Foto-frmol …tohle slovo by rozhodně mělo existovat

24.10.2016 in Móda, Šatník - 3 Comments
Kdo dnes kliká na tenhle článek, protože si říká, že tam rozhodně čeká zábavná nebo kreativní pointa, ušetřím vám klik :-). Tohle asi pointu mít ani nemá. Miluju podzim, holkám strašně sluší a když jsme zdravé a neleje, trávíme ho nonstop venku. Vylízaly jsme se z poslední nemoci, a protože to nebylo zrovna na posez na písku, vyvětraly jsme cyklovozítka. Dnes mi odpusťte tu přehlídku pestrobarevných fotek, ale já je tady chtěla, všechny do poslední. A to ještě nevíte, že jsem jich asi dalších 10 s velkým sebepřemlouváním smazala :-D.

Holkám je právě celý a půl rok. Přeloženo do normálštiny, Julince je rok a půl a Nela minulý týden oslavila tři a půl. Už si připadám hloupě, když někde vyslovím nebo napíšu,. že nechápu kde ten čas je. Hlavně nechápu, že tak utekl mně. Když se narodila Nelinka a já doma byla sama, v tom tichu s malým miminem, které nevyluzovalo nic než pláč, což je pochopitelné, strašně jsem měla potřebu se vrátit mezi lidi.

 

Jak ale rostla a začala se projevovat, všechno bylo snazší. Já našla Project Life a s ním i fůru prima přátel, kteří sice jsou převážně virtuální, ale sdílením podobného (papírové vášně a často i mateřské) a blízkého koníčka, se mi čas zaplnil a čas trávený doma jsem si zamilovala. Díky těmhle lidem je tu blog. Na samém začátku tu byl právě pro těch pár papírových nadšenců a já věřím, že si tu své nachází pořád. Dnes už to ticho zbožňuju a čas s holkama je víc než umím popsat.
S Julinkou jsme to udělali stejně, jako tehdy s Nelinkou. V 18 měsících jsme jí sebrali kočár a chodí už si po svých. Tentokrát ale nemáme takový hnací motor, aby nám vydržela ta důslednost, protože se k nám nechystá žádný nový prcek. Nelinku jsme odkočárovali právě proto, aby pak neměla pocit, že jí nově narozené miminko vše bere. V 18 měsících tedy začala chodit už jen po svých a měla půl roku na to, aby nožky navykla. 

Julinka už taky ťape co to dá, ale nebudeme se letos v zimě držet doma jako dva roky zpět. To s Nelou stejně ještě nic extra nešlo, takže letos už to bude jiné. Plánujeme hory, Nelinka bude druhou sezónu na lyžích a Juli se na nějakém tom pekáči povozí mile ráda :-).

Kočár jsem tedy ještě nevystrnadila z domu, ale poohlížím se po levnějších golfkách. Jsem ale trochu náročná, takže je to těžší vybrat. Tahat velký kočár už se mi nechce, i když kvůli fusaku ho ještě přes zimu občas vemu, ale golfky by nám ušetřily dost nervů ve výtahu, který má u nás asi metr na metr místa. Takže vybírám, vybírám…
Zatím nohám pomáháme hlavně cyklovozem. Nelinka dostala ke druhým narozeninám a odrážedlo, takže ještě drandí s ním, i když brzy už jí pořídíme opravdové kolo. Odrážedlo je ale na přechod geniální. Pak už stačí se jen naučit šlapat a jde to samo. Už teď se krásně rozjíždí, zvedá nohy a nechává se vézt, takže účel vozítka splněn – rovnováha se našla :-). A šlapat už asi umí z kolotočů na hřišti, takže je možné, že ji na kolo stačí jen posadit :-). Ale v mém vlastním zájmu je zatím odrážedlo, protože jinak nám Nela bude ujíždět a já nebudu vědět, zda hlídat malou nebo větší.

Julinka druháček se drží tradic a dědí :-D. Podědila motorku a je v plánu, že vyfasuje i odrážedlo po Nelče. Tehdy se mi tohle děsně líbilo, objednala jsem ho přes net, kde psali, že dostupná je jen klučičí zelená varianta a když jsem si ho vyzvedla, paní se mi omlouvala, že to musíme poslat na výměnu, protože přišlo bohužel růžové :-D.

Jeho výhoda je, že je vyšší než ty klasické dětské motorky, což jsem ocenila už u Nely, protože holky jsou hodně velké. Ono to z těch fotek není moc poznat, ale většinou odpovídají tabulkově o 3 měsíce starším dětem. Trochu nevýhoda je, že když se pak setkají s dětmi o těch čtvrt roku staršími, působí holky decentně zaostale :-D.
Dneska už se ty rozdíly u Nely tak neřeší, protože už mezi dětmi ve školce nejsou takové rozdíly, ale tohle teď přesně potkalo Julinku. Venku za ní maminky posílaj své děti se slovy „zeptej se holčičky jak se jmenuje“ …a to ona je rada, že zavolá na mámu a tátu, zaštěká a zachrochtá a hlasitým MŇAMÍÍÍÍ nás svolá ke stolu :-D.
Uteklo to. Jsou velké a kolem nás kamarádky rodí miminka. Jen teď se narodí dvě a za další dva měsíce další dva kousky. Je to možný? Já mám ty svoje miminka tady a i když už nejsou maličké, je s nima o to větší psina, o to větší nervy, někdy i strach, ale Julinky pohlazení a pusinkování se slovy „mamííí mamííí“ nemá momentálně s miminčím obdobím šanci.
Holky jsou pár. Jsou spolu skvělé a i když se rvou jako každé ségry, zatím to není o kluky ale o Lego, které si nakonec stejně navzájem vrátí. Já mám za sebe splněno. Jsem moc ráda, že maj holky sebe navzájem. Že jednou, až to bude třeba, tak tu budou pro sebe a nezůstane tady jen jedna z nich. Ale na tyhle myšlenky času dost. Jsem prostě ráda, že se mají a teď jak byly nemocné a Nela nechodila do školky, docházelo mi to každý den. Spolu jsou prostě strašně šťastné a čas si umí užít. Tak honem užívat než je stihne další školka a škola.
Julie bunda / Carters – USA po Nelče
Nela bunda / Carters
Kalhoty holekUnuo design
Čepičky pod helmyUnuo design

Venku je už boží podzim, takže jestli se chystáte ven, nezapomeňte s sebou draka, protože poletí naprosto báječně! Už ho mám připraveného a brzy letíme na kopec. Mějte se nádherně a doufám, že články bez pointy nejsou občas na škodu. Já si je tu za pár let moc ráda projdu. Vždy si hned vybavím pocit „jak mi bylo, když jsem tohle psala“.  Tak si tu z toho občas udělám trochu deníček.

MUDr. Michala Knězková

All posts

3 Comments

 • Anonymní 25.10.2016 at 5:12

  Přidala jsem svůj hlas do ankety. 🙂 Jen jsem se chtěla ujistit, že jsem to pochopila správně, že je možné hlasovat jenom jednou za celou dobu ankety?
  Marie K.

  • Míša 25.10.2016 at 21:10

   Maruško moc děkujeme :-). Ano hlasuje se jen jednou. Pak se hlasuje o umisteni pro ty, kteri postoupi dal, ale to z toho mnozstvi asi nebudeme :-). I tak velikansky diky za hlasek :-).

 • VERONIKA (MIAUK) 26.10.2016 at 20:49

  To je krása, takové veselé sportovkyně!:-) My budeme mít s naším dlouhým žížalákem asi podobný ("zaostalý") problém. Bude mu 6m a je dlouhý jako 10m děti:D Takže zatímco skoro roční děti začínají capkat, náš se teprve chystá lozit 😀

  A hlas posílám, to je jasnačka! 😀

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×