Konečně začínám s podzimem…Week No.41

Já už se tááák těšila. Léto miluju, ale už ty resty byly nějak moc dlouhé. Všude vidím Vaše krásné podzimní stránky a já se plácala v tropech :-). Takže dnes už skok o kus dál a jedeme podzim. Přišla jsem na to, že podzim je tak luxusně barevný, že je až škoda zahltit ho barevnými kartičkami, takže trochu častěji uvidíte bílý podklad, barevné fotky a trocha toho zdobení, aby to alespoň trochu ladilo a já ukojila svého kreativního ducha :-D.

 

Dnešní ukázka je část mého 41.týdne. Ve skutečnosti je totiž na stránek víc, ale ty jsou ve výstavbě :-D. Obě plastové kapsy nejsou úplně typické, ale s oběma se pracuje naprosto skvěle. Navíc jsem tentokrát zapojila (po delší době) FUSE a vytvořila si hned 4 odklápěcí kapsy, abych nemusela kolážovat nebo vyhazovat fotky, a měla prostor i pro text. Několik malých čtvercových kapes je tedy odklápěcích. Pod nimi je pak journaling. Další varianta pro Vás, kterým se nelíbí Vaše vlastní písmo.

 

 

Na první stránku jsem se snažila vměstnat náš nejklasičtější program tohoto týdne.

 

 

Nechybí tedy nějaká ta „hřišťová“,

 

 

kulichová (protože nám teploměr začal klesat k bodu mrazu),

 

domácí hravá (protože co jiného doma, než si hrát – naklizený byt je sci-fi a nuda zároveň…ehm, s tou nudou by manžel asi nesouhlasil, ale sci-fi mi sám odkývne :-D),

 

 

jedna kartička „pokutová“, protože jsme opět vyfásli papír za stěrač s tím, že se našim strážníkům nelíbí styl našeho parkování 😀

 

Velká karta tentokrát patří Nelince. Stejně jako druhá strana, protože to byl tak trochu její týden. Julinka doma trochu bojkotovala spaní, takže jsme byli opravdu hodně venku, kde Juli dobře chrněla, Nelinka si vyhrála a já konečně mohla hodit nohy hore. Fotit Juli v kočárku není extra zábavné, obzvlášť když padesátka objektiv je z hlučnějších (a probudit pracně uspané dítě není žádný šlágr, že…).

Kartu jsem neplánovala nijak moc zdobit, fotky se mi líbí, jsou krásně barevné a byla by škoda je přehltit zdobením. Abych ale velký prostor trochu rozrazila, nalepila jsem na spodní okraj pěnový výřez „love“ a pomocí razítkové abecedy jsem vypsala nadpis pro týden a datum. Bílé plochy ale přeci jen dosti, takže jsem úplně na závěr kartu orámovala černou gelovkou, což ostatně u všech kartiček na této stránce.

 

Druhá stránka je opět má „zážitková“. Miluju stránky, které jsou z jednoho dne či okamžiku. Dokonale vystihují atmosféru, vždy k sobě ladí a stránka prostě vypráví příběh. To koláž z fotek nevystihne, stránka už ale ano. Proto je u mě vidíte poměrně často.

 

 

Tentokrát to je záznam z Nelinky plavání. Nela už se přidala k velkým dětem a skončila s kojeneckým bazénem. Změny jsme se trochu báli, protože to znamená z teplé (32°C) slané, nechlorované vody, kde plavou 4 děti, skočit do velkého, chlorovaného bazénu, kde voda není pro horkomily :-D.

 

 

 Zvládla to bravůrně! A protože já chodím plavat s Julinkou, s Nelou začal chodit táta. To ale neznamená, že my máme veget doma. Poctivě chodíme fandit a užíváme plavání z břehu.

 

 

Podklad pod fotky jsem vytvořila z bílé scrapbookové čtvrtky. Na téměř každé je pak nadpis či popisek psaný pomocí razítkové abecedy. Ta je momentálně má velmi oblíbená, tak uvidíme jak dlouho ji teď budete vídat na mých stránkách :-D.

 

 

Střed stránky jsem udělala „vzdušnější“. Dvě bílé kartičky jsem přelepila pěnovým výsekem „Today“ a z kartonových výseků Poolside jsem vybrala svůdnou plavkyni (kterou Nelinka rozhodně je 😀 ), tu jsem přelepila přes dvě kartičky a v závěru rozstřihla, aby kartičky sedly do kapes.
A protože tahle stránka byla tak akorát, žádné kartičky jsem již nemusela rámovat. Pouze dvě středové, které jsem nechtěla víc zdobit, ale byly takové „holé“.

 

Už zase mě ty stránky tááák moc bavily. Ono je vlastně dobře, že to léto skončilo. Má to tak být, protože teď se těšíme na Vánoce, pak budou oblíbené Velikonoce a ani se nenadějeme a už se budeme těšit zase na léto. A protože teď u nás vedou nálady vánoční, utíkám péct perníčky a dozdobit byt :-). Včera jsme totiž zvládly s holkama adventní věnec, věnec na vchodové dveře a ještě jsme vyměnily podzimní tabuli (rozuměj stů 😀 ) za zimní. Och já sem ale chlubílek. Pardon, úmyslem není nikoho hodit do deprese, to spíš že my už se na ty Vánoce tááák moc těšíme. Mějte se krásně a za týden ahoj ahoj u dalšího pokračování mého podzimu.
M.
MUDr. Michala Knězková

All posts

1 Comment

 • Jana Sadloňová 21.7.2016 at 19:42

  Míšo, tuhle stránku zcela jsitě lehce liftnu … děkuji … mám tohle rozložení kapes dané a přemýšlela jsem jak rozbít ten střed … a teď už to vím, děkuji! 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×