„Cucnakládě“ mého dětství

Dostalo se mi parádní možnosti obdarovat Vás produkty od společnosti ZOOT. To se totiž stala krásná věc. Retro zmrzka Míša se spojila se ZOOTem a společně dali dohromady úžasnou Míšovskou kolekci. A já jako jmenovkyně se toho prostě chci účastnit. Navíc zcela objektivně – Míša je retro, ale stále na zmrzlinovém vrcholu. Dnes tu je pro Vás tedy zmrzle Míšovská GIVEAWAY a já doufám, že se Vám bude líbit tolik jako nám.
Myslím, že není třeba ZOOT příliš představovat. Asi i úplný neznalec ZOOTího sortimentu už musel slyšet, že mají své Výdejny radosti, na které si můžete objednat naprosto cokoli z nabídky a vyzkoušet na místě. Když se Vám nic nelíbí či nesedí, není žádná trapnost se rozloučit. Tohle já vždy uvítám u objednávání holkám, tedy spíš Nelince, protože přes net je to prostě s velikostma risk. Dřív jsem byla na ZOOTu závislá jen já, od dubna co uvedli dětskou kolekci už jsem pomalu závislá i na Nelči hadříkách :-D.

Deme ven, malovat!

Design kolekce Míša je suprácký. Elegantní, šmrncovní a nanuky neboli cucnakládě (u nás jim jinak neřekneme) složené z malých Míšů jsou in v retro stylu. Pro někoho z Vás tu mám dnes přichystaný balíček, stačí se účastnit v komentáři a někoho snad tímhle balíčkem potěšíme.

My využili včerejšího nečekaného počasí a vyrazili vyvětrat bílý vak a zařádit s křídama. Doma měla Nela největší radost z nového „batůžku“ a jak viděla křídy, zabalila si je do vaku a rozhodla, že jdeme ven. 
Spojili jsme to tedy s cestou na hřiště a ve výsledku na hřišti ani moc nepobyli, protože vysedávání na chodníku bylo fajn.

Bystřejší z Vás si možná všimly elegantního úvazu, který jsem Nele umotala na batůžku :-D. Vak je dělaný na větší dítě či dospělého, ale malá úprava stačila a mohla s ním lítat po venku i tříleťanda :-).

Amerika objevena

Nevím jestli jsem opožděná, ale prvně v životě jsem viděla takové křídy. Jsou silné, že se dětem parádně drží a hlavně není třeba absolutně tlačit a ony nádherně kreslí. Takže kdo je dnes nevyhraje, rozhodně se za tu cenu na ně podívejte, protože my na takový poklad ještě nenarazily. 
Dokonce i Juli s nimi zvládla krásně kreslit a nehrozí, že je děti při kreslení polámou a odřou ruce o asfalt.  Našli jsme vhodné malbiště, vykasaly kraťasy a krátký rukáv a šlo se na věc :-D. Já naivka se ptala Nelči jakou barvu chce, mrkla na mě, řekla „čelvenou“, čapla balíček kříd a komplet ho vysypala na chodník :-D.
No ještě teď, když vidím ty fotky, žasnu nad křídou. Možná to znáte a já objevila Ameriku, ale většinou jsme od kříd odcházeli po pár minutách, protože Nelča neměla tu sílu tlačit natolik, aby něco kloudného malovala. Křehké jsou, při spadnutí je zlomíte, ale při malování ne.
Takže radost z malých křídových buřtíků byla na obou stranách. Julča se k tomu samozřejmě postavila čelem a ve výsledku bylo právě to čelo celé „chalkboard“. Co bych čekala. A to si ještě představte, že bych ty dvě malé nádhery oblíkla do bílého ZOOTího trika Míša s nanukem :-D. To doma počká až na období čokoládové zmrzliny či Míší cucnakládě, protože na tom bílém triku bude rozpatlaný Míša vážně top :-D.
Škoda, že jsme odcházeli téměř za deště, protože holkám se obrázek líbil a Nela večer při koupání hlásila, že zítra cestou na hřiště budeme dál domalovávat, ale to se moc nestane. Kdybychom ještě chvíli počkaly, mohly vidět dešťové gumování křídy :-).
Šup na chvíli na hřiště, zabalit křídové buřtíky, nějakým záhadným způsobem donutit Juli vlézt zpět do kočáru a můžeme vyrazit.
Joo, ta poslední část byla oříšek. Čapla buřta a metelila co jí capáky dovolily 😀 Od hlavy až po paty od křídy, což nás nepřekvapilo tolik jakože se nepokusila je narvat do krku. Možná ji odradila velikost :-D. Nakonec i Julinka pochopila, že jinak to nepůjde, demonstrativně se postavila na hlavu a po pár minutách konečně odpochodovala ke kočáru.

A byla soutěž

Srandy si prostě užijete, bez debat. A jestli se Vám tahle ZOOTí kolekce líbí, pojďte si o ní zasoutěžit.

A poslední zajímavost! Pokud byste si cokoli Míšovského od ZOOTu objednali a došli si pro to na Výdejnu radosti, dostanete na místě sladkého Míšu na klacku :-D. Mňam, jak by řekla Jůla!
MUDr. Michala Knězková

All posts

39 Comments

 • Ivet 17.6.2016 at 5:32

  Tak mi máme jen obyčejné křídy:-(, tak to budeme muset pořídit…janak holky jsou zase krásně sladěné:-). Byli jsme zkusit HM, ale ve velikosti 74 a 104 se nám nic stejného nepodařilo najít, budu muset počkat až trochu povyrostou…
  ivta-kubatova@seznam.cz

  • Míša 17.6.2016 at 7:08

   Jee konecne někdo kdo taky neznal :-D. Ivet zrovna tohle je HMko :-). Mají akci tři za cenu dvou a to máme rady. Nela má 104 a Juli velikost 12 az 18m. je ji to trosku větší, ale aspoň dyl vydrží a je ji to pohodlne 🙂

 • Anonymní 17.6.2016 at 6:11

  Tlusté křídy známe a vzhledem k počtu tabulí u nás doma a na zahradě, neustále dokupuji. Zrovna včera jsme také křídovali a když tak koukám, jak naše dílo omývá déšť, až oschne můžem zčít nanovo 🙂 Kristee

  • Míša 17.6.2016 at 7:06

   My máme tabuli zatím jen u holek v pokoji a tam se křídam nenapadne vyhýbám :-D. Nela by je zvládla hezky, ale po zásahu Julci by to bylo po celem byte a na to v současnosti nemam asi nervy 😀

  • Anonymní 17.6.2016 at 7:48

   Je fakt, že s tím křídovým prachem je to trochu o nervy…zvlášť v nové kuchyni jsem s tím trochu bojovala. Ale nakonec malovací tabulovou stěnu jsme dělali hlavně pro děti, aby se mohly vyřádit, takže jim to teď zakazovat by bylo legrační. Ale přece jen křídy preferuji venku, tam je tabule v domečku, která samozřejmě nestačí, takže je pomalovaný celý domek. To je dětské království, takže tam mi to fakt nevadí.

 • Petra Francova 17.6.2016 at 6:40

  Ano, chodníkové křídy znám, ty malé (např. Ikea) jsou hned vymalované. PS: Krásné fotky.

  • Míša 17.6.2016 at 7:04

   Děkuji Peti 🙂 a super, že znáte.

 • Adéla V. 17.6.2016 at 6:58

  Tlusté křídy mají snad všude ;). Ikea, obi, hračkářství…ale ve scrap eshopech ne, tak se nedivím, že je to pro vás novinka. 🙂 Díky za připomenutí, vytáhnu je z komory, až půjdem příště na hřiště.

  • Míša 17.6.2016 at 7:03

   Adél v hračkářství jsme hodně často a tam jsme kupovali křídy dosud. Ikeu ani obi nejezdíme a teda ani by mě nenapadlo tam hledat křídy. 🙂

 • Kacka 17.6.2016 at 7:23

  Křídy známe😊 výhra by potěšila.
  k.kata@centrum.cz

 • Anonymní 17.6.2016 at 7:24

  Tak tyhle křídy vidím poprvé, ale nic už mě nepřekvapí, nedávno jsem objevila křídy co se s nima dá kreslit při koupání po vaně:-)))Už se těším až Terezka povyroste a všechno to vyzkoušíme, ted by to zatím cpala do pusy:-)Hezký den. Šárka V.

 • Proprepiaf 17.6.2016 at 7:30

  Ahoj!
  Tyhle křídy jsem už viděla, ale ještě nezkoušela. Čas to napravit!
  Měj se krásně
  Danda
  info@proprepiaf.cz

 • Míša 17.6.2016 at 7:43

  Ahoj Míši,křídy známe,ale kde jsme k nim přisly vlastně ani nevím,máme je v takovém kyblíku.Za to o kolekci Míša na zootu jsem neslyšela…super,valy letí:)

 • Renáta Vyk 17.6.2016 at 7:58

  Tak my jsme se se synem ke křídám ještě nedostali, takže jsem taky mimo 😀 😀 Ale už se na to těším 🙂

 • Anonymní 17.6.2016 at 9:00

  Křídy známe,tenké i tlusté,ty jsme dostali prvně v kyblíčku a pak jsem zjistila,že je mají i třeba v Kik. Holky si moc rády malují na zámkovou dlažbu na terase :-)Katka K.

 • Jana 17.6.2016 at 9:10

  Tluste ktidy u nas frci 😉 kresli se u nas porad tak uz jine nekupuji 🙂 krasne fotecky 😍

 • Lenka 17.6.2016 at 9:56

  Kriedy nosime v zalohe v ruksaku, ak by dosla inspiracia…zrovna dnes doobeda sme boli u nas na ihrisku a pomalovali sme lavicku, poklop od kanala, ci chodnicek…aj napriek tomu mala Terezka na prd naladu, celu dobu umrnkana, bez nalady, s nechutou prechadzat sa, ci rozpravat…nuz nasa "zaloha" nepomohla.
  Vzdy rada citam nove clanky a obdivujem fotky, milujem fotenie, ale az takto ho nedavam.

 • Tana Chladkova 17.6.2016 at 10:24

  Tlusté křídy jsou super, jsem ráda, že jste je už s holkama taky objevily 😀 Těším se na další objevené vychytávky :))

 • Martina Šmerdová 17.6.2016 at 12:48

  Křídy máme, dceru to moc baví a mě taky:)

 • Radka Eliášová 17.6.2016 at 13:14

  My zatím používáme klasicke křídy ktere znám ze školních lavic. budu si muset rozšířit obzory ��

 • Nikol Němečková 17.6.2016 at 13:21

  Takové křídy znám, i já takové měla, když jsem byla malá. Nedám na ně dopustit, jsou super a hlavně dlouho vydrží a lépe se s nimi manipuluje! 🙂

  nikol.nemeckova@centrum.cz

 • ebbi 17.6.2016 at 13:35

  Tlusté křídy jsme objevily taky nedávno, odkoukaly jsme na hřišti, tak jsme musely pořídit vlastní 🙂
  Kami.N@seznam.cz

 • Soňa Vlčková 17.6.2016 at 14:41

  Tlusté křídy známe. Příjemný článek, opět mě to nakoplo vytáhnout křídy po čase ze šuplíku a vyrazit na chodník 😉

 • Michaela Hofericová 17.6.2016 at 18:01

  Křídy známe, narazila jsem na ně náhodou v obchodě. Na to naše vybarvování zámkovky (každá cihlička jinou barvou) jsou nejlepší. Kolekce Míši je úžasná!
  michaela.kankova@centrum.cz

 • Kateřina Durňak 17.6.2016 at 18:25

  Ja znam 🙂 kupovala jsem je rk do zadu braskovi k narozkam. Ale za chvili do nich doroste i nase holcicka, tak sup sem s nima 😀

 • Adel 17.6.2016 at 19:47

  Tak u nas koupil takove dedecek 😉 Jdu ale taky jedny koupit, diky za pripomenuti. Adel@entita.cz

 • Dida 17.6.2016 at 19:49

  Malé jsem polepila lednici samolepící tabulí a zatím kreslí jen tam. Máme slabé i silné křídy, ale asi jsem je nikdy nijak více neřešila. Venku jsme doposud nemalovaly, ale též se na to chystáme! 🙂

 • Veronika 17.6.2016 at 22:18

  Tak my je teda známe 🙂 Což je u nás co říct, většinou tady čtu, pro mě, o neznámých věcech 🙂 Samík s podobnými zdobí každých 14 dní babičce chodníky na zahradě 🙂

 • Anonymní 18.6.2016 at 11:53

  Křídy neznám, ale zatím jsme žádné nepotřebovali. Asi to budeme muset napravit. 🙂
  Jana (meskjana@seznam.cz)

 • Barbora Červenková 19.6.2016 at 17:10

  tyhle křídy vůbec neznám, ale ráda pracuju s křídovým fixem (doma máme jednu celou zeď natřenou tabulovou barvou a pár obrazů) – dá se s ním vymyslet spousta zábavy 🙂
  cervenkova.barbora@seznam.cz (na FB Barbora Francová)

 • Adéla Lenhartová 19.6.2016 at 17:49

  Křídy dostala Zuzanka k prvním narozeninám a když je pěkně tak je na dvoře proháníme 🙂 Ideální na naštvání babičky, malujeme hned před dveřmi a nedej bože kdyby to někdo viděl 🙂

 • Lenka Krajcova 19.6.2016 at 18:17

  Tluste kridy mame..i na obleceni:-)

 • Petra 19.6.2016 at 18:32

  Tlusté křídy znám, ale zatím jsme nezkoušely, tak budu muset pořídit. Emička maluje pořád a je jí jedno čím. Ale křídy a Ikea tabule asi vedou 🙂

  • Petra 19.6.2016 at 18:33

   jo a ten baťoh je boží 🙂

 • Lucie Chmielová 19.6.2016 at 18:47

  Známe, používáme, jsou super

 • Karolina bílková 19.6.2016 at 18:59

  My tluste kridy zname, i kdyz je pravda, ze ted uz jsme dlouho nekreslili, tak bysme zase mohli vyrazit 😉

 • Jana Radová 19.6.2016 at 19:19

  Tlusté křídy jsme dostaly asi loni k narozeninám a našla jsem je v pokojíčku zaházené bordelem až letos, takže jsem je taky neznala ale snad brzo poznáme 😀 Nejsou to sice přesně tyto, ale jsou taky tlusťoučké, tak uvidíme, jak se s nimi bude Nelince kreslit 🙂

 • asmeena 19.6.2016 at 20:04

  Tlusté křídy známe, kupuju velké balení v KIK – taky se hodně lámou, ale při malování né. Ono je někdy super mít více nalámaných kousků, aspoň se o barvy holky potom nehádají 🙂
  Článek a fotky máš opět nádherně zpracované (Verča S.)

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×