13.díl PL Krok za krokem: Recyklace na Vaše přání!

Vítejte u nás! Tento týden pokračujeme již dvanáctým dílem a dnes to bude na Vaše přání. Do mé schránky přiletěl virtuální holub s psaníčkem od slečny Ivanky. Udělal mi velikou radost, protože mám moc ráda zpětnou vazbu a ještě radši píšu na přání. Dnešní článek bude věnovaný recyklaci. A proč? Přečtěte si e-mail od slečny Ivanky a bude Vám to jasné!

Dobrý den Míšo!
Prvně bych vám chtěla poděkovat za články, na které se každý pátek s kamarádkou moc těšíme! Jsou pro nás inspirativní a ještě se u nich často nasmějeme. Pročítala jsem si váš text ohledně toho jak organizujete své věci v pracovně a zajímalo by mě, jak máte vyřešené ty „ošklivé“ věci, které já hážu do krabic od bot. Ty už ale nemám kam dát a vypadá to u mě pod stolem jako ve slamu! Nechce se mi utrácet velké částky za nějaké ty organizéry, které by pěkné byly, ale asi pochopíte, že si za tu částku mnohem radši nakoupím v e-shopu nemálo věcí. Všimla jsem si, že na velkých stránkách často používáte kousky papírů, papíry dokonce trháte…kam je pak dáváte? Máte na to nějakou skříňku, šuplík. Anebo velké scrapbookové papíry, ty se mi prostě nikam nevejdou. Vše je děláno na formát A4 a krásné papíry mam jen na polici, kde se na ně práší a navíc se časem zohýbou. Děkuji za vaši odpověď a jdu se těšit na další pátek.


Ivana

Děkuji Vám, Ivanko, za Vaše dotazy a pokusím se je v tomto článku zodpovědět. V prvé řadě ještě poděkuji i já Vám, protože jsem si díky Vašemu dotazu konečně zorganizovala ony odstřižky. Já je též odhazovala do krabic a všude možně a vlastně to byla taková „hrabošárna“, když jsem se snažila cokoli najít. Přemýšlela jsem jak to vyřešit levně, bez organizérů a tak, aby to nedělalo v pokoji ostudu.

Napadlo mě řešení, které by mohlo být řešením pro Vás všechny, kteří si občas nějakou tu krásu na e-shopu zakoupíte. Proč? Protože pak budete mít jistojistě materiál na výrobu svého vlastního organizéru. Řešením jsou krabice, ve kterých Vám e-shop zboží odešle. Jsou to totiž krabice, do kterých se vejde třicítková stránka, navíc jsou pevné kartonové, takže je stačí jen drobet upravit a bude za pár minut uklizeno. Jdeme na to!

Potřebujeme:

 

  1. libovolný počet krabic
  2. nůžky
  3. popisovač / štítkovač / samolepicí abecedu (cokoli na označení obsahu)
  4. washi pásku, která se Vám hodí, líbí, pasuje do pracovního koutku…

 

Jak na to:

  1. pomocí řezačky jsem si vytvořila štítky, které označí obsah krabic, zvolila jsem krabice s víkem
  2. pomocí markeru jsem nadepsala štítky, tady je jen na Vás zda si nápisy uděláte či nikoli, zda použijete jen fix jako já anebo vytvoříte názvy na PC, štítkovačem, razítkem, samolepicí abecedou…
  3. Zadní část krabice jsem si určila jako hřbet. Zadní proto, že vpředu se krabice otevírá a byla by washi páska rychle opotřebená
  4. hřbet polepím washi páskou, doporučuji trhat pásku cca 1cm za hranou, ne přesně, protože jinak bude na hranách vidět karton
  5. Nakonec jsem ještě hrany krabice přelepila průhlednou izolepou. Ve výsledku není vidět a krabice vydrží mnohem déle pěkná
6. přes hranu už jen nalepíme štítky a máme hotovo… Vytvořit si tak můžete boxy pro cokoli. Můžete    použít jen jednu washi pásku jako já, anebo můžete mixovat dle libosti. Já si vzala k ruce hnědo-        růžovou pásku, protože tyto krabice budou mít místo v dětském pokoji, kde je momentálně místo a      pokoj je vymalován v těchto barvách
A pokud byste toužili po otevřeném organizéru na papíry, není nic snazšího než hřbet krabice odstřihnout! Můžete pak slepit libovolné množství krabic k sobě, polepit washi páskou, látkou…a máte pořadač na velké papíry, nemusí přeci nedůstojně ležet na Vašich policích.
V domácnosti se najde až překvapivě věcí, které se dají do pracoven využít. Co třeba takové roličky od toaletního papíru? Opět výborný karton, se kterým si můžete pohrát a použít v pracovně.
Stačí nasbírat pár roliček a ozdobit dle libosti. Opět máte praktické organizéry. Pokud jich naskládáte více do krabice, už nikdy se Vám nestane, že se Vám smíchají pastelky s fixami, voskovkami, čímkoli…
Jen drobné upozornění. Nějaký vychytrálek vymyslel roličky rozpustné v toaletě. Nejen že nás nabádá je netřídit, ale spláchnout 😀 , ale taky tyto roličky nejsou zrovna to pravé, pokud u tvoření rády popíjíte a svačíte…To by se Vám ty tužky a voskovky zase hezky rychle promíchaly :-D.
A že rády mlsáte? Já rozhodně! Ne že bych si nechávala papírky od bonbónů a čokolád, ale občas se vyplatí něco uschovat. Takové krabičky od Tic taců jsou také super… a je jen na Vás co si do nich uložíte. Mrkněte jak například uschovat stužky. Do krabiček ale můžete naskládat flitry, knoflíčky, glitry…
A co vy? Také doma recyklujete, aby zbyla nějaká ta kačka navíc a mohly jste si koupit (ne, hambáč ani salát na jazyku nemám) další krášlítka na Vaše projekty?
MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×