podpoř svého tvůrce | Žraloci v „malých botách“

Hurá 🙂 zase máme doma světlejší období (Už jsem vám říkala, že antibiotikujem 😀 ?) a já si sedla k fotkám a konečně si po večerech relaxuju psaním, upravováním a užíváním božího ticha, kdy všichni spí 🙂 . Než vám sem ale vložím články o prvních měsících s Violkou, o tom, co s holkama děláme v karanténě a o narozeninách Nelinky, přeskočím k dnešnímu #podporsvehotvurce článku.

Podpoř svého tvůrce

Jako mnoho akcí, byl letos zrušen i jarní festival mini a s ním rapidně padla možnost prodeje pro velké množství malých tvůrců, kteří milují se v rámci trhů a festivalů potkávat s malými zákazníky.

Hodně lidí to teď nemá snadné a pokud můžu, ráda bych prostřednictví článku alespoň podpořila. Dnes to bude pro holky Báru a její Shark in the park a Kláru z Písku s jejím Little Shoes, která těsně před koronasituací udělala odvážný krok a zavřela kamenný obchod, aby záhy otevřela několikanásobně větší a bezbariérový obchod nový 🙂 .

Modelkovské odpoledne holkám zpestřilo rutinní výběhy a já mám alespoň ve foťáku i něco jiného než úšklebky Violky 😀 .

A tak jsem (krom Violky 😀 ) holky vyparádila do dvora, kde trávíme karanténu a vyfotila vám poslední nákup ze zimního festivalu mini. Obě holky jsem tam oblékla do veselé kolekce Shark in the park.

Potisky, barvy, materiál, děti, které samy sáhnou po věcech od autorky Báry, protože je prostě pohodlné. Tohle všechno je důvod, proč u Báry kupuju oblečení už několik let a pokud budou velikosti, budu v tom pokračovat i dál. Kamkoli jdeme, tak se mě na oblečení ptají. Dětské, slušivé a kolekce za kolekcí i s božím nápadem.

Julinčin „žralok v malých botách“

Když jsem viděla první vlaštovky z téhle kolekce, zamilovala jsem se do kombinace smetanové – červené a modré, kterou Bára vytvořila. Teď už jen podělit holky, aby byly obě spokojené 🙂 .

Naštěstí pro mě, zatímco Nelinka je šatičková, Juli si užívá i volné tepláky a pokud jí nikde nic nelechtá a netlačí, je spokojená 🙂 . A jak jsme to tehdy vymysleli?

Julinky láska k červené stále trvá, proto robotí triko Futuromantic bylo jasnou volbou. Nebojím se brát velikosti větší, takže Julča má v pěti letech 112/128ku a jak vidíte, rukávy jí jsou delší. Ne ale nijak dramaticky a ze zkušenosti vím, že trika skutečně vydrží, takže ho bude mít na víc let 🙂 .

V dokonalém vzoru jsem jí vzala tepláky s asymetrickou kapsou, zase se nebojím větších velikostí. Umíte si představit, že byste děti poslali do školy v teplákách 😀 ? Já ano a holky za to budou určitě rády. Nemáme ve skříni ani jedny džíny a pokud to nebude nutné nebo to nebudou chtít holky, tak zatím žádné pořizovat neplánuji. Oblíkat holky je skvělá záležitost 🙂 .

Little Shoes od prvního krůčku

Julča v malých botách. To nezní úplně zdravé, že 😀 ? Jsou to sice Little Shoes, ale sedí jí krásně. Po porodu Violky už jsem začala fungovat dřív než jsem čekala. Prošly jsme s holkama veškeré boty, něco odsunuly do krabice pro Violku a zjistili jsme, že Julince už jsou černé Camper botky malé. Takže v pěti letech jsme objednali nové – velikost 32. Totožná bota – Camper Peu Cami, jen barvu si tentokrát vybrala červenou.

Moc mě mrzí, že Nelinka nemá v botách tolik na výběr. Má nohu neskutečně širokou, takže si nemůže dovolit koukat podle vzhledu. Když spolu boty vybíráme, musím jí vždy vyfiltrovat jen ty značky, které může mít (Livie & Luca, Little blue lamb a Beda) a tam si vybere 🙂 .

Žraločí Nela už brzy školačkou

A dnešní Nelinka ve dvoře? Jak říkám 🙂 , je šatičková, takže smetanová tunika s barevným potiskem byla pro Ježíška jasnou volbou.

Když je teplo, má ji jen tak. Když je chladněji nebo fouká, dávám jí pod tuniku ještě bavlněné triko s dlouhým rukávem 🙂 .

K tunice už nevypadají volné tepláky dobře, takže má pudrově růžové teplejší legíny s neuvěřitelně třpytivým pasem, který byl pro tu mou straku úplně top volbou 😀 . Na nožkách pak má Nelinka starší tenisky Little blue lamb Tipsy Grey 🙂 .

Posledním doplňkem mají obě holky univerzální šedý kardigen, protože ten starý měly obě moc rády, ale už z něj odrostly. Je „mikinový“, hezky hřeje a šedá je prostě praktická, takže na ní není vidno žádného borčusu, který mají obě v malíku 😀 .

Pokud máte i vy svoji českou nebo slovenskou lokální značku nebo chcete někoho podpořit, pojďme to udělat teď, kdy pro tvůrce není jiná možnost než ta on-line. Pokud se vám líbí věci Báry z Shark in the park a nevyberete si na e-shopu, ráda Vám vystaví poukaz a můžete si vybrat věci v další kolekci. Ke každé objednávce přidává Barča i osobně šitou roušku.

Budoucí žraločí slečna Violka, rozhodně v malých botách

Posíláme všem velkou pusu, těšíme se, že s námi projdete zase nějaký ten výlet a až to situace dovolí, určitě si zase zopakujeme nějaké to naše společné setkání 🙂 . Kola, piknik, co vy na to?

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Shark in the park 20.4.2020 at 16:26

  Shark in the park – podporeno. Maminka si udelala radost 🙂

 • Martina 20.4.2020 at 20:32

  Mame par kousku ze shark a jsou super! A boty z little zitra dorazi😁

 • Oznam 20.4.2020 at 20:32

  Fakt nová a bezba prodejna? Tak to je nejlepší! Chystali jsme se s mužem na jaře na nákup a do sladovny a přemýšlela jsem, co bude dělat tu hodinu, co si bude naše tříletá slečna zkoušet všechny boty v obchodě ( po kom to dítě je netuším, já nákupy bot nesnáším). Tak sice budeme muset akci přesunout asi na podzimní nákupy, ale i tak super. Nemáš tip na hodně široké, síťované tenisky nebo lehké sandálky? Ale naopak v mini velikostech 23 😀 Jak tak čtu tvé články, tak ta naše slečna je z každé tvé kousek- straka jako Nelča a rarach jako Julča. Jo a nějaké setkání, až to skončí by bylo super! Díky

 • Zdravím :) 21.4.2020 at 8:21

  Botky teď zrovna řeším, dosud jsem totiž objednávala bare z aliexpresu (syn má letos 6 let), protože má nestandartní nohu… teď se už rozhlížím co lze nakoupit v ČR na jeho extra širokou nohu, trošku mě děsí ceny přiznávám (oproti ali), protože malej má vše rychle zničené.

  A co se týče tepláků do školy – jsem pro všema deseti. Sama jsem jako dítě neměla v lásce mačkání se v tom celý den. Džiny taky doma zatím nevedeme. Ale od kolegyně jsem už slyšela, že zástupkyně ředitele na jejich základce (druhý stupeň) je proti, a kdykoli jejího syna potká, tak mu za tepláky vynadá, a řekne mu, ať se obléká slušně. Přitom samozřejmě nechodí odrbaný, má značkové tepláky, pěkné… a můj syn bude na stejné škole, tak uvidíme jak to bude. Holčičky mají výhodu legín, na ty nikdo neremcá.

 • Iva 24.4.2020 at 22:09

  Jéééé a my zrovna podpořili Little Shoes minulý týden, kdy jsem dceři objednala konečně její první botičky 😀 trochu jsem se toho bála, přece jen první botičky objednat online … ale se synem už ohledně vybírání botiček a vzhledem kvůli tomu, že je hodně řeším (má valgozní kotníky a také nohu ploutvičku, takže mu nic moc není), nějaké zkušenosti mám a tak trochu vím, co chci, jsme to zvládli … popis byl super a sedí bezvadně 🙂 jinak ohledně tipů na nohu ploutvičku – nám se docela osvědčily také některé modely od značky Fare a Jonap 😉

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×