Farmapark na papíře

Pamatujete na výlet do dětské oázy, o kterém jsem psala v rámci tipu na výlet s dětmi? Konečně jsem se dohrabala k tomu, abych tuhle událost zaznamenala i v našem albu. K velké stránce mi dopomohl sketch a opět jsem místo hotových kartiček sáhla po vodovkách…

A tady je. Velká stránka je trochu anarchií k předloze, ale plus mínus jsem se trefila. Zrcadlově jsem předlohu obrátila a místo podkladu jsem tentokrát vyšívala. 

Tohle co tu vidíte, je začátek druhého pokusu. Prvně byla myšlenka, že vyšívaná část bude v odstínech žluté a bude znázorňovat slunce, protože bylo ten den naprosto dokonale, ale v odstínech žluté se úplně ztratily fotky. A to by byla škoda. 

Vzala jsem nakonec odstíny fialové až do modré a bílé a slunce jsem vyšila s plynulými přechody mezi barvami. Pokud to budete zkoušet, vyšívat na vodovky, určitě nezapomeňte počkat až bude papír úplně suchý nebo alespoň pořádně vysušte horkovzdušnou pistolí nebo fénem.

Hodně jsem si oblíbila hedvábný papír. Je to jemný pavučinový papír, který já zásadně mačkám a vypodkládám s ním nač je zrovna nálada. Do barev jsem tedy vzala růžovku a modrou a podložila s ním fotky na stránce. Papír je krásně tenoučký, takže na objemu tím stránka vůbec nenabude. 
Téměř vyšito, takže nalepit fotky a pomocí samolepicích abeced dopsat podstatné.
Tady je. Nakonec trochu dřevěných ozdob, flitry a i farmapark Soběhrdy už má tu svou velkou.

Vodovkama jsem se snažila dělat hodně světlé barvy, aby pak bylo vyšívání znát a aby nebylo na stránce úplně dominantní.
Papírový výsek „smile“ je z kolekce Serendipity.

Zbytek dne se vešel na jednu stránku a sedí si pěkně v plastových kapsách. Nechtěla jsem toho moc kolážovat, takže oblíbené fotky jsou hezky velké.

Pořád je tu má závislost na samolepicích abecedách, takže písmenka se alespoň snažím spotřebovávat :-).

Koláže jsem nakonec nějaké vytvořila, ale schovala jsem je pod vyklápěcí kartičku s textem.

Z bílé čtvrtky jsem si udělala kartičky, které jsem pak počárala vodovkama, ve stejných odstínech jako stránku velkou.
Abych nemusela psát rukou nadpisy, protože to vždy zaručeně zkazím, použila jsem tentokrát razítkovou abecedu. Tenhle strojopis mám moc ráda. Působí na stránce dominantně a krásně úhledně.

Tak to byl on, náš den v Soběhrdech :-). No kéž by zas šlo vylézt z domu v triku nebo alespoň mikině. Zatím vcelku sci-fi, ale super je, že celé léto je ještě před námi :-). 

Krásný zbytek dne a já utíkám něco málo povařit, než naběhnou hladové krky!

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×