tatínkům | Když začnou přát děti

14.6.2017 in Přání, Pro táty - 6 Comments

Den matek už je dávno pryč, Den dětí byl relativně nedávno a aby byla nějaká spravedlnost v rodinách, oslaví v neděli své svátky i tatínci. Na Den otců jsou poslední dobou už i nějaké akce pro rodiče s dětmi a mě by zajímalo, slavíte ho? Já se přiznám, že my extra slavící rodina nejsme. Teda my si popřejeme, máme se a připomínáme si, co je pro nás důležité, ale žádné velkolepé slávy neděláme. To jen já čas od času udělám pro děti, když vím čím je zrovna dojmout :-). Na tatínka ale nezapomínáme a jestli vy ano, zkuste tomu vašemu vyrobit třeba nějaké přáníčko. Já vám dnes připomenu pár našich, ke všem najdete na blogu i postup a děti je zvládnou s minimální pomocí 🙂

Přání pro tatínky jsou taková spešl kategorie, ale já si myslím, že každý táta zajásá, když vůbec něco jeho malé robě vytvoří. Dá se říct, že jakmile dítě dokáže patlat s prstovými barvami, můžete se do toho vesele dát :-).

Letos taťkovi s holkama taky budeme vyrábět přání a já vám ho tu chtěla ukázat, ale obě dvě jsou nemocné, takže naše výroba se přesouvá na víkend, kdy už vám článek s inspirací k ničemu nebude. Krom přání to máme letos trochu komplikovanější, protože táta slaví na jaře nejen Den otců, ale taky narozeniny a ještě máme výročí svatby, takže krom přání na něj čeká ještě jedno dárkové překvapení. Já bych vám ho tu samozřejmě ukázala, ale občas táta vleze na blog a věřte, že kdybych to tu vykecala, zrovna dnes tady bude :-D.

Aby tu ale byla i dárková inspirace, ukážu vám co se mi kde líbilo, proložím přáníčka pánskými dárečky a prozradím, že výsledný dárek pro našeho tátu tady je taky :-). Víc neřeknu a je dobře, že se na mě teď náš táta nekouká, protože on vždy všechno pozná z mého výrazu a rozhodně by uhodl, co v tom černobílém papíru máme připravené :-).

Cestou z hřiště

Moje srdcové. Doslova. Tohle přáníčko byl takový popelnicový haluz :-D. Většinou s sebou venku papíry nemám, takže vymeteme modrou popelnici, ulovíme si nějaký čistý papír a na tohle kouzlo netřeba ani pastelek. Vše barevné, co na přání vidíte, vykouzlila Nela přírodou. Trávou, kytkama, hlínou…

Doma jsme jen nůžkama nebo řezačkou rozstříhaly popelnicový papír na kousíčky a poskládaly na obyčejný bílý základ na přáníčko (stačí ohnout bílou čtvrtku a základ je na světě). A protože papír z kontíku nebyl úplně A6-ka, zbylo nám dost i na další přání do zásoby.

Návod a článek k přáníčku najdete TADY.

Jako první jsem inspiraci na dárky lovila na ZOOTu, protože jejich Výdejnu radosti mám hned za rohem a co objednám, je tam vždy v cukuletu a ještě to můžu jen prohlídnout a případně hned vrátit. Takže ZOOTí inspirace, co mě zaujalo a co možná máme nachystáno ke všem těm tátovým slávám.
 
Všechny stylové kousky se mi líbí, nicméně netvrdím, že bych si některé troufla koupit bez svolení a souhlasu muže mého :-D. Ale líbí se mi, takže tu jsou. Najdete je na ZOOTu.

Vodovková pětiminutovka

Tahle přání, která jsou ukázkou na chvilku se štětcem, ta nám zabrala asi pět minut i s razítkem a vlastně to nejsou ani tak přání. Takové jsme měli loni pozvánky na indiánskou narozeninovou oslavu holek. Zvládne to ale prstíkama i to nejmenší dítko a jestli ještě nepatlá, můžete mu napatlat nožičku nebo ruku, udělat otisk na papír a už jen dopsat „Tatínkovi“ nebo jiné osobní přání.

Postup a článek k těmto pozvánkám najdete TADY.

Táta ke Dni tátů

Co takhle namalovat s dětmi tátu? Tohle přáníčko je moje nejmilovanější. Většinu z něj dělala Nelinka a sama tehdy zvolila, že tátovi namalujeme tátu. Neměla v malování ještě ani fázi hlavonožců, takž jsme si poradily jinak. Nakreslila jsem jí košili a gatě, ona dokázala tehdy malovat kola, takže vytvořila hlavu a zbytek jsme společně dolepily pomocí samolepek. Dodnes má taťka přání vystavené na pracovním stole a já na něj s láskou hledím (Tátu nebo přaní?)

Postup a článek k těmto pozvánkám najdete TADY.

Krom ZOOTu se ke mně do mailu dostala i nabídka s obchodem pro pány, který jsem slyšela poprvé, takže i tam jsem se rozhlížela. Trendhim mi byl sympatický na první pohled proto, že je to projekt, připomínající mi začátky Mixitu nebo právě ZOOTu, za kterými stojí mladí lidé. Úspěšný web rozjeli v podstatě teenageři a já si neumím představit, že bych to ve svých -teenkách dovedla :-). Takže tady je další mix inspirace.
 
Tahle koláž je ve většině případů sci-fi pro našeho tátu, ale „bekovka“, tetovačky a korále – moje mládí v mužském provedení 😀 Pak už chybí snad jen batoh s jedním „uchem“, taky je pamatujete?
 
Bekovka, korále, taška a kšandy jsou z webu Trendhim.
Placatku a tetovačky najdete na ZOOTu.
 

Úsměv prosím

Pro větší děti, které už zvládnou nějaké to kouzlo se štětcem, doporučuju koupit v papírnictví balení akvarelového papíru. Dají se na něm dělat s vodou krásný kouzla a takovéhle malování je moc hravé. Já na něj s holkama dala růžový základ, zbytek už jsem tehdy jen dolepila tím, co bylo po ruce. Dnes už bych tam lípla něco v našištině 🙂

Návod a článek k přáníčku najdete TADY.

Zkažené mléko pro tátu

Kdo z vás by tipl, že tohle přání vzniklo ze zkaženého mléka? No, občas se to ani u nás neuhlídá a prostě se zkazí. Vůči jídlu velká škoda, pro hrátky ale body k dobru. S mlékem se dá doslova kouzlit a děti náš mléčný pokus tehdy moc bavil. Schválně, pokud si článek nepamatujete, mrkněte na mléčné hrátky TADY. 
Z mléčného patlání vznikl barevný akvarelový papír, který jsme tehdy rozstříhaly na kolečka a poskládaly tátovi jednu zkyslou kytku :-D. On se ale kysele vůbec netvářil.

Návod a článek k přáníčku najdete TADY.

Na léto se mi ta námořnická modř tak líbí, že jak si sama na sebe extra věcí nekupuju, protože si furt fandím, že obleču vše co před prvním těhotenstvím, boty jsem si nové koupila a jsou takhle krásně modré. Námořnická je moje vysněná varianta i pro pokojíček, kdyby kdysi byl z Nely Nelin a z Julie Julián :-D. No, nekonalo se.
 
Batoh, náramek a kšiltovku najdete na webu Trendhim.

Set na opravu kola, hrnek, polštář a mikinu jsem našla na ZOOTu.

 

Nelepená radost

Že nejste na štětce, špínu a barvičky? Můžete zkusit lepidlo. Nenadělá se s ním tolik nepořádku, děti se líp ukočírují a přilepit si rukáv k přáníčku zvládnou i nejmenší :-). Co třeba utrhnout venku kytičku a nalepit ji tátovi na přání? My tohle přání složily kdysi pro naší paní cukrářku., Milá paní, která holkám dodnes podstrkuje kornoutky a my ji za celou letní sezónu zašly poděkovat. Podobné, jen bez zmrzky jsme pak nalepily i pro taťku.

Návod a článek k přáníčku najdete TADY.

LEGO Duplo v akci

Že se dá s Legem složit prima garáž, to ví každý táta. Co dalšího se s ním ale dá a tátu to rozhodně nenapadne, je razítkování. Holky razítkují s nadšením a LEGO kostky jsou k tomu jako dělané. Velké, dobře se drží v ruce a v závěru se ještě snáz umyjí. Moc doporučujeme… Co třeba orazítkovat několik kostek a na ně pak nalepit lístek, kytku nebo třeba přímo obrázek hlavonožce táty?

Všeobecně je strašně lehké, nechat děti vytvořit abstraktní podklad / pozadí pro přání, a pak už jen do něj něco nalepit nebo napsat. Vypadá to moc hezky, děti si mohou vymalovat co chtějí a jak chtějí a ve výsledku to pořád bude mít i nějakou tu formu.

 

Návod a článek k přáníčku najdete TADY.

Hmmm, vybírat dárky pro tátu mě baví moc. Celý rok hledám v dětském sortimentu, takže ta změna několikrát do roka je super. Akorát bych potřebovala nějaký pánský blog, který by byl trochu podobný našemu vkusu, kde bych v takové době hledala inspiraci aniž bych prolezla každý e-shop. Existuje takový blog???

 

Krásně to o víkendu s tátou oslavte a když nestihnete přání, upečte mu steak nebo dobrou buchtu :-).

MUDr. Michala Knězková

All posts

6 Comments

 • Dětský Blog 15.6.2017 at 10:42

  Krásné nápady na přáníčka. Také s malým Jiříkem něco pro tatínka plánujeme.

  • Míša 15.6.2017 at 21:09

   Děkujeme, doufám, že se pochlubíte 🙂 Hezký večer

 • Hana Dlouhá 15.6.2017 at 19:28

  díky za inspiraci…pomalu se to blíží 🙂

  • Míša 15.6.2017 at 21:09

   Hani každý rok rychleji, že 😀

 • Kateřina Rozsypalová 15.6.2017 at 21:07

  Míšo prosím Vás ty texty na přáníčkách tisknete nebo razítkujete ? Děkuji za krásné inspirace!

  • Míša 15.6.2017 at 21:08

   Dobrý večer :-). Uvnitř přání píšeme rukou, na přední stranu většinou dáváme razítka 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×