Nočníkofky 1 | Co je to hovínko?

Jupíjou, vítám vás u nevoňavého, hnědého seriálu. Netrpělivě jsem čekala na novinku z Nakladatelství Svojtka, abych to spustila. Už jste určitě postřehli, že Julince se podařilo zbavit plen a velké oslavy šly ruku v ruce s prošmejděním „hnědé“ části naší knihovny. Dnešní článek tak bude doslova o hov.. :-). Taky je tohle téma u vás populární?

My se rozhodli zvolit taktiku přesycení exteriéru :-D. Zní to možná divně, ale hned vysvětlím. Asi je horší, když děti „vycítí“ :-D, že od tématu bobků, hovínek a exkrementů utíkáme a téma měníme. Jak jsou holky dvě, rozjely to doma dost naplno, a tak jsme to vzali do našich rukou a mluvíme o tom taky. Není to tak pro ně vzácnost a celé to hnědé období nejspíš brzy pomine samo.

I když, jsem moc ráda, že je teď školka zavřená :-D. Jít první dny do ředitelny by se mi nechtělo :-D.

Stejně jako nám tu jede seriál o emocích (bude ještě pokračovat), volně přejdeme na takové nočníkové čtení, které se mnohým z vás bude doma hodit. A pokud dnes vydržíte až do konce, budete si moct jednu tuhle fekální okýnkovku odnést :-). Tak jdeme na ni?

Kniha: Co je to hovínko je z Nakladatelství Svojtka a zakoupit se dá TADY.

Obtíž začala už na straně nula. Název knihy a terminologie je dosti jiná. Holky znají a používají pojem bobek, takže celé naše rozmýšlení, zda budeme knihu číst „po svém“, nastalo hned v knihkupectví :-). Nakonec jsme zvolili cestu synonym a rozšířili holkám slovní zásobu.

Knížka je menšího formátu, než známe klasiku od Svojtky, ale právě proto, že je určena malým předškoláčkům. Je to pevné leporelo, takže malé ručky zvládnou neponičit. I tak ale doporučuju dětem všechna okýnka před-otvírat, protože první otevření jde dost ztuha.

A obsah? Ten je asi jasný. Autoři si dali vážně záležet a troufám si tvrdit, že „ze sebe vymáčkli“ maximum. Každá stránka má  podtitul. Na té první se děti doví, co to vlastně hovínko je a kam se „dělá“.

Julie ještě pamatuje na všechny ty fáze, takže nedávno byla verze miminčí, přešla plynule na nočník, ale potíž ji nedělá ani ten velký záchod. Splachování je pak automatika, to asi milují všechny děti, no ne? 🙂 První strana byla teda hlavně o tom slovíčku na H.

A že kakat musí i maminky všechny dětí ví, velké množství maminek totiž není samo ani na tom trůně :-D. Na záchod ale musí nejen děti a mámy, takže vtipně poukazuje knížka i na tuhle záležitost. Hezké bylo uvědomění Nelči, že pták si nezaletí na zem, kde se vykaká do křoví, ale „hází“ si to v letu kde se mu chce :-D.

Z pražské ZOO už asi znáte kšeftování se sloním trusem, takže o slonech holky dobře věděly. Pak už ale začaly novinky, které poučily i nás veliké :-). Víte třeba, proč stát daleko od hrocha, když to na něj přijde? 🙂

A co takový králík? Jooo já vám dám mrkvičku. Přiznám se, že babička měla na vesnici barák a chovala snad všechno, ale králíky teda ne. Takže já bych byla řekla, že si daleko radši pochutná právě na té mrkvičce.

Omyl :-). V momentě, kdy jsem tohle četla, začala jsem přemýšlet o tom, zda holky nezačnou po čtení knihy experimentovat, protože vlastně nikde není moc řečeno, že to není pro lidi zrovna vhodné. Jeden bobky jí, další s ním hnojí zahradu, jiný si z nich postaví barák… zní to trochu jako montessori návod na zábavu pro děti :-D.

Oblíbenou stranou Nely je teď tobogán. Ona jaksi žije dovolenou u moře, která na nás čeká a už se to krásně blíží. Takže kanalizační potrubí je prostě top.

V knížce si spolu s chlapečkem hezky spláchnete a pak šup tobogánem až dolů. V celém průběhu si můžete do trubek nahlédnout otevřením okýnka až do jeho pádu do čističky. Tam je hezky ukázané, co se v čističce stane dál.

A tady už ty monte(sorryjako) návody :-). Že není hov.. jen tak k zahození, vám ukáže farmář, nosorožec, paní doktorka, ale hlavně velbloud…

Zatímco farmářka si ráda přihnojí políčko, nosorožec si uleví hezky na výstražnou. To se asi po… strachy? Za paní doktorkou vás pak pošlou s obsahem nočníku, když budete nemocní.

Knížka je zase moc hezky ilustrovaná. Textu je v ní úplně akorát, informací ale dostatek, takže na první čtení se nevydržela soustředit ani naše čtyřletá Nela. Kniha už ale jela za včerejší odpoledne asi páté kolo, takže věřím, že holky budou mít během pár týdnů tolik informací, že sáhnou zase rády po Kosích bratrech a Amálce :-D.

No a nezapomínejme na toho velblouda. Ten se líbí Julince, tak doufejme, že v nestřeženém okamžiku si nezačne někde plácat příbytek :-D.

Kdo má doma milovníky kvízů, zahrají si tady poznávačku, dovíte se kdo má hovínka flekatá, kdo zelená, co je to koprolit nebo třeba z koho padaj kostky :-D.

Holky hned hlásily, že hovínko venku bude určitě psí a že jako „tytyty jestli to páníček nesebere“. V tom jsou dobře vycvičené, protože na hřiště chodíme každý den parkem, kde máme pár svých psích oblíbenců a pejskařů.

Takže vidíte sami, že kniha není až tak úplně o hov.. :-). Že je tohle téma v popředí zájmu našich dětí je jasné. Vždyť do tří let je hlavním úkolem dětí právě ovládnutí téhle části vývoje, zbavení se plenek a jak se v našich očích točí domácnost kolem nočníku, u dětí je na prvním místě jeho obsah… nebo u někoho doma ne?

Jak se vám líbí? Zmínila jsem, že vám jich na tohle téma ukážu hned několik, takže se můžete nechat překvapit, jaké budou příští nočníkové články. A jestli máte k tomuhle tématu jakýkoli dotaz, klidně piště, na blogu se snažím žít bez tabu :-).

Mimikry určitě znáte, ale tvářit se, žejsem hov..? No, dobrá taktika to určitě je. Doufám, že si na to Nela nevzpomene, až zase budeme řešit masku na karneval :-D. To by asi ředitelna jistila.

Pevně doufám, že tu nemám nikoho, koho by tohle téma uráželo. A komu se naopak moc hodí a jde do noty, protože doma řešíte podobné nočníkofky, můžete si o jeden tenhle kousek zasoutěžit 🙂


Vyhraj knihu Co je to hovínko z Nakladatelství Svojtka

Podmínky soutěže:

1. Buď nebo se staň fanouškem našeho Facebooku: MK life / mom of 2 & our life

2. Napište mi do komentáře Jaké zvíře má bobky ve tvaru kostiček? (nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

3. Soutěž končí v pondělí 21.8.2017 v 20hod,  výherce vyhlásím na našem FB.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování hned dvakrát.

5. Soutěž probíhá i na instagramu mk_life.cz , pokud se zapojíš i tam, šance je ještě vyšší :-).

MUDr. Michala Knězková

All posts

180 Comments

 • Kateřina Bednářová 17.8.2017 at 8:47

  Bobky ve tvaru kostiček má můj australský oblíbenec vombat – nejneuvěřitelnější zvíře ever 🙂

  • Martina 17.8.2017 at 12:55

   Je to vombat!!!
   Super téma, brzo bude aktuální i u nás.
   Nagrape@seznam.cz

 • Jana Bystroňová 17.8.2017 at 8:48

  Hezké ránko, taková kniha by byla úžasná se hodila přesně pro dceru. I když už je bez plínek na čůrání, tak kakání stále ne a ne mimo plinku 🙁 A i když se na nás neusměje štěstí, knihu si pořídíme. Moc děkuji za tip!!!
  jana1bystronova@gmail.com

 • Jana 17.8.2017 at 8:50

  Tak jsem si nechala poradit a mel by to byt vombat obecny 😊

 • Anastasiya Rezkova 17.8.2017 at 8:50

  Vombat obecný. Moc ráda bych vyhrála tuto knížečku pro našeho Filípka. Anastasiya Rezkova (anastasiya.rezkova@seznam.cz)

 • lucie 17.8.2017 at 8:53

  Tak bobečky kostičky má australský méďa vombat.Krásné ráno.lucie

 • Peta 17.8.2017 at 8:57

  Ahojky Miso, opet paradni clanek 😉 a jak suprove napsany!!! Tohle tema neni uplne castym tematum k diskuzim (tem verejnym ;))) a tys to pojala naprosto luxusne ;))) u nas se zas „sisuje“ (po cesku) a „cacaa“ (po francouzsky;)… ale ted uz v tom mame trochu mensi bordylek 😉 a dalsi dvojjazycna synonyma budou jenom pribyvat ;))) knizka vypada uzasne!!! Myslim, ze by mela velky uspech ;))) jo a ta zviratka jsou myslim vombati 😉 jednou mi to utkvelo v pameti pri prohlidce zoo (takova dulezita informace se preci nezapomina, nikdy nevis, kdy se muze hodit ;))) krasneho dnika, mavame 😉

 • Renata Ševčíková 17.8.2017 at 8:58

  Hezký den, super článek, jsem se i zasmála 😉 U nás aktuální téma, protože se ten náš dvouleťák vůbec nechytá. Hranatá hovínka má vombat 😉 Na fb sdíleno jako Renata Ševčíková a i na instagramu 😉 PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Zuzana 17.8.2017 at 9:01

  Přece Vombat / Wombat 🙂

 • Kacka 17.8.2017 at 9:04

  Tak o tehle knizce zrovna uvazuji 🙂 diky za nakouknuti… Hranata hovinka ma vombat

 • Jana Hanáčková 17.8.2017 at 9:07

  Vombat obecný (vombat medvědovitý)

 • Katka Weberová 17.8.2017 at 9:10

  Hovínka ve tvaru kostiček má Australský méďa Vombat 👍 super knižka, ta by se nám hodila do sbírky a měla by určitě veliký úspěch! 😊

 • Lenka 17.8.2017 at 9:10

  Knížka vypadá dost dobře a vtipně. Myslím by se nám přesně hodila do našeho období „a proč??“ Bobky ve tvaru kostiček by mohl dělat vombat obecný 🙂

 • Ivana Bartošová 17.8.2017 at 9:13

  Hovínko ve tvaru kosticek ma vombat 😊 Ivana Bartošová, bucafonka@post.cz

 • Jana Chlápková 17.8.2017 at 9:13

  Dobrý den, Míšo, ráda si zasoutěžím. Hranaté výkaly dělají vombati :o)
  chlapkova.jana@email.cz

 • Iva 17.8.2017 at 9:21

  Ahoj Míšo, teda, ta knížka vypadá bombasticky :O Pro děti ve věku Julinky myslím, že úplně parádní, když začíná s nočníkem 🙂 Naše čtyřletá Nikolka už to má zmáknuté, ale určitě i v knížce by se dozvěděla spoustu zajímavých informací 😀 poučili bychom se i my rodiče, neboť o hranatém bobku jsem nikdy neslyšela 😀 strejda gůgl říká, že je to od medvídka vombat – mimochodem rozkošné zvířátko. Užívejte poslední prázdninové dny. Iva Heringová, hering.iva@ost.cz

 • Lucie Chmielova 17.8.2017 at 9:22

  Myslím, že bobky ve tvaru kostiček produkuje Vombat obecný. Sdílím i na FB. witlucie@gmail.com

 • Martina 17.8.2017 at 9:27

  Vtipný článek, u nás aktuální téma, ale raději to nebudu „rozmazávat“:-) Odpověď je vombat.

 • Monika 17.8.2017 at 9:27

  Hovinka ve tvaru košíček dělá Vombat

 • Háňa Dlouhá 17.8.2017 at 9:28

  myslím že bobky ve tvaru kostiček má vombat 😀 Knížka vypadá úžasně asi jí pořídíme než nám dojde Myš v plínce 🙂
  Krásný den Hana
  hana.dlouha125@seznam.cz

 • Helča 17.8.2017 at 9:28

  Vtipné téma 🙂 Náš syn je tedy už vez plen, ale dočasu čeká odplenkování naši malou slečnu. Snad jí to půjde stejně snadno, jako staršímu bráškovi 🙂
  Odpověď je vombat (říká strejda Google). Helena.javurkova@gmail.com

 • Marťa 17.8.2017 at 9:33

  Tuhle knížku si strašně přeje náš taťka. Už máme doma lehce detektivní knihu O krtkovi, který nevěděl, kdo se mu vykakal na hlavu 😀 Ta pointa na konci příběhu mě baví.
  Nejdřív jsem si podle zadnice myslela, že to bude medvěd, ale nenapadlo by mě, že je to vombat 🙂
  Sdílím 🙂 Martina.Bakova@email.cz

 • Barbora 17.8.2017 at 9:34

  Krásná knížka! Odpověď je vombat – taky vygoogleno… 🙂

 • Gabina 17.8.2017 at 9:36

  wombat 😉

 • Alexandra Pavlíková 17.8.2017 at 9:42

  Odpověď je vombat obecný 😉 Sdílím jako Alexandra Pavlíková

 • Tereza Müllerová 17.8.2017 at 9:42

  Krásný příspěvek, odpověď je vombat a jo, knížka by nám doba bodla, odplenkovala se mi mladší dcerka, od narození na BKM, takže bobek v plence jsem naštěstí tentokrát téměř neznala…
  Terka, Ronwain33@gmail.com

 • Veronika Horáčková 17.8.2017 at 9:42

  Ta knížka je geniální. To zvíře je vombat.

 • Katka 17.8.2017 at 9:48

  Mám moc ráda knížky od Svojtky. Jsou moc hezky dělané. Třeba se na nás usměje štěstí… odpověď je vombat.

 • Monika 17.8.2017 at 9:54

  Kostičky kakají vombati 🙂 Na tuto knížku čekám už nějakou dobu, těšila jsem se na ni, protože mé děti téma hovínek baví, přijde jim vtipné…často při jejich hraní slyším Tady máš hovínkovou zmrzlinku (a následuje výbuch smíchu), máš pokakané nožičky, zaplatím ti hovínkem apo. No baví se tím neskutečně 🙂
  Pěkná hovínková soutěž i článek 🙂
  minonnka@seznam.cz

 • Liv 17.8.2017 at 9:59

  Super, snad zabere víc než Víš, co má v plínce myš….správná odpověď je Vombatus ursinus.

 • Hana 17.8.2017 at 10:01

  Vombat 😊

 • Martina 17.8.2017 at 10:13

  Krásné dopoledne, díky dík za úžasný tip na další Svojtku, tu musíme mít; ) nočníkování je u nás právě aktuální téma.
  Kostičkové hovínka má Vombat.
  Pěkný den *M* marzav@email.cz

 • Veronika 17.8.2017 at 10:16

  VOMBATI je spravna odpoved

 • Helena 17.8.2017 at 10:21

  Dle google informací by to měl byt vombat obecný 😊 helenecka@seznam.cz

 • Hanka 17.8.2017 at 10:26

  Tak odpoved je vombat, pac o nem je taky nocnikovka napsana 🙂 no a jelikoz diky nasim kamaradum je hovno jedno z prvnich Rozarcinych slovicek, knizka by se nam hodila 🙂

 • Jana 17.8.2017 at 10:29

  Krásný den přeji a děkuji za super článek. 🙂
  Kostičky kakají vombati. 🙂

 • Misa 17.8.2017 at 10:29

  Vombat obecny , moc pekna knizka hodila by se nam do knihovnicky 😊bmishalka@seznam.cz

 • Zuzana 17.8.2017 at 10:30

  Hranatě kaká vombat 🙂 Jinak téma bobků je u nás na denním pořádku – dva plenkáči a pes to obstarají. Jo a králíka jsme měli doma několikrát, takže přesně vím jaký je koprofág a že nedlabe každý bobek, ale má systém 😀

 • Romana Ferdanová 17.8.2017 at 10:33

  Kostičky kaká vombat 🙂
  liskova.romana@centrum.cz

 • Lucka 17.8.2017 at 10:34

  Vombat… 🙂 ta knizka je bomba.. asi pred rokem mi ji ukazovala kamaradka v anglictine a strasne me nadchla…kdyz ji nevyhrajem, urcite ji musim koupit nasi Julce 🙂 Lucka (luuuca@seznam.cz)

 • Petra 17.8.2017 at 10:41

  Je to vombat! 🙂 Kdybych knizku vyhrala, vyuzila bych to i pro deti v ordinaci.

 • Hanka Šafářová Chmelinová 17.8.2017 at 10:47

  Bobky ve tvaru kostiček dělá vombat.Za chvíli nás čeká nocnikove období tak super inspirace díky:-)

 • Klára Zindulková 17.8.2017 at 10:49

  Bobečky ve tvaru kostiček dělá vombat (ale jako první mě napadl panáček Lego 😀
  Sdílím 🙂
  klarkakrejcova@seznam.cz (na fb jako Klára Zindulková)

 • Kateřina Kvapilova 17.8.2017 at 11:13

  Vombat obecný! Díky za soutěž 🙂

 • Andrea 17.8.2017 at 11:17

  Vombat – ale vůbec jsem to netušila 😃.. Děkuji za soutěž.. Andrea

 • Veronika 17.8.2017 at 11:17

  Vombat obecny ma bobkx ve tvaru kosticek.
  V.Segecova@seznam.cz

 • Dana 17.8.2017 at 11:26

  Knížka vypadá pěkně… A kostičky tvoří VOMBAT!

  danuska199@seznam.cz

 • Hanka Jonáková 17.8.2017 at 11:28

  Ta knížka vypadá báječne a naši Emily by se určitě moc libila-asi tedy pořídíme k druhým narozeninám:) a správná odpověď je vombat.

 • Táňa Stejskalová 17.8.2017 at 11:28

  Strýček Google říká, že je to vombat 🙂 a jelikož si při trůnění na nočníku čteme, tak by se nam knížka moooc hodila;)
  taninaca@seznam.cz

 • Dana Průchová 17.8.2017 at 11:29

  Dobry den, moc hezky clanek i knizka. Trus ve tvaru kostek vylucuji australsti vombati.

 • Zuzana Schmidtová 17.8.2017 at 11:32

  Vombat.

 • Helena K. 17.8.2017 at 11:37

  Celkem mě překvapilo, že se o tuto knížku strhl takový zájem do dneška, než jsem si o ni díky vám udělala obrázek, moc děkuji, nějak jsem si nedovedla představit obsah, aby to nebylo jen o tom jednom 🙂 Ale musím říct, že mě příjemne překvapila. Dceři jsou čerstve dva, přes den je také bez plynek a bobek je u nás tedy téma… Díky za inspiraci. Jinak bobky děla vombat.

 • Petra 17.8.2017 at 11:40

  To jsem se zasmála 🙂 Hranatá hovínka má vombat!

 • Tereza 17.8.2017 at 11:41

  Leporela od Nakladatelstvi Svojtky jsou uzasne!!!!!! Hlavne jsou naucna a zabavna s krasnymi obrazky. Clanek sorryjako me hrozne pobavil 😊 a musim priznat,ze na odpoved jsem se musela podivat, ale diky tomu jsem si zase rozsirila zajimave vedomosti a uz navzdy budu vedet, ze hranate bobky ma australsky vacnatec vombat obecny. Pro pobaveni ostatnich clanek sdilim na fb. Tady na Slovacku mame sice slunicko schovane, ale neprsi a je tu krasnych 27 stupnu ☉🌡zdravi terca.valova@volny.cz 🐸

 • Martina 17.8.2017 at 11:42

  Kostičková hovínka má vombat. Knížka by se nám moc líbila, pokud nevyhrajeme, pořídíme si ji.
  manimana@seznam.cz

 • Any Vodrazkova 17.8.2017 at 11:43

  Vombat 😉

 • Barbora Kurková 17.8.2017 at 11:45

  Kostky kadí VOMBAT 🙂 Super článek, pobavilo a rozšířilo obzory, moc díky! 🙂
  barbush@seznam.cz, na fb Pravá OdMattela

 • Lenka Valderová 17.8.2017 at 12:14

  kosticky kaka vombat obecny 🙂 Shodou okolnosti jsem se to dozvedela nedavno, kdyz jsem v obchode narazila na knizku Vombat Jirka 😀

 • Radka H 17.8.2017 at 12:16

  Vombat obecný 🙂
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • Tereza Válková 17.8.2017 at 12:17

  Dobrý den, hovínka ve tvaru kostiček má vombat (viz jiná kniha o hovínkách :)). milltes@seznam.cz

 • Zuzka B. 17.8.2017 at 12:21

  Vombat obecný by měla být správná odpověď 🙂

 • Sarka 17.8.2017 at 12:26

  Krasne napsane a takova hovinka dela vombat. Sarka (saui.dj@seznam.cz)

 • Petra Hečová 17.8.2017 at 12:30

  Tak jsem musela odpověď googlit 😉 je to vombat a vůbec netuším, co to je 🙂 vypadá, že knížka bude poučná pro celou rodinu.

 • Jeannette Tesařová 17.8.2017 at 12:37

  Zajímavá knížka. U nás se už sice čůrá i kaká na nočník nebo do záchodu, ale řeší se, kudy to teče/leze a co to je. A že má vombat hranaté bobky, to jsem netušila, takže díky za nové informace. I knížky pro malé děti a předškoláky mohou být velice přínosné pro dospěláky.
  Sdílím na FB, ať se poučí i ostatní :-).

 • Petra Chmelíčková 17.8.2017 at 12:38

  Odpověď je vombat. Knížka je super, určitě ji pořídím. Starší dcerka má právě s kakani potíže, je už rok a půl bez plen ale bobek dělá stále do pleny a nebo ho zadržuje …. Zažíváme tedy s kakani fakt peklo. Moc díky za super tip!!! hladkpe@seznam.cz

 • Tereza 17.8.2017 at 12:41

  Vombat obecny..by me zajimalo jak to dokaze 😀 terekad@centrum.cz

  • Tereza 17.8.2017 at 12:42

   Na fb Tereza Slezáková

 • Kaci 17.8.2017 at 12:47

  Uz delsi dobu premyslim, jakou knizku o tomto tematu poridit a zda to ma cenu, takze dekuji za nahlednuti. Hranate bobky dela vombat 💩💩💩
  Kacccenkaa@seznam.cz

 • Kveta Hanáková 17.8.2017 at 12:56

  Je to vombat z Australie. Tuto knihu moooc nutne potrebujem,je uzasna. Kvetahan@seznam.cz

 • Adéla Vejvodová 17.8.2017 at 12:57

  Vombati. Tak to je fakt vtipná knížka 😀

 • IvaP 17.8.2017 at 13:02

  Odpověď je vombat 🙂 U nas by se siklo odplenkovani, zatim to ale nevypadá…treba by kniha pomohla!

 • Klára 17.8.2017 at 13:03

  Tak podle chytrého internetu je to vombat 🙈klarakocova@seznam.cz

 • Monika 17.8.2017 at 13:06

  Vombati 🙂 knížka vypadá super!
  monika.krenova@email.cz

 • Eva 17.8.2017 at 13:08

  Knížky z této edice milujeme. Zvíře je vombat.

 • Lenka 17.8.2017 at 13:10

  Tak jsem se poucila 😀 Vombat.

 • Markéta Kuzebauchová 17.8.2017 at 13:10

  Tak tato knížka a samozřejmě i článek, mě nadchla….perfektně udělaná a škoda, že je již neteřinka bez plín…ale určitě by se jí líbila. A bobky ve tvaru kostiček má Vombat :-). (Marketa.Musilova@seznam.cz a sdílím jako Markét Kuzebauchová na FB)

 • Jana Radová 17.8.2017 at 13:20

  Ahoj Miši,
  tak správná odpověď je vombat obecny. 🙂 A dnešní blog je tedy mega super, snad se na nás usměje štěstí a knížku pro Juli vyhraji, protože u nás je teď s nočníkem veselo. Celkově s učením. Ale tohle je na létu super, holý zadek a bobek kde tudy 😀 😀 Když né od psa, tak od Juli 😀 Krásný zbytek dne 🙂 J+N+J
  pospisilovaja@seznam.cz

 • Zlata Kopecká 17.8.2017 at 13:21

  Je to vombat! Knížka by se nám hodila. Dcera zrovna jede první týden bez plenek. V herně se jí líbila také knížka Víš co má v plíně myš? , tak tohle by byl další level 😁
  zlatakopecka@yahoo.com

 • Ingrid 17.8.2017 at 13:23

  Miso, vy me neskutecne bavite :). Dekuji za otevrenost a super clanek! Tesim se, az i u nas dojde k odplenkovani. Takove knihy by k tomu mohly take motivovat. Rada si zasoutezim – odpoved je vombat.

 • Lucie 17.8.2017 at 13:35

  vombat obecný :-). sdíleno na FB 😉

  • Lucie 17.8.2017 at 13:45

   Na FB profil Lucie Čučová 🙂

 • Katka 17.8.2017 at 13:41

  Knizky od Svojtky milujeme. Neni jich nikdy dost, takze rada zasoutezim. Priznam se, ze o hranatych bobcich slysim poprve, clovek se aspon dozvi zase neco noveho 🙂 Tak snad nam vombat prinese stesti 🙂

 • Karolina N. 17.8.2017 at 13:45

  Vombat obecny 🙂
  Wiewiorka@seznam,cz

 • Darina 17.8.2017 at 13:48

  Odpověd je vombat obecný. Skvěle napsaný článek 😀 Sdílím na FB 🙂

 • Lenka T. 17.8.2017 at 13:51

  je to vombat, knížka je super, to bude pro děti zábava na celé odpoledne
  l.tailorka@gmail.com

 • Karla Zupková 17.8.2017 at 13:54

  Vombat 🙂 Máme doma knížku Vombat Jirka, taky parádní na nočník 🙂

 • Lucie Skřejpková 17.8.2017 at 13:54

  Hranatá hovínka má vombat obecný. 🙂 Děkujeme za soutěž!

 • Kateřina Valdmanová 17.8.2017 at 14:01

  Fascinující 🙂 google poradil vombata! 😉 katvald@centrum.cz

 • Tereza Spirhanzlova 17.8.2017 at 14:02

  Správná odpověď je vombat. Knížka vypadá moc hezky, ostatně jako všechny od Svojtky 🙂 Loni mě ještě zaujala knížka Víš, co má v plínce myš? Ale nebyla k sehnání.

 • Markéta 17.8.2017 at 14:02

  Vombat. Knížka vypadá skvěle, určitě ji pořídíme i tak 😉

 • Rienka 17.8.2017 at 14:06

  zaujimave 😀 .. vombat ..
  mame knzku bobky, šišky a jiná hovínka a verím, že i táto by sa velmi pacila 😀
  chrrenka@gmail.com

 • Bara 17.8.2017 at 14:08

  Bere me, kolik se toho jeste nuze dospely naucit z detskych knih 🙂 Odpoved je vombat obecny. Bara

 • Květa Sedláčková 17.8.2017 at 14:26

  Vombat obecný žijící v Austrálii dělá krychlová hovínka.

 • Sylvie 17.8.2017 at 14:28

  Vombat obecný….bobky jsou u nás teď opravdu vděčné téma.

  Míšo, prosím Tě, co to máš za lak na nehtech, je moc krásný a skvěle se leskne? Děkuji. Sylvie

 • Annie 17.8.2017 at 14:33

  Misi fekalni humor je u nas tedka aktualni, vsechno je hovinko, curanek.. na tuto knizku cekam uz nejaky ten patek, vydela Jsem ji Jen v anglii a je proste z tech must have😊 Co se tyce odpovedi na tvoju otazku, Tak deti mely jasno hned. Pry hovinka ve tvaru kosticek delaji leda roboti😂 Ale podle predeslych komentaru, Jsem se I Ja dozvedela, ze vombat 😬😄

 • Pavla 17.8.2017 at 14:37

  Dobrý den, děkuji za krásnou soutěž. Zrovna tohle období řeším s dvouletou dcerou 🙂 Na knížku u Svojtky už jsem se taky těšila, tak jste mi kápla do noty. Zkusím štěstí. Děkuji moc za krásný blog, kam se ráda vracím. Pěkný zbytek prázdnin a krásnou dovolenou!

  • Pavla 17.8.2017 at 14:38

   Jooo, a to zvíře je vombat 😀

 • norika 17.8.2017 at 14:41
 • Lucie Fenyková 17.8.2017 at 14:46

  Dobrý den, před měsícem jsem domu koupila knihu Malý nočník, malá hovínka. Moc se mi líbila a s velkým nadšením jsem ji ukázala zbytku rodiny a ty byly strašně překvapení, co to synovi kupuji. A teď jsem jim ukazala váš článek a jsem terčem posměchu. Myslím, že takovýhle téma by se tajit nemělo a tak určitě budeme tuhle knihu potřebovat 😉 (ať si ze mě klidně dělají srandu). Hranatý hovínka dělá Vombat. balufik@seznam.cz

 • Lenka 17.8.2017 at 14:48

  Správná odpověď je vombat. U nás momentálně aktuální téma, kniha by se moc hodila :).

 • Simona 17.8.2017 at 14:48

  Správná odpověď je vombat obecný.
  Děkuji za tip na zajímavou knihu. Lara.sg@seznam.cz, nick na FB je Sim Anomis

 • Sablu 17.8.2017 at 14:48

  Je to Vombat😀

 • Kateřina Muchka 17.8.2017 at 14:59

  Jsou to vombati.

 • Lucie divis vodickova 17.8.2017 at 15:00

  vombat 😀 supr knizka, kazdy …. dela jen se o tom nemluvi a to je spatne.

 • Veronika 17.8.2017 at 15:01

  Kostickova hovinka kaka vombat. DIky za soutez, sdílim i na fb. Veronika

 • Markéta 17.8.2017 at 15:03

  Vačnatci Vombati.
  Markéta

 • Viki Cervena 17.8.2017 at 15:04

  Krasne spracovane. Kocky kaka vombat. Viki

 • Hany 17.8.2017 at 15:29

  Teda tohle tema bych u detske knizky necekala, ale vlastne proc ne 😆 Hranata hovinka teda asi bude delat vombat. U nas se dnes 3letakovi vysvetlovalo proc zelezo rezne, nazorna ukazka jak se strida den a noc pomoci lampicky a mice, nedavno problematika gravitace, takze se rada vratim k jednodusim otazkam 😀

 • Michaela 17.8.2017 at 15:49

  Haha .krasna a vtipna knizka! Hovinka ve tvaru kostek ma vombat 🙂
  Michaela
  Firenka@seznam.cz

 • Monika 17.8.2017 at 15:50
 • Simona 17.8.2017 at 16:03

  Knizka by se nam zrovna ted moc hodila 🙂 zviratko je vombat

 • Vanilka Bourbon 17.8.2017 at 16:26

  Hezký den, je to vombat 🙂 Sdílím na FB.

 • Aneta 17.8.2017 at 16:35

  Odpoved je vombat. U nas taky byly jednou dobou nicnikove knizky velmi oblibene. A tema h*** je v kurzu stale (u nas se rika „kupka“)

 • Jana 17.8.2017 at 17:27

  Odpoved je VOMBAT 🙂 U nas zrovna taky aktualni tema, maly prechazi na nocnik, tedy nocnik zasadne odmita a akceptuje jedine velky zachod. Kdyz sedi a tlaci, tak musim cist stale dokola knizku Kdo to je, kdo ten zachod blokuje? 😀 sice starsi kniha, ale za nas super, uz ji znam na zpamet 😀

 • Zuzana Fidlerová 17.8.2017 at 17:50

  Měl by to být Vombat podle toho co jsem našla…A knížku bysme uvítaly moc moc…jelikož se nám moc nedaří bobek do nočníku…tak třeba by to byla příjemná motivace…sdílím na FB…zutom@seznam.cz

 • Zaneta Basistova 17.8.2017 at 18:05

  Tuhle knizku uz nejaky patek vyhlizime a pokud ji nevyhrajeme, urcite ji poridime. Zatim mame doma knizku o malych hovinkach a je v top 5 nejoblibenejsich knih. A uz ji sjizdi i nase mladsi.
  No a spravna odpoved je vombat. Musela jsem pogooglit se priznavam.
  Dekuji za prispevek, fotky i soutez.
  Zanys@seznam.cz

 • Eliška 17.8.2017 at 18:26

  je to vombat 🙂 Šíma má ted taky hovn.., období takže by se ta knížka hodila :)nejvíc mě pobavil když mi velice hlasitě v autobuse vyprávěl jakted jde rohlík do břicha přes tenký a tlustý střevo a pak že je z toho obří hovno 😀 😀 😀

 • Eliška Gřešková 17.8.2017 at 18:29

  To je perfektně udělaná knížka. Věřím, že i když můj 3 letý syn už chodí na velký záchod, tak tato knížka by ho i přesto velmi zaujala. Moji dceru to teprve čeká, takže bychom mohli nastudovat nejdřív teorii. 😁
  Hranatá hovínka kaká 😂😂 méďa vombat.
  eliska.greskova@email.cz

 • Kristýna 17.8.2017 at 19:09

  Vombat obecný 🙂 malakris@seznam.cz

 • Baruš Jastrzembská 17.8.2017 at 19:39

  Vombat, jsme experti na hovinkove knihy, máme od Svojtky malý nočník malé hovinko, tak by byla fajn další do knihovnicky.
  Barajastrzembska@gmail.com

 • Luci 17.8.2017 at 19:52

  Děkuji za krásnou recenzi, po knížce už pokukuji. Hranaté bobky má vombat.

 • Michaela Pušová 17.8.2017 at 20:06

  nocnik prave resime,knizka vypada vyzivne 😆 odpoved je Vombat obecný

 • Lenka J. 17.8.2017 at 20:20

  Díky Vám jsem se opět dobře pobavila a knížku velmi ráda zakoupím,nočník u nás za chvíli bude aktuální téma,tak se knížka bude hodit! 😀 Odpověď na otázku je Vombat obecný 🙂
  lenjara@seznam.cz

 • Klára 17.8.2017 at 20:47

  Správná odpověď zní vombat – a knížka by byla skvělým tématem (nejen) na logopedické konzultaci. 😀

 • Zuzana Bláhová 17.8.2017 at 21:27

  Vombat obecný, FB sdílím 🙂

 • Zuzana Pataky 17.8.2017 at 21:27

  Je to Vombat! ☺
  Zuzapataky@gmail.com

 • Lenka 17.8.2017 at 21:29

  Tohle tema je u nas taky stale aktualni. Knizku si urcite poridime. Odpoved je vombat. LeniczkaM@seznam.cz

 • Lucka 17.8.2017 at 21:54

  Je to vombat o obecný.
  Toto téma je aktuální i u nás, a u sousedů, a ve školce. ..a mě to udivuje 😄
  Knížka je krásná.

 • Lada 17.8.2017 at 21:56

  To je něco pro našeho rozoumka. Bomba! Diky za tip a kdyby nahodou… tak je to vombat 🙂
  ladajecminkova@seznam.cz

 • Iveta Ptáčková 17.8.2017 at 22:00

  Vombat obecný 🙂 Děkuji za opět skvělou recenzi knížky, u nás by určitě měla úspěch.

 • Simona 17.8.2017 at 22:04

  vombat obecný
  díky za inspiraci (simona5r@seznam.cz)

 • Šárka 17.8.2017 at 22:30

  Krásná knížka. Skvělá byla i o krtkovi, který řešil, kdo se mu vykakal na hlavu (doporučují všichni rodičové z naší rodiny).
  A zvířátko je vačnatec Vombat obecný.

 • Pavla Havlíčková 17.8.2017 at 22:34

  Báječná knížka, báječne téma – odplenkovani právě teď probíhá u nás doma, takže by se nějaký krásne ilustrovaný a chytry pomocník hodil.
  Vseznaly Google hlásí, že Vombat má hovínka geometrického tvaru. Pěkný den, Pavla 🙂

 • Lenka Hermanová 17.8.2017 at 22:38

  Pro nás je knížka zrovna aktuální. Syn říká zatím asi dvacet slov a jedno z nich je slovo hovno 🙂 Upozorní mě na něj vždycky až ve chvíli, kdy ho má v plence. A odpověď je vombat 😉 lenka.hermanova@email.cz

 • Lenka debbie 17.8.2017 at 22:42

  Podle toho ocasu soudim, ze je to grufalo a tedy vombat. Krasna kniha…jsem zvedava, jestli ve svych pokladech mas taky tu s mysi:-) krasny den, sdilim. Debbie@post.cz

 • Gábina Foltanová 17.8.2017 at 22:48

  Knížku nemáme, ale vypadá úžasně a určitě ji pro našeho malého nočníkového trůniče potřebujeme (je jen málo knih, které vyloženě nepotřebujeme :D). Google poradil,že je to vombat, ale rádi bychom to ověřili v knížce o hovínku 🙂

 • Pavlína 17.8.2017 at 22:56

  Přítel google mi poradil… vombat.:-)
  Knížka by i u nás byla na místě a velmi aktuální, protože Maty se pořád statečně brání.:-( 😀

 • Eva 17.8.2017 at 23:09

  U nas velmi aktualni tema. Dekuji a odpoved je vombat. Doleje@gmail.com

 • Marcela Němcová 17.8.2017 at 23:10

  Tak kostičky má vombat. My máme nočníkovku zase o něm…je nádherně ilustrovaná. Ale tahle svojtkovina se mi tedy také moc líbí.
  Pěkný článek, veselý.

 • Eva 17.8.2017 at 23:11

  Vombat dělá 💩 jako kostky

 • Hela 17.8.2017 at 23:20

  Ahojky, hovínkový knížky jsou náhodou supr…. Zatím doma od Svojtky máme: Malý nočník, malá hovínka. Ta má úspěch. a třeba se na nás usměje štěstí a přidáme i tuto 🙂 Abych nezapomněla – bobky ve tvaru kostiček dělá Vombat obecný. Sdílím i na FB. Helena Ošmerová, matonozka@seznam.cz

 • Libka 17.8.2017 at 23:26

  Kostky tvoří vombat.

 • Anna P. 18.8.2017 at 0:33

  Vombat obecny. anna.pinkava@gmail.com

 • Soňa 18.8.2017 at 1:02

  Vombat!
  Děkuji za tip na moc zajímavou knížku! Jsem biolog, a jsem moc ráda, že se píší i knížky s touto tematikou, děti se tak přiučí zábavnou formou .

 • Jana Novackova 18.8.2017 at 6:31

  Je to vombat. diky, zvazovala jsem koupi v aj. netusila jsem, ze je v cestine. ☺

 • Aňa 18.8.2017 at 7:07

  U nás sa momentálne bojuje s plienkami takže knižka by určite potešila. Syn totiž zaujal k tomuto tématu taký chlapský pohodlný postoj- proste sa mu nechce a keď už maminka stále otravuje tak už sa premôže, ale v tomto ohľade sa nechá viac ukecať od tatínka-no chlapi. Každopádne oboch detí sa už 3/4 roku drží fekální období. Staršia dcéra naučila medzi prvými slovami bráchu aj to oblúbené hov…. Snažila som sa tváriť normálne, všetko vysvetliť ale nepomohl. Takže to hlavne na začiatku vyzeralo tak, že Dominik prišiel so sladkým úsmevom ku mne a chcel mi niečo pošeptať, ćakala som niečo milé príp pusu a on do ucha trúbil HOVNO, chjo….. tak zatiaľ čakáme až ich to prejde. Inak hranaté bobeçky ma dostali, tak som musela zapátrať ale wombati ma teda vôbec nenapadli 😉

 • ivča 18.8.2017 at 9:02

  Méďa Vombat 🙂 knihu objednávám jako dárky k Vánocům. Ta za to stoji 🙂 markova.ivca@seznam.cz

 • Veronika 18.8.2017 at 9:56

  Tak ocividne ma kostickova hovinka vombat. Koho by to napadlo… 😀
  Jdu sdilet i na FB, at vsichni vidi, jakej jsem silenec… a mrknu i na ten instagram 🙂

 • Karolina 18.8.2017 at 10:36

  Svojtka ma opravdu povedene knizky,takhle nam jeste doma chybi a hodila by se pro synecka,se kterym nas odplenkovani teprve ceka. Odpoved na soutezni otazku je vombat obecny a mel je kajka@centrum.cz treba se na me usmeje stesti a sdilim i na FB 🙂

 • Zuzana 18.8.2017 at 11:45

  bude to zcela nečekaná a překvapivá odpověď, ale kostičková hovínka má Vombat 😉 U nás frčela knížka Víš, co má v plínce myš a pak encyklopedie od Svojtky (teď nevím název), kde bylo krásně ukázáno putování hov… v lidském těle 🙂 (zuzvil@centrum.cz)

 • Michaela Antonová 18.8.2017 at 11:46

  Odpověď je vombat. To je moje oblíbené zvíře, přesto jsem ale překvapena, o hranatých bobkách jsem neměla tušení =)

 • Alice Gažarová 18.8.2017 at 13:26

  Vombat. Knížka je vtipná, u nás by měla určitě velký úspěch, zvláště protože je tatínek projektant kanalizací, takže tahle stránka by byla u nás nejoblíbenější 🙂
  alice.gazarova@seznam.cz

 • verca 18.8.2017 at 14:39
 • Kateřina Vítů 18.8.2017 at 16:34

  Vombatí hovínka jsou hranaté ve tvaru kostiček 🙂
  Kateřina Vítů (katerinavitu@centrum.cz)

 • Ivana Křížová 18.8.2017 at 19:46

  Žádné překvápko když napíšu vombat 🙂
  Ivca.hra@seznam.cz

 • Julie 19.8.2017 at 9:02

  Je to vombat obecny. zelezna.julie@atlas.cz

 • Aneta Bubeníčková 19.8.2017 at 10:06

  Super knížka . Děkujeme za soutěž. Odpověď je Vombat. Anetta.Bubenickova@seznam.cz

 • Hana Kubínová 19.8.2017 at 10:46

  Vombat 🙂

 • Petra Bemová 19.8.2017 at 13:52

  Krásná knížka! Zrovna se snažíme naučit dceru na nočník a úplně se nám to nedaří, tak by mohla knížka pomoct 😉 Jo a málem bych zapomněla! Odpověď je samozřejmě Vombat 🙂

 • ZuzKa 19.8.2017 at 15:48

  Hranatá hovínka má vombat;)

 • Anna Michlová 19.8.2017 at 15:56

  Děkuju za krásný knižní tip. 😉 A hranatá hovínka má vombat.

 • Barbora Šťastná 20.8.2017 at 7:48

  Dobre rano Miso, diky za super clanek☺Hranata hovinka ma vombat. Knizka by se nam hodila. Byli jsme v Zoo a male kozy tam prave bobky ocichavaly a maly hned ham gam a tex porad kontroluje, zda zviratka ji bobky. No snad to nebude testovat☺ Sdilim na FB