výsledky | Salcura – maminky testovaly

5.10.2018 in Dr. Máma, Tipy - 21 Comments

Asi všichni víte, jak to funguje, když váš web (nějak mi nejde přes pusu „ahoj mám svůj blog“ ) začne číst víc a víc lidí. Začnou se spolu s tím rychlostí blesku trousit nabídky na spolupráce a každá blogerka by si pak měla vybrat ty, které přijme, a které nejsou její střední cestou. Nabídek na recenze kosmetiky mi chodí velice mnoho a téměř vše odmítám. Proč? Protože jsem konzervativní. Jakmile najdu co mi vyhovuje, nehledám a nezkouším.

V listopadu loňského roku ale přišla Salcura. Kosmetiku, kterou znám z pediatrického prostředí a najednou mě „trochu zamrzelo“, že vlastně není důvod, abych o ní na blogu psala. Nekupujeme a nepoužíváme. Je to ale z toho důvodu, že my doma máme obrovské štěstí, protože nikoho netrápí žádné kožní neduhy, atopie ani kopřivky.

Velký ohlas z vašich řad

A protože velká spousta maminek a dětí takové štěstí nemá, nabídla jsem testování vám. Zájem byl obrovský a jen za dopoledne se přihlásilo přes 200 maminek a přihlašování jsem musela zastavit. V první polovině letošního roku pak rozeslala Salcura své balíčky a vzorečky a maminky „velkého testování“ mi postupně zaslaly svá hodnocení. Někdo dříve, někdo až v letních měsících. Důležité bylo, aby byly přípravky pořádně vyzkoušené 🙂 .

Co se testovalo? Přírodní terapie Salcura

 Salcura je si svou značkou jistá, stojí si za ní a nebojí se tak testování maminek, které nemůže nijak ovlivnit. Je tu pochopitelně risk, že s výrobky nebudete spokojené ať už z jakéhokoli důvodu, ale Salcura to riziko přijímá. Tak se pojďte podívat co pro vás bylo k dispozici.

Salcura je britská značka, která vychází z přírodních látek. Napomáhá ke zlepšení u pokožky, kterou trápí suchost, ekzém, lupénka a jiné formy dermatitid. Je cenově rovna dražší kosmetice jakou je třeba Bioderma, jen ji daleko méně lidí zná nebo o ní slyšelo. Zaujme tak hlavně ty, kteří hledají přírodní alternativu běžně dostupných krémů.

Produkty neobsahují steroidy, kortizony ani parafíny, které se často v běžné kosmetice nachází a citlivou kůži mohou ještě více dráždit. A protože je to takový přírodní mix, smí se používat i dětská řada již od 3 měsíců věku dítěte.

1.produkt k testování: Denní vyživující krém Salcura

Prvním produktem dětské sady je sprej na denní použití. Není třeba ho nijak vtírat a vmasírovávat do pokožky, rychle se vstřebává. Mám ho doma, takže jsem mohla vyzkoušet. Lze ho použít i na obličej a pokožku hlavy, do vlasů, obočí i plenkové oblasti, právě díky přírodnímu složení (rakytník, levandule, rozmarýn,..).

Všechny testující jsem žádala o dodržení všech instrukcí v návodu na použití, jen tak můžeme dostat relevantní výsledek 🙂 .

2.produkt k testování: Krém pro úlevu v akutních stavech

Druhým produktem řady je pak krém s rychlým zklidňujícím účinkem. Lze využít na celé tělo a opět včetně obličeje i citlivé plenkové oblasti. Napomáhá ke zklidňování extrémně suché pokožky v akutním stádiu ekzému, lupénky a nejrůznějších dermatitid. Určitě znáte otravnou seboreu. Tento krém jako jediný mám ozkoušený na vlastní rodině, i když ne přímo u holek. Krém není nikterak mastný, nezanechává skvrny na oblečení a smí se používat bez omezení.

V případě testování bylo třeba postupovat dle návodu k použití na krabičce či tubě.

Výsledky vašeho testování jsou tu

Nechat testovat takové přípravky týden a pak hodnotit, to by nebylo zrovna neprůstřelné, takže se vám hlásím dnes, kdy mám všechny recenze o vás čtenářek zpět a přináším je nejen vám testujícícm, ale i všem maminkám, které ještě stále hledají něco, co pomůže v boji s problematickou kůží, vyrážkou či atopií 🙂 .

Jaké bylo zadání testu? Po přihlášení do testování byly odeslány balíčky, které maminky vybraných dětí (s problematickou pokožkou) testovaly minimálně 1 měsíc 🙂 . Po měsíci mi pak postupně mailem posílaly hodnocení, nebylo třeba nijak hodnocení zkracovat a mělo být založeno na reálném účinku doma. A tak je tu dnes takový závěr testování kosmetiky Salcura.

Rovnou musím napsat, že mě potěšily reakce maminek, protože se téměř ve všech objevilo, že Salcura výrobky dokázaly v akutních případech velice rychle zklidnit pokožku a nástup účinku byl v rámci pár dní. Vložila jsem vám se kompletní přehled recenzí, takže si zkušenosti můžete přečíst 🙂 .

Plusy přípravků: Příjemná a lehká konzistence, která kůži dostatečně a dlouho hydratuje. Velice rychlý nástup účinků. Viditelné změny při pravidelném užívání. Přírodní složení přípravků. Účinnost i tam, kde nezabírají přípravky od lékaře (pediatr, kožní).

Mínusy přípravků: Ne vždy je příjemný bylinková vůně přípravků. V jednom případě pálení pokožky po aplikaci. Vhodné by bylo i menší balení „na cesty“. Jednkrát hodnocen jako neúčinné (nezhoršilo, nezlepšilo).

Dita B.: Ekzém na ruce zmizel po třech použití a zatím se nevrátil

Dcerka (4,5 let) trpí atopických ekzémem od ranného dětství. Nemáme ho nonstop (naštěstí), ale byly etapy, kdy to bylo špatné, vloni měla hodně postižený obličej. Nyní se to naštěstí drží a sem tam ji vyskočí nějaká ložiska. Když jsem zjistila, že máme atopický ekzém, začala jsem číst a badat po známých a zkušenostech.

Kortikoidy jsem ji dala, když to bylo opravdu nutné, aby si ulevila od nejhoršího. Postupných průzkumem jsem se dostala k osvědčené metodě, která u nás pomáhá a kterou šířím dál svým kamarádkám. Velký kýbl ovsa objednávám pravidelně a mám ho pořád po ruce. Vrchovatá lžíce do vany na zklidnění, a pak tělové mléko od A-dermy též z ovsa.

Tento krém mi však shodou okolností došel, takže jsem se ráda přihlásila k testování a nelituji. Přípravky zabírají velmi rychle oproti metodě, kterou jsem popsala výše. U nás je to s pravidelností aplikace trošku problém neb jsem rozvedená a malou si střídáme po pár dnech. Vždy tedy ošetřujeme ekzém večer po koupeli. Ekzém na ruce zmizel po třech použití a zatím se nevrátil. Zaléčení ekzému v obličeji trvalo něco přes týden. Zde se objevil problem s krémem. Vždy když jsem ho nanesla, tak malá začala brečet a obratem si ho začla stírat z tváře a brady, že ji to pálí. To u ruky žádný problem nebyl.

Nejsem expert na chemii, ani se ve všech látkách složení nevyznám, ale za sebe doporučuji neb reakce s úlevou byla účinná a rychlá. Již jsem kosmetiku doporučila kamarádce, která má taktéž holčičku s atopickým ekzémem.

Zdenka Z: U obou krémů je aplikace velmi příjemná

Synek (aktuálně 8 měsíců) má atopický ekzém, který se mu objevuje hlavně v oblasti, kde nosí speciální ortopedické botičky a potom na loktech a kolenou. Bohužel pro nás, testování přišlo v období, kdy se nám podařilo ekzém dostat pod kontrolu díky jiným přípravkům a mohu hodnotit jen účinnost používání Salcury na drobnější projevy ekzému.

Oba přípravky jsme používali podle návodu, ne však nepřetržitě po celou dobu, ale jen v případě, kdy se ekzém začal hlásit hrubší kůžičkou a malými rankami.  Vždy po nasazení Salcury projevy do několika dnů zmizely, ekzém se dál nerozšiřoval  a postupně se i drobnější ranky zahojily. Během testování se synkovi také začala vracet seborea ve vlasové části hlavičky, vyzkoušela jsem tedy nastříkat Daily Nourishing Spray (cca tři dny po sobě), následně vyčesala šupinky a teď máme už necelý měsíc od seborey klid.

Pokud jde o konzistenci přípravků, u obou je aplikace velmi příjemná, jen mě překvapilo, že i když přípravky je doporučené používat společně a je to jedna řada, každý z nich má jinou vůni. Daily Nourishing Spray má velmi příjemnou bylinkovo-levandulovou vůni, které jsem se ze začátku trošku bála, zda nebude pro malé miminko příliš silná – vůně je přírodní a na miminku mi nevadí, ale umím si představit, že u kojenců cca kolem toho 3 měsíce, od kdy se tato kosmetika může používat,  by s ní někteří rodiče mohly mít problém. Rescue Cream oproti tomu má vůni trošku zvláštní (po přidaných olejích?), ale není intenzivní, takže nám také nevadila.

Celkově hodnotím kosmetiku Salcura jako velmi příjemnou na aplikaci a účinnou na naše mírnější projevy ekzému.  U závažnějších projevů jsem neměla možnost ji otestovat – ale jsem za to ráda 😉 . Jen nedokážu samozřejmě říct, zda se nám ekzém uklidnil s končící zimou nebo na tom měla nějaký podíl i Salcura.

Lucie T: překvapil a potěšil Krém pro úlevu v akutních stádiích

Jsem maminka dvou synů ve věku 4 a 3 roky a oba trpí na atopický ekzém v různé míře. Někdy jej vůbec neeviduji, ale pak jsou období, kdy mají po těle zarudlé flíčky, popraskanou kůži v podpaží, loketní či podkolenní jamce. Dermatolog nám již vypsal mnoho receptů na různé mastičky a krémy, ale zhruba větší polovina z nich moc nezabírala. 
 

Na první pohled obal působí velmi hravě a příjemně, veškeré informace na obalu i v příbalovém letáku jsou naprosto srozumitelné. Vzhledem k tomu, že v době, kdy jsem přípravky obdržela, nevykazovali synové zcela zřetelné stopy atopického ekzému, pouze velmi suchou kůži, na kterou trpí, rozhodla jsem se nejprve vyzkoušet Denní vyživující sprej.

Je to lahvička, jejíž obsah – vodička – se aplikuje pomocí rozprašovadla. Přiznám se, moc tento typ aplikátorů v oblibě nemám, neboť většinou polovina obsahu skončí někde ve vzduchu nebo na oblečení či například na gauči, kde v tomto případě zrovna můj syn při aplikování seděl. Co mne také moc neoslovilo byla vůně. Je taková hodně bylinková, což by nebylo nic divného, mnoho léčivých přípravků má bylinkovou vůni, nicméně tato na můj vkus byla příliš intenzivní a většinou mne dráždila natolik, že mě lechtala v nose a celou aplikaci jsem prokýchala. Obecně moc výrazné pachy ráda nemám, ale samozřejmě každý jsme jiného ražení, tudíž každý je vnímáme jinak. Podobně jako u parfémů. Nicméně na vůni jsem nebrala ohled a v rámci testování jsem ji ignorovala. Bohužel asi po týdnu jsem se rozhodla s užíváním tohoto přípravku přestat, neboť synové si stěžovali, že je vše svědí, což dříve nedělali, a jak se urputně drbali, byli celí poškrábaní.
 

O to víc mne překvapil a potěšil Krém pro úlevu v akutních stádiích. Má takovou lehkou nemastnou konzistenci, skvěle se roztírá, takže vám stačí opravdu malé množství a -mnatřete s ním téměř celou ruku, až jste původně chtěli natřít třeba jen podpaží. Na rozdíl od Denního vyživujícího spreje má jemnou a příjemnou vůni, která mne nedráždila, ba naopak mi byla příjemná. Ten jsme hojně využívali a stále využíváme v případě, kdy se u synů vyskytne vyrážka zejména na rukách či v oblasti třísel a samozřejmě v podpaží, loketní a podkolenní jamce. Například při aplikaci večer, kdy starší syn měl podpaží celé popraskané, neboť se během dne dost zpotil, se během noci trhlinky na kůži zacelily a zčervenání o polovinu zmizelo. To samé i na jiných místech. Do druhého dne, tj. cca po 3-4 aplikacích byl bez známek ekzému. Krém teď vozíme všude s sebou pro případ potřeby a myslím, že bude vhodný i během letního období.

Shrnu-li to, přípravky od Salcury jsou kvalitní produkty, vyrábí se v Anglii a splňují řádnou dermatologickou certifikaci. Za mne osobně nejvíce doporučuji Krém pro úlevu v akutních stádiích.

Test blogerky a maminky Proprepiaf.cz: Proživil kůži a přestala se vysoušet

Testováno na devítiměsíční holčičce a její mámě. Dcerka netrpí atopickým ekzémem, ale má sklon k suché kůži na které se objevují vysušená a zčervenalá ložiska. Občas jí vyskočí na kůži (hlavně v mrazu na tvářích) pár červených pupínků.

Po každém koupání jsem ji mazala Salcura BIOSKIN JUNIOR denním vyživujícím sprejem, který jí krásně proživil kůži a kůže se jí přestala vysoušet. Navíc ve věku, kdy jsme začaly testovat, dcera se začala plazit a třením nožiček o koberec si místa tření občas podráždila. Tato podrážděná místa jsem společně s velmi vysušenými místy promazávala Salcura BIOSKIN JUNIOR krém pro úlevu v akutních stádiích, který opravdu velmi rychle pomohl se zarudnutím a suchá a podrážděná místa nás již netrápila.

Při aplikaci na tělo malé jsem měla možnost testovat produkty i na sobě. Od narození trpím atopickým ekzémem, který se ve vlnách vrací. Nyní jej mám na rukách (dlaně, klouby) opravdu silný a téměř rok se jeho stav nelepší (po porodu hormonální zátěž, neustálé mytí rukou, praní, vaření, atd…), ale po použití spreje i krému se začaly ruce značně zlepšovat. Po měsíci jsou sice stále ekzémem podrážděné, ale již není kůže popraskaná do krve a nesvědí.

Po měsíci používání Salcura BIOSKIN JUNIOR spreje a krému jsem opravdu s výsledkem spokojená a velmi ráda jej doporučím dál.

Petra H: určitě oba produkty budeme používat dále

Dcera (3 roky) se delší dobu potýká se s ekzémem na nohách. Nárazově se objevuje a opět mizí. Přípravky  Salcura jsme začaly používat hned po obdržení. Tento ekzém, ji zmizel celkem rychle. Byla jsem s přípravkem spokojená, denní vyživující sprej se příjemně nanášel i měl lehkou a příjemnou vůni. Dcera moc nadšená nebyla, protože prý studěl 🙂 .

Zrhruba na přelomu února a března se jí objevila spíše vyrážka (takové výstupky) na bříšku a zezadu na nožičkách, hlavně pod koleny. Ale v té době měla teplotu a brala antibiotika, tak nevím, jaká přesně může být příčina. Už se to lepší, tak uvidíme, určitě oba produkty budeme používat dále a dám klidně později vědět, zda vymizel i tento problém.

Pozdější doplnění k testu: 

V prvním emailu jsem psala, že se Emmě objevilo „Něco“ na bříšku a nohách, včera jsme konečně byly u kožní a má molusky- bradavice. Určitě to nesouvisí s testování produktů, ale jen abych doplnila předchozí informace. Prvotní problém ale Salcura vyřešila.

Radka C: jako zázrakem za tři dny používání ložiska zmizela

Na první dojem jsem byla z kosmetiky nadšená. Denní vyživující sprej se okamžitě vstřebává do kůže a hlavním přínosem bylo že po aplikaci večer byla pokožka syna ještě ráno vláčná a vyživená.

Testování: V průběhu února a března jsme syna (2 roky) natírali každý večer po koupeli Denním vyživujícím strejem a ekzémová ložiska Rescue krémem. Během používání se nám ekzém dost zhoršil, což nedávám za vinu Salcuře (žádná reakce v prvních dnech nebyla), ale velkým mrazům, které ekzém skokově zhoršily a také nejspíš změně pracího prášku.

Protože se ekzém hodně zhoršil, bylo alespoň testování zátěžové a myslím, že i tak pro salcuru dopadlo dobře. Bolavé pokožce ulevila od svědění a mnohem rychleji se regenerovala a hojila než při užívání jiných produktů. Pokožka byla mnohem více hydratována a vyživena. Jediné co bych kosmetice vytknula je poměrně hodně silná vůně, která je sice přírodní, ale myslím že pro miminko je příliš výrazná. A také bych brala 100% přírodní produkt. Celkově bych produkt velmi doporučila a já osobně jej koupím znovu, protože jsme vyzkoušeli plno různé kosmetiky, ale takové výsledky jako u Salcury jsme jinde nedosáhli. Jen musí rodiče pamatovat, že toto není léčba jako taková, ale podpůrný prostředek k lepšímu průběhu.

Jako bonus jsem i já Rescue Cream vyzkoušela na ložiska přesušené kůže na lýtku a jako zázrakem za tři dny používání (2x denně aplikace) ložiska zmizela, to se mi ještě nikdy nestalo. Doufám, že recenze pomůže ostatním maminkám.

Lucie Z.: Kůže je viditělně zdravější

Syn má suchou kůži a v loketních jamkách, na zápěstí a mezi prsty ruky má ekzematická ložiska. Vyživující sprej: Z něj jsem opravdu nadšená. Má příjemnou, jemnou vůni, díky pumpičce se snadno aplikuje. Ze začátku jsem ho používala 3x denně skoro na celé tělo, později 2 x denně. Už po pár dnech měl kůži na omak jemnou a nesvědila ho. Navíc nechat na sebe stříkat krém je velká sranda 🙂

Regenerační krém: Krém jsem mazala synovi na místa, kde se mu nejčastěji vyskytuje ekzém. Použivala jsem ho nejméně 6x denně. Po pár dnech používání mu lehký ekzém zmizel  a zatím se znovu neobjevil. Kůže je viditělně zdravější. U nás tedy tato kosmetika fungovala a budeme ji dál používat.

Kateřina: OBROVSKÉ díky za naší Barborku! 

Nejprve bych Vám chtěla velmi poděkovat za možnost kosmetiku Salcura testovat. Z počátku jsem byla docela skeptická a nebyla si jistá, jestli jsme raději neměli zůstat jen u léčby doporučené lékařem. A teď jsem šťastná, že jsme se odvážili toto testování podstoupit, protože už rovnou na začátku Vám napíši, že my patříme mezi ty, kterým (tedy naší dceři) kosmetika zabrala a rychle! DÍKY!

Než nám přípravky přišly, podařilo se nám opravdu úporný ekzém relativně zklidnit, ale hrubé a velmi suché kůže připomínající krupičku jsme se s léčbou předepsanou pediatrem a jako perfektní schválenou kožní lékařkou zbavit nedokázali. Dcera měla ekzém nebo po něm zanechanou extrémně suchou kůži (snad se už v takové míře neobjeví a mohu použít minulý tvar slovesa) na zádech, horní části paží, loktech a vnější straně stehen. Do dneška jsme nebyli schopni odhalit příčinu ekzému. 

Když jsme začali s užíváním kosmetiky, pokračovali jsme i s mazáním dcery mastí míchanou v lékárně 1x denně (před spaním) a koupelí ve vodě s linolou 1x za 2-3 dny. Úplně jsme se léčby vzdát zkrátka báli. K tomu jsme začali dceru stříkat a mazat přípravky Salcura. A hned druhý den (po třech aplikacích) došlo ke zlepšení, kterého si nešlo nevšimnout, pokožka byla hladší a hydratovanější. A po několika dnech krupička a suchá kůže úplně zmizela. Neuvěřitelné! Nám tedy kosmetika zafungovala přímo zázračně. A oproti krému, který měla dcera předepsaný lékařem, nevytvořila testovaná kosmetika mastný a hladký film na povrchu, ale zdá se že se opravdu dostala hlouběji. 

Jak jsem již psala, nebyli jsme zatím schopni odhalit, co u dcery ekzém vyvolává, takže i během používání testované kosmetiky se dceři objevila nová vyrážka, dokonce i na místech, která jsme kosmetikou ošetřovali. Ale zatímco tradiční léčba zabírala velmi pomalu a na některých místech hodně málo, se Salcurou vše bylo do několika dnů pryč. Co se aplikace týče, sprej nám maximálně vyhovuje, jeho aplikace je rychlá a jednoduchá, což u třináctiměsíční holčičky-neposedy velmi oceňuji. Také se mi líbí, že kosmetika nebarví.

Říká se, že je šance, že ekzém i sám v dětství vymizí (někdy kolem jednoho, prý i druhého, roku) a netuším, zda se zlepšování z tohoto důvodu třeba týkalo i nás, ale jsem si naprosto jistá, že nám kosmetika velmi výrazně pomohla ekzém zahojit. Zda se nám ho podaří nakonec úplně zbavit samozřejmě nyní nemohu říci. Vím, že to vše zní jako reklama, ale dceři kosmetika zabrala, a tak nemohu jinak než jen chválit. )

Jana K: balení krému moc dlouho nevydrží

Salcuru testovala dcera, 16 měsíců. Mazali jsme intenzivně, takže krém nám ani měsíc nevydržel a opravdu došlo ke zlepšení. Jen měla dcera v době testování i horečky, takže jsme ji asi tři dny netrápili mazáním a během těch tří dnů se ekzém bohužel vrátil do původní podoby. Takže pokud se stále maže, Salcura funguje, ale jakmile se chvíli vynechá, ekzém je zpět. A balení krému moc dlouho nevydrží, sprej ještě máme. Fotky jsme bohužel na začátku zapomněli pořídit a mazání zabralo opravdu po pár použitích.

Petra H.: přiznám se, že mi kosmetika úplně nevyhovuje

Syn, 2 a ctvrt roku, je atopik. Za letních dnů se díky bohu ekzém ztrácí. Ale podzim a zejména zima nás trápí. Největším problémem je nejméně chráněný obličej – tváře. Nejhorší je, když ekzém začne svědit, jakmile jednou škrábne, nemůže přestat a pak má tvářičky doškrábané do krve. Používáme od Hippu krém proti větru a chladu, alespoň půl hodinky než vyrážíme na procházku. Ale mažeme i v průběhu dne. Na vyzkoušení Salcury jsem se moc těšila. Začali jsme krémem. Přiznám se, že vůně ani konzistence mě moc nenadchly. Každopádně jsme mazali 2 týdny 2-3x denně. A ekzém se nezlepšil, ale ani nezhoršil.

Kdyz jsem zkusila sprej, zjistila jsem, že na obličej se opravdu nehodí a synovi se taková aplikace vůbec nelíbila. Má i pár suchých míst na nožičkách, která je třeba po koupání pravidělně promazávat. Takže jsem sprej zkusila aplikovat na suchá místa. Opět se s místy nic nestalo.

Kosmetika je příjemná, velmi dobrě se vstřebává a je taková jemná. Ale přiznám se, že mi kosmetika úplně nevyhovuje. Celkově ji hodnotím jako normální, spíše podprůměrnou. Když použiji LA ROCHE Lipikar, Biodermu nebo i Weledu, tak ekzem povětšinou na nějakou dobu zmizí…(než třeba sní syn X mandarinek, čokoládu apod.).

V.Čejková: Krém mě nadchnul, už jsem objednala velké balení

patřím do té skupiny maminek, které dostaly od Salcury malé vzorky bez nutnosti zpětné vazby. Přesto mi to nedá a ráda bych stručně ohodnotila „testované“ přípravky. Oba přípravky jsem záměrně mazala dcerce pouze na zápěstí – zde má její exém nejhorší průběh – a porovnávala s ohnisky na ostatních částech těla.

SALCURA Bioskin Junior Outbreak Rescue Cream – výborná věc!!! Už po prvním (nočním) namazání jsem si ráno všimla vyrazného zlepšení. Po třetím namazání akutní forma exemu ustupuje. (Tu samou zkušenost mám po kortikoidové masti, u Salcury se ale jedná o přírodní složení s možností dlouhodobého užívání – za mě palec nahoru.) A hlavně už první noc jsme spali klidněji, protože se dcera škrábala míň a míň. Tenhle krém mě nadchnul a už jsem objednala velké balení.

SALCURA Bioskin Junior Daily Nourishing Spray – jako krém na pravidelné důkladné promazání dobré, ale srovnatelné s jinými podobnými přípravky. Co mě však nadchlo je sprejová forma. Na mě osobně působí tak nějak „čistěji a hygieničtěji“. Prostě nastříkám a hotovo.Co bych měla jako obecnou poznámku pro všechny výrobce – chybí mi malé „cestovní“ balení u nabízených produktů. Případ naší rodiny – trávím s dětmi poměrně velkou část dne mimo domov. V létě není výjimkou, že se vracíme domů po 8-9hodinovém pobytu mimo. I teď v zimě se snažíme vytáhnout děti na celodenní výlet, procházku, do divadla, herny apod. Abych byla schopná exematickému dítěti zajistit odpovídajicí hydrataci suché pokožky nosím s sebou „lékarničku“. U  našeho současného krému, jsem si vždycky oddělila část do malé nádobky a tu nosila s sebou. Nicméně po zkušenosti se Salcurou mi stále vrtá hlavou ta sprejová forma 🙂 Bylo by veliké plus kdyby bylo k dostání i menší balení tohoto spreje (jasně, i 100ml sprej se mi vejde do batohu, ale mít k dispozici např. 25ml lahvičku by byl velký bonus navíc 🙂 )

Chtěla jsem Vám poděkovat za možnost vyskoušení této kosmetiky. U nás se vzorky opravdu osvědčily. Uvidíme co bude při dlouhodobějším používání, ale rozhodně jsem se – díky Vám – o této značce dozvěděla, vyzkoušela a rozhodla se ji pro dceru zakoupit. Děkuji.

Jana P.: po této zkušenosti objednala krém i pro sebe

Protože jsem také ekzematik, zkusila jsem je nejdřív na sobě, abych na syna nemazala něco, co by mě pálilo. (Bohužel i krémy z lékárny, u nichž je uvedeno, že jsou vhodné pro atopiky, můžou pálit. Když zkouším nový krém, stane se mi, že ho musím hned zase smýt. Proto radši všechno mazání pro syna testuju nejdřív na sobě.)

Salcura Bioskin Junior Daily Nourishing Spray mě překvapil hned dvakrát: Nečekala jsem, že bude příjemně vonět. Překvapila mě i konzistence, jak je z názvu patrné, jde o sprej, emulze je hodně lehká a tekutá. Jsem zvyklá spíš na hutná tělová mléka i krémy, takže jsem byla zvědavá i na to, jak bude fungovat. Sprej ani krém mě nepálily, prostudovala jsem letáček, večer jsme vyfotili synovy nožičky a začali oba krémy používat.

Salcura Bioskin Junior Outbreak Rescue Cream je krém nazelenalé barvy, ale nezanechává žádné skvrny. I tenhle krém docela příjemně voní.

Synovi budou v létě dva, ekzém má prakticky od narození. Většinou se lokalizuje na nožičky – okolí kotníků a nárty, někdy se ale ekzém rozleze i na ruce, bříško, záda… V době, kdy krémy dorazily poštou, měl ekzém naštěstí jen na nožičkách, ale i tak to stálo za to: Byl schopný se celé hodiny drbat, v noci se budil, že ho kůže svědí a pálí. Kůži měl zarudlou, rozdrápanou, náchylnou k popraskání.

 

Protože já mám ekzém také od narození, máme zavedena režimová opatření, syn měl nasazenou i dietu, mažeme krémy na předpis nebo koupené v lékárně. Se synem jsem byla párkrát i u kožního lékaře, ale sama vím, že kortikoidy pomůžou vždy jen krátkodobě, tak se je na syna snažím používat málo a spíš jen nárazově.

Začali jsme tedy mazat krémy Salcura třikrát denně: Nejdřív nastříkat sprej, minutu nebo dvě počkat a pak namazat krémem. Nic jiného jsme neměnili, abychom věděli, jestli krémy fungují. Během několika dní se kůže začala zklidňovat, ustalo svědění, i to noční, a mohli jsme vysadit i Fenistil. Takhle to vydrželo po celou dobu testování – šest týdnů. Po pár týdnech jsme nožičky mazali už jen dvakrát denně a postupně jsme přestávali mazat i Rescue Cream. Když krémy z testovací zásilky došly, koupili jsme nové a pak znovu. Nyní mažeme jednou až dvakrát denně Nourishing Spray, když se kůže trochu zhorší, použijeme i Rescue Cream.

Syn je ekzematik pořád, občas má reakci – po jídle, po očkování, když mu rostou zuby… Ale teď máme krémy, které drží ekzém opravdu na uzdě a dá se s tím dobře žít.  Já jsem si po této zkušenosti objednala krém i pro sebe: Salcura Bioskin Dermaserum a jsem spokojená také. I tento krém má lehčí konzistenci, než jsem zvyklá, ale pleť na obličeji pak vůbec nemám suchou. Jen bych u Dermaséra jako jedinou nevýhodu uvedla dávkování pomocí pumpičky – zatímco Rescue Cream a Daily Nourishing Spray se nám daří krémy z tubiček využívat do poslední kapky, u Dermaséra to prostě nejde a mám trochu pocit zmaru, že na dně lahvičky určitě zůstává trocha krému.

Na bílé podložce jsou nožičky z února, před začátkem testování. Z konce března jsou pak fotky po testování, se zklidněnou kůží.

MUDr. Michala Knězková

All posts

21 Comments

 • Hanka 9.1.2018 at 0:18

  S ekzémem se trápíme už rok. Je ve složení i zinek,případně oxid zinečnatý?

 • Helča 9.1.2018 at 1:36

  Já bych tedy osobně už z kolečka neustálých nemocí ráda vystoupila :/ Syn měl přes Silvestr nemoc ruce nohy ústa a pravděpodobně kvůli AE měl skutěčně ošklivý průběh. Vyrážku mel krom obličeje na většině těla. No a jen co se uzdravil už to má dcera 😱 Té k tomu navíc rostou zuby, takže uz jsem pár dní pořádně nespala 😀 Letos navíc syna čeká menší operační zákrok…. takže to zdraví by se u nás už taky mohlo na chvilku zastavit 🙂

  • Markéta 9.1.2018 at 21:04

   Úplně vás chápu. U nás to samé..tříletý syn měl prvně pár pupínků a teploty a do toho půl roční dcera, která má chudinka od mala trápení (hemangiomy, abdukční peřinku, ABKM) to chytla taky, teploty přes 39 a do toho doslova slité celé tělo, jedno ráno jsem nad ní fakt brečela, bylo mi jí strašně líto. Takové hnusné puchýře, které se slupovaly 🙁 nakonec CRP 44, takže dostala i antibiotika. Doktorka na pohotovosti zapsala ruce-nohy-ústa, ale naši dětské se to nezdálo. Naštěstí to už ustupuje. Tak vám držím palce a přeju hodně zdraví 🙂

 • Štěpánka 9.1.2018 at 8:42

  Dcera je 1 rok po zánětu mozk,kmene a od té doby se to s námi táhne.Samé ekzémy, vyrážky.Je fakt,že bere pořád neustále léky .Má jich docela dost.Jen,co dobrala kortikosteroidy,pokračuje nadále na léky na srdce a ředění krve atd..Ale,to není všechny od září do ledna,jsme měli4 antibiotika,protože má oslabenou imunitu.(pořád jsme nemocný) Vyrážka,která se ji po všech těch lécích se ji děla hlavně na genetálu,zádech i rukou.Oplachuji ji to hypermanganem i mažu pevarilem či sudacrem.Nemůže používat naši všední kosmetiku.Musím kupovat ,speciální,v lékarně..Nejhorší,že ji to svědí,drbe a je nervozní,podrážděná a ve škole se nemůže soutředit.29.1.ji čekají 2operaci.Já jen doufám,že to dopadne dobře.Protože v Brně,už nám tolikrát pomohli.A moc jim za to děkuji.Prosím o vyzkoušení vašich výrobku.Kdyžtak je budu kupovat a doporučovat,svám kamarádkám,co jsou na tom stejně.Děkuji.Štěpka

 • Štěpánka KOLÁŘOVÁ 9.1.2018 at 8:55

  Dceru trápi,strašně dlouho ekzémy,psala viz.nahoře,nemúže používat klasickou kosmetiku.Bohužel jsem zapomněla připojit adresu.
  Štěpka

 • Monika 9.1.2018 at 9:15

  Taky bych ráda s dcerkou otestovala. Teď v zimě se ji ekzém opět trochu objevuje. A většinou pomáhá kombinace zinku a protikvasinkové stravy.
  Tomiskova.monika@gmail.com

 • Karolína Dvořáčková 9.1.2018 at 9:26

  Už jsem na ekzémy za svůj život vyzkoušela kde co, nejvíce mi pomohlo pátrat po příčinách v psychosomatice (např. pomocí kineziologie). Ale syn se momentálně s ekzémem potýká a já bych to klidně vyzkoušela.

 • Radka 9.1.2018 at 9:36

  Dobrý den, Míšo, jsem ráda, že myslíte i na nás, maminky dětí s kožními problémy 🙂 Dcerku trápí ekzém a kvalitní přírodní kosmetiky, která by byla účinná na kožní neduhy opravdu není dostatek.Jsem vděčná, že tu jste a nbízíte nám tyto možnosti a hlavně informujete! Radka

 • Iveta 9.1.2018 at 10:06

  Když byl syn malý, trápil nás atopický ekzém – fungovalo jen sluníčko, takže na podzim a v zimě to byl boj ….. od té doby, co jsme nasadili Imnoglukan /tenkrát na doporučení kožní lékařky na molusky, co si přinesl z bazénu/, nás netrápí nic 🙂 imunita šla rapidně nahoru, ve školce ani ve škole nemarodí – omluvené hodiny má jen za preventivní prohlídky u zubaře a očaře 🙂

 • marie lilie 9.1.2018 at 13:09

  Hezký den, máme zájem o testování. Preferujeme přírodní kosmetiku, a to ne jen kvůli atopickému ekzému, kterým dcera trpí. Rádi vyzkoušíme a samozřejmě podáme hlášení. Psala jsem Vám email s adresou. Děkujeme.

 • Jana Haluzová 9.1.2018 at 19:37

  Ahoj Míši. Experimentování je už obsazeno, ale mám na jazyku ještě jeden návrh, jestli bys jej mohla prosím pěkně tlumočit k výrobci 🙂 Ekzém dcerku(14m) trápí od podzimu, resp. S nějakými projevy se už narodila, trochu občas něco vyskočilo, ale s tím, co absolvovala od cca září to bylo úplné nic. Hledáme, zkoušíme.. krémy, kortikoidy, prací prášek, strava, kosmetika… ale jasný spouštěč jsme nenašli… Asi většina maminek dětí s ekzémem mi dá za pravdu, že vyšší cena výrobku by zas až tak nevadila, pokud by opravdu pomáhal. Opravdu pořizuji dražší kosmetiku, chemickou či přírodní… ale pak se mi tu hromadí drahé krémy, které dcerce nesedí a já si s nimi mastím nohy… to už mi těch peněz líto trochu je. A teď ten nápad: mohli by výrobci prodávat nějaká malinká balení, třeba na týden-2, to si myslím jde posoudit ne/vhodnost, aby bylo možné vyzkoušet? Třeba jim taková zpětná vazba bude k něčemu, aspoň to zkouším 🙂 Děkuji moc a přeji vše dobré do roku 2018, všem ekzémáčkům úspěšné pomocníky (a nemusí být nutně drahé, u nás jednu dobu vedlo domácí sádlo;-)) a všem plno prosmátých společných chvil 🙂 Janča („)>

  • Kateřina 11.1.2018 at 8:09

   Dobré ráno,
   děkujeme za komentář. Pracujeme na řešení, jak většinu z Vás, které článek zaujal, uspokojit alespoň vzorečky. Jen je to trošku logisticky náročnější… 🙂
   Zvažovali jsme menší balení, ale prodej vzorečků jako takových (máme sprej 15ml a krém 3ml) nás upřímně nenapadl. Děkujeme za tip! Probereme to s centrálou i partnery na trhu, zda by o to byl širší zájem.
   Doufáme, že pro dcerku brzy najdete řešení a vrátí se jí úsměv!
   Kateřina za Tým Salcura Česká republika

 • Sylva Sejpková 10.1.2018 at 10:43

  tak jsme přišly pozdě 🙂 zrovna bysme byly vhodný testoací vzorek, opět nás trápí ekzém 🙁 ale díky za tip, kosmetiku jsem neznala 🙂

 • Victoria 11.1.2018 at 14:58

  Jestli budou ty mensi vzorecky, moc rada take vyzkousim. Jana ma pravdu, ze je zbytecne mit hned velke baleni. Je skoda v pripade zhorseni ekzemu zbytek vypatlat jen tak. Je ale dobre upozornit, ze s ekzemem je vse hodne komplexni a kosmetika jen dolazeni obrazu. Nekdy byva problem i vysoky obsah chloru v pitne vode, kterou doma myjeme miminka. Zalezi, kde v rozvodove siti domacnost lezi. Nekde je citit hodne chlorem, nekde mene. Info zde: http://www.pvk.cz/vse-o-vode/pitna-voda/vlastnosti-vody/chlor-ve-vode/. U ekzemu je dobre proto vodu na myti prevarit nebo zkusit treba na cas i balenou. Nam to ekzem zmirnilo. Preji vsem maminkam, ktere bojuji s ekzemem u sveho miminka nebo ditete hodne sil a at najdou brzy reseni.

 • Andrea 13.1.2018 at 0:34

  Skoda, neskoro som precitala clanok 🙂 veru by sme radi vyskusali, tuto kozmetiku nepoznam a stale hladame tu, ktora by pokozke dcerky dobre sadla. S exemom stale bojujeme. Ak budu mensie balenia, tiez rada vyskusam.

 • Klára Toša 5.10.2018 at 9:17

  My jsme si Salcuru diky vzorku od Vas pote poridili a jsme opravdu spokojeni. Ekzem se krasne zatahl, i kdyz neni vyleceny, protoze ho ma maly na dlanich, coz je namahane misto. Urcite zklidnuje a zjemnuje postizena mista.

 • zuzana 5.10.2018 at 21:33

  Dobrý večer, moc důležité je v čem se pere. Moc doporučuji prací prostředky od Eurony (sama mám velmi citlivou pokožku). Pro děti konktrétně Prací prostředek na praní dětského prádla a prádla osob s citlivou pokožkou s obsahem Aloe vera. Pokud by Vás více zajímalo, neváhejte se na mě obrátit.

 • Lucie 14.10.2018 at 18:03

  Take mame doma ekzem, ja i dcera. V testech nic nevyslo, ale eliminacni dietou jsme prisli na to, ze dceri se velmi zhorsuje ekzem po mrkvi, bananu a rajcatech a citrusech. Velmi me prekvapila ta mrkev! (a tim veskera korenova zelenina a tedy i vyvar apod) Tak jen pripadny tip co zkusit dal.

 • Lena 21.10.2018 at 21:14

  Děkuji za tip na kosmetiku výhodnou pro AE a za zajímavé je recenze, zejména srovnávací fotky jsou skvělé. Kde je možné získat vzorek?V kamenných lékárnách (Max i mimo řetězec) ani v drogerii tuto značku neznají. Potkáme se s AE – Urriage i Bioderma štípou, Indulona ani vazelína se neosvědčily, stále hledáme to pravé.
  Děkuji za info. Hezké podzimní dny Lenka

 • Monika 9.7.2019 at 16:13

  Dobrý den Mišo,
  máte prosím tip kde koupit. Koupila jsem v minulosti přes web. aktuálně ani pilulka.cz ani benu lékarna přípravek nemají.
  Máte doporučení kde koupit.
  Moc se mi líbil olej na tělo ve spreji.
  Děkuji

  • Míša 22.7.2019 at 13:22

   Dobrý den, podařilo se mi domluvot s vedením Profimedu, že se této značky komplet ujmou a budou ji mít. Předpokládám, že k sehnání bude od září tohoto roku a bude to opět i dětská řada 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×