Za zvládnutí školní docházky

12.9.2016 in Hračky, Hraní - 1 Comment
Holky si to vybraly trochu nešťastně. No, vlastně my jako rodiče jsme jim vybrali dost nešťastně. Narozeniny, svátky i Vánoce, všechno mají „hezky“ u sebe. Takže u nás se rozdají dárky v zimě a na jaře, zbytek roku mají útrum. No, ale jako každá máma dělám svým dětem radost, takže hledám příležitosti, za které se dá něco malého darovat. Krom dne dětí přišla jedna z událostí tento podzim. Mám doma připravené pro Nelinku spešl puzzle a jsem si jistá, že se jí líbit budou. Miluju,  když si jistá jsem :-).

Není to tak dlouho, co jsem psala o dětském e-shopu Chytrá opička. Našla jsem na něm nejednu překrásnou hračku a v současnosti jsem jich objednala hned několik. Tyhle počítací puzzlíky jsem vám nafotila jako první. Poměrně si začínám libovat v hračkách značky Djeco. Materiál i zpracování totiž nemají chybu.

 

 

Jde o tvrdý karton, takže ani Julinka ho nepokoří a ta kresba. Na Nelinku došlo počítací období. Miluje čísla, počítá se i v postýlce, když už má spát :-). Zatím tedy napočítá spolehlivě spíš jen do pěti, ale čísla umí i dál za desítku. Jsem si tedy jistá, že tohle se jí líbit bude.

 

 

Jde o spojení všeho co teď na hraní miluje. Chybí tu už jen kniha.
Ráda počítá a děsně ráda skládá puzzle. O tom už jsem vám ale psala nejednou :-).
Na Djeco puzzlích se mi líbí, že uspokojí své počítání a pasivně si bude nakoukávat číslice při skládání podle barev. Hned několik dovedností, které se tady naučí.

 

 

 Zatím na Nelu čekají v dárkové skříni, ale už brzy si v nich bude hrát. Počkáme jen až začne plně fungovat ve školce, až zvládne školkový „adaptační program“ a budu si je mileráda skládat s ní.
Taky jste dětem vymysleli narozky, svátky okolo Vánoc a řešíte podobný problém jako my? Jak to děláte? Ano, mohla jsem přece dát holkám jiné jméno, ale když… 😀 Julie a Nela jsou prostě ony, takže ne, nemohla jsem jim dát jiná jména :-).
Pokud děti odměňujete a máte nějaký hezký tip na šikovná dáreček jako tyhle puzzle za malý peníz, tak sem s nimi, moc ráda kouknu a inspiruji se já od vás.

Tyhle puzzle jsem objednala – TADY.

Přejeme s holkama všem krásný tropický týden, využijte posledních dní na koupání a my se zase balíme cachtat k bazénu.
Krásný den.

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

1 Comment

 • Blog Zrzky 12.9.2016 at 13:15

  Míšo, taky miluju Djeco,Janod a Vilac. Mohla bych koupit všechno. My ty dárkový období Máme víc rozptyleny ale občas uvedu a obdaruju i jindy,mimo oficiální příležitost. Hlavně teda knihy,s těmi čekam jen někdy.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×