24 dní spolu | Adventní kalendář je tu!

1.12.2020 in Osobní - 405 Comments

Všichni a všechno doma spí. Na tohle ticho čekám každý den a ať jsem sebevíc unavená, nechce se mi z toho ticha jít do postele a nechat ho tu samotný 😀 . Kdo to taky znáte? Prosincová ticha ale budou patřit nejen mně, ale i vám 🙂 . První svíčka se rozhořela a začal adventní čas. Ten, který si děti užívají a který končí jedličkovým nadělením 🙂 .

Po roce je tu zase článkový adventní kalendář a já se na něj těším z více důvodů :-). Těším se, že se tu s vámi budu potkávat. A já moc doufám, že jste stále čtecí a zase vás to bude bavit. Druhým důvodem je pak Violka, kterou vám v kalendáři vlastně prvně víc představím.

Nevím proč, ale u ní jsem měla celý rok víc pocit, že si ji chci užívat pro sebe, pro nás. Má i o mnoho míň fotek, než měly miminčí holky (a trochu mě to mrzí), protože jsem si poprvé dokázala některé z dětí užívat v TEN daný okamžik. To se mi u Nelinky a Julči vlastně asi úplně nedařilo.

Vždycky to bylo „Jee pamatuješ, jak tohle dělala Nelinka?“ nebo „To bude krásný léto, to už bude běhat.“. S Violkou to bylo úplně jiné. To, že udělala nějaký svůj životní pokrok přišlo samo a my se pousmáli, že „hele, už to umí“ a radovali se v tu přítomnou chvíli 🙂 .

Teď už je z ní boží parťák a já jako hrdá máma využiju následující dny i k tomu, abych vám ji víc představila. Nebojte, kalendář to nebude miminovský, ale už bude znát, že nás je zkrátka pět!

Adventem se neprojíst ani neprodárkovat

Moc doufám, že tu jste stále i vy, které jste tady hledali inspiraci, když byly vaše děti mnohem menší 🙂 . Pokud jste, tak se u nás nic nezměnilo. Stále je cílem našich skutečných adventních kalendářů, aby se holky prosincem neprojedly a neprodárkovaly. Čas se snažíme hledat kde to jde a být maximum času spolu. A tenhle adventní kalendář, ten nám k tomu pomůže ještě víc a já ho posílám i vám 🙂 .

DEN #1: Kalendář otevřou dvě výhry

1. Zažij advent – vyhrává každý!

Adventní kalendář na blogu byl vždy poděkováním za to, že tu s námi jste, nic se nemění ani letos a každý den si tu otevřeme okýnko, kde bude dárek 🙂 .

Zažij advent je adventním kalendářem, který si stačí vytisknout, dopsat čísla dní tak, jak se vám hodí, aby šly zážitky za sebou.Bude se péct, zdobit, pohádkovat, prožijete černou hodinku, napíšete přáníčka, namalujeme Ježíšky a připomeneme si naše Vánoce, když jsme byli dětmi my. Tak hurá na to!

 

2. LEGO DUPLO – top stálice kalendáře

Jako druhý dárek tu mám na dnešní otevření kalendáře tu největší stálici, kterou jsme milovali my (dokud jsme na ní v noci cestou na záchod nešlápli 😀 ) a milují i všechny děti – Lego DUPLO!

Zvířata světa! Vydejte se na safari do africké savany a hrajte si na to, že fotografujete lvy a žirafy, pozorujte roztomilá lesní zvířátka během plavby na kánoi po lesní řece, stavějte hrad z písku na tropické pláži, vyrazte sledovat velryby na jižní pól… S celou řadou fascinujících zvířat, budov, vozidel, postav a doplňků tahle stavebnice poskytuje nekonečno příležitostí, jak zapojit a inspirovat vašeho nejmenší i předškoláky.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu úplně dole v patičce, kde vyplníte email k novinkám. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek (letos už to prý bude fungovat – tvrdil IT 😀 ) 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Na co se v letošním offline adventu nejvíce těšíte?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku ne ve stories na Instagramu, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí 2. adventní neděli 6.12.2020 ve 12:00 hodin. Výherce vyhlásíme zde na blogu u článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

405 Comments

 • Iveta 1.12.2020 at 12:51

  ahoj, nejvíce se těším na tipy na výlety, Iveta medif@email.cz

 • Milena 1.12.2020 at 12:54

  Nejvíc se těším, až starší dcery (11 let a 9 let) provedou tu mladší (2,5 roku) těšením se na Mikuláše, na Ježíška a vším, co u nás doma k adventu patří. Těším se, že zase máme doma dítě, které ještě věří na Ježíška a pro které ten celý čas bude opravdu kouzelný.

 • Alice 1.12.2020 at 12:59

  Tesila jsem se na vyrobu adventního věnce,na radost v dětských očích u zapálené první svíčky, nyni se těším na to, jak si vyzdobime spolecne byt, budeme si číst krasnou knížku Čekání na Vánoce a povidat si o vánočních zvycích, ozdobime perníčky a všechno to co k adventu a Vánocům patří..

  • Denisa 1.12.2020 at 21:13

   Letošní Vánoce budou kouzelné už jen tím, že budou poprvé s naším skřítkem 👨‍👩‍👦 Na to se těším nejvíc, na jeho zářící oči a společně strávený čas ❤️🎄

 • Michaela 1.12.2020 at 13:01

  Těším se na více článků s Violkou.

  V adventním čase se těším hlavně na to, jak vše bude prožívat šestiletý syn a teď i roční 🙂 každým rokem je to hezčí a hezčí. S těmi dětmi to prostě dostane jiný rozměr ♥️

 • Radka H 1.12.2020 at 13:02

  Nejvíc se těším na tu atmosféru, společně strávený čas a že po celém roku konečně vydechneme (doufám a věřím :)).

 • Na co těším? 1.12.2020 at 13:03

  Na tu radost při otevírání každého pytlíku kalendáře 😉

 • Kathys 1.12.2020 at 13:04

  Narodil se nám chlapeček, malý parťák pro naši úžasnou tříleťandu. Těším se, jak si všichni společně užijeme večerní procházky s pozorováním světýlek (mrňousek je teda zatím prospí), vůni při pečení cukroví a rozzářená dětská očka u každého překvapení (i když jím je třeba adventní úkolek).

  • Hana 1.12.2020 at 15:15

   Tesim se na spolecne peceni s dcerou a zdobeni bytu. A klidne proziti svatku bez stresu a spechu.

 • Aneta 1.12.2020 at 13:06

  Pro své děti jsem letos taky připravila zážitkový kalendář a moc se těším,na všechny aktivity,které spolu budeme plnit.
  Ale nejvíce se letos těším na setkání s přáteli a rodinou.

 • Tereza S. 1.12.2020 at 13:07

  Na první Vánoce s naším prckem 🙂

 • Alča 1.12.2020 at 13:07

  Na co se těším? S naší nejmladší půlroční dcerkou si to užíváme zase jinak, těším se na její první výraz u prskavek, těším se, že všude bude i přes tu situaci venku klid a mír a lidi na sebe budou hodnejsi těším se, že se synem (5letym) upečeme cukroví, perníčky už zvládl jako mazak. Těším se, že se snad sejdeme s rodinou a zavzpomibame na ty, co už s námi nemohou být. Těším se, že oslavíme 15lete výročí s manželem. Je toho mraky ❤️❤️❤️ je na co se těšit

 • Terez 1.12.2020 at 13:07

  Ja se uplne ze vseho nejvic tesim, ze muz bude mit po prisernych poslednich mesicich celych 14 dni dovolenou a budeme tak konecne dlouho vsichni spolu. Spolu budem delat cukrovi, strojit stromek a koukat na pohadky a bude to (doufam) krasny 🙂

 • Pavla 1.12.2020 at 13:07

  Nejvíc se těším, že budeme spolu a budeme pomaličku balit do nového bytu 🙂

 • Jana 1.12.2020 at 13:10

  Na dětské zářící oči, pohádky a snad zlepšení nálady u nás všech. 🙂

 • odpověď :) 1.12.2020 at 13:14

  Nejvíc se těším na stříhání vloček z papíru, vzpomínky na vlastní dětství 🙂

 • jídlo 1.12.2020 at 13:14

  Na jídlo

 • J 1.12.2020 at 13:15

  Cas s detmi

 • Lucie Binarová 1.12.2020 at 13:16

  Myslím, že náš advent bude stejný jako v předchozích letech. Kluci mají svůj adventní kalendář, budeme chodit na procházky a prohlížet si vánoční výzdobu v oknech. Zazvoníme si na zvoničku, upečeme společně cukroví.

 • Jindra 1.12.2020 at 13:16

  Sednout si a tiše pozorovat děti.

 • Katka Skřenková 1.12.2020 at 13:18

  Nejvíce se těším na společný čas, na procházky, na bojovku Zakleté Vánoce a také na poslech Kouzelného kalendáře, který jsme poslouchali i loni a moc se nám líbil.

 • Advent 1.12.2020 at 13:18

  V letošním offline adventu se nejvíc těším jak si ho užijeme jako rodina spolu naposledy ve třech a od ledna už jako čtyři. Taky na sníh, snad nějaký bude😉

 • Klidny advent 1.12.2020 at 13:18

  Tesim se, ze si advent uzijeme v klidu a bez ruchu tech vecnych akci a setkavani..vsechno zle je pro neco dobre, zastaveni a hlavne uvedomeni neuskodilo 🙂

 • Jana K 1.12.2020 at 13:18

  Nejvíce se těšíme na to, že budeme spolu jako rodina a zkusíme to letos bez cestování a zbytečného honění.

 • Jana 1.12.2020 at 13:18

  Letos chci zkusit prochazku s adventnimi zastavenimi, libi se mi Betlemy 🙂

 • Petra 1.12.2020 at 13:21

  Tesim se, že se mi snad letos povede všechno si užívat v pohodě 😍🎉🎄

 • Offline advent 1.12.2020 at 13:22

  Na tento offline advent se opravdu těším. Konečně si užijeme Vánoce jako to bylo, když jsem já byla malá holka 😍 Budeme chodit na procházky do přírody, vyrábět si doma nějaké vánoční dekorace, kterými budeme až do Vánoc zdobit domácnost. Budeme péct cukroví, ucit se se synem a zpivat si koledy. Navštívíme kostel, betlém a společně vymyslíme a realizujeme nějaký dobrý skutek 😊 Konečně Vánoce bez shonu a šílenství 🎄❤

 • Zuzana 1.12.2020 at 13:24

  Nejvic se tesim na to,az budu doma z porodnice

 • Petra 1.12.2020 at 13:24

  Nejvíc se těším na klid a pohodu (věčný snílek:-)))

 • Inka 1.12.2020 at 13:24

  Aaa, to lego…jednou bych si postavila místnost plnou lega z Lega! 😁 Teď je to navíc přesně ta věc, která zabaví obě naše holky 🙂. A během adventu se těšíme na první narozeniny naší mladší dcerky. Ta starší ji vybrala dárek, zabalila (vybrala dárkovou tašku 😁), naučila se zpívat Happy birthday a vybrala dort, který spolu upečeme, tak mám radost z jejího nadšení a těším se na tuhle malou rodinnou oslavu 🙂

 • Lucie Serbousková 1.12.2020 at 13:25

  Pěkný první prosincový den… na Váš adventní kalendář jsem se těšila moc. V průběhu roku moc článků nebylo (což samozřejmě chápu), ale upřímně mi chyběly nápady, návody, tipy na výlety a tak celkově Vaše milá rodinka 😊 Vždy články potěšily a v této nelehké době dvojnásob. Holky pěkně povyrostly… Ale to všechny naše děti 😁

 • Ivča 1.12.2020 at 13:26

  Nejvíc se letos těším na pohodu v rodinném kruhu, na první Vánoce s naší druhou princeznou, které bude něco přes půl roku. Na radost z dárků starší dcerky a na to, že budeme mít čas hrát hry, číst si a koukat na pohádky. A úplně nejvíc na večery po Štědrém dnu, kdy v klidu sedíme v obýváku u zapálené svíčky, při rozsvíceném stromečku a světýlkách v okně.

 • Soutěž Lego Duplo 1.12.2020 at 13:27

  Nejvíc me těší rozzarena ocicka dcery,když venku vidí rozsvicena svetylka a ozdobený stromeček.

 • Těšíme se... 1.12.2020 at 13:27

  Těšíme se na vánoční těšení, luštění, světýlka a teď i na čtení tady u Vás, Míšo, vůbec jsem nevěděla, že budou adventní články i letos, mám radost! ☺️

 • Na to se o letošním offline adventu nejvíce těším 1.12.2020 at 13:27

  Nejvíce se těším na ty úplně nejobyčejnější věci – pečení a zdobení cukroví, vánoční krášlení domácnosti, vytahování šuplíčků z adventního kalendáře, stavění adventního puzzle (každý den jeden dílek), sypání do krmítka, těšení se na sníh… S dětmi mají vánoce úplně jiné kouzlo.

 • Veronika Skalská 1.12.2020 at 13:28

  Těším se na spoustu zajímavého čtení, na každý okamžik s dcerkami, na plnění adventních úkolů, na otevírání okének z adventního kalendáře, zkrátka na vše 😊

 • Martina 1.12.2020 at 13:29

  Já se těším na to, že předvánoční čas bude pro nás letos méně uspěchaný, obchody méně přecpané, náměstí tichá a pokojná a že (snad) bude konečně pořádná ladovská zima s nadílkou sněhu na Štědrý den. Že lidé využijí závěr letošního roku k tomu, aby si vzájemně v této těžké době dělali radost a prostě jen byli spolu.

 • Blanka 1.12.2020 at 13:30

  Dobrý den, já se nejvíc těším na adventní pečení cukroví s dětma. Mám sice dva kluky raubíře 2 a 4 roky, ale pečení je baví a letos bude určitě velký zážitek i zdobení (snad to kuchyň přežije bez větší újmy) 🤣 Možná nám něco přizdobí i náš nejmenší 10 měsíční andílek😃

 • Lucie Košťálková 1.12.2020 at 13:30

  Já se nejvíc těším na to, jestli už nás letos konečně překvapí sníh… Ten mi o adventu každoročně chybí. A jinak samozřejmě na klasiku – pečení cukroví, balení dárků, pohádky atd 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 13:30

  Já vás Míšo zdravím. Je to přesně tak, jak píšete, jsem tu zas:) Druhačka už odrůstá, ale tříletý je na Duplo a vůbec celý blog , akorát‘, a možná jsme ještě neskončili:)
  Letošní advent je pro nás jedinečný, protože si dávám pracovní pauzu před chystaným pracovním peklem, a snažím se tak dětem , věnovat do zásoby‘. Takže teď jsem třeba objevila Hravýlety, kde jsou čtyři parádní adventní bojovky v terénu, takže už vše připraveno a příští týden na ně vyrážíme:) děláme vše, co jindy, ale máme na to víc času: věnce, perníkové chaloupky, výzdobu, cukroví. Tentokrát možná i obě děti přinesou vzorky do školky a školy, což byl vždy můj nedostižný sen:) taky máme včas vánoční hvězdu a se světýlky na zahradě nejsme poslední:) Dárky už mám povětšinou nachystané, jsem v klidu a to je něco, co moc neznám:)

 • anzet 1.12.2020 at 13:30

  Těším se na rodinnou pohodu, že budeme všichni spolu a zapomeneme na chvíli na to, co se děje „venku“

 • Holčičí pečení 1.12.2020 at 13:30

  Nejvíc se těším na pečení s pětiletou dcerkou, kdy si tu naší holčičí chvilku užijeme spolu. Tátu s bráchou pošleme ven, my si vezmeme naše zástěry a pustíme se do toho 🥰

 • Soutěž 1.12.2020 at 13:31

  Nejvíc se těším na radost mého syna z celé vánoční atmosféry.

 • Svetylka 1.12.2020 at 13:31

  Tesim se, jak budeme zase cely prosinec se vsemi detmi hledat vsude mozne vanocni svetylka. Nas byt uz blika 🙂

 • Adventní pozdrav 1.12.2020 at 13:31

  Ahoj Míšo, díky za krásný adventní kalendář, podobný jsme si taky nachystali a už se moc těšíme, až ho budeme plnit. Zatím jsme s prvním sněhem stihli sněhuláka, koulovačku i andělíčky 🙃 nejvíc se těším na dobu mezi svátky, kdy budeme všichni spolu doma 💙❄️

 • Sylva N. 1.12.2020 at 13:33

  Těšíme se na společný čas a tu radost dětí, ze samotného těšení se na Ježíška

 • Takto má vypadat advent 1.12.2020 at 13:34

  Krásný den, moc děkuji za dokonalý adventní kalendář – přesně takhle si ho představuji – ne. odbýt děti kalendář z „nečokolády“, ale užít si advent spolu, prožít ho. Už se těším až budeme plnit všechna políčka – něco už máme dokonce hotové, už jsme si upekly svoje vánoční perníčky a strašně moc se těším na společnou černou hodinku – až budu dcerkám vysvětlovat co to vlastně je – černou hodinku jsem držela s babičkou každý pátek a milovala jsem to. Moc Vám děkuji za skvělé nápady a přeji krásný adventní čas.

 • Eva Mezerová 1.12.2020 at 13:35

  Ja jsem se nejvic tesila na radost syna (skoro 3 roky) ze vsech svetylek kolem a z jeho adventniho kalendare, ktery jsem mu vytvorila podle Vasich tipu 😉 Kazdy den si taje budeme zpivat nejakou koledu, protoze minuly rok jeste neumel moc mluvit, tak letos uz je parada ho poslouchat, jak se snazi opakovat to, co mu zpivam. No a pak se tesim na jeho vyraz az uvidi stromecek s darky. Proste takove malickosti 🙂

 • LenkaPK 1.12.2020 at 13:35

  Těším se na společné dny, pečení cukroví a krásnou atmosféru. Letos navíc i s miminkem, všechno je tak ještě veselejší 😀

 • VM 1.12.2020 at 13:36

  Mila Miso, diky ze sis pro nas i letos pripravila nas oblibeny Adventni kalendar 🤩🎄 Letos se tesim hlavne na to, ze budeme travit hodne casu doma s detma, budeme hrat hry, pect cukrovi a budeme si uzivat takovou tu rodinnou pohodicku ✨🥰 Duplo je nase uplne top nejoblibenejsi hracka, deti by byly nadseni 😊
  🍀 odebiram blog a sleduji na fb i Ig

 • Vendula Janků 1.12.2020 at 13:37

  Nejvíce se těším na zdobení stromečku balení dárečků pečení cukroví a pohodový a klidný čas strávený s rodinou 🙂

 • advent 1.12.2020 at 13:39

  Strašně se těším na večerní procházky, kdy se díváme na svítící a ozdobené domky v naší vesnici a pak uplně promrzlí zalezem pod deku a s čajem v ruce (mamka se svařákem, jasně 🙂 ) pomalu roztáváme..

 • Adéla 1.12.2020 at 13:39

  Těším se na to dětské radování. Každý den u kalendáře a na Ježíška. Letos se to u nás prožívá poprvé.

 • katerina 1.12.2020 at 13:40

  Že nebudu běhat kolem úkolů a učení dětí. A zjišťovat co kde zapomněly poslat.

 • Vanilka Bourbon 1.12.2020 at 13:41

  Nejvíc se letos těším na „beztrestně“ více času stráveného s nejbližší rodinou.

 • Viki 1.12.2020 at 13:41

  Tesim sa, ze si budeme spolu citat Harryho Pottera, ktoreho dostane dcera od Jeziska. A ja to budem nanovo prezivat s nou 🙂

 • Lucie 1.12.2020 at 13:44

  Já se těším na úplně všechno! Máme dva podobné offline kalendáře, ten od Tebe Míšo a pak z časopisu Hvězdička a těším se vystřihování vloček, na pečení a zdobení, na procházky za tmy a kochání se osvětlenými okny, na koledy, pohádky… Těším se hlavně na ten čas, kdy budeme spolu. Letos ho bylo hodně a …. díky za něj, díky za každý den, kdy můžeme být spolu! Přeji krásný advent a děkuji, že tu jsi, protože jste pro mě, pro nás, nekonečný zdroj inspirace a to jak zážitkové, tak i dárečkové.

 • Mária Kučerová 1.12.2020 at 13:44

  U offline adventu se nejvíce těším na pečení perníčků a cukroví s dcerou. Zdobení bytu. Jestli napadne sníh, tak na stavění sněhuláka a sáňkování.

 • Petra W. 1.12.2020 at 13:46

  Jee, jak jsem se na tyto články těšila (nejen kvůli výhrám). Já jsem stále ten čtecí typ a blogy mám moc ráda.
  Já jsem se moc těšila na dnešní ráno, jaké bude překvapení z adventního kalendáře. Trošku jsem se bála- protože jsem ho plnila dřevěnými písmenky (inspirace zde na blogu), jestli potěší. Naštěstí ano, když to přinesl Ježíšek… U nás totiž kalendář nosí Ježíšek, aby zpříjemnil adventní čas a čekání na Štědrý večer.

 • Soutěž duplo 1.12.2020 at 13:49

  Nejvíc se těším na to, že i dcera už bude mít z Vánoc trochu pojem, že syn už umí zformulovat, co by mu udělalo radost, že hned po příchodu domů musíme rozsvítit všechna světýlka a začínáme prozpěvovat koledy. A taky na to, že si vše zvládnu užít v klidu a v přítomném okamžiku.

 • Jana Seidlová 1.12.2020 at 13:50

  Já jsem se těšila moc na dnešní ráno, až ti moji tři rarasci uvidí adventní kalendář a rozsvítí se jim oči. Podruhé to určitě bude u stromečku.
  Jana Seidlová

 • Eliška 1.12.2020 at 13:50

  Nejvíce se těším na čas strávený s manželem a našimi třema syny. Na to, až budeme péct perníčky, až si každou neděli zapálíme svíčku, až si děti každé ráno rozbalí část vánoční šifry z adventního kalendáře a na naše víkendové procházky po lesech. Eliška

 • Maya 1.12.2020 at 13:53

  Nejvíc se těším na společné plnění úkolů z adventního kalendáře a také na závěr adventu – štědrý den, kdy se po dlouhé době sejdeme celá rodina s prarodiči, sourozenci a jejich dětmi… Bude to mazec vsichni v jednom domě, ale už pár let to nebylo tak si to užijeme 😍

 • Kačka 1.12.2020 at 13:54

  mně letos bude bohatě stačit, když se nám povede sejít se po 4 měsících s rodinou. Žijeme v Bavorsku a už je nám moc smutno. Mám taky tři malé děti a jsme zvyklí jezdit do ČR i třikrát do měsíce
  k.kata@centrum.cz

 • Vánoce 1.12.2020 at 13:54

  Těším se krásný čas s našimi dětmi. Už nyní chodíme po setmění na procházky vesnicí za objevy nových světelných výzdob. Čeká nás pečení perníčků a cukroví, kdy děti nadšeně hlásí svou pomoc a po odletu prvního plechu do trouby rychle mizí k televizi.
  Těším se na to kouzlo prvního okamžiku, kdy dětská očka uvidí stromeček s dárky 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 13:55

  Těším se teď na každý nový den, přibyla nám do rodiny další holčička tak je plno radosti a sledování pokroků. S tou starší jsou bezvadné partičky i kdyz mají mezi sebou šest let.

 • Dana Müller Mazan 1.12.2020 at 13:58

  Letos se moc těším že nejedeme nikam za rodinou ale užijeme si s dětmi celý den spolu u pohádek a teseni na Ježíška. Každý rok jsme cestovali na Štědrý den po rodině protože máme prababičky a babičky s dedousky daleko a člověk se nezastaví s dětmi aby jsme každýho navštívili. Takže letos pres PC a 25 a 26 k nim 😁

 • Věra Šimůnková 1.12.2020 at 13:59

  těším se na procházky s dětmi, čtení pohádek a tvoření vánočních dekorací

 • Lenka 1.12.2020 at 14:00

  Pro mě je letošní advent speciální hlavně v tom, že je manžel s námi doba, doba covidová má i hezké stránky. A tak tento nádherný čas zažíváme společně, jako rodina, ne jen jako máma a děti a tátovi to řekněme až přijde z práce. To je to, co mě letos nejvíc těší 🙂

 • Petra 1.12.2020 at 14:00

  Na fajn počtení ☺️

 • Hana Misery Charvátová 1.12.2020 at 14:01

  Ahojky! My se asi nejvíc těšíme, jak si letos konečně užijeme dělání vánočního cukroví. Loni jsem si pořídila Thermomix, který je naprosto skvělý pomocník v kuchyni, ale že jsem měla na konci listopadu čerstvé novorozeně, nemohla jsem moc péct. Letos si to chci vynahradit. A protože máme novou 3D tiskárnu, budeme mít i skvělý vykrajovátka, jaký nikdo jen tak nemá 😃

 • Lego soutěž 1.12.2020 at 14:02

  Těším se na náš první advent ve čtyřech 😍

 • Zuzana Tillerová 1.12.2020 at 14:04

  Máme doma třetí holku, které jsou aktuálně přesně dva týdny, takže se nejvíc těším, jak si letos s holkama ten advent společně užijeme! Doufám, že i se sněhovou nadílkou, to by bylo perfektní. Ale zvládneme to určitě i bez ní. Těším se, co ta mladší bude říkat na úkoly a tvoření, loni to ještě tolik nevnímala, těším se na zdobení stromečku a těším se i na ty dárečky, i když se také snažíme, aby to nebylo jen o nich… A úplně nejvíc se asi těším na ta světýlka v dětských očích a radost, ať už to bude z rozsvěceného stromečku nebo z toho kouzla, co bude kolem nás 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 14:04

  Těším se nejvíc na tu nádhernou dětskou radost, na jejich překvapené výrazy, letos si to už pořádně užije a zažije i naše mladší dcerka (2,5 roku) 🙂 Loni nám ještě při štědrovečerní večeři tlačila pod stolem do plenky 😀

  • Veronika 1.12.2020 at 15:24

   Letošní vanoce je mladší dcera uz větší a uz chape co a jak, takže uz jen ranní rozbalení prvního pytlíku v adventním kalendáři bylo skvělé. A o to víc se těším na Štědrý den

 • Tereza 1.12.2020 at 14:05

  Letos budeme mit poprve opravdovy stromecek i u nas doma a to uz za tyden, na to se moc tesim

 • Martina Machková 1.12.2020 at 14:06

  Mladšímu synovi je 3 a půl, dcerce o dva míň, a tak se těším, že letošní advent bude pohádkový a krásně dětsky kouzelný. Teď se nejvíc těším na nadílku od Barbory a pak na čerty, to je jasná věc (u nás jsou jen hodní čerti 😉 Syn poslední dobou poslouchá každý den Čertovskou pohádku na CD (někdy i 2x, chce si ji zapamatovat… 🙂 Dárky prckům ještě nic moc neříkají, ale na ježíškovskou nadílku a hlavně na tu atmosféru se těším za ně 🙂

 • Markéta K. 1.12.2020 at 14:09

  Já se nejvíc těším na společné pečení cukroví. Letos prvně bude pomáhat kromě starší dcery i syn – a byť to znamená mnohem větší nepořádek, mnohem delší čas než to upečeme, tak o to větší sranda to bude. Už jsme to na jednom druhu natrénovali, tak směle do dalších 🙂

 • Petra P. 1.12.2020 at 14:09

  Těším se na čas strávený s rodinou, na dětské těšení na Ježíška a jiskření v očích když vidí jakékoliv světýlka, na společné pečení, prostě na tu rodinnou pohodu 🙂

 • Adéla V. 1.12.2020 at 14:09

  Moc se těším na procházky zimními Jeseníky s celou rodinou.

 • Katka 1.12.2020 at 14:11

  Krásný den, těším se na každý den, kdy s dětmi otevřem nový pytlíček v adventním kalendáři, užijeme si tvoření vánočních přáníček, výzdobu, pečení cukroví… Je to nádherný čas 🙂

 • Nikola F. 1.12.2020 at 14:11

  Prostě na to jen tak být, užívat si, vnímat, cítit a plout ❤

 • Advent 1.12.2020 at 14:12

  Tesim se na pohodove svatky, jako kazdy rok. Syn uz objevil krasu svetylek v ulicich, tak je to hned radostnejsi.

 • Adventní čas 1.12.2020 at 14:13

  Nejdříve jsem se těšila na společné vyrábění adventního věnce. Letos kdy je dceři 6 let, jsem jí při zdobení nechala volnou ruku a tak moc jí to bavilo, že nakonec vyrobila i věnec na dveře pro babičku. Na plno si užíváme vánoční pečení (už máme perníčky) a u toho si pouštíme vánoční koledy. Těším se na celý adventní čas, který strávíme spolu v teple domova. A pak na velké finále, na tu radost, až najde po stromečkem své vytoužené dárečky. Mladší dcera má 2 roky a letos to vnímá zase o trošku více. Opět je to pro ní vše „poprvé“ a to si chci užít na plno. Těším se až si společně nazdobíme vánoční stromeček. Těším se jak z něho budou tajně ujídat čokolády, strkat obaly pod gauč a já budu neustále vysávat opadané jehličí 🙂

 • Lucka 1.12.2020 at 14:16

  Soutěžím na blogu
  Já se těším na čas strávený s rodinou, na pečení cukroví (to už jsme začali), na vůni jehličí až ozdobíme stromeček, jsou to takové ty klasické věci, ale tenhle rok si jich budu vážit asi o kapku víc než jindy a bude to určitě takové intenzivnější… Mně vlastně vůbec nevadí, že nebude takový ten frmol, jako jiné roky, já si to celkem užívám…

 • Marie 1.12.2020 at 14:16

  Těším se na pohodu, vánoční pohádky a setkání s rodinou 🙂

 • Jitka Š.J. 1.12.2020 at 14:17

  Já se těším na radost v dětských očích 🤩 každý den máme nějaký úkol a já si poprvé užívám advent s pupíkem a ne s miminkem 😁 a vypadá to, že tatínek bude více doma ❤️ takže se těším na krásné rodinné období 🥰

 • Advent 1.12.2020 at 14:21

  Na pohádky… 🙂

 • Monika Plonková 1.12.2020 at 14:25

  Nejvíc se těším, že budeme mít přes svátky doma tatínka, takže se konečně vzájemně užijeme víc než pouhou hodinu denně, na vánoční pohodu u pohádek, pojídání cukroví a světýlka na vánočním stromečku 🙂

 • Marie Fačkovcová 1.12.2020 at 14:26

  Nejvíce se těším na klid, který si doma s dětmi prozijeme, těšení na Vánoce a adventní čtení.

 • Bohdana Pejchalová 1.12.2020 at 14:30

  tesim se na kazdy den, jaky bude, co spolu s holkama a tatinkem podnikneme, ze uz se trebas budou mene hadat..a moc si preji letos hodne snehu:))

 • Eva 1.12.2020 at 14:31

  Nejvíc se těším na krásný čas s dětmi a to, ze si ho s námi naplno užije i tatínek (ten homeoffice má něco do sebe) na pečení a to vánoční kouzlo a rozzářené dětské očička 😍

 • Na co se nejvíce těším 1.12.2020 at 14:32

  Já se těším na první společně pečení pernicku 😊

 • Cukroví 1.12.2020 at 14:36

  Těším se na společné pečení cukroví s naším synem.

 • Advent 1.12.2020 at 14:36

  Na letošní advent se moc těším. Nebudeme si ho užívat ve čtyřech, ale poprvé v pěti. Těším se, jak budu s holkama péct perníčky, užívat si světýlka, svíčky, chtěla bych vyrobit přáníčka…

 • Erika 1.12.2020 at 14:38

  Tesim se strasne na tvoreni s detmi, prochazky ve tmě s lucerničkou, pohadky , klid, vuni perničků a svařáku :). Starší syn má 3,5 roku, mladší 1,5, ale už jsou to parťáci a moc se těším jak si užijí advent a Vánoce.

 • Adventní čas 1.12.2020 at 14:40

  Nejvíc se těším na tu dětskou radost z každé vánoční maličkosti. Když jsme zdobili okna, dělali adventní věnec, už jsme dokonce pekli perníčky 😉
  No a až uvidí rozsvícený stromeček i naše nejmladší (18m), loni z toho ještě moc neměla. S dětmi jsou Vánoce nejkrásnější!

 • Eliška Gřešková 1.12.2020 at 14:42

  Nejvíce se těším, respektive už jsem v té pozici na RADOST v dětských očích. Můj 6 lety syn miluje Vánoce a všechno kolem něj, takže celý minulý týden odpočítávál dny, kdy může zapálit první svíčku na adventním svicnu. Moje 3leta dcera do těchto maličkosti ještě není úplně zapalena(což je fajn, pač nedochází k hadkam, kdo zapálí svíčku apod…) ale na Ježíška se těší.

 • Veronika Mlejnkova 1.12.2020 at 14:43

  Já se nejvíc těším nebo spíš doufám, že se o adventu a přes Vánoce všechno víc uklidní a lidé si zas začnou být blíž a nebudou na sebe jen zamracene koukat zpod roušky 🙂

 • Alena Havrdová 1.12.2020 at 14:46

  Nejvíce se těším na čas strávený s rodinou ať už u adventního věnce, při procházkách či výrobě vánočních dekorací.

 • Petra 1.12.2020 at 14:47

  Tesim se na snih, na prochazky, na peceni cukrovi s moji malou dcerou a na malovani ozdob se synem 🙂

 • Jana S. 1.12.2020 at 14:49

  Moc se těším, na šťastné a nedočkavé tváře dětí u adventního kalendáře. To jejich napětí a následně čistá radost, ať je tam malá sladkost nebo nějaká společně strávená aktivita.

 • Hana 1.12.2020 at 14:50

  Těším se na rozzářené oči naší skoro tříleté Julinky a na to, že se aspoň na chvíli sejde „širší“ rodina.

 • Iveta H. 1.12.2020 at 14:54

  Těším se úplně na vše, co k Vánocům patří. Na tu radost dětí a jejich rozzářené oči, na pečení cukroví, na pouštění lodiček v umyvadle, na tvoření s dětmi, na zdobení stromečku, na pohádky, na otevírání adventních překvapení každý den, na tu atmosféru a rodinnou pohodu.

 • Katerina 1.12.2020 at 14:55

  Na to ze se po delsi době – snad – uvidime s širokou rodinou 🙈

 • Na co se v letošním offline adventu nejvíce těšíte? 1.12.2020 at 14:58

  Letos se nejvíc těším na Vánoční pohodu s rodinou a na vůni vánočního stromečku a cukroví 😉🎄

 • Bubator 1.12.2020 at 14:59

  Nejvice se tesim na posledni predvanocni a vanocni pohodu protoze dcerce jsou uz tri roky a dnes nastoupila do skolky a ja od noveho roku se opet vracim do prace, takze letos jsou posledni valeci a flakaci vanoce.

 • zzinka 1.12.2020 at 15:00

  Nejvíc se těším na tu upřímnou dětskou radost z drobností v adventním kalendáři a z dárků pod stromečkem.

 • Jana 1.12.2020 at 15:01

  Ja se tesim na to, az se nejmladsi prida k segram a budou pod stromečkem radosti pistet vsechny tri.

 • soutěž 1.12. 1.12.2020 at 15:01

  Nejvíc se těším na ty rozzářené oči naší skoro tříleté Johanky u vánočního stromku 😍

 • Marcela 1.12.2020 at 15:02

  Až si večer uvařím voňavý čaj, dám nohy nahoru a bude jen tak v tichu pozorovat zapálený adventní věnec. s našimi dětmi bohužel dost sci-fi

 • Jana Habásková 1.12.2020 at 15:02

  Já letos trošku věřím na zase poradnou zimu. A myslím, že se starší dcerkou (4 roky) teď nejvíc těšíme na první sněhovou vločky.:)

 • Květa 1.12.2020 at 15:05

  Nejvíce se těším, až nám víc představíte Violku.

 • Zuzan 1.12.2020 at 15:07

  Nejvíc se těším právě na ty různé zážitky 🙂 Pečení cukroví, bobovačky, koulovačky, stavění sněhuláků a třeba i lyže 🙂 A na různá setkání..s rodinou a kamarády, které jsme hodně dlouho neviděli.

 • S. 1.12.2020 at 15:10

  Tesim se na volno, nicnedelani a na klidne chvile s detma (tak par minut denne :)). Doufam, ze potkame s rodinou, uz je nam to vsem dlouhe.

 • Lenka 1.12.2020 at 15:13

  Tesim se na spolecne chvile s nasimi detmi a muzem. Uzivame si to uz od vikendu, kdy jsme vyrabeli adventni venec, pekli pernicky, zdobili okna, po vecerech jsem dodelavama adventni kalendar. Z nej se dnes rano klukum hned rozzarila ocka. Budeme doufat, ze nas neskoli zadni bacili a ze si uzijeme prochazky po tme, koukani po svetylkach, vyrabeni pranicek, peceni dalsiho cukrovi, apod.

 • Katka 1.12.2020 at 15:19

  Mám moc ráda adventní čas a přípravy na Vánoce, tak se těším, jak si to s klukama společně užijeme. Jak budou každý den otevírat adventní kalendář, jak se budeme scházet u zapálené svíčky na adventním věnci, jak budou pozorovat Vánoční světýlka v ulicích…

 • Radka C. 1.12.2020 at 15:24

  My si uzivame prvni advent v peti. Co se nam rozrostl tym nejak vic si uzivam okamziku ted a tady a mene resim co bylo a bude a co jsem nestihla. Nejvice se tesim na spolecne peceni (aspon pernicky myslim zvladneme), na vybirani a zdobeni stromecku.

 • advent 1.12.2020 at 15:25

  nejvíce se těším na dovolenou a společně strávený čas s rodinou, ať už při společném pečení nebo na výletech v přírodě. teď už to vypadá, že snad otevřou i muzea a zoo 🙂

 • Iva 1.12.2020 at 15:30

  Tento advent se těším na to, že starší syn už začíná Vánoce a vše kolem toho více vnímat, má radost z výzdoby, ze světýlek apod. A taky se těším, že tyto Vánoce poprvé strávíme v novém domě 🙂

 • Michaela F. 1.12.2020 at 15:31

  Na pohádky, sníh, pečení perníčků s dětmi…je toho hodně a čím jsou děti větší tím je to lepší.

 • Jolana 1.12.2020 at 15:31

  Těším se na to těšení ❄️🎄❄️

 • Martina Boučková 1.12.2020 at 15:33

  tesim se az budeme spolecne koukat na pohadky a uzivat si vanocni atmosferu

 • Monika M. 1.12.2020 at 15:34

  Těším se na čas strávený s rodinou, na odpočinek u pohádek a hlavně na rozzářená očička mých holčiček ze všech zážitků a dárků co nás čekají 🙂

 • Verča S 1.12.2020 at 15:43

  Milá Míšo, tady na blogu se těším na každodenní inspiraci na smysluplné dárky a tipy na výlety. U nás doma, se těším na rozbalování pytlíku adventního kalendáře, společné pečení cukroví. ( i když pečení perníků v kombinaci šestiletý a dvouletá byl opravdu zážitek :). )

 • Anna 1.12.2020 at 15:44

  Na chvíle s rodinou

 • Marie Formánková 1.12.2020 at 15:45

  Jako každý rok se těším na to, jak celý advent a svátky budou prožívat děti. Na to, že se snad sejdeme s rodinou, protože jsme letos ty setkání dost omezili. Na pečení cukroví s dcerou, na výzdobu a svařák.😄

 • Lenka B. 1.12.2020 at 15:46

  Těším se až budeme chvíli spolu, ne že děti vidí tatínka hodinu před spaním. Syn 3 roky už vše vnímá, těší se a pomáhá.

 • Michaela Kadlecová 1.12.2020 at 15:58

  Těším se, až si ve městě dám svařák a o víkendu budu péct se sestrou a jejími dětmi cukroví, poslouchat vánoční písničky a užívat si, že můžeme být zase spolu 🙂

 • .. 1.12.2020 at 16:02

  Ja se vzdy tesim na rozzarene ocka synka, kdyz vidi vsude vyzdobu, svetylka a pak i ty darecky. Ted co maji svetylka i ve skolce, konecne chodi dobrovolne 😉

 • Anna Hrabinová 1.12.2020 at 16:03

  Těším se na společné klidné chvilky při čtení předvánočních knížek… a na radost v očích těch našich mrňousů…

 • Pavlína M. 1.12.2020 at 16:07

  Nejvíce se těším na společné chvíle s rodinou.

 • Pavlína Vodička 1.12.2020 at 16:11

  Nejvíc se těším na společné procházky, hraní a pohádky. Letos jsme na Vánoce poprvé 4, takže to bude zase jiné.

 • Klára 1.12.2020 at 16:15

  Nejvíc se těším na to, že budeme spolu a na tu nekonečnou dětskou radost, která se šíří domem, když se pod stromečkem objeví vytoužené dárky…

 • Lego 1.12.2020 at 16:16

  Najviac sa tesim na peceni pernickou s dievcatami a na to, ze sa snad vypravime konecne za rodinou, ktoru sme nevideli od leta.

 • Hana Gottwaldova 1.12.2020 at 16:17

  Možná to bude neoriginalní, ale těším se, že budeme s rodinou společně. Minulý rok jsme byli v nemocnici a nepřála jsem si nic jiného než být doma…

  • VeronikVilímová 1.12.2020 at 19:51

   Letos mají děti kreativní adventní kalendář, takže se těším na společné strávený čas při vyrábějí ozdob na stromeček a betlému. A na celý ten předvánoční čas, pečení, koledy a vše co k tomu patří ♥️

 • Milada 1.12.2020 at 16:20

  Zajímá mě lití olova. Kdysi dávno jsme to dělali s dědečkem, ještě po staru u rozpálených kamen, to už je ale snad 50 let zpět. Teď by bylo pěkné to oživit s vnoučaty.

 • Petra 1.12.2020 at 16:44

  Nejvíc se těším na synovo prožívání svátků. Každý rok (jak roste) je to úplně jiné. Letos jsou mu 4 a zas advent a Vánoce získávají úplně jiné rozměry. 🙂

 • Andrea Pazderská 1.12.2020 at 16:47

  Na již 4. společné Vánoce s naší Eliškou, která Vánoce již krásně vnímá a je šťastná z každého jedinečného okamžiku. Letos budou ještě nádhernější, protože jsme už 4. Nejvíce se ale těšíme na to, že budeme daleko více spolu, než obvykle. Míšo, Veselé Vánoce <3

 • Petra V. 1.12.2020 at 16:57

  Na první Vánoce s ukecanou holčičkou 😍

 • Verca 1.12.2020 at 16:58

  Tesim se na cukrovi a na co se urcite netesim jsou prvni Vanoce se dvema detma, zatimco uz budu pracovat

 • Hanka S. 1.12.2020 at 17:01

  Těším se na jakékoli tipy pro pětičlenné rodiny (výlety, hračky, zábava, trávení volného času). Máme děti přibližně stejně staré (včetně nejmladší), takže čerpám ráda inspiraci.

 • Katka 1.12.2020 at 17:09

  Nejvíc se těším na sžívání naší rodinky, která se dneska rozrostla o chlapečka 😍

 • Veronika Fonodyova Bomborová 1.12.2020 at 17:13

  Na co se těším nejvíc? Na tu radost v dětských očích. Ty dva mí rošťáci se dokáží radovat z každého ozdobného okna, ze stromečku na náměstí, z kazdeho připomenutí, že ..uz je prosinec, už se to blíží….milují Vánoce 🙂

 • Marie 1.12.2020 at 17:45

  Nejvic se tesim na to, jak se s nejmladsim ditkem vratime z nemocnice domu a uzijeme si ten krasny predvanocni cas spolecne s tatou a dvema starsimi! Jeste pred hospitalizaci jsme stihli koupit stromek a nazdobit perniky, takze letos mame opravdu pekne naslapnuto. Mam motylky v brise, jen na to myslim 🥰

  • Vánoce jsou za dveřmi 1.12.2020 at 18:32

   Nejvíce se těším na klid a pohodu, až se budeme dívat na pohádky a zobat cukroví, až nás navštíví babičky a dědeček a budeme všichni spolu ✨🎄💕

 • . 1.12.2020 at 17:46

  Těším se na čas strávený s manželem a dcerami, budeme péct a vystřihávat vločky a vyrábět, co nás napadne. A vzhledem k tomu, že obě dcery jsou vánoční děti, tak nás čeká narozeninová oslava. ❤️

 • Eliška 1.12.2020 at 17:50

  Těším se na 1 narozeniny mé druhé dcerky 🙂

 • Adéla B. 1.12.2020 at 17:52

  Letošní advent trávíme poprvé ve čtyřech. Moc mě baví všechno vysvětlovat starší dceři (2,5 roku) a pak koukat, jak to ona vykládá malému braskovi (3mesice). Těším se na pečení cukroví a hlavně na rozbalování dárků, protože letos poprvé z toho má opravdu rozum a pořád se na Ježíška ptá 🙂

 • Daniela Mašková 1.12.2020 at 17:58

  A já se vlastně těším na všechno, na Mikuláše, na zdobení stromečku, na pečení cukroví.. Starší dcerka už to vnímá zase jinak a pomáhá s pečením, ta mladší si to užívá po svém a má jiskřičky v očích u každé „nové“ věci 🙂 a taky se těším, že se po dlouhé době snad uvidíme celá rodina

 • Jana 1.12.2020 at 18:03

  Na advent se těším každý rok. Nejraději mám to očekávání a že jsme jako rodina spolu☺️

 • Jana 1.12.2020 at 18:03

  Na vánoce těšíme všichni každý rok, ale letos obzvlášť.Naše vnučka narozená loni těsně po vánocích, už si bude vše užívat s námi, světýlka, sezení u svátečního stolu, ván.stromeček, andělské zvonění zkrátka vše, co dělá vánoce vánocemi 🙂

 • Jana 1.12.2020 at 18:07

  Nejvíc se těším na tvoření výzdoby s dcerkami, plnění úkolů z adventního kalendáře a pečení.

 • Eva Janečková 1.12.2020 at 18:17

  Nejvice se tesim, az budu mit chvili pro sebe. I kdyz ma byt advent chvile klidu a odpocinku, u nas to ted neplati. Stehujeme se do noveho bytu, takze mame starosti nad hlavu.
  Takze pro me chvili byt uplne sama by byl nejkrasnejsim darkem. 😊

 • Eliška 1.12.2020 at 18:21

  Já se těším společně s mými kluky na procházky za tmy, kdy omrkneme světýlkovou výzdobu v našem bydlišti a budeme nahlížet do oken a vymýšlet příběhy o těch co tam bydlí. Taky na pohádkový televizní program, na zvyky a tradice co přináší adventní čas a na poklidné večery se svařákem nebo vaječňákem

 • Jana 1.12.2020 at 18:21

  Těším se strašně moc. Těším se, jaké to bude pod stromečkem s naší malou prďolkou. Letos poprví už ví, co ji čeká a těší se na Ježíška. A já se těším také na klid a pohodu, na vánoční atmosféru, kdy jde člověk večerním městečkem, v okolí svítí světýlka a ve vzduchu je očekávání budoucího.

 • Tereza 1.12.2020 at 18:22

  Na pohádky 🙂

 • Andrea S. 1.12.2020 at 18:27

  Ahoj Míšo, jak moc mi tohle čtení chybělo 🙂 opravdu, na každý článek se hrozně těším a čerpám z něj pozitivní energii i nápady na cesty, do života a ten klid rodiny 🙂
  ani nevím, jestli se letos těším na Vánoce. Přijde mi to vše takové smutné letos. ale těším se na ta rozzářená dětšká očka u stromečku, protože si to umí vše naplno užít a ta radost bude neskutečná 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 18:31

  Letos jsem si společný čas s dcerami užila víc než kdy jindy a to kvůli (díky?) koronaviru. Těším se, že letos upeču více druhů cukroví než dříve a že nechám daleko za sebou předvánoční shon, protože dárky už mám všechny koupené.

 • Jana S. 1.12.2020 at 18:31

  Nejvíce se těším na čas strávený společně s rodinou a na pohádky.

 • Kristyna 1.12.2020 at 18:35

  Nejvíc se těším na to, že si ten čas užijeme v poklidu domova poprvé ve 4. Pak taky na Mikuláše, který přinese pytlikovy adventní kalendář, dcera se na nej těší cely rok.

 • Kateřina 1.12.2020 at 18:38

  já se těším na rodinu a doufám, že nás korona nerozdělí

 • Evi 1.12.2020 at 18:44

  Nejvíc se těším na ty hvězdičky ve zvídavých očích dětí…to čisté nadšení, radost z dané chvíle…

 • Vendy 1.12.2020 at 18:45

  Těším se na pečení perníčků s dcerou (2,5 roku)

 • Kamila M. 1.12.2020 at 18:48

  Nejvíc se těším na radost dětí, z výzdoby, svetylej, jídla, dárečků a na společné procházky osvětlenou Prahou.

 • Lenka 1.12.2020 at 18:48

  Nejvíc se těším na pečení cukroví

 • Adventní čas 1.12.2020 at 18:52

  Nedokáži říct jednu věc na kterou se těším. Tak celkově na celý ten čas, vytváření výzdoby, pečení cukroví, večerní procházky ozdobenou vesnicí. Společně strávený čas u pohádek… ☺️
  Děkuji za kalendář😉

 • Katka 1.12.2020 at 18:54

  Těším se na to, jak budeme s 2,5letou dcerou zdobit poprvé stromeček. V loňském roce to ještě v jejím věku moc nešlo:)

 • Jana 1.12.2020 at 19:01

  Těším se jako vždy na světýlka a na ty rozzářené oči dětí u každé světelné výzdoby na kterou při procházkách narazíme. A v online světě se těším a dočkala jsem se tady adventního kalendáře a soutěží 🙂

 • Helena 1.12.2020 at 19:04

  Nejvic se tesim,az nastane Stedry den, az najde pod stromem letosni nejvetsi prani, ktere se ditka drzi uz od jara 😉

 • Dana 1.12.2020 at 19:05

  Letos jsme poprvé ve třech, tak je vše klidnější a přizpůsobené miminku. Těším se na společné vycházky a okukování světýlek.

 • LS 1.12.2020 at 19:12

  Na koledy, čas strávený SPOLU, pečení cukroví a radost dětí <3

 • Lenka 1.12.2020 at 19:12

  Nejvic se tesim na prvni vanoce naseho nejmladsiho syna a na uprimnou radost tech dvou starsich

 • Soňa 1.12.2020 at 19:17

  Na co se těším?

  Na Maxíkovi narozeniny, na čas strávený spolu. Na otvírání adventních okýnek, kde na děti čekají zajímavé úkoly. Na víkendové výlety. Před Vánoci to trochu opět zabolí u srdíčka😔…. Letos poprvé strávíme Vánoce na horách.. Netěším se jen na to balení zavazadel na hory 😁

 • Míša Galářová 1.12.2020 at 19:20

  Letos to vypadá, že by sme mohli vše stíhat snad v poklidu. Letošní adventní kalendář předán dnes (většinou to stíhá až Mikuláš), výzdobu máme od víkendu, jen ten adventní věnec chybí (zapomněla jsem pořídit svíčky). Prckové chodí oba s radostí do školky, tak budu mít snad s polovičním úvazkem dost času na přípravy a s dětmi si pak už budem užívat jen společné tvoření a pečení.

 • Milada 1.12.2020 at 19:21

  Na adventní čas se těším každý rok a to nejvíc kvůli dětem,asi jsem je nakazila a prožíváji výzdoby a dělání věnců stejně pozitivně jako já a to jsem moc ráda. Každý den se těším na natěšené děti ráno když jdou otevírat balíček,pokaždé najdou něco jiného s úkolem hádankou a podobně.

 • Katrin 1.12.2020 at 19:27

  Letošní offline advent je poprvé ve 4 s naší malou Sofinkou (10. měsíců). Těším se na její rozzářené očka jak uvidí poprvé vánoční stromeček a jak ji starší bráška (4 roky) vše ukáže a budou tu radost sdílet spolu ❤️

 • Odoved 1.12.2020 at 19:42

  Nejvic se tesim, ze budeme vsichni spolu v klidu doma. A kdyz napadne snih a budou jednou bile vanoce nebude to mit chybu.

 • Nikol Červinková 1.12.2020 at 19:53

  Na radost našich dětí.. Taky na cukroví

 • Simona 1.12.2020 at 19:57

  Já se snažím užívat každou chvilku s holkama, mám v plánu hodně tvořit, péct, číst a snad i sáňkovat. Příští rok už budu nejspíš v práci, o to intenzivněji to vnímám.

 • Marcela 1.12.2020 at 20:04

  Tesim se!!! Uplne na vsechno!!!

 • Martina 1.12.2020 at 20:07

  Vzhledem k tomu, že jsem v září nastoupila do práce na celý úvazek a je to se dvěma školkáči frkot, tak se nejvíc těším na ty klidnější adventní dny s milými rodinnými chvilkami a činnostmi:-)

 • HankaJo 1.12.2020 at 20:09

  Já si moc užívám to, ze holky proste věří, věří na zázrak, mají pusu dokořán, když se vrátí ze skolky a na zdi vysi adventní kalendář – jak se tam asi dostal jim nedá ani spat😉. Proste je fajn si to užívat stejne jako ony👍