21.díl PL krok za krokem: Podzimní layout pro Vás!

21.díl PL krok za krokem: Podzimní layout pro Vás!

Téměř všechno listí už je na zemi a já se zrovna dostávám k podzimním stránkám. Konečně vytáhnu ty nejmíň oblíbené barvy 😀 k tak dokonale barevným fotkám. Dnes jsem si připravila jeden layout přímo pro Vás. Několik z Vás mi psalo, že se Vám stránky líbí a rádi byste si takové udělali, ale je Vám “hloupé kopírovat”. Nesmělost stranou, vrhněte se do toho! Proč jinak tu pro Vás píšeme a tvoříme inspirace? Snažíme se vymyslet hezké a zajímavé věci a to ne proto, abyste to měli těžší a museli vymýšlet něco nového, ale proto, abyste si mohli něco z našich nápadů vytvořit i doma. Je jen na Vás zda si k tomu přidáte své nebo si vytvoříte do detailu podobnou stránku! Nikomu z nás to nevadí, tedy alespoň mně určitě na a naopak beru jako velikou poklonu, že se někomu stránky zalíbí natolik, že si je zkusí vytvořit sám. Žádná stránka není kopie, každá je originál! Tak hurá na to!

Co budeme potřebovat?
 • bílá scrapbooková čtvrtka
 • jehla a bavlnky v podzimních barvách – já zvolila tři odstíny hnědé, žlutou a oranžovou
 • samolepicí abeceda
 • ozdoby barevně ladící k vybraným bavlnkám (kmoflíky, flitry, enamelky, …)
 • měkká tužka a kružítko

 

Jak na to?
 • pomocí kružítka vytvoříme kružnice, nemusíte se bát kružítko zapíchnout, díru v závěru zakryje fotka (pokud ve středu neplánujete fotku, podložte si bodec, aby Vám nepropíchl papír)
 • měkkou tužkou dokreslete ke kružnicím libovolný počet “oček” a “kudrlinek”
 • pokud budete chtít upravovat podklad stránky (barvení inkoustem,razítkování a kreslení) je na to vhodná chvíle právě teď
 • přilepte k podkladu fotografie, pod těmi vyšívat nebudeme, aby nebyly ve výsledku pokroucen
 • do papíru si předpřipravte díry pro lehčí vyšívání. Papír se Vám nebude mačkat a výsledek bude perfektní (pokud nemáte děrovací podložku, použijte jako podklad například karton a jehlou či šídlem udělejte dírky – alespoň trochu pravidelně od sebe 🙂)
 • uvařte si kafíčko, sedněte večer k oblíbenému seriálu a jde se vyšívat
 • přechody mezi barvami jsem vždy řešila pár stehy, které byly “na střídačku” původní bavlnky s následující, aby byly přechody plynulé

 

….po nějaké té hodince je hotovo a budeme finišovat!
 • pravý čas pro Váš text pomocí samolepicí abecedy – doporučuji výraznou, barevně odlišnou abecedu, která bude dominantou stránky

 

 • dozdobíme stránku pomocí ozdob, které budou “tón v tónu” …budou tedy ladit k bavlnkám, vedle oranžové jsem lepila flitry, protože to je jediná oranžová ozdoba v mých zásobách, ke žluté knoflíky a k hnědé se naprosto báječně hodí korek
 • na závěr jsem vzala dřevěný výsek, protože ten se k podzimu dokonale hodí a usadila jej do samotného středu stránky

 

 

A je to! Má první podzimní stránka, která v zářijovém týdnu startuje podzim. A že se Vám občas protrhne papír, neuděláte díry na správné straně papíru, nebudete mít kruhy souměrné…věřte, že Vám to bude v závěru jedno. Čast strávený nad stránkou, oddych u kafča a telky a fotky s podzimní atmosférou to vše krásně vyváží :-). Juchůůů, odteď už bude spousta barev a krásných kartiček, které prostě jindy nevyužiji. A to nemluvím o liškách, veverkách a všemožných podzimním ozdůbkách 🙂
Krásný den!

 

1 Comment

 • Hanka Růžičková 23.3.2017 at 13:29

  Díky za inspiraci, já přemýšlela, jak že to všichni děláte, že to máte tak krásně přesné. A vymýšlela jsem jak jen na tom stroji udělat tak krásné kruhy. Takže růžo, díky, konečně mi to někdo odhalil;-)

 • Napsat komentář

  MAMAblog roku 2017/18 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  Kam za námi

  Už podruhé MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro maminky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro maminky

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky.

  Co takhle poslat na kurz hlídací babičku?

  Co takhle poslat na kurz hlídací babičku?

  Na tuhle myšlenku jste mě přivedli vy. Posíláte mi své rodiče i tchýně, které jsou hlídacími babičkami a základy první pomoci zaměřené na děti je MOC baví. Darujte jim kurz a já jim odpovím na otázky Co mám dělat?

  Nejnovější příspěvky

  Holky z reklamy na Bulíka

  Holky z reklamy na Bulíka

  Na FB nechybíme, přihlaš se a nic Ti neunikne

  ×