7.7.2017 | Mých třicet let

7.7.2017 in Dr. Máma, Osobní - 23 Comments

Nebudu psát, že utekly jako voda. Moc dobře si pamatuju, jak jsem si přála, ať už je konec základky, to samé bylo na gymplu a medicína, tam se to zdálo úplně v nedohlednu. Všechno začalo utíkat až od té pětadvacítky, když se mi do života dostaly dvě malé milé bobule, o kterých tenhle blog prostě je. Mé šťastné sedmičky letos zahlásily kulatiny a teď už prej bude všechno nejlepší, tak uvidíme :-). Dnes se přidávám mezi třicátníky a třicátnice a to nejoriginálnější, co mi kdy zatím řekl je „vítej v klubu vyzobaných slunečnic“ :-D. A já všem moc děkuju!

Jako miminko mě vlastně znáte. Pokud si najdete fotky Julinky, když slavila své první týdny, něco podobného se dělo i před třiceti lety v Liberci. Celkově nás asi čeká s Julií dost zábava, protože se zdá, že charismatická divoženka z ní bude po mně :-D. Všichni z rodiny mají rádi fotky mých prvních maškarních, kdy celý kulturní dům byl ukázněný a rodiče po obvodu sálu stály s dětmi na promenádu, když ta malá drzá beruška nerespektovala nic. Nemůžu být přeci já! 😀

 

Nejsem zrovna fanda velikých oslav, protože si myslím, že během nich si člověk stejně nezvládne se všemi popovídat a den si vážně užít, takže si i tyhle narozeniny slavím na víckrát, po menších skupinkách a o to víc se dá s lidmi ten čas prožít a vzpomenout se třeba právě na ten beruščí čas :-).

O svátcích jsme tak jeli za mými rodiči do Liberce, kde byla první část těchhle oslav a já dostala jednu z nejkrásnějších kytek, co jsem kdy měla možnost dostat a k tomu, to co máma po dvou dětem nejvíc ocení. Nové tělo, dámy a pánové. Je to tak a už se na něj neskutečně těším.

Jsem strašně hrdá na to, co jsem do těch třiceti zvládla. Dostudovat, stát se lékařkou jakou jsem chtěla, najít nejlepšího tátu pro holky a i po patnácti letech (joo, známe se už víc jak polovinu mého života) být o jeho jedinečnosti přesvědčená.

Během let náctiletých jsem si několik let zahrála volejbalovou extraligu v ČR, několik let vedla skautský oddíl, vydržela celou hudební základní školu a 11 let hry na kytaru a v neposlední řadě dva roky v taneční skupině. To nejkrásnější ale přišlo teď a trvá, i když spousta ostatního už je pryč.

Jsem strašně moc šťastná, že „se“ mají holky navzájem. Ač jsem se s bráchou řezala snad každý den a zdálo se to jako nekonečné čekání na vlastní pokojíček, nebylo léto, kdybychom nebyli spolu a něco nevymýšleli. Máme mezi sebou jen 11 měsíců a zpětně se na to celé podívat je hrozně prima. Bylo to skvělé a já jsem ráda, že holky mají každá svou parťačku.

Dvě krásné holky, blog a vy všichni, kteří ho tu čtete, kurzy první pomoci pro maminky, kde jen za dnešek se přihlásilo přes dalších 50 maminek a vyhlídka ještě dalšího roku doma, protože do práce jako takové se chci vrátit opravdu až po mateřské :-). Věřím, že když se ohlédnete zpět vy, taky tam bude fůra krásného, ale to nej máme teď a stojí ještě před námi.

Už trochu pominul ten pocit těšení se „co asi dostanu“, ale o to víc ho prožívám u holek :-). Ty se na každý dárek těší a když nejde o narozeniny jejich, těší se pochopitelně na dort :-D. A co teprve, když vidí, že i jejich maminka ve třech letech měla svou Jáju (= aktuální holek miminko 🙂 ) a prima káru .

Charakter dárku se tak mění s věkem, ale jinak je to pořád stejný :-). Mně letos nadělila rodina nové tělo. Kdo za ním číhal plastiku, číhal špatně. Nové tělo Canon, které je úplně jinde než můj starý foťák, takže se na něj moc těším, i když zprvu ten přechod asi nebude úplně lehký.

Myslím si, že je strašně důležité dělat dětem vzpomínky na dětství. Nenechávat si fotky jen v mobilu nebo počítači, ale někam je přenést. Je jedno jestli do fotoknihy, lepeného alba nebo jen do krabice od bot. Já to vidím jako obrovské bohatství a jsem strašně ráda, že nás taťka vždy prudil tím svým „otoč se na mě, uděláme fotku“. S příchodem holek mě totiž to mé dětství zajímá moc a já sama mám z dětství fotek habakuk :-).

Na mé narozeniny si vzpomněli i někteří partneři blogu, takže i jim moc děkuju a v dalším týdnu udělám nějakou tu narozeninovou soutěž i pro vás :-).

A jestli to celé vypadá hodně super a růžové, nebyla jsem vždycky jen holka s vyznamenáním. Respektive to docela byla, ale prozradím vám, že jedničku z chování jsem si neudržela po celé studium :-D. Dnes už se tím bavíme, dřív to legrace nebyla, ale i z toho mám pro sebe jedno poslání.

  Kdykoli se stane v životě holek jakýkoli průšvih, vždycky budu ta, která bude na jejich straně.

Nezapomenu na všechny ty schůzky, kdy museli rodiče do ředitelny (nebojte, nekradla jsem, nefetovala ani nikomu neubližovala 🙂 ), co všechno si museli vyslechnout od paní ředitelky a i přesto vždycky přišli domů bez kázavé, bez křiku a všeho, co by se možná hodilo. Věřili, že mě znají, věděli o všem co dělám a prostě mi jen pomáhali celé to tam nějak vydržet. Tehdy jsem byla asi jediná s čistým štítem v předmětech, ale nepěkností v kolonce Chování. Toliko z drbů o mně :-D.

Děkuju vám všem, kteří mi píšete k narozeninám, každému určitě odpovím, jen teď nějak víc plánuju výlety a dovolené, tak stíhám zasednout k mailu až při hodně pozdní hodině :-).

Mějte se moc krásně a na ten luxusní borůvkový RAW dortík od maminky vám sem hodím recept, protože je snadný a famózní.

Vaše třicítka

MUDr. Michala Knězková

All posts

23 Comments

 • Anonymní 7.7.2017 at 12:35

  Bozzi 🙂 krasne narozeniny preju 🙂 janaherr

 • Alice 7.7.2017 at 13:50

  Všechno nejlepší k narozeninám. Ať Vám holčičky dělají jen samou radost. Váš blog jsem začala číst teprve nedávno a děkuji za inspiraci. Ať se Vám daří🌷

 • isobelka 7.7.2017 at 14:31

  Krásné narozeniny, Mišo. A moc pěkný článek.

 • Anonymní 7.7.2017 at 15:20

  Jéééé Míšo, i já se přidávám ke gratulacím, já se stanu třicítkou až před Vánoci:-D Vypadá to, že žádná depka na tebe nepadla jako třeba na mého muže:-D , dokázala si toho spooousty a velice tě obdivuji, občas si říkám, zda nejsi naklonovaná, že vše stíháš?? 🙂 Přeji nadále mnoho spokojenosti, úspěchů a spousty dalších krásných článků pro nás:-) Tereza

 • Věra Srbová 7.7.2017 at 15:34

  Jen to nejlepší Míšo! Jsem ráda že si já mám kam odskocit ( myšleno sem na blog) od svých každodenních starosti 😉 jste nej!!!!

 • Anonymní 7.7.2017 at 15:42

  Míšo,vše nejlepší k narozkám :)Martina N.

 • Petra Hečová 7.7.2017 at 17:54

  Tak Míšo, jak se říká: Vítej do klubu. Krásný zbytek narozeninového dne.

 • Učitelka Hanča 7.7.2017 at 17:54

  Take gratuluji 😉

 • Adéla V. 7.7.2017 at 17:56

  Míšo, jeste jednou přeji krásné narozeniny! A ať se ti i nadále plní sny a jste s rodinou spokojení jako doteď ❤

 • Anonymní 7.7.2017 at 17:58

  Krásne napísané 😉 všetko najlepšie k narodeninám. Simona S.

 • Michaela 7.7.2017 at 18:05

  Vsechno nej nej nej Miso! At se stale v životě tak krasne dari 💐

 • Petra Hladká 7.7.2017 at 18:22

  Krásné narozeniny!!!

 • Lucie 7.7.2017 at 18:30

  Taky jsem slavila letos tricitku a musím říct, že za mě jsou to nejlepší léta! Tak hodně zdraví a elánu i Tobě, ať se Ti daří!

 • Kaca 7.7.2017 at 19:23

  Nádherné a dojemné! Vše nejlepší!!!

 • Jana Patočková 7.7.2017 at 19:52

  Ahoj Míšo, přejeme Ti všechno nej nej nej k narozeninám. Užívejte si léto 🙂

 • Anonymní 7.7.2017 at 22:05

  Milá Míšo, vše nejlepší! krásně napsané.. ať se daří i nadále a vydržíš nám tu psát až do důchodu;) moc mě potěšilo, že jsi taky ve stejném znamení – mě čeká oslava přesně za týden (i když už o 6let více), vždycky se těšim, že to ve stejný den roztočíme spolu s Kájou Gottem a Míšou Davidem 😀 hezký víkend! Petra B.

 • Milena K. 8.7.2017 at 6:49

  Dodatečně všechno nejlepší k narozeninám Míšo. Krásně napsané …ostatně jako vždy.☺ Těším se na fotky z Tvého nového mazlíka. 😘

 • Marcela Nemcova 8.7.2017 at 9:17

  Přidávám se ke gratulantům…všechno nejlepší a hodně zdraví. A ať se nadále daří psát tak bezva blog, který si vždy s chutí přečtu.

 • Anonymní 8.7.2017 at 10:24

  Všechno nejlepší! Teď jsem zjistila, že narozeniny slavíme den po sobě jen já jsem v klubu vyzobaných slunečnic už nějaký ten pátek…a prozradím ti tajemství – není to vůbec špatné! Kristee

 • Michaela Hofericová 8.7.2017 at 18:55

  Dodatečně všechno nej! Hlavně zdraví… A vítej mezi třicítkama! 🙂

 • Josef 11.7.2017 at 17:34

  vše nej, ať Vám to dál dobře píše, mámuje, manželkuje i doktoruje 🙂 Aneta

 • Andrea Salvétová 13.7.2017 at 5:52

  Jee. Byla jsem bez internetu a články doháním až teđ. Všechno nejlepší k narozeninám!! Nejvíc mi pobavil nadpis, čekala jsem nějakou kulišárnu 🙂

 • SiMatula 13.7.2017 at 22:19

  Gratulujem a nech Vám dievčatká robia len radosť.:) Netušila som, že som od vás o 2dni staršia:)

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×