Můj sběračský úlet – přiznáno

6.7.2016 in Dr. Máma, Osobní - 8 Comments
S pravdou ven. Jsem sběrač, syslím co se dá a nerada věci vyhazuju! Takže úklid bytu probíhá vždy v několika fázích, kdy se v prvním kole zbavím desetiny věcí, za měsíc opět desetiny a takhle uklízím na několikrát. Nemůžu prostě vyhodit vše naráz. A tady dnes máte „na talíří“ mou sběračskou mánii na mateřské :-D. Ale něco se tomu musí nechat – rozzářené oči dětí, chutná mlsačka a smysluplná zábava.

Když jsem se stěhovala z Liberce do Prahy, myslela jsem si jak budu mít najednou vždy všechno na dosah, protože v Praze je přeci všude všeho plno. Byl to dost omyl a dnes už to vím. Jakmile jste něco sháněli v Liberci, měli jste to do půl hodiny, protože je to město menší a nebyl problém dojet za 30 minut na druhý konec. V Praze je sice všechno, ale taky je se tu musí počítat s úplně jiným měřítkem. Asi asi umíte představit mé překvapení, když jsem v prváku na vejšce zjistila, že jen do knihovny, fitka nebo ke kadeřnici pojedu skoro hodinu. Další z věcí, která mě vytáčela byl fakt, že kolem sebe nemám žádné známé obchody. V naší lokalitě máme hned tři Alberty, ale v těch já dřív nikdy nenakupovala a postupně jsem si musela zvykat „velkoměsto“. Manžel vždycky říkával „Kde si nechala vidle“ 😀
No a dnes je to deset let co jsem v Praze a zjistila jsem, že i tady najdu fitko, které bude za rohem, knihovna, která je sice malá, ale máme ji pár zastávek a dokonce i nakupování v Albert obchodech jsem přijala za své. A od té doby co máme děti? Asi ani jinam nechodíme. Zaprvé se mi nechce jezdit s kočárem daleko a zadruhé jsem (asi?) propadla sbírání všemožných nálepek a bodíků :-D. Nevím jestli to někdo máte taky, ale já jsem popelář, syslím vše co se dá a jak se někde něco sbírá, holky to musí sbírat taky :-D. A kdo do Alberta chodíte, musíte uznat, že dětské akce jsou prostě TOP. Kamarádky, které Alberta blízko nemají, nakonec stejně shánějí knížky, samolepky, zahrádky, misky u nás nebo přes nás… Takže asi bych mohla říct, že dnes jsem ráda, že tu vlastně nic jiného nemáme :-D.
Tohle sběračství nás přepadlo, když byl Nele asi rok a půl. Pamatuju jak byla nemocná a najít pro ni zábavu nebylo moc jednoduché. Tehdy jsme propadli farmičce a stavění figurek 🙂 Pár balíčků mám pořád schovaných, určitě se k nim časem dostane i Julinka.
Další naše sběračství, do kterého se zapojila celá rodina :-D. Haháá vzpomínám jak jsme si rozdělili úkoly, kdo bude sbírat na kterou knížku, aby měly holky komplet večerníčkovou sadu. Tehdy jsme ještě neměli Julinku. Krysáci jsou ještě pořád v dárkové skříni a čekají na svou příležitost. Na vrcholu jsou totiž Víla Amálka a „Káťa a pes Kubánec“ – rozuměj Škubánek :-D.
Uloveno, pro tuhle si šla sama Nela, hrdě předávala nálepka paní pokladní 😀
Poslední naší lepítkovou akcí byla Albertova zahrádka. Koupili jsme sadičku, postavili si doma skleník, i když to byl asi spíš foliovník a sázelo se u nás o 106. Stejným tempem se to také jedlo a podařilo se nám nálepkami naplnit celou knížku, ve které se dovím fůru věcí já jako ta „velká“. To byl úžasný projekt, protože pobavil, poučil a ještě chutnal.
Samolepky nám ještě zbyly a používáme leda k hraní. Pokud někdo sháníte, pošlete čísla, která Vám chybí.
Nějakou chvíli asi Nelinka myslela, že jen zalíváme kytičku a nic z toho, ale časem zjistila, že s touhle zelení bude velká kamarádka. Tahle zeleň jí totiž šmakuje :-D. Rýpalo se v hlíně, sázelo se a přesazovalo, zalévalo se a tenhle týden bylo vyvrcholení. Pořádal se u nás totiž sběr! 
Do foliovníku časem přibyla i bazalka – můj momentální favorit.

Zasadily jsme s holkama úctyhodných 12 keříků rajčat a čekaly, až se objeví červená rajčátka. Nějak jsem totiž zapomněla, že jsme sázely taky ta žlutá. To by se Nela načekala, než by se tohle začervenalo :-D. Ale jsou tu. Po několika měsících máme první úrodu cca 18 rajčátek a dalších 9 zelených je na dobré cestě :-). 

Žlutá, i když spíš oranžová. Dnes už jsou pryč. Máme za oknem 12 rostlin o 1,5m výšce :-D.
Ještě jsem ani nestihla s holkama posbírat veškerou úrodu a Albert za nás vyřešil problém „kam s tím“ aneb abstinujícímu alkoholikovi panáka. Jsem v tom zase!
Organizace. Mé druhé jméno. Diář, sešitky, lepítka, ale i krabičky a šperkovničky. Občas asi hraniční OCD :-). Takže jakmile se objevila další kampaň, dostala naše lednice novou sběračskou kartičku a lepíme a lepíme. Posbíraly jsme úrodu, přikrájely další dobroty a můžeme razit ven. Tyhle tři misky jsou naše první a my zkusily jestli jsou vážně tak skvělé a za sběr bodíků stojí.

První tři misky jsou doma. Zálusk bude na ty velké a nějaká menší kulatá pro holky se šikne.
Ano ano, další sběratelská kampaň řetězce Albert je o tyhle svačinové a potravinové krabičky značky Curver, které se tak dají získat s 95% slevou. 
 • Zkusily jsme do nich nacpat co šlo a nechaly v lednici. Víko se silikonovým těsněním je kvalitní, takže body nahoru. 
 • Červený punťa, kterého vidíte na každém víčku je ventil, ten tam je správně, díky němu můžete dávat misky i do mikrovlnky – též funkční.
 • I přes ventil by měly být misky těsnící a netekoucí – o tuhle část se s čertíky v očkách postarala Nelinka 😀 …sloní myčka by tu byla ještě dnes, kdybych slona nezachránila

Už jste viděli myčku pro slony? Však když má prý svou auto, tak i slon!

  

Takže ne, zase jsem nenašla důvod, proč nesbírat dál :-D. Máme našlápnuto a do 16.srpna ještě čas na organizaci ledničky pomocí boxíků. Mimochodem co se mi na nich ještě hodně líbí je fakt, že jsou bílé. Máme doma miliardu krabiček a když je nacpu do lednice, je z toho nepřehledný cirkus (ano, já vím, zase to zavání OCD 😀 ). Tak bodíky, bodíky třeste se!

Taky máte podobnou úchylku? Trochu doufám, že mě v tom nenecháte :-D.
Krásný horký víkend přejeme a já jdu balit melouna do krabiček, konečně po dvou týdnech doma totiž vyrážíme ven!
MUDr. Michala Knězková

All posts

8 Comments

 • Anonymní 8.7.2016 at 5:37

  Máte to moc hezké. Taky rádi sbíráme body. Zahrádka byla dobra, taky jsme něco málo vypěstovali a krabičky vypadají senzačně. Jsem ráda že aspoň vidim že opravdu fungují jak mají a sbírání nebude zbytečný. Magdalena H.

  • Míša 8.7.2016 at 11:01

   Magdi tyhle akce jsou fajn, alespoň to potěší i děti. Holky vždy u pokladny somrují nálepky 😀 Zahrádka byla zatím nejlepší, ještě chvilku bude i nás doma krmit 🙂

 • Anonymní 8.7.2016 at 10:59

  Super! Já sem na to taky, sbírám i kaufland a billu (-: Misek máme habaděj, ale je fakt že všechny tečou a to původně měly bejt vodotěsný. Dík za typ. Ivana

  • Míša 8.7.2016 at 11:03

   Ivanko podle naší sloní myčky by měly být vodotěsné hezky :-). Tak to já svou lepící ouchylku zatím směřuji jen na Alberta :-). Hezký den

 • Učitelka Hanička 11.7.2016 at 16:05

  Zrovna dneska mi říkal manžel, tyhle body dáme dolu na nástěnku, ne? Jako u vchodu? No, tohle přeci sbírat nebudem? Budem – já totiž taky sbírám vše 😀 Navíc mě strašně potěšilo, že jste z Liberce a teď pražská 🙂 já taky. Po studiu jsem sice tvrdila, že se do Prahy nevrátím, zlatý Liberec, kde je člověk od baráku za 10 minut pěšky v lese a za čtvt hoďky pěšky ve městě. Vše co člověk potřebuje je na pár metrech čtverečných… Ale nějak to nedopadlo. Pražáka hold na "maloměsto" nedostanu a tak už jsem zas tři roky zpět 😀 Ale věci na tvoření a sekáče stejně obíhám v Liberci 🙂

 • Martina Sedláčková 11.7.2016 at 19:18

  Míšo, to jste rychlici 🙂 naše rajčata z Albertu už mají skoro 2 M,měli jsme jich tolik, že jsme i rozdali 🙂 a asi byly kvalitní, vydržely i na zahrádkách. Zatím máme rajčatka zelená a už se těšíme. Bodíky sbíráme málo, máme v blízkosti i jiné obchody. Množství nalepené za malou misku se mi zdá přehnané… Ale akce a knížky pro děti jsou super, to pak nakupujeme častěji 😀

 • Martina Hepnerová 13.7.2016 at 13:18

  Ha, ha, úplně vidím jednu mou kamarádku, která je také bodo-holik:-) Ale máte pravdu, že akce pro děti v Albertu jsou aspoň vkusné… Normálně tam nenakupuju, ale občas se kvůli dětem přemůžu a hlavně mě zásobuje kamarádka, která má ohledně bodíků obšancované široké příbuzenstvo i celý náš sportovní oddíl (asi 150 lidí). Jediné, co sbírám už roky, jsou body Emco. Z jejich věrnostního programu se dá dobře vybrat.

 • Michaela Hofericová 16.7.2016 at 11:18

  Je pravda, že Albert má ty akce vychytaný. U nás je problém, že než na něco přijdem a dostaneme se tam, je to většinou už pryč. Takže třeba zahrádku jsme sice sbírali, ale nelepili, protože nebylo kam. Sešity se vyprodaly. 🙁 To mě mrzí, vypadalo to opravdu zajímavě. Stejně tak nížky, máme je všechny, i když děti moc nebaví. Jednou k tomu určitě dojdou…

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×