Chytrá aplikace pro jiný a originální Project Life!

Ten kdo svůj Project Life dělá nebo se o něj alespoň zajímá už určitě ví, že je na trhu jeden hodně šikovný pomocník. Jmenuje se Project Life App a jde o autorskou aplikaci do chytrých telefonů, která pochází od samotné matičky Project Life – Becky Higgins. Od dubna letošního roku je dostupná i chytrým telefonům s operačním systémem Android a myslím si, že si své fanoušky rozhodně najde! Tenhle post můžete brát jako další do řady seriálu PL krok za krokem a já ho tam s radostí přidávám jako díl číslo 25.


Pro chytrou aplikaci je cesta snadná. Stačí zavítat do Google store (Obchod play) , kde běžně aplikace stahujete a tuhle vychytávku stáhnout za poplatek 89Kč – možná se s časem bude měnit.
Já si ji stáhla hned v dubnu a pár kousků jsem v ní vyzkoušela. Pro Vás dnes ukázka toho, co od aplikace můžete čekat.
V první řadě – ano, aplikace je pouze v anglickém jazyce, nicméně jazyk vůbec potřebovat nebudete. Aplikace je dokonale intuitivní a zvládnete v ní překvapivě fůru věcí. V řadě druhé, kdo nemá na Project Life čas, fotí hlavně mobile, ukládá fotky do dropboxu, nechce tahat na dovču věci na tvorbu klasika alba, tohle je úžasná věcička!
Po otevření aplikace se na Vás vyvalí tohle krásné kolo. Je rozdělené na čtvrtiny jako mé oblíbené frgály a podle šipek na obrázku vidíte, co vše aplikace nabízí. Tak hezky krok za krokem.

Kolážujte v mobilu!

Není třeba používat jen fotky v mobilu, můžete je přetáhnout libovolně do mobilu, nově též spárovat s dropboxem a mít tak přístup ke všem svým fotkám. Stejně jako v klasických programech si tady můžete vytvořit vlastní koláže.
Vyberete si z přednastavených šablon, do nich pak jen šoupnete fotky kliknutím na dané pole v koláži. Jak facka! Jakože jednoduché :-D.

Vlastní knihovna

Další částí úvodního frgálu je Vaše osobní knihovna. V té najdete jednak své rozpracované stránky, pak také ty hotové. 
 
Důležitou součástí jsou PL kartičky! Bez nich by to přeci nešlo. Ty najdete v knihovně také a máte je rozdělené na ty VAŠE (My kits). Jsou to na úplném začátku ty, které Becky věnovala všem gratis:
Midnight Edition
Kraft edition
Capture Life Themed Cards
Teacher Appreciation Themed Cards
School Themed Cards
Strawberry Edition
Poslední částí knihovny je More kits – zde si můžete zakoupit další kartičky. Jsou tam úplně všechny edice, které od Becky vyšly v papírové podobě. Cenově se pohybují 30Kč za starší kolekce a 60Kč za ty současné. Takže poměrně lidovka na to, že je pak můžete libovolně používat a nikdy Vám nedojdou.

Vytvoř stránku

Třetí čtvrtina frgálu Vám umožní vytvořit svou stránku. Hned v úvodu si můžete vybrat design plastových kapes neboli rozložení fotek a kartiček na stránce. Je jich tam vážně hooodně, takže konečně můžete zkusit i atypické kapsy. Opět sledujte tu finanční úsporu. Já vím, že většina z nás to dělá právě kvůli tomu nedigitálnímu, ale kdo nechce do tohoto koníčka vrazit 90% svých úspor, tohle řešení určitě je.
Vyberete si tedy design, pak barvu pozadí a jakmile kliknete na některé pole stránky, objeví se Vám možnost vložit fotku a vložit kartičku. Vyberete si a pokud zvolíte kartičku, aplikace Vás automaticky hodí do Vaší knihovny, kde stačí vybrat kartičku. Další výhoda této aplikace je pro ty, kteří mají pocit, že jim nikdy nebude nic ladit. Tady si můžete se stránkou hrát, posouvat, měnit …a nic Vás nestojí ani ztrátu materiálu ani času.

Na kartičky Vám aplikace samozřejmě umožní též psát text, takže si můžete vytvořit naprosto plnohodnotné stránky. Vím, prožitek z lepení a nocí nad albem je skvělý, ale ve výsledku to všichni dělají ze stejného důvodu – uchovat vzpomínky na to nejkrásnější – na zážitky z minulosti.
Kdo má rád clean and simple styl, nebude mít stránka z aplikace daleko do Vašich ideálů. Barevně si ji můžete upravit podle sebe, klidně nafrkat všude světlounké kartičky a máte ji tu. Stránku vytvořenou právě Project Life aplikací.

 

Jak se Vám líbí? Svůj účel jednou splní maximálně a já nápadu s aplikací tleskám. Nějaký čas fungovala jen pro Apple systém a troufám si říct, že díky tomu se k nám dostává už mnohem chytřejší verze, než která začínala tehdy na Applu.

K čemu digitální Project Life?

A teď si asi říkáte, k čemu mi jako bude, že si udělám stránku v mobilu? No, možností je víc a rozhodně nemusí zůstat v telefonu. V Americe jsou již scrapařky, které svůj Project Life dělají jen takto. A že to jde a výsledek je úžasný se můžete podívat sami.

Vytiskni a založ

Stránku, kterou vytvoříte, si můžete nechat vytisknout v rozměru 30*30cm a založit do velkých plastových kapes a následně i do alba. Neřešíte kapsy. Jasně, můžete koupit kapsy v jednotlivých designech, pak velkou fotku nařezat a zašoupat do jednotlivých kapes. Tady už se dostáváme i k hybridnímu PL, kdy takto zastrkané kartičky ještě mírně dozdobíte a máte něco na pomezí digitálního a klasického Project Life v albu.

Vytvoř originální Project Life knihu

Co se ale hodně líbí mně a přijde mi to naprosto geniální je rodinná kniha. Za každý rok života pak máte jednu knihu, nádherně si je vyrovnáte do knihovny a do jedné police se Vám vejde celý život. Nestálo Vás to extra peněz, vzpomínky jsou zachované a toho času co se ušetří :-D. Znovu ale říkám, nesmíte být závislé na lepení jako já :-D.
Jednotlivé stránky si ukládáte a na konci roku si otevřete libovolný progámek na tvorbu fotoknihy, nafrkáte to tam a dáte vyrobit. „Voalá“ je tam, Vaše roční rodinná kniha.
Tímhle stylem by se dala udělat i kniha pro miminko. Není důležité kolik toho do ní chcete dát, klidně od narození do 18 let, tady místo neřešíte! Děťátku pak v osmnácti sbalíte uzlík s tvarohovou buchtou a krajícem chleba, do podpaží vyfasuje svou knížku a alou :-D.

Někdo si možná řekne, že to přeci nebude kvalitní. Samozřejmě taky záleží, co do toho dáváte za fotky, ale mrkněte sami. Tady vidíte srovnání stránky od paní, která dříve dělala digitální project life, ale patlala se s tím ve photoshopu. Myslím, že i jí se ulevilo a teď jí to jde hezky od ruky.
Navíc můžete dělat stránku i online (vlastně offline 🙂 ) na dovolené a pak si to doma vyvolat nebo nechat vyrobit fotoknížku přímo z dovolené. I to je možné. Kombinovat svůj klasický PL a na významné události ten digitální.

 

Co na to říkáte? Rovnou prosím odpůrce chytrých mobilů, aby se zdrželi komentářů 😀 Tahle aplikace počítá s tím, že ho prostě máte a máte ho rádi. A ač jsem 100% zastánce klasického Project Life, líbí se mi ta tvárnost a ta spousta možností co se dá vymyslet. Ne ne, nenajala si mě Becky na propagaci 🙂

Suma sumárum

Výhody:
rychlé – v apliaci to je vážně frk frk
levné – nesporná výhoda…myslím, že když nechci investovat do PL moc, je leší tohle než strohý klasický PL
účelné – jednoznačně
možnost vyrobit Project Life fotoknihu – to se mi líbí moc!
vhodné pro všechny mobilní fotiče
Nevýhody
neukojí Vaši lepící závislost
pokud fotíte lepším foťákem, jste nuceni fotky přetahovat nebo párovat s dropboxem
kartičky, které se dají koupit jsou jen od BH, nelze od jiné firmy ani značky
pro mě určitě text psaný počítačem – mám ráda psaní vlastním ruka-fontem, je to osobní a líbí se mi víc než počítačové písmo
Mějte se krásně a brzy zase „na přečtenou“.
 
MUDr. Michala Knězková

All posts

6 Comments

 • Tana 18.6.2016 at 9:53

  Taky delam PL hlavne pro tu lepici a patlaci cast, ale zaroven bcyh chtela krasne ciste stranky, ktere nemam, protoze kdy vidim ty nadherne papiry a ozdubky, nemuzu je nepouzit 🙂 digital PL je dokonale, ale uz se mi nechce travit vic casu na telefonu ci tabletu..

  • Míša 18.6.2016 at 10:23

   Táni souhlasím 🙂 Já trochu zvazuji tu dovču, kdy bych si večer nafrkala fotky na stránku a napsala ke každé větu a po dovolene bych nechala udělat fotoknizku. Není třeba pak vozit nic s sebou a po dovolené nevzniká rest 2000 fotek 😀

 • Jitka 19.6.2016 at 7:15

  Opět super inspirace 🙂 já jsem začátečník a tak bojuji s tím, aby mi to ladilo, takže tohle by mohla být taková testovací/hrací pomůcka 🙂 a nápad fotoknihy z dovolené mě absolutně nadchl 🙂

 • Anonymní 27.6.2016 at 7:55

  Moc děkuji za inspiraci. Uvažuji o digi PL a tohle je fajn, ale fotím i zrcadlovkou. Šlo by stránku vytvořenou na mobilu nějak přetáhnout a dodělat v PC? Nebo nevíte o nějakém podobném programu, který tohle umí v PC? Mooc děkuji, jste úžasně kreativní. Přeji hezký den.

 • Zuzana Kudrnová 29.1.2019 at 22:46

  Díky za tip, asi to zkusím, moc se mi ta aplikace libi! Ale už někdo zkoušel, zda posílají vytištěné fotky do ČR? Apple dělá nádherné fotoknihy, ale do ČR neposílaji 😬.

 • Lucia 20.11.2019 at 17:14

  Super tip na aplikaciu. Ďakujem. Ako sa potom daju stiahnut hotove stranky? Skusali ste ich pouzit povedzme do nejakej fotoknihy vyrobenej u nas? Lebo aplikácia ponúka, ze si to moze mat u nich vytlaciť …
  Ďakujem

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×