lesní koupaliště | Mít mámu jen pro sebe

Po našem posledním výletu bych vám dnes ráda ukázala jedno malé koupaliště, které je sice v Praze, ale tak hezky ukryté, že jsme na něm byly v 29°C s Julinkou téměř samy. Nelinka chodí každý den do školky na dopoledne a po-O si pro ní s Julčou chodíme. V květnu ale vyjela školka na celý den na velký výlet a užili si pohádkový den na zámku Loučeň.

Asi vám nemusím popisovat, jak bylo Julče, když Nelinka byla na výletě a celý večer jí o tom ještě vyprávěla 🙂 . S Julinkou jsme si proto slíbily, že i my si uděláme hezký den na výletě a k mému údivu to bylo hodně brzy. Nelinka si ráno řekla, že by ve školce chtěla spát a já podle počasí začala vymýšlet co a kam. Vedro, sluníčko…

Když je Juli jedináčkem…

První solo akci jsem měla sama s Nelinkou. Bylo to vůbec její první kino. Tehdy měla před 5.narozeninama a bylo to boží. Tentokrát na řadu přišla Julča. Jak už to u druhých dětí bývá, chtě nechtě musí jít napřed a být rychlíci, aby stihly to rodinné tempo, které se řídí spíš dítětem starším. I u nás to tak trochu je. Pondělí bylo najednou úplně o něčem jiném.

Julinka mohla s celým dnem naložit podle svého. Ráno jsem jí dala na výběr, zda vyrazíme vlakem do přírody, na zámek či hrad nebo hřiště, případně koupaliště. Volba byla úplně jasná 🙂 . Kdykoli zmíním doma koupání, neslyší se nic jiného 🙂 .

Kam v Praze za příjemnou koupačkou

Koupališť najdete v Praze rovnou několik a úplně nejlepší je kombinace krásného počasí a stále probíhajícího školního roku. Jakmile začnou dětem letní prázdniny, koupaliště jsou v hezkém počasí obsypaná doslova všechna :-/ .

Nejkouzelnějším pražským koupalištěm je podle mě lesní koupaliště v Divoké Šárce. Je obklopené skálami, dojdete k němu asi za 15 minut od konečné travaje číslo 26 a najednou máte pocit, že jste hodně daleko od Prahy 🙂 .

Lesní koupaliště Divoká Šárka

K lesnímu koupáku jsme s Julinkou došly po desáté hodině a bylo to úplně akorát. V deset totiž ten den otevíralo brány. Sluníčko už mělo pěkně našlápnuto a na kupališti nás bylo celkem 6 🙂 . Ve vodě pak jen 1 jediný plavec 😀 .

Celičký den za hubičku

Proč byl jen jeden nám došlo velice rychle 😀 . U vstupu na koupaliště jsme zjistily, že je to další místo kam malé děti míří zdarma. Na koupalištích přímo v Praze už totiž i za tříleté dítě dáte okolo stovky. V Šárce jsem dala za sebe na celý den 100 Kč a hurá se vyvalit (joo to sotva 😀 ).

Koupaliště má velikou travnatou plochu, kde si můžete vybrat místo pro deku, nechybí převlíkárny a samotný bazén je dost velký. Dva plavecké, kde děti nestačí, a pak spešl brouzdaliště, kde mají vodu tříleťáci cca po kolínka 🙂 .

Hurá do vody, jaká asi bude?

Potěšilo mě, že si Juli zabrala brouzdaliště, protože po namočení špiček dovody mi došlo, že mi je na tý výhni vlastně strašně fajn 😀 . Doporučuju s sebou nezapomenout dětem nějakou tu vodní hračku nebo čistý kyblík s lopatkou 🙂 .

V čem je tohle koupaliště top? Je to průtokáč, takže nečekejte teplou, sluníčkem ohřátou, vodu. Je to vážně led 😀 , ale díky tomu je krásně čisté. Julinka přípravu decentně podcenila a jako do všeho se i do místních vod vypravila na první dobrou 😀 .

Tohle už příště neudělá 😀 😀 😀 Ale abych se jen nesmála. Ono mě trošku zamrazilo, když Julinka oznámila „Maminko, jdeme do hloubky“ 😀 . Byl to její den a já se řídila vším, co z ní vyleze a má hlavu a patu 😀 . Takže jdem.

Mini-tobogán pro maxi-odvážlivce

Velký bazén je též ledovcem, ale co já si pamatuju ze svého dětství, to je lesní koupaliště v Liberci, které je krásně ukryté v Lidových sadech za Zoologickou zahradou, a teď se navíc po desítce let renovuje.

Bude BOŽÍ! Tam ale byla voda vždy tak ledová, že nás po půlhodině cachtání chytaly křeče do nohou 😀 . To tady není 🙂 .

Pro male i větší odvážlivce je tady menší tobo-klouzačka 🙂 . Julinka si na ní moc fandila. A kdyby před ní neposlal mladý pár asi roční dítko, které se dole šíleně rozeřvalo (pač nečekalo tu ledovou vodu), věřím tomu, že by si klouzačku i užila 😀 . Přesvědčit jí ale, že chlapeček je hodně malý a nečekal takovou teplotu vody, se mi už nepovedlo 😀 .

Obávaná prosba: Maminko pojď do hloubky 😀

I tak to ale bylo super. Julince jsem vzala pěnový páseček, který máme rádi, ale musím Julče ještě asistovat, a pak leháro nafukovací kruh, který je bez práce a já si mohla v hloubce zaplavat. To se mi hodně dlouho nepovedlo. Do bazénů totiž chodím s holkama oběma a musím je obě neustále hlídat. Takže občas taková „Julčo-bojka“ není vůbec špatná 🙂 .

Zábava na souši

Až budete pořádně vymrzlí, je moc hezky udělané na koupališti i hřiště. Julinka má skokanské období, takže favoritem byla rozhodně trampolína, kde bylo navíc neustále volno. Počet lidí na koupališti se začal množit až kolem druhé odpolední 🙂 . Do té doby nás tam víc jak 15 nebylo 🙂 .

Krom trampošky je na Šárce pro děti připravené hřiště se 2 klouzačkama a nechybí ani houpajdy a pískoviště. Díky tomu se dá na střídačku užít den jak ve vodě tak mimo ní 🙂 .

My si deku rozložily přímo u hřiště, takže já si nečekaně přečetla i dost stránek z knížky, kterou jsem si dost optimisticky přibalila 😀 . Beru ji s sebou vždy, když jdeme s dětma ven a téměř nikdy na ní nedojde 😀 .

Je tu čas oběda, mami já mám hlad…

Když přijde čas oběda, máte možnost najíst se přímo v areálu koupaliště, kde je občerstvení. Vyhoví ale těm, kterým nevadí fastfůdofky 🙂 . Langoše, klobásy a podobné koupališťové „mlsoty“.

Takže já byla ráda, že jsem na jídlo na místě nespoléhala a zabalila s sebou hodně krabiček se zeleninou a tousty. Do kiosku jsme si pak ale zašly na točenou zmrzku a kafe bylo taky super 🙂 .

Po-obědní siestička na koupáku

Nooo jediný co bylo ten den hodně anarchií, to byl náš poobědní spánek 😀 . Už je rozjeté jaro, léto se nám blíží a sluníčko po obědě není žádný šlágr. Doufala jsem proto, že si spolu na dece hezky dáchneme, ale Juli vám jasně ukazuje naší po-O náladičku 😀 .

Ani tak jsem ale neupustila od poledne ve stínu, takže na slunko jsme nešly a já se vytasila alespoň s omalovánkama a zbytek „odpočinku“ jsme propovídaly a užily si na hřišti 🙂 .

Poslední sklouznutí a jdeme pro Nelinku

Už se nám ale pomalu blížilo vyzvedávání Nelinky ze školky, a ta je navíc dost daleko, takže hurá na poslední sklouznutí. Klouzajda v dětském brouzdališti je super, a i když je maličká a jen jedna, stačila úplně všem dětem 🙂 . Julinka se navíc o ten rozžhavený plast chodila hřát, když byla z vody promrzlá 😀 .

Na tomhle koupáku jsme byly úplně prvně a dávám mu (až na to jídlo) opravdu super palec hore 🙂 . Rozhodně sem musíme vzít ještě i Nelinku, jen se obávám, že přes letní měsíce to tu bude s návštěvností trochu drsnější 🙂 .

Praktické info ke koupališti Divoká Šárka

webová stránka koupaliště – tady klik
adresa koupaliště – Divoká Šárka 8/2, 164 00 Praha 6-Liboc
otevírací dobatady klik
vstupné – dospělý 100 Kč / den, dítě 5-15let 50 Kč / den

Je fajn být občas jedináčkem

Až na tomhle „dnešním“ výletu jsem si uvědomila, že už přišel TEN čas. Čas, který holky potřebujou. Čas jen se mnou. Od narození Julinky se o mě holky dělí a Nelinka se s úlohou starší sestřičky zhostila neuvěřitelně dobře.

Navzájem se mají, myslím, upřímně rády a nikdy jsem neměla pocit, že bych jedné z nich nestačila 🙂 . Po dni s Julčou ale vidím jak je ten společný čas úplně jiný a ráda bych, aby mě měla každá z holek pravidelně nějakou dobu jen a jen pro sebe.

Zastavení u Džbánu

Cestou zpátky jsme se u zastávky tramvaje zastavily ještě u Džbánu, který je krásný a holky u něj byly naposledy v době, kdy ještě byly obě kočárkové velikosti 🙂 .

Byl to strašně hezký den a obě jsme se moc těšily, až o něm budeme povídat Nelince. Tu to samozřejmě dostalo do stavu, který měla Julinka při vyprávění o školkovém výletu na Loučeň, takže se nám to doma hezky zacyklilo a teď je zase na řadě Nelinka 🙂 .

Vám přeju strašně krásné letní dny, co nejvíc koupání a málo dní, jaké máme teď doma my. Kašel, rýma, chrapot, sirupy a domácí kurýrování. Já ale věřím, že z toho budeme brzy venku a až budete plánovat výlety kolem Prahy, skočte se osvěžit do Divoké Šárky 🙂 .

My to léto prostě milujeme!

S holkama jsem se zamilovala do všech ročních období a troufám si říct, že žádné už nemusím protrpět, aby bylo další 🙂 . Stejně má to léto ale super kouzlo. Málo nemocí (ehm 😀 ), dovči u vody, celá rodina je oblečená během pěti minut a šup do sandálků a jde se ven, abychom je mohli hned sundat a zase zašlápnout nějakou tu včelu (jej jej, to mi teď píšete dost často).

Jak na včelí a vosí žihadlo najdete na blogu tady – klik.

Mějte se dnes krásně a omlouvám se, že zatím článek nenasdílím na náš Facebook. Ten se proti nám totiž spiknul a nechce nás pustit na naší vlastní stránku 🙁 , takže snad se to celé brzy vyřeší a budeme ve spojení i tam. Pokud se vám ale článek líbí, můžete ho nasílet na FB přímo odsud.

Krásné léto a kdo by rád viděl něco z aktuálního dění, najdete nás i na Instagramu 🙂

Míša, Nelinka a Julí

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Maia 18.6.2018 at 18:12

  To je krasa…by me zajimali v cem nosite ty vsechny veci sebou, to je na privesny vozik 🙂 ocenim i tip na lehce sbalitelnou deku, dekuji

 • Foto Vp 18.6.2018 at 20:06

  Moc hezky clanek. Hlavne tou casti, ve ktere Miso popisujete cas straveny s holkami. Je krasne uvedomit si, ze nekdy ty deti potrebuji (si jinak uziji) maminku samotnou bez sourozence. Citim, ze tuhle cast clanku jste psala opravdu velmi od srdicka 🙂 Pracuji vecl skolce a denne vidim hodne rodin, kde by deti za takovy pristup daly vesmes cokoliv. Nekdy je ale treba, aby ty deti na chvilku meli jen nas 🙂 Uzijte si den a drzim pesti s fb.

 • Kateřina 18.6.2018 at 22:53

  Tenhle článek mi radost neudělal, teď bude na našem oblíbeném koupališti pěkný nával 😀

 • D-žejn 19.6.2018 at 22:45

  Před několika lety jsem bydlela kousek od Šárky a přes léto jsem se tam často chodila koupat. Ale kombinace slunce – víkend – prázdniny se opravdu nevyplácí, pokud se někdo nevyžívá v davech a frontách…

 • Míša Drozdová 20.6.2018 at 0:41

  Krásné místo. V zimě jsme tam na něj narazili a říkala jsem si, že mimo sezónu to musí být úžasné místo pro děti i dospělí. Od všeho toho ruchu 🙂 užily jste si společně krásný den 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×