Jak jsme měli na dovče „ponorku“!

 

Venku na teploměru se objevilo neskutečných 0°C a to je na mě v říjnu zatraceně málo. Obzvlášť, když na mě dcera hned po ránu volá, že jdeme na hřiště. A to my nakonec vždy jdeme, protože musíme využít dní, kdy se dá ještě venku fungovat. Domovu si asi ještě užijeme. A co se týče mého tvoření, skočila jsem do tropů a polepšila si tak o rovných 38°C!


Tento týden jsme úplně spontánně odjeli na týden pryč. Vlastně jsme to ani neplánovali, ale bylo hezké počasí, bylo k dispozici auto a v neposlední řadě dostal muž dovolenou! Ale protože mám na dovolené speciální album, udělala jsem do PL jen dvoustranu. I tak to bylo strašně těžké, protože jsem musela vybrat jen pár fotek.

 

Vytvořila jsem si stránky dvě, jedna po delší době velká, třicítková. Naše zmiňovaná dovolenková ponorka.Nemá nic společného s tím, že bychom spolu nemohli vydržet :-D. Stránku vlastně tak trochu vymyslel manžel, kdy mu fotky přišly naprosto ponorkové. Nelince se líbilo lepení obličeje na babiččin starožitný podnos (…tímto děkujeme za půjčení babičko, alespoň jsem Ti ho pěkně umyla…) a tak jsme se „nalepili“ všichni.

 

 

Problem nastal ve chvíli, kdy jsem se pokusila o realizaci. Původně jsem si myslela, že na stránku nalepím fotky a zbytek „prostě dokreslím“. Narazila jsem ale ve chvíli, kdy jsem zjistila, že prostě kreslit neumím :-D. Další problém byl ten, že je mi třicítková strana malá. Nevešli jsme se všichni do řady, jak by se u okýnek ponorky slušilo.

 

Tak jsem nakonec vystřihla ponorku z papíru (Tady jsem narazila asi posté! Lepila jsem v noci, když už všichni spali a myslela jsem si, že papír je černý, až ráno na denním světe jsem si všimla, že je hnědý :-(.).

 

 

Po dlouhé době jsem byla z velké stránky trochu zklamaná, ale není čas na předělávání, když mám dva měsíce skluz. Navíc se strana líbí manželovi, který si ji tak trochu vymyslel, takže dostala v albu čestné místo :-).

 

Druhá strana je jen malý náhled na náš program. Za týden toho stihnete hodně, s dětmi dvojnásob, takže jsem vybrala pár momentek, které vystihují většinu dění. Použila jsem plastové kapsy, na které se vejde 12 kartiček, nechala jsem vytisknout čtvercové fotky, a tak zbylo ještě dostat místa na nějaký ten text.

 

 

Skluz velký a zásoby se tenčí. Včera v půl jedenácté jsem zjistila, že už nemám vůbec žádné lepidlo. Došlo rolátko, došlo lepidlo v tužce, došla Nelinky tuba s lepidlem a já tak lepila fotky ke kartičkám mým milovaným glossy accent :-/.

 

Na vytvoření písečného dna jsem ostřihla korkový papír a zbytek týdne jsem tedy ozdobila též „korkově“, aby se k sobě stránky alespoň trochu hodily.

 

Do textu jsem vepsala pár nadpisů pomocí razítkové abecedy (POZOR V TÉTO CHVÍLI JE SKLADEM!), aby nebyl text tak jednolitý.

 

 

Korkové ozdoby jsem použila jednak originální, zakoupené. Pár jsem si jich ale natiskla na korkový papír pomocí krásných razítek.

 

Týdenní dovča za mnou, i když ještě ji budu muset zapracovat do „dovolenkového alba“, kde bude zápis o něco delší a podrobnější, protože jsem přivezla opravdu pěkný balík fotek :-D. Mějte se krásně a za týden na přečtenou.
Vaše ponorková M.

 

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×