Dát šanci… Fandíme hře Samaja

Na deskové hry zatím holky „nedosáhnou“, ale to neznamená, že už jim je nesyslím :-D. S tátou holek jsme je dřív měli moc rádi a naše večery s kamarády nad deskovkou byly moc oblíbené. O to víc se těším, že do nějaké brzy zasvětíme i holky. Nechci ale Julču odhánět, takže zatím čekáme a jak bude schopná i ona, rozjedeme to. Takhle hra, SAMAJA je sice pro děti starší, ale když ji nepodpoří dostatek lidí, možná nikdy ani nevznikne. To by byla škoda! Vymyslela ji jedna šikovná paní učitelka a tahle komunikační hra Vás naučí mluvit. Nejen Vás, Vaše děti, ale naučí Vás spolu mluvit  i vzájemně.

Šance od HitHitu určitě znáte. Můžete do něj zapojit i svůj projekt a sledovat, zda Vám ho lidé pomohou splnit. S hezkým nápadem přišla, a do kampaně HitHit přihlásila, svůj nápad i Lucie Beranová. Mně se podařilo ji maličko vyzpovídat a ukázat tenhle projekt dál, Vám.

Věřím, že jste na našem blogu právě kvůli hraní s dětmi a jak se inspirujete vy u nás, já hledám inspiraci zase jinde. Tahle hra se mi líbí moc a já pevně doufám, že se za posledních 11 dní najde posledních 28% procent příspěvků, které chybí, aby se projekt mohl realizovat a aby si na něj i mé holky mohly sáhnout holýma rukama :-).

Dobrý den Lucko, já už o Vás něco málo vím, mohla byste se alespoň krátce představit i čtenářům a říči čím momentálně vyplňujete svůj čas?

Jmenuji se Lucie Beranová a povoláním jsem učitelka. Trochu se věnuji i lektorské činnosti a koučovaní. V současné době jsem na třetí MD a jsem šťastná (někdy utahaná) maminka tří kluků.

SAMAJA. Pamatuji se, když na mě tenhle název vyskočil prvně, úplnou náhodou v jedné skupině na Facebooku. Co to vlastně je?

Samaja je zajímavá desková hra, která pomáhá dětem rozvíjet komunikační dovednosti, vyjádřit své pocity, ale také naslouchat a dávat prostor ostatním.

Jak Vás napadlo, že vytvoříte vlastní deskovou hru?

Spojila jsem příjemné s užitečným. Moji starší dva kluci mají deskové hry rádi, tak jsem přemýšlela, že vytvořím hru, která je bude bavit, ale zároveň ji okořením otázkami, na něž mi „v běžném provozu“ nechtějí moc odpovídat. Jejich nadšením z odpovídání na otázky v rámci hry jsem byla příjemně překvapena.

Jaký má nebo by měla mít hra účel, krom zábavy a času stráveného s rodinou či kamarády?

Zpestří nebo dokonce zlepší komunikaci v rodině či mezi vrstevníky. Přispěje k otevřenosti a tím naučí děti poznávat a pojmenovávat své emoce a pocity. Zároveň rozvíjí empatii, schopnost naslouchat a učí dávat druhým prostor. Prototyp je vyzkoušen asi ve 20 rodinách.

Má hra nějaké doporučené věkové rozmezí?

Je určena dětem od 5 let, horní věkové omezení nemá.  Zahrát si ji určitě můžete i s náctiletými nebo se svými přáteli, rodiči či prarodiči.

Samaja ještě není na světě. Zatím je to polotovar, proč?

Původně jsem měla představu, že si nechám vyrobit 50-100 ks a zkusím je nabízet přes známé nebo na veletrzích. Bohužel jsem zjistila, že by mě tak jedna hra vyšla velmi draho. Potenciálu hry hodně věřím, dala jsem do ní obrovskou dávku energie a pomohla mi už spousta přátel, proto jsem se rozhodla zkusit to ve větším množství. Byla jsem rozhodnuta jít si na výrobu hry půjčit do banky, ale nakonec jsem si řekla, proč nezkusit crowdfunding (sbírka od lidí na dobré nápady) Snad to vyjde a částku získám celou, jinak se budou příspěvky vracet.

Váše myšlenka je moc povedená. Když bych chtěla projekt podpořit, jak to mohu udělat?

Budu vděčná za každý příspěvek nebo i sdílení a šíření projektu, který se pomalu blíží do finále. Projekt běží na portále Hithit.cz a zbývá nám 11 dní.
Moc Vám fandím, Luci, a věřím, že jednou se k nám dostane pravá, nefalšovaná a zábavná Samaja, u které si budeme s dětmi povídat. Děkuji, že jste přijala pozvání, našla si čas na mé otázky a držím všechny palce, aby projekt vyšel.
Autorku najdete na facebookových stránkách hryprorozvoj.cz, určitě ráda odpoví na případné otázky a můžete zde sledovat vývoj kampaně – ZDE.

Projekt SAMAJA můžete podpořit na HitHitu – ZDE.

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Učitelka Hanička 14.7.2016 at 7:12

  Tak Vám pěkně děkuju, na HitHitu jsem strávila spoustu času a jsem o nějaké to kilčo lehčí 😀

 • Lucie Beranová 19.7.2016 at 22:08

  Míšo, k dnešnímu dni je tam 100%. Některé příspěvky jsou díky Vám. Za to Vám moc děkuju…Těšilo mě Vás poznat.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×