Připrav si diář na nový rok

7.1.2017 in Diář - 5 Comments
Miluju a miluju, občas maluju, ale hlavně miluju – leden. Nooo jasně, sníh, Ladovská zima, červený tvářičky a to všechno je děsně hezký, ale hlavně na mě každoročně čeká ON. Je prázdný, nepopsaný, žádá si mazlení a péči a prostě mě chce :-D. Diář. Letos na mě čekal můj druhý Momenteeczech a po dlouhém výběru padlo na diář s názvem „Růžovej“. Kdo ho má, kdo ho má? A protože jeho chtíč mazlivosti je na vrcholu, je potřeba si jej na začátku roku hezky připravit.
Každoročně začínám tím, že najdu diář z roku předešlého. Pokud jste si ho vedli, máte dost práce ulehčené a bude to spíš jen zábavička, u které nebude moc toho promazaného mozkového zavitu třeba. Všechny důležité události totiž stačí přepsat. Nepočítám akce jako „Kafe s Petrou na ípáku,…“ 😀

NAROZENINY A SVÁTKY

První zásah do diáře jsou u mě vždy narozeniny a svátky. Svátky jsem si dřív jen zvýrazňovala zvýrazňovačem, ale protože má můj mazelneeczech křídový papír, volím buď kroužkování gelovkou nebo třeba razítkem, pastelky vypadají taky dobře.

Narozeniny, tam si to střídám podle nálady. Nejčastěji si jména oslavenců „napíšu“ samolepicí abecedou, protože je nepřehlídnu a rozhodně je to hezčí než „můj ruční font“. Když mám pak jooo náladu, používám ještě razítka.

 

Tip: Pokud si chceš do Momentíčku razítkovat, musím zvolit razítkovací polštářek, ve kterém je vodou neředitelný inkoust. Vyber tedy nějaký na alkoholové bázi. Jsou rychleschnoucí a nemažou se 🙂

Pokud máte rádi nějaké to zdobení a nepíšete extra rádi jen svou vlastní rukou, můžete (si půjčit sousedovu) využít některých dalších vychytávek. Snadno dostupné jsou například „štítkovače“. Já mám obyč asi za 180Kč z Lidla a pak DYMO štítkovač… a jsou k sehnání velice snadno.

Prodávají se do nich různě barevné pásky, vy jen pásku vložíte a pak nacvakáte nápis, který chcete na štítek vyrazit. Mašinka to udělá za vás a tak si „Romana“ na obrázku oslaví narozky a mně to připomene její jméno vyražené na pásce ze štítkovače. Praktické je, že tím polepíte cokoli – klidně i kořenky v kuchyni nebo sešity do školy.

VÝROČÍ A VÝZNAMNÉ DNY

Po narozkách mají své místo v diáři každoročně i důležitá data. Já mezi ně řadím výročí, které se z jednoho klasického pomnožilo i na druhé, to svatební (taky s váma chlapi smlouvaj, že slavit se bude jen jedno? 😀 ).

Na fotce vidíte, že jsem tam nalepila číslici 3. Je to samolepicí abeceda, jen u takových pozor, abyste nevybírali ty extra 3D, nebo-li prostorově výrazné :). Diář vám tak hodně rychle nakyne a k vlastní povánoční redukci budete muset přidat ještě hubnoucí plán pro diář.
 Asi to většině došlo, ale raději to zmíním. Tahle dvoustrana je vytvořená jako vzor. Nevypadá takhle můj připravený diář na další rok :-D. I když zase je pravda, že by tam nebylo moc prostoru na ty povinnosti a nepříjemnosti, které v každém týdnu určitě nějaké budou 😀

ZDRAVÍ

Taaaak. Už jsme do diáře nahustili narozeniny a svátky, nezapomene na důležitá výročí. Teď je prostor pro myšlení na sebe samé. Jakmile se už v lednu napíšete, kdy vás čekají důležité prevence a prohlídky, je větší jistota, že na ně nezapomenete. Předpokládám, že tohle budou číst hlavně holky, takže nás čeká

2x prevence u zubaře po 1/2 roce
1x prevence na gyndě (pokud zobeš hormonální antikoncepci, napiš si ji rovnou 2x po 1/2 roce)

nezapomeň na přeočkování vakcín, pokud tě letos nějaké čeká – já si píšu populární klíšťovou encefalitidu

 

Je mi jasné, že nevíš datum, ale napsat si „objednej se na…“ můžeme už teď a bude vám ze sebe zas o štětinu líp 🙂

FINANCE

Aby byly chechtáčky hezky pod dohledem, je dobře si povinnosti kolem nich poznačit včas do diáře. Platíte hypotéku nebo máte nějaký úvěr? Mrkněte kolik splátek vám chybí do konce a všechny si do diáře poznačte.

Jsi OSVČ  platíš si měsíčně zálohy, rozhodně si je do diáře poznač taky, abys měla pod kontrolou, že peníze odešly a nezaklepe exekutor, který nepůjde na kafe. Respektive pude, ale už ti pixlu nevrátí :-).

Chceš si něco uspořit? Existuje celkem pěkná varianta, jak si za rok uspořit hezkou sumičku, aniž bys musela dávat bokem velké peníze. Stačí si do každého týdne hodit poznámku (dej bokem dvacku, pade), a když ji doma hodíš do sklenice, máš na konci roku pěkný peníz pro sebe. A vyndat z peněženky týdně dvacku nebude velká problém ani pro školou povinné 🙂

Pokud budeš škudlit po dvacce – 20Kč x 53 týdnů – 1060Kč na konci roku
Pokud budeš škudlit po padikovi – 50Kč x 53 týdnů – 2650Kč na konci roku
A kdo se odváží na stovešku 100Kč x 53 týdnů – 5300Kč na konci roku

HURÁ RELAX

No a na závěr to nejmilejší. Volný čas, který plánujete. Nejste-li extra spontánní a nejezdíte na lasty, můžete si do diáře už zaznamenat termíny vašeho volna a dovolené. Kdo kupuje letní dovču s předstihem, určitě už si ji do letních měsíců zapište.

Všeobecně vypadá moc hezky použití washi pásky, když chcete poznačit událost trvající více dní. Stačí jen přelepit „od – do“ touhle papírovou páskou v různých designech a dopsat o kterou zrovna jde.

Krom dovolených mají termíny hodně dopředu u různé letní festivaly nebo třeba koncerty velkých oblíbenců hudební scény. To všechno, pokud to máte rádi, si do kalendáře zapiště. Budeš vědět kdy koupit včas lístek a kolik našetřit.

Aaaaach to lednové mazlení. Krom toho, že bude diář hned hezčí a praktičtější, máš větší šanci, že si jej v reálu vážně budeš vyplňovat a neskončíš v březnu :-).

Na celé dvoustraně jste mohli vidět nové růžovo-černé samolepky Momenteeczech, které jsou vyrobeny na míru právě diáři Růžovému. Nic proti ničemu, peckové budou i v jiném :-).

Razítkuj, lep, maluj, piš a pořádně si ho vymazli, protože právě ON s tebou bude celý rok. Tak jdete na to? Jaký diář máte, pokud si nějaký vedete? A vy, kdo nemáte žádný, jak to děláte, že na nic nezapomenete?Tento článek je psaný pro blog www.momenteeczech.cz

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Michal V. 7.1.2017 at 15:34

  Opět slintám… 😀 Trošku drze se zeptám, budou letos také ke stažení malé měsíční kalendáře jako loni? 😉 Děkuji, Naďa

 • JBYbyPetra ♥ 7.1.2017 at 15:48

  Mně se ty diáře hrozně moc líbí, ale já se bála, že by mi zabral celou kabelku a byl by nepraktický na přenos. Ale je to teda vážně kus 🙂

 • Anonymní 7.1.2017 at 17:08

  Ahoj, kde si sehnala ty třpytivá písmena? 🙂

 • Michaela Šorelová 8.1.2017 at 9:40

  Ó můj…! To je úžasný! :3 Miluju takovýhle kravinky!
  Mr. Kev

 • Šárka K. 8.1.2017 at 10:52

  No to je nádhera! Já si diář také vedu, ale až takhle perfektně, to se musím přiznat, že ne. 😀
  Find joy in the ordinary

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×