#2 Hravá přírodověda | I na vozíčku do přírody

2.12.2020 in Hraní, Knihovna - 306 Comments

Včerejší komentáře pod soutěží o Lego DUPLO byly všechny tak příjemně vánoční, že jsem je vážně prošla úplně všechny. Nejvíc se opakovalo, že se těšíte na jiskřičky v očích a pečení cukroví (Kdo přijedete upéct nám 😀 ?). Tak dnes pojďme otevřít druhé okýnko. V něm se schoval knižní tip, který máme letos nový a mně se neskutečně líbí. A protože to bude kniha ze série Kouzelné čtení, zase je nutno napsat, že k jejímu čtení bude třeba:

Co ke čtení nezbytně potřebujete – kouzelná tužka

Tužka je nabíjecí pomocí kabelu do sítě. Na svém boku má konektor pro zapojení a nabíjení. Po úplném nabití nám fungovala tužka cca 2 týdny při používání cca 20 minut denně. Vpředu na tužce jsou dvě tlačítka. Obě dostatečně veliká, aby je mohly ovládat i hodně malé děti.

Tužka nám vybití zahlásila. Milá paní při čtení hlásí, že tužku je třeba nabít, protože baterie je již sabá.

Horní tlačítko slouží pro opakování informací. Kdykoli nebudete nějakou větu či otázku v kvízu vědět, při stisknutí horního/menšího tlačítka vám ji tužka zopakuje.

Spodní tlačítko je větší a slouží pro zapnutí a vypnutí tužky. Po stiskunutí zazní:
“Vítej ve světe kouzelného čtení. Začni tím, že se tužkou dotkneš tlačítka pro zapnutí.”

Ovládání zvuku je na tužkce na jejím boku. Plusem a mínusem si mohou děti ovládat hlasitost. Nejvyšší hlasitost ale nijak zvlášť nehuláká, takže v hlučném prostředí by bylo třeba využít sluchátek.

Věk ke čtení vámi vybrané knížky

Dnešní knížka není tipem pro nejmenší děti. Je krásná, můžete si prohlížet obrázky, ale obsah je náročnější a části knihy jsou až pro děti školní. My ji tedy koupili, když bylo Julince necelých 5 a Nelče necelých 7.

Pochopení ikon potřebných ke čtení

Pokud to není vaše první kniha, není na ikonách vůbec nic těžkého a děti se s ní sžijí raz dva 🙂 . Pokud jde o první úlovek a ještě jste s knihami z Kouzelného čtení nepracovali, budete se s ikonami muset seznámit. Na levé straně při dolním okraji najdete řadu ikon. Stačí se zapnutou tužkou přiblížit a vše potřebné už vám tužka sdělí 🙂 .

pro mé výletnice: Hravá přírodověda

A můžeme se pustit do čtení. Když se tak dívám na ty fotky, dobře si pamatuju, jak nám pomáhala přečkat Julinky měsíc, co musela být na vozíčku. To jsme prakticky pořád četli nebo skládali puzzle 🙂 . A za chvilku tomu bude rok a Juli už zase vesele běhá po svých a my doufám, že se to nebude víckrát opakovat. Tak jdeme do knihy!

Ahoj, já jsem Vendelín – pěknej žalud, řeknu vám 😀

Vidíte HO tam 😀 ? Roztomilého žaluda s kukátkem? Tak to je týpek, se kterým projdete celou knihu. Je na každé straně a vždy vám něco moc důležitého sdělí 😀 .

Prošedivělé ostrůvky – vyšší dívčí

Ty „nejodbornější“ části jsou vždy na prošedivělých „kusech papíru“ – pergamenech. To jsou ty, které pobere až starší dítě. ale třeba já si je pouštím, protože kdo ví, kdy s tim holky přijdou, že se to a tamto učily v prvouce nebo přírodovědě a chraň ruka budu chtít něco vysvětlit 😀 . Tak hurá znovu do školy. Třeba tady jedna brnkačka, známe, že 😀 ?

Samičí pohlavní orgán se jmenuje pestík. Je složen ze semeníku, ve kterém se tvoří samičí výtrusy – vajíčka. Ze semeníku vybíhá čnělka a úplně nahoře se nachází lepkavá blizna, která má za úkol zachycovat pylová zrna, aby mohlo dojít k oplození vajíček. Na květu mnoha rostlin jsou často přítomny oba typy pohlavních orgánů – pestík i tyčinky. Takovým rostlinám říkáme jednodomé. U některých rostlin jsou květy rozlišeny na čistě samičí. Nesou jen pestík. Nebo samčí – pokud mají jen tyčinky. Těm říkáme dvoudomé.

Podzimní mise žaluda Vendelína

Mimo šedé útržky papírů je ale knížka hravá, vtipná a baví i pětiletou Juli. V knize se vystřídají roční období, ale denní doba či krajiny. Začínáme podzimem a misí malého zeleného Vendelína. Kdo Vendelín je a kde tu vzal?

Jmenuji se Vendelín Doubek a určitě vás zajímá, jak jsem se tady ocitnul. Jsem plod dubu zimního. Jako další lesní plody jsem velká pochoutka pro lesní zvířata, a tak jsem skončil v batohu pana myslivce, který mě šel s ostatními plody vysypat do krmelce zvířatům. Náhodou jsem z batohu vypadl. Napadlo mě, že když neskončím některému zvířeti v žaludku, mohl bych se rozhlédnout po světě a najít si místo, kde bych mohl zakořenit. Chtěl bych být totiž takovým statným dubem, jako je ten, na kterém jsem se urodil. Pojďte se se mnou projít přírodou a něco se dozvědět. Pod čepicí, tedy ona to úplně čepice není, říká se jí čížka, mám pergameny se spoustou zajímavostí o přírodě. Konečně tak budu mít při putování čas si je pořádně prohlédnout. A začněme rovnou tam, kde mě pan myslivec ztratil…

Vidíte ho tam? Je to jen pár dní, co jsme na instagramu ve stories zjišťovali, zda je všeobecně známé, jak se jmenuje samice králíka (králice? králička? králík? paní králíková? Ne, je to ramlice prosim pěkně 😀 ) a samice daňka. Tak tady se o daňkovi dozvíte i tohle 😀 .

Daněk u nás není původním druhem. Vysazován byl člověkem v oborách už od středověku, Svou domovinu má ve středomoří. Obory kde hospodaří myslivci a lesníci jsou jejich domovem i dnes. Daněk je druh parohaté sparkaté zvěře a je zvláštní svým parožím, na kterém má kromě špičatých výsad také mohutné lopatky. Daněk má kropenatou srst na hřbetě. I tím se odlišuje od jelena. Samici daňka se říká daněla. 

Zimní radovánky pod sněhovou peřinou

A jedeme dál. Uteklo pár měsíců, napadl sníh a mistr Vendelín Doubek nasazuje na svou čížku červeného kulíška 🙂 . Jak vypadá krajina v zimě, kdo je v lese k vidění co jsou stěhovavé cestovní druhy?

Lidé si někdy pletou srnu s laní. Nejde ale o stejné zvíře. Srna je samice od srnce, laň zase od jelena. Laň je celkově větší a mohutnější.

Když zvolíte režim noty, uslyšíte z knihy naprosto dokonalé a reálné zvuky zvěře a celé krajiny 🙂 . Paráda!

Voňavé jarní kvítí

Po každé zimě vždy přijde jaro. My v Praze na něj čekáme jak na smilování, protože zimní čvachta ve městě bývá leda o zničení bot solí a moc té radosti nepřináší. A jaro na louce a s Vendelínem nemá chybu 🙂 .

Informací chtiví si pustí pergamen, milovníci hudby zvolí notičku a vyslechnou jarní přírodu a my, my si pustíme Vendelína 😀 Na jarní louce je nejlepším zvukem asi roj včel nebo ptáčátka strnada v hnízdě.

Ikona bubliny nám pustí rozhovory všech přítomných, tak si ji pojďme ukázat na cvrčkovi, kterého vidíte v levém dolním rohu. Co asi říká?

Vendelíne, kam ty to vlastně jdeš?
Za svým snem, cvrčku.
A o čem sníš?
Být velkým a statným stromem.
Tak ti přeju šťastnou a úspěšnou cestu.
Díky, kamaráde.

Hurá do vody i pod dní

Je čas opustit jarní louku a vypravit se dál. Vendelína zavede kniha ke krásnému rybníku. Pomocí kukátka se podívá pod vodní hladinu a rozhodně chce prozkoumat každý kousek okolí. A co se to ve vodě třpytí? Prý letěla kolem straka a něco upustila přímo do rybníka.

Do horské bouře bez pláštěnky

Z vody do vody, tak by se dalo nazvat další otočení stránky. Změnilo se počasí, změnila se denní doba a taky knížka Vendelína dovedla na krásný výhled – do hor. Je tu krásně i za nepříznivého počasí. To si alespoň myslí Vendelín 🙂 .

Mraky, koloběh vody, vznik pohoří, to je zase ta šprt vložka 🙂 , jinak se tu seznámíte s životem v horách a všemi místními 🙂 .

Hovory s Rysem: Vendelíne, co ty tu v horách pohledáváš? Já měl za to, že dubům se takhle vysoko moc nelíbí.
Líbí, nelíbí, chci to prozkoumat všude. teď už vím, že mi bude lépe jinde.

Jak se žije na poli i pod ním?

Aáá tady vždycky Tom říká, že tady jsem doma – na poli. No nevim, každopádně i sem nás Vendelín zavede a není to tady vůbec špatný 😀 . Spousta zvěře, krásných zvuků, chytré okénko v podobě možností úrody nebo třeba zpracování obilí a vzniku chleba.

A neskončíme jen na poli, zalezeme i pod něj. Co se děje v zemi, koho tam můžeme najít a jak vypadá domeček třeba hraboše polního 🙂 ?

Lesík se tmy nebojí, a ty?

Nějak dlouho jsme putovali dnem a sluníčko už muselo spát. A tak se Vendelín ocitne kdesi v nočním lese 🙂 . Zvuky nabírají na strašidelnosti, ale když se pořádně rozhlédneš, zjistíš, že noční les není vůbec tak tmavý, jak se nám na první pohled mohlo zdát. Co je to tam za smrtku na tom stromě vpravo? Pojďme ji prozkoumat tužkou:

ikona knihy: Jedovaté houby

ikona žárovky: Některé houby jsou doopravdy nebezpečné. Obsahují látky, která nám, když je sníme, působí velké bolesti břicha, průjem a další nepříjemné příznaky. Zvláště jedovaté houby mohou být nebezpečné až smrtelně. Nejlepší ochranou před otravou je sbírat jen zdravé mladé houby, které bezpečně poznáme.

ikona bubliny: Na tyhle houby, si dejte skutečně pozor. Označení mají v atlasech hub výstražné a jednoznačné. takže nesbírat, nesbírat a pěkně se jim vyhýbat.

Nekonečný příběh končí s krápníky

Putování s Vendelínem končí poblíž krápníkové jeskyně. Zase je tu moře informací a zvuků, ale taky si můžete s Vendelínem zahrát kvíz. Pojďme si ten nejlehčí ukázat. Uvidíte, že otázky nejsou těžké a kniha tak poslouží i menším dětem. Na úroveň prvních kvízu se pětiletá Julča dostala bez obtíží jen procházením knihou.

ikona kostky s 1 tečkou:
Má jantar červenou barvu?
Najdu buk.
Najdi netopýra.
Najdi motýla.
Je stalagmit krápník?

Adventní rozdávačka #2:  Hravá přírodověda až k vám

Pokud se vám putování s Vendelínem líbilo a kniha by se líbila nebo hodila i vám, ráda ji jednomu z vás pošlu, takže si o ní dnes zahrajeme. Zase se pokusíme inspirovat se vzájemně v komentářích a já vám přeju další krásný adventní den 🙂 .

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu úplně dole v patičce, kde vyplníte email k novinkám. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek (letos už to prý bude fungovat – tvrdil IT 😀 ) 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Které druhy cukroví se letos chystáte péct?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku ne ve stories na Instagramu, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí 2. adventní neděli 6.12.2020 ve 12:00 hodin. Výherce vyhlásíme zde na blogu u článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

306 Comments

 • Druhy cukrovi 2.12.2020 at 0:47

  Letos uz mame napecene zazvorky z pohankove mouky a pernicky. A chystame se s dcerkou jeste na linecke. Na me je to rekord, jelikoz ja nikdy nic nepekla 😄 Ale mala miluje pomahani v kuchyni pri vareni nebo peceni, tak me to vlastne i bavi ❤️

  • Hella 2.12.2020 at 19:32

   Ačkoliv peču ráda, tak letos si dám s pečením pauzu. Syn má jen pár měsíců, takže budeme relaxovat a společně třeba za rok se pustíme do prvních perníčků. 🍪👩‍🍳👨‍🍳

 • Pernicky 2.12.2020 at 5:48

  Tento rok sem pect nechtela, protoze vzdy od kazdyho dostaneme krabicku a pak to nemuzeme ujist. Ale kluk uz chodi od rijna, ze musime delat pernicky, takze dnes jdu koupit cukr a v sobotu se na ne vrhnem.

 • Cukrovi 2.12.2020 at 5:59

  Perníčky, Linecké, vanilkové rohlíčky, marokánky – to je klasika a každý rok zkouším i nějaký nový druh.

  • Eva 2.12.2020 at 9:30

   Jednoznačně včelí úly.Nikdo je nechce dělat, že jsou pracné, ale téměř každý je má rád:)

  • Renata 2.12.2020 at 9:52

   Chystam se s dcerkou na pernicky, linecke, vanilkace a uly:) uvidime zda se nam podari jeste neco dalsiho

 • Vánoční pečení 2.12.2020 at 7:36

  Začali jsme minulý týden perníčky a čeká nás ještě naše klasika❤️: linecké, slepovane oříšky, pracny a mandlové cukroví 🙂 a nejraději pečeme u babičky, kde je nad na to víc a i když to dceru přestane bavit, někdo to prostě dopece 🤣

 • Camique 2.12.2020 at 7:54

  Dobrý den, každý rok pečeme s dětmi perníčky, taky linecke. Manžel mě pak vždy premluvi na marokanky, ktere delam nerada, ale on je miluje.

 • Adéla B. 2.12.2020 at 7:58

  Nesmí chybět Medovnikove kuličky, linecké a perníčky.
  Mimčo má asi alergii na mléčnou bílkovinu, takže se mi moc do cukroví bez másla nechce, ale uvidím, čemu ještě nakonec neodolam. U třech uricte nezůstane 🙂

  • Jana Seidlová 2.12.2020 at 10:21

   U nás máme každý rok rohlíčky, linecké, perníčky, pracny, černobílé cukroví, a pak ořechové koule. Loni tvořili oba synové 5 a 3 roky a nejmladší jen koukala, letos, když jí je rok, uvidím, jestli se už přidá a udělá si nějakou první mlsku.

 • Ivča 2.12.2020 at 8:04

  My každý rok pečeme společně s mamčou. Starší šestiletá dcera nám pomáhá od roka a čtvrt, hrozně ji baví vykrajovat,ale i plnit formičky.
  Pečeme vždy lichý počet a nejméně třináct druhů.
  Určitě u nás nesmí chybět slepované linecké a ořechy, pracny, polomáčené banánky, sádlové, išlské, jahodové pracny, kokosové s nutelou, perníčky, ořechové tyčky, kokosová kolečka a perníkové cukroví lepené povidly.

 • Hanka S. 2.12.2020 at 8:04

  Přiznám se – letos nemám úplně náladu. Nějak mě podzim a vše kolem něj semlel a stále se snažím najít energii a rovnováhu. Takže tyto Vánoce to na velké pečení nevidím, ale kvůli dětem se kousnu… Děti a manžel mají rádi vanilkové rohlíčky, linecké. Já to moc nemusím, ale když už, tak spíše preferuji ořechové slepované. Pak přidám nějaké nepečené.

 • Cukroví 2.12.2020 at 8:53

  Perníčky, rohlíčky, linecké a ořechovou směs na vánočních oplatkách 🙂

 • bára b. 2.12.2020 at 8:56

  letos linecké s medovými perníky od Kitchenette a rozhodne to vse zmizi jeste do vanoc

 • Marie Formánková 2.12.2020 at 8:58

  Určitě budeme péct klasiku – linecké, vanilkové rohlíčky a jako každý rok mrknu na web Na vlně chuti, kde si inspiruju hlavně na cukroví ve zdravější verzi a pro syna alergika.🙂

 • Adéla 2.12.2020 at 8:59

  Letos jenom perníčky 🤭 o zbytek se postarají babičky a jedna báječná cukrářka 🤭

 • Marie H. 2.12.2020 at 9:00

  Dobrý den, letos budeme péct na Vánoce jen perníčky a linecké cukroví.

 • Simona 2.12.2020 at 9:08

  Asi zkusíme vanilkové rohlíčky, kokosové kuličky. Perníčky jsou už napečené 🙂 Ale spíš jen tak na zkoušku, kvůli dětem. Jinak cukroví objednáváme, protože to chutná mnohem lépe 😀

 • Bubator 2.12.2020 at 9:10

  Perníčky, linecké, vanilkové rohličky, vosí hnízda, marokánky, vínové cukroví a kokosky, a myslím že takhle by to mohlo stačit

 • Michaela F 2.12.2020 at 9:10

  Jenom perníčky kvůli dětem, protože jinak u nás nikdo cukroví nejí:)

 • Lucka 2.12.2020 at 9:12

  My už máme pečené 4druhy -linecké, vanilkové rohlíčky, perníčky (ty už jsou skoro snězené, takže budeme péct další) a pak crinkles. Letos chci poprvé zkusit vosí hnízda a mokka kolečka… Takže to je šest druhů a možná uděláme ještě nějaké další 🤩 nějak nás to letos s dětmi baví víc

  • cukroví 5.12.2020 at 0:01

   Chtěla bych upéct perníčky a v troubě nasušit jablka. Ještě pak s holkama musíme udělat kokosové kuličky s mascarpone obalené v čokoládě.

 • Cukroví 2.12.2020 at 9:14

  Letos jsme už stihly napect perníčky, vanilkové rohlíčky . ☺ ještě nás čeká linecké. Letos chci vyzkoušet i něco nového, tak uvidíme. S pomocníci v kuchyni to jde jedna dvě.

 • Alena Havrdová 2.12.2020 at 9:14

  Pečeme takové ty klasiky jako perníčky, linecké, kokosky marokánky a k tomu každý rok zkouším něco nového, většinou nějakou zdravější variantu 😉 Jinak, moc děkuji za dnešní článek, knížka se mi moc líbí, určitě brzy pořídím dětem nebo třeba se na mě usměje štěstí 😉

 • Martina 2.12.2020 at 9:15

  Vubec netusim,jestli neco stihnu…mame deti 7,4 a dvojcatka ted k tomu…rikam si,ze kvuli rodinne pohode snad cukrovi letos koupim

 • Tereza 2.12.2020 at 9:16

  U nás klasika – perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, vosí hnízda, rumové měsíčky, které si pamatuju ze svého dětství a pak možná nějaká novinka, co vyberou moji kluci❤️

 • Verča 2.12.2020 at 9:24

  Určitě budeme pect alespon pernicky a pak se uvidí, co budeme stihat. Snad se zadari jeste cokoladove crinkels a cokoladove susenky. Na tradicni cukrovi me moc neuzije 🙂

 • Cukroví 2.12.2020 at 9:26

  Letos máme již hotové perníčky, určitě ještě upečeme linecké, kokosky, rafaleo kuličky, rumové kuličky pro tatínka a myslím, že ještě nějaké další. Milujeme Vánoce

 • Pečení 2.12.2020 at 9:27

  Nejmladší dcera má bezlepkovou dietu, takže budeme hledat nějaké bezlepkové cukroví, které zachutná celé rodině.

  • Monika M. 4.12.2020 at 21:49

   Letos budeme péct perníčky, vanilkové rohlíčky, Rafaelo kuličky, linecké a ještě určitě něco dalšího 🙂

 • Barbora Vaňková 2.12.2020 at 9:28

  Klasiku-pernicky, linecke, rohlicky, orechy a pak i par novych receptu a hlavne zdravejsi verze pro syna, spaldove pernicky, mrkvove a repove susenky

 • Guna 2.12.2020 at 9:33

  Tak to je opravdu krásná kniha! Děkuji za soutěž 🙂 My letos budeme péct perníčky (těsto na ně je už na cestě z Lotyšska, je to adventní tradice mé maminky poslat nám těsto na perníčky. Ne že by bylo tak odlišné od toho českého, ale ona to tak jeden rok navrhla a vzniklo z toho takový hezký zvyk.) A protože jsem v Česku nevyrostla, tak nemám žádné vzpomínky z dětství nebo rodinné recepty, tak plánuji s dětmi prolistovat Apetity a vybrat si, co chceme upéct. (Makronky zatajim 🙂)

 • Bohdana Pejchalová 2.12.2020 at 9:34

  letos děláme s dcerkami „pouze“ perníčky a vanilkové rohlicky, zato asi z pěti davek:D

 • Hanka 2.12.2020 at 9:37

  Klasika perníčky, vanilkové rohlíčky, linecké, dorletky, marcipánové houbičky, ořechové trubičky … Pak chci vyzkoušet něco se slaným karamelem.

 • Cukrovi 2.12.2020 at 9:38

  My budeme pect akorat pernicky. Ostatni cukrovi nam pece kazdy rok moje babca, je ji 89 let ❤️

 • zzinka 2.12.2020 at 9:38

  Uvidíme, co všechno stihneme, ale určitě perníčky, Masarykovo cukroví a medová kolečka.

 • Simona 2.12.2020 at 9:39

  na konec týdne máme s klukama naplánované perníčky 🙂 a jinak určitě nebude chybět linecké, ořechové rohlíčky, nějaké kokosové a vosí hnízda 🙂

 • Cukroví 2.12.2020 at 9:39

  Perníčky (ty už máme), linecké, pracny, skořicová klubíčka a pak nepečené, vosí hnízda a kokosové kuličky.

 • Lenka 2.12.2020 at 9:42

  Ja nepecu klasicka cukrovi, protoze doatavame od babicek, ktere si nedaji vymluvit, ze to nechceme 😀 tak ja delam takove netradicni. Chystam se na mrkvove linecke, bounty kulicky, nejake nepecene z datli a orisku a pak se uvidi. Mozna male plnene pernicky, uvidime, co stihnem.

 • Petra 2.12.2020 at 9:44

  Letos budeme pect s detma linecke a rohlicky, mozna Moka susenky a ja urcite Masarykovo cukrovi 🙂 Od maminky dostanu snehove a pracny a od sestry pernicky 🙂

 • Vendula Janků 2.12.2020 at 9:48

  Letos s dcerkami pečeme perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky a kokosové pusinky 🙂

 • Veronika Fonodyov 2.12.2020 at 9:50

  Letos už máme s dětmi pár kousků napečených, a to perníčky, vanilkové rohlíčky mandlové, linecké, sádlovky, kávové a kraple. Dělala jsem i kokosky z bílků, ALE ty nejsou. Jeden plech jsem zpekla a druhý stačily ty kobylky v čele s tatínkem sníst. Takže ještě udělám kokosky, možné karamelové oválky a košíčky. A pak (pokud se mi nebude chtít už péct) už jen nepečené.

 • Jitka Š.J. 2.12.2020 at 9:50

  U nás budou se budou jako první péct perníčky a to už teď na Mikuláše 🤩 a pak všechny možné druhy od lineckého, marokánky, vanilkové a ořechové rohlíčky 🥰 jooo já jsme vánoční maniak ve všech směrech 😇😂

 • Cukrovi 2.12.2020 at 9:51

  Chystam se s dcerkou na pernicky, linecke, vanilkace a uly:) uvidime zda se nam podari jeste neco dalsiho

 • Andrea S. 2.12.2020 at 9:51

  U nás jako každý rok budeme péci 5 druhů cukroví – perníčky, kokosové kuličky, kokosové a ořechové cukroví ze strojku a smetanové sušenky budeme zdobit razítkama 🙂 na to se fakt těším, až poprvé letos vyzkoušíme 🙂

 • Adéla V. 2.12.2020 at 9:53

  Nevynechame již tradičně perníčky a pařížské rohlíčky, pak něco z nepeceneho, asi Bounty koule.

 • El 2.12.2020 at 9:58

  Perníčky….

 • Eva J. 2.12.2020 at 9:59

  My jako kazdy rok upeceme pernicky. Deti je miluji a navic si u toho uzijeme jeden druheho a spoustu legrace. Ja chci jeste uoect vanilkove rohlicky z liskovych orisku. Bez nich si tu pravou vanocni atmosferu nedovedu predstavit. Navic od manzelove babicky dostavame krabici vonaveho cukrovi. Takze budeme mit urcite precukrovano. 🙂

  • Jana 3.12.2020 at 17:16

   Rohlíčky, linecké, perničky a letos chci poprvé zkusit medovníčky.

 • Vánoční cukroví 2.12.2020 at 10:00

  Zatím máme perníčky, chystám se ještě na linecké, marokánky, rafaelo kuličky (nebo jak se to píše), od babičky dostaneme medový a kokosový řez a řekla bych, že stačí 🙂

 • Iveta 2.12.2020 at 10:07

  Letos budeme péct jako vždy rohlíčky, pracný, linecké, perníčky a ze zbytků bílků kokosky😁 už se moc těším.

 • Cukroví 2.12.2020 at 10:08

  Tak letos, o rok starší děti (6 a 9) a první letošní pečení probíhalo takto. Syn si vybral perníčky, dcera rohlíčky. Každý svou mísu, já hlásím, co kdo do těsta potřebuje a každý si krásně (syn ještě s mojí pomocí, ale dcera už sama) udělal své první těsto. Společně jsme vykrájeli a upekli perníčky, pokud zbydou, budeme je ještě i zdobit a druhý den jsme vyrobili a upekli rohlíčky (ty zřejmě zmizí ještě rychleji, budeme tedy péct ještě jednou). Jinak máme naplánované ještě linecké, děti chtějí vosí hnízda a já išelské dortíčky. Je to krásně strávený, voňavý čas, miluju to.

 • Jana H. 2.12.2020 at 10:09

  My pečeme vždycky společně celý jeden víkend, tedy druhů je hodně. Ale nejlepší jsou mocca dorticky.

 • Petra Pivoňková 2.12.2020 at 10:10

  My letos máme už upečené perníčky. A ještě plánujeme se synem upéct rohlíčky, plněné ořechy, zdravější linecké, vosí hnízda a pak tradičně nějaký nový zkusim, ještě ale nemam vybráno 🙂 P.

 • Jana 2.12.2020 at 10:24

  Klasické cukroví – perníky, vanilkové rohlíčky, linecké. Všechno, co mají naše děti rády.

 • Jana Morávková 2.12.2020 at 10:25

  letos jen linecké a vanilkové rohlíčky

 • Pečení 2.12.2020 at 10:28

  Letos s dcerou budeme péct jen tak pro radost a po malých dávkách, zkusili jsme perníčky a linecké a uvidíme co se Elence ještě zalíbí.

  • Míša 2.12.2020 at 16:31

   Zrovna dneska jsme zadělali s maminkou 4 druhý. A rozhodně nesmí chybět linecké, rohlíčky, ulky a perníčky…

 • Monika 2.12.2020 at 10:31

  Dobra otázka, zatím máme zaděláme perníčky, ty musí být, ale zbytek je zatím ve hvězdách…minimálně ale mandle ve švestce a čokoládě budou 😉

  • Hanka Salátová 6.12.2020 at 7:25

   Perníčky už jsou snězené 😆 chystáme se na linecké, rohlíčky, možná kokosky a pak nepečené raw cukroví.

 • Petra 2.12.2020 at 10:33

  Pečeme jen perníčky, protože junior je má rád. Ostatní bych jedla jen já a já sladké nepotřebuju, jelikož se po měsících home-officu do ničeho nevlezu.

 • Radka C. 2.12.2020 at 10:34

  Letos plánuji pouze perníčky spolu s dětmi, pokud se povede něco dalšího bude to příjemný bonus.

 • Cukroví 2.12.2020 at 10:36

  Každý rok peču kromě klasiky i něco nového, ale máme každý svůj druh, který zmizí první. Děti perníčky, muž vanilkové rohlíčky a já linecké. Víc vlastně nepotřebujeme, ale pravidelně myvam cca 15 druhů 😆

 • J 2.12.2020 at 10:37

  Vceli uly a pernicky

  • Alena 2.12.2020 at 10:50

   100 % vanilkové rohlíčky. Ty miluji 😊. Potom nějaké linecké, vosí úly 😊. No a pak zřejmě ještě něco, ale zatím nevím 😄😊

 • Tereza B. 2.12.2020 at 10:42

  Krasna kniha, Jezisek take prinese nejake Albi knizky. My letos zkusime upect: Raffaello, celozrnne linecke s orechovou moukou, rumove kuličky s ovesnou moukou, zdravejsi rohlicky, a mooozna celozrnne mrkvanky. A nesmi chybet pernicky

 • Cukrovi 2.12.2020 at 10:44

  Letos jsem poprvé pekla s dcerou (2 roky) perníčky a moc ji to bavilo. Ještě budeme pect linecke a rohlicky.

 • Hana Gottwaldová 2.12.2020 at 10:47

  Klasika – pracny, linecké, vanilkové rohlíčky, perníčky, ořechy, udělám asi i makronky…

 • Jana 2.12.2020 at 10:53

  Klasické perníčky budeme péct již po několikáté v tomto roce, a chtěla bych zkusit více druhů „zdravého“ cukroví.

 • Cukrovi 2.12.2020 at 10:55

  Každoročně pečeme společně s kamarádkou a dětmi perníčky ❤️. Spolu si to užíváme na max, hlavně co jsou holky už větší. Jinak s babičkou ještě upatlame vanilkove rohlicky, Linecké a ořechové satecky – proste stálice!

 • Áďa 2.12.2020 at 11:07

  Už máme perníčky a ještě se chystáme na linecké a rohlíčky. Jen na provonění a naladění vánoční atmosféry. 😊

 • Eva N. 2.12.2020 at 11:10

  Letos budu péct hodně druhů 🙂
  Vanilkové rohlíčky, linecké, perníčky, žabí huby, ale také mandlové preclíky, kokosové zebry, iselska kolečka s pistácií, betlémské hvězdičky a spoustu dalšího

 • Cukroví 2.12.2020 at 11:11

  U nás nesmí chybět vanilkové rohlíčky, linecké a perníčky 🎄

 • Kristýna 2.12.2020 at 11:21

  Letos budeme dělat jenom perníčky, ptotože je máme nejradši 🙂

 • Alča 2.12.2020 at 11:24

  Ju, tuhle ještě němé a vypadá dobře. My letos máme upečený perníčky a ještě se chystáme na linecké. Syn je v kuchyni už velký pomocník, ale půlroční dcerka, nám to trochu bojkotuje, tak jsme rádi, když zvládneme tyhle naše 2 nejoblíbenější druhy ❤️

 • Simona 2.12.2020 at 11:28

  Letos mám v plánu 9 druhů cukroví. Klasika budou rohlíčky, perníčky, linecké, poprvé budou rumove kuličky, punčove kuličky, pracny, kokosové tyčinky, moka kolečka a zkusím letos poprvé úly, n ty se moc těším, protože čím jsem starší, tím víc je mám ráda 🤩

 • Lucie J. 2.12.2020 at 11:30

  Letos již asi 4. rokem peču společně se ségrou. Je to taková naše milá tradice, dáme si k tomu svařák, koledy a střídáme se v pečení a v hraní s dětmi. Někdy to sice nevyjde podle představ, předloni jsme zaměnily těsto na zázvorky a linecké, takže byly zázvorky natřené rybízovou marmeládou, ale nikdo si nestěžoval. V plánu máme perníčky, linecké, zázvorky a možná kokosové kuličky.

  • (Ne)tradicnich 7 druhu 2.12.2020 at 20:40

   Dnes jsme s holkama zjistovaly vanocni tradice, udajne by na stredrovecernim hodovnim stole melo byt 7 druhu cukrovi. Doufam, ze to je alespon a ze presahnutim tohoto cisla nic nepokazime. U nas se pece spolecne ve velkem (4 generace), potlachame, kazdy prida ruku k dilu, poustime si koledy, dospeli popiji svaracek, deti cajik, v prestavce se jit ochladit do lesa… Miluju tenhle predvanocni cas a moznost uzit si ho sdilene ❤

 • Cukroví 2.12.2020 at 11:31

  My se s dětmi chystáme péct perníčky, linecké… tatínek by si moc přál plněné trubičky. A pak uvidíme, co ještě stihneme.

 • Anet 2.12.2020 at 11:32

  Dneska splníme úkol z adventního kalendáře a upečeme s dětmi perníčky.A potom určitě ještě linecké,marokánky,kokosovou roládu a nejoblíbenější „suloví“ (slané syrové kolečka).

 • Cukrovíčko 2.12.2020 at 11:39

  Perníčky už jsme s dcerkou napekly a dále klasika vanilkové, linecké cukroví, kokosky, chci vyzkoušet kuličky alá Marlenka, raffaelo kuličky, sádlové koláčky. Jelikož jsem v 7. měsíci, tak je to pečení náročnější, ale co bych pro rodinu neudělala 🙂 Pod stromečkem dcerka najde Albi Atlas světa a k tomu vyhrát Přírodovědu by bylo super. Miluje zvířátka a přírodu kolem sebe. Krásný předvánoční čas. Lucie

 • Maya 2.12.2020 at 11:46

  Určitě budem dělat perníčky se synem a pak možná rohlíčky s pařížskou šlehačkou, které miluji… letos jedem na vánoce k rodičům, tak budu dělat jen málo, aby sme se tam v tom neutopili..

 • Buroška 2.12.2020 at 11:46

  Knížka je moc nádherná, moc děkuji za tip 🤗

  S dětmi jsme pekli zatím jen perníčky (a byla to zábava, starší už je opravdu pomocník). V plánu je linecké, moka kolečka, pracny, úly a (ne tak úplně cukroví) medovník (na Vánoce musí být). Krásný slunečný den 🌞

 • Radka 2.12.2020 at 12:00

  Tento rok toho nebudu moct péct, ale určitě to bude linecké, marokánky a úlky 🙂

 • Petra 2.12.2020 at 12:02

  My letos budeme dělat perníčky, Masarykovo cukroví, pařížské perníčky, medovníkové kuličky a kakaové kuličky.

 • Petra 2.12.2020 at 12:04

  * pařížské rohlíčky

 • Vánoční cukroví 2.12.2020 at 12:05

  Perníčky a vanilkové rohlíčky už máme za sebou 🙂 tak ještě linecké, marokánky, úlky a zkusíme košíčky s krémem, ovocem a želatinou. Už mám 2 pomocníky, tak to půjde raz dva. Alespoň v to doufám 😀

 • Petra 2.12.2020 at 12:06

  Pařížské rohlíčky a ne perníčky 🤦‍♀️

 • Veronika 2.12.2020 at 12:11

  Perníčky už čekají na změknutí (snad se dočkáme), ale jinak se budeme snažit upéct více než předchozí roky. Vymysleli jsme si totiž s manželem takovou akci pro nedaleký domov důchodců a rádi bychom jim přinesli co nejvíce dobrůtek na sváteční čas. Ty jim totiž letos kvůli absenci návstěv prý chybí nejvíce, mlsouni 🙂 Nebude chybět linecké, vanilkové rohíčky, včelí úlky – nebo vosí hnízda? 🙂 a taky zkusíme pracny podle Simči 🙂

 • Cukroví 2.12.2020 at 12:28

  Tak my určitě perníčky, ty budeme péct tak pětkrát, aby nějaké na Vánoce skutečně byly, nějak záhadně nám každý rok mizí. A z dalšího uvidíme, já nejvíc miluju kávová zrna, ale většinou už na ně nemám čas.

 • Verča H. 2.12.2020 at 12:32

  Klasicky perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, tlapky. Na víc asi nebude čas….

 • Romana 2.12.2020 at 12:35

  Budem pect pernicky a linecke.S jednou babickou vosaky,orechy a rohlicky.A s druhou jetelicky,trubicky a co si vymysli 🙂 Ale jako kazdy rok rikame od vseho jen trochu.

 • Napečeno a snězeno 2.12.2020 at 12:50

  Pekly jsme kokosové sušenky. Už nejsou 😁

 • Milena 2.12.2020 at 12:50

  Manžel si včera objednal hlavně linecké, pracny a včelí úly, děti chtějí vanilkové rohlíčky a já mám ráda myslivecké knoflíky (ořechové curkoví).

 • Lucie Serbousková 2.12.2020 at 12:54

  Letos, jako každý rok s dětmi pečeme perníčky 🙂 bez nich by to asi nešlo. Manželovi ještě udělám vosí hnízda a uvidíme zda děti budou chtít ještě jiný druh… cukroví se u nás moc nejí, takže ve velkém nejedeme 🙂 možná uděláme ještě linecké nebo vanilkové rohlíčky.

 • Katka 2.12.2020 at 13:04

  Vůbec žádné:)

 • Věra Šimůnková 2.12.2020 at 13:05

  u nás nesmí chybět linecká kolečka a vanilkové rohlíčky :-)To bude vůně 🙂

 • Anna Hrabinová 2.12.2020 at 13:08

  Budu ráda, když zmákneme aspoň ty perníčky 😀

 • Cukroví 2.12.2020 at 13:16

  Jako každý rok, tak i letos u nás nemohou chybět pro svou vůni perníčky a vanilkové rohlíčky, chystáme se péct linecké a ořechové slepované rohlíčky, medovníkové kuličky…od každého na chuť, užijeme si společně čas a budou nám doma vonět Vánoce … Pro přátele pod stromeček pak pro radost čokoládové, kokosové a mandlové cookies…jako každý rok totiž holky pečou i s babičkou a to je „jiný oddíl“.. ☺️

 • Kathys 2.12.2020 at 13:18

  Už loni jsem pečení dost omezila, letos to bude s miminkem asi stejné, i když dcerka už mi s pečením ráda pomáhá. Určitě budeme mít linecké, strojkové a rohlíčky a pro manžela něco kokosového (takže kuličky a nově zkusím kokosové koláčky plněné marmeládou). A z bílků peču chlebíček, ale ten vždycky sníme hned.

 • Jolana 2.12.2020 at 13:21

  Letos jsme upekli perníčky a už jsme je stihli i sníst ….

 • Cukroví 2.12.2020 at 13:24

  Budeme péct perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, rafaelo kuličky, karamelove oplatky a další podle toho, co se mi bude chtít ✨

 • Monika Plonková 2.12.2020 at 13:27

  U nás pečeme každoročně společně s mou maminkou, za doprovodu koled, léty osvědčené klasiky – linecké cukroví slepované marmeládou, kokosové cukroví slepované marmeládou, vanilkové a ořechové rohlíčky, pracny, išelské koláčky, několik dávek perníčků (ty se do Štědrého dne opakovaně sní, tudíž se i opakovaně pečou 🙂 a v neposlední řadě nepečené cukroví v podobě úlků

 • Renata 2.12.2020 at 13:27

  Taková ta klasiky – linecké, rohlíčky, perníčky, úlky, laskonky, kokosovou roládu a oříšky 😉

 • Lenka 2.12.2020 at 13:28

  Medovnicky, Vanilkove rozteky, linecke a uplne naj sa tesim na pernikovy zavin – milujem ho a musim sa drzat aby som ho sama nezjedla🙊

 • Milada 2.12.2020 at 13:31

  Jako každý rok mandlové tyčinky, ischelské dortíčky, Masarykovo cukroví, rohlíčky, linecké a rumové kuličky.

 • Cukrovi 2.12.2020 at 13:35

  Uvidime, na co budou sily..asi neco vykrajovaciho, at si to deti uzijou..a neco nepeceneho z datlove pasty.

 • Dana Müller Mazan 2.12.2020 at 13:39

  My už máme perníčky ještě pár ještě budeme dodelavat protože děti se do nich už pustili ☺ pak suhejdy(košíčky s krémem), marokanky a dneska budeme dělat linecké. Soutěžím na fb

 • míša 2.12.2020 at 13:41

  Pečeme s babičkou, letos poprvé i s dcerkou které budou tři. Babička už se děsí 😀 Nejraději máme linecké, skořicové a vanilkové!

 • Dana 2.12.2020 at 13:44

  Každoročně peču perníčky, letos budou i s perníkovou chaloupkou 🙂 A potom jeden druh jako experiment. Ostatní cukroví si pak vyměňuju s mamkou a tchýní.

 • Iveta H. 2.12.2020 at 13:44

  My upečeme linecké cukroví, perníčky a ještě hřebíčkové hvězdičky od Kačí Smoothcooking, To je naše každoroční trio 🙂

 • cukrovi 2.12.2020 at 13:47

  My pečeme jenom perníčky pro zábavu. Ostatní si obstarám u babiček. Díky za ně! 🙂

 • cukrovi 2.12.2020 at 13:49

  My peceme pro radost jen perníčky. Ostatní obstarají babičky. Díky za ně! Za ty babičky 🙂

 • Petra 2.12.2020 at 13:50

  My budeme péct klasiku jako každý rok – perníčky, linecké a vanilkové rohlíčky.

 • Míša M. 2.12.2020 at 13:50

  Tak u nás se letos pečou perníčky, vanilkové rohlíčky, linecké a vánoční kokosové sušenky, ale pečeme hlavně pro radost z pečení…tak uvidíme, jak to letos zvládneme.

 • Jana S. 2.12.2020 at 13:53

  V plánu jsou perníčky a linecké, ale uvidíme, jak to dopadne. 🙂

 • Iveta 2.12.2020 at 14:04

  Marokanky, vanilkove rohlicky, linecke, vosi hnizda a pernikovy betlem. Iveta

 • Lenka 2.12.2020 at 14:05

  Už mám upečené perníčky. Chystám se ještě na linecké, včelí úly a roládu.

 • Cukrovi 2.12.2020 at 14:06

  Pernicky uz mame napecene, budou jeste vosi hnizda a medovnikove kulicky. Tradicni druhy dostaneme ochutnat od babicek a to nam uplne staci. Knizka vypada krasne, obe dcery miluji prirodu tak by ji velmi ocenily 🙂

 • Lenka 2.12.2020 at 14:07

  Už mám upečené perníčky. Chystám se ještě na linecké, včelí úly s novým receptem a roládu.

 • Misa 2.12.2020 at 14:09

  S detmi jsme pekli pernicky a chystame se na linecke a nepecene kulicky. Neprehanime to, dostaneme jeste od babicek…

 • Eva 2.12.2020 at 14:22

  Doma pečeme perníčky a sušenky, babička linecké a rohlíčky. A o víkendu s kamarádkami máme velké plány- linecké, strojkové, myslivecké knoflíky, rohlíčky, marokánky… No jsem zvědavá, jak to stihneme. A doma pak možné ještě nějaké zdravější(ale zase je to cukroví, že (: )

 • Verča 2.12.2020 at 14:24

  Nějak moc, beztak zase přiberu a budu to poctivě shazovat 🙁
  Marokánky, linecké, linecké ježečky, vosí úly, manžel chce vanilkové rohlíčky, dále perníčky.. Uff, asi budu jen péct, ale vždy si k tomu otevřu víno, tak to i jde 😀

 • Holčičí pečení 2.12.2020 at 14:34

  Jako každý rok budeme s dcerkou péct špaldové perníčky a linecké. Letos přidáme domácí Bounty a možná dojde na úlečky.

 • Pečení 2.12.2020 at 14:54

  Tenhle rok si upečeme jen to co máme rádi, úly, linecké, vanilkové rohlíčky, kokosky a opět zkusím perníčky s novým receptem, to je má Achillova pata.

 • Míša 2.12.2020 at 14:54

  Vůbec žádné! Snad se nad námi někdo slituje a nějaké nám daruje 🙂

 • Cukroví 2.12.2020 at 14:57

  Pekli jsme perníčky, které uz skoro nejsou :)) takze budeme dodělávat. Pak budeme pect linecké, rohlíčky a muž mi jako každý rok udělá vosi hnizda. Ty úplně miluju, jen mě nebaví se s nimi patlat 😄

 • Hana 2.12.2020 at 15:01

  My letos budeme dělat perníčky, linecké, vosí hnízda a pak děláme takové různé raw kuličky bez cukru z oříšků atd

 • Petra 2.12.2020 at 15:08

  Včelí uly a vanilkové rohlíčky, tyto druhy cukroví zboznuji

 • Marie 2.12.2020 at 15:10

  V plánu mám letos perníčky, ořechové rohlíčky, kávová kolečka a samozřejmě linecké. Tak snad plán vyjde 🙂

 • Vánoční cukroví 2.12.2020 at 15:25

  My už máme hotové perníčky, ty už děti ujídají, pár jsme i rozdali kamarádům. Nejsme nějací velcí požírači cukroví, tak jen pár druhů, aby bylo co na stůl a hlavně pečeme to co nám chutná. Takže budou klasické linecké, ovesné kuličky a kytičky se slaným karamelem. Z nepečených jen kokosové kuličky a vosí hnízda.

 • Cukroví 2.12.2020 at 15:34

  Linecké, perníčky, medovnikové koule a pak uvidíme co ještě děti dovolí 🙂

 • Cukroví 2.12.2020 at 15:34

  Rohlíčky, linecké, perníčky a především vosí hnízda.

 • Anna 2.12.2020 at 16:00

  Medovníčky
  Linecké
  Šuhajdy
  Metrový koláč

 • Monika 2.12.2020 at 16:11

  Letos jsem nechtěla péct nic, protože náš malý všetečka (11m) se nejraději prohlíží v troubě a zatím se mi ho nepodařilo naučit “hajs”. Ale až o víkendu usne pustím se do lineckého, upeču perníčky a přítel miluje úly, takže ty. A pro mě raffaello ze salka.

 • Monika Č. 2.12.2020 at 16:14

  Letos jsem nechtěla péct nic, protože náš malý všetečka (11m) se nejraději prohlíží v troubě a zatím se mi ho nepodařilo naučit “hajs”. Ale až o víkendu usne pustím se do lineckého, upeču perníčky a přítel miluje úly, takže ty. A pro mě raffaello ze salka.

 • Anzet 2.12.2020 at 16:15

  Linecké, marokánky, perníčky, nepečené kuličky. Více asi letos nestihnu. Alespoň budeme štíhlí.

 • Daniela Mašková 2.12.2020 at 16:16

  Letos jsem se trošku rozšoupla, takže v plánu jsou perníčky, linecké, kokosky, čokoládové crincles, marcipánové a medovníkové kuličky a nesmí chybět vosí hnízda 🙂

 • Lucka 2.12.2020 at 16:21

  Hlavně linecké, vanilkový rohlíčky a perníčky. Z nepečeného bounty koule,rafaelo a skořicový likér,sice to není cukroví,ale chutná i víc než vaječnák 😁

 • Linda 2.12.2020 at 16:21

  Linecké, vanilkové a pomerančové sušenky. A podle času pak nějaké nepečené 😊

 • Katka 2.12.2020 at 16:22

  Pěkné odpoledne! My určitě upečeme perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, medovníkové kuličky a medové trubičky s karamelovým krémem. A dál podle času nějaké nepečené cukroví a co mě kde zaujme. Pečení mě moc baví, tak děláme hodně druhů ale v menších dávkách 🙂

 • Cukrovu 2.12.2020 at 16:29

  Letos nevynechame perníčky, hřebíčkové hvězdičky podle Smoothcooking, Raffaello podle Mycookingdiary a určitě mi ještě něco Babu vymyslí,co bude chtít společně péct

 • Lenka D. 2.12.2020 at 17:04

  My jsme zrovna včera pekli perníčky a linecké. Ještě nás čekají vanilkové rohlíčky a marokánky.

 • Kris 2.12.2020 at 17:08

  Pernicky a marokanky

 • Irena Durdilová 2.12.2020 at 17:09

  Takovou klasiku- rohlíčky,pernicky, linecke, ořechy😊

 • cukroví 2.12.2020 at 17:15

  U nás se pečou perníčky a linecké většinou 2x a pak jsou oblíbené vanilkové rohlíčky.

 • Jaja 2.12.2020 at 17:16

  Pernicky, linecke, vceli uly, rohlicky.

 • Moni 2.12.2020 at 17:16

  S dětmi jsem už pekla dvakrát perníčky, ale už žádný nemáme😂… Takže nás čekají perníčky a v neděli budeme péct linecké cukroví, vanilkové rohlíčky, orechova kolečka a možná Rafaelo kuličky:)..
  Každý rok pečeme u našich, s mojí mamkou a ségrou, děti (kluky 5.5, 3) mám s sebou a pomáhají nám:)

 • Jindra 2.12.2020 at 17:22

  No, letos asi zvládneme jen linecké a perníčky.

 • Eliška S. 2.12.2020 at 17:22

  Perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky a pracny. Z nepečených včelí úly a rumové kuličky.🤗🎄🎁

 • Aneta 2.12.2020 at 17:32

  cely mesic pecu v praci. takze doma budou muset stacit pernicky.

 • Katka 2.12.2020 at 17:55

  S dětmi doma ischelske cukroví a medovnikove koule a u rodičů doma společně se sestrou a jejími dětmi budeme dělat linecké, rohlíčky, trubičky, rafaelo kuličky, perníčky a ještě určitě něco 🙈

 • Lucie K. 2.12.2020 at 17:58

  Jen perníčky a rohlíčky. Linecké si kupuji. Nic jiného se u nás nejí 😁

 • Cukroví 2.12.2020 at 18:00

  My se letos chystame na perníčky, mandlove rohlíčky a linecké

 • Irena 2.12.2020 at 18:01

  Už máme napečeny perníčky a smetanové cukroví a budu péct karamelové rohlíčky a kakaové s nějakým krémem. Pak nepečené kuličky, včelí úly. Od babi dostaneme linecké a vanilkové rohlíčky.

 • Klasika 2.12.2020 at 18:04

  Nejradši máme klasiku – linecké, rohlíčky, ořechy, kokosové kuličky, nove vyzkouším mokka kolečka a vosi uly🙂 Akorát teda letos v menším množství, když bude letos méně navstev🤦‍♀️

 • Peta 2.12.2020 at 18:19

  Vanilkove rohlicky, linecke, medove mini dorticky a islske 🙂 ale vysledek je nejisty, pecou hlavne deti

  • Monika s Adélkou 2.12.2020 at 19:38

   Já původně letos chtěla péct jen perníčky, protože je máme za úkol v adventnil kalendáři. Ale naše tříletá cácorka zbožňuje patlání těsta, tak asi uděláme linecké, nějaké kuličky a ještě něco, na co dostaneme v průběhu Vánoc chuť.

 • Lenka 2.12.2020 at 18:24

  Letos budeme péct méně druhů, než loni. Už máme kokosky, perníčky, linecké, rohlíčky, pistáciové stromečky, pracinky, mandlové hvězdičky a ještě se chystáme na nepečené druhy.

 • Pavlína M. 2.12.2020 at 18:25

  My jsme perníčkoví – ty nám bohatě stačí, takže budeme péct s dětma perníčky 🙂

 • Pavla 2.12.2020 at 18:26

  Vidím to na pracny, možná s klukama zkusím nafouknuté cukroví z knížky Čekání na Vánoce a pak si pohraju tak se dvěma druhy nepečených kuliček

 • PetM 2.12.2020 at 18:35

  Klasika pro rodinu je linecké, pracny a vanilkové rohlíčky. A já pokukuji na instagramu po nějakém lowcarb cukroví. Tak uvidíme, zda se zadaří svátky ustát stále v bezcukrovém režimu.

 • Jana 2.12.2020 at 18:43

  Doma pečeme s dětmi perníčky. Ostatní cukroví dostaneme od babiček😉

 • Lenka 2.12.2020 at 18:43