Project Life – Valentine’s weekend

Zdravím a vítám Vás všechny, kteří jste se rozhodli nahlédnout do pokračování  mého letošního Project Life alba.
Další středa je tu a s ní i můj nový  příspěvek. Tentokrát to bude ukázka ještě z února, a to z Valentýnského víkendu, který se v albu nese v duchu kolekce Kiss Kiss od Crate paper. Opět mi to nedalo a vznikla jedna strana z kapes a jedna velká „třicítka“.

Letošní Valentýn připadl na sobotu a musím říct, že ačkoli jsem ho i v albu pojala zamilovaně, tak my vlastně tento svátek s manželem nijak neřešíme. Takže se prosím nedivte, že fotky a text není zaláskovaný :-). Měla jsem prostě chuť vyzkoušet si něco z této kolekce a po otevření alba na této straně alespoň na první pohled zjistím, že jde o únor :-).
Víkend to nebyl tedy ničím specifický. Končili jsme svou dovolenou, kterou jste mimochodem mohli vidět v jedné z mých „Kreativních střed“ a nesla se v duchu indiánského léta: Project life Week 7/2015, a rozhodli se vyrazit s dcerou za kulturou.
Třicítková stránka mě opět moc bavila. Z kolekce Kiss Kiss jsem využila moc povedené papírové výřezy a visačky Kiss Kiss Layered Tags.
Vyzkoušela jsem si krásně barevné spreje od Heidi Swapp. Zlatý Color Shine Spritz – Gold Lame a odstín Coral Color Shine Spritz – Coral. Oba odstíny jsou krásné, třpytivé a důležité je, abyste je před použitím opravdu důkladně protřepali. Já to u zlaté barvy neudělala dostatečně a barva proto byla vodová více, než bych si přála. Doporučuji třepat tak dlouho, dokud nebudete mít dno bez usazené barvy (lze to po otočení spreje krásně pozorovat).
A protože jsou třicítkové stránky jen doplňkem, často bez journalingu, nesmí chybět klasická stránka a kartičky v kapsách! Z kapes jsem tentokrát volila klasiku, tedy Design A Plastové kapsy (12 ks) – Photo Pocket Pages A a kartičky do nich opět z kolekce Kiss Kiss: Kiss Kiss Cut outs with Gold Specialty Cardstock 12″x12″, což je oboustranná čtvrtka se vzory kartiček, kterou si jednoduše rozstříháte a pokud máte rádi kartičky se zakulacenými rohy, tak stejně jako já  jen použijete výsekovou raznici Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins.
Další zdobení již nebylo třeba, ale protože se zlatá barva do této kolekce vyloženě hodila, použila jsem svá oblíbená písmenka Hello Beautiful Gold & Silver Alpha Glitter Stickers a poprvé ve své „lepící kariéře“ i propisoty :-D. Ano, bylo to poprvé a musím říct, že propisoty se mi hodně zalíbily. Pro ty z Vás, kteří s nimi zkušenost nemáte a po zakoupení si lámete hlavu s tím, proč Vám k tomu výrobce přidal dřívko od nanuka ( …ano i mě to napadlo 😀 ), pro Vás tu mám jen rychlý návod jak na ně.

 

Propisot (Rub-on) je jakési „tetování“ na fotky, kartičky, vlastně cokoli. Vyberete si daný motiv, ten následně vystřihnete nůžkami z archu. Spodní stranu (nejčastěji mléčně zbarvený papír) opatrně sloupnete a takto přilepíte na místo, kam chcete propisot umístit. Pak vezmete již zmiňované „dřívko od nanuku“ a důkladně s ním přejedete celý obrázek. Díky tomu se totiž přilepí na podklad, kde bude umístěný. Pak už jen stačí opatrně sloupnout vrchní průhlednou folii. To je patrné na obrázku číslo 4. Všímejte si prosím ruky větší, ty malé prstíky – to se Vám jen snaží má dcera ukrást pozornost a narcisticky ukazuje na sebe :-). Pokud je vrchní folie dole, máte vyhráno. Obrázek nelepí, ani se neponičí, klidně můžete rovnou vsunout do kapes.
V mém postupu je propisotem nápis „Today“ od Maggie Holmes: Styleboard Rub-Ons 2 sheets.
Posledním a opět zlatým dozdobením stránky je pak český nápis „Byl to prostě super den“. A protože nemám zlatý inkoust, zkusila jsem si nápis vytvořit pomocí horkého embossování. Stačila k tomu razítka písmen a pomůcky pro horké embosování.
Diakritiku pak snadno dopíšete pomocí zlatého gelového fixu. A originální kartička do Vašeho alba je na světě. Plastický efekt embossování sice v kapsách nevynikne, ale krásně pomocí prášků nahradíte inkousty. Takže až příště nebudete mít vhodný inkoust, zkuste omrknout i sbírku prášků, které vlastníte :-).
Opět gratuluji a děkuji všem, kteří v článku došli až sem 🙂 a doufám, že se Vám líbil. Těším se na Vás zase za týden…
Míša
MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×