17.díl PL krok za krokem: Co se zbytky? Vyrobíme štěstí!

Krásný pátek všem, kteří jste si otevřeli další můj příspěvek. Tentokrát půjde o výsledek debordelizace mého koutku. Pokud s námi lepíte stříháte již od prvního dílu, musíte mít doma již pěknou sbírku „odpadu“. Papíry, nevyužité samolepky, výseky, písmena, kartičky…už to vidíte? Někde ta halda překáží a dnes přišel čas ji zmenšit. Byla by škoda to vzít a vyhodit, je to přece taková krása za nemalé peníze, ale pokud víte, že v albu místo nenajdou, vyrobte z nich něco jiného. Já svou haldu vzala a vybrala z ní hezké letní kousky.

 

Přemýšlela jsem, co s takovou kopou a napadlo mě, že může udělat radost jiným. Teď nemám na mysli scrapbazárky, i když i to je cesta :-D. U nás v ulici máme překrásnou malou cukrárnu. Je to taková oáza uprostřed Prahy. Jakmile vkročíte, připadá Vám, že musíte být na malém městě, protože milá cukrářka zná téměř každého osobně, pamatuje si jakou máte rádi zmrzlinu, jak pijete kávu a nikdy nezapomene dětem dát kornoutek, díky kterému se jim kolikrát tak krásně rozsvítí kukadla. Opravdu! Na každém rohu vznikají vietnamské potraviny, ale nám se poštěstilo a vznikla nám tu báječná cukrárna. A při pohledu na ty mé letní zbytky mě napadlo, že by bylo hezké poděkovat milé cukrářce za péči, kterou nám dává a přitom by nemusela! A co bylo třeba k výrobě milého dárečku?

 

Přáníčko krok za krokem:

 • na přáníčkový základ nalepíme potištěný pergamenový papír – použila jsem tekuté lepidlo, a to vždy v místě, kde bude vellum zakryté. Neprosvítá tedy nikde viditelně a zároveň dobře drží

 

 

 •  do scrapbookového papíru uděláme výřez – obkreslila jsem podle sluníčka, které bude k otvoru přilepené

 

 

 • scrapbookový papír přiložíme na vellum
 • na výřez nalepíme sluníčko
 • přidáme kartonový výsek – v mém případě zmrzlina
 • polepíme veselými flitry – mé oblíbené FLITRY – CUP SEQUINS 7MM BABY

 

 • nápis „ice cream“ jsem podlepila 3D čverečky a nalepila na přání
 • jelikož nemám vhodné razítko, vytvořila jsem děkovný nápis pomocí samolepicí abecedy
 • nalepíme písmena na čtvrtku – dostatečně daleko od sebe, abychom mohly jednotlivá písmena rozstříhat

 

 

 • vystřihneme písmena s mírným přesahem čtvrtky
 • podlepíme pomocí 3D čtverečků

 

 • dotvoříme vnitřek přání:
 • nalepíme nápis z písmen
 • na závěr jsem vybranou fotografii přelepila ozdobným rámečkem

 

 
 • letní přání pro paní cukrářku je téměř hotové, ale pozor: Stále jsme nevyrobili štěstí! To, že uděláme přání či jiný dárek je pěkné, ale nesmíme ho založit do krabičky k dalším a hromadit a hromadit :-).

 

 

 •  vyplníme přáníčko textem, obrázkem, fotkou, prostě cokoli Vám přijde vhodné

 

 

 •  a teď je na řadě to štěstí… jde se darovat. My vyrazili ještě dnes a musím Vám říct, že vidět paní cukrářku se takto rozzářit bylo kouzelné. Nelinka nemluvila zbytek dne o ničem jiném, než že „Paní, dááájek, hihihi, dííík“ …rozuměj „Dali jsme paní dárek a ona se smála a děkovala :-D“

 

A co vy? Také máte v okolí oblíbený krámek, vozí Vás do práce stejný řidič autobusu, chodíte k milé pokladní v potravinách, máte milou paní pošťačku nebo trafikanta? Co vzít pár svých zbytků a „vyrobit štěstí“? Potěší nejen obdarované, věřte mi!
Krásný zbytek dne a užívejte víkendové Babí léto!

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×