Proč k focení přizvat profíka

19.7.2016 in Tipy - 10 Comments
Jestli s dětmi chodíte plavat do babyklubů a organizovaných plavání, určitě tam máte možnost a i nějakého focení pod vodou. Do našeho klubu prvně zavítal profi fotograf a my se s holkama rozhodly to vyzkoušet. Julinky to bylo první focení pod vodou a bylo úplně jiné  než jsme doposud znaly.

Fotit se s dětmi pod vodou můžete samozřejmě i obyčejně sami, pokud vlastníte fotoaparát, který je vhodný do vodního prostředí. Já takový nemám, ale taky pár fotek máme. Jsem moc ráda a jsem vděčná, že je mám, protože bych jinak neměla fotku žádnou. Proč si ale za takové profi focení zaplatit? Na první pohled je to jasné.

Fotka pořízená v tom samém bazénu, s tou samou kvalitou vody.

Do našeho bazénu ve Vydrýskovi připlaval fotograf Karel Fiala se svou milou asistentkou, a i když to nebylo úplně snadné focení, přežili všichni zúčastnění a my máme fotečky, na které se bude v albu krááásně dívat. Holky mají vzpomínku a já se těším, že si to za čas zase všichni zopakujeme.

V bazénu bylo připraveno tmavě modré fotopozadí – holkám to moc na odvaze nedodalo :-D.

 

Jak takové focení probíhá?

Začátek byl pro nás trochu krušný. Došly jsme k našemu malému bazénu, který byl celý pokrytý tmavou látkou, vypadal jako obrovská černá díra, z čehož Nela nebyla úplně svá a rovnou mi řekla, že do vody nejde. Třešničkou na dortu byl obrovský chlap, ano chlap jak hora s veeelikým foťákem v rukou, který byl v téhle vodní díře. Takhle to viděly dětské oči :-). Nela má z cizích mužů vcelku úzkost, takže představa, že se vrhne do vody byla sci-fi. 

 

První momenty ve vodě, Nelince se moc nechtělo, ale podařilo se náladu zlepšit!

 

Nicméně na focení bylo 10 minut, takže holky taťka čapl a vzal obě do vody. Nelinka se držela jak klíště, bála se, ale pak k nám došla asistentka pana fotografa, která byla báječná. Oni oba, ale právě asistentka Lenka zachránila naše focení. Hezky si povídala s dětma, Nelince nabídla princeznovskou sukýnku a dokázala uvést Nelu do takové pohody, že začala krásně spolupracovat a nakonec jí bylo deset minut ve vodě málo :-).
Juli před ponorem s vodní tetou Lenkou
Za tohle pan fotograf nemohl, malé děti hold na velkého chlapa v malém kojeneckém bazénu nejsou zvyklé, ale jak Nelču navolnila paní asistentka, bavily už se holky i s panem Karlem.. Pořád jsem slyšela „najdi delfína“ až budeš pod vodou, tak předpokládám, že je nějaký u fotoaparátu, aby děti koukaly na vhodná místa pro výsledné fotografie :-). Je to tak?
A to je ten náš „pán jako hora“ 🙂
Po deseti minutách pod vodou jsme odcházely s napětím, jestli se alespoň jedna fotka povedla. Pan fotograf holkám fotky i v průběhu ukazoval, čímž si je rozhodně získal, protože se viděly na fotoaparátu a postupně zjistily, že se vlastně asi není čeho a koho bát. Ano, to vše jsme stihly v deseti minutách :-D.

 

Důvěra z Nelinky doslova tryskala 😀
Po skončení jsme vyplnily papíry a nezbývalo než jen vyčkat až do týdne dorazí náhledy z focení. Dorazily přesně za týden a přišel s nimi i velký problém :-D. Já byla zrovna v kině s kamarádkou a na mobilu jsem hned začala koumat, které fotky se povedly a které budu nutně potřebovat upravené. Nakonec jsme vybraly 5 fotografií, vyplnily objednávkový formulář na webu pana fotografa (veškeré instrukce jsme dostaly mailem) a čekaly na ty naše fotky.

 

Neupravený náhled od pana Fialy

 

Jsou doma! Hurá! Máme je a dokonce mají holky společnou. Ano, mají na ní takový budovatelský výraz á la „pohled k lepším zítřkům“ 😀 ale mají ji. Stihly jsme to, dokud je Juli ještě malá.

 

Kdo by řekl, že Nelinka na začátku plakala, že se bojí? Já teda ne. Přístup dělá strašně moc a je vidět, že tohle fotografické duo to má v malíku.
Nutno podotknout, že to nejsou fotografové jen dětských plavání. Pan fotograf se specializuje na fotky pod vodou a nafotí Vaši svatbu, vyfotí Vás i v domácím bazénu, nafotí fotky na koupališti nebo Vám vyfotí domácího mazlíčka, myslím tím psa, ne papoušky a morčata :-D, pod vodou. Fotí vše, co se dostane pod vodu a vy o zvěčnění stojíte.
Možná už byl i u Vás, možná teprve focení pod vodou zvažujete. Já ho doporučuji. Už o mě víte, že si na fotkách poměrně potrpím a tyhle budou mít albu extra dvoustranu. Byl to zážitek pro nás všechny a jak tu teď píšu článek, Nelinka na mě pokřikuje, kdy už půjdeme zase dělat pod vodu obrázky. Takže trauma z toho očividně nemá. A Julinka? Té to bylo šumák :-D. Lezla pod vodu, lezla nad vodu, nechala se obléct a po focení vytuhla jak špalek :-).
Vytáhni mě uuuuž 😀
Pár informací o tom našem panu fotografovi, kterého si můžete přizvat i do Vaší plavecké školy nebo klidně domů či oblíbený koupák.

Fotograf Karel Fiala

Webové stránkyZDE
fanouškovské facebookové stránky – ZDE
ceník focení – ZDE
Fotograf schopný všeho!

 

Děkujeme a těšíme se, že zase do Vydrýska zavítáte, protože my u toho opět budeme :-). Teď už asi bude Nela dobrá a bude třeba tišit Julii :-D.
Krásný den vám všem a nezapomeňte fotit, jen tak si budeme moct za čas chrochtat blahem, jak jsme my i děti byly mladé 🙂
MUDr. Michala Knězková

All posts

10 Comments

 • Anet 19.7.2016 at 8:36

  Míšo, super fotky, holčičky jsou krásné a pan fotograf s asistentkou mooooc šikovní. Také máme fotky z plavání, sice na úrovni té Vaší první, ale jsem ráda i za ně. Tady nikdo nic takového bohužel nedělá 🙁 Krásný den 🙂

  • Karel Fiala 19.7.2016 at 10:50

   Krásný den,
   Nevím ze které části republiky, či světa jste, ale vězte, že jezdím fotit po celé ČR a SK. Tudíž, když mi napíšete kontakt, rád přijedu fotit i do Vašeho klubu 🙂
   Bližší informace zde: http://karelfiala.cz/fotopodvodou/baby-club-foto-pod-vodou/ 🙂

  • Míša 19.7.2016 at 10:54

   Anet moc děkuji za hezký komentář. Přesně jak píše pan Fiala, je až neuvěřitelné kde všude jezdí, takže minimálně jednou za Vaše plavecké dětství využijte, stojí to zato!

 • Zdeňka Vašková 19.7.2016 at 10:46

  Slečna asistentka má dobrý lak na nohou 😀 kdyby s nimi rachtala ve vodě tak jim na nějakého delfína prdim 😀 😀 Krásné fotky, skvělý výběr a kino nemělo chybu 😀 :-*

  • Míša 19.7.2016 at 10:53

   Zdeni ty máš ale oko …je to tak, paní Lenka byla na děti vybavena všemi deseti 😀 Vlastně dvaceti :-). Už nám vybírej další program :-*

  • Lenka Vorlíčková 19.7.2016 at 21:12

   Dámy,velice děkuji za slova chvály včetně znaleckého posouzení mého stylu. 🙂 Focení s Karlem je velmi motivační a tvůrčí aktivitou a komunikace s dětmi bezednou studnou zábavy. Můžu prakticky garantovat originální výtvarné zpracování mé osoby (nalakovane nehty,střih vlasů )v každém fotografovanem babyklubu. 😀 Byť dle mého soudu se vlna důvěry deticek ladí přes trošku jiné komunikační kanály. .. 😀 Uzivejte léta,Vaše teta Lenka 🙂

 • Radka Eliášová 19.7.2016 at 10:47

  Taky jsme fotili pod vodou s panem Fialou…ale nevím kde se stala chyba, ale naše Eli na všech fotkách silene šilhá, takže každý kdo fotky vidi propuká v záchvat smíchu 😁😁 ale i přesto je to pekna vzpomínka.

  • Míša 19.7.2016 at 10:52

   Rádi vážně? 😀 No nám se doposud pod vodou velice dařilo 😀 Většinou jsem měla přesně před okem bublinu, tváře jako sysel nebo výraz seriového vraha 😀 Takže fotky pod vodou bývají pro přihlížející velkou zábavou i u nás :-D. Já to naštěstí vybírám za děti 🙂

 • My Home Style 19.7.2016 at 11:22

  To jsou uplne magicke fotky. Wau!

  • Míša 19.7.2016 at 11:28

   🙂 voda má nesmírné kouzlo …a když se spojí s uměním zachytit okamžik, je to skvělé 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×