Jak Nela „malolala tátu“

Znáte to taky? Přejdou Vánoce a vy si vydechnete, že dárkový maraton je za Vámi. Omyl. Minimálně v našem případě, protože u nás se slaví až do léta minimálně dvakrát měsíčně :-). Většinou jsem ale předem připravena, protože můj Puntík (diář Memory planner od HS) myslí na vše. Stejně ale každý rok řeším, jaké přání nebo dárky vlastně ocení chlap, A od dob co máme děti, je to vlastně hračka… dnes přání v režii mé nejstarší, Nelinky! 
 

Nelinko tatínek má svátek. Dáreček už máme, ale co nějaké přání. Namalujeme? „Aňooo“. A co namalujeme? „Tátůůů“. Tátu? Pro tátu k svátku. No dobře. Chceš tátu, bude táta, ale malovat budeš ty! 

Co jsme potřebovaly?

 • přáníčkový základ
 • akvarelový papír – washi páska na jeho připevnění
 • spreje – my použily Heidi Swapp + štětec, protože Nela nerada špinavé ruce 🙂
 • nůžky, fix,samolepky očí

A jdeme na to:

Nevím jak Vaše dítka, ale naše ještě celou postavu nezvládne, takže Nelinka nakreslila co umí. Tedy hlavu :-D. Pár koleček a na oči, nos a pusu jsme si pomohly pomocí samolepek, abychom přání trochu ozvláštnily a zároveň bylo patrné, že jde opravdu o hlavu :-). Nelča vytvořila a teď byla před námi otázka co s tím tělem, které zatím kreslit nezvládneme. Nelča však rozhodla, že tátovi namalujeme kalhoty a košili (to proto, že v tom to ráno odcházel do práce 😀 …máme štěstí,. že nešel v plavkách)

 

 

A hurá do toho. Když košile tak košile, a gatě snad zvládneme taky. Vyskládala jsem před holky sadu sprejů od Heidi Swapp, které zdobí obývák skrz vitrínu v televizní stěně (to kdyby Vás nudila Ordinace v růžové zahradě :-D) a každá si vybrala jednu barvu. Julinka naprosto jednoznačně čapla modrou, Nelinka chvíli přehazovala lahvičky a zakončila to u růžovky.

Pomocí washi pásky jsem nalepila ke stolečku kousky akvarelového papíru, protože na volno nám to hned chňapla Juli a zarazila do krku až po mandle.
Washi se osvědčila a Nelča oba kousky vybarvila vybranými spreji. Julince to nedalo a samozřejmě se v barvách stačila vymáchat i přes můj bedlivý dozor. Ta se Vám tááák krásně leskla :-D.
Hotovo, oba kousky máme a teď bude muset pomoct maminka. Košile, hmmm…taky mohla říct tílko :-D.

A protože si dala Nela s vymalováním záležet a plocha byla hodně jednolitá, nechaly jsme Julu osahat papíry mokrýma rukama, čímž udělala na papír hezké „kaňky“. Vysušily jsme horkovzdušnou pistolí a podklad pro košili hotov.

Na oba papíry jsme holkám nakreslila oblečky pro přáníčkového tátu, vystřihla a společně jsme pak na přáníčkový základ taťku poskládaly. Náš přáníčkový táta má však výraz táty ve velice podroušeném stavu, nemá krk ani ruce a nohy, ale je komplet podle Nelinky a prý to tak má být 😀
A veliká poklona milé Heidi Swapp, na které je vidět, že práci s dětmi zná. Spreje se dokonale lesknou a zároveň je víčko na fest pevné, takže si s tím vyhraje i 11m dítě, aniž by se prodolovalo dovnitř. A bonus na závěr, vlhčený ubrousek sebere z obličeje i poslední špetku třpytu 😀 Takže pro velký úspěch příště opět vytáhneme.
Hotovooooo!

Crrrr…tááááta!

N: Mamí táááta.
N: Ahoj tatínku, máme pjáničko, Nelinka malolala tátu. A maminka má dájek. Táta dotane dájek, pimpok (rozuměj pinpong) tátí.
T: Nelinko, ale to bys mi asi neměla říkat mezi dveřma. To je asi překvapení, nemyslíš? 😀

A tak jsme potřásly pařátem, olíbaly tatínka...

A pak se „táta“ jal rozbalování …což už dva roky sám nedělá a dlouho ještě nebude, pač u nás rvou papíry děti 😀 Ale kde ne, že?
Tvořte, i tátům, bráchům, dědům, tvořte :-). Je to samostatná disciplína cokoli pro chlapa udělat, ale rozhodně za tu radost stojí.
MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • My Home Style 11.3.2016 at 8:14

  Krasny napad a jeste lepsi provedeni !

  • Míša 11.3.2016 at 22:55

   Děkujeme, dětská fantazie je nekonečná studnice inspirací :-D. Těším se, s čím se na mě vytasí příště 🙂

 • Danča 11.3.2016 at 22:49

  Táta jak namalovanej 😊 …..moc se vám přáníčko povedlo a je vidět, že jste si tvoření náramně užily. Jste móóóc šikovné, tedy holky víc 😏 😂

  • Míša 11.3.2016 at 22:54

   😀 děkujeme Daní :-*

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×