Víkend na horách

Velikonoce jsou téměř za námi a jak už to tak bývá, jsem zase posunutá o celé roční období :-D. Alespoň tedy počasím. Venku bylo včera i dnes dokonalých 16 stupňů a já si nalepila lednový víkend plný sněhu. Dvoustranu z tohoto víkendu už Vám můžu ukázat, takže vítejte.

Vůbec poprvé jsem měla možnost tvořit z kartiček od Barči „Ahoj zimo!“, které jsou mimochodem přesně podle mého gusta. Vybrala jsem si moc pěkné zimní kartičky, které jsou krásně čisté, jednobarevné a font na nich á la watercolor se musí líbit snad každému. Pokud kartičky neznáte, tak jsou z naprosto akorátní gramáže a i gelovkou se na ně suprově píše. Poskládala jsem si z nich tento víkend, který jsem proložila zimními fotkami a jen střídmým zdobením v modré a červené barvě.
Druhou mou prvotinou krom kartiček z VKV (Váš kreativní svět) byla i úprava chipboardů. Přírodní se mi moc nepozdávaly a k zimním fotkám tolik sluší stříbrná, že jsem se jala horkovzdušné pistole a prášku. Horkým embossem jsem je doladila do stříbrné a musím říct, že málo času a peněz super záležitost. Spousta z Vás už to zkusila, já až dnes :-).

 

Tady ukázka toho jak vypadá chipboard posypaný práškem a na druhé fotce je text z poloviny již zatavený a lesklý, první polovina slova zatím jen „poprášená“.

 

 

…no a výsledek… asi víte, že fotit cokoli lesklé je oříšek, tak si k tomu přimyslete ještě dvojnásob třpytu a takový je výsledek. Navíc jsem moc ráda, že i přes plastovou kapsu to vypadá moc dobře.
Na titulní kartičku už přišel tématicky nejvhodnější Olaf. Sněhulák, který u nás stále frčí. A aby nebyl na kartě tak úplně sám, dostal k sobě pár červených enamelek a text, který jsem orazila pomocí razítkové abecedy. Ten strojopis zbožňuju. Úhledný a zároveň výrazný, takže nepotřebuje nic jiného a vytvoří obstojný nadpis.

 

 

Víkend jsme strávili doslova na horách. Jeli jsme konečně navštívit po všech našich chorobách, babičku a dědu do Liberce. A nečekaně město komplet pod bílou peřinou.

 

 

 Většinu času se četlo, povídalo, mazlilo, jedlo, četlo a zase jedlo :-D. Však to asi znáte, jak je to u babiček. 

 

Trošku harakiri bylo uspávání holek, protože jsou doma zvyklé spát ještě odděleně a u babi spíme v původně mém pokojíčku. Holky navíc chodí obě spát v 19h. Byl to trochu cirkus, ale ve výsledku se zadařilo a všichni čtyři jsme se obstojně vyspali :-).

 

Abych nezapomněla, krom babi a dědy jezdíme navštěvovat i zvířátka. Na kočku jsme zvyklí z domova, pejska ale nemáme, takže Nela vždy šťastná, že Chipika vidí. Juli zatím trochu respektu má, le i ona se časem otrká :-). No a kočiček bylo o víkendu hned několik 😀

 

 

No měli jsme báječně, a aby bylo ještě lépe, vytáhla nás babička na zahradu, kde spolu s Nelinkou postavila vlastního sněhuláka Olafa. A jak asi víte, z jednoho krátkého okamžiku jsem schopná udělat celou stránku. A protože i letos budou alba celkem dvě, mohu si to s místem dovolit. Takže tady je. Naše sněhuláková stránka. Babi s Nelčou v akci.

 

 

Na některé kartičky jsem použila i kousky Inspire kolekce. Tady například vystříhnutá srdíčka, prošitý šicím strojem.

 

Texty kartiček od Barči jsou víc než ideální právě pro naše sněhulákové plácání, takže jsem nemusela využít jiných kartiček. Modrou samolepicí abecedou jsem psala hesla, aby ta bílá dvoustrana byla trochu rozražená. A fakt je takhle luxusně modrá!

 

A protože vše jednou končí, skončil i náš víkend na horách a jelo se domů.

 

Některé fotky jsem podlepila puntikatými kartičkami, které mi připadají tak hezky zasněžené. Embossované chipboardy jsou krom hlavní karty na stránce na více místech. Tady třeba hvězdička,…

 

…tady malé rukavičky. Modrý nápis na fotce (a vůbec v průběhu celé dvoustrany) je udělán pomocí štítkovače. Plán byl udělat je všechny v černé barvě, ale pořád jsem se neodhodlala skočit pro pásku, která už ze zásob zmizela. Takže vše pěkně do modré.

 

No, zima byla krásná, ale jsem vcelku ráda, že i krátká. Teď v šestnácti stupních se to totiž lepí mnohem lépe :-).
Krásný zbytek svátků a ať nám jaro vydrží co nejdéle.

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Stanislava Bicková 28.3.2016 at 17:50

  Míšo, nádhera jako vždycky 🙂

 • asmeena 28.3.2016 at 18:42

  Opět krásné stránky – super sladěné. Kartičky jsou úžasné, barva písma taky a hlavně se mi líbí kombinace těch černobílých a barevných fotek. A musím pochválit babičku, že má super bílou bundu – ta se hodí na každou fotku. Dnes jsem zrovna u focení kárala manžela, že mě má s holkama vyfotit tak, ať jde vidět jen zelené kolem nás a né šíleně barevný barák za náma, tak se divil co si vymýšlím 😀 Tak jsem mu na to řekla, že může být rád, že jsem ho nenutím se oblíkat tak, abychom všichni ladili 😀 😀 (Verča S.)

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×