Chalupařím aneb když se tvoří na cestách!

Krásnou středu Vám všem :-). Na dnešek jsem měla původně připraveno něco úplně jiného, ale protože můj příspěvek by byl opět v kapsách jaké jste viděli od mých kolegyněk z Kreativního týmu, tak sem dnes dám jednu mou historickou :-). Tato stránka je něčím jiná. Vznikla totiž mimo můj koutek, mimo můj domov. Znáte to asi taky. Jak to máte vy? Raději na dovolené netvoříte a pak doháníte skluz, anebo si s sebou něco málo berete a i z mála tvoříte? Já si tentokrát vzala na dovolenou pár papírů, štítkovač, arch samolepek a lepidlo. Vyžít se s tím dalo, i když doma by to bylo něco jiného… ale ten pocit, že můžu po večerech, kdy všichni usnou, zasednout ke krbu na chatě a lepit a lepit 🙂 oooch, to je něco pro mě.

A tak se zrodila dvoustránka, která v albu vyniká. Je totiž úplně jiná, je skromná na zdobení a vymazlenosti, ale je na ní vše co být má. A naopak na této straně si vždy zavzpomínám na dovolenou, na které vznikala. Vytvořila jsem dvě stránky a jednu z nich třicítkovou. Měla jsem tehdy obrovskou radost z povedených snímků z ultrazvuku a chtěla jsem je tam dát prostě všechny. A jelikož jsem se ten samý týden dověděla, že čekáme holčičku (pozn. ta holčička se nám již narodila, negratulujte, nejsem opět 2v1 😀 ), nesměla chybět růžová.
Stačilo pár samolepek, lepidlo a jedna kartička na text, vše z kolekce se svatební tématikou. Ta mi doma ležela již delší dobu, a protože my už po svatbě máme a zpracovanou ji mám, můžu využít kolekci kam se bude alespoň trochu hodit. A přemíra srdíček a „láskových“ obrázků se hodila právě sem.

 

Pokud máte v plánu archivovat snímky například z ultrazvuku, doporučuji Vám je okopírovat, případně originál zalaminovat. Nikdo z nás moc netuší, jak budou za 20 let v albu vypadat a má zkušenost je, že čase šisují a byla by škoda o takové vzpomínky přijít. A pokud už se rozhodnete lepit přímo originály, tak radím použít „suché“ lepidlo. Rolátko je naprosto ideální. Pokud dáte pod obrázek lepidlo tekuté, papír se neuvěřitelně zkroutí a už se s tím moc nenadělá.

Druhá stránka je klasická, v plastových kapsách typického Designu A. Nikterak jsem si s tím nevyhrála, což je vidět a styl „chalupářské tvoření“ se na tom podepsal, ale za hodinku bylo hotovo a i tak mám ze stránek radost. Z akcí v tomto týdnu se konal můj první scrap-sraz, kde jsem poznala spoustu z Vás, tvořivých žen 🙂 a manželova zabijačka (rozuměj „manžel zabíjel čuníka“,  ne já jeho).

 

Z chalupářského tvoření jsem si však vzala jednu podstatnou věc! Musím si vyrobit KPZ (krabičku papírové záchrany), kterou budu vozit s sebou. To znamená co nejúspornější na místo, ale zároveň nabušenou materiálem :-D. To zas bude remcání, že toho vezu tolik, už to slyším.

Úvodní kartička k týdnu je ozdobená kytičkami a jak já říkám „papírovým ubrouskem z cukrárny“. Pak už jen štítkovačem nějaký ten nápis a je hotovo.

Tak a máme to za sebou. Tento článek byl reakcí na mnohé zprávy od Vás, že mám stránky neustále vymazlené a mám na nich spoustu vychytávek, zdobení a textu. Tak co, přesvědčila jsem Vás, že to umím i střídmě? 🙂
Mějte krásný týden a hlavně nezapomeňte mít všude foťák… protože jakmile jsou fotky, jsou i vzpomínky. A jelikož každý známe prázdninový skluz, budete za fotky na konci léta rádi…podle nich totiž doděláte skluz raz dva.

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×