Ohřej se a utři slinu

Začal nový rok a spolu s ním i další papírová tvorba z mé malé „dílny“. Už třetím rokem jsem součástí Design Teamu na blogu ScrapArt a nebude tomu jinak ani v roce letošním. Každý pátek tak můžete mrknou do našeho alba nebo se tu ukáže jiný kousek mého tvoření :-). Krom toho, že jsem o Vánocích hodovala a trhala balicí papír, podařilo se najít i chviličku na letní resty. Skočíme si teda mezi všim tim sněhem trochu zpátky a ohřejeme se :-). No a kdo už trochu mě a holky zná, je mu asi jasné, že krom sluníčka vám přináším i nějakou tu potěhu á la utři slinu :-).

Hned na úvod musím říct, že jsem strašně zklamaná z toho, že se mi stránky nepodařilo nafotit. Prvně se mi to vlastně podařilo moc hezky, ale v domnění, že jsem si z karty fotky do PC již stáhla, jsem je z foťáku smazala a ejhle. Takže jsem fotila znovu a to už bohužel za svitu sluníčka a vůbec prostě v reálu je to samozřejmě mnohem lepší :-D.

Náš srpnový výlet. To je to, nač se dnes podíváte i vy. Vzali jsme holky vůbec poprvé na malinobraní a užili si to parádně. Už teď se těším jak vyrazíme zase za rok, protože ještě teď je taháme z mrazáku a zásobičky se tenčí :-). Dvě strany, opět jedna veliká a tentokrát ultra-rychlá :-).
Na velkou stránku jsem jednoznačně měla vybráno hodně dopředu. Holky u korýtka na malinobraní v Břežanech. Vybrala jsem si podkladový papír, kterým je tahle ombre modrá čtvrtka a na ní jsem přilepila bílou výsekovou čtvrtku. Aby si někdo nemyslel, že jsem to doma nožíkem řezala já :-D.
Pokud ji doma máte taky, je krásná a moc, ale fotka samotná na ní dost zanikne, protože výseky udělají optický „bordel“. Bude prostě okolo fotky hodně rušno, takže je fajn ji něčím vypodložit. Já otevřela krabici pod stolem, kde mám fůru odtržků a vybrala tenhle, který byl dost velký a barevně se mi hodil :-).
Krom podlepení fotky barevným pruhem jsem už jen našla tématicky hezké a vhodné textíky všeho druhu, které jsem nalepila. Jsou tam samolepky, jsou tam papírové výseky, ale i dřevěné ozdoby s texty. Šup sem, šup tam s nějakou tou enamelkou a je vymalováno :-). No vážně škoda ta fotka, ta stránka je v reálu krásně něžná a výsekový bílá čtvrtka tomu dodává krásnou jemnost.
Celou dvoustranu v albu jsem naplánovala právě pro náš nedělní výjezd. Komplet strana v kapsách (klasický design A) je vyplněna fotkami stejného rázu a krásně mě po večerech zahřála. Hlavně ty děti…jak to všechno od srpna zas vyrostlo. Rostou jako z malin!
Tak co, už je vám tepleji? Pokud ne a samosběry ovoce vás lákají, můžete se na psaní z celého dne podívat tady: Další nálet na pole.
No, a protože jsem slíbila krom sluníčka i špetku á la utři slinu, mám tu ještě tuhle mňaminu :-D. Ještě ten den po samosběrech si vždy večer připravujeme snídani na den další :-D. Děti navíc vaření milují, takže to chtělo nějaký hodně rychlý receptík, na který máme doma vždy vše v běžných zásobičkách, navíc ovoce se dá libovolně obměňovat :-). Chcete ho?

Šmakózní bublanina

(děkujeme tetě Verče 🙂 )

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek – cukr krupice 
(jde nahradit stevií nebo javorovým sirupem)
1 hrnek mléka
1/2 hrnku oleje
2 vejce
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečivy

libovolné ovoce

 

všechno naklop do velké mísy
pořádně vypracuj těsto
vymaž plech, vylij těsto, posyp vybraným ovocem

zapni troubu na 180° a nech to tam dokud nejsou okraje zlaté

 

Tuhle zvládnou i děti!
Fotky na celou stránku jsem si na poslední chvíli tiskla doma na tiskárně Canon Selphy, kterou mám půjčenou a snad ji nebudu muset moc brzy vrátit :-D. Já měla své dvě a obě dělaly fotky špatné, tahle ejhle není má, a jak se jí i fotkám daří v naší domácnosti. Na fotkách je vidět, že jsou maličko menší, trochu pak v kapsách putují, ale to je detail, který moc neřeším a nijak fotky nepodlepuji ani neslepuji.
Fotky tady časem vymění, až se mi zase naskytne lepší světlo a nálada, takže dnes se omlouvám a budou muset stačit tyhle :-).

Mějte se krásné a moc doufám, že se na tyhle mé články budete i v letošním roce těšit. 

P.S. Všem, kteří by chtěli s tímhle projektem začít, určitě se do toho pusťte a nezapomeňte, že je tu na blogu celý seriál o tom, „jak na to“ aneb Project Life krok za krokem.
MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Kateřina Malá 6.1.2017 at 13:38

  Míšo,díky za skvělý nápad,jak s vyřezávanou čtvrtkou naložit 😉 Mám ji doma,každou chvilku ji vytáhnu,protože se mi moc líbí a pak ji nedokážu zkombinovat.Takto je to ale boží!
  Kač (s texturovací pastou ;))

 • Petra Pětíková 7.1.2017 at 7:49

  Nádhera! Ten layout je úžasný. Už jsem se na tvé stránky moc těšila 🙂

 • Anet 8.1.2017 at 6:49

  Moc jsem se těšila na další PL stránky 🙂 tyto jsou krásné. Ráda se inspiruji 🙂

 • Michala 27.10.2017 at 13:40

  Máte to nááádherné!! úplně se u prohlížení odreaguju a hned mám chuť do dalšího tvoření..dělám album novorozenému synovi. Chtěla bych se jen zeptat, jaký používáte program na koláže fotek….děkuji moc 🙂

  • Míša 27.10.2017 at 15:00

   Dobrý den Miši, moc děkuji za krásný komentář 🙂 Taky musím chytit další elán a najít ten čas 🙂 Na koláže používám Picasa program od Google, je v češtině a velice intuitivní 🙂 Míša

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×