a na něj funguje rychlé osprchování /postupně vodu ochlazuji/ a pak do peřin. Marodil naposledy někdy loni … co jsou ATB skoro nevíme 🙂

 • Klára Zindulková 4.12.2016 at 8:58

  Teplotu se snažíme přes den srážet alternativně a na noc pomocí léků. klarkakrejcova@seznam.cz

 • Jana Radová 4.12.2016 at 9:05

  Ahoj Miši, zrovna v pátek mi volali ze školky, že Nela hodinu po příchodu teplota. Naměřily 38 takže jsem si ji vzala domů. Doma stále plakala, že jí bolí hlava a oči. Už jsem byla nešťastná, že nevím, co jí je, tak jsem volala mudr. a ta řekla dát Nurofen. Dala jsem Nurofen a Nela usla a jak se prbudila, byla jako vyměněná. Úplně v pohodě, teplota pryč. Následoval večer a vše začala nanovo. Takže opět na spaní Nurofen a naštěstí teplota nevylezna nad 38. Je to už třetí den, je sice dost teplá, ale horečnu nemá, takže to teď řeším opět milovanými éterickými oleji do aromalampy a uvidíme, jestli pomůžou. Protože se zase přidala rýma a trochu kašel, ale snad to bude o.k . Takže by se nám termomonitor docela hodil. Je to hrůza od školky. Většinou týden školka, 14 dní doma. Teď byl rekord, 14 dní školka, ale opět jsme nemocní, tak je to stále dokola 🙁 Snad se nám ta imunita nějak posílí. pospisilovaja@seznam.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 9:08

  Když měl syn po očkování teplotu, srážela jsem ji tělo na tělo a obklady, pomohlo to, zatím jsem nemusela léky použít. 🙂 Sdílím na facebooku jako Luci Es. Děkujeme za soutěž. Lucie Skřejpková (email: lucius.shine@seznam.cz)

 • Renáta Vyk 4.12.2016 at 9:08

  My jsme zatím, díky bohu, až tak velké teploty nezažili (ťuk, ťuk), ale v případě nutnosti používáme homeopatika nebo nurofen. renwas@seznam.cz

 • Veronika Vecerkova 4.12.2016 at 9:08

  Taky mám od babičky radu s octovou vodou, takže jako první vždy použiju octovou vodu a většinou se podaří horečku srazit. Verousekvecerkova@gmail.com

 • Bohumila Filgasová 4.12.2016 at 9:14

  Teplotu do 38,5 nesrážím nijak.. Když měl v létě velmi vysoké horečky,napustila jsem do vaničky vodu o cca 1,5stupnu nizsi nez namerena teplota a naložil se do vaničky…když nezabírá nic,tak je na řadě Nurofen…fbonytka@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 9:15

  Snazime se srazet stejne,do teploty 38 vetsinou nezasahuji a nechavam holky se s tim poprat a kdyz se nam nedari to zvladnout,tak vyrazime k lekari.(zuzkrm@seznam.cz)

 • Veronika Fischerová 4.12.2016 at 9:20

  Ja detem teplotu srazim az pri prekroceni 38°C, nebo na noc paracetamolem. Zatim jsme to pokazde zvladli do druheho dne prekonat.
  Verca.fischer@gmail.com
  Instagram verca.fischerka

 • Kateřina Horová 4.12.2016 at 9:25

  Míšo, tyhle tvoje lékařské rady jsou k nezaplacení. O koupi iThermonitoru uvažujem od té doby, co jsem o něm četla v tvém článku. Zatím musím zaťukat!! že jsme s teplotou bojovali u dcery jen v rámci šesté nemoci a to jsme snižovali octovými zábaly a Panadolem s Nurofenem. Tak snad se nám bude teplota nadále vyhýbat! Ale mít doma takovýhle teploměr by byla paráda.

  Krásnou adventní neděli.

  Katka (katerina.horova86@gmail.com)

 • Anonymní 4.12.2016 at 9:25

  Na teplotu u nas plati voda s citronem ci jablecnym octem, davam kuzu a srazim az nad 39stupnu…delam zabaly koncetin (ovsem pokud jsou teple, u studenych nikdy). Pripadne davam jeste lichorerisnici, lehkou stravu pokud ma dite vubec zajem, vetsinou nema, takze spis dodrzuju pitny rezim. Na snizeni teploty jeste davam banan a okurku, pokud mam…obe ochlazuji. A taky chlorellu:-) ta nam pomaha hodne.
  Sleduji na instagramu(anife13) i FB
  Anicka
  pacevova@email.cz

 • Andrea Hrubá 4.12.2016 at 9:27

  Teploty nad 38°C jsme zažili jen jedenkrát, zkusili jsme snad všechny alternativní cesty a nakonec skončili u sirupu, neboť čípek nesnesla a okamžitě vytlačila ven…
  Pořádný funkční teploměr hledám už hodně dlouho, tenhle by byl fakt pecka 😉
  cimia@seznam.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 9:32

  U nas teda nikdy nejsou teploty ale rovnou vysoke horecky kolem 40°C…to uz bez antypiretik nejde…ale pokud zacne horecka stoupat jen chvili po tom co ji srazily leky tak davam octove ponozky. Nastesti…a mela bych to nekam zaklepat….uz asi rok jsme s horeckou bojovat nemuseli.

  shine7@seznam.cz

 • Lucie Tesařová 4.12.2016 at 9:37

  Když má malej vysoký teploty ktere se nedaří srazit tak davam studeny ponožky na nohy. Samozrejme pokud je to mozne. Jinak se snažím po doporučenych hodinových intervalech stridat sirup s cipkem. tesarova.lucie@email.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 9:40

  Při lehce zvýšené teplotě podávám čaje a nechám tělo pracovat. Když už je horečka, tak se ji nejdřív snažím srazit obklady nebo sprchou a případně podávám Nurofen. helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchová)

 • saui.dj 4.12.2016 at 9:49

  Tahle vychytávka je bomba:-), u nás se dává čípek až po 38 vejš a jinak strážíme kontakt tělo na tělo, taky jsem zkoušela bramboru do ponožek:-)Šárka (saui.dj@seznam.cz)

 • Dadida 4.12.2016 at 9:59

  Verim, ze teplota v organismu ma nejaky duvod, a proto vetsinou nechavam telo vyporadat se s ni samo. Podminkou ale je, ze deti nejsou vylozene apaticke. Pokud se nepodari do tri dnu teplotu srazit, jdeme k lekari. Nastesti, a to musim zaklepat, to nebylo mnohokrat zapotrebi.

 • Anonymní 4.12.2016 at 10:02

  U nás většina nemocí začíná v pátek večer. Do 38C nesrážím nijak a pak většinou kombinací Nurofenu či Panadolu se zábaly. Já jsem je jako dítě měla radši než polykání prášků. Teď máme 2 měsíční miminko a iThermonitor bychom určitě uvítali. Krásné Vánoce kilianova.lucie@centrum.cz

 • Ludmila Šebejová 4.12.2016 at 10:06

  Nám se nejvic osvědčily koupele s hračkami ve vodě tak o 2 stupně chladnější než je horečka. A přitom neustále polivat tělo vodou z žínky. Zábaly malý netoleruje,ale ve vaně s hračkami vydrží. lidarocnova-zavinac-gmail.com

 • Aneta Švábová 4.12.2016 at 10:08

  Was, tak toto je super. Starší dcera na teploty skoro netrpí, asi jako já, ale malý měl v létě třes týden v kuse skoro stále přes 39. Tenkrát jsem o tomto zázračném teploměru bohužel nevěděla. Naše pediatricka bohužel na dovolené a zastupující lékařka si nevěděla rady a jen pro jistotu nasadila atb. Co to bylo bohužel vůbec netuším, ale stálo se mi to desem. Jediné co mě uklidnovalo že nijak neplakal výrazně víc, pokud byl u mě v náručí a normálně hezky hámal.ale týden jsem se nevyspala a bála se, a manželovi dovolená padla. Jdu i sdílet a budu věřit že by se na mě štěstí mohlo usmát. Krasny den a velké díky za váš čas strávený nad soutěžemi. Madlovaanet@gmail.com

 • Deer-Meadow 4.12.2016 at 10:12

  U nás nejvíce fungují zábaly �� deermeadowcz@gmail.com

 • Luciiiii 4.12.2016 at 10:21

  U nás zatím teploty nebyly, nebo ne v míře nutné srážet 🙂 V článku by ještě mohlo být "chlazení" tělo na tělo. Lucie.dolezalova84@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 10:44

  Věřím v léčivou sílu horečky, takže podávání léků oddaluji a volím alternativní způsoby snižování…Mirka
  (mirka.cicha@post.cz)

 • Aneta Samcová 4.12.2016 at 10:50

  Teplotami jsme bojovali celý týden,babské rady jako zábaly,mokré ponožky,dokonce jsme skoušeli dávat do ponožek i tvaroh nezabírali,bylo mi dcerky moc líto,nakonec jsem každé tři hodiny podávali čípky,posledné dny už jenom nurofenový sirup…
  anet.samcova@gmail.com

 • Markéta Beránková 4.12.2016 at 11:01

  Když mají teplotu nad 38 dávám panadol. Jinak na běžný nachlazeni používám navíc tymianovouast od justu a 31bylin.Když jsou nemocný tak se muzou koukat na pohádky

  market.berankova@gmail.com

 • Jana Patočková 4.12.2016 at 11:22

  Naštěstí se nám teplota celkem vyhýbá. Když už je ale 38,5, tak dávám sirup. Jana, patockova.jana@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 11:25

  Mala mela hodne vysoke teploty jen u seste nemoci,tri dny vysoke a pak zlom.Nejdriv jsem davala zabaly,pak uz i cipek,videt toho pulrocního cvrcka pri tak vysokych teplotach bylo strasne :-(.O te doby tuk tuk 🙂 mame od nemoci pokoj.Teplomer bych uvitala,rychlobezku nemuze ani videt a ten bezdotykovy meri jak se mu chce.Alu ska,helca.helik@seznam.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 11:42

  my jsme nastesti teplotu zatim nemeli. u sebe preferuji se vypotot plus paralen
  jinak super clanek
  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 11:43

  U nas se osvedcilo koupani 🙂 Zabaly jsem jako mala nesnasela,tak tem se snazim vyhnout :)) Kdyz je zle,tak davam sirup. Na stesti kluci nebyvaji moc nemocni :)) lucie.kk@centrum.cz

 • Jitka Křížková 4.12.2016 at 11:50

  Když má malá teplotu do 38 tak odpočívá, hodně pije a pokud si nestěžuje na bolest, tak léky nedáváme. Nad 38 a víc srážíme nejdřív vlažnou sprchou nebo jak nám poradila naše doktorka, napustíme klasicky teplou vodu a přidáváme postupně studenou, aby to pro tělíčko nebyl moc velký šok. Zatím (ťuk, ťuk) nám to vždy pomohlo. Teprve pak dáváme léky. Ale vždy když přijde teplota a často kontroluji a měřím, mám strach a jsem opravdu ráda, když je po ní 🙂 ale tak to má každá máma. Tak ať je těch nemocí, co nejmíň 🙂 Jitka (smallion@seznam.cz)

 • mala_janka 4.12.2016 at 12:02

  U nás se s teplotou bojuje špatně. Dcera je tvrdohlavá. Nenechá si dát zábal, čípek, nechce pít. Ale vždycky to nějak zvládneme 🙂 Snad se nám letos už nemoci vyhnout 🙂 jana1bystronova@gmail.com

 • Lucie Kučerová 4.12.2016 at 12:13

  Tak u nás je tento teploměr momentálně v hledáčku a zjišťuji recenze, ale zatím jich moc není. Každý teploměr po čase začne švidlovat a starý rtuťák nevydržel děti. S teplotou bojujeme do 38.5 st. dávám jen homeopatika (dle příznaků rychlý nástup, červené tváře …) a snažím se, aby se hodně napily. Přes 38.5 nastupuje nurofen či panadol, když je to na noc, nestavuji budík až teplota klesne po 4 hod. od podání a potom po hodině kontroluji. Pokud nezabere sirup a teplota stoupá či neklesá nastupují zábaly. Jsem ráda za tipy s obklady. Syn je ve školce teprve druhý rok, ale je více doma , než ve školce a dcera půjde terpve příští rok, tak doufá, že to ponesu již lépe. Ithermonitor si myslím, že zajímá všechny maminky, protože teploměry nejsou moc spolehlivé, když se zeptám v lékárně, který je dobrý, tak mi nejsou schopni poradit, když při měření pod jednou rukou má 38,8 a pod druhou 37,2, tak potom odhaduji podle omaku. Hledala jsem řešení, ale cena tohoto teploměru je vysoká a tak si na něj odkládám bokem peníze, proto hledám recenze, které se zakládají na opravdové zkušenosti. Děkuji za ni. luciekucerov@gmail.com

 • Markéta Waas 4.12.2016 at 12:15

  U nás nejvíce zabírají koupele. Dávám vodu stejně teplou, jakou má dítě teplotu a snažím se ho udržet ve vaně 20min. Holky to tedy vydrží tak 10-15min a místo ponoření zvládnou jen sedět, tak je omývám. Koupelna musí být spíš chladnější. A jak voda chladne, ochlazuje i tělíčko. Holkám vždycky klesla teplota právě o ten 1-1,5 stupně, takže super, ale taky je to osvěžilo a cítily se líp. Nurofen pak dáváme většinou jen na noc.
  Tenhle teploměr opravdu super věc, hlavně pro ty noci, kdy jsou maminky jak na trní.
  (marketa.waas@gmail.com)

 • Martina BARABASCA 4.12.2016 at 12:43

  Když byla dcera miminko tak jsem chladila vlastním tělem a vlhkými ponožkami. Martina barabasca.made@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 12:50

  Kdyz byl Krystufek mensi, pomahalo nam kojeni. S horeckou mel narok kdykoliv, i kdyz jsem byla uplne "vysata", ale moc mu to pomahalo. Ted se nam dari byt celkem bez teplot, ale jakmile neco prijde, tak krome klasickych metod mu pomaha blizkost.Klidne cely den sedim a on na me, pak na par hodin usne, nechce se ode me hnout a tak mu to dopravam. Verim, ze i to mu pomaha nemoc prekonat.

  FB Claire De Lune, Instagram Yeemanjaa yeemanjaa@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 12:52

  Zatím nebylo třeba, dcera má 14 měsíců a měla jen 2x teplotu do 38°. Děkuji za krásně sepsaný článek. Snad nebudu muset využít. 🙂 k.petruzelova@seznam.cz

 • Veronika Patočková 4.12.2016 at 13:19

  Malej má rok a ještě jsme naštěstí teplotu neměli. To ale neznamená, že jsem ho už x-krát neměřila, jestli ji náhodou nemá :o)
  veronika.sleglova@seznam.cz

 • Markét Hlavatá 4.12.2016 at 14:03

  Velmi pěkně sepsáno na jedno místo! 🙂
  My používáme chladivé zábaly na hrudníku, a také přikládání látkových kapesníků namočených ve studené vodě na čelo a krk. Dostatek tekutin.
  hlavata.m3@seznam.cz

 • Eva Dozbabová 4.12.2016 at 14:42

  My se snažíme chladit a dostatek tekutin, zatím ťuk ťuk jsme moc nemocní nebyli. Eva.dozbabova@gmail.com IG:Evulineek

 • Martina Tománková 4.12.2016 at 15:11

  Diky za super clanek, kde je vse hezky pohromade. Taky se snazim nechat syna "vypotit", kdyz ho trapi lehci horecky (vic jak 38,5 jsme zatim nemeli) a zbytecne ho necpat leky. A kdyz mel zvysenou teplotu po ockovani i pres den, tak se mi osvedcilo si ho dat do nositka a za hodku byla teplota hned o stupen niz (trosku jsem to z nej vysala ;-)). ms.tomankova@gmail.com

 • Lenka Rehorová 4.12.2016 at 15:15

  Zrovna v sobotu ve 2 rano sme kvůli vysoké horečce, následným febrilni krecim spojeným s epileptickym zachvatem odcestovali sanitkou na dětskou pohotovost, takze tohle je opravdu věc kterou bych neskutečně ocenila v celém průběhu.

  • Lenka Rehorová 4.12.2016 at 21:39

   Jinak teda teplotu resime bezovym octem, tělo na tělo, případně paralenem, nurofenem, záleží na tom jak je vysoká. Občas ale bohužel nezabere vůbec nic.

 • Bienvenue chez nous 4.12.2016 at 15:28

  Děkuji za článek, my zvýšenou teplotu nesrážíme, pokud má malý teplotu vyšší snažím se nejprve srážet alternativně, a když nepomůže přistupujeme k sirupu. Přeji pěkný den Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com, instagram bara_bienvenue)

 • Anonymní 4.12.2016 at 16:35

  Teplotu nad 38 měl prcek zatím jen po očkování. Na radu doktorky jsme dávali čípek. Sama si z dětství vzpomínám na ledové zábaly a jak jsem je nesnášela, takže nevím nevím jestli je budu někdy zkoušet na dětech 🙂
  midnigt@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová

 • Kateřina Šikýřová 4.12.2016 at 17:39

  S teplotou,spíš s horečkou jsem u dcery bojovala 2x a to pomocí léků. Došlo i na zábal.
  katka.sikyrova@gmail.com
  na FB sdílím jako Katka KaTka
  na instagramu sledují jako Kettr

 • Soňa Mašková 4.12.2016 at 17:40

  zrovna nedávno jsme vyzkoušeli ponožky namočené v octu a kupodivu to rychle zabralo! sonka.maskova@seznam.cz

 • Jarmila N. 4.12.2016 at 18:23

  Syn dva roky, snazim se teplotu co nejdele nesrazet – podle stavu malyho davam sirup nurofen nebo panadol. Po ockovani mel brutalni reakci a stridala jsem po 4h, doplnovala octovyma ponozkama, otirala jsem celo a obcas otrela zapesti. Taky jsme srazelo telo na telo. Malej kdyz ma teplotu tak ma flekate telicko, tak nemuzem zabaly ani vanu. Zatim mel nehezkou teplotu a byl bezvladny pouze dvakrat, oba pripady z ockovani. Jinak jsme to vzdy zvladali dobre.
  Jarmila Novackova, tacek01@seznam.cz

 • Učitelka Hanička 4.12.2016 at 18:27

  Ja u sebe nesrazim, jisti to vlazna sprcha, postel a klid. Ale az bude mit problem Roza jsem zvedava. Zatim mela teplotu jednou po ockovani a to dostala cipek…

 • Anonymní 4.12.2016 at 18:46

  Dokud to jde,snažím se vyhnout lékům.Takže obklady,zábaly,cokoliv.Pokud má ale nad 38,raději použiju čípek.Romča Malinova(malinovaRomca@seznam.cz)

 • Lenka 4.12.2016 at 18:57

  Ach, nastupom skolky sa nam nevyhybaju chorobky, sopliky, kasel a zial uz aj teplota… Do 2,5r mala Terezka len 1x teplotu. Za posledny mesiac a pol uz 2x. Prekvapil ma fakt lahkeho oblecenia, moja sa v case teploty chcela zakryvat paplonom ze jej je zima. Zistila som ako som potrebna. Bolo to krasne mat ju na hrudi aj ked som videla ze je KO. Skusala som ovlazovat, potierala som ruky citronovou stavou (babske rady) inak nic… Je pravda ze ked teplota uz druhy den bola okolo 39,5 zase na noc, pouzila som cipok ktory jej ju zrazil na 38 a kludnejsie spala. Problem ma s tekutinami, casto ich vtedy odmieta, aspon trocha si to este v malej miere vykompenzuje mojim mliekom. Lenka lpravdova@gmail.com

 • Anonymní 4.12.2016 at 19:16

  Ahoj Míšo, Davídek zatím měl teplotu jen k zoubkum. Má dobrou imunitu po taťkovi. Využíváme ochlazování koupelí a při teplotě nad 38 st. dávám Nurofen sirup. Zabírá nám lépe než čípky, navíc ho má Dáda rád :O) – asi by klidně vypil celou flašku. Potom co mu natahnu jeho dávku a vypije ji řiká – medicínku eště. Přejem pěkný nedělní večer. Zuzka
  FB Zuzana Bláhová
  Instagram zubla111
  ZuzanaBlahova@seznam.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 19:35

  No áno, ono je to fajn pripomenúť…aj my sa snažíme ísť touto cestou a celkom fajn nám na teplotu zaberajú homeopatika.
  Hlavne nech sme vsetci zdravi a choroby a teplotu nech nás obchádzajú!!!
  Slávka Púčková
  salvija@szm.sk

 • Hana Jacková 4.12.2016 at 19:37

  Beru to hodne podle citu, kdyz uz je na prckovi videt,ze to nedava, davam Nurofen cipky, jinak vetsinou nechavam aby si telicko poradilo samo, nastesti jsme resili vetsinou jen do 39st.
  Tenhle teplomer jsem jeste nevidela, ten me opravdu zaujal. Diky za tip
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Jana V. 4.12.2016 at 19:53

  Teplotu se snažím srážet prvně přírodně, tzn. zábaly nebo vlažná sprcha. Když není už zbytí, použiji čípek nebo sirup. dobrakavazplzne@seznam.cz

 • Lenca 4.12.2016 at 20:09

  Děkuji za článek. My jsme naštěstí měli horečku jen jednou a pomohla nám vlažná koupel.
  lencaklimova@seznam.cz

 • Jitka 4.12.2016 at 20:12

  Já se snažím co nejvíce vyhnout lékům, takže na teplotu jdeme pomalu a s rozumem, jen teda horečku a bolest už řeším léky 🙁

 • Petra Šebestová 4.12.2016 at 20:26

  Sdílíme, na FB Vojtěch Petra Šebestovi, instagram Sebestovi 😉 My máme bohužel s teplotami už svoje prožité. Každý zub, každé nachlazení u dětí provází teploty..takže hlídám, kontroluji i přes noc, jestli teplota klesá, případně se zvyšuje, poté kdyžtak podám léky na snížení horečky! Bohužel jsme si už prožili i krušnější chvilky, kdy měla dcerka salmonelu a teploty byly stále nad 38,5 po několik dní! K těm 39 už provádím i zábaly, které naštěstí vždy zabraly – tak jak píšete, na hrudníček dám ručník namočený ve vlažné vodě, ale taky chladím zápěstí – preventivně mám v mražáku nachlazená lněná semínka. petra.sebestova1@gmail.com

 • libie 4.12.2016 at 21:28

  Naštěstí nemusíme řešit moc často. Většinou si zdůvodníme, proč teplota přišla – psychosomatického původu. Přikláníme se k alternativám jako jsou studené obklady na různé části těla (zábal odmítá), ale až od vysoké teploty, navíc pití speciálního čaje nebo vody s jablečným octem, záleží na typu horečky.
  smyckova.lib@gmail.com

 • Eva Macháčová 4.12.2016 at 21:28

  Teplotu srážíme až nad 38, jinak necháváme zvýšenou pro nastartování imunitního systému. A při vysoké pak ibuprofen ev. paralen. Pokud nezaberou děláme zábaly. ev.ru@seznam.cz

 • Karolina bílková 4.12.2016 at 21:30

  Ahoj Miso, dekuju za clanek, zrovna mam kluky nemocne, tak se.hodi.byt pripravena.;-) Kdyz maji kluci teplotu, tak se hlavne snazim, aby hodne pili a bylimov v klidu (coz nekdy nedokazou ani kdyz je jim blbe) a leky davam az kdyz je nad 38,5. I kdyz obcas mam nutkani davat leky driv protoze se vyssich teplot bojim, ale vydrzim to ;-).
  Mejte se s holkama fajn a.hlavne bez teplot 😉 kaja
  Kajabilkova@gmail.com

 • Karolina bílková 4.12.2016 at 21:31

  Ahoj Miso, dekuju za clanek, zrovna mam kluky nemocne, tak se.hodi.byt pripravena.;-) Kdyz maji kluci teplotu, tak se hlavne snazim, aby hodne pili a bylimov v klidu (coz nekdy nedokazou ani kdyz je jim blbe) a leky davam az kdyz je nad 38,5. I kdyz obcas mam nutkani davat leky driv protoze se vyssich teplot bojim, ale vydrzim to ;-).
  Mejte se s holkama fajn a.hlavne bez teplot 😉 kaja
  Kajabilkova@gmail.com

 • Lenka Pejšová 4.12.2016 at 21:35

  U nás naštěstí vždycky zabral paralen. Na instagramu lenkapejsova len.srb@post.cz

 • Zuzana Drahusova 4.12.2016 at 21:36

  ahoj Miska, tak ako to robila moja mamka, tak aj ja zrazam vysoke teploty zabalmi a po liekoch siaham az v nutnych pripadoch … co je pre mna novinka je nebabusit deti, ked su chore ale naopak obliekat ich nalahko 🙂
  dakujem za clanok
  svansbo@azet.sk

 • Anonymní 4.12.2016 at 21:51

  Snazim se davat leky, az kdyz je to podle me opravdu nutne, kdyz teplomer ukazuje nad 38,5 a teplota behem cca 2 hodin neklesa sama. Babske rady – parkrat byly zabaly a pomohly a jedinkrat jsem pouzila osprchovani vlaznou vodou, kdyz infrateplomer hlasil, ze je teplota uz moc vysoka na to, aby ji zmeril a mala velmi spatne dychala – to vse na dovolene.
  Diky za tip na teplomer, neznala jsem ho, s merenim teploty dost bojuju, jako zaklad infra, ale ten je jen orientacni a jistim to rychlobezkou. eva.ek@email.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 22:08

  U nás teplotu řešíme lékem až opravdu při vysokých horečkách. Stalo se tak zatím jen párkrát. Jednou byly potřeba i zábaly. Byla jsem překvapená, jak dceři udělaly dobře. Ve studeném ručníku se usmívala a bylo vidět, že se jí ulevuje.
  endyna@seznam.cz instagram: audina.cz

 • Anonymní 4.12.2016 at 22:08

  I my se snazime resit rostouci teplotu nejdrive zabaly, ale pokud nezabiraji a jde "do tuheho" volime nasledne Nurofen – prislo nam, ze jej deti lepe snasely a ucinkoval rychleji a ucinneji. Teplomer vypada naprosto fantasticky! U nas je momentalne mereni teploty asi nejvetsim kamenem urazu – nejak moc nevime, jak na nej se starsim synem. Je mu 3,5, takze rychlobezkou uz merit moc nechceme. Kdyz zmerime v podpazi, tak je namerena hodnota silne podhodnocena (pokud tedy nakonec zkontrolujeme rychlobezkou). Kdyz merime celnim / usnim teplomerem, lisi se jednotlive namerene hodnoty vuci sobe i o stupne, takze jim nelze moc verit. Pokud by tento teplomer fungoval, bylo by to idealni reseni 🙂
  zuzka.krejcova@centrum.cz

 • Ina 4.12.2016 at 22:11

  Mala ma neco pres rok a teplotu nastesti jeste nikdy nemela (snad to nezakriknu), ale az ji bude mit, tak asi umru strachem 🙂 mame doma nejake cipky, napred bych zkusila zabal. ina.bay@post.cz (FB: Ina Ba)

 • Anna Blažková 4.12.2016 at 22:18

  Misi tak u nas se snazime taky srazet obkladama, vyvetranim, tekutinami… asi uz tu vsechno zaznelo. Kdyz neni zbyti Tak dame Nurofen sirup. Mala nesnasi teplomer, takze, je kazde mereni s revem.. tato vyhra by se nam Vic nez sikla. Annie.blazkova@gmail.com

 • Denisa Vašourková 4.12.2016 at 22:42

  Ja mam nastesti oba kluky hodne zdrave a nemoci se nam spise vyhybaji ( tuk tuk!), ale kdyz uz nas nejaka teplota prepadne, resime to homeopatiky, pri vyssi horecce zabaly ci vlazna koupel. Zatim nam to vzdy pomohlo a leky jsme nemuseli davat. 😉 denisa.vasourkova@gmail.com

 • Veronika Trpišovská 5.12.2016 at 0:04

  Do teploty 38,5 nedavam zadny medikament, potom pokud uz teplota dosahne sveho maxima, tak zaciname s obkladem, zabalem nebo koupeli.Pokud to nezabira, tak az potom davam cipek nebo sirup.
  avionka@gmail.com

 • Anonymní 5.12.2016 at 0:33

  Sprchujeme vlaznou vodou a pokud se to presto drzi nad 38, tak pak podame leky. Dceri vzdycky teplota leti hrozne rychle nshoru a vzhledem k tomu, ze mame v rodine febrilni krecee, tak tento teplomer by se opravdu hodil. jana.stecova@email.cz

 • Anonymní 5.12.2016 at 0:38

  Taky praktikujeme casto zminovanou vlaznou koupel. Parkrat jsem v krizi zkousela i ty octove ponozky a fakt to docela fungovalo. Hanni@centrum.cz

 • Anonymní 5.12.2016 at 6:20

  My máme naštěstí zatím zkušenosti jen s mírně zvýšenou teplotou doprovázející růst zubů. Tak na noc někdy sáhnu po Nurofenu, který dceři uleví i od bolesti, jinak nechávám a jen hlídám, aby se nezvýšila. sport-girl@seznam.cz

 • Miška Fettersová 5.12.2016 at 6:59

  Četla jsem Váš článek o měření teploty a říkala jsem si, že je to bomba teploměr. Nám před dvěma lety naježil Ježíšek čelní teploměr a to je taky velký pomocník. Dříve než jsem oběhla naše tři prďolky tak to byla fuška.
  Roušarová
  m.fettersova@seznam.cz, sdílím

 • Pavla Válková 5.12.2016 at 7:00

  Dcera mela zatim teplotu jen jednou a tak jsem ji casto kojila a oplachovalo studenxm hadrikem.to trvalo cely den, az jsem nakonrc sahla pp nutofenu.pavla konecna na fb, pavla.valkova@post.cz

 • Martina Hradzka 5.12.2016 at 7:50

  Syn často trpí na anginy doprovázené vysokými horečkami. Většinou tlumíme na střídačku nurofenem a panadolem, ale pokud to jde, snažím se mu léky dávat co nejméně. Taky se obávám febrilních křečí, ale snad nás tenhle strašák obejde. Článek o iThermonitoru jsem zhltla, byl by to skvělý pomocník. Děkuji. FB Martina Tina hradzka@seznam.cz

 • Olga Miletínská 5.12.2016 at 8:05

  Teplotu jsme měli zatím jen párkrát a vždy se s tím to malé tělíčko vyrovnalo samo. Pokud někdy bude vyšší budu se vždy snažit jít cestou alternativní než medikamenty.
  Olga.miletinska@gmail.com

 • Barča a Míra 5.12.2016 at 8:27

  U nás zatím každé zvýšení teploty provázel řev, takže jsme aplikovali uklidňování v šátku, nahé tělo na nahé tělo. Nicméně jakmile stoupne teplota nad 38°C, okamžitě dávám čípek, na to jsem moc velký srab, abych to řešila alternativně. A každopádně jsme zatím pokaždé i přes veškeré snahy skončili u doktora. Naštěstí ale nic závažného 🙂
  iThermonitor chci koupit už od publikování vašeho článku o něm, ale ještě jsme se k tomu nedostali.
  barcastiborova@seznam.cz

 • Sawas 5.12.2016 at 9:21

  My jsme zatim meli jen horecky, ktere do par hodin presly temer samy. Maximalne s lehkym zabalem. a.saj@centrum.cz

 • Michaela Strnadová 5.12.2016 at 9:24

  Já vždycky hrozně trpím za holky, když mají horečku, a když vidím, že stoupá nad 39 st., tak mě chytá panika. Snažíme se opravdu do 38 st. nesrážet teplotu léky, při vyšších teplotách už podávám léky a dáváme zábaly, jednou jsem si s dcerkou vlezla i do vlažné vany. Teploměr by se nám hodil, aspoň bych byla při teplotách holek klidnější, ale nejraději bych byla, kdybychom ho vůbec nemuseli použít 😉 Míša (mischa.strnadova@gmail.com)

 • Unknown 5.12.2016 at 9:35

  Většinou použiji léky nad 38.5 do té doby vždy zvládl. hanka riziko@seznam.cz

 • Anonymní 5.12.2016 at 9:56

  Díky Bohu jsme zatím nemuseli řešit. Musím říct, že mě jímá panika při představě, že ji budu muset řešit 🙂 FB: Zkrátka Bacini

 • Hana Dlouhá 5.12.2016 at 10:12

  zatím dcera neměla teplotu vyšší než 38, takže jí stačilo se vyspat, blízkost a kojení.
  Hana a Magdalenka

 • Anonymní 5.12.2016 at 10:25

  Náš malinkej zřejmě trpí PFAPA syndromem,takze horečky má každý měsíc 3-6 dni, pokaždé přes 39. Dávám mu čípky Nurofen a Paralen, ale pomůže mu to tak na 4 hodiny a pak znova vysoká teplota. Zábaly ani nic podobného mu nedělám, protože má vždycky ledové ručičky i nožičky. Teď je mu 16 měsícu, trpí tím už od května. bohussedlakova@centrum.cz

 • Anonymní 5.12.2016 at 10:46

  Tak u nás zatím vysoké horečky snad nikdy nebyli. snad jen jednou dcera měla a to jsme dali čípek. Mladší syn ještě horečku neměl, tak doufám, že to příjde co nejpozději 🙂
  FB Velecká Andrea, VykoukalovaAndrea@seznam.cz

 • lucie 5.12.2016 at 12:28

  Nad 38 tvaroh, cibule, pak panadol
  .. Na rymu cibule, vincentka, vetrat..
  Diky lucie
  eiben@post.cz

 • Anonymní 5.12.2016 at 13:22

  Já mám z horečky u dcery panickou hrůzu od té doby, co jsme s ní zažily komplikované febrilní křeče. Bohužel i u obyčejné virózy jí teplota rychle vyletěla nahoru. Klasicky jsem dávala na střídačku Paralen a Nurofen, teplota ale po čípku ne a ne klesnout, proto jsme přistoupili k vlažným koupelím a bramborám v ponožce, ani to ale nezafungovalo a dcera upadla do bezvědomí. Odvezla nás záchranka a poležely jsme si pět dní v Motole. A diagnóza? Obyčejná viróza.
  Od té doby není u nás prostor nechávat to malé tělíčko bojovat s teplotou samo. Teplotu snižujeme už od 37,5. Nad 38 bychom měli dávat preventivně diazepam. A právě teploměry jsou pro mě velké téma, jelikož i když jsou všechny kalibrované, stejně každý měří jinak 🙁 A zjistili jsme, že jde třeba o rozdíl 0,8 stupně, což je ale pro nás kvůli nasazování léků velmi zásadní. Takže by se nám určitě tenhle monitor teploty moc a moc hodil.
  radka.rainova@seznam.cz
  FB: Radka Rainová

 • Markéta Kuzebauchová 5.12.2016 at 14:18

  S teplotou moje mamka bojovala přesně jak jsi psala v článku :-). Když jsem byla dítě, balila mě do studeného prostěradla nebo mi dávala studené ponožky na nohy…Na teploty jsem jako dítě moc netrpěla, ale když už jsem jí měla, tak to stálo za to. (Marketa.Musilova@seznam.cz)

 • Anonymní 5.12.2016 at 15:54

  Ahoj Míšo, musím to zaklepat,ale dcera teplotu přes 38 ještě neměla a tak jakýkoli zásah nebyl nutný. Jsem ráda, že díky tvému článku vím, jak postupovat, až to jednou přijde. p.werunka@seznam.cz

 • U lesa 5.12.2016 at 17:05

  Naše děti naštěstí na teploty netrpí. Do 38 nesrážím a nad 38 měla dcera zatím 2x a to se bohužel nevyhnula atb a srážení teploty. Vendy
  vendulinina@centrum.cz

 • Petra 5.12.2016 at 17:11

  Já se snažím bojovat stejně jako ty. Nejvíce nás potrápily teploty v období růstu zubů, to byly 39-40°C teploty na denním pořádku 🙁 A i tak jsem z toho vždycky vystresovaná a nervózní, takže takový šikovný přístroj by se určitě hodil 🙂
  petulane@seznam.cz

 • Anonymní 5.12.2016 at 17:48

  Děti zatím nemám, ale jako farmaceutce se mi článek moc líbí. Ve své praxi se setkávám s maminkama, kterým radím totéž. Určitě doporučím k přečtení maminám v okruhu svých kamarádek 🙂 (pstaszkova@seznam.cz)

 • Martina Novackova 5.12.2016 at 19:22

  Máme podobné metody, naštěstí jsme to zatím řešili pouze u sebe dospěláků. Malý zatím zvládá vše bez nemoci a teplot 🙂
  Sdílím a sleduju 🙂 Martina (beelzebub103)
  beelzebub@centrum.cz

 • Markéta Bednaříková 5.12.2016 at 20:00

  My jsme zatím byli bez teploty – 5 měsíců. Čeká nás však očkování, takže ji čekáme.
  Děkuji za super článek.
  Na fcb pod jménem Koláčková:-)

  Marketbednarikova@gmail.com

 • Sparhawk 5.12.2016 at 20:20

  Tak toto je paradny napad. Vobec som netusil ze nieco take existuje.

 • Lenka Adoltová 5.12.2016 at 21:14

  Malý měl teplotu jen výjimečně, v podstatě nebyl ještě nemocný, ale hodně nás trápily, když měl šestou nemoc, tehdy se nedaly nijak srazit… tak doufám, že mu zdraví vydrží, ale takový teploměr musí být velmi šikovná věcička 😊 (adoltovalenka@gmail.com)

 • Lucie 5.12.2016 at 21:58

  Můj syn měl v prvním roce života dvoje antibiotika (jednou kvůli bronchitidě a jednou kvůli angíně) a přes léto měl asi 2 měsíce v kuse zvýšenou teplotu, která nebyla ničím zapříčiněná, ale mně teda způsobila spoustu stresu. Dnes se ke zvýšené teplotě stavím velmi rezervovaně a pokud nevidím jiné příznaky nějakého začínajícího infektu, mávnu nad ní rukou. Dokonce jsem se dostala do fáze, že teplotu měřím jen když dítě opravdu "hoří". S příchodem druhého dítěte jsem začala být více v pohodě a teplotu například po očkování už vůbec neměřím. Nechávám tělo, aby se s tím nějak popasovalo samo, bez toho, aniž bych musela uvažovat nad tím, jestli antipyretika použít či nikoliv. Jinak máme odzkoušený nurofen a panadol čípky stejně jako klasický zábal.

 • Lenka 5.12.2016 at 22:52

  Ač jsem velmi farmakofilní člověk, u syna se opravdu snažím s antipyretiky vyčkat a dát tělu šanci s infekcí bojovat.
  farbakl@yahoo.com (iG @farbakl)

 • Míša 6.12.2016 at 0:25

  Ins.sleduji, na FCB sdilim.diky. michaela@tosovska.eu

  U nas teplota tak nejak skin to skin…když uz je jo zle tak sirup..

 • Anonymní 6.12.2016 at 5:37

  Já mám z teploty respekt, takže srážím už tak po 38,2 38,3. A hodně se řídím chováním….Někdy jsou děti při 38 ještě úplně v pohodě, pak to nijak neřeším. Vilma – Willhell@seznam.cz

 • Adika Šedinová 6.12.2016 at 9:43

  Väčšinou dávam sirup ak je však príliš horká, tak dáme vlažnú sprchu, to pomáha asi najlepšie.. 🙂
  adriana.sedinova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 11:07

  Srazime ji az nad 38 a pomoci leku.
  Synovi nelze davat zabaly.
  Akorát mame stále potize s teplomery, ty nove podle mne nejsou spolehlive, lisi se namerena teplota i o nekoli stupnu, a jedinému zbyle rtuťovému, co mame, taky moc neverime. Takze vyhra by se hodila.
  k.hubickova@seznam.cz
  FB: Kateřina Michlová

 • Adela Vejvodova 6.12.2016 at 12:44

  Teplotu dcera měla jen jednou při ICM (39,5) To jsem na nic nečekala a podala jsem Nurofen. Zabral suprově a bylo na ní vidět, jak se jí ulevilo. Pak mám ještě v zásobě Viburcol homeopat.cipky, ale ty jsme ještě nezkoušeli.

  vejvodova.adela@seznam.cz

 • Dida 6.12.2016 at 13:16

  Mamka na nás bráchou vždy aplikovala studené zábaly a tvaroh do ponožek. Ten si sobě dělám doteď. Klasický tvaroh do ponožek, je však potřeba dát pod nohy igelitku či ručník, ať si nezamočíte postel. A to vždy fungovalo. U malé jsem dělala jen studené zábaly a případně nurofen. Teď řeším, jaký teploměr koupit, ten co mám je dost nespolehlivý (možná s ním však neumím zacházet :-(. A toto je úžasná věc, neznala jsem!!! dita.brezinova@seznam.cz

 • Anonymní 6.12.2016 at 13:36

  Dobry den,teploty srazim stejne jak pisete v článku naštěstí dcerka mela teplotu jen párkrát.JH
  (Jitka.habetinova@ajeto-ir.cz )

 • Nikol Horáková 6.12.2016 at 16:11

  Je to zvláštní, ale s teplotou jsme ještě nebojovali. Malískovi ani třeba po očkování nic extra nebylo, byl jen párkrát nachlazený, ale nikdy neměl víc než 37,5 což je u takhle malých dětí v normě. Nedávali jsme ani čípek ani prášek, jen u občas nadrtím heřmánkovou tobolku do kaše, vytříkám nos mořskou vodou… při kašli máme kapky. Ale bojím se, že takové štěstí nebudu mít věčně a až jednou ta velká horečka přijde, snad budu připravena. slunicko1321@seznam.cz

 • asmeena 6.12.2016 at 18:15

  Míšo já to moc nechápu. Je napsáno, že končetiny nikdy nechladíme, ale babské rady jsou nasadit mokré ponožky namočené ve studené vodě – tak to přece ty končetiny ochladí, ne? Chápu to asi nějak špatně.
  Jen jednou jsem volala na pohotovost, kdy jsem si nevěděla rady s horečkou vysokou 39,6 a to mi pradili zábal na nožičky a to opravdu pomohlo. Jinak, když mají holčičky teplotu kolem 38,5st. tak dávám paralen a střídám s nurofenem. Ale je zvláštní, že po paralenu holkám moc teplota neklesá, ale za to se víc potí a jsou rychleji fit, ale po nurofenu rychle klesne teplota a když ho neprostřídám s paralenem, tak se nám teplota vrací i více dní.
  Teploměr by se nám hodil (Verča Sembolová – kontakt FB)

 • Anonymní 6.12.2016 at 19:32

  Dcera mívá vysoké teploty, stejně jako manžel, takže musíme srážet ve sprše. Jinak pomocí léků. (lucily@seznam.cz Lucie Cvetlerová)

 • Anonymní 6.12.2016 at 20:35

  Máme to podobně jako vy. Pokud nejde teplota nad 38,5, tak nechávám být, potom léky a pokud neklesá, tak přidáváme zábaly (je fajn, že o tom píšete a hlavně, že nesmí být studené končetiny). Snažím se dodržovat doporučené intervaly mezi podáváním jednotlivých dávek paralenu, resp. nurofenu, ale pokud teplota zůstává pořád vysoká, tak střídám jednou paralen, podruhé nurofen i v kratších intervalech. Jinak jsem ale pro to nechat tělíčko, ať si pokud možno poradí samo.
  Pěkný den, ja.net.ka@seznam.cz, fb Jana Štěpánková

 • Anonymní 6.12.2016 at 20:55

  Super článek, ráda si nechám poradit, jak na rymu či další nemoce. Teplotu mel malý jen jednou, zvládli jsme to klidovym režimem s bylinkovym cajem. vendulmarkova@seznam.cz

 • Zuzana Černá 6.12.2016 at 21:41

  My za sebou máme čerstvou zkušenost s šestou nemocí (zničehonic 40!) – řídili jsme se hlavně celkovým stavem syna, ale do cca 38,7 nesráželi, jak to šlo nad, tak čípky (byly studené končetiny) a když už byl rozpálený celý včetně rukou a nohou, tak jsme přidali ledové kostky na velké tepny (doporučeno naším pediatrem).
  zcernala@gmail.com

 • Anonymní 6.12.2016 at 22:22

  Aktuálně řešíme "ruce nohy ústa" nemoc, takže jsme si užili noc s horečkou. Snažím se, aby spinkal a nabral co nejvíce sil, koupu ve vlažné vodě (naštěstí to akceptuje) a až když je horečka nad 38.5°C, dávám antipyretika. Aby se tělo snažilo poradit si samo. Ale je to boj, je mi vždy hrozně, když je nemocný a to jsem zdravotník 🙁

  michka.b@seznam.cz

 • misheel 6.12.2016 at 22:26

  Nechci to zakřiknout jsem moc ráda za to, že se nám teplota vyhýbá. Syn má 1 rok a zatím měl jen jednou mírně zvýšenou teplotu po očkování. Ale jelikož člověk nikdy neví kdy to může přijít iThermonitor by se nám určitě hodil
  misheel@seznam.cz
  FB Michaela Wagnerová (sdílím:-)

 • Anonymní 6.12.2016 at 22:46

  Díky za pěkný článek 🙂 U nás plati zabaly pokud je teplota nad 38.pak dávám paralen a nurofen v patřičných rozestupech.hankafb@centrum.cz FB:Hanka Šafářová Chmelinová

 • EvaHav 6.12.2016 at 23:26

  My u všech třech bojujeme s teplotou až od 38,6. Do té doby nechám tělo bojovat samo… Potom střídáme nurofen s paralenem (ev.havlickova@gmail.com)

 • Anonymní 7.12.2016 at 9:17

  Zatím jsme bojovali jen 2x (14 měsíců), měla horečku 38,8 a po nasazení nurofenu a vydatném spánku naštěstí brzy odezněla. bohdanapouchla@seznam.cz

 • Libuška Křížová 7.12.2016 at 10:41

  S teplotou bojumeme většinou, tak že dáme čípek. Pokud je teplota jen mírně zvýšená snažíme se to spíše vyležet než používat léky. Sleduji a SDÍLÍM na fb jako libuska.krizova, na IG jako marcrazy.marcrazy a mailík je marcrazy.marcrazy

 • Barbora Jastrzembská 7.12.2016 at 11:19

  S teplotama bojujeme spíše vyležením,obklady a pokud neklesá pomůže čípek.
  K.baja@seznam.cz

 • Mirka Škampová 7.12.2016 at 11:54

  Klasika – peřina, čajíčky, občas nějaký ten lék, když je potřeba.
  miuka12@seznam.cz

 • Kaca 7.12.2016 at 13:19

  Díky bohu jsem zatím moc bojovat nemusela. Na druhou stranu jsem ale ani ja nikdy na teploty moc netrpěla…v záloze mam čípky paralen a nurofen sirup a ted i diky vám spoustu rad! Dekuji! katvald@centrum.cz

 • Michaela 7.12.2016 at 19:30

  Ahoj Miso, ja se většinou do 38,5 snažím teplotu neřešit lekama, pouze pred spaním tuhle hranici posouvam na zmiňovaných 38. Na snížení používáme viburcol, panadol nebo nurofen. Dobre jsou ty zmiňované koupele ve vode stejne teploty.

  Instagram sleduji
  FB Michaela Moravcová
  michaela_moravcova@centrum.cz

 • Adéla Honcová 7.12.2016 at 19:50

  Naši kluci naštěstí nemarodi často, ale když uz teplota je, nejprve neřešíme léky, až nad těch 38 dáváme Nurofen.
  adela.honcova@seznam.cz

 • pavla beníšková 7.12.2016 at 21:07

  Nad 38 Nurofen, spíš čípky, sirup nemá rád a když mu k tomu není dobře, je to v čípku pro něj přijatelnější. Jinak zábaly a ledová voda po lžičkách. beniskova.pavla@gmail.com

 • Veronika Kulichová 7.12.2016 at 22:06

  Syn mel chvili po vydani tohoto clanku anginu a ja si rikala jaka skoda, ze ho doma nemame. Syn trpi na hodne vysoke horecky, casto okolo ctyriceti. Bohuzel nam homeopatika na srazeni jiz nezabiraji. Takze vetsinou po prekonani hranice 39stupnu nasazuji Panadol ci Nurofen. Zaroven ale snizujeme mokrymi ponozkami a rukavicemi namocenych v octu. Nejhorsim pripade kdyz nic nezabira, omyvame vlaznou vodou. v.kulichova@post.cz

 • Veronika Kulichová 7.12.2016 at 22:06

  Syn mel chvili po vydani tohoto clanku anginu a ja si rikala jaka skoda, ze ho doma nemame. Syn trpi na hodne vysoke horecky, casto okolo ctyriceti. Bohuzel nam homeopatika na srazeni jiz nezabiraji. Takze vetsinou po prekonani hranice 39stupnu nasazuji Panadol ci Nurofen. Zaroven ale snizujeme mokrymi ponozkami a rukavicemi namocenych v octu. Nejhorsim pripade kdyz nic nezabira, omyvame vlaznou vodou. v.kulichova@post.cz

 • Adéla B. 7.12.2016 at 22:10

  Horečku kromě léků srážíme koupelí. Zkoušela jsem také octový zábal na nožičky, ale tam jsem moc účinek neviděla. Adéla Bachová adelap@atlas.cz

 • Michaela Hofericová 8.12.2016 at 6:10

  Teplotu do 38 stupňů nechávám být, jen hlídám pití a klid. Vyšší teplotu už srážím nurofenem nebo paralenem. Spíš mám problém s měřením teploty, oba protestujou. 🙂 michaela.kankova@centrum.cz

 • Petra Hladká 8.12.2016 at 20:04

  My jsme zatím měly teplotu párkrat a ne moc vysokou, dáváme čípek nebo sirup. Zatím jsem nic jiného neřešila, mam načteno ale zatím v praxi nic jineho nepouziteho. hladkpe@gmail.com

 • Anonymní 8.12.2016 at 21:17

  Zatím jsme vysokou teplotu řešit nemuseli, ale měřili jsme. Klasicky. Tahle metoda by byla určitě pro maroda příjemnější.
  horakkatka@gmail.com
  katka Štosková

 • Pavla Dvorská 9.12.2016 at 7:44

  U nás starší syn teploty míval poměrně často. Do 38 teplotu "neřeším", srážím ji až nad 38 Nurofenem v kombinaci s Panadolem (po 6 hodinách). Někdy nám pomůže vlažná sprcha. Když už má teplotu dlouho a nedaří se srazit, pak už vyrážíme k dr na CRP. U mladšího jsem zatím teplotu nemusela řešit a doufám, že to ještě chvíli tak bude ;-)pavla.dvorska@centrum.cz

 • Veronika Mihálová 9.12.2016 at 8:43

  Když má můj syn teplotu,,39" užívá sirup paralen a nurofen po 6 hodinach a do 2 dnů je po horečce.

  veronika.kralickova@seznam.cz

 • Anonymní 9.12.2016 at 8:57

  Do 38 stupňů nechávám tak, potom dám Nurofen. Naštěstí vždy zabral a horečka klesla, takže jsem nemusela řešit, co dál. Pamatuju si ale, že mně rodiče zábaly dělali, když už nic jiného nešlo dělat. Na FB Monika Kohutová, mail tonia@centrum.cz

 • Anonymní 9.12.2016 at 9:47

  Léky, zábaly, obklady… Ale hlavně se snažím nemocem předcházet (jako každá máma) a děti dostatečně zásobovat vitamíny, atd. Když mám pocit, že na děti něco leze, tak většinou zvýším dávky ječmenu a chlorely 🙂 A ovoce a zeleniny 🙂
  linhartova.marie@gmail.com
  Na fb: Marie Linhartová

 • Anonymní 9.12.2016 at 12:17

  S teplotou bojujeme přesně jak píšete. Nad 38 kombinujeme alternativní léčbu a léky.

  Cooper@kdyne.net

 • Anonymní 9.12.2016 at 19:41

  Do 38C bez léků, zvyšujeme příděl vitamínů. Nad 38C už nastupují léky. Zrovna řešíme období horečky nad 39C, došlo už i na zábaly:-( T+E (radim73a@seznam.cz – FB: Joel Te, IG: Teri.emmi)

 • Alice G. 10.12.2016 at 7:49

  Musím zaklepat, ale zatím jsem vysokou teplotu měli fakt párkrát a nad 38°C jsme to řešili Paralenovými čípky, vždy hned zabraly. Ale moc děkuji za článek, určitě jsem siz něho něco odnesla, ale snad to nebudeme moc potřebovat a kdyby ano, tak aspoň víme, jak na to 😉
  alice.gazarova@seznam.cz
  IG: AG_Alice

 • Karcoolka 10.12.2016 at 9:38

  Tak my snažíme co nejvíce, aby to šlo bez léků, přírodní cestou, ale pokud nejde jinak, tak klasika – lékárna a panadol apod. karolina.kucharova@email.cz (Karolína Kuchařová)

 • Štěpánka Čechová 10.12.2016 at 10:14

  Musím zaťukat, ale zatím jsme u holek s příliš vysokými horečkami nebojovaly..Pokud měly nad 38°, daly jsme čípky nebo sirup a dodržovat dostatečný přísun tekutin. Pokud mají do těch 38°, řešíme to homeopatiky.
  stepi.l@seznam.cz

 • Anonymní 10.12.2016 at 10:40

  Snažíme sa bez liekov, pri vysokej teplote používáme zábaly a ocet.Krasny den. Alena huhy@centrum.sk

 • Iva 10.12.2016 at 18:59

  Taky ťukám, ale zatím jsem nějaké vyšší teploty řešit nemuseli. Iva iva.kanarkova@seznam.cz, na Instagramu Vás sleduji jako https://www.instagram.com/ivakanarkova/

 • Libor a Petra 10.12.2016 at 19:02

  Nás to naštěstí ještě nepotkalo, takže určitě děkuji za článek i rady a tipy mnohých…
  Na Instragramu sleduji pod PetraSpl.
  petra.spacilova(at)gmail.com

 • ebbi 10.12.2016 at 19:02

  Bohužel už jsme si vyzkoušeli i teploty přes 40 stupňů, málem jsem z toho sama dostala infarkt. Střídali jsme paracetamol a ibuprofen a k tomu chladili tělíčko mokrým ručníkem, což bylo jediné, co mělo efekt, ale malá to těžko snášela. Díky za článek se shrnutím postupu, jak na horečku, ukládám si do oblíbených 🙂
  Na fb sleduju jako Kamila Hájková, na instagramu jako kamisshka, můj email: kami.n@seznam.cz

 • Petuleee 10.12.2016 at 19:45

  Snažíme se pomocí zábalů a když nefungují, tak Paralen.
  petra.hlavackova@gmail.com, instagram p.hlavackova

 • Jana V. 10.12.2016 at 20:07

  Tuhle vychytávku jsem hltala už když si o ní osala prvně a vypadá to fakt moc šikovně! Prvních teplotek se bojím bojím! Jana.kaluskova@seznam.cz

 • Michaela Mazálková 10.12.2016 at 20:37

  Teploty se u nás doma řešily hlavně ledovými zábaly a pak ještě tvarohem v ponožkách 😉 jabornikova.m@gmail.com, sleduju i na instagramu (maxi.mys)

 • Anonymní 10.12.2016 at 20:58

  Při vysokých teplotách srazime zábaly, na nožičky tvaroh a při horečce přicházejí na řadu Paralen s nurofenem. snad to nebudeme dlouho potřebovat…hezký advent! Buková.jana@seznam.cz , fb Mizerova Jana

 • Veruberu 10.12.2016 at 21:11

  Dcera ma 2,5 roku a uz treti den bojujeme s horeckou – nejvic mela 40. Uz tri dny se opakuje porad dokola to same a ma to nasledujici prubeh – zacne mit studene ruce a nohy, horke celo, spatne se ji dycha, je malatna a chce byt jen v naruci. Jednou se stalo, ze se zacala strasne klepat a nemohla popadnout dech. Takze ji zabalim do periny, rucicky a nozicky musi byt v teple. Az tato faze prejde (trvalo to cca 15min) a zahreje se, tak se musi opet odkryt (popr. sundat obleceni, nebo dat jen tilecko..), prtz teplota vyskoci prudce nahoru a dostane cipek. Po pulhodine zabere a teplota klesa dolu. Po cca 2 hodinach je zase vesela a chce si hrat. Po 5 hodinach od cipku se vse opakuje znovu a musi dostat dalsi.
  Uz to tak trva treti den a je to hodne narocne 🙁 Nejvic mi je ale lito dcery, protoze cipky do zadecku nechce a strasne u toho place. Zkousela jsem rozdrolit paralen a podat ji to na lzicce s cajem a s medem, ale vyprskla to. Sirupy tady (v zahranici) bohuzel nejsou.

  Docela by se mi hodila rada, jak podat diteti prasek tak, aby ho snedlo / vypilo.

  Hodne zdaru i ostatnim maminkam v boji proti horeckam!

 • Veruberu 10.12.2016 at 21:14

  Dcera ma 2,5 roku a uz treti den bojujeme s horeckou – nejvic mela 40. Uz tri dny se opakuje porad dokola to same a ma to nasledujici prubeh – zacne mit studene ruce a nohy, horke celo, spatne se ji dycha, je malatna a chce byt jen v naruci. Jednou se stalo, ze se zacala strasne klepat a nemohla popadnout dech. Takze ji zabalim do periny, rucicky a nozicky musi byt v teple. Az tato faze prejde (trvalo to cca 15min) a zahreje se, tak se musi opet odkryt (popr. sundat obleceni, nebo dat jen tilecko..), prtz teplota vyskoci prudce nahoru a dostane cipek. Po pulhodine zabere a teplota klesa dolu. Po cca 2 hodinach je zase vesela a chce si hrat. Po 5 hodinach od cipku se vse opakuje znovu a musi dostat dalsi.
  Uz to tak trva treti den a je to hodne narocne 🙁 Nejvic mi je ale lito dcery, protoze cipky do zadecku nechce a strasne u toho place. Zkousela jsem rozdrolit paralen a podat ji to na lzicce s cajem a s medem, ale vyprskla to. Sirupy tady (v zahranici) bohuzel nejsou.

  Docela by se mi hodila rada, jak podat diteti prasek tak, aby ho snedlo / vypilo.

  Hodne zdaru i ostatnim maminkam v boji proti horeckam!!

  mikuskovav@gmail.com

  Ps: sdileno i na facebooku

 • Marketa Botankova 10.12.2016 at 21:48

  nosím, kojím a jsem tu proo ni… marketa.botankova@seznam.cz sleduju i na instagramu

 • Mishi Fufu 10.12.2016 at 22:43

  Do 38 neresim, jen davam vic spat. A nad 38 malej jeste nemel, takze diky za clanek. Vyhru bych brala 🙂 Na insta sleduju. sitovova@seznam.cz

 • Anonymní 10.12.2016 at 22:47

  Dáme na zábaly, až při vysoké horečce Nurofen.. Petra Benešovská, petibene@seznam.cz