Po babičkovsku

Už každý vytasil ta svá vánoční, tak jsem tu dnes s nimi i já :-). Přáníčka nikdy nebyla má extra parketa, ale stejně mě vždy potěší, když si nějaké to přání s holkama uděláme a pošleme rodině a kamarádům. Začaly jsme tenhle týden a první dva prototypy tu mám :-). S holkama už jsme sněhuláčí ppřání vystavily na blog, tak tady ještě ta má.  Náš táta o nich prohlásil, že přání hezká, leč „babičkovská“ :-D. Hmmm to jsem to dopracovala se svou kreativní činností, že?
Věděla jsem jen to, že přáníčkový základ bude letos jiný než loni, takže čtverec. A taky to, že přání nechci zaplácat všemožným vánočním papírem, takže pusto prázdno. Jenže co tam dát, když tam vlastně nechci papíry :-D.
Vytáhla jsem krabici s vánočním zdobením, kterou jako jedinou mám bokem a nepoužívám ji přes rok. Jak se na ní ale vrhly holky, bylo mi jasné, že to bude muset být fakt rychlovka. Julinka začala vít „hyéééé hyéééé“ v domnění, že ta dřevěná zvířena je kůň. OK, bude vánoční kůň…co dál?

Nelinka má teď vílí období, takže ta zase měla jasno v tom, že tam bude kus té botaniky a vyhrabala z vánoční krabice bílé vánoční hvězdy. Na základ už pak přišla jen trocha bordel-provázků, rozetka a vánoční přací razítko.
Obdoba prvního je přání další. Jenže došli vánoční oři, takže Juli teskla po zvířeně, Nela plesala, že našla další květenu a já utěšila Juli tím, že mohla trhat papíry. Podkladový kraftový papír si trhala Juli, já tak trochu dopomohla dotrhnout alespoň kousek tak, aby byl na přání reprezentativní.
Přací razítko Veselé Vánoce jsme podlepily 3D čtverečkama, aby z přání víc vystouplo a dodalo trochu té plastičnosti.
Nezabralo nám to extra času, lepily jsme rolátkem a trochu toho glossy accent lepidla, ale vážně si to zasloužilo hození do kategorie „to je ale babičkovský“? 😀
Asi se mám držet toho Project Lifu a velkých třicítek, že? 😀 …a přesně proto jsem ráda, že Design team blogu ScrapArt je pestrý :-D. Každá přispěje něčím a dohromady to vypadá, že umíme všechno :-D…to si užívám obzvlášť já, která strkám fotky do kapes a holky přidávaj do placu tu dokonale špinavou práci v podobě visaček, mixed media, ATC, deníků …no hromada inspirace. A nezapomeňte, že inspiraci na blogu najdete i starší, takže komu nestačí vánoční inspirace letoška, blog pamatuje i tu loňskou a ještě starší, takže veselé hrabání 🙂

Brzy zase „na přečtenou“
MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Jitka Křížková 10.12.2016 at 11:36

  Krásné Míšo, mám ráda taková jednoduchá přáníčka. Už se těším, až mě malý nechá něco vyrobit 🙂

 • Jitka Křížková 10.12.2016 at 11:37

  A ještě mě napadlo, holkám dělám 30tková alba na šrouby a doplnění, teď bych ráda založila i malému, stejného typu, ale nikde jsem nenašla taková, která by se mi pro chlapečka líbila (jen asi 2 se mi líbí, ale není to úplně ono), tak kdyby jsi měla nějaký tip. moc děkuji Jitka

 • Anet 10.12.2016 at 12:53

  Míšo, jsou krásné…. jednoduché, stylové, ale rozhodně neeee babičkovské 😉 jste s holkama šikulky…. a Julince všechno nejlepší k svátku <3

 • Michal V. 10.12.2016 at 16:14

  Jsou super, hned značím, příští rok vyrábíme 🙂

 • vit sembol 10.12.2016 at 22:09

  Kde dosel na babickovske?Jsou krasna,elegantni a nepreplacana a to se mi na tvem stylu libi. (Verca S.)

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×