18.díl PL Krok za krokem: Které barvy si v PL rozumí?

Vítejte u další trojice našeho seriálu! Poslední dva týdny byly speciální, protože se mi dostaly do ruky překrásné papíry od KaiserCraft a speciální výřezy pro MINC, takže jsem udělal pauzičku, ale dnes jsem tu zase s PL tipem pro Vás. Dnes bych ráda sepsala něco málo o barevnosti mého PL alba.

Hned v úvodu musím říct, že každý máme jiný vkus, každému se líbí jiné barvy a někdo rád stánky barevně sladěné a jiný zase miluje barevnost a musí mít na stránce všechny barvy, aby byl spokojený. Takže vždy dejte na sebe a svůj vlastní pocit. Já Vám jen ukáži, jak to dělám já a třeba si i vy uděláte obrázek a pomůže Vám to při výběru dalších kartiček, ozdob, plánování dalších stránek…

 

 

Když se podívám na svá alba, jednoznačně mohu říci, že nejvíc se mi líbí stránky, ve kterých figurují 2 hlavní barvy. Jen výjimečně se totiž stane, že jsou fotky barevně srovnatelné a ladí. Většinou je to barevný mišmaš a díky vhodně zvoleným barvám může vzniknout i z mišmaše úhledná stránka :-).
Pro Vaši představu se pokusím uvést vždy nějaký příklad, abyste vše viděli „černé na bílém“… Kdo mé články či album sleduje, tak už stránky znáte, ale pro tento článek to ani jinak nešlo, tak to berte jako článek o paletě barev v mém albu :-). Děkuji
A teď ta nádhera…troufám si říct, že dvojice barev vypadají perfektně, ať už vyberete jakoukoli barvu. Rozhodně nikdy nešlápnete vedle, když zvolíte vzorec bílá plus kterákoli barva!
 

Bílá a žlutá

Žlutá nikdy nebyla má oblíbená, ale ve chvíli, kdy dcera dostala žlutý kabátek bylo jasno :-D. Jaro bude hodně žluté, protože co jiného než děti přeci fotit. Nakonec jsem ke žluté sklouzla vícekrát a nelituji, naopak už vím, že stránkám sluší a to i bez žlutých fotek. A pokud se Vám žlutá líbí, vřele doporučuji výrazné papíry Shine Bright od KaiserCraft.
Kombinace BÍLÁ + ŽLUTÁ

Bílá a zelená

Rozhodně parádní jarní kombinace. Navíc je v zelené k dostání fůra enamelek, čtvrtek, hřebíčků …a je to zase jedna z kombinací, která se hodí do alb pro chlapečky. Často píšete, že holky to mají lehčí a já Vám dávám za pravdu, ale dle mého sluší klukům i trocha té růžové :-D.
Kombinace BÍLÁ + ZELENÁ

Bílá a červená

Uff, červená není má barva. Taky krok zimního kabátku nemá dcera moc červených věcí a asi to bude mým podvědomím – přeci ji nekoupím něco, co se mně samotné nelíbí. Až si bude vybírat sama, bude to něco jiného, zatím si můžu výběr užít dle svého. I tak jsme ale vybrali jeden kabátek červený, protože jsme byli v zimě na profi focení a červená vypadá na sněhu božsky (co Vám budu vyprávět, na profi focení slezl všechen sníh a fotky máme na trávě 😀 ). Nicméně kabátek zůstal a tak se dostala červená do mého alba.
Kombinace BÍLÁ + ČERVENÁ

Bílá a růžová

Něžná kombinace, která je naprosto holčičkovská! Kdo z Vás má holčičku a umí to bez růžové? Smekám :-). Tahle kombinace se u mě nachází moc často, ale takto něžná a světlá je jen dvoustrana z porodnice. Pak už jsou barvy divočejsí :-).
Kombinace BÍLÁ + RŮŽOVÁ

Bílá a modrá

Je to nespravedlivé, ale holky můžou snad všechny barvy. K holčičkám je i ta modrá úžasná a já ji používám opravdu často. Mnohokrát ji beru jako podklad, protože světle modrých kartiček je všude plno, dobře se na ně píše a dají se rozsvítit kteroukoli jinou barvou!
Kombinace BÍLÁ + MODRÁ

Bílá a zlatá

ZlAtá hýbe letošním scrap světem – cokoli se leskne třpytí je „in“ a ani se zlatou se neseknete.
Kombinace BÍLÁ + ZLATÁ
Zlaté sluší i černý „parťák“, ale pozor s množstvím černé, aby stránka nepůsobila „funusovým dojmem“ :-D.
Ne každý však považuje bílou za barvu :-). Takže dalších pár typů, které mám ráda a myslím, že ve výsledku nebudou vypadat zrovna špatně…

Modrá a růžová

Tohle rozhodně nezklame…ať už sáhnete po lehkých pastelových odstínech nebo po sytých barvách, vždy bude výsledek luxusní! Někdy může převládat růžová, jindy modrá. Zkuste, já tuto kombinaci zbožňuji.
Kombinace MODRÁ + RŮŽOVÁ

Růžová a zelená

Další má oblíbená varianta. Zelená holkám sluší a s růžovou je to harmonie ;-).
Kombinace RŮŽOVÁ + ZELENÁ

Modrá a červená

Přiznávám, tohle vzniklo úplnou náhodou a přesně tahle kombinace je důkazem, že snad každé dvě barvy k sobě jdou. Nikdy by mě to nenapadlo, ale žádaly si to fotky. Dcera v červeném kabátku a já tvořila mimo domov, kde jsem neměla zrovna velký výběr v množství kartiček, takže jsem sáhla po modré. Jako dominantu stránky jsem pak použila výraznou červenou samolepicí abecedu a s výsledkem jsem byla spokojená.
Kombinace MODRÁ + ČERVENÁ

Meruňková a zelená

Májová kombinace jak vyšitá. Také jsem ji zkusila poprvé právě když kvetly sakury a venku bylo konečně „jen na mikinu“ No napadla by Vás tato kombinace? Opět to byl takový hodně náhodný pokus a zase, každá barva s každou barvou…když jich není moc, vypadají spolu dobře.
Kombinace MERUŇKA + ZELENÁ

Modrá a zelená

Po modré s růžovou další má top kombinace. Tyhle barvy jsem měla vybrané na dětský pokojíček, pokud bude jednou z našich ratolestí klouček, nebyl! Nicméně nevadí, v rodině jeden chlap vždycky je, a tak si dopřávám i těchto barev.
Kombinace MODRÁ + ZELENÁ
A jaké jsou ty Vaše barvy? Přemýšlíte nad barvami v albech nebo je Vám to jedno? Ať už tak či onak, nejdůležitější zůstává, že své vzpomínky uchováváte, že vůbec nějaké album děláte. I kdybyste jen zakládali fotky do kapes a psaly pár řádků na čistý bílý papír. Ne každý má čas a chuť ještě přemýšlet nad barvami. Já osobně si to moc užívám a vybírání barev a zkoušení nových kombinací mě baví. A že někdo říká, že na to nemá vkus či smysl? Zkuste se podívat do své skříně. Pokud v ní nemáte fialové oblečení, bude to nejspíš proto, že fialovou nemáte rádi anebo si myslíte, že Vám nesluší. V obou případech ji pak nejspíš nedáte ani do alba. Proč dávat fialové kartičky k fotkám, na kterých jste, když Vám fialová nesluší, že? Co tím chci říct? Pokud nevíte, které barvy volit v PL, volte ty, které přirozeně máte ve svém životě. Mrkněte do skříně, mrkněte se jak máte zařízený byt, popřemýšlejte kterou barvu máte rádi…však ono to vždy dopadne hezky. A když ne? Nevadí, za dvacet let se nad albem pobavíte úplně stejně ať už bude zelené, růžové, fialové či bude hýřit barvami jak cirkus ;-).
MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Jana Vítová 16.10.2015 at 6:54

  Jůů, takhle pohromadě to krásně vynikne, jak umíš stránky mistrovsky barevně ladit! Mě na PL právě často odrazuje, že to je barevně "disneyland", ale ty z toho umíš krásně vybruslit! Za mě je ještě parádní kombinace "kraft"+jakákoli barva; mám jí snad na každé stránce:-)

  • Míša 21.10.2015 at 6:40

   Dekuji 🙂 Ten Disneyland jsem mela na zacatcich vzdycky 😀

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×