Na Momentíček, prosím… můj nový skvost!

17.8.2016 in Diář - 32 Comments
K mému velkému údivu a velkému Puntíkovi, přibyl nedávno nový diář :-D. Nesmějte se, já to vysvětlím. Diář od Heidi Swapp, který bezmezně miluju, píšu do něj úplně všechno, se stal trochu nepřehledným pro účel, který mít má. Prostě a jednoduše, v posledních měsících mi značně přibylo termínů, práce a „dedlajnů“. Takže to byla nutnost! :-D. Hledala jsem diář nebo sešit, který bude jen na úkoly a plány, důležité schůzky nebo práci. Zkusili jste sehnat diář během roku? Docela pakárna. Já ale nakonec sehnala. Je skvělý, je český, je vymazlený a chci Vám ho ukázat. Podařilo se mi dokonce oslovit jeho tvůrkyně a vyptat se jich na nějakou tu otázku, takže pojďte dál…

Rozhodnutí, že Momenteeczech diář prostě MUST HAVE přišlo v pátek, kdy jsme odjížděli na deset dnů do divočiny. Těšila jsem se ale tak, že jsem do „penálku“ naházela pár krášlítek, samolepicí abecedy, razítka a inkoustový polštářek a zaúkolovala DPDčko :-). Obrovská poklona kurýrovi, který nás bezvadně našel, byl neskutečně slušný a ještě si cestou posbíral nějakou tu houbu :-D. Diář dojel a já nebyla troškař. K diáři přijely i samolepky, náhradní „vazba“ a taky skvělá gumička…já plácám a vy ještě nevíte…tak jdeme na to.

Dvě šikovné slečny, jeden šikovný nápad a neskutečně dřiny, tak to působí na mě, která držím v ruce jejich diář a k tomu všemu už znám odpovědi na otázky, které budou následovat. Vendy a Zuzka byly moc milé a na mé oslovení odpověděly kladně. Poprosila jsem o pár odpovědí a nebála jsem se jít trochu do konfrontace, protože z netu vím, že ne každý se k tomuto diáři vyjádřil pozitivně. 
 
V průběhu rozhovoru můžete mrknout na fotky, na kterých je už můj „úkolníček a „termínovník“. Snažím se do něj nepsat zbytečnosti navíc, aby pro mě byl stále přehledný. Popisky k fotkám jsou psané kurzívou a dovolila jsem je vmíchat do rozhovoru s holkama, ale já věřím, že to poberete :-). Rozhovor s Vendy je tu dnes pro Vás. 

Tak holky, kterou školu jsem měla jít studovat, abych mohla dát vznik originálnímu diáři? 🙂

 
Tady škola určitě nerozhoduje :-). Důležité je chtít….ale opravdu chtít! To rozhoduje o všem… pokud člověk opravdu chce, musí mít odhodlání a výdrž, tu především.

 

Je to jako s čínským bambusem. Zasadíte semínko, musíte ho zalévat a věnovat mu každodenní péči… den co den, rok co rok. Když opravdu chcete a máte výdrž a odhodlání, tak se úspěchu dočkáte. To čtyřleté zoufalé snažení, může během šesti týdnů dosáhnout až do výšky tří metrů 🙂 

Takže VŠ plánovačská se nekonala, co jste tedy v minulosti dělaly?

 

Personalistiku. Obě. Já jsem vystudovala vysokou školu obor řízení lidských zdrojů a personální management a posledních 8 let jsem pracovala v akciové společnosti, kde jsem měla na starosti personální oddělení. Poslední rok taky jeden internetový projekt zaměřený na personalistiku.

Zuzka je gymnazista a nedokončený skoro stavař, posledních 6 let pracovala ve stejné akciové společnosti a měla na starosti segment personální administrativy a mezd.

Dát dohromady takový diář určitě nebude hned. Jak dlouho to celé trvalo, od první myšlenky na diář až po realizaci?

Od první myšlenky po odstartování projektu uplynulo 6 měsíců.

 Na diáři se mi líbí především jeho jazyk a kvalita. Je v našinštině a kdo nás tady na blogu sleduje častěji, určitě už víte, že se snažíme podporovat lokální výrobce čehokoli. Jídlo, oblečení, design a dnes už sem přidávám i tenhle Momentíček.


Hned na úvod jsem si z diáře vyřadila měsíce červen a červenec, což je naprosto snadné. Umožní to praktická vazba nevazba. Když tedy diář otevřu, jsem rovnou aktuální. Washi-páskami jsem si v měsíci srpnu oddělila víkendy, aby bylo jasné, které dny si můžu plánovat víc spánku a odpočinku :-D. A protože ve čtvrtek mi Momentíček vezlo DPD a já na něj čekala na chaloupce, byl to jeden z prvních úkolů, na které bylo třeba nezapomenout. Černé samolepky a barevné puntíky jsou ze stejné dílny jako je diář.

 

Co bylo na celé výrobě nejhorší, šlo to jak po másle nebo to není úplně legrace?

 
Po másle nešlo vůbec nic, ale vůbec nic :-D. Na začátku jsme se rozhodly, že diář musí splňovat 2 základní atributy, musí být kvalitní a vyrobený v ČR. Musím říct, že se nám to povedlo, ale taky musím přiznat, že v průběhu přípravy projektu mě to zmíněné nadšení a odhodlání často opouštělo. Naštěstí výdrž byla silnější.
Když půjdu do detailů, nechat vyrobit plastová kolečka – tak to byl horor.. Já to na začátku viděla jednoduše, prostě najdu nástrojárnu a lisovnu a je to. Ještě že měla Zuzka stavárnu a dokázala se orientovat v technických výkresech. Nicméně jsme na to, samozřejmě, musely mít odborníky. Takže to začalo technickými výkresy, vyladěni úkosu, vyladění materiálu a povrchu, jednou byl moc pórovitý, pak zase málo. Myslím, že i v nástrojárně z nás už šíleli. Radius pořád nebyl ideální. Zakalit formu, vyleštit, nalisovat… No, zdá se mi o tom ještě teď. A můžu pokračovat dál a dál. Odhodlání je fajn, výdrž taky, ale doporučuji přibalit i pevné nervy 😀

K původní černé vazbě na mě čeká ještě tahle růžová, kterou si určitě časem vyměním. Už se vidím jak to budu měnit a 2 měsíce, protože budu mít pocit, že mám nový diář. 
Mimochodem holky mají diáře v současnosti dvou designů. Tenhle puntík se hodí k mému velkému, takže bylo jasno, ale watercolor limitka je mi jinak srdcem moooc blízká.

 

 

Teď možná píchnu do vosího hnízda, ale nedá mi to :-D. Diář byl často dáván do spojitosti se slavným Happy plannerem. Mají něco společného? Nechaly jste se nějak inspirovat?

Když jsem chodila do práce, měla jsem disciplínu, vše jsem měla perfektně naplánované. Sdílený kalendář, evernote, to do list, time management…. V tom jsem byla přeborník.
Ale když člověk nepotřebuje plánovat každou minutu, nepotřebuje taky arsenál aplikací a pomůcek. Stačil by přece jen nějaký sešit, nebo diář. Můj poslední papírový diář skončil v koši poté, co jsem před deseti lety objevila Iphone. No jo, jenže… v říjnu hledat v papírnictví diář na 2015 je blbost… takže Google.


“No to je naprosto perfektní”! Tak jsem reagovala na americkou firmu Mambi, která prodává kreativní diáře. Kupuju, objednávám….a těch doplňků! Samolepky, washi pásky, lepíky…jsem v ráji. To je ono! 

Trochu mi ztuhnul úsměv na tváři, když jsem zjistila, že k průměrné ceně cca 29,99 dolarů za diář a 4,99 dolarů za balíček samolepek, musím připočíst dopravu za 48,50 dolarů + clo! No, to jsem zvědavá, kolik mě ta sranda bude stát, ale co, beru.

Za diář a 3 balíčky samolepek zhruba 2 400 Kč + 1 100 Kč za clo a vyřízení + doručení Českou poštou. To jde, ne? Čekala jsem zhruba 2 měsíce, než jsem ho měla v ruce… 
“Skoro 2 měsíce  čekání, ale určitě to bude stát za to”, brblala jsem si při rozbalování krabice.
Hmmm, první co vidím je: vyrobeno v Číně. No co, vyrábí se tam skoro všechno, ale na těch webovkách to teda vypadalo daleko líp než ve skutečnosti. Vím, že mě asi teď ukamenují nadšenci Happy Planneru, ale je to můj názor.
Diář byl na mě faakt velký…Desky vypadaly, jako moje první zalaminovaná občanka a ten papír a barvy…no za ty peníze jsem čekala něco jiného.  Ale system vazby je parádní… rozvržení týdnů taky super… to se mi líbilo hodně.

 

No a právě v ten moment mi hlavou začaly běhat myšlenka na vlastní diář.
ANO! Má stejnou vazbu jako Happy Planner, má stejnou vazbu jako další diáře a sešity, které ve světě jsou.Patent na tento systém kroužkové vazby vlastnila jedna americká firma. Zaregistrovali si ho v roce 1996, zhruba po dobu 5-ti let vlastnila na tento system práva. Poté už system začaly využívat I ostatní firmy ve světě, včetně Mambi, Stamples apod.

Na netu jsem našla kritiku, že se lidem nelíbí, že Vaše diáře dostaly beauty blogerky, které s diářovaním nemají nic společného a snažily se o ne úplně věrohodnou propagaci.

Nejspíš myslely Terku. Terezku z blogu Terry Makeup Tutorials a Pauzička s Terry jsem oslovila já. Vždycky jsem si vybírala lidi do spolupráce podle sympatií. Když něco dělám, musíme mě to s lidmi bavit. A Terezka mi byla vždycky moc sympatická. A že nikdy s plánováním nepřišla do kontaktu? No a co? To hodně lidí ne, ale to přece neznamená, že nemají právo plánovat.. Po jejím videu mi chodily desítky emailů od lidí, kteří říkali, že ani nevěděli, že něco podobného existuje, přesně jako Terezka.
Nešlo mi o věrohodnou propagaci, šlo mi o přirozenost, kterou Terezka má…Copak já jsem dřív byla profík, ve světě plánovačů? Nebyla… a to nic nemění na tom, že jsem se do toho projektu pustila. 

Druhý týden mých plánů – týden po dovolené. Takže úklid, denně nějaké důležité setkání nebo schůzka. Opět jsem si vyznačila víkend páskou a něco málo jsem i razítkovala. Na to bych ráda upozornila. Pokud byste chtěli do tohoto diáře razítkovat, tak to není problém, ale připravte se na „kluzký lesklý povrch“, protože jde o křídový papír. Skvěle se na něj píše perem, skvěle se na něj lepí a vypadá luxusně. Navíc je to opravdu dobrá gramáž, takže není potřeba se bát papíry vyndavat a zastamdat :-). Ale u razítkování pozor, budete muset čekat než inkoust na papíře zaschne, pokud máte inkoust vodou neředitelný, pak čekání nebude problém, jen pozor aby razítko „neuklouzlo“. K druhu papíru jsem se dostala i v rozhovoru.Co náplň diáře? Mně osobně se moc líbí. Je od základu Vaše nebo je podobná diáři HP?

 
Teď jde o to, co znamená „vaše“. Asi jsem na trhu neobjevila nic, co by neměl někdo jiný. Takže to nechám na posouzení každého. Nebudu se urputně bránit, že to s HP nemá nic společného, ale taky nebudu říkat, že je to okopírované. Už jen s úctou k mému a Zuzčinému času. Seděly jsem nad tím hodiny a vymýšlely. Týdenní rozvržení. Summary před každým měsícem apod. 

Proč se striktně držet jen sloupců? Já si z nich ve třetím týdnu udělala řádky. Na rozdíl od velkých klasických diářů se dá z Momentíčku udělat formát A5, i když do něj zapisujete. Vazba to bez problému umožní, takže jsem mohla plánovat i v kavárně, kde na mě zbyl ten nejmenší stolek :-D. 

A Oddělovače? Jo, asi to šlo jednoduše stáhnou z fotobanky, jako to má spousta diářů, ale  chtěly jsme to mít opravdu „naše“ Například oddělovač na leden…jmenuje se led – n… s fotografem jsme rozpouštěli kousek ledu… 😀 Matylda je můj přívěsek na klíče… a cukrová vata v srpnu? To je hodinu aranžovaná klasická vata na brčku od sklenky, co jsem měla doma… a můžu pokračovat.

Takže opět sto lidí, sto názorů, každý ať má ten svůj…

Na první straně diáře je „Loste code“ …oč jde?

Lost code.. Vždycky jsem nechápala, proč je na první straně diáře možnost napsat si své osobní údaje. Jo, já ho ztratím, pak ho někdo najde a bude mít o mě kompletní přehled, včetně mého bydliště. Tůdle.
Když si koupíte diář, obdržíte lost code. Ten si zapíšete do diáře. Když ho někdo najde, tak na stránce www.lost.momenteeczech.com (je to uvedené na první stránce), zadá lost code a skrz náš systém přijde majiteli zpráva, že někdo našel osamělý momentíček a může se mu ozvat.
Tuhle část diáře jsem si zase upravila podle svého. Když jsem u toho: ano z diáře si každý poskládá svůj vlastní unikát. Některé části dodržuju „jak se patří“, v jiných vládne anarchie. Místo sloupců dělám řádky nebo třeba místo prostoru pro lost code si lepím obrázek, který chci mít na očích při každém otevření. Má společná s holkama. Loste code jsem si dopsala pod fotku, přímo vedle nápisu Lost code, takže jestli ho někdo najdete... 😀
 
V čem je super ta vazba nevazba?
Myslím, že zrovna ti, co budou číst náš rozhovor ví úplně nejlíp. Ale pro pořádek. Vazba je skvělá v tom, že listy jdou vyndat a zastamdat. Přidávat papíry, ubírat, prostě je to maximálně variabilní. Každý si to uzpůsobí dle svého. Není to „suchá kroužková vazba“ :-).

Trochu mě zaskočil křídový papír. Ne úplně dobře se na něj píše, bude diář stále na křídě?

Pro nadšené a profesionální plánovače jako jsi Ty, není křída optimum, kvůli razítkům apod. Ostatní jsou z křídy nadšení. Nicméně do dalších sérií chceme dát papír jiný. Bude splňovat kritérium kvalitního papíru, ale také kritérium nadšených plánovačů 🙂

Líbí se mi, že neděláte jen diář, ale taky máte příslušenství k němu. Plánujete řadu produktů ještě nějak rozšiřovat?

Určitě. Aktuálně máme 2 designy diáře, 3 druhy samolepek a čtvrtý na cestě. Gumička s poutkem na tužku. 

V září budou obaly na diáře, náplně do diáře, motivační, klasické linky, čtverečky a prázdné listy a taky pro školáky. A už teď pracujeme na dalších…

 Chcete něco vzkázat všem, kteří diáře baví a hledají ten svůj?
Děláme diáře s láskou, manipulujeme s nimi doslova a do písmene v rukavičkách. A slovy našich zákazníků: ten diář vypadá líp jak na webu… 🙂

 
A já souhlasím. Ten diář je fakt vypadá líp :-). Několik z Vás už ho má, takže klidně napište Vaše tipy a zkušenosti nebo vychytávky jak to máte vy :-). Já chci moc poděkovat Vendy a Zuzce, že mi věnovaly čas a ještě víc, že mi po zaslání otázek odpověděly a nenásledovalo hrobové ticho. 😀 Odvážily se postavit čelem všem otázkám, ani jednu jsem nemusela vyškrtnout a to je další plus, proč mám radost, že nemám „amík produkt“, když můžu mít našinský.
Holky můžete sledovat na jejich Facebooku nebo přímo na webu.

Krásný zbytek dne
MUDr. Michala Knězková

All posts

32 Comments

 • isobelka 18.8.2016 at 7:21

  Super článek! Diář mám od minulého týdne a jsem nadšená! Moc se těším na další náplně, samolepky i obal! Nevadí mi ani křídový papír, razítka jsem zatím nepoužívala, jen vlastní písmo a samolepky.

  • Míša 18.8.2016 at 7:26

   Marti ja moc dekuju za reakci a jsem rada, ze jsi takly nadsena a zas je to vic objektivni nazor 🙂 Ta kvalita papiru a celkove diare je na cesky vyrobek hodne super!

 • Vonverka 18.8.2016 at 7:47

  Opět skvělý článek. Díky Míšo 🙂 Já zatím mám jen samolepky a diář pořád rozmýšlím. Ta čeština je prostě bezkonkurenční! Zajímalo by mě, jak ho přepravujete v kabelce nebo tašce, protože na mėm koženkovém je po roce tahání patrné opotřebení… Jak asi budou vypadat desky papírové?

  • Míša 18.8.2016 at 11:28

   Moc děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se líbí. Přeprava diáře je v pohodě hlavně proto, že ty desky na diáři nejsou z papíru, ale z tvrdého plastu. 🙂 Případně ještě budou prý i obaly. Hezký den

 • Tlapka 18.8.2016 at 8:56

  Vypadá parádně, je vidět, že si s ním autorky daly práci. Líbí se mi moc, i když není úplně můj typ – diáře si kupuju co nejmenší a nejlehčí, na zdobení si moc nepotrpím. -na příští rok jsem si objednala mini Personal-planner, tak se těším. 🙂
  Palec nahoru za přístup – podporu českých výrobků. Tomu taky fandím, ze stejného důvodu jsem si letos koupila Papelote diář, ale moc mě neuchvátil. Parádní rozložení (A6 formát, stránka vlevo = 1 týden, vpravo = volný list), ale po 3/4 služby vypadá, že se brzy rozpadne. 🙁 Jen mě překvapilo to zdůrazňování češtiny, když tak očividně není celý. Pokud to dobře chápu, tak česky je rozvržení týdne jako takové, ale hned titulní stránka, rozdělovače a částečně samolepky zůstávají anglické? Taky se mi zdá, že některé anglické obraty zní lépe a jsou stručnější, než české, ale pak bych tolik nevyzdvihovala "našinštinu". 🙂

  • Míša 18.8.2016 at 11:39

   Ahoj Tlapko, moc děkuju za komentář. Na diáře Papelote se musím podívat, slyším to prvně :-). Tu CZ jsem zdůraznila proto, že já beru jako to hlavní "uživatelské prostředí". Na dvoustraně, kde je týden, trávím čas celých 7 dní, takže tam je to pro mě nejdůležitější. Nevím jaké samolepky máte, ale já mám snad všechny až na pár výjimek v češtině. U rozdělovačů mám na 4 měsících anglický nápis jako třeba Love, zbytek jich je jen v designu, bez nápisu. Takže v celém diáři mám 5-6 stran, na kterých je anglický nápis, navíc na těch rozdělovačích já netrávím žádný čas, nějak je beru jen jako nutnost, abych našla správný měsíc :-). Možná proto, uznávám, že je to dost subjektivní :-).

 • Miso diky, tak jsem teda nahlodana 😀

  • Míša 18.8.2016 at 11:35

   Veru nesváděj to na mě, ty už jsi byla nahlodaná dávno 😀

 • Michelle 18.8.2016 at 9:31

  Moc hezké! Super, že je to i s rozhovorem. Kdybych doma neměla diáře, co čekají na použití hned jdu do něj. Ale píšu si na seznam :-).

  • Míša 18.8.2016 at 11:35

   Děkuji za komentář a jsem ráda, že se rozhovor líbí. Vždy trochu trnu hrůzou zda hosté budou na otázky odpovídat, ale holky se toho zhostily dobře a jako jedny z mála nevyškrtly ani jednu otázku 🙂

 • Limetka 18.8.2016 at 9:46

  Je fakt krásný. Jak na něm schne inkoust do pera?

  • Míša 18.8.2016 at 11:34

   Limet jde to dobře. Já tedy píšu černou gelovkou a není to, že hned můžeš přejet rukou, ale schne rychle. To s tím inkoustem je to horší. Těším se na tu novou náplň, kde nebude křídový papír.

 • Anonymní 18.8.2016 at 11:24

  Míšo, pěkný, ale smrdí to píárkem jak hrom. Trochu mi to zklamalo.
  Samotný diář je pěkný, vítám každý další český a je mi jedno, kdo se kde skrytě nebo otevřeně inspiroval, hlavně že se trh rozrůstá.

  • Míša 18.8.2016 at 11:32

   Ahojky, i za takový komentář já děkuju, i když nevím komu. Nicméně PRkem to zavánět rozhodně nemělo. A to hlavně z toho důvodu, že to já přišla s prosíkem za holkama a požádala je i za cenu, že mě odmítnou, protože toho mají nejspíš víc a víc. Já si vybrala je a ony mi odpověděli. Víc v tom netřeba hledat. Pokud jste na mém blogu častěji, tak mé zapálení pro tuhle oblast jistě znáte. 🙂
   Články kde mám hosty mám vždy jen jako zábavu. Například včerejší článek s hodnotnou soutěží má už přes 130 soutěžících a já z toho nemám vůbec nic. Paní Rachell věnovala výhru, já jí dělám reklamu, ale čistě z důvodu, že jí fandím. Já na tom získám leda další čtenáře. Nevím, proč v dnešní obě každý hledá v každém psaní promo. Není tady a kdyby mi diář nevyhovoval, tak o něm psát nebudu. Krásný den 🙂

  • Tak kdo sleduje Misu na Instaci, na FB a v komentarich vsude mozne, tak by nic o smradu a PR nepsal, to teda zase zklamalo me, ze uz jsou anonymove i tady…navic zasvette me nekdo prosim, jak to mam chapat? Kdyz si neco koupim a napisu o tom i ostatnim, tak je to automaticky PR? Nejak to porad nemuzu pochopit. Miso a ty bud v klidu, ja jsem rada, ze jsi to sepsala, alespon se mi bude lip rozhodovat, co koupit :-D.

 • asmeena 18.8.2016 at 11:31

  Super článek, který mě nahlodal a začínám o diáři na příští rok uvažovat. Verča S.

  • Míša 21.8.2016 at 12:27

   Veru 😀 Kdyby nebylo tolik papírových neodkladností, které je třeba dodělat vid :-D. Tohle je další a další do sbírky.

 • Momenteeczech 18.8.2016 at 12:20

  Nááádhera… děkuji, i za Zuzku, za super článek a především za inspiraci. Takto krásně dekorovaný momentíček jsem ještě neviděla. Máme se teda co učit 🙂 Jsi profík. Děkujeme a s dovolením jsme již nasdílely k nám na fb stránky. Ty fotky prostě musí každý vidět 🙂 Vendy

  • Míša 21.8.2016 at 12:29

   Mockrát děkuju, diář máte opravdu hezký a těší mě, že ho budete sdílet i u Vás. Hezký den

 • Anonymní 18.8.2016 at 16:19

  Míšo, ty mě přivedeš na buben:-) Objednávám!!! Jako vlastně skoro všechno v poslední době, co u tebe objevím:-))) Pls, kde kupuješ samolepící abecedy-ideálně české? Na nic kloudného jsem nikde nenarazila. Díky moc a těším se na další inspiraci:-) Veronika

  • Míša 21.8.2016 at 12:32

   Ahoj Veru 🙂 Děkuju za hezky komentar. Jsem rada, ze se inspirace libi a ze bude buben? 😀 U nas taky. Ale zase budeme mit pod jedlicku nakoupeno uz na podzim :-D. Abecedy kupiji kde se zrovna ukážou. Veškeré scrapbookové obchody je mají. Najdeš je třeba i tady: http://www.scrap-art.cz/kategorie/samolepky-pismena-tvary-C147/0
   Krasny den

 • Markéta Kuzebauchová 18.8.2016 at 20:25

  Tak Vám tedy Míšo pěkně děkuju! Přemýšlím o něm už týdny a týdny…no musí to počkat na nový rok…mám svůj jahůdkový TD diář, ale tenhle mě opravdu moc a moc láká…děkuji za opět perfektní článek a těším se na další počtenou 🙂

  • Míša 21.8.2016 at 12:33

   Zdravím Markét :-). Děkuju za hezký komentář. Tak můžete krásně zaúkolovat Ježíška, když se bude hodit na začátek roku :-). Děkuju, že se sem stále vracíte 🙂 Hezký den

 • Blog Zrzky 19.8.2016 at 10:11

  Míšo je to moc pěkne 🙂 mne by spis zajímalo, kde na všechno bereš čas. Já písu blog po nocích a to zdaleka není tak vymazleny jako ten tvůj 🙂 děti mas taky dvě, manžela taky mas,varis ty vůbec? :))) ne,opravdu ti moc fandím, tvůj blog je podle mě jednička. Co se anonymního pisalka týče, ono je totiž dost těžké byt inspirativním blogem pro maminky a nepropagovat nějaké produkty.ja se zase velice ráda se ctenari delim o tipy na dárky, smysluplný hračky a knihy, někdy je dostanu jako formu spolupráce, častěji si ke sama koupím a když jsem nadšená já, proc bych to nepustila dal? Než jsem začala před lety psát blog co bych dala za takové tipy na dárky například… Měj se hezky,promiň za češtinu – písu u kaficka na mobilu a je to peklo. Jana

  • Míša 21.8.2016 at 12:39

   Ahoj Jani,
   moc děkuju za milý komentář. Dokonce doma i vařím 😀 Tedy pokud se tomu tak dá říkat, rozhodně se snažím, zatím si nikdo nestěžuje. :-).
   Ke spolupracím. Ono je to opravdu těžké. Já svůj blog nemám ani dva roky, z toho jeden celý rok se týkal pouze alba Project Life, občas nějaké hry s dětmi. Asi jsem trochu výjimka, ale mně samotné extra nabídek nechodí. Můj blog je zatím rodinný, menší a naopak se snažím jít štěstí trochu naproti sama a nebojím se oslovit ty, o které mám zájem. Takže někdo vidí třeba článek o dětském zoubku a v něm soutěž a hned ho napadne …aaa dostala něco na zuby, tak kuli tomu napsala článek. Já ale napsala článek a pak zkoušela, kdo by třeba se chtěl podílet na soutěži pro ostatní. Opravdu mě nesponzoruje elmex, dokonce miz Profimedu nezareagovali ani hloupým NE nemáme zájem. Věřím, že jiné blogy mají nabídek, že je odmítají, já zatím přijala pouze barterově knížky nebo jiné hračky. Na druhou stranu než onu knihu nafotím, fotky upravím a sepíši text, mám za "dvě hodiny práce" knihu za 230Kč. To mi tak nefér nepříjde. Věřím ale, že Ty tohle dobře znáš. Raději tu budu mít čtenářů méně, které tohle bude bavit.
   Mám radost vždy, když se i na můj blog dostanou jiné blogerky a děkuju za pochvalu, moc si jí vážím :-). Krásné léto 🙂

  • Blog Zrzky 21.8.2016 at 13:32

   Míšo, je to tak. Můj blog je asi tak starý jako tvůj, nabídek mi nechodí mraky a vybírám pečlivě ty, které buďto do blogu pěkně zapadnou a vybarteruju něco pro děti (knihy a hračky), příp. vím, že udělají radost někomu ze čtenářů a my toho neužijeme (dudlíky a kojenecké láhve). Spoustu nabídek odmítám, affiliate programy také, ale stejně jako ty některé výrobce oslovuju sama. Také se toho nebojím, nevidím důvod, proč by to mělo být zle. Tolik maminek mi děkovalo, že danou věc předtím vůbec neznaly a jen kvůli blogu se o ní dozvěděly. Z toho mám radost. A i přes to všechno je můj blog hlavně deníčkem naší rodiny, ze které mám radost já a babičky 🙂

 • Markéta Němcová 21.8.2016 at 14:09

  Ahoj Míšo, skvělá recenze, to zase nebudu moci spát, diářů mám několik, ale jinak bych neváhala. Máš to moc hezky naplánované. A holkám držím palce. Tvůj blog jsem objevila náhodou, těším se, až večer uspím dítka a nakouknu, děkuji za inspiraci a ať vše vychází podle plánu 😉 Markéta

  • Míša 21.8.2016 at 14:44

   Jeee to me nesmírně těší, když se někomu třetím do noty 🙂 Já většinou u spím hady a jdu psát 🙂

 • Markéta Němcová 21.8.2016 at 14:41

  PS: nevíš, prosím, kdy budou v nabídce ty novinky? Děkuji za Tvůj čas, Markéta

  • Míša 21.8.2016 at 14:43

   Markét vím jen co pisi holky v rozhovoru, že ted v září, víc info by poskytly jedině ony na svém fb. Tam jsem si všimla, že reagují na dotazy rychle 🙂 Hezky den, Market

 • Blanka Harabisova 26.8.2016 at 21:02

  Ahojky, článek je naprosto super, takže váhám zda jít do diáře, jediné z čeho mám strach je ten papír teda :-(. Míšo obyčejná propiska jak je na videu toho diáře vypadá že je bez problému- co ty myslíš? Počkat na jiný papír a nebo se toho nebát? Moc by mě mrzelo kdyby se na něho nedalo psát bez problému :-).

 • z 21.11.2017 at 22:58

  Koukam na to na net v ramci koupe a vic nez titulni stranu prodejci neukazuji. Jak to je kdyz je tento diar nedatovany – lze dokoupit dalsi a dalsi stranky a samolepky nebo je treba na novy rok dokoupit komplet novy diar? Kde na strankach je konkretne oficialni prodej? Diky za info

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×