24 dní spolu | Adventní kalendář je tu!

1.12.2020 in Osobní - 404 Comments

Všichni a všechno doma spí. Na tohle ticho čekám každý den a ať jsem sebevíc unavená, nechce se mi z toho ticha jít do postele a nechat ho tu samotný 😀 . Kdo to taky znáte? Prosincová ticha ale budou patřit nejen mně, ale i vám 🙂 . První svíčka se rozhořela a začal adventní čas. Ten, který si děti užívají a který končí jedličkovým nadělením 🙂 .

Po roce je tu zase článkový adventní kalendář a já se na něj těším z více důvodů :-). Těším se, že se tu s vámi budu potkávat. A já moc doufám, že jste stále čtecí a zase vás to bude bavit. Druhým důvodem je pak Violka, kterou vám v kalendáři vlastně prvně víc představím.

Nevím proč, ale u ní jsem měla celý rok víc pocit, že si ji chci užívat pro sebe, pro nás. Má i o mnoho míň fotek, než měly miminčí holky (a trochu mě to mrzí), protože jsem si poprvé dokázala některé z dětí užívat v TEN daný okamžik. To se mi u Nelinky a Julči vlastně asi úplně nedařilo.

Vždycky to bylo “Jee pamatuješ, jak tohle dělala Nelinka?” nebo “To bude krásný léto, to už bude běhat.”. S Violkou to bylo úplně jiné. To, že udělala nějaký svůj životní pokrok přišlo samo a my se pousmáli, že “hele, už to umí” a radovali se v tu přítomnou chvíli 🙂 .

Teď už je z ní boží parťák a já jako hrdá máma využiju následující dny i k tomu, abych vám ji víc představila. Nebojte, kalendář to nebude miminovský, ale už bude znát, že nás je zkrátka pět!

Adventem se neprojíst ani neprodárkovat

Moc doufám, že tu jste stále i vy, které jste tady hledali inspiraci, když byly vaše děti mnohem menší 🙂 . Pokud jste, tak se u nás nic nezměnilo. Stále je cílem našich skutečných adventních kalendářů, aby se holky prosincem neprojedly a neprodárkovaly. Čas se snažíme hledat kde to jde a být maximum času spolu. A tenhle adventní kalendář, ten nám k tomu pomůže ještě víc a já ho posílám i vám 🙂 .

DEN #1: Kalendář otevřou dvě výhry

1. Zažij advent – vyhrává každý!

Adventní kalendář na blogu byl vždy poděkováním za to, že tu s námi jste, nic se nemění ani letos a každý den si tu otevřeme okýnko, kde bude dárek 🙂 .

Zažij advent je adventním kalendářem, který si stačí vytisknout, dopsat čísla dní tak, jak se vám hodí, aby šly zážitky za sebou.Bude se péct, zdobit, pohádkovat, prožijete černou hodinku, napíšete přáníčka, namalujeme Ježíšky a připomeneme si naše Vánoce, když jsme byli dětmi my. Tak hurá na to!

 

2. LEGO DUPLO – top stálice kalendáře

Jako druhý dárek tu mám na dnešní otevření kalendáře tu největší stálici, kterou jsme milovali my (dokud jsme na ní v noci cestou na záchod nešlápli 😀 ) a milují i všechny děti – Lego DUPLO!

Zvířata světa! Vydejte se na safari do africké savany a hrajte si na to, že fotografujete lvy a žirafy, pozorujte roztomilá lesní zvířátka během plavby na kánoi po lesní řece, stavějte hrad z písku na tropické pláži, vyrazte sledovat velryby na jižní pól… S celou řadou fascinujících zvířat, budov, vozidel, postav a doplňků tahle stavebnice poskytuje nekonečno příležitostí, jak zapojit a inspirovat vašeho nejmenší i předškoláky.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu úplně dole v patičce, kde vyplníte email k novinkám. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek (letos už to prý bude fungovat – tvrdil IT 😀 ) 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Na co se v letošním offline adventu nejvíce těšíte?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku ne ve stories na Instagramu, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí 2. adventní neděli 6.12.2020 ve 12:00 hodin. Výherce vyhlásíme zde na blogu u článku.

Míša

All posts

404 Comments

 • Iveta 1.12.2020 at 12:51

  ahoj, nejvíce se těším na tipy na výlety, Iveta medif@email.cz

 • Milena 1.12.2020 at 12:54

  Nejvíc se těším, až starší dcery (11 let a 9 let) provedou tu mladší (2,5 roku) těšením se na Mikuláše, na Ježíška a vším, co u nás doma k adventu patří. Těším se, že zase máme doma dítě, které ještě věří na Ježíška a pro které ten celý čas bude opravdu kouzelný.

 • Alice 1.12.2020 at 12:59

  Tesila jsem se na vyrobu adventního věnce,na radost v dětských očích u zapálené první svíčky, nyni se těším na to, jak si vyzdobime spolecne byt, budeme si číst krasnou knížku Čekání na Vánoce a povidat si o vánočních zvycích, ozdobime perníčky a všechno to co k adventu a Vánocům patří..

  • Denisa 1.12.2020 at 21:13

   Letošní Vánoce budou kouzelné už jen tím, že budou poprvé s naším skřítkem 👨‍👩‍👦 Na to se těším nejvíc, na jeho zářící oči a společně strávený čas ❤️🎄

 • Michaela 1.12.2020 at 13:01

  Těším se na více článků s Violkou.

  V adventním čase se těším hlavně na to, jak vše bude prožívat šestiletý syn a teď i roční 🙂 každým rokem je to hezčí a hezčí. S těmi dětmi to prostě dostane jiný rozměr ♥️

 • Radka H 1.12.2020 at 13:02

  Nejvíc se těším na tu atmosféru, společně strávený čas a že po celém roku konečně vydechneme (doufám a věřím :)).

 • Na co těším? 1.12.2020 at 13:03

  Na tu radost při otevírání každého pytlíku kalendáře 😉

 • Kathys 1.12.2020 at 13:04

  Narodil se nám chlapeček, malý parťák pro naši úžasnou tříleťandu. Těším se, jak si všichni společně užijeme večerní procházky s pozorováním světýlek (mrňousek je teda zatím prospí), vůni při pečení cukroví a rozzářená dětská očka u každého překvapení (i když jím je třeba adventní úkolek).

  • Hana 1.12.2020 at 15:15

   Tesim se na spolecne peceni s dcerou a zdobeni bytu. A klidne proziti svatku bez stresu a spechu.

 • Aneta 1.12.2020 at 13:06

  Pro své děti jsem letos taky připravila zážitkový kalendář a moc se těším,na všechny aktivity,které spolu budeme plnit.
  Ale nejvíce se letos těším na setkání s přáteli a rodinou.

 • Tereza S. 1.12.2020 at 13:07

  Na první Vánoce s naším prckem 🙂

 • Alča 1.12.2020 at 13:07

  Na co se těším? S naší nejmladší půlroční dcerkou si to užíváme zase jinak, těším se na její první výraz u prskavek, těším se, že všude bude i přes tu situaci venku klid a mír a lidi na sebe budou hodnejsi těším se, že se synem (5letym) upečeme cukroví, perníčky už zvládl jako mazak. Těším se, že se snad sejdeme s rodinou a zavzpomibame na ty, co už s námi nemohou být. Těším se, že oslavíme 15lete výročí s manželem. Je toho mraky ❤️❤️❤️ je na co se těšit

 • Terez 1.12.2020 at 13:07

  Ja se uplne ze vseho nejvic tesim, ze muz bude mit po prisernych poslednich mesicich celych 14 dni dovolenou a budeme tak konecne dlouho vsichni spolu. Spolu budem delat cukrovi, strojit stromek a koukat na pohadky a bude to (doufam) krasny 🙂

 • Pavla 1.12.2020 at 13:07

  Nejvíc se těším, že budeme spolu a budeme pomaličku balit do nového bytu 🙂

 • Jana 1.12.2020 at 13:10

  Na dětské zářící oči, pohádky a snad zlepšení nálady u nás všech. 🙂

 • odpověď :) 1.12.2020 at 13:14

  Nejvíc se těším na stříhání vloček z papíru, vzpomínky na vlastní dětství 🙂

 • jídlo 1.12.2020 at 13:14

  Na jídlo

 • J 1.12.2020 at 13:15

  Cas s detmi

 • Lucie Binarová 1.12.2020 at 13:16

  Myslím, že náš advent bude stejný jako v předchozích letech. Kluci mají svůj adventní kalendář, budeme chodit na procházky a prohlížet si vánoční výzdobu v oknech. Zazvoníme si na zvoničku, upečeme společně cukroví.

 • Jindra 1.12.2020 at 13:16

  Sednout si a tiše pozorovat děti.

 • Katka Skřenková 1.12.2020 at 13:18

  Nejvíce se těším na společný čas, na procházky, na bojovku Zakleté Vánoce a také na poslech Kouzelného kalendáře, který jsme poslouchali i loni a moc se nám líbil.

 • Advent 1.12.2020 at 13:18

  V letošním offline adventu se nejvíc těším jak si ho užijeme jako rodina spolu naposledy ve třech a od ledna už jako čtyři. Taky na sníh, snad nějaký bude😉

 • Klidny advent 1.12.2020 at 13:18

  Tesim se, ze si advent uzijeme v klidu a bez ruchu tech vecnych akci a setkavani..vsechno zle je pro neco dobre, zastaveni a hlavne uvedomeni neuskodilo 🙂

 • Jana K 1.12.2020 at 13:18

  Nejvíce se těšíme na to, že budeme spolu jako rodina a zkusíme to letos bez cestování a zbytečného honění.

 • Jana 1.12.2020 at 13:18

  Letos chci zkusit prochazku s adventnimi zastavenimi, libi se mi Betlemy 🙂

 • Petra 1.12.2020 at 13:21

  Tesim se, že se mi snad letos povede všechno si užívat v pohodě 😍🎉🎄

 • Offline advent 1.12.2020 at 13:22

  Na tento offline advent se opravdu těším. Konečně si užijeme Vánoce jako to bylo, když jsem já byla malá holka 😍 Budeme chodit na procházky do přírody, vyrábět si doma nějaké vánoční dekorace, kterými budeme až do Vánoc zdobit domácnost. Budeme péct cukroví, ucit se se synem a zpivat si koledy. Navštívíme kostel, betlém a společně vymyslíme a realizujeme nějaký dobrý skutek 😊 Konečně Vánoce bez shonu a šílenství 🎄❤

 • Zuzana 1.12.2020 at 13:24

  Nejvic se tesim na to,az budu doma z porodnice

 • Petra 1.12.2020 at 13:24

  Nejvíc se těším na klid a pohodu (věčný snílek:-)))

 • Inka 1.12.2020 at 13:24

  Aaa, to lego…jednou bych si postavila místnost plnou lega z Lega! 😁 Teď je to navíc přesně ta věc, která zabaví obě naše holky 🙂. A během adventu se těšíme na první narozeniny naší mladší dcerky. Ta starší ji vybrala dárek, zabalila (vybrala dárkovou tašku 😁), naučila se zpívat Happy birthday a vybrala dort, který spolu upečeme, tak mám radost z jejího nadšení a těším se na tuhle malou rodinnou oslavu 🙂

 • Lucie Serbousková 1.12.2020 at 13:25

  Pěkný první prosincový den… na Váš adventní kalendář jsem se těšila moc. V průběhu roku moc článků nebylo (což samozřejmě chápu), ale upřímně mi chyběly nápady, návody, tipy na výlety a tak celkově Vaše milá rodinka 😊 Vždy články potěšily a v této nelehké době dvojnásob. Holky pěkně povyrostly… Ale to všechny naše děti 😁

 • Ivča 1.12.2020 at 13:26

  Nejvíc se letos těším na pohodu v rodinném kruhu, na první Vánoce s naší druhou princeznou, které bude něco přes půl roku. Na radost z dárků starší dcerky a na to, že budeme mít čas hrát hry, číst si a koukat na pohádky. A úplně nejvíc na večery po Štědrém dnu, kdy v klidu sedíme v obýváku u zapálené svíčky, při rozsvíceném stromečku a světýlkách v okně.

 • Soutěž Lego Duplo 1.12.2020 at 13:27

  Nejvíc me těší rozzarena ocicka dcery,když venku vidí rozsvicena svetylka a ozdobený stromeček.

 • Těšíme se... 1.12.2020 at 13:27

  Těšíme se na vánoční těšení, luštění, světýlka a teď i na čtení tady u Vás, Míšo, vůbec jsem nevěděla, že budou adventní články i letos, mám radost! ☺️

 • Na to se o letošním offline adventu nejvíce těším 1.12.2020 at 13:27

  Nejvíce se těším na ty úplně nejobyčejnější věci – pečení a zdobení cukroví, vánoční krášlení domácnosti, vytahování šuplíčků z adventního kalendáře, stavění adventního puzzle (každý den jeden dílek), sypání do krmítka, těšení se na sníh… S dětmi mají vánoce úplně jiné kouzlo.

 • Veronika Skalská 1.12.2020 at 13:28

  Těším se na spoustu zajímavého čtení, na každý okamžik s dcerkami, na plnění adventních úkolů, na otevírání okének z adventního kalendáře, zkrátka na vše 😊

 • Martina 1.12.2020 at 13:29

  Já se těším na to, že předvánoční čas bude pro nás letos méně uspěchaný, obchody méně přecpané, náměstí tichá a pokojná a že (snad) bude konečně pořádná ladovská zima s nadílkou sněhu na Štědrý den. Že lidé využijí závěr letošního roku k tomu, aby si vzájemně v této těžké době dělali radost a prostě jen byli spolu.

 • Blanka 1.12.2020 at 13:30

  Dobrý den, já se nejvíc těším na adventní pečení cukroví s dětma. Mám sice dva kluky raubíře 2 a 4 roky, ale pečení je baví a letos bude určitě velký zážitek i zdobení (snad to kuchyň přežije bez větší újmy) 🤣 Možná nám něco přizdobí i náš nejmenší 10 měsíční andílek😃

 • Lucie Košťálková 1.12.2020 at 13:30

  Já se nejvíc těším na to, jestli už nás letos konečně překvapí sníh… Ten mi o adventu každoročně chybí. A jinak samozřejmě na klasiku – pečení cukroví, balení dárků, pohádky atd 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 13:30

  Já vás Míšo zdravím. Je to přesně tak, jak píšete, jsem tu zas:) Druhačka už odrůstá, ale tříletý je na Duplo a vůbec celý blog , akorát’, a možná jsme ještě neskončili:)
  Letošní advent je pro nás jedinečný, protože si dávám pracovní pauzu před chystaným pracovním peklem, a snažím se tak dětem , věnovat do zásoby’. Takže teď jsem třeba objevila Hravýlety, kde jsou čtyři parádní adventní bojovky v terénu, takže už vše připraveno a příští týden na ně vyrážíme:) děláme vše, co jindy, ale máme na to víc času: věnce, perníkové chaloupky, výzdobu, cukroví. Tentokrát možná i obě děti přinesou vzorky do školky a školy, což byl vždy můj nedostižný sen:) taky máme včas vánoční hvězdu a se světýlky na zahradě nejsme poslední:) Dárky už mám povětšinou nachystané, jsem v klidu a to je něco, co moc neznám:)

 • anzet 1.12.2020 at 13:30

  Těším se na rodinnou pohodu, že budeme všichni spolu a zapomeneme na chvíli na to, co se děje “venku”

 • Holčičí pečení 1.12.2020 at 13:30

  Nejvíc se těším na pečení s pětiletou dcerkou, kdy si tu naší holčičí chvilku užijeme spolu. Tátu s bráchou pošleme ven, my si vezmeme naše zástěry a pustíme se do toho 🥰

 • Soutěž 1.12.2020 at 13:31

  Nejvíc se těším na radost mého syna z celé vánoční atmosféry.

 • Svetylka 1.12.2020 at 13:31

  Tesim se, jak budeme zase cely prosinec se vsemi detmi hledat vsude mozne vanocni svetylka. Nas byt uz blika 🙂

 • Adventní pozdrav 1.12.2020 at 13:31

  Ahoj Míšo, díky za krásný adventní kalendář, podobný jsme si taky nachystali a už se moc těšíme, až ho budeme plnit. Zatím jsme s prvním sněhem stihli sněhuláka, koulovačku i andělíčky 🙃 nejvíc se těším na dobu mezi svátky, kdy budeme všichni spolu doma 💙❄️

 • Sylva N. 1.12.2020 at 13:33

  Těšíme se na společný čas a tu radost dětí, ze samotného těšení se na Ježíška

 • Takto má vypadat advent 1.12.2020 at 13:34

  Krásný den, moc děkuji za dokonalý adventní kalendář – přesně takhle si ho představuji – ne. odbýt děti kalendář z “nečokolády”, ale užít si advent spolu, prožít ho. Už se těším až budeme plnit všechna políčka – něco už máme dokonce hotové, už jsme si upekly svoje vánoční perníčky a strašně moc se těším na společnou černou hodinku – až budu dcerkám vysvětlovat co to vlastně je – černou hodinku jsem držela s babičkou každý pátek a milovala jsem to. Moc Vám děkuji za skvělé nápady a přeji krásný adventní čas.

 • Eva Mezerová 1.12.2020 at 13:35

  Ja jsem se nejvic tesila na radost syna (skoro 3 roky) ze vsech svetylek kolem a z jeho adventniho kalendare, ktery jsem mu vytvorila podle Vasich tipu 😉 Kazdy den si taje budeme zpivat nejakou koledu, protoze minuly rok jeste neumel moc mluvit, tak letos uz je parada ho poslouchat, jak se snazi opakovat to, co mu zpivam. No a pak se tesim na jeho vyraz az uvidi stromecek s darky. Proste takove malickosti 🙂

 • LenkaPK 1.12.2020 at 13:35

  Těším se na společné dny, pečení cukroví a krásnou atmosféru. Letos navíc i s miminkem, všechno je tak ještě veselejší 😀

 • VM 1.12.2020 at 13:36

  Mila Miso, diky ze sis pro nas i letos pripravila nas oblibeny Adventni kalendar 🤩🎄 Letos se tesim hlavne na to, ze budeme travit hodne casu doma s detma, budeme hrat hry, pect cukrovi a budeme si uzivat takovou tu rodinnou pohodicku ✨🥰 Duplo je nase uplne top nejoblibenejsi hracka, deti by byly nadseni 😊
  🍀 odebiram blog a sleduji na fb i Ig

 • Vendula Janků 1.12.2020 at 13:37

  Nejvíce se těším na zdobení stromečku balení dárečků pečení cukroví a pohodový a klidný čas strávený s rodinou 🙂

 • advent 1.12.2020 at 13:39

  Strašně se těším na večerní procházky, kdy se díváme na svítící a ozdobené domky v naší vesnici a pak uplně promrzlí zalezem pod deku a s čajem v ruce (mamka se svařákem, jasně 🙂 ) pomalu roztáváme..

 • Adéla 1.12.2020 at 13:39

  Těším se na to dětské radování. Každý den u kalendáře a na Ježíška. Letos se to u nás prožívá poprvé.

 • katerina 1.12.2020 at 13:40

  Že nebudu běhat kolem úkolů a učení dětí. A zjišťovat co kde zapomněly poslat.

 • Vanilka Bourbon 1.12.2020 at 13:41

  Nejvíc se letos těším na “beztrestně” více času stráveného s nejbližší rodinou.

 • Viki 1.12.2020 at 13:41

  Tesim sa, ze si budeme spolu citat Harryho Pottera, ktoreho dostane dcera od Jeziska. A ja to budem nanovo prezivat s nou 🙂

 • Lucie 1.12.2020 at 13:44

  Já se těším na úplně všechno! Máme dva podobné offline kalendáře, ten od Tebe Míšo a pak z časopisu Hvězdička a těším se vystřihování vloček, na pečení a zdobení, na procházky za tmy a kochání se osvětlenými okny, na koledy, pohádky… Těším se hlavně na ten čas, kdy budeme spolu. Letos ho bylo hodně a …. díky za něj, díky za každý den, kdy můžeme být spolu! Přeji krásný advent a děkuji, že tu jsi, protože jste pro mě, pro nás, nekonečný zdroj inspirace a to jak zážitkové, tak i dárečkové.

 • Mária Kučerová 1.12.2020 at 13:44

  U offline adventu se nejvíce těším na pečení perníčků a cukroví s dcerou. Zdobení bytu. Jestli napadne sníh, tak na stavění sněhuláka a sáňkování.

 • Petra W. 1.12.2020 at 13:46

  Jee, jak jsem se na tyto články těšila (nejen kvůli výhrám). Já jsem stále ten čtecí typ a blogy mám moc ráda.
  Já jsem se moc těšila na dnešní ráno, jaké bude překvapení z adventního kalendáře. Trošku jsem se bála- protože jsem ho plnila dřevěnými písmenky (inspirace zde na blogu), jestli potěší. Naštěstí ano, když to přinesl Ježíšek… U nás totiž kalendář nosí Ježíšek, aby zpříjemnil adventní čas a čekání na Štědrý večer.

 • Soutěž duplo 1.12.2020 at 13:49

  Nejvíc se těším na to, že i dcera už bude mít z Vánoc trochu pojem, že syn už umí zformulovat, co by mu udělalo radost, že hned po příchodu domů musíme rozsvítit všechna světýlka a začínáme prozpěvovat koledy. A taky na to, že si vše zvládnu užít v klidu a v přítomném okamžiku.

 • Jana Seidlová 1.12.2020 at 13:50

  Já jsem se těšila moc na dnešní ráno, až ti moji tři rarasci uvidí adventní kalendář a rozsvítí se jim oči. Podruhé to určitě bude u stromečku.
  Jana Seidlová

 • Eliška 1.12.2020 at 13:50

  Nejvíce se těším na čas strávený s manželem a našimi třema syny. Na to, až budeme péct perníčky, až si každou neděli zapálíme svíčku, až si děti každé ráno rozbalí část vánoční šifry z adventního kalendáře a na naše víkendové procházky po lesech. Eliška

 • Maya 1.12.2020 at 13:53

  Nejvíc se těším na společné plnění úkolů z adventního kalendáře a také na závěr adventu – štědrý den, kdy se po dlouhé době sejdeme celá rodina s prarodiči, sourozenci a jejich dětmi… Bude to mazec vsichni v jednom domě, ale už pár let to nebylo tak si to užijeme 😍

 • Kačka 1.12.2020 at 13:54

  mně letos bude bohatě stačit, když se nám povede sejít se po 4 měsících s rodinou. Žijeme v Bavorsku a už je nám moc smutno. Mám taky tři malé děti a jsme zvyklí jezdit do ČR i třikrát do měsíce
  k.kata@centrum.cz

 • Vánoce 1.12.2020 at 13:54

  Těším se krásný čas s našimi dětmi. Už nyní chodíme po setmění na procházky vesnicí za objevy nových světelných výzdob. Čeká nás pečení perníčků a cukroví, kdy děti nadšeně hlásí svou pomoc a po odletu prvního plechu do trouby rychle mizí k televizi.
  Těším se na to kouzlo prvního okamžiku, kdy dětská očka uvidí stromeček s dárky 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 13:55

  Těším se teď na každý nový den, přibyla nám do rodiny další holčička tak je plno radosti a sledování pokroků. S tou starší jsou bezvadné partičky i kdyz mají mezi sebou šest let.

 • Dana Müller Mazan 1.12.2020 at 13:58

  Letos se moc těším že nejedeme nikam za rodinou ale užijeme si s dětmi celý den spolu u pohádek a teseni na Ježíška. Každý rok jsme cestovali na Štědrý den po rodině protože máme prababičky a babičky s dedousky daleko a člověk se nezastaví s dětmi aby jsme každýho navštívili. Takže letos pres PC a 25 a 26 k nim 😁

 • Věra Šimůnková 1.12.2020 at 13:59

  těším se na procházky s dětmi, čtení pohádek a tvoření vánočních dekorací

 • Lenka 1.12.2020 at 14:00

  Pro mě je letošní advent speciální hlavně v tom, že je manžel s námi doba, doba covidová má i hezké stránky. A tak tento nádherný čas zažíváme společně, jako rodina, ne jen jako máma a děti a tátovi to řekněme až přijde z práce. To je to, co mě letos nejvíc těší 🙂

 • Petra 1.12.2020 at 14:00

  Na fajn počtení ☺️

 • Hana Misery Charvátová 1.12.2020 at 14:01

  Ahojky! My se asi nejvíc těšíme, jak si letos konečně užijeme dělání vánočního cukroví. Loni jsem si pořídila Thermomix, který je naprosto skvělý pomocník v kuchyni, ale že jsem měla na konci listopadu čerstvé novorozeně, nemohla jsem moc péct. Letos si to chci vynahradit. A protože máme novou 3D tiskárnu, budeme mít i skvělý vykrajovátka, jaký nikdo jen tak nemá 😃

 • Lego soutěž 1.12.2020 at 14:02

  Těším se na náš první advent ve čtyřech 😍

 • Zuzana Tillerová 1.12.2020 at 14:04

  Máme doma třetí holku, které jsou aktuálně přesně dva týdny, takže se nejvíc těším, jak si letos s holkama ten advent společně užijeme! Doufám, že i se sněhovou nadílkou, to by bylo perfektní. Ale zvládneme to určitě i bez ní. Těším se, co ta mladší bude říkat na úkoly a tvoření, loni to ještě tolik nevnímala, těším se na zdobení stromečku a těším se i na ty dárečky, i když se také snažíme, aby to nebylo jen o nich… A úplně nejvíc se asi těším na ta světýlka v dětských očích a radost, ať už to bude z rozsvěceného stromečku nebo z toho kouzla, co bude kolem nás 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 14:04

  Těším se nejvíc na tu nádhernou dětskou radost, na jejich překvapené výrazy, letos si to už pořádně užije a zažije i naše mladší dcerka (2,5 roku) 🙂 Loni nám ještě při štědrovečerní večeři tlačila pod stolem do plenky 😀

  • Veronika 1.12.2020 at 15:24

   Letošní vanoce je mladší dcera uz větší a uz chape co a jak, takže uz jen ranní rozbalení prvního pytlíku v adventním kalendáři bylo skvělé. A o to víc se těším na Štědrý den

 • Tereza 1.12.2020 at 14:05

  Letos budeme mit poprve opravdovy stromecek i u nas doma a to uz za tyden, na to se moc tesim

 • Martina Machková 1.12.2020 at 14:06

  Mladšímu synovi je 3 a půl, dcerce o dva míň, a tak se těším, že letošní advent bude pohádkový a krásně dětsky kouzelný. Teď se nejvíc těším na nadílku od Barbory a pak na čerty, to je jasná věc (u nás jsou jen hodní čerti 😉 Syn poslední dobou poslouchá každý den Čertovskou pohádku na CD (někdy i 2x, chce si ji zapamatovat… 🙂 Dárky prckům ještě nic moc neříkají, ale na ježíškovskou nadílku a hlavně na tu atmosféru se těším za ně 🙂

 • Markéta K. 1.12.2020 at 14:09

  Já se nejvíc těším na společné pečení cukroví. Letos prvně bude pomáhat kromě starší dcery i syn – a byť to znamená mnohem větší nepořádek, mnohem delší čas než to upečeme, tak o to větší sranda to bude. Už jsme to na jednom druhu natrénovali, tak směle do dalších 🙂

 • Petra P. 1.12.2020 at 14:09

  Těším se na čas strávený s rodinou, na dětské těšení na Ježíška a jiskření v očích když vidí jakékoliv světýlka, na společné pečení, prostě na tu rodinnou pohodu 🙂

 • Adéla V. 1.12.2020 at 14:09

  Moc se těším na procházky zimními Jeseníky s celou rodinou.

 • Katka 1.12.2020 at 14:11

  Krásný den, těším se na každý den, kdy s dětmi otevřem nový pytlíček v adventním kalendáři, užijeme si tvoření vánočních přáníček, výzdobu, pečení cukroví… Je to nádherný čas 🙂

 • Nikola F. 1.12.2020 at 14:11

  Prostě na to jen tak být, užívat si, vnímat, cítit a plout ❤

 • Advent 1.12.2020 at 14:12

  Tesim se na pohodove svatky, jako kazdy rok. Syn uz objevil krasu svetylek v ulicich, tak je to hned radostnejsi.

 • Adventní čas 1.12.2020 at 14:13

  Nejdříve jsem se těšila na společné vyrábění adventního věnce. Letos kdy je dceři 6 let, jsem jí při zdobení nechala volnou ruku a tak moc jí to bavilo, že nakonec vyrobila i věnec na dveře pro babičku. Na plno si užíváme vánoční pečení (už máme perníčky) a u toho si pouštíme vánoční koledy. Těším se na celý adventní čas, který strávíme spolu v teple domova. A pak na velké finále, na tu radost, až najde po stromečkem své vytoužené dárečky. Mladší dcera má 2 roky a letos to vnímá zase o trošku více. Opět je to pro ní vše “poprvé” a to si chci užít na plno. Těším se až si společně nazdobíme vánoční stromeček. Těším se jak z něho budou tajně ujídat čokolády, strkat obaly pod gauč a já budu neustále vysávat opadané jehličí 🙂

 • Lucka 1.12.2020 at 14:16

  Soutěžím na blogu
  Já se těším na čas strávený s rodinou, na pečení cukroví (to už jsme začali), na vůni jehličí až ozdobíme stromeček, jsou to takové ty klasické věci, ale tenhle rok si jich budu vážit asi o kapku víc než jindy a bude to určitě takové intenzivnější… Mně vlastně vůbec nevadí, že nebude takový ten frmol, jako jiné roky, já si to celkem užívám…

 • Marie 1.12.2020 at 14:16

  Těším se na pohodu, vánoční pohádky a setkání s rodinou 🙂

 • Jitka Š.J. 1.12.2020 at 14:17

  Já se těším na radost v dětských očích 🤩 každý den máme nějaký úkol a já si poprvé užívám advent s pupíkem a ne s miminkem 😁 a vypadá to, že tatínek bude více doma ❤️ takže se těším na krásné rodinné období 🥰

 • Advent 1.12.2020 at 14:21

  Na pohádky… 🙂

 • Monika Plonková 1.12.2020 at 14:25

  Nejvíc se těším, že budeme mít přes svátky doma tatínka, takže se konečně vzájemně užijeme víc než pouhou hodinu denně, na vánoční pohodu u pohádek, pojídání cukroví a světýlka na vánočním stromečku 🙂

 • Marie Fačkovcová 1.12.2020 at 14:26

  Nejvíce se těším na klid, který si doma s dětmi prozijeme, těšení na Vánoce a adventní čtení.

 • Bohdana Pejchalová 1.12.2020 at 14:30

  tesim se na kazdy den, jaky bude, co spolu s holkama a tatinkem podnikneme, ze uz se trebas budou mene hadat..a moc si preji letos hodne snehu:))

 • Eva 1.12.2020 at 14:31

  Nejvíc se těším na krásný čas s dětmi a to, ze si ho s námi naplno užije i tatínek (ten homeoffice má něco do sebe) na pečení a to vánoční kouzlo a rozzářené dětské očička 😍

 • Na co se nejvíce těším 1.12.2020 at 14:32

  Já se těším na první společně pečení pernicku 😊

 • Cukroví 1.12.2020 at 14:36

  Těším se na společné pečení cukroví s naším synem.

 • Advent 1.12.2020 at 14:36

  Na letošní advent se moc těším. Nebudeme si ho užívat ve čtyřech, ale poprvé v pěti. Těším se, jak budu s holkama péct perníčky, užívat si světýlka, svíčky, chtěla bych vyrobit přáníčka…

 • Erika 1.12.2020 at 14:38

  Tesim se strasne na tvoreni s detmi, prochazky ve tmě s lucerničkou, pohadky , klid, vuni perničků a svařáku :). Starší syn má 3,5 roku, mladší 1,5, ale už jsou to parťáci a moc se těším jak si užijí advent a Vánoce.

 • Adventní čas 1.12.2020 at 14:40

  Nejvíc se těším na tu dětskou radost z každé vánoční maličkosti. Když jsme zdobili okna, dělali adventní věnec, už jsme dokonce pekli perníčky 😉
  No a až uvidí rozsvícený stromeček i naše nejmladší (18m), loni z toho ještě moc neměla. S dětmi jsou Vánoce nejkrásnější!

 • Eliška Gřešková 1.12.2020 at 14:42

  Nejvíce se těším, respektive už jsem v té pozici na RADOST v dětských očích. Můj 6 lety syn miluje Vánoce a všechno kolem něj, takže celý minulý týden odpočítávál dny, kdy může zapálit první svíčku na adventním svicnu. Moje 3leta dcera do těchto maličkosti ještě není úplně zapalena(což je fajn, pač nedochází k hadkam, kdo zapálí svíčku apod…) ale na Ježíška se těší.

 • Veronika Mlejnkova 1.12.2020 at 14:43

  Já se nejvíc těším nebo spíš doufám, že se o adventu a přes Vánoce všechno víc uklidní a lidé si zas začnou být blíž a nebudou na sebe jen zamracene koukat zpod roušky 🙂

 • Alena Havrdová 1.12.2020 at 14:46

  Nejvíce se těším na čas strávený s rodinou ať už u adventního věnce, při procházkách či výrobě vánočních dekorací.

 • Petra 1.12.2020 at 14:47

  Tesim se na snih, na prochazky, na peceni cukrovi s moji malou dcerou a na malovani ozdob se synem 🙂

 • Jana S. 1.12.2020 at 14:49

  Moc se těším, na šťastné a nedočkavé tváře dětí u adventního kalendáře. To jejich napětí a následně čistá radost, ať je tam malá sladkost nebo nějaká společně strávená aktivita.

 • Hana 1.12.2020 at 14:50

  Těším se na rozzářené oči naší skoro tříleté Julinky a na to, že se aspoň na chvíli sejde “širší” rodina.

 • Iveta H. 1.12.2020 at 14:54

  Těším se úplně na vše, co k Vánocům patří. Na tu radost dětí a jejich rozzářené oči, na pečení cukroví, na pouštění lodiček v umyvadle, na tvoření s dětmi, na zdobení stromečku, na pohádky, na otevírání adventních překvapení každý den, na tu atmosféru a rodinnou pohodu.

 • Katerina 1.12.2020 at 14:55

  Na to ze se po delsi době – snad – uvidime s širokou rodinou 🙈

 • Na co se v letošním offline adventu nejvíce těšíte? 1.12.2020 at 14:58

  Letos se nejvíc těším na Vánoční pohodu s rodinou a na vůni vánočního stromečku a cukroví 😉🎄

 • Bubator 1.12.2020 at 14:59

  Nejvice se tesim na posledni predvanocni a vanocni pohodu protoze dcerce jsou uz tri roky a dnes nastoupila do skolky a ja od noveho roku se opet vracim do prace, takze letos jsou posledni valeci a flakaci vanoce.

 • zzinka 1.12.2020 at 15:00

  Nejvíc se těším na tu upřímnou dětskou radost z drobností v adventním kalendáři a z dárků pod stromečkem.

 • Jana 1.12.2020 at 15:01

  Ja se tesim na to, az se nejmladsi prida k segram a budou pod stromečkem radosti pistet vsechny tri.

 • soutěž 1.12. 1.12.2020 at 15:01

  Nejvíc se těším na ty rozzářené oči naší skoro tříleté Johanky u vánočního stromku 😍

 • Marcela 1.12.2020 at 15:02

  Až si večer uvařím voňavý čaj, dám nohy nahoru a bude jen tak v tichu pozorovat zapálený adventní věnec. s našimi dětmi bohužel dost sci-fi

 • Jana Habásková 1.12.2020 at 15:02

  Já letos trošku věřím na zase poradnou zimu. A myslím, že se starší dcerkou (4 roky) teď nejvíc těšíme na první sněhovou vločky.:)

 • Květa 1.12.2020 at 15:05

  Nejvíce se těším, až nám víc představíte Violku.

 • Zuzan 1.12.2020 at 15:07

  Nejvíc se těším právě na ty různé zážitky 🙂 Pečení cukroví, bobovačky, koulovačky, stavění sněhuláků a třeba i lyže 🙂 A na různá setkání..s rodinou a kamarády, které jsme hodně dlouho neviděli.

 • S. 1.12.2020 at 15:10

  Tesim se na volno, nicnedelani a na klidne chvile s detma (tak par minut denne :)). Doufam, ze potkame s rodinou, uz je nam to vsem dlouhe.

 • Lenka 1.12.2020 at 15:13

  Tesim se na spolecne chvile s nasimi detmi a muzem. Uzivame si to uz od vikendu, kdy jsme vyrabeli adventni venec, pekli pernicky, zdobili okna, po vecerech jsem dodelavama adventni kalendar. Z nej se dnes rano klukum hned rozzarila ocka. Budeme doufat, ze nas neskoli zadni bacili a ze si uzijeme prochazky po tme, koukani po svetylkach, vyrabeni pranicek, peceni dalsiho cukrovi, apod.

 • Katka 1.12.2020 at 15:19

  Mám moc ráda adventní čas a přípravy na Vánoce, tak se těším, jak si to s klukama společně užijeme. Jak budou každý den otevírat adventní kalendář, jak se budeme scházet u zapálené svíčky na adventním věnci, jak budou pozorovat Vánoční světýlka v ulicích…

 • Radka C. 1.12.2020 at 15:24

  My si uzivame prvni advent v peti. Co se nam rozrostl tym nejak vic si uzivam okamziku ted a tady a mene resim co bylo a bude a co jsem nestihla. Nejvice se tesim na spolecne peceni (aspon pernicky myslim zvladneme), na vybirani a zdobeni stromecku.

 • advent 1.12.2020 at 15:25

  nejvíce se těším na dovolenou a společně strávený čas s rodinou, ať už při společném pečení nebo na výletech v přírodě. teď už to vypadá, že snad otevřou i muzea a zoo 🙂

 • Iva 1.12.2020 at 15:30

  Tento advent se těším na to, že starší syn už začíná Vánoce a vše kolem toho více vnímat, má radost z výzdoby, ze světýlek apod. A taky se těším, že tyto Vánoce poprvé strávíme v novém domě 🙂

 • Michaela F. 1.12.2020 at 15:31

  Na pohádky, sníh, pečení perníčků s dětmi…je toho hodně a čím jsou děti větší tím je to lepší.

 • Jolana 1.12.2020 at 15:31

  Těším se na to těšení ❄️🎄❄️

 • Martina Boučková 1.12.2020 at 15:33

  tesim se az budeme spolecne koukat na pohadky a uzivat si vanocni atmosferu

 • Monika M. 1.12.2020 at 15:34

  Těším se na čas strávený s rodinou, na odpočinek u pohádek a hlavně na rozzářená očička mých holčiček ze všech zážitků a dárků co nás čekají 🙂

 • Verča S 1.12.2020 at 15:43

  Milá Míšo, tady na blogu se těším na každodenní inspiraci na smysluplné dárky a tipy na výlety. U nás doma, se těším na rozbalování pytlíku adventního kalendáře, společné pečení cukroví. ( i když pečení perníků v kombinaci šestiletý a dvouletá byl opravdu zážitek :). )

 • Anna 1.12.2020 at 15:44

  Na chvíle s rodinou

 • Marie Formánková 1.12.2020 at 15:45

  Jako každý rok se těším na to, jak celý advent a svátky budou prožívat děti. Na to, že se snad sejdeme s rodinou, protože jsme letos ty setkání dost omezili. Na pečení cukroví s dcerou, na výzdobu a svařák.😄

 • Lenka B. 1.12.2020 at 15:46

  Těším se až budeme chvíli spolu, ne že děti vidí tatínka hodinu před spaním. Syn 3 roky už vše vnímá, těší se a pomáhá.

 • Michaela Kadlecová 1.12.2020 at 15:58

  Těším se, až si ve městě dám svařák a o víkendu budu péct se sestrou a jejími dětmi cukroví, poslouchat vánoční písničky a užívat si, že můžeme být zase spolu 🙂

 • .. 1.12.2020 at 16:02

  Ja se vzdy tesim na rozzarene ocka synka, kdyz vidi vsude vyzdobu, svetylka a pak i ty darecky. Ted co maji svetylka i ve skolce, konecne chodi dobrovolne 😉

 • Anna Hrabinová 1.12.2020 at 16:03

  Těším se na společné klidné chvilky při čtení předvánočních knížek… a na radost v očích těch našich mrňousů…

 • Pavlína M. 1.12.2020 at 16:07

  Nejvíce se těším na společné chvíle s rodinou.

 • Pavlína Vodička 1.12.2020 at 16:11

  Nejvíc se těším na společné procházky, hraní a pohádky. Letos jsme na Vánoce poprvé 4, takže to bude zase jiné.

 • Klára 1.12.2020 at 16:15

  Nejvíc se těším na to, že budeme spolu a na tu nekonečnou dětskou radost, která se šíří domem, když se pod stromečkem objeví vytoužené dárky…

 • Lego 1.12.2020 at 16:16

  Najviac sa tesim na peceni pernickou s dievcatami a na to, ze sa snad vypravime konecne za rodinou, ktoru sme nevideli od leta.

 • Hana Gottwaldova 1.12.2020 at 16:17

  Možná to bude neoriginalní, ale těším se, že budeme s rodinou společně. Minulý rok jsme byli v nemocnici a nepřála jsem si nic jiného než být doma…

  • VeronikVilímová 1.12.2020 at 19:51

   Letos mají děti kreativní adventní kalendář, takže se těším na společné strávený čas při vyrábějí ozdob na stromeček a betlému. A na celý ten předvánoční čas, pečení, koledy a vše co k tomu patří ♥️

 • Milada 1.12.2020 at 16:20

  Zajímá mě lití olova. Kdysi dávno jsme to dělali s dědečkem, ještě po staru u rozpálených kamen, to už je ale snad 50 let zpět. Teď by bylo pěkné to oživit s vnoučaty.

 • Petra 1.12.2020 at 16:44

  Nejvíc se těším na synovo prožívání svátků. Každý rok (jak roste) je to úplně jiné. Letos jsou mu 4 a zas advent a Vánoce získávají úplně jiné rozměry. 🙂

 • Andrea Pazderská 1.12.2020 at 16:47

  Na již 4. společné Vánoce s naší Eliškou, která Vánoce již krásně vnímá a je šťastná z každého jedinečného okamžiku. Letos budou ještě nádhernější, protože jsme už 4. Nejvíce se ale těšíme na to, že budeme daleko více spolu, než obvykle. Míšo, Veselé Vánoce <3

 • Petra V. 1.12.2020 at 16:57

  Na první Vánoce s ukecanou holčičkou 😍

 • Verca 1.12.2020 at 16:58

  Tesim se na cukrovi a na co se urcite netesim jsou prvni Vanoce se dvema detma, zatimco uz budu pracovat

 • Hanka S. 1.12.2020 at 17:01

  Těším se na jakékoli tipy pro pětičlenné rodiny (výlety, hračky, zábava, trávení volného času). Máme děti přibližně stejně staré (včetně nejmladší), takže čerpám ráda inspiraci.

 • Katka 1.12.2020 at 17:09

  Nejvíc se těším na sžívání naší rodinky, která se dneska rozrostla o chlapečka 😍

 • Veronika Fonodyova Bomborová 1.12.2020 at 17:13

  Na co se těším nejvíc? Na tu radost v dětských očích. Ty dva mí rošťáci se dokáží radovat z každého ozdobného okna, ze stromečku na náměstí, z kazdeho připomenutí, že ..uz je prosinec, už se to blíží….milují Vánoce 🙂

 • Marie 1.12.2020 at 17:45

  Nejvic se tesim na to, jak se s nejmladsim ditkem vratime z nemocnice domu a uzijeme si ten krasny predvanocni cas spolecne s tatou a dvema starsimi! Jeste pred hospitalizaci jsme stihli koupit stromek a nazdobit perniky, takze letos mame opravdu pekne naslapnuto. Mam motylky v brise, jen na to myslim 🥰

  • Vánoce jsou za dveřmi 1.12.2020 at 18:32

   Nejvíce se těším na klid a pohodu, až se budeme dívat na pohádky a zobat cukroví, až nás navštíví babičky a dědeček a budeme všichni spolu ✨🎄💕

 • . 1.12.2020 at 17:46

  Těším se na čas strávený s manželem a dcerami, budeme péct a vystřihávat vločky a vyrábět, co nás napadne. A vzhledem k tomu, že obě dcery jsou vánoční děti, tak nás čeká narozeninová oslava. ❤️

 • Eliška 1.12.2020 at 17:50

  Těším se na 1 narozeniny mé druhé dcerky 🙂

 • Adéla B. 1.12.2020 at 17:52

  Letošní advent trávíme poprvé ve čtyřech. Moc mě baví všechno vysvětlovat starší dceři (2,5 roku) a pak koukat, jak to ona vykládá malému braskovi (3mesice). Těším se na pečení cukroví a hlavně na rozbalování dárků, protože letos poprvé z toho má opravdu rozum a pořád se na Ježíška ptá 🙂

 • Daniela Mašková 1.12.2020 at 17:58

  A já se vlastně těším na všechno, na Mikuláše, na zdobení stromečku, na pečení cukroví.. Starší dcerka už to vnímá zase jinak a pomáhá s pečením, ta mladší si to užívá po svém a má jiskřičky v očích u každé “nové” věci 🙂 a taky se těším, že se po dlouhé době snad uvidíme celá rodina

 • Jana 1.12.2020 at 18:03

  Na advent se těším každý rok. Nejraději mám to očekávání a že jsme jako rodina spolu☺️

 • Jana 1.12.2020 at 18:03

  Na vánoce těšíme všichni každý rok, ale letos obzvlášť.Naše vnučka narozená loni těsně po vánocích, už si bude vše užívat s námi, světýlka, sezení u svátečního stolu, ván.stromeček, andělské zvonění zkrátka vše, co dělá vánoce vánocemi 🙂

 • Jana 1.12.2020 at 18:07

  Nejvíc se těším na tvoření výzdoby s dcerkami, plnění úkolů z adventního kalendáře a pečení.

 • Eva Janečková 1.12.2020 at 18:17

  Nejvice se tesim, az budu mit chvili pro sebe. I kdyz ma byt advent chvile klidu a odpocinku, u nas to ted neplati. Stehujeme se do noveho bytu, takze mame starosti nad hlavu.
  Takze pro me chvili byt uplne sama by byl nejkrasnejsim darkem. 😊

 • Eliška 1.12.2020 at 18:21

  Já se těším společně s mými kluky na procházky za tmy, kdy omrkneme světýlkovou výzdobu v našem bydlišti a budeme nahlížet do oken a vymýšlet příběhy o těch co tam bydlí. Taky na pohádkový televizní program, na zvyky a tradice co přináší adventní čas a na poklidné večery se svařákem nebo vaječňákem

 • Jana 1.12.2020 at 18:21

  Těším se strašně moc. Těším se, jaké to bude pod stromečkem s naší malou prďolkou. Letos poprví už ví, co ji čeká a těší se na Ježíška. A já se těším také na klid a pohodu, na vánoční atmosféru, kdy jde člověk večerním městečkem, v okolí svítí světýlka a ve vzduchu je očekávání budoucího.

 • Tereza 1.12.2020 at 18:22

  Na pohádky 🙂

 • Andrea S. 1.12.2020 at 18:27

  Ahoj Míšo, jak moc mi tohle čtení chybělo 🙂 opravdu, na každý článek se hrozně těším a čerpám z něj pozitivní energii i nápady na cesty, do života a ten klid rodiny 🙂
  ani nevím, jestli se letos těším na Vánoce. Přijde mi to vše takové smutné letos. ale těším se na ta rozzářená dětšká očka u stromečku, protože si to umí vše naplno užít a ta radost bude neskutečná 🙂

 • Advent 1.12.2020 at 18:31

  Letos jsem si společný čas s dcerami užila víc než kdy jindy a to kvůli (díky?) koronaviru. Těším se, že letos upeču více druhů cukroví než dříve a že nechám daleko za sebou předvánoční shon, protože dárky už mám všechny koupené.

 • Jana S. 1.12.2020 at 18:31

  Nejvíce se těším na čas strávený společně s rodinou a na pohádky.

 • Kristyna 1.12.2020 at 18:35

  Nejvíc se těším na to, že si ten čas užijeme v poklidu domova poprvé ve 4. Pak taky na Mikuláše, který přinese pytlikovy adventní kalendář, dcera se na nej těší cely rok.

 • Kateřina 1.12.2020 at 18:38

  já se těším na rodinu a doufám, že nás korona nerozdělí

 • Evi 1.12.2020 at 18:44

  Nejvíc se těším na ty hvězdičky ve zvídavých očích dětí…to čisté nadšení, radost z dané chvíle…

 • Vendy 1.12.2020 at 18:45

  Těším se na pečení perníčků s dcerou (2,5 roku)

 • Kamila M. 1.12.2020 at 18:48

  Nejvíc se těším na radost dětí, z výzdoby, svetylej, jídla, dárečků a na společné procházky osvětlenou Prahou.

 • Lenka 1.12.2020 at 18:48

  Nejvíc se těším na pečení cukroví

 • Adventní čas 1.12.2020 at 18:52

  Nedokáži říct jednu věc na kterou se těším. Tak celkově na celý ten čas, vytváření výzdoby, pečení cukroví, večerní procházky ozdobenou vesnicí. Společně strávený čas u pohádek… ☺️
  Děkuji za kalendář😉

 • Katka 1.12.2020 at 18:54

  Těším se na to, jak budeme s 2,5letou dcerou zdobit poprvé stromeček. V loňském roce to ještě v jejím věku moc nešlo:)

 • Jana 1.12.2020 at 19:01

  Těším se jako vždy na světýlka a na ty rozzářené oči dětí u každé světelné výzdoby na kterou při procházkách narazíme. A v online světě se těším a dočkala jsem se tady adventního kalendáře a soutěží 🙂

 • Helena 1.12.2020 at 19:04

  Nejvic se tesim,az nastane Stedry den, az najde pod stromem letosni nejvetsi prani, ktere se ditka drzi uz od jara 😉

 • Dana 1.12.2020 at 19:05

  Letos jsme poprvé ve třech, tak je vše klidnější a přizpůsobené miminku. Těším se na společné vycházky a okukování světýlek.

 • LS 1.12.2020 at 19:12

  Na koledy, čas strávený SPOLU, pečení cukroví a radost dětí <3

 • Lenka 1.12.2020 at 19:12

  Nejvic se tesim na prvni vanoce naseho nejmladsiho syna a na uprimnou radost tech dvou starsich

 • Soňa 1.12.2020 at 19:17

  Na co se těším?

  Na Maxíkovi narozeniny, na čas strávený spolu. Na otvírání adventních okýnek, kde na děti čekají zajímavé úkoly. Na víkendové výlety. Před Vánoci to trochu opět zabolí u srdíčka😔…. Letos poprvé strávíme Vánoce na horách.. Netěším se jen na to balení zavazadel na hory 😁

 • Míša Galářová 1.12.2020 at 19:20

  Letos to vypadá, že by sme mohli vše stíhat snad v poklidu. Letošní adventní kalendář předán dnes (většinou to stíhá až Mikuláš), výzdobu máme od víkendu, jen ten adventní věnec chybí (zapomněla jsem pořídit svíčky). Prckové chodí oba s radostí do školky, tak budu mít snad s polovičním úvazkem dost času na přípravy a s dětmi si pak už budem užívat jen společné tvoření a pečení.

 • Milada 1.12.2020 at 19:21

  Na adventní čas se těším každý rok a to nejvíc kvůli dětem,asi jsem je nakazila a prožíváji výzdoby a dělání věnců stejně pozitivně jako já a to jsem moc ráda. Každý den se těším na natěšené děti ráno když jdou otevírat balíček,pokaždé najdou něco jiného s úkolem hádankou a podobně.

 • Katrin 1.12.2020 at 19:27

  Letošní offline advent je poprvé ve 4 s naší malou Sofinkou (10. měsíců). Těším se na její rozzářené očka jak uvidí poprvé vánoční stromeček a jak ji starší bráška (4 roky) vše ukáže a budou tu radost sdílet spolu ❤️

 • Odoved 1.12.2020 at 19:42

  Nejvic se tesim, ze budeme vsichni spolu v klidu doma. A kdyz napadne snih a budou jednou bile vanoce nebude to mit chybu.

 • Nikol Červinková 1.12.2020 at 19:53

  Na radost našich dětí.. Taky na cukroví

 • Simona 1.12.2020 at 19:57

  Já se snažím užívat každou chvilku s holkama, mám v plánu hodně tvořit, péct, číst a snad i sáňkovat. Příští rok už budu nejspíš v práci, o to intenzivněji to vnímám.

 • Marcela 1.12.2020 at 20:04

  Tesim se!!! Uplne na vsechno!!!

 • Martina 1.12.2020 at 20:07

  Vzhledem k tomu, že jsem v září nastoupila do práce na celý úvazek a je to se dvěma školkáči frkot, tak se nejvíc těším na ty klidnější adventní dny s milými rodinnými chvilkami a činnostmi:-)

 • HankaJo 1.12.2020 at 20:09

  Já si moc užívám to, ze holky proste věří, věří na zázrak, mají pusu dokořán, když se vrátí ze skolky a na zdi vysi adventní kalendář – jak se tam asi dostal jim nedá ani spat😉. Proste je fajn si to užívat stejne jako ony👍

 • Hana 1.12.2020 at 20:15

  Těším se na pečení cukroví s tříletým synem, moc rád pomáhá.

 • Jana Morávková 1.12.2020 at 20:17

  já se strašně těším na relax s cukrovím u pohádek 😀

 • Ježíšek 1.12.2020 at 20:18

  Nejvíce se těším na Vánoční tvoření, na pečení cukroví, na to, jak budou děti ujídat mouku, cukr a hotové těsto. Těším se na vyhlížení Ježíška a záři v jejich očích, až zazvoní zvoneček 🙂 Těším se na společně strávený čas a na rodinný klid a pohodu 🙂

 • Aneta 1.12.2020 at 20:24

  Těším se na všechny tradice, které během adventu podnikáme. A hlavně na to, že díky dětem, které jsou zas o rok starší, bude vše letos zas o něco jiné.

 • Romana 1.12.2020 at 20:29

  Na pečení cukroví s dcerou.

 • Lenka R. 1.12.2020 at 20:29

  Těším se na atmosféru u adventního věnce a stromečku, na zpívání koled s dětmi, na světýlka v oknech a samozřejmě svařák :))

 • Vlasta 1.12.2020 at 20:30

  Já si naordinovala celý prosinec bez ig a fcb a těším se na klid, pohodu a hlavně zpřítomnění a užívání si adventu s dětmi při plnění různých úkolů z adventní ho deníku, který jsem jim vyrobila.

 • Petfruf 1.12.2020 at 20:30

  Já se moc těším, že letos nemusíme vymýšlet dárky. Dali jsme si ultimátum a dáme dárky jen dětem a proto to bude adventní čas hlavně o nich. Starší dceři je 3,5 roku a už prožívá to kouzlo, mladší je jako Violka, tak tam bude nadšení z balicího papíru a mašlí. Letos to prostě bude klidný a magický čas…

 • Monika 1.12.2020 at 20:32

  Nejvíce se těším na to, že dostanu Váš kurz a taky na to, že to budou první Vánoce s naším 11.měsíčním synem a budou zase jiné, než všechny ty předchozí. Tím jsem si jistá již teď.

 • Nikola 1.12.2020 at 20:32

  Těším se naprosto na vše, letos poprvé ve třech. Těším se na malého reakce, na společné užívání svátku, na výlety, na vše 😍

 • Lenka 1.12.2020 at 20:33

  Nejvíc se těším, jak budeme s dětmi péct cukroví a u toho zpívat koledy, otevírat každý den nové okénko v adventním kalendáři a dívat se na pohádky. Zároveň se těším, co na to všechno bude říkat náš nejmladší prcek.

 • Na co se těším 1.12.2020 at 20:35

  Nevím, zda offline, protože se těším na tento adventní kalendář, na tipy a doporučení…a i soutěže 😊 a jinak se těším na rozzářené oči dětí při procházce osvětleným městem a společné pečení, kdy budu zároveň trochu na nervy 😂

  • Soutěž 1.12.2020 at 20:54

   Nejvíce se těším na tu radost v očích syna (2 roky), který vlastně teď poprvé začíná chápat Vánoce, všem říká, že Ježíšek přijde za měsíc a přinese dáreček :D.

 • Veronika Budínská 1.12.2020 at 20:36

  Dobrý večer 😊 Vaš každoroční adventní je úžasný.. Plný krásných dárků 🎁 články od vás mi chyběli, tak snad si to teď vynahradíme.. Vánoce offline si chci užít s rodinou, pohádkami a hlavně ve zdraví!

 • Duplo 1.12.2020 at 20:37

  Tesim se, ze se pojedeme podivat do Prahy a konecne si ji klidne projdeme bez davu a front 😉

 • Lucie 1.12.2020 at 20:41

  Budeme s holkama péct cukroví

 • Petra 1.12.2020 at 20:43

  Těším se na čas s rodinou.

 • Petra 1.12.2020 at 20:43

  Já se těším na každou chvilku se synem, protože je to asi poslední advent, který strávíme celý spolu doma a zároveň syn letos poprvé více advent vnímá a prožívá.

 • Ivana 1.12.2020 at 20:43

  Těším se na společně strávené chvilky s dětmi, pečení cukroví, zdobení domova i stromečku a nejvíc na radost v dětských očích na Štědrý den 🙂

 • Hana 1.12.2020 at 20:45

  My jsme začali díky lockdownu slavit úplně všechno a zjistili jsme že to dceru neskutečně baví a obohacuje a protože máme doma teď Američana tak máme po Díkůvzdání a první adventní neděli a těšíme se na Barborky 😂

 • Anna 1.12.2020 at 20:45

  Nejvíce se těším na to, že si advent užijeme poprvé ve třech s naší holčičkou a budeme se společně radovat z toho, jak poprve uvidí zapálené svíčky, nazdobený stromeček apod. 🙂

 • DUPLO 1.12.2020 at 20:45

  Moc se těším na všechny vánoční tradice…již jsme s dcerkou upekly perníčky, pripravily vánoční výzdobu, napsaly dopis Ježíškovi a spousta zážitků na nás ještě čeká ❤.

 • Eva H. 1.12.2020 at 20:46

  Nejvíc se těším na tu magickou sílu Štědrého dne a to, že si mohu vychutnávat radost v očích mých dětí v teple domova.

 • Šárka 1.12.2020 at 20:47

  Na co se těšíme? Určitě na čtení vánočních knížek, nyní jsme dočetli Čertici bertici a nyní je na řadě Moje nejkrásnější Vánoce. Začali jsme péct cukroví, napad sníh, bobovali jsme. Tak jen tak dál si užívat to kouzlo Vánoc… ❤️

 • Veronika 1.12.2020 at 20:50

  Těším se na zdobení stromku s dětmi, koukání pohádek a procházky snad v křupavém sněhu ☺️

 • Pavla 1.12.2020 at 20:51

  Já se moc neumím těšit, protože dokud nemám všecko podrobně promyšlené tak trnu; ale zato se ten letošní advent budu snažit průběžně směřovat do pohody a co nejvíc si s kluky užívat drobnosti. Dneska jsme takhle začali pohádkou S čerty nejsou žerty, neplánovaně, prostě se to krásně sešlo 🙂 a tak je to pro mě pak vždycky nej..

 • Katka 1.12.2020 at 20:51

  Offline nebo online, já v tom veliký rozdíl nevidím. Tak i tak jsme spolu, užíváme se všeho co k adventu patří. Letos poprvé teda adventní kalendář s úkoly a malou sladkostí a oříšky, tak jsem zvědavá, jak je to bude bavit ☺️

 • Lucka B. 1.12.2020 at 20:52

  Těším se, že už půjde synátor příští týden do školy (je v 8. tř., dítě s PAS v běžné ZŠ). My si trochu doma i v práci (kam teď syn se mnou chodí) odpočineme a budeme si moci konečně začít advent užívat – procházka po rozsvěceném městě, udělat výzdobu, upéct pečivo… Momentálně na to, díky distanční výuce, není čas ani energie. A v práci se těším na předávání dárků z akce Krabice od bot.

 • Monika M. 1.12.2020 at 20:54

  Tesim se na milion vycházek za světýlky, těším se na radost dětí při výrobě cukroví, a u tebe se těším na tipy na dárky 🙂

 • Zuzka 1.12.2020 at 20:56

  Těším se, jak budu dělat to co vždy, budu se svoji rodinou, budeme chodit ven na procházky a pect cukrovi

 • Kristýna 1.12.2020 at 20:57

  Těším se až moji kluci poprvé spatří vánoční stromeček, těším se na ten šťastný výraz při čekání na Ježíška. A celkově na společně strávený čas s rodinou, kdy se všechno zastaví a zklidní 🙂

 • Offline vánoce 1.12.2020 at 20:58

  Ja jsem letos pro holky 3 a rok vyhrala bojovku pro nejmensi, od nevylecitelne optimistky, takze za nas je to jasne. Chtela jsem jim vyrabet adventni kalendar, ale jeste to rok pocka, protoze 19 mizime do teplych krajin a Vanoce tak u nas budou drive:)

 • Lucka 1.12.2020 at 21:07

  Těším se až budeme pect se synem cukroví, letos snad poprvé pořádně. A taky na jeho radost ze stromečku. Loni už se mu moc líbil, letos už ho pomůže i zdobit určitě:-)

 • Simona Loňková 1.12.2020 at 21:08

  Jsou to první Vánoce, které nestrávím sama s dětmi, ale i s milujícím mužem a jeho rodinou. Nová babi a děda už teď vytváří dětem super atmosféru. Nikdy jsem nebyla tak vděčná

 • Diona.ea 1.12.2020 at 21:11

  Těším se nejvíce na tu dětskou radost v očích mých dětí.

 • cervenkaobecna 1.12.2020 at 21:12

  nejvíce se těším ze společného vyrábění a chystání adventu se synem – už mi dorostl do věku, kdy může pomáhat v učící věži. dnes pomáhal péct perníčky a byl naprosto nadšený, včera jsme tiskátkami zdobili balicí papír.

 • Eva Sp 1.12.2020 at 21:15

  Těším se na pečení cukroví, pohádky, procházku za tmy vánočně osvětleným centrem města a rozzářené dětské oči 🙂

 • Katerina 1.12.2020 at 21:20

  Ja se nejvic tesim, ze letos budeme poprve ve ctyrech a taky ze jsem se konecne naucila Vanoci tolik nestresovat a vic si je uzivat 💞

 • Radka Š. 1.12.2020 at 21:20

  Těším se na každou přítomnou chvíli s jiskrickami tužeb, překvapení, očekávání v očích našich dětí. A na rozsvícený stromeček u nas doma.

 • Martina K. 1.12.2020 at 21:22

  Pěkný den, já se těším na celý tento čas, protože děti jsou ještě malé a věří, že celé ty vánoce jsou prostě kouzelné a díky nim je mám taky takové.

  • Moni 4.12.2020 at 9:18

   Těším se na pečení cukroví u našich i s dětmi, čas strávený s rodinou:)

   (Na FB mám stejně jméno, ale jiný mail)

 • Buroška 1.12.2020 at 21:22

  Vánoce miluji! Chystání ozdob, pečení cukroví, vymýšlení adventního kalendáře a aktivit během adventu (díky Vám Míšo mám těch nápadů teď spoustu 🙃). Ale nejvíce se těším na nadšení mých dvou dětí a snad budou u stromečku rozzářená dětská očka a o mnoho let později spousta krásných vzpomínek na předvánoční čas.

 • @martifie 1.12.2020 at 21:25

  Moc se těším na 2. Vánoce s dcerou. Je ji 1,5 roku a moc mě baví pro ní vše chystat aby měla radost. A také na setkání s rodinou v poklidu, vždy mají vanocni navstevy takovou pohodovou atmosféru a kouzlo.

 • Eva N. 1.12.2020 at 21:27

  Nejvíce se těším na pečení cukroví, svařák a nové příspěvky na blogu 🙂

 • Petra 1.12.2020 at 21:30

  Dobrý den,
  každým dnem se nám má narodit třetí miminko, tak se těším na první dny/týdny s tímto drobečkem v období adventu. Toto je moje velice oblíbená část roku – těšení se na Ježíška. 🙂
  Těším se, jak si letošní Vánoce užijeme poprvé v pěti členech a co na miminko budou říkat straší bráškové 😉

 • Lenka 1.12.2020 at 21:32

  Vlastně na uplně to stejné jak loňské Vánoce, na rozzářená očka mých holek, společný čas u her, knížek, pohádek, prostě na to, že si užijeme jen tak jeden druhého.

 • Míša M. 1.12.2020 at 21:35

  Já se moc těším na vše, co s Vánoci souvisí. Je to kouzelné období, když si ho umíme užít a ne se stresovat tím, co by mělo být. Snad se to nám i Vám všem povede. Držím pěsti.

 • Lucie 1.12.2020 at 21:38

  Miluji Vanoce a cas straveny s rodinou u horiciho krbu u rodicu. V techto vikendovych dnech chci poprve zdobit pernikovou chaloupku, udelat dalsi varku pernicku a neco dalsiho upect. Chystame se znovh zkusit upect vanocku. Tesim se na nejake pohadky a jezeni cukrovi. Planujeme o svatcich kazdorocni vyspal nekam do kopcu.

 • áďa 1.12.2020 at 21:39

  Nejvíc se těším právě na ten večerní klid a pohodu obohacenou překvápky a články z adventního kalendáře 🙂

 • Petra 1.12.2020 at 21:41

  Letos už máme syny ve věku (3 a 5 let), kdy vše kolem Vánoc krásně vnímají a těší se z každého světýlka, ozdoby či vánoční písničky. Dneska jsem třeba dělali okružní jízdu po rozsvíceném městě a musela jsem se smát jak doslova křičeli při zahlédnutí jakéhokoli osvětleného místečka a všechny ty stromečky, hvězdičky a vločky si moc užívali. Je krásné to pozorovat a těším se především na to, až budeme všichni 4 i s tatínkem společně doma nebo kdekoli jinde, protože poslední měsíce se nám to kvůli práci příliš nedařilo

 • Advrnt 1.12.2020 at 21:42

  Jako každý rok se těším na společné pečení cukroví a perníčků, výrobu dekorací, ozdob na stromeček, rozbalování dárečků v adventním kalendáři, večerní procházky a pozorování světýlek v oknech a nejvíc na to, jak to všechno kluci milují a ze všeho se radují. Ta jejich radost je na tom všem to nejkrásnější 😉

 • Eva 1.12.2020 at 21:46

  Tesim se na kazde chvile, ktere jsou s adventem spojene. Od ranniho otevirani adventni ho kalendare, peceni, zpivani koled, vanocnich priprav a vsech laskomin..

 • Lenka D. 1.12.2020 at 21:54

  Nejvíc se těším, jak bude Vánoce víc vnímat už i mladší dcera a na její a synovu radost ☺️

 • Zuzka 1.12.2020 at 21:55

  Těšíme se na celý adventní čas s naším 16M chlapečkem a že mu můžeme předávat všechny krásné vánoční tradice,které předali naší rodiče nám. ♥️♥️♥️

 • Lkuc 1.12.2020 at 21:56

  Těším se na atmosféru, nazdobime stromek.drive. Nutně potřebujeme dobrou náladu a příjemné zážitky.

 • Petra 1.12.2020 at 21:56

  Nejvíce se těším na pečení cukroví a na pohodičku u pohádek 😊

 • Luciik 1.12.2020 at 21:59

  Přeji krásný adventní čas 🎄
  Já se těším až sundám roušku, Sednu domů k pohádkám a budu si užívat děti, rodiny, protože být spolu ve zdraví je ten největší dar… Letošní rok snad všem “nakopal zadek” a lidí si začnou vážit jeden druhého. Na tohle se těším, taky na ti hromadu jídla 💌🍀

 • Lucie K. 1.12.2020 at 21:59

  Těším se na to, že to budou první vánoce, které bude naše skoro dvouleta dcera vnímat a na to jakou bude mít radost z dárků. A taky na to, že to zároveň budou poslední vánoce, které budeme slavit ve třech 🙂

 • Renata 1.12.2020 at 22:07

  Asi se paradoxně těším nejvíc na pečení cukroví, které je s dětmi extra náročné 🙂 ale dá domu tu pravou vánoční vůni a navíc je to tak baví 🙂

 • Lucie 1.12.2020 at 22:18

  Těšíme se na první Vánoce jenom my sami s manželem a roční dcerkou. Poprvé ve svém novém domě. ❤️

 • Veronika 1.12.2020 at 22:25

  Nejvíce se těším na první Vánoce ve třech 🎄🤍. První Vánoce Jako rodina 👨‍👩‍👦

 • Martina 1.12.2020 at 22:28

  Miluju naše Vánoce! Těším se na to krásné čekání celý adventní čas, kdy s dětmi doma vyrábíme dekorace, tvoříme, zpíváme, pečeme…

 • Petra V. 1.12.2020 at 22:46

  Bez Vaseho adventniho kalendare by to pro me snad uz nebyly ty prave Vanoce, dekuji za nej a za vás 🙂
  Těším se na atmosféru Vanoc obecně, svetylka v oknech i detskych očích, peceni pernicku, mame v planu vanocni vystavu na zamku Loučeň, pohadky a kakao a tak vse obycejne i neobycejne 🙂

 • Martina P. 1.12.2020 at 22:49

  Najviac sa teším na spoločne strávený čas, ktorý bude o to intenzívnejší, že sme sa dnes dozvedeli, že syn – druhák – musí byť 10 dní v karanténe a dcéra – škôlkarka – musí kvôli tomu zostať tiež doma. A najmenšia (20 mes.) sa bude veľmi tešiť, že sa má s kým hrať 🙂

 • Tereza V. 1.12.2020 at 22:49

  Nejvíce se těším na to, jak děti budou Vánoce prožívat, na atmosféru a setkání s rodinou. Milujeme Vánoce.

 • Martina 1.12.2020 at 23:00

  Letošní advent trávíme poprvé ve čtyřech a je to výzva si ho užít

 • Michaela 1.12.2020 at 23:00

  S dcerkou už se těšíme na pečení cukroví, věne jsme si doma vyrobili, na vánoční koledy a klid s rodinou 🙂

 • Baruše 1.12.2020 at 23:03

  Nejvíc se těším na celkovou atmosféru a vůni Vánoc a cukroví.A na to že si to hezky i s našima holčičkama užijem bez stresu a shonu

 • Martina Krehelova 1.12.2020 at 23:07

  Tesim sa, dufam, na sustredenejsi a pokojnesi cas s mojimi 2dievcatami, nato ako najmladsej dcerke ukazem zvyky nasej rodiny. Na cas, kedy sa budene tesit a cakat na Prichod Toho Najdolezitejsieho a nato, ajo si starsia dcerka uvedomuje hĺbku Vianoc v inom rozmere nez len jedlo a hracky❤️

 • Iva 1.12.2020 at 23:07

  Na co se nejvíc těším? Na ty rozzářená dětská očička – při rozbalování každého pytlíčku adventního kalendáře, z rozsvícené výzdoby, z každé zapálené svíčky na adventním věnci, z pečení perníčků a ostatního cukroví, vyzdobených oken, pouštění skořápek a samozřejmě pod vánočním stromečkem, to je nepřekonatelné 🙂

 • Lucia 1.12.2020 at 23:11

  Na spolocne pecenie a zdobenie medovnickov a tu zvysujucu sa nedockavost deti, s bliziacimi sa vianocami

 • Camique 1.12.2020 at 23:13

  Nejvice se tesim na zdobeni stromecku, pohadky, peceni pernicku s detmi a hlavne na to jejich teseni se na Ježíška

 • Radka 1.12.2020 at 23:16

  Nejvíce se těším, až zkusíme upéct nové druhy cukroví a celkově doufám, že tyto Vánoce budou klidné a pohodové.

 • Vánoce 1.12.2020 at 23:16

  Letos se těším snad úplně nejvíc. Těším se na pohodu, klid – už to trochu začíná, pečeme s dětmi cukroví, dneska jsme vybrali stromeček. Letošní rok byl náročný, tak si chceme Vánoce užít naplno – pohádky, hry a hlavně klid. Moc se těším …

 • Darja 1.12.2020 at 23:42

  Ja se nejvic tesim na stesti v ocich nasich deti.

 • Hana Procházková 1.12.2020 at 23:48

  Míšo, těším se na vše, co nás v adventu čéká….adventní kalendář s úkoly,které nám pomohou trávit více času spolu, každý den nová koleda a jeden andělský příběh…nevím totiž, jestli to nejsou poslední Vánoce, kdy syn věří na Ježíška.

 • Renata 1.12.2020 at 23:55

  Těším se, nebude advent konečně podle našich představ…i když spolu budem s klukama méně času…

 • Kateřina 2.12.2020 at 0:09

  Nejvíce se těším na to, až si s dětmi sedneme na Štědrý den a koukneme se na vánoční pohádku. Vlastně se těším na každý den tohoto adventu, protože je jiný – přinutil nás zpomalit a více si vychutnávat sebenavzájem.

 • Těším se na... 2.12.2020 at 0:12

  Těším se na to, až budu s naší 3letou dcerou Elenkou navozovat atmosféru Vánoc pomocí adventního kalendare. A také se těším na první Vánoce s její malou 4mesicni sestrickou🥰

 • Jana 2.12.2020 at 0:33

  Těším se na úplně vše kolem Vánoc 🤗 – vánoční výzdobu, pečení cukroví, zdobení stromečku, balení dárků a dokonce i na každoroční zdobení perníčků až do hluboké noci 😁…ale úplně nejvíc na to těšení se mých dětí (Kubík 2 a Nelinka 6) na Ježíška.

 • Jana Lipovska 2.12.2020 at 3:53

  Vlastně na vsechno, protože doma při společném vareni, pečení, zpívání koled, koukani na pohádky, zdobení stromečku, je svět ještě v pořádku. Doma nemusíme mít rousky, doma jsme to my a covid necháme za dveřmi a užijeme si každý moment spolu. Ať to stojí za to.

 • Lenka 2.12.2020 at 4:58

  Těším se na společně strávený čas s rodinou pečení cukroví a hlavně vánočky.

 • Tereza B. 2.12.2020 at 6:41

  U nas se tesime na zdobeni stromečku, pečení cukrovi a tu vůni, miluju tu radost děti, kdyz vidi stromeckem nazdobeny a doma, jak je to nazdobene, to nateseni. ❤️

 • Kami 2.12.2020 at 7:38

  Těším se na poslední Vánoce v našem aktuálním bytě. Těším se, jak si to tu vyzdobíme a naposledy užijeme tak, jak jsme byli doposud zvyklí. Příští Vánoce totiž budou nejen v novém domě, ale pravděpodobně i v novém, větším počtu. Prostě budou úplně jiné 🙂

 • Jana 2.12.2020 at 7:46

  Těším se z těšení našich 3 dětí a z toho když jim to těšení chystám.

 • Vánoční těšení 2.12.2020 at 7:58

  Těším se celkově na vánoční náladu, jsk bude dcera (2 roky) vše objevovat :). Na vánoční výzdobu i cukroví a jak svátky strávíme s rodinou 🙂

 • Krásný začátek adventu 2.12.2020 at 8:00

  Ahoj, letos se těším na úplně všechno. Syn to už dokonale vnímá a s manželem máme tajemství, které se všichni dozví až po Novém roce – díky tomu je to pro nás vysloveně magické 🙂

 • Kamila 2.12.2020 at 8:00

  Těším se na to, že letos už bude těšení na Ježíška prožívat i mladší dcerka 2,5 roku, vykrajovat s námi perníčky a užívat si blížící se Vánoce 😊🙌🎄

 • Iva Sedláčková 2.12.2020 at 8:13

  Na pečení cukroví 🙂

 • Jitka 2.12.2020 at 8:24

  Těšíme se na první Vánoce ve čtyřech. Na pečení perníčků, radost z adventního kalendáře, sváteční atmosféru, více společného času, doufání ve sníh, zdobení stromečku a na reakci druhorozené, která rozsvícený stromek uvidí poprvé.

 • Soutěž 2.12.2020 at 8:33

  Těším se na zajímavé informace a nápady pro děti 👍🙂 už několikrát jsem se u Vás inspirovala. Děkuji

 • Lucka 2.12.2020 at 8:40

  Já se v letošním adventu nejvíce těším na to, jak budeme se synem péct a chodit otevírat adventní kalendář. Loni z toho ještě neměl tolik ,,rozum´´, ale letos už je vidět, že se každé ráno těší. 🙂

 • Martina Teislerová 2.12.2020 at 8:43

  Na to, že si s dětmi užijeme společné chvíle při těšení se na Ježíška 😊

 • Eva 2.12.2020 at 8:59

  Těším se na čas strávený s nejbližšími, na pohádky, pečení cukroví a ty rozzářené dětské oči 🙂 Krásný adventní čas i Vám!

 • Pája 2.12.2020 at 9:03

  Těšila jsem se na tento adventní kalendář a úžasné tipy na všechno možné.
  A s dětmi se těším na připravy na Vánoce, tvoření a samo na rozbalování dárků.

 • Marie H. 2.12.2020 at 9:08

  Těším se na naše společné večerní chvilky u zapálené svíčky na adventním věnci a adventní spirále, kdy si každý večer čteme příběh z knihy Čekání na Vánoce 🥰

 • Kateřina 2.12.2020 at 9:14

  Já miluju vánoce už od dětství a zůstalo mi to do teď. Těším se snad úplně na všechno, na rodinnou pohodu, cukroví, radost dětí z dárků…no prostě už teď mám husí kůži, jen o tom píšu 🙂

 • Marcela J. 2.12.2020 at 9:14

  Těším se tu na nové tipy na dárky a tvoření s dětmi. Jinak se mě hrozně baví jak jsou dcerky z vánoc a příprav na ně nadšené. Letos už i té mladší svítí očíčka kdykoli vidí nějakou vánoční výzdobu.

 • Verča 2.12.2020 at 9:15

  Uz se moc tesim na vanocni zdobeni domu (neco uz mame) a peceni s holkama, tentokrat uz ve trech. Taky jsem zvědavá, co bude druha dcera říkat na stromecek. A tesim se, jak bude ta starsi nadsena z pousteni svicek, zdobeni stromecku a rozbalovani darku 🙂

 • Eva Šírová 2.12.2020 at 9:20

  Vše bude zase trochu jine, holky jsou zase o rok starsi a tesi se zase o neco vic 🙂

 • Míša 2.12.2020 at 9:23

  Hrozně se těším až se všichni sejdeme. Velký si budou povídat, malý budou zkoumat své dárky a přitom budeme všichni pohromadě.

 • Barbora Vaňková 2.12.2020 at 9:23

  Těším se na rozzářene oci syna u stromecku, kouzelnou atmosferu a domácí pohodu.

 • Marcela 2.12.2020 at 9:30

  Těším se na večerní procházky s holkama a jak budeme koukat na světýlka, těším se na pohádky, kterých si během adventu pouštíme víc než kdy jindy, těším se na plnění adventní bojovky, na narozeniny dcery, které se trefily do prosince. Samozřejmě ze všeho nejvíc na Štědrý den a nadšení holek (doufejme). No a pak (snad) na každoroční chaloupku přes svátky a na Silvestra, klídek, pohodu, sníh a lyže = moje synonymum odpočinku přes Vánoce. Tak si držme palce, ať to vyjde 🙂

 • Vendula 2.12.2020 at 9:41

  Já se nejvíc těším na to, ze se poprvé před Vánoci zklidnime, budeme mít čas vnímat tu atmosféru blízkosti jeden druhého a uzijeme si teseni společně 🙂

 • Tesim se na: 2.12.2020 at 9:41

  Tesim se na zdobeni bytu, teseni se, otevirani kouzelnych pytlicku (detsky adventni kalendar), na svetylka vsude kolem a svarak!

 • Markéta Němčanská 2.12.2020 at 9:43

  Nejvíc se těším na společné procházky do zimní přírody a hraní her s dětmi a hlavně na jejich radost u stromečku 😊

 • Bara 2.12.2020 at 9:49

  Ja se ted nejvice tesim na peceni cukrovi s detmi.

 • Eliška 2.12.2020 at 10:04

  Letos to bude zase o něco veselejší oba moji skřítci jsou už zase o rok větší a víc všechno vnímají 🥰 máme i váš adventní kalendář a k tomu ještě jeden podobný at jsme v co nejvíc spolu a máme spoustu krásných zážitků 😍

 • Barča 2.12.2020 at 10:06

  Advent a vánoční čas mám moc ráda a s dětmi toto období nabralo úplně jiný rozměr. Těším se na čas strávený s rodinou a rozzářená očka. Také na pečení cukroví nebo první společnou lyžovačku.

 • Advent 2.12.2020 at 10:08

  Těším se na zdobení, pečení a radost z každého dne.

 • Naše Vánoce 2.12.2020 at 10:12

  Tato doba nás letošní nastávající Vánoce donutila zastavit se a více přemýšlet nad samotnou podstatou Vánoc. Těším se, že letos nebudou Vánoce v naší rodině o předhánějí se kdo dá komu lepší dárek. Letošní Vánoce budou pro děti a o dětech. Těším se na jejich rozzářené oči a každoroční nedočkavost ❤️

 • Martina 2.12.2020 at 10:13

  u nas se tesime na vecerni prochazky za svetylky v oknech, spolecne peceni, a vubec na vse co je s Vanoci spojene. A deti se nejvic tesi az otevrou posledni okenko advetniho kalendare a ten vecer dorazi Jezisek. U prvnacka mozna posledni kouzelne Vanoce nez zacne pochybovat jak je to s Jeziskem.

 • Barbora 2.12.2020 at 10:17

  Těším se na čas strávený s dětmi, rodinou, na pohádky a na ujídání cukroví. Pokud bude ještě sníh, nebudou mít Vánoce chybu.

 • Alžběta 2.12.2020 at 10:33

  Dárky už jsou vzhledem k situaci nakoupené, velký úklid se odbyl s přestěhováním ložnice a pokojíčku, takže se nejvíc těším na “klid” s manželem a našimi malými kluky 😀

 • Monika 2.12.2020 at 10:39

  No na všechno, hlavně dodělání vánoční výzdoby. Vůni jehličí doma…Handelův Messiah…to doporučuji poslouchat všem, lepší než koledy… na sníh… no a jistě na obdarovávání.

 • Jana K. 2.12.2020 at 10:45

  Na tu atmosféru Vánoc, rozzářená dětská očka a taky na to, až se v klidu podívám na Lásku nebeskou 🙂

 • Monika 2.12.2020 at 10:54

  Těším se na radost dcerky z každého dárečku v adventním kalendáři. Na vůni cukroví v bytě. Na to, až půjdeme vybrat a nazdobit stromeček. Na rozzářené oči dcery, až si bude rozbalovat dárky. A na svařák.

 • Monika M. 2.12.2020 at 10:55

  Těším se na radost dcerky z každého dárečku v adventním kalendáři. Na vůni cukroví v bytě. Na to, až půjdeme vybrat a nazdobit stromeček. Na rozzářené oči dcery, až si bude rozbalovat dárky. A na svařák.

 • Lucie 2.12.2020 at 11:05

  Máme dvě děti 4,5 a 2 roky a těším se, že letos i mladší syn už bude Vánoce vnímat, začíná mluvit, jsou se starší dcerou již parťáci, je to moc pěkné období. Takže se těším se na celkovou vánoční pohodu, klid a čas strávený s rodinou a radost dětí z dárečků.

 • Alena 2.12.2020 at 11:37

  Těším se na pečení cukroví s dcerkou, na společné zdobení stromku, na její radost z dárků 😊

 • Iveta 2.12.2020 at 11:49

  Ja se tesim vlastne nejvic na pohodu. A pokud to bude mozne, tak na potkavani s rodinou či přátely!

 • Veronika 2.12.2020 at 12:01

  Já se opět, jako každý rok, těším na obligátní “letos už jsou holky větší a víc to chápou a víc si to užijí” 🙂 Prostě to tak s manželem oba máme a baví nás je jen tak pozorovat, jak už nad vším přemýšlí, na jejich všetečné otázky. Letos jsme dárečky zvládli vcelku brzy, takže v tomhle ohledu žádný stres. Co upečeme, to upečeme, takový klídek a po večerech budu dodělávat project life alba 🙂

  PS – taky si při zadávání těch “nejsem robot” obrázků připadáte jako školáček, který nezvládl písemku? Já tam na ty obrázky vždycky klikám a nic 😀 povede se to až napočtvrté 🙂

 • Alena 2.12.2020 at 12:03

  Letos jsme měli v rodině moc smutný rok,adventu se bojím,toho času,kdy přijdou vzpomínky na ty co nás letos opustili.
  Těším se až budu mít dozdobeno tak jak jsem si přála,s dětmi upečeme jednoduché cukroví,to složitější po nocích a pak si budeme fakt užívat .

 • Jana 2.12.2020 at 12:25

  Těším se teplý čaj, čtení knížek a klid bez spěchu.

 • Zdena 2.12.2020 at 12:38

  Na společne straveny cas s vnoučaty a vycházky.

 • Romana 2.12.2020 at 12:41

  Tesim se ze budem vsichni spolu uzivat si vanocni atmosferu.Letos nas bude o jednu vic.na Vanoce ji bude pul roku a synovi necele 4 roky tak bude zajmave koukat jak budou koukat 😛

 • Iveta 2.12.2020 at 12:58

  Na krásné vánoce, paradoxně “klidnější”, na chatě u lesa ❤️ malé jsou 3 roky a už ty Vánoce s ní budou zase jiné :)) chystáme se péct cukroví, nosíme zvířátkům do lesa kaštany a pokud napadne sníh, bude to kouzelné :))

 • Nina 2.12.2020 at 12:58

  Letos se těším vlastně na všechno, protože poprvé budeme zažívat svátky s naším chlapečkem. Každá maličkost, pro nás třeba nezajímavá, je pro něj něco nového a kouzelneho. Takže si to chci užívat s ním:-)

 • Stepanka 2.12.2020 at 13:11

  Nejvíc se těším na pečení a zdobení perníčků, a zkrátka na celou tu vánoční atmosféru ☺

 • Lenka 2.12.2020 at 13:56

  Poprvé jsem tvořila adventní kalendář pro našeho 2,5 ročného synka a doufám, že z něj bude mít velkou radost (a nesundá mi to ze stěny 😀 ). První dva balíčky měly úspěch. Věřím, že letošní Vánoce budou kouzelnější než loni. S dítětem jsou Vánoce krásnější.

 • Advent 2.12.2020 at 14:10

  Urcite na spolecne chvile, a nove tradice, ktere si tvorime. Ukoly z adventniho kalendare jako spolecne zdobeni stromecku a oken, sankovani nebo peceni.

 • Kateřina 2.12.2020 at 14:11

  Letos se těším na zpomalení (jako každý rok, ale zatím mi to moc nevycházelo, chce to disciplínu 😀 ). Letos taky snad už budeme zvládat více činností s oběma dětma (mladší už má rok a půl) – pečení, vánoční tvoření,..

 • Eva 2.12.2020 at 14:18

  Já se těším hlavně na přípravy. Tenhle víkend máme s kamarádkou a našimi dětmi naplánované společné pečení a Mikuláše. A na adventní kalendář- vyrábíme ho s kamarádkami tak, že každá připraví svůj balíček 24x a pak si to vše vyměníme. V každém je nakonec nějaké vánoční tvoření, překvapení, nebo úkol. Takže ani já sama nevím, co nás čeká (:

 • Míša 2.12.2020 at 14:47

  Těším se na první advemt strávený už komplet v pěti. I na boží adventní kalendář pro děti, kdy máme na každý den jednu vyráběcí aktivitu.

 • Advent 2.12.2020 at 14:49

  Moc se těším na články o Violce, az ji vice poznáme 😉
  Doma se těším na společné přípravy na Vanoce, vánoční prochazky a čas strávený v rodinném kruhu 🙂

 • Petra 2.12.2020 at 15:02

  Dobrý den, nejvíc se těším na to, že budu se svými dětmi, péct cukroví, koukat na pohádky.

 • Vánoční čas 2.12.2020 at 15:14

  Těším se, nebo spíš doufám a věřím v pohodu a společný čas.
  Knížky, procházky, filmy, teplo pod dekou.

 • Advent 2.12.2020 at 15:39

  Asi na všechno :). Díky dětem bude dokonalý každý den 🙂

 • Tereza 2.12.2020 at 15:54

  Těšíme se na společně strávené chvíle u adventního věnce a kalendáře. Na zdobení bytu, pečení cukroví…..

 • advent 2.12.2020 at 17:19

  Těším se na ty obyčejné věci, cukroví, procházky a třeba už i setkání s širokou rodinou a kamarády.

 • Jaja 2.12.2020 at 17:23

  Na jiskricky v synovych ocich pri kazde adventni akci (kalendar, peceni, vyrabeni, zdobeni).

 • Daniela M. 2.12.2020 at 18:05

  Já se těším na dobu, kdy už budeme konečně opravdu OFFline. Kdy přesuneme počítač z dětského pokoje zase do obýváku, protože už nebude kvůli výuce potřeba. A doufám, že s mladší 4letou zvládneme pár společných vánočních aktivit.

 • Peta 2.12.2020 at 18:16

  Moc se tesime na pohodu, klid a rozzarena detska ocka 🙂. Kdyby byl i snih, budeme hodne stastni, ladovske vanoce bych si prala sve deti

 • Renata Kubinová 2.12.2020 at 18:22

  Kromě pečení cukroví a každodenní radosti z adventního kalendáře se s dětmi letos těšíme na 21.12. na porozování blízkého seskupení Jupiteru a Saturnu (někdy označované jako Betlémská hvězda) hvězdářským dalekohledem. Tyto planety spolu s Měsícem sledujeme s dcerou (4 roky) a synem (2 roky) už od léta, kdy dceru začal fascinovat vesmír a dvouletý bráška se pro krásně viditelné hvězdy nadchl také 🙂 . Teď jen doufat, že vyjde počasí a bude jasno 🙂

 • Kateřina 2.12.2020 at 18:31

  Tesim se na vanocni atmosferu s detmi, rodinou a treba i snih.

 • PetM 2.12.2020 at 18:47

  Já se letos pořád nemohla přepnout do vánočního těšení, ale 1.adventní neděli jsme tradičně rozsvítili výzdobu a vyrazili na průzkum světel v okolí a hned to tam bylo. A teď si to užívám maximálně. Každou chvíli, kdy jsme se smečkou (taky je nás 5) spolu a tvoříme, zdobíme, pečeme, plníme úkoly adventního kalendáře si neuvěřitelně vychutnávám a nechávám se tím kouzlem unášet. A Štědrý den u nás i s prarodiči už bude jen třešnička. Magické Vánoce všem!

 • Karolína 2.12.2020 at 19:12

  Já se těším úplně na všechno!

 • Kaca M. 2.12.2020 at 19:13

  Už máme doma nazdobený stromeček a těším se jak se večer setmí a vše tu krásně září. Děti jsou nadšené,tak si to užíváme dvojnásobně

 • Lenka T. 2.12.2020 at 19:26

  těším se na to, že nebudu muset chodit do práce ani pracovat z domova, na společné pečení, na radost dětí z dárků, ale nejvíc bych si přála, aby na vánoce napadl sníh kvůli té kouzelné atmosféře, ale to se mi asi nesplní…..

 • Hella 2.12.2020 at 19:41

  Letos je to poprvé, co offline adventní kalendář sleduji a moc nevím, co od něj čekat, takže se nechám překvapit. Jen doufám, že si i Vy při všech těch aktivitách užijete poklidné svátky.🎄 Rada Vás sleduji a vždy se těším, co přijde dál. Je to moje odreagovačka. 🙂

  • Hella 2.12.2020 at 19:49

   Jejej, špatně jsem si přečetla otázku a má odpověď nedává vůbec smysl v první části, už jen význam slova “offline”. 😅 Tak se omlouvám… Škoda, že se to nedá smazat.

   Ani mi nedochází, že se Vánoce blíží. Při tom každodenním kolotoči kolem miminka zapomínám. :))

 • Tereza 2.12.2020 at 20:27

  Já se nejvíce těším na radost dětí z dárečků a vůbec z celé atmosféry Vánoc 🙂

 • Petra 2.12.2020 at 20:53

  Nejvíc se těším na společně strávené chvíle s rodinou, poprvé v pěti.

 • Pohoda 2.12.2020 at 20:53

  Nejvíc se těším na klid a pohodu, protože letos už určitě stihnu všechno připravit včas 🙂

 • Advent 2.12.2020 at 21:02

  Na společné chvíle s rodinou.

 • Eliška 2.12.2020 at 21:05

  Těším se na večerní procházky s dětmi, kdy projdeme rozzářené naše bydliště a budeme nahlížet do ozdobených oken a vymýšlet příběhy o lidech, co tam bydlí. Taky se těším na večery se svařákem a vaječnákem. 😉

 • Bloud 2.12.2020 at 21:17

  Na všechno adventní tvoření, hledání andělíčků ve městě, možná i na sníh 🙂

 • Michal 2.12.2020 at 21:24

  Letos se těším, že budeme doma, spolu a v klidu, protože je všechno zakázané, tak nás žena nebude honit na žádné akce. 🙂

 • Katerina Bednářová 2.12.2020 at 21:44

  Já se letos moc tesim na první Vánoce v našem vysnenem domečku ❤️ Nikdy jsem nebyla moc zdobící typ, ale od jara, kdy jsme se přestěhovali, mám porad nutkání to tu něčím zkraslovat, zdobit v souladu s ročním obdobím. A advent je na zdobení jako dělaný! Tak se to užívám a tesim se, jak se to tu krasne zutulnuje. 🙂

 • Bára 2.12.2020 at 22:14

  Na společné připravování na Vánoce s dětma – pečení cukroví, zdobení domu a rozsvěcování světýlek.

 • Michala 2.12.2020 at 22:14

  těším se na společné těšení na Ježíška a na rozzářená očka dětí

  • Jana 2.12.2020 at 23:59

   Nejvíc se těším na radost dětí při těšení na Ježíška a při otevírání adventních pytlíčků a na společně strávený čas.

 • Lucka 2.12.2020 at 22:37

  Letošní Vánoce budou o to krásnější, že už i mladší dcerka z nich má mnohem více, než v letech minulých. Ze všeho je hrozně nadšená, těší se na Ježíška, pořád něco se ségrou vyrábí, zdobí..😍

 • Advent 2.12.2020 at 22:40

  Těším se na Vánoce s mou rodinou a kamarády.

 • Simona 3.12.2020 at 8:00

  Naší malé budou na Silvestra 2 roky, takže se moc těšíme, že už bude Vánoce vnímat a užijeme si je i s prarodiči. Taky se těším, že nebudu muset do žádného obchodu (kromě potravin). Využiji doby covidove a vše objednám přes internet. 😊

 • Klidný Advent všem. 3.12.2020 at 8:01

  Zkusit prožít černou hodinku je super nápad! Určitě budeme vyrábět ozdoby na stromeček.

 • Lucie F. 3.12.2020 at 11:04

  Až bude ozdobený stromeček a budeme spolu všichni doma užívat si pohodu 🙂

 • Barbora 3.12.2020 at 11:06

  Něco z těch předvánočních aktivit už máme za sebou, konkrétně výrobu adventního věnce a vánoční výzdobu oken, děti zdobily stromek na zahradě, vyráběla jsem pro ně adventní kalendář. Takže teď se děti každé ráno těší, co najdou v pytlíčku, chystáme se na pečení cukroví. Letos jsem konečně koupila úžasnou knihu Andrey Popprové Čekání na Vánoce, tak si během adventu budeme každý den číst 🙂.

 • Eliška 3.12.2020 at 12:03

  Nejvíc se těším na samotnou atmosféru, která je v tomto období prostě kouzelná. Při poslechu vánočních písniček, pití horké čokolády a užívání si domácí pohody se svět zdá být ještě o kousek krásnější

 • Markéta von Spernak 3.12.2020 at 12:48

  Nejvíc se na online kalendáři těším na to, že si konečně udělám po dlouhé době čas a něco si i přečtu. Letošní rok je tak podivně chaotický že ani na to čtení nemám nějak moc času.
  Celkovějsou letošní vánoce u nás doma nějak výjimečné. Děti vyrostli natolik, že je to všechno zajímá a moc baví. Už máme za sebou tvorbu adventího věnce letos netradičně z větviček co jsme nasbírali v lese. Přes to že se odporoučela naše trouba do věčných lovišť napekli jsme s dětmi u kamarádky perníčky a doma i nazdobili(holky byli tentokrát neuvěřitelně trpělivé a zdobili celou hodinu 🙂 napsali a nakreslili dopis Ježíškovy. Už máme za sebou dokonce vystřižené sněhové vločky a nazdobené malé ozdobné stromečky. Zodpovědně se u nás otvírá adventní- letos čokoládový kalendář a těšení se na vánoce je skutečně obrovské 😀

 • Katka 3.12.2020 at 13:40

  Nejvíc se těším na sníh a společné pečení, dcerka je už parťák, má ušitou zástěrku a první perníčky se jí moc povedly 😀

 • Alena Valečková 3.12.2020 at 14:53

  Nejvíce se těším na čtení knih a zdobení stromečku 🙂

 • Marie 3.12.2020 at 17:00

  Já se nejvíc těším na pečení a zdobení perníčků=)

 • Hanka 3.12.2020 at 17:16

  Těším se na spoustu věcí. Na to, jak advent prožívají děti, na cukroví, bramborový salát, zapalování svíček na věnci, zdobení stromečku, setkání s rodinou a přáteli. Prostě na celý advent 🙂

 • Tradice 3.12.2020 at 17:27

  Nejvíce na dětskou radost z kouzla Vánoc – snad se povede 🙂 a hlavně na naše rodinné tradice, co dělají ty pravé svátky 🙂

 • Ivča 3.12.2020 at 17:43

  Letos jsme začali s výzdobou i pečením dříve a tak se nejvíce těším, že budeme moci denně prožívat předvánoční atmosféru spolu ve třech 🙂 a pak, že se nejen na Štědrý den sejdeme konečně celá velká rodina u rodičů na Šumavě 🙂 holky upečou vánočku, kluci se postarají o kapra, zahrajeme si společně nějaké hry, půjdeme dát jablíčka zvířátkům a třeba i postavíme sněhuláka, bude to velká jízda!!! Krásné a pohodové Vánoce všem!

 • Markéta 3.12.2020 at 18:29

  Jídlo

 • Karolina 3.12.2020 at 18:32

  Těšíme se na pečení, pohádky a čas strávený společně odpočinkem 🙂

 • Vendul 3.12.2020 at 18:58

  Deti jsou větší a už si umí uzit všechny adventní radosti. Zdobení, pečení je i pro me s dětmi radost 😉 Těším se na jejich zářící očka!

 • Martina 3.12.2020 at 19:12

  Těším se na všechny ty drobnosti co dělají tento čas tak pěkný – na pečení cukroví, zpívání koled, zdobení bytu a pak i stromečku, na jiskřičky v očích u stromečku a hlavně na to, že budeme jako rodina spolu.

 • AnetaS 3.12.2020 at 19:37

  Snad i na ten sníh (Praha), na Mikuláše ,který holkám vždy rozzáří očka…,na zapalování svíček na adventním věnci , na procházky prázdnejší Prahou…, a i na volné vánoční svátky ,které mám letos bez jediné služby .

 • Michaela Pušová 3.12.2020 at 20:07

  Těším se na každé ráno, kdy holky běží k našemu adventnímu kalendáři, jsem na ně hrdá když nejdříve poctivě splní jeden z adventních úkolů a pak si rozbalí dáreček s nějakým vyráběním, hrou, knížkou… Těším se na ně cestou z práce domů a vymýšlím jak se ten večer naladíme na Vánoce, naučíme se koledu nebo připravime těsta na cukroví nebo pečeme… Jsme spolu, je nám dobře a kolem nás vánoční kouzlo

 • Veru 3.12.2020 at 20:11

  Nemůžu se dočkat Mikuláše. Letos poprvé ho zveme k nám domů a děláme si ho s pár maminkami sami mezi sebou. Taková sousedská výpomoc a moc příjemná socializace v době, kdy je o osobní kontakty všeobecná nouze.

 • MisaK 3.12.2020 at 20:50

  Těším se na čas strávený s rodinou- tvoření ozdob, pečení cukroví, procházky, vybírání a zdobení stromečku a rozzářená dětská očka u něj:-)

 • Helena K. 3.12.2020 at 21:13

  Moc se těším na vánoční atmosféru, na pečení cukroví s dětmi, na čtení vánočních příběhů, prostě na společně strávený čas s mými nejbližšími a na vánoční pohodu.

 • KoHanka 3.12.2020 at 21:21

  Těším se na setkávání s rodinou, i když je to někdy náročné. Ale nejvíce se těším na radost v očích mých holek, když poprvé spatří nazdobený stromeček.

 • Míša 3.12.2020 at 21:37

  Na zdobení stromečku, pečení, pouštění lodiček, na procházky za tmy….

 • KatkaS 3.12.2020 at 21:47

  Těším se,že nám do offline adventu přibyde nový člen rodiny 🙂

 • Marketa 3.12.2020 at 23:23

  Tesim se na nase poprve ve ctyrech, prvni peceni s dcerou, prvni uceni koled a celkove poprve vnimani vanocni atmosfery jinak. 🙂

 • MIsa 4.12.2020 at 0:34

  Těším se na klid, zatím moc nepřichází a hrnu před sebou spoustu nehotových úkolů…

 • M. 4.12.2020 at 0:35

  Tesim se na zvolneni…

 • .. 4.12.2020 at 0:36

  Na čas strávený s dětmi ..

 • Eva Přibylová 4.12.2020 at 0:53

  Letos se těším úplně na všechno! Na pečení cukroví s dětmi, noční tajné zdobení stromečku s manželem, sníh, který už u nás napadl a všechny krásné tradice.

 • Dita V. 4.12.2020 at 1:01

  Těším se na společné předvánoční čtení.

 • Lucie 4.12.2020 at 8:09

  Zanedlouho se nám má narodit naše první miminko, tak se moc těším, že si svátky užijeme ve třech

 • Vánoce 4.12.2020 at 10:43

  Moc se těším na to, jak budeme spolu koukat na pohádky, chodit na procházky do lesa a užívat si celkově ten klid bez školních povinností 🙂

 • Mave 4.12.2020 at 12:25

  Na to, že každý večer připravím nějaký úkol nebo radost pro děti a na Sonnentor adventní kalendář a mých 20minut s čajem každý den.

 • Lukáš Lukiss 4.12.2020 at 15:09

  Já se těším, že v podstatě letos nemusíme absolvovat všechny ty nucené návštěvy a konečně si užijeme opravdu pohodové Vánoce jen já, manželka a děti 🙂

 • Hanka S. 4.12.2020 at 16:53

  Já se nejvíce těším na to dětské těšení se – na to, co se objeví dalšího v adventním kalendáři, pak i co bude po stromečkem:) A pečení perníčků, kdy všichni pomáhají…a v neposlední řadě na vánoční koledy.

 • Lenka 4.12.2020 at 18:24

  já se moc těšila na celý advent, na společné pečení, otvírání adventního kalendáře, koukání na pohádky, (já sama koukání na vánoční romantické komedie, ačkoli se mi manžel posmívá 🙂 a hlavně na bramborový salát, na ten úplně nejvíc! přes rok ho nemáme ani jednou, takže je to opravdu velké těšení. no jenže ten advent nastal a mně k tomu nějak něco chybí. chybí mi návštěvy u kamarádů a rodiny a nasávání vánoční atmosféry u nich doma (a taky nasávání svařáku a vaječného koňaku, haha, protože jsem letos těhotná). chybí mi adventní trhy, procházky ozdobenou prahou, letos to má hořkou pachuť. a mně přijde, že letos je na mě vyvinut takový tlak vyrobit tu vánoční atmosféru a udržovat ji, a mně to nějak nejde. holky nechodí do školky v podstatě od září, já jsem těhotná, což se u mě rovná VELICE PODRÁŽDĚNÁ, tak jsou ty dny někdy příliš dlouhé a příliš jednotvárné, ať se snažíme vyrábět, malovat, péct, zdobit všechno možné…

 • Jana 4.12.2020 at 21:10

  Tesim se na celou tu predvanocni atmosferu, na radost deti z peceni cukrovi a z prekvapeni v adventnim okynku 🙂

 • Romana 4.12.2020 at 21:44

  Těším se na pohádky a cukroví, na čas s rodinou a na to,že budeme všichni spolu prožívat Vánoční atmosféru.

 • Alžběta 4.12.2020 at 22:15

  Tesim se na tvoreni vanocni vyzdoby s detmi, taky na vyrabeni pranicek, na vuni pernicku, na zimni prochazky…

 • Romana W. 4.12.2020 at 22:28

  Nejvíc se těším na společný rodinný čas s mužem a synem. Letos už není syn uplné miminko, tak jsem zvědavá, jak na vše bude reagovat 🙂 A díky za možnost odběru, nevěděla jsem, že to jde a i když pečlivě sleduji IG, na blog jsem moc často nekoukala.

 • ZuK 5.12.2020 at 2:20

  Sešli jsme se na pár dnů u rodičů a asi po 20 letech budeme doma s brachou i na Mikuláše 🙂 A máme sebou pro ně prvního vnuka takže úplně nejvíc jsou jiskřičky v očích babičky a dědy když si spolu hrají. To je snad ještě lepší advent než domácí vaječňák, kamna, vonící františky a svíčky.

 • Iva 5.12.2020 at 6:39

  Těším se až budeme celá rodina spolu. Těším se na pečení cukroví, nákup stromečku, jak nám bude kapr plavat ve vaně, na Mikuláše, na dopis Ježíškovi… Ale nejvíc ze všeho na rozzářené oči našich kluků a to těšení z očekávání toho co bude.

 • Barbora 5.12.2020 at 6:58

  Teším sa na všetky prípravy, na zdobenie stromčeka, na tú dcerkinu radosť v očiach, to detské kúzlo Vianoc a tiež na náš nový prírastok do rodiny, ak si sestrička nedá na čas, možno s nami stihne tieto Vianoce 🤶

 • Iva 5.12.2020 at 7:22

  Letos se nejvíc těším na to, že u stromečku poprvé budeme ve čtyřech 👨‍👨‍👦‍👦 starší dcera (7let) ještě stále věří na Ježíška, a já si užívám u ní každé vánoce o to víc, že už to kouzelné dětské čekání na Ježíška může být jedno z posledních. Mladší dcera 6 měsíců bude pozorovat světýlka a doufám, že stromeček její pozorování přežije 🤣

 • Market 5.12.2020 at 8:32

  Ahoj, Míšo, děkuji za zážitkový adventní kalendář. Letos už ho s dcerkami zkusíme. Ba dokonce, už jsem se dívala, že některá políčka můžeme rovnou zatrhnout, neboť je máme pro letošek již splněny.
  A na co se těším nejvíce? Na sebemenší okamžik, kdy budu vidět nadšení a radost v očích holek. Na společné odpočítávání dnů, než přijde Ježíšek a všechny ty přípravy okolo.

 • Veronika K 5.12.2020 at 21:18

  Ahoj Míšo, nejvíc se těším na společný čas strávený s dětmi a manželem. Na to až u nás zazvoní zvoneček a moji kluci poběží ke stromečku hledat, který dárek je jejich. Prostě si užívat tu kouzelnou atmosféru, dokud jsou ještě malí a věří na Ježíška.

 • Martina 5.12.2020 at 21:51

  Nejvíc se těším na to dětské těšení, jak to děti všechno dovedou prožívat. Na všechny úkoly z adventního kalendáře a společné čtení a pečení.

 • Jana Jančová 5.12.2020 at 22:40

  Moc se těším na chvíle strávené s mou rodinou♥️, na zdobení stromečku, rozbalování dárečků a na pohádky v televizi.

 • Monika 5.12.2020 at 23:55

  Nejvíc se těším na to, jak to bude prožívat mladší dvouletá dcerka 🙂

 • Hanka Salátová 6.12.2020 at 6:33

  Já se těším, jak si s dětmi užijí advent zase trošku jinak. Každý rok je to s nimi jiné a já si to užívám a těším se, čím mě překvapí 🙂

 • Být spolu❤️ 6.12.2020 at 8:25

  NÁŠ adventní kalendář je o tom být spolu a těším se na každou aktivitu 🤩 Taky aby ne, když jsem si ho vytvořila 😄
  Budeme psát Ježíškovi ✉️, tančit na vánoční písničky, pít vánoční čaj 🍵, povídat si při svíčkách🕯️, malovat stromeček 🎄, stavět z Lega něco z pohádky🙈, vyrábět prasátko z citrónu 🐖🍋i dárky pro babičky 🎁,
  vystřihovat vločky z papíru ❄️, pozorovat ptáčky 🕊️, stavět domeček pro lesní skřítky 🌲péct cukroví podle tatínkova výběru🍪
  Včera jsme byli na malé túře a v cíli si udělali oheň a opekli buřty ♨️
  Na to jsme se těšili hodně ❤️

 • Lenka F. 6.12.2020 at 11:09

  Na tu dětskou radost při rozbalování dárků, je to kouzelné to dětské nadšení:)))

 • hanka macháčková 7.12.2020 at 22:25

  na jakékoliv hračky pro děti

 • Ter 7.12.2020 at 22:45

  Tesim se na kazdy den s maji dcerou, protoze letosni rok nas vedl jeste k vetsimu uvedomeni, ze neni nic vic nez laska 🙂 tesim se na jeji jiskricky v Ocich, kdyz se zapali svicka, rozsviti stromecek… Na vsechno

 • Zuzka 9.12.2020 at 11:44

  NESOUTEZIM, ale chci napsat, že se těším až budeme všichni doma jen spolu a jen pro sebe, na to se těším letos strašně moc, všem přeji to samé a do celého nového roku pak vstup pěkně pravou…

 • Marie V. 12.12.2020 at 16:14

  Těším se na pečení cukroví s vnoučaty a již jsme splnily výzdobu a perníčky a vůbec je skvělé, že jsme často spolu.

 • Leave a Reply

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  ×