Jak to celé propojit – Project Life

Papírový pátek značí jediné, další Project Life inspirace pro každého, kdo už tvoří nebo teprve rozmýšlí nad vhodným způsobem zachování vzpomínek, třeba právě dětem. Kousek z alba, které dělám holkám. Dnes si na něj navíc ukážeme i to, jak propojit stránky, když vám třeba nebudou ladit fotky nebo to prostě nebude ono.
Tyhle fotky Nely naprosto miluju. Byla to spontánní akce, nikdy dřív se takhle Nelinka neurvala ze řetězu, takže jsem strašně ráda, že u toho nechyběl můj foťák :-). Zasloužila si velkou stránku v albu a naskládala jsem na ní hned 3 fotky, které jsem ořízla na čtverce.

Každou fotku jsem podložila puazákem (vellum, pergamenový papír – říkejte tomu klidně po vašem 🙂 ). Abych rozsekla tu jednolitou berevnost stránky, roztrhala jsem jeden výrazný fialový papír a odtržky jsem schovala na další stranu.
Ano, spotřeba byla obrovská :-D. Jenže já těch enamelek mám tolik, že jsem si vlastně jen udělala místo v šuplíku. Fotky jsem naskládala jak mi přišly pod ruku, pod spodní okraj jsem z nalepila praporky. Ty jsem si vystříhala z papírových přebytků a trhanců, které jsem v zásobách našla. Snažila jsem se, aby to alespoň trochu ladilo. Doplnila jsem pak o nějakou samolepku, flitr, kartonový výsek a když už toho bylo až až, tak jsem toho radši nechala :-D.

Aby měl týden příběh, nesmí chybět stránky v plastových kapsách. K tomu posloužily ty úplně nejjednodušší, označují se jako Design A. Rozložení kapes je dvě velké fotografie, 4 malé na výšku a zase dvě velké. Je to na úpravu a práci nejjednodušší rozložení a doporučím každému, kdo začíná nebo ještě nemá PL úplně v malíku.

V průběhu celé stránky můžete zase zahlédnout fialové trhance. Jsou to ony zbytky papíru, který jsem použila na velkou stránku. Celou dvoustranu to hezky propojuje a mám moc ráda, když mají stránky společný výrazný prvek. Může to být třeba stejná samolepicí abeceda nebo právě roztrhaný papír :-).
Venku ten týden nebylo nic moc počasí, takže jsme si pohrály doma a krom deště venku nám zapršelo i pod domácí střechou. Vyráběly jsme svůj vlastní dešťový mrak a sklidilo to obrovský úspěch. Na blogu se z toho stal dokonce článek v nej TOP 5. 
Když se to počásko trochu umoudřilo, přišel vhodný čas právě na ony holiny. Do jedné koláže jsem naskládala několik fotek. Celou koláž jsem po vytisknutí rozstříhala a malé fotky jsem tak mohla nalepit na kartičky a doplnit o text. Není tedy potřeba vyvolávat jen fotky, které zaplní celou kapsu. 
Občas nechybí ani fotky mobilové. Jsou okamžiky, kdy prostě není čas na tahání foťáku a tím byl v tomhle týdnu náš společný poobědní spánek. Daly jsme si s holkama šlofíčka a my s Nelou se probudily nějak dřív než obvykle. Zato Juli si zas dala mnohem víc než obvykle a my na ní čekaly :-D. Přítulka se tulila, Nelinka jí olíbávala hlavu a já moc doufala, že se alespoň do jednoho záběru vejdou holky obě :-D.

Krásné to týdny. Hrůza jak to všechno roste. U Julči to na fotkách poznávám především na množství zubů při úsměvu a hustotě porostu na kštici :-D. Dneska už má totiž luxusní háro a výtlem už není jak u devadesátileté stařenky :-D.

Krásný den a brzy zase „na přečtenou“.
MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Anonymní 27.8.2016 at 10:44

  Krásné jako vždy. Přesně takové jednoduché enamelky v holčičích barvách jsem hledala, zatím marně…ale album trpělivě čeká na finální podobu 🙂 Kristee

 • Anonymní 28.8.2016 at 9:56

  Dobrý den, mám dotaz – už jste ho asi zodpověděla milionkrát – ale jakým fontem, popřípadě jak – je vytvořen nápis mrak a vlastní dešťový? Děkuji.

  • Anet 28.8.2016 at 18:54

   jestli můžu…. 😉 mrak je LittleBird – také jsem se Míši na to ptala 🙂

 • Anet 28.8.2016 at 18:53

  Míšo, paráda, jako vždy, hlavně ta 30-cítka, ach…. 🙂

 • Anonymní 31.8.2016 at 5:55

  Dobrý den, krásné album. Mohla bych se zeptat, kde se polotovar alba kupuje? Děkuji moc. Markéta

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×