proti slunci | Giveaway s Astrid SUN řadou

 Až na dva dny s deštěm se nám to tady vážně daří pro-prázdninovat. Holky neustále v plavkách nebo bez nich, samozřejmě nonstop něco u pusy (naštěstí to letos není nudle 😀 ). A tak už můžu konečně sepsat závěr k naší účasti v #astridmamachallenge, kde jsem se já i Nelinka zapojily a prvně zkusily „nelékárnové krémy“ na opalování, novou řadu Astrid SUN. A protože s ní problém nebyl, naopak dva ze tří kousků se nám líbí moc, tak je tu slibovaná soutěž.

Kousek retro – léta

Co je víc retro dětství než nahaté děti na zahradě? Nevím nakolik je to „v módě“ dneska, ale za nás (Bože, už působím dost babičkovsky 😀 ) bylo v létě každé dítě nahaté a bosé :-). Je mi jasné, že na malém hřišti v centru Prahy si splníme leda ty holé nohy, ale my tady celý týden holky téměř neoblíkáme. 

Jednak se nám v tom horku ani nechce, za druhé se nám Juli odplenila a je hodně praktické, že si „na ty berušky“ chodí čůrat sama. Jen si vybere místo u jaké kytky to bude tentokrát a upaluje :-).

Tak dneska vás zdravíme od vody a já tu mám poslední článek v řadě z toho mini-testování s Astridem. Rovnou napíšu, že neuspokojím nikoho, kdo hledá a dbá na přírodním složení. Tohle tady nehledejte a přiznám se, že vzhledem k pohodové kůži celé rodiny si ani já sama nevybírám vždy krémy přírodní. Asi bych to řešila víc, kdybychom někdo měli citlivější pokožku. Na stranu druhou, když je mezi přípravky váhám, raději sáhnu po „přírodě bližšímu“.

Astrid SUN spray s OF 30

Nelinka testovala za poslední měsíc poprvé krém, který jsem nekoupila v lékárně. Jsou jí 4 roky a mazali jsme krémem Astrid SUN spray s OF 30. K moři jí zaručeně beru padesátku, tady na naše paprsky jí už 30ka postačuje, snižovat ale dlouho nebudeme. Pozor, že k dostatečné ochraně pokožky je třeba aplikovat poměrně velké množství mléka.

Jak jsem psala, dva ze tři „Asridů“ za nás super a tenhle je jedním z nich. Hodně pohodlně se aplikuje, super se roztírá, nezanechává kůži dlouho mastnou ani lepkavou a moc hezky voní. Jako super praktickou věc beru, že má sprej pojistku, aby se „pumpička“ nezmáčkla v tašce a celé vám to kamsi nevyteklo. Možná už je to obvyklé, já to viděla prvně a děkuji za to. Mohla si tak s lahvičkou hrát i Juli a bez obav, že mléko bude všude.

O testování jsem už psala, ale stejně to tu raději připomenu. Pokud zkoušíte s dětmi novou kosmetiku, a je jedno jestli krém na opalování nebo jen obyč po koupání, doporučuju vždy první večer namazat jen předloktí jedné ruky, počkat do druhého dne, a pokud nebude na krém žádná negativní reakce, pak až natřít celé tělíčko.

Druhým, mnou vybraným, produktem je Astrid SUN olej na opalování s OF 15. Zase, k moři si vezu třicítku, na místní paprsky považuji pro sebe 15ku za postačující. Tohle je jediný přípravek z řady, po kterém bych už asi nesáhla a důvod je hodně subjektivní.

Astrid SUN olej s OF 15

Po měsíci „olejování“ se mi strašně převoněl.  Parfemované krémy a oleje já ráda mám, i když dětem je nevybírám, tahle vůně olejíčku není nijak agresivní, ale po tolika aplikacích už mi nebyla úplně „po chuti“. Jak říkám, subjektivní.

Aplikuje a roztírá se super, všeobecně oleje mám kvůli tomu moc ráda. Okamžitě se do pokožky vstřebá, takže nejste jak olejová skvrna na vodě. Vůně zprvu příjemná, ne nijak agresivní, a vydrží hodně dlouho.

Co se týče přemazávání. Holky přemazávám vždy. I když je krém Astrid SUN spray OF 30 voděodolný, vždy se nějaká část krému omyje, děti jej setřou do ručníku, na který se vyvalí z bazénu, a tak jediné krémy, které aplikuju jen jednou nebo dvakrát za den jsou ty, které vlastní minerální faktor. Nelu i sebe jsem tak přetírala vícekrát za den a obě jsme prošly celým měsícem bez zarudnutí.

Teď si holky daly své dvě hodinky spánku po obědě, takže mi daly zase čas vám něco napsat. Spokojená, od kafíčka ze zahrady. Je strašně bájo věc, mít kam uniknout. A proč děti chodí ochotně spát po obědě i na prázdninách? Moc dobře totiž vědí, že prázdninový režim je top.

Po spaní tu mají zase bazén, v okolí nejedno hřiště a hlavně, hlavně je za rohem ta točená zmrzlina, která je obden jiná a netočí se tady jen trapně vanilka s čokoládou :-). Takže dnes vyrážíme na pistácii s meruňkou dámy a pane (o jednom, který to tu čte vím 😀 ).

A jak se bude den blížit ke konci, přijde naše pravidelná večerní koupačka. To je takový paradox, že po dni v bazénu si holky vlezou do té miniaturní miminovské vaničky, kde jediný rozdíl vidí v tom, že rodiče tvrdí, že tam je voda čistá :-D. Holky se umyjí, prohlídneme pupíky a najdeme všechna klíšťata. Julinka už je na 7 klíšťatech za poslední týden, slušné skore, že?

Astrid SUN regenerační pěna po opalování

Na závěr po koupačce ještě třetí ze zmiňovaných krémů a tím je Astrid SUN regenerační pěna po opalování. Ta je vážně top. Povezeme ji jako jedinou v září k moři, konzistence pěny hlavně děti baví, ve chvíli aplikace mírně chladí a není jen na spálenou pokožku. Naopak, je vhodné ji použít po každém delším opalování. Tady jen varování, stačí ji poměrně malé množství, více pěny se bude hůř do pokožky roztírat.

Děti se mi začínají budit, takže tady naservíruju dnešní soutěž a to rovnou tři balíčky Astrid SUN kosmetiky, které jsem z celé řady vybrala sama. Všechny balíčky obsahují:

Dva balíčky sprej Astrid SUN OF 30 pro starší dítko (jeden balíček má místo spreje krém miminčí Astrid SUN Baby OF 30.)

Každý balíček pak pobral i pěnu Astrid SUN regenerační pěnu po opalování.

Tak kdo by ji rád, pojďte na to…
Podmínky soutěže:

1. Buď nebo se staň fanouškem našeho Facebooku: MK life / mom of 2 & our life

2. Napište mi do komentáře jednu „věc“, která pro vás znamená „spokojené léto“. (nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

Pokud chcete balíček, kde je krém pro miminko, napište to do komentáře.

3. Soutěž končí v nedělí 13.8.2017,  TŘI výherce vyhlásím na našem FB.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování hned dvakrát.

MUDr. Michala Knězková

All posts

68 Comments

 • Radka H 9.8.2017 at 19:05

  Spokojené léto je jedině s pobytem u vody resp. s vodou v bazénu nebo přírodní (moře, jezero, přehrada) 🙂
  Balíček je jedno, který to bude, protože máme doma momentálně i skoro roční dcerku 🙂

  • Radka H 11.8.2017 at 12:46

   Ještě ten kontakt r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • Anonym 9.8.2017 at 19:42

  Pro mne znamena spokojene leto pohoda

 • Luci 9.8.2017 at 19:42

  Spokojené léto = spokojené děti na zahradě v bazénku.

 • Veronika Šulcova 9.8.2017 at 19:52

  Spokojene leto je kazde leto, kdy nemusim do prace a jsem s dcerou doma. Letos je obvzlast vydarene, byli jsme u more a cela rodina si to poradne uzila 🙂

 • Hanka Šafářová Chmelinová 9.8.2017 at 20:02

  Pohodu ,nikam nespěchat,chodit jen tak po lese,koupat se a hlavně aby děti byly v pohotové náladě.Hanka

 • Jana 9.8.2017 at 20:26

  Spokojene leto je, kdyz je slunicko. Je teplo, muzeme vytahnout deku na zahradu pod tresen a cakat se v bazenku. Kdyz mame na vse cas, kdyz mlsame tresne a rybiz se zahrady a potom kdyz syn usne po obede a ja si muzu vypit kafe a odpocivat. 🙂

 • Eliška Gřešková 9.8.2017 at 20:34

  Krásný prázdninový den holky,
  pro mne je momentálně spokojené léto, když si je děti užívají a já mám chvilinku pro sebe. Můžou se vší parádou blbnout s vodou na jakýkoliv způsob. Můj syn je schopný kvůli chvilky s vodou i vydrhnout umyvadlo 😂, jen aby měl záminku,proč si tak dlouho umyva ruce.

 • Lenka debbie 9.8.2017 at 20:37

  Spokojene leto pro me znamena kdyz jsou holky zdrave!!

 • Vendula 9.8.2017 at 20:39

  Sluníčko a dovolená s rodinou 🙂
  A ráda bych balíček kde je krém pro mimi 🙂

 • Mirka Š 9.8.2017 at 21:05

  Spokojené léto – teplé dny strávené v klidu a pohodě s mými blízkými

 • Michaela Kratochvílová 9.8.2017 at 21:13

  Spokojené léto = pohoda u vody ( kdekoliv) 🙂
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Renata Ševčíková 9.8.2017 at 21:13

  Spokojené léto si představím někde na lehátku s knížkou, ta knížka to je top 😉 sdíleno na fb jako Renata Ševčíková

 • Jana Radová 9.8.2017 at 21:13

  My máme spokojené léto, když je s námi tatínek 14 dní o celozávodní dovolené doma a my si ho můžeme užít plnými doušky a podnikáme samé super věci, od koupání v bazénu, přes výlety a nějaké krásné zážitky 🙂 Hlavně můžeme chodit bosky a lítat venku nahatí 😀 Tedy jen holčičky samozřejmě 😀 pospisilovaja@seznam.cz

 • Alexandra Pavlíková 9.8.2017 at 21:14

  Spokojené léto jsou pro mne vnoučátka u nás na návštěvě 😉 Sdíleno jako Alexandra Pavlíková

 • Anonym 9.8.2017 at 21:37

  Jedna věc pro spokojene leto? Ušmudlané pusinky dětí od letního ovoce.

 • Ingrid 9.8.2017 at 21:46

  Spokojené léto – vždy mít poblíž místečko na „zchlazení“ jako je stín pod stromem nebo pod střechou zmrzlinářského stánku. A kdyby se poštěstilo, tak prosím o krém pro miminko :).

 • Julie 9.8.2017 at 21:56

  Spokojené léto je léto venku. Julie

 • Anonym 9.8.2017 at 22:08

  Super léto? Prožíváme 🙂 Chalupa v jižních Čechách i u babičky, Šumava…všude děti, které zaručeně zabaví to naše :)) a zvířátka, voda, příroda…bosky nebo v gumakach, je to fuk! katvald@centrum.cz

 • Anonym 9.8.2017 at 22:25

  Spokojene leto pro mne znamena rozzarenou tvar dcery,kdyz muzeme behat bose v trave,skakat v kaluzich,valet sudy,stavet mechove domecky,behat pod vodou z hadice,sedet u ohne a sem tam si prodlouzit vecerku a divat se na hvezdy a mesic. Snad si neco z toho bude pamatovat i kdyz bude vetsi nebo dospela 😉
  helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchova)

 • Anonym 9.8.2017 at 22:36

  Na zahrade u rodicu, napusteny bazen, zajistene hlidani a ja na houpacce s knizkou :-)Sarka(saui.dj@seznam.cz)

 • Zaneta Basistova 9.8.2017 at 22:42

  Spokojene leto = mimo Prahu, plne slunicka a detskeho smichu

 • Anonym 10.8.2017 at 4:05

  Zdravim, spokojene leto je pro me tehdy,kdyz muzu byt se svou rodinkou. Kocarek vedle me a usmivajici se dcerka=) a to vse se zmrzkou v ruce
  horakol@volny.cz

 • Andrea S 10.8.2017 at 7:00

  Pro nas je spokojene leto, kdyz je hezky a jsme slouho venku i s detmi. Mam rada nocni oblohu zvlast, kdyz se sedi u ohnicku a zpiva. Letos maly u tohoto hrani usnul a protoze byla tepla noc, tak spal 2 hodiny pod sirakem 🙂 😁😑😴

  Na fb Andrea Ajca Salvetova

 • Ivča Křížová 10.8.2017 at 8:56

  Ke spokojenému létu patří hodně sluníčka a celá rodina pohromadě u bazénu s osvěžujícím drinkem a hlasitou muzikou 🙂 ☀
  Nám by se hodil mimi balíček pro naši roční Nelinku 🙂
  Ivca.hra@seznam.cz

 • markéta 10.8.2017 at 9:54

  voda, víno, volno, láska…. 🙂
  Markéta
  Fialova.marketka@seznam.cz

 • Andrea 10.8.2017 at 10:05

  Spokojené léto= RODINA! 🙂 Když jsem s lidmi které mám ráda a na kterých mi záleží jsem vždy šťastná! 🙂
  andreajara@seznam.cz

 • Zuzana 10.8.2017 at 12:17

  Pro mě je to meloun
  zhalickova@seznam.cz

 • Iva 10.8.2017 at 13:37

  pro mě spokojené léto = spokojené dítě. U naší 4 leťačky to znamená pěkné počasí, sluníčko, pobyt venku, ať už na chalup, nebo u vody, hlavně co nejvíc být spolu. Vloni jsme takto na pohodu strávili celé léto, to jsem byla ještě na mateřské dovolené, Letos jsem již v práci, takže musím uznat, že letos jsem z toho léta taková ……smutná…. doufám, že příští léto už to bude zase doma, plánujeme sourozence, tak bych byla šťastná, kdyby to vyšlo nějak na léto…. Iva H, hering.iva@post.cz

 • Květa Sedláčková 10.8.2017 at 14:24

  Spokojené léto máme jedině s bazénem a spoustou výletů. Pak jsou spokojené i všechny naše děti.

 • Markéta 10.8.2017 at 17:58

  Spokojené léto je pro mě hlavně teplo, koupání v bazénu a teplé večery ( I když jich moc nebylo )

 • Michaela Hofericová 10.8.2017 at 20:50

  Spokojené léto je teplo, voda, meloun a ledový kafe. Taková ta pohodička u vody…

 • Patockova 10.8.2017 at 22:09

  Spokojene leto = spokojene dite

 • Barbora Šťastná 10.8.2017 at 22:37

  Spokojene leto = slunicko, voda a les☺ barborka.s@centrum.cz , na FB sdilim

 • Petra 10.8.2017 at 23:09

  FB Petra Vojtěch
  Spokojené léto= spokojené a šťastné děti, příjemné počasí a naplněné dny skvělými zážitky 💟 petra.sebestova1@gmail.com

 • Jana 10.8.2017 at 23:26

  Nevim, jestli to reknu jen jednou veci. Pro me to je pohoda, klidek, nohy nahore, deti si hrajou nebo spi, slunicko a cteni knizky 😊

 • Petra 11.8.2017 at 15:34

  Pro mě je to dovolená. Ráda bych krém pro miminko.

 • Veronika 11.8.2017 at 17:00

  Spokojene leto bylo voda, ledove kafe, kniha. Ted je pro me spokojene leto spokojena Eli ve vode, na dece, na trampoline, nahata, bosa, spinava a prijemne unavena 🙂 Ps. A taky vy chlazeny MELOUN! 🙂 Prosime o miminkovsky krem. vzavodna@gmail.com

 • Tereza 11.8.2017 at 21:07

  Spokojené léto = se zmrzlinou v ruce 🙂 A nejlepší je, jak by řekl můj synek „kokoládová“ 🙂

 • Martina 12.8.2017 at 13:23

  Moje spokojené léto = cestování. Vloni jsme s prckem byli víceméně doma kvůli rekonstrukci, ale letos už jsme toho zvládli opravdu hodně. Chystáme se ještě na Lipno, takže balíček by se nám moc hodil (taky se vám s malými dětmi ztrácí věci? já už nějakou chvíli hledám minerální opalovák a ne a ne ho najít) 🙂

 • Michaela 12.8.2017 at 13:28

  Spokojene leto pro me znamena bazen na zahrade, meloun a zmrzlina 🙂 prosim o krem pro mimi 🙂 firenka@seznam.cz

  • Míša 30.8.2017 at 13:39

   Moc gratulujeme k vyhre 🙂 Poprosim o adresu kam zaslat balicek 🙂 Krasne leto

 • janca 12.8.2017 at 13:50

  Spokojene leto je kdyz muzeme byt u vody a deti se mohou vyblbnout 🙂 lovik15@seznam.cz

 • lucie 12.8.2017 at 14:03

  Spokojené léto … pro mě teploučko a pro moje děti sluníčko,voda,příroda a kamarádi. lucieboglisova@seznam.cz

 • Lenka Hermanová 12.8.2017 at 14:29

  Když můžeme být pořád venku a nemusíme nikam spěchat 😉 Ráda bych krém pro miminko. lenka.hermanova@email.cz

 • Pavlina 12.8.2017 at 14:37

  Spanek, sluníčko, úsměvy 🙂

 • Markéta Žďánská 12.8.2017 at 15:46

  Pro me spokojene leto = spokojena rodina. Mam dve male dcery, tudiz je o zabavu a vylety postarano. V pripade vyhry prosim o mimi krem. Dekuji a preji krasny den M.

 • Lucie J. 12.8.2017 at 18:36

  Spokojene leto pro me znamena cela rodina nekde na vylete nebo u vody. Letosni leto je ve znameni miminka a stehovani, tak tech vyletu moc neni, ale i tak si to moc uzivame a rozhodne to spokojene leto je 😉

 • Květa Hanáková 12.8.2017 at 19:51

  spokojené léto je pro mě hodně sluníčka a dny strávené u vody

 • Radka 12.8.2017 at 20:00

  Spokojené léto je pro mě čas, když jsme všichni spolu.. výlet, koupačka, pohoda na sluníčku, dobrá nálada, houbaření, opékání buřtů a kolem lidi, které máme rádi 🙂 Radka (na FB Radka Fejksová)

 • Pavla Havlíčková 12.8.2017 at 21:08

  Spokojené léto pro mě známena, pekne pocasi, zahradničení a červený meloun a hlavně to, když mám celou svou rodinu pohromadě a užíváme si společných chvil intenzivněji než během zbytku roku.
  Kdybych měla to štěstí a vyhrála bych jeden z balíčku, poprosila bych krém pro miminko. Děkuji a přeji krásný zbytek léta 🙂

 • Zuzka B. 12.8.2017 at 22:01

  Spokojené léto je pro mně pohodička v přírodě s rodinou 🙂

  • Zuzka B. 12.8.2017 at 22:06

   V případě výhry bych prosila o balíček pro miminko a pokud možno opravit chybu a místo „mně“ napsat „mě“ :))

 • Lenka 12.8.2017 at 23:04

  Spokojene leto je leto stravene s rodinou v klidu, pohode a ve zdravi 🙂
  Lenka

 • Iveta 13.8.2017 at 6:51

  Pohoda pikniky buřty kempování a zadnyyyy rad.

 • Iveta 13.8.2017 at 6:51

  A sdílím jako Iveta Daniel

 • Lenka H 13.8.2017 at 8:35

  Ke spokojenému létu potřebuji manžela, děti, zahradu,…… a dovolenou s kamarádkami, mno, trochu sluníčka by se taky hodilo. 🙂

 • Štěpka 13.8.2017 at 13:38

  Spokojene léto = spokojená rodina, kdy jsme všichni spolu ❤
  A diky za recenzi 😉
  Štěpka
  Balkova.s@seznam.cz

 • Tereza 13.8.2017 at 14:17

  Když jsme celá rodina spolu a jezdime na výlety 🙂

 • Lenka J. 13.8.2017 at 16:30

  Spokojené léto = VODA
  Když se mám v těch hrozných pařácích kde smočit,,a mám stále přísun vychlazené vody, jsem naprosto spokojený člověk! 🙂
  lenjara@seznam.cz

 • Eliška 13.8.2017 at 19:07

  Na FB sleduji jako Eliška Vrbová
  Spokojené léto pro mě znamená dostatek volného času, dostatek cestování a dostatek slunce 😊

 • Kateřina Vítů 13.8.2017 at 20:41

  Spokojené léto rovná se teplo, sluníčko, pohoda a zdraví, šťastní lidé kolem mně 🙂
  katerinavitu@centrum.cz, Kateřina Vítů

 • Anet 13.8.2017 at 21:48

  Léto – slunícko, teplo, voda, pohoda,… a nemoce pryc – zrovna lezi obe holky s anginou. Anet 💗

 • Kateřina Spurná 13.8.2017 at 22:42

  Spokojene leto = kdyz jsou obe deti zdrave! Tak jsme potom spokojeni kdekoliv🤗😎

 • Káťa H 14.8.2017 at 22:04

  Pro mě je spokojené léto s mým přítelem, nezáleží ani tak kde, ale chvíle spolu jsou ty nejlepší 💕 samozřejmě pokud jsou někde v teple u moře, tak je to takový krásný bonus na vrch. 😊
  Kontakt: kackahomolova2@seznam.cz

  • Míša 30.8.2017 at 13:43

   Gratulujemem k výhře balíčku 🙂

 • Nikol Horáková 15.8.2017 at 23:14

  Podle mě je spokojené léto, když se nikomu nestane žádný úraz, nezhádáme se a užijeme si pěkných chvil. Nemusí to být zrovna luxus, ale hlavně že jsme spolu a dokážeme se zabavit, uděláma spoustu výletů a nových vzpomínek, dítko je šťastné a nic mu nechybí 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×